Kamerleden kunnen vaak niet buiten adviezen van specialisten Goudkoorts in Serooskerke HET ZILVEREN KRUIS! L n i r en bondig^) Worden premies voor ziektekosten verzekering opnieuw verhoogd met ingang van 1 januari? H HET 1 Raadsels rond verdronken predikant Raadhuis van Baarn wordt opgeknapt voor ondertrouw Man berecht die zijn tante doodsloeg Ziekenhuisemployé verduisterde 10.000,- Sterke arm - met honden - haalde woonwagens weg Wettelijke maatregel tegen niet-ambtelijke corruptie Vreemd adres ZILVEREN KRUIS Geen museum maar radiostudio Meer bewolking Niet bij WOENSDAG 5 JANUARI 1966 2 Premie van de vrijwillige ziekenfondsverzekering verhoogd Treindienstleider bleef rustig slapen HAARLEM en OMSTREKEN Havenverkeer Amsterdam Haarlem, Velsen-IJ muiden Beverwijk GRAFICUS LISSE WEERRAPPORTEN S (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG. Minister Smallen- broek van Binnenlandse Zaken is het met de Eerste Kamer eens dat het parlement over onvoldoende mogelijk heden beschikt om het regeringsbe leid te controleren. Maar hij zal zelf geen stappen doen om daar een eind aan te maken. Hij vindt dat het initiatief van het parlement zal moe ten uitgaan. Bij de behandeling van de begroting van de Hoge Colleges van Staat werd gis teren in de Eerste Kamer van verschil lende zijden betoogd, dat het parlement over een eigen technisch-wetenschappe lijk apparaat moet beschikken om het re geringsbeleid te kunnen controleren. De woordvoerder van de C.H.U., ir. Geuze, vond onder meer dat de afloop van 't libe rale plan-Joekes duidelijk had aangetoond dat zonder gespecialiseerde hulp parle mentsleden niet in staat zijn doeltref fend tegenspel tegen de regering te leve^ ren. Minister Smallenbroek verwachtte dat hij de grootste moeilijkheden in de Twee de Kamer zou krijgen als hij op eigen ini tiatief voorstellen zou doen. Hij vond dat bepaalde suggesties en voorstellen van het parlement zelf moesten uitgaan. Bij de uitvoering ervan zou hij overigens graag meewerken. De Tweede Kamer heeft vo rig jaar besloten de fracties van deze (Van onze correspondent) DEN HAAG De Haagse politie vraagt zich aï hoe de Apeldoornse zie kenhuispredikant ds. W. T. van der Wind naar Scheveningen is gekomen, wat hij er heeft gedaan, hoe hij in het water van de Scheveningse binnenhaven is terecht gekomen, en waar hij het vele geld heeft gelaten, dat hij bij zich had gestoken toen hij van huis ging. Zijn stoffelijk overschot werd gisteren uit de haven op gehaald. De 55-jarige predikant ging zondagmid' dag 21 november van huis. Hij had met rijn drie kinderen afgesproken te gaan eten in een Chinees restaurant. De echt genote van de predikant werd verpleegd in het ziekenhuis waaraan ds. Van der Wind als predikant verbonden was. De kinderen in het restaurant wachtten, maar vader kwam niet. De volgende dag werd de politie gewaarschuwd. Deze ont dekte dat de predikant veel geld van huis had meegenomen. Uit het onderzoek is gebleken dat het •toffelijk overschot ongeveer tien dagen in het water heeft gelegen. De nieuwe fiets, die de predikant zich vlak vóór zijn vertrek had aangeschaft, is niet teruggevonden. Daar prinses Beatrix en de heer Claus von Amsberg in Baam in ondertrouw zullen gaan, zal de hal van het gemeen tehuis vóór 17 februari worden gerestau reerd. Onder meer zal de lambrizering worden aangepast aan die van de ingang van de trouwzaal. Bovendien zal het hout werk geschilderd worden. De totale res tauratiekosten worden geraamd op 17.500. De ziekenfondsraad deelt mee, dat op twee na alle ziekenfondsen met ingang van 1966 de premie voor de vrijwillige ziekenfondsverzekering hebben verhoogd. De gemiddelde premie, welke op het einde van 1965 per verzekerde van 16 jaar en ouder 4,27 per week bedroeg, steeg daar door tot 5,06 per week. In januari 1965 varieerde de premie bfj de onderscheidene fondsen van ƒ2,88 tot 5,35. Thans lopen de premies uiteen van 3,60 tot 5,64. De ziekenfondsraad heeft de premie verhogingen goedgekeurd. Als extra kos tenverhogende factor wordt gewezen op de invoering van de verstrekking kraam zorg met ingang van het jaar 1966, die in de plaats is gekomen van het kraam geld. Als gevolg van het volledig in werking treden van de ziekenfondswet op 1 janu ari 1966 zijn de verstrekkingen voor de vrijwillig verzekerden thans geheel ge lijk aan die der verplichte verzekering en bej aardenverzekering. De officier van Justitie bij de rechtbank in Rotterdam heeft zes maanden gevange nisstraf en onvoorwaardelijke terbeschik kingstelling van de regering geëist tegen een 32-jarige pakhuisknecht uit Berg- schenhoek bij Rotterdam, die bekend heeft de 52-jarige weduwe M. W. de Tombe op 23 juli door slagen met een strijkijzer do delijk te hebben verwond. Dat gebeurde in het huisje van het slachtoffer, dat getrouwd was geweest met een enkele jaren geleden overleden oom van de verdachte. Hij kwam nog vaak bij zijn tante op bezoek. Op 23 juli had hij haar oneerbare voorstellen ge daan. Toen de vrouw daarop niet wilde ingaan, was hij razend geworden en had haar met een strijkijzer neergeslagen. Hij ging daarna op zijn bromfiets weg, maar liet zijn klompen staan, waardoor de ver denking direct op hem viel. Hij werd an derhalve dag later aangehouden. Volgens psychiaters is hij sterk verminderd toere kenbaar. Op 18 januari doet de recht bank uitspraak. Kamer financieel in staat te stellen we tenschappelijke krachten in dienst te ne men. Subsidie aan politieke partijen, zo als ondermeer in Zweden is ingevoerd, wees minister Smallenbroek af. Bij de behandeling van de nieuwe Pensioenwet voor ambtenaren zei minis ter Smallenbroek dat de ambtenarenpen- sioenen sinds 1957 met ongeveer 66 pet zijn gestegen. De kosten van levenson derhoud stegen sinds dat jaar ongeveer 30 pet. Er is dus een belangrijk stuk welvaart aan de gepensioneerde ambte naren doorgegeven, aldus de minister. De senaat aanvaardde de nieuwe wet, waarin ondermeer de sinds 1963 bestaan de welvaartsvastheid van de pensioenen wordt vastgelegd, zonder hoofdelijke stemming. Bij de discussie kwam het verlenen van vrijwillig ouderdomspensioen op 60-jarige leeftijd weer ter sprake. Minister Smal lenbroek motiveerde zijn afwijzing met de argumenten die hij ook al in de Twee de Kamer had gebruikt: juridische en fi nanciële bezwaren. De financiële bezwa ren komen niet alleen voort uit het feit dat er vijf jaar minder premie wordt be taald, maar ook vijf jaar langer pensioen wordt getrokken. (Van onze correspondent) ZWOLLE De Zwolse politie heeft een 26-jarige administratieve kracht van de stichting Sofia-Ziekenhuis aangehouden, die in ongeveer drie jaar naar schatting 10.000 gulden uit de kas van het zieken huis heeft ontvreemd. Hij voorkwam directe ontdekking door valse boekingen, die bij een eenvoudige controle niet in het oog liepen. Toen en kele dagen geleden een intensieve con trole zou worden gehouden meldde de man zijn misstap bij de ziekenhuisleiding. Familieleden hebben het bestuur van het ziekenhuis aangeboden het verduisterde bedrag terug te betalen. UTRECHT Vijftien politieagenten, waarvan drie te paard en twee met een hond, en een particuliere kraanwagen met bemanning kwamen er dinsdagmid dag aan te pas om twee woonwagens te verwijderen van een zandweg bij het Utrechtse stadion Galgenwaard. Daar mogen tien wagens staan, maar er ston den er vijf te veel. Twee werden naar het officiële woon wagenkamp gesleept. Een derde woon wagenbewoner vertrok uit eigen bewe ging. Maar toen de politie de twee over gebleven overtollige wagens wilde weg slepen ondervond zij verwoede tegenstand van de bewoners. Vrouwen en kinderen hanteerden harken en stukken hout en een meisje gooide met een steen een ruit van een politieauto stuk. Twee mannen werden door de honden gebeten. Drie reizigerstreinen hebben gisteren bij Alphen aan de Rijn vertragingen van ongeveer een half uur opgelopen, omdat door een misverstand de treindienstleider van het station Alphen nog niet in functie was. Hij had oorspronkelijk om acht uur in de morgen moeten beginnen. Dit was later gewijzigd in zes uur, maar de trein dienstleider was echter niet op de hoogte gesteld van deze wijziging. On zes uur lag hij nog in diepe rust. Een aantal sei nen bleef daardoor op onveilig staan, waardoor drie treinen een half uur te laat op hun bestemming arriveerden. Bij de Tweede Kamer is ingediend een wetsontwerp betreffende strafbaarstelling van omkoping van anderen dan ambtena ren. Voorgesteld wordt om in het Wet boek van Strafrecht een nieuw artikel op te nemen, teneinde de corruptie in de sfeer van het bedrijfsleven te kunnen te gengaan. Het voorgestelde artikel beoogt aller eerst de „zuiverheid" van de dienstbetrek king te beschermen, maar zal in zijn wer king ook ergerlijke vergrijpen tegen de re gels van de economische mededinging treffen. Voorgesteld wordt, de niet-ambte- lijke corruptie te straffen met een ge vangenisstraf van ten hoogste één jaar of met een boete van ten hoogste honderd duizend gulden. Bij het wetsontwerp is een rapport van de studiecommissie-Mul der gevoegd, die o.m. een onderzoek heeft ingesteld naar de aard en de omvang van de niet-ambtelijke omkoping. In dit rap port signaleert de commissie een aantal gevallen, waaruit blijkt dat deze omko ping ernstige vormen kan aannemen. De commissie heeft aanbevolen de opsporing te centraliseren bij een klein aantal des kundige functionarissen van de rijksre cherche. Ook wordt samenwerking in het bedrijfsleven wenselijk geacht, bij voor beeld door een gemeenschappelijk bureau voor het contact met de justitie. P.T.T. is heel wat gewend wat vreemde adressen betreft, maar weet meestal wel de geadresseerde op te sporen. Maar tegenwoordig is dat met al die buitenlandse arbeiders soms wel heel moeilijk geworden. Dagelijks krijkt P.T.T. brieven uit het buitenland, waarvan de adresse ring een raadsel is, maar die waar schijnlijk voor gastarbeiders bestemd zijn. Menige brief bereikt echter via de Vreemdelingenpolitie zijn doel. Zelfs de brief uit Turkije die zo was geadresseerd: Bay: Durmus Aydinli 's Avonds na zeven uur en gehele zaterdag en zondag goedkoper interlocaal telef Hollanda Gemeentesecretaris Brouwer van Serooskerke sorteert de uit 1500 en 1600 daterende gouden munten, die landbouwer Christiaanse uit een van de gemeente gehuurd stukje grond haalde. Advertentie Vraag meteen inlichtingen bij de afdeling Haarlem van het Zilveren Kruis, ondergebracht bij het Algemeen Ziekenfonds. Jansstraat 27, Haarlem. Tel. 02500-13318 (Van onze correspondent) SEROOSKERKE Sinds de landbou wer P. C. Christiaanse maandagmiddag op een stukje grond vele tientallen gou den munten had gevonden, gedateerd 1500 en 1600, heeft de goudkoorts het dorpje te pakken. Het stukje grond, nu met draad omspannen en met aan beide kan ten met een bordje „Verboden Toegang", ligt aan de Dorpsstraat. Begin vorig jaar stonden er nog twee huisjes op, maar die werden gesloopt. Het stukje grond huur de de landbouwer van de gemeente. Hi, plantte er prei op. Bij al deze werkzaam heden is er nooit een munt tevoorschijn gekomen. Maar maandag, toen de bossen prei uit de grond werden gehaald, kwamen de gouden munststukken te voorschijn. Van dat moment af was de prei bijzaak ge worden. Er werd intensief gezocht en 's avonds om negen uur lagen er reeds 250 munten in het gemeentehuis, schoon gemaakt en gesorteerd. De rijkspolitie hield 's nachts de wacht bij het „goud veld". De volgende morgen werd ijverig verder gezocht en rond het middaguur wa ren er 400 munten opgedolven. En nog kwamen er ieder kwartier munten uit de grond, waardoor het totaal opliep tot iets meer dan 500. Burgemeester A. de Kam heeft verklaard dat er wordt gehandeld volgens de gemeenteverordening: samen delen. Over de waarde is nog weinig te zeggen. Er moet nog een officiële taxatie geschieden. Op aanbiedingen van opkopers die zowel de grond als de munten willen kopen, wordt niet ingegaan. In de week van 26 december tot en met 1 januari zijn in de hoofdstedelijke ha ven aangekomen 143 zeeschepen (336,969 brt) en vertrokken 138 zeeschepen (275.943 brt) In december zijn in de hoofd stedelijke haven aangekomen 706 zee schepen (1.801.590 brt) en vertrokken 714 zeeschepen (1.736.800 brt.). Minerva Theater, vandaag 20.15 uur: A.B.C.-Cabaret met „Wat een land, wat een land" o.l.v. Wim Kan en Corrie Vonk. Stadsschouwburg, vandaag 20 u.: To neelvereniging De Proveniers met „Een dolle boel om de voetbalpool". Concertgebouw, donderdag 20.15 uur: Lustrumconcert door het Haarlems Jeugd Orkest o.l.v. André Kaart. Concertgebouw (Tuinzaal), donderdag 20.15 u.: Piano-recital door Jerold Frede ric. Stadsschouwburg, donderdag 20 u.: To neelvereniging Postaal Genoegen met „Polly Perkins". Poppentheater Merlijn, (Hasselaers- plein), vandaag 14.30 u.: „Het torenhaan tje". Donderdag 14.30 u.: „Het blauwe water". BIOSCOPEN Cinema Palace, 14 en 20 u.: „Die knots gekke kerels in hun vliegende kratten" a.l. Frans Hals, 20 u.: „Irma la Douce", 18 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „De verknipte melkboer", a.l. Van donderdag af 14, 19 en 21.15 u.: „Agent OSS 117", 14 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „De man met de vijf paspoorten", 14 j. Minerva, donderdag 20.15 u.: „Heimweh nach Sankt Pauli", a.l. Rembrandt, vandaag 14, 16.15, 19 en 21.15 u. en van donderdag af 14, 19 en 21.15 u.: „Help", a.l. Roxy, vandaag 14.30, 19 en 21.15 u.: ,The kid from Texas", 14 j. Van donder dag af 14.30, 19 en 21.15 u.: „De vijand van Rome", 14 j. Studio, 14 en 20 u.: „My fair lady", a.l. TENTOONSTELLINGEN Vishal: Expositie van werk van leden van „De Groep". Dagelijks van 10-17 uur en op zondag van 13-17 u. Tot 24 januari. Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16e tot en met de 19e eeuw waaronder Hals' meesterwer ken. Dagelijks geopend van 10—17 u„ zon dags van 1317 u. Prentenkabinet: keuze uit eigen verza meling. Dagelijks van 1017 u. en zondags van 1317 u. Teylers Museum, Spaarne 16: Perma nente tentoonstelling van schilderijen 19de en 20ste eeuw. Tekeningen van de Hollandse, Italiaanse en Franse school. Fossielen e.d. Dagelijks behalve zondag en maandag van 10 tot 16 u.; zondag van 13 tot 16 u. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunstnij verheid. Dagelijks (behalve maandag) van 1012.30 u. en van 13.3017 u.; zon- en feestdagen van 1417 u. In 't Goede Uur (Korte Houtstraat) Ex positie van grafiek van Jan van Wens- veen. Dagelijks van 10-19 u. en van 20- 22 u. en zondags van 14-17 u. en van 20- 22 uur. Kunstcentrum „De Ark", Bootzaal: „100 ambachten" van Jan Luyken. Dagelijks geopend van 10 tot 20 u. Klassiek gram- mofoonplatenconcert van 20 tot 22.30 u. Dinsdags gesloten. Expositie van schilde rijen en aquarellen van Jac. J. Doeser. Gebouw Woiters, Jansstraat 48: Exposi tie van schilderijen en aquarellen van Bart H. Holt, Pieter W. M. Janssen en Frits N. de Nooyer. Tot 8 januari. Dagelijks van 10—17 en 19.30—22 uur. Artiflcia, (Heemstede): Expositie van te keningen van H. L. Prenen en beeldhouw werken van Anneke Höfte. Op werkdagen van 9.30 tot 18 u. Museum Van Looy: Expositie van werk van leden van „Kunst Zij Ons Doel". Da gelijks van 10 tot 17 u. en op zondag van 13 tot 17 u. Woonhuis Jacobus van Looy, geopend op donderdag van 10 tot 12.30 en 13.30 tot 17 u. 7on- en feestdagen van 14 tot 17 u. Stadsschouwburg: Gedurende de maand januari expositie van werk van Wim Snitker. WOENSDAG 5 JANUARI City, 20 u.: ,,'t Is 'n gekke, dolle, dwaze wereld." Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 uur en 14 tot 16.30 uur. DONDERDAG 6 JANUARI City, 20 u.: „Zorba de Griek". Stadhuis, van 20 tot 22 uur: Nieuwjaars receptie burgemeester en mevrouw Bühr- mann. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 uur en 14 tot 16.30 uur. Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 10 tot 12.30 u. en 14.30 tot 17.30 u.; „De Brulboei", Kanaalstraat: 16 tot 17.30 uur; filiaal „Spaarnberg", Wüstelaan 79, Santpoort, 14.30 tot 17.30 u. en 19 tot 21.15 uur. R.-k. leeszaal en bibliotheek: donderdag gesloten. Stichting Huishoudelijke en Gezinsvoor lichting, Spreekuur leidster: van 9.30-12 u. in de Willebrordstraat 102, IJmuiden, tel. 02550-7715. WOENSDAG 5 JANUARI Kennemer Theater, 19.30 uur: „Zorba de Griek". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Biceps en Bikini's". Verenigingsgebouw, Wijkerbaan, 20 uur: bijeenkomst N.V.V.-Vrouwenbond. Sportfondsenbad, Beverwijk, geopend van 7-10 uur; 10-11 uur (dames zwemmen); 11.30 uur; 13.30-15 uur en 15.30-17.30 uur. Creatief Centrum, Hoflanderweg 104, 14 uur: cursus handenarbeid voor de jeugd, door Kennemerstaten. Creatief Centrum, Hoflanderweg 104, 16.30 u.: cursus pottenbakken voor de jeugd; 20 uur: idem voor ouderen, door Kennemerstaten. Het Groene Huis, Kruisweg 100, 19.30 uur: cursus pottenbakken. Zaal Vredevorstkerk, Laan der Neder landen, 20 uur: volksdansavond door de dekenale jeugdraden van gereformeerde en hervormde kerken. Kennemer Oudheidkamer, ingang Stum phiusstraat, te bezichtigen na aanvraag Moensplein 4, tel. 26020, of Groenelaan 21. Openbare leeszaal, Hendrik Burgerstraat 70, geopend van 15-17.30 uur en van 19 21.30 uur. R.-k. Leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 10-13 uur en van 15-18 uur. Oosterwjjk, openbare leeszaal geopend van 14-16 uur; r.k. leeszaal geopend van 14-16 uur. Meerestein, openbare leeszaal geopend van 15-17 uur; r.-k. leeszaal geopend van 15-17 uur. DONDERDAG 6 JANUARI Kennemer Theater, géén filmvoorstel lingen. Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Ge heime opdracht in de Balkan." Creatief Centrum, Hoflanderweg 104, 16.30 uur: cursus schilderen en tekenen door de jeugd; 20 uur: idem voor ouderen, door Kennemerstaten. Huize Seheybeeek, 19 uur: toneelcursus door jongerengroep „Perine." Sportfondsenbad, Kuikensweg 84, geo pend van 7-17.30 uur en van 20-21.30 uur. Kennemer Oudheidkamer, ingang Stum- phiusstraat, te bezichtigen na aanvraag Moensplein 4, tel. 26020, of Groenelaan 21. Openbare leeszaal Hendrik Burgerstraat gesloten. R.-k. Leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 10-13 uur. Oosterwij ijk, openbare leeszaal geopend van 14-16 uur; r.k. leeszaal geopend van 14-16 uur. Meerestein, openbare leeszaal geopend van 15-17 uur; r.-k. leeszaal geopend van 15-17 uur. Actie-Toltén afgesloten. De radio-actie voor de wederopbouw van het Chileen se dorp Toltén, dat in 1960 tijdens een aardbeving volledig verdronk, is met succes afgesloten. Het nieuwe dorp, Nueva Toltén, beschikt thans over hon derd geriefelijke huizen, enkele winkel panden en een wijkcentrum. De huizen zijn inmiddels toegewezen en praktisch alle in gebruik genomen. Onderscheidingen. Tot officier in de orde van Oranje-Nassau zijn benoemd ir. G. Knop te Haarlemmerliede, chef van de technische dienst van de n.v. Neder- landsch-Amerikaansche stoomvrt. maat schappij „Holland-Amerika Lijn", en prof. dr. ing. N. A. Halbertsma te Zeist, adviseur inzake verlichting van rijkswe gen en waterwegen van de Rijkswater staat. Luchtpostbladen Suriname. Op 10 januari zullen de Surinaamse posterijen vier verschillende „luchtpostbladen" uitge ven. Op de eerste dag van uitgifte zul len deze luchtpostbladen van een spe ciaal stempel worden voorzien. Nieuwe voorzitter. De heer J. M. Fen- tener van Vlissingen heeft wegens zijn gezondheidstoestand het voorzitterschap van de Kamer van Koophandel voor Utrecht neergelegd. Zijn opvolger is ir. E. D. Cartier van Dissel. Burgemeester. Tot burgemeester van Beusichem is benoemd L. J. Hommes, sinds 1 november 1958 secretaris der gemeente Baflo. Hij is 34 jaar en Ned. Hervormd Grenswijzigingen. De Eerste Kamer heef* de voorstellen tot wijziging van de ge meentegrenzen tussen Schijndel, St. Oedenrode en Veghel en tot opheffing van de gemeente Hekelingen en toe voeging van het grondgebied van deze gemeente aan Spijkenisse goedgekeurd. In het Prinsenhof in Groningen komt geen museum, maar voorlopig voor 10 jaar een studio voor de regionale omroep Noord. Met de vereiste voorzie ningen is ca. 900.000 gemoeid. De RONO zal de kosten, die de gemeente aan het gebouw besteedt, terugbetalen. De huur van het pand zal wegens het culturele karakter van de RONO slechts het symbolische bedrag van 1,- per jaar bedragen. B. en W. willen het mu- seumvraagstuk opnieuw laten bezien door een commissie. Advertentie SNEL EN PERFEKT IN ÉÉN-, TWEE- EN MEERKLEURENUITVOERING HEEREWÉG 142-144 TEL. 02530-3043" Het K.N.M.I. deelt mee: Het centrum van een krachtig hoge- drukgebied is boven Duitsland aangeko men. Het veroorzaakt in Scandinavië strenge en in Duitsland matige vorst. In ons land kwam in de afgelopen nacht overwegend lichte vorst voor. In Enge land en West-Frankrijk is het daarente gen zacht weer. Het weer staat daar onder invloed van een oceaandepressie. De daar aanwezige zachte lucht kan ons land echter de eerste 24 uur niet berei ken. Toch zal het in de komende nacht minder koud worden, daar er meer wind en bewolking zal zijn dan in de afgelopen nacht. Morgen overdag zal de tempera tuur in het gehele land een aantal gra den boven het vriespunt zijn. De kans op neerslag blijft tamelijk klein. Maximum- en minimum temperaturen binnen- en buitenland M G J O, a S SS Den Helder Ypenburg Vlissingen Eelde De Bilt Twente Eindhoven zw. bew. z 5 half bew. zo 6 onbewolkt zo 7 half bew. z 1 zw. bew. zo 5 licht bew. windst. 3 licht bew. zo 5 Z.-Limburg licht bew. zo 4 Helsinki onbewolkt windst. -16 Stockholm onbewolkt windst. -12 Oslo geh. bew. windst. -14 Kopenhagen onbewolkt ono -8 Aberdeen regen z 4 Londen regen zzo 5 Amsterdam half bew. zo 6 Brussel onbewolkt zzo 6 Luxemburg onbewolkt ono 2 Parijs onbewolkt o 5 Bordeaux mist o 13 Grenoble licht bew. windst. 9 Nice zw. bew. nnw 15 Berljjn sneeuw w -1 Frankfort licht bew. windst. 4 München onbewolkt wzw 1 Zürich onbewolkt no 3 Genève onbewolkt n 6 Locarno onbewolkt windst. -10 Wenen zw. bew. nnw 3 Innsbruck zw. bew. windst. 3 Belgrado sneeuw nw 6 Athene zw. bew. n 15 Rome onbewolkt no 15 Barcelona half bew. nno 12 Madrid geh. bew. windst.. 11 Mallorca onbewolkt windst. 19 Lissabon geh. bew. zo 11 Woensdag 5 januari Zon op 08.48 uur; onder 16.43 uur. Maan op 14.43 uur; onder 07.07 uur. Donderdag 6 januari Zon op 08.47 uur; onder 16.45 uur. Maan op 15.37 uur; onder 08.24 uur. Maanstanden Volle maan 7 januari 06.17 uur. Laatste kwartier 13 januari 21.00 uur. Nieuwe maan 21 januari 16.47 uur. Eerste kwartier 29 januari 20.49 uur. Hoog en laag water in IJmuiden Woensdag 5 januari Hoog water 1.46 uur en 14.06 uur. Laag water 9.54 uur en 22.13 uur. Donderdag 6 januari Hoog water 2.36 uur en 14.53 uur. Laag water 10.48 uur en 23.07 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort ia 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden. •SS SS -2 -3 2 -6 -4 -6 -3 -5 -25 ■22 -19 -12 1 5 -3 -0 -5 -0 8 1 4 -7 -8 -7 -3 -2 ■12 -5 -6 -2 6 -1 9 2 4 10

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 2