Snufje voorjaar, onder de rook van Velsen Circuit van Zandvoort heeft een zeer druk programma Prof. Follis waarschijnlijk geen slachtoffer van een misdaad IP^Sfö® - In de vishal en op zee BURGERLIJKE STAND VAN HEEMSKERK Dame uit Beverwijk omgekomen bij autobotsing Straatbelasting in Beverwijk moet van Concordia komt bij HVS op bezoek Beverwijk wil leges bouwvergunningen verhogen Wielrijdster door taxi aangereden 10-30 omhoog Faillissementen Grand Prix op zondag 24 juli Duinwijckreserves naar hoofdklasse Busje geslipt en in sloot beland Lichaam opgehaald dicht bij de plaats waar hij een maand geleden het laatst gezien was IJmuidenaar nam motoraccu weg IS 11 WOENSDAG 5 JANUARI 1966 5 WEEKABONNEMENTEN Burgerlijke Stand Velsen Examens Proti. Follis uit Washington, die sinds 4 december in Amsterdam werd vermist en wiens lichaam gis teren uit 'n gracht werd opgehaald. Prof. Follis werd sinds de nacht van 4 op 5 december vermist. Hij was die nacht tegen vier uur voor het laatst ge zien op de hoek van het Thorbeckeplein en de Heerengracht. Hij was toen sterk onder invloed van alcohol. Zijn lichaam is nu op een afstand van nog geen 30 me ter van deze plaats aangetroffen. De po litie deed de vondst na een anonieme te lefonische tip. Op de stoffelijke resten van prof. Follis werden alle papieren die hij bij zich placht te dragen aangetroffen. Zijn horloge stond stil op tien voor vier. Prof. R. Follis was patholoog en voe dingsdeskundige. Hij was chef van de pa thologische afdeling van het instituut voor Dinsdagavond óm half elf verzuimde een 41-jarige taxichauffeur uit Beverwijk, op het moment dat hij hier met zijn wa gen van het Stationsplein de Velserweg wilde oprijden, voorrang te verlenen aan een 50-jarige wielrijdster, eveneens in Be verwijk woonachtig, die zich in de richting van de Breestraat begaf. Een aanrijding volgde, waarbij beide voertuigen werden beschadigd. De wielrijdster klaagde over inwendige pijnen en werd door de Onge- vallendienst naar het Roode Kruiszieken- huis overgebracht, waar zij ter verple ging moest worden opgenomen. Dinsdag Te IJmuiden zijn dinsdag aangevoerd: 52 kisten tong en tarbot, 112 schol, 40 wij ting en 26 diversen, in totaal 230 kisten vis. Per kilogram werd, in guldens, betaald voor: grote tong 7.52-7.06, grootmiddel tong 7.57-7.37, kleinmiddel tong 7.60-6.80, kleine tong een 7.09-6.93, kleine tong twee 4.06-2.98, tarbot een 7.70-6.50. Per 50 kilogram: grote en grootmiddel schol 67-57, kleinmiddel en kleine schol een 64-57, kleine schol twee 72-56 wijting 56-40. Besommingen: IJM 44 2000 en IJM 81 1830. Aanvoer van woensdag In IJmuiden zijn woensdagmorgen aan gevoerd: 70 kisten schelvis, 650 gul en ka beljauw, 80 wolf, 120 roodbaars, 10 span- haring, 600 torregul, 30 sprot en 50 va ria. Prijzen van woensdag Per 125 kilogram: grote kabeljauw 142- 96, middel kabeljauw 126-102, grote kool- vis 122, middel koolvis 116, griet 112, gro te wolf 88-53. Per tien stuks: grote kabeljauw 186- 176, middel kabeljauw 110-82. Per 50 kilogram: gul een 71-41, gul twee 51-36, gul drie 43-27, kleinmiddel en schelvis en 68, schelvis twee 83, schel vis drie 78-65, schar 60-48, bot 45-35, dich te wijting 54-48, leng een 41, lom 27, kool- vis een 41-38, koolvis twee 33-51, rood baars 28-20, lever 81-61, küit 84-81, wolf een 40-26, wolf twee 25-22, jumbo 132-76, grote schol 88-60, middel schol 86-53, kleinmiddel schol 52, schol een 100, schol twee 45. Besommingen van woensdag De besommingen waren vanmorgen in IJmuiden kwl09 en 179 4220, kwl50, 3590. Scheveningen De aanvoer te Scheveningen bestond hedenmorgen uit: 20 kisten schar en 200 kisten torregul. «Se GEBOREN Caroline E., d. v. J. J. Man- demaker en E. M. Kalkman; Richardus A., z. v. A. S. Durge en E. M. MooijMichel, z. v. J. B. Oudenampsen en R. Joyal; Ferdi nand, z. v. R. van Duyne en H. D. van der Groot; Alida M. L. d. v. J. P. Niesten en P. L. Paardekam; Albertine C- P., d. v. J. A. Don en J. J. C. Geers; Johannes G. C. z. v. J. G. C. van Kooten en G. H. Burggraaf; Anna M. A., d. v. O. de Wit en C. Nol; Frederik, z. v. C. J. Docter ep G. J. Bruijns; Marcel E., z. v. R. Kok en B. G. Jansen; Michel, z. v. W. de Haan en H. Guikema; Paulus A. H., z. v. J. A. Martens en C. M. T. Wokke; Arnold P., z. v. C. J. F. de Graaf en J. P. van Oeveren; Henriëtte M., d. v. H. M. Dekker en M. H. C. Korsman; Jules T., z. v. A. J. van den Berg en E. T. Veldt; Petrus B. M., z. v. P. J. B. en C. M. J. Derkman; Christian G. A., z. v. A. G. Kessler en A. J. T. M. Hochstenbach; Gerard, z. v. H. Endema en A. Goslinga; Henrica A. T., d. v. H. H. van den Berk mortel en H. A. Coolen; Jose, z. v. D. Soria Arias en M. Munoz Benitez; Patrick R., z. v. H. van Hogen en K. G. Heidstra. GETROUWD J. A. Sminia en A. W. dienen uiterlijk op woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE Beentjes; J. M. van Zandvliet en J. Schotel; E. van Dijk en E. J. Beentjes; P. Aafjes en D. C. Klinkenberg; W. A. Vermeulen en C. M. Glorie. OVERLEDEN J. H. Heijne, 81 jr. Advertentie GEBOORTE- VERLOVINGS- HUWELUKSKAARTEN VOORHEEN FIRMANT DRUKKERIJ „NUKO" OOSTERDUINWEG 31, IJMUIDEN - TEL 2029 De drukker die er teven* woont ook avonds geopend BEVALLEN J. Daas-de Boer, z.; J. C. M. Rutte-Suidgeest, z.; C. IJkelenstam-v. d. Hulst, z.; E. v. d. Mark-de La Combé, z.; C. Rietbergen-Kossen, d.; N. Zwanenburg- Wijker, z.; D. van Andel-Kruijff, d.; J. S. Verkruyssen-Bolt, z.; J. P. Riu-Dekker, d.; W. C. M. Boersen-Slotemaker, d.; A. Zweers-de Ronde, z.; B. G. M. Handgraaf- Lemmers, 2 x z.; M. H. T. Tervoort-Punt- man, d.; L. H. van Boekel-Zeegers, d. OVERLEDENF. de Vries, 62 jr.; J. Schouten, 86 jr. Een autobotsing op de rijksweg tussen Haarlem en Alkmaar heeft gisteren het leven gekost aan de 72-jarige mevrouw J. Kelder-Husslager uit Beverwijk. Een plaatsgenote van haar, mevrouw Buma, en de Alkmaarder J. van der Ploeg wer den zwaar gewond. Het ongeluk gebeurde nadat een auto bij een inhaalmanoeuvre de andere auto raakte. Beide wagens sloegen om en werden vernield. Tijdens een inhaalmanoeuvre op de He renweg in Noordwijk is de 53-jarige H. J. Krijger uit Noordwijk door de gladheid van de weg geslipt en tegen een tegen ligger gebotst. De heer Krijger werd uit de wagen geslingerd en overleed tijdens het vervoer naar het ziekenhuis. De 35-jarige chauffeur A. Tjonk uit Coevorden is in Badhoevedorp zeer ern stig gewond, toen hij bij Schiphol de Schipholweg te voet wilde oversteken, na dat hij zijn vrachtwagen aan de kant van de weg had geparkeerd. De heer Tjonk werd aangereden door een personenauto. In een ziekenhuis in Amsterdam is hij en kele uren later overleden. In Middelie is de 51-jarige handelaar in veevoeders W. F. J. Beelen uit Hoorn door slippen met zijn auto in een sloot gereden en verdronken. Zich genoodzaakt ziende om de inkom sten van de gemeente te verhogen, me nen burgemeester en wethouders van Be verwijk, dat ook de leges voor de bouw vergunningen daarvoor in aanmerking ko men. Het college heeft de raad voorge steld de tarieven met globaal 20 percent te verhogen. De kosten van bouw- en woningtoezicht vertonen, volgens B. en W. een voortdu rende stijging. Bij handhaving van de be staande tarieven kan nagenoeg geen hoge re opbrengst worden verwacht. De huidi ge tarieven zijn van ongeveer vier jaar geleden. Na de voorgestelde verhoging zullen de Inkomsten de kosten van bouw- en wo ningtoezicht niet te boven gaan. Ingenieurs werktuigkundig ingenieur R. R. Beisser Den Haag), E. J. N. M. Brand (Voorburg), O. M. van Loeland (Den Haag), E. F. Faber (Emmen), D. P. G. van Galen Last (Den Haag), W. A. Geurts (Dodewaard), R. W. de Geus (Delft), J. G. J. ter Haar (Borne), A. 't Hart (Oostendam), R. J. van Hasselt (Voorst), P. G. Jeunink (Delft), F. S. van der Landen (Haarlem), T. G. J. van Liemt (Haarlem), J. E. E. Meilof (Rotterdam) J. A. Phoa van Eng (Rijswijk), H. C. van der Plas (Den Haag), F. van der Ploeg (Groningen), C. J. Ravesteijn (Nieuwpoort), F. J. Remerij (Rotterdam), R. A. P. J. Schulze (Haarlem) W. J. A. Stam (Roo sendaal) T. W. van der Steege (Delft), G. Vegt (Beerta), R. F. Veldhuyzen van Zanten (Hillegom), B. J. J. Weersink (Vasse), A. B. J. van Wegen (Delft), D. M. Weggemans (Hilversum), A. J. van der Wel (De Lier), J. Winkel (Zaandam), W. R. van Wijk (Wageningen) en R. van IJperen (Zwijndrecht). Ingenieurs wiskundig ingenieur J. J. Jager (Delft), N. Booij met lof (Leiden), A.C.M. van Ette (Rotterdam) G. J. O. Ver meer met lof (Gorichem), J. G. V. Maast (Delft), W. H. Swarte (Emmeloord), R. de Regt (Wageningen). en mej. M. M. Jung (Hilversum). Ingenieurs bouwkundig ingenieur me vrouw F. L. Kristinsson-Reitsema (Delft) en de heren P. F. M. Dahmen (Rotter dam), B. H. Daniels (Den Haag), A. Ha- goort (Rotterdam), H. H. van Herwerden (Bilthoven), R. T. de Leeuw (Utrecht), A. P. J. V. A. Maaskant (Delft) en H. Wen- drich (Enschede). Zoals wij reeds hebben gemeld, is de heer B. van Ommeren uit Vel- sen-Noord bij Hoogovens IJmuiden gehuldigd ter gelegenheid van zijn 40-jarig jubileum. De jubilaris wordt op bovenstaande foto de gou den zeester met briljant opgespeld door onderdirécteiCr ir. G. van Stein Callenféls. Best weertje gisteren, vond u niet? Echt zo'n dagje om weer aan het prille voorjaar te gaan denken inplaats van te kniezen over die druilerige winter. De zon poetste de hemel blinkend blauw en zond een snufje lente naar omlaag. Op het Noordzeekanaal stoomden enkele Urker kottertjes parmantig in eikaars kielzog zeewaarts. Hoveniers van de plantsoenendienst hielden zich al hier en daar bezig met de nieuwe aanplant. Kinderen speel den in de modderbrij van het woonwagenkamp, want niet overal speelt de welvaart suikeroompje. Over welvaart gesproken. De zwaardampende schooi stenen van de IJmondse industrie getuigen daar dag in dag uit van. Voor ons, onder de rook van Velsen, is dat al heel gewoon. We winden ons meer op over mogelijkheden van luchtvervuiling door b.v. raffinaderijen van Mobil Oil bij Amsterdam. Fotograaf Dick de Boer „schoot" deze pano ramaplaat. Links het Velsense woonwagenkamp, op de voorgrond de lucht kokers van de Velsertunnel en meer naar rechts het Hoogovencomplex. Indien de raad accoord gaat met een desbetreffend voorstel van burgemeester en wethouders, dan zal de straatbelasting in Beverwijk, ingaande 1 januari van dit jaar, verhoogd worden. Voorgesteld wordt een verhoging van twintig tot dertig percent wegens gebouw de eigendommen welke zijn gelegen aan of in de onmiddellijke nabijheid van ge- rioleerde openbare landwegen. De overige gebouwde eigendommen zouden tien tot twintig percent hoger worden belast. De arrondissementsrechtbank te Haar lem heeft dinsdag 4 januari in staat van faillissement verklaard: J. van Dijk, thans wonende te Beverwijk, Beukenstraat 9 Rechter-commissaris: mr. H. G. Rambon- net. Curator mr. J. E. M. M. Brons, advo caat en procureur te Haarlem. Bij arrest van het Gerechtshof te Amsterdam van 21 december 1965 is na hoger beroep vernietigd het vonnis van de arrondisse mentsrechtbank te Haarlem van 7 decem ber 1965 waarbij Gerard Johan Verveld, wonende te Bloemendaal, Dr. Jac. Thijsse- laan 1, in staat van faillissement is ver klaard, met benoeming van mr. B. J. Lambers, advocaat en procureur te Haar lem, tot curator. Wegens het verbindend worden van de enige uitdelingslij st is op 30 december 1965 geëindigd het faillis sement van: J. Slegt, wonende te Badhoe vedorp, Sloterweg 189, uitgesproken op 22 oktober 1963. Rech ter-commissaris: mr. H. J. M. Cokart. Curator mr. D. Rens, advocaat en procureur te Haarlem. Het wedstrijdprogramma 1966 voor het Zandvoortse circuit is thans definitief vastgesteld en opnieuw blijkt voor de Zandvoorte racebaan een grote en groei ende belangstelling te bestaan. De hoofd schotel van het druk bezette programma vormt weer de jaarlijkse. Grand Prix voor formule 1 race-wagens, te organise ren door N.A.V. en K.N.A.C., die dit jaar zal worden verreden op zondag 24 juli. Het zal de vierde race worden die mee telt voor het wereldkampioenschap der coureurs. Twee trainingsdagen, namelijk op vrijdag 22 en zaterdag 23 juli gaan eraan vooraf. club „G.tersloh". Op 18 juni training en 19 juni Internationale sportwagenraces, georganiseerd door de N.A.V., 26 juni kampioenschappen wielrennen afdeling Noordholland, 2 juli training en 3 juli Internationale sportwagenraces om de COUPES BENELUX, georganiseerd door de Motor-Union Saint Josse te Zavelberg (België). Op 16 juli is er de training voor de Na tionale motorraces K.N.M.V. van 17 juli op 30 juli training en 31 juli herhaling van bovengenoemde wedstrijden, op 6 augus tus wielrennen om het wegkampioenschap 1966 voor amateurs, georganiseerd door de K.N.M.V., 20 augustus zijn de Inter nationale 6 uurs-motorraces georgani seerd door de K.N.M.V. en op 25 augus tus de militaire kampioenschappen wiel rennen. Op 3 september training en 4 sep tember Internationale sportwagenraces om de Zandvoort-trophy georganiseerd door de N.A.V. en op 10 september trai ning en 11 september „sterrendag" mo torrenners, (K.N.M.V.). Op 18 september wordt de PAC-traditierit voor klassieke automobielen gereden en op 24 september is de training van de Standaard en sport - motorraces K.N.M.V. (Nationaal) van 25 september. Op 1 oktober training en 2 ok tober Nationale sportwagenraces N.A.V. 8 en 9 oktober training en onderlinge wed strijden door de Crefelder Automobilclub, en op 15 en 16 oktober training en club races door de Automobilclub „Nord Rhein Westfalen". Al met al een zeer druk bezet programma, waardoor het circuit van einde maart tot half oktober vrijwel elke zaterdag en zondag door wedstrijden bezet is. Woensdagavond speelt HVS in het Kre- lagehuis in Haarlem om acht uur tegen het Rotterdamse Concordia. Het is een ingelaste wedstrijd voor de Haarlemse hoofdklassers. De rol die de Concordianen dit seizoen spelen is niet zo imponerend als deze overbekende tegenstander in Haarlem, vele jaren heeft gespeeld, maar het krachtsverschil in de hoofdklasse is niet groot en de HVS'ers zullen hun gas ten dan ook niet mogen onderschatten. Het programma voor woensdag luidt voorts: Heren: Ruijs-Energie 2, OVRA 3-FES, Velox-Alliance 3, WIK 3-Alliance 5, FES 2-DES, OVRA 8-Alliance 7, Alliance 4- Triumph, GIOS-WIK. Dames: Velox-HVS, Gios-Vesmia, de Blinkert-OVRA, Topscore-de Blinkert 2, DSS 4-Gios 4, Velox 2-OVRA 2, Alliance 6-die Raeckse 6. Duin wij ck zal volgend seizoen in da badmintonhoofdklasse, die in totaal zes ploegen telt, met twee teams vertegen woordigd zijn. Het tweede en derde team van de Haarlemmers behaalden het kam pioenschap van de eerste klasse en stel den hun kandidatuur voor de hoofdklasse. Duinwij ck 3 liet de eer aan het tweede team, dat zondag in de sportzaal „Wol- ters" in Haarlem neutraal terrein Velsen ontmoette, de degradatiekandidaat. Na zes partijen was het pleit beslecht; Duin wij ck won namelijk vier partijen en bereikte een dusdanig gamegemiddelde dat verder spelen overbodig werd. De Duin wijekers verspeelden slechts een single; Paul Ridder bleek nog niet op gewassen tegen Pim Seth Paul, hoewel hij zijn partij pas na drie dames uit handen gaf. Voorts verloren de Duin wijekers een gemengddubbel. Duinwij ck 2 promoveer de met de zusjes Ter Metz, Rob Koud- staal en Paul en Ed Ridder. Ook Duinwij ck 4 promoveerde, na een spannend gevecht met Hilversum, dat op 4-4 beëindigd werd, maar na het tellen van de games toch in voordeel van Duin- wijck uitpakte. Duinwijck 4 neemt in de eerste klasse nu de plaats van het twee de team in. Een Volkswagenbusje raakte dinsdag op de afrit van Rijksweg 9 bij Velsen in een slip. Het busje sloeg om en belandde ver volgens in een sloot. Op dezelfde plaats slipte kort daarop een bus van de NZH. De autobus kwam dwars op de rijbaan te staan en blokkeerde de afrit gedurende ongeveer een half uur. Het circuit van Zandvoort heeft dit jaar een druk programma. Van onze correspondent) AMSTERDAM. Een maand na zijn mysterieuze verdwijning heeft de Amsterdamse politie gistermiddag om kwart voor vier uit het water van de Heerengracht bij het Thorbecke plein het stoffelijk overschot opge haald van de 56-jarige Amerikaanse hoogleraar Richard Follis. Volgens een voorlopig onderzoek is hij door verdrinking om het leven gekomen en is er geen misdaad in het spel. De stoffelijke resten vertoonden geen uiterlijke tekenen van geweld. pathologie van de Amerikaanse strijd krachten. Hij verbleef in Amsterdam op doorreis naar Teheran in Iran, waar hij een voe dingsconferentie zou bijwonen. Hij zou in Amsterdam een bespreking hebben met prof. A. Querido uit Leiden. Prof. Queri- do heeft op 4 december het Amerikaan se consulaat-generaal medegedeeld dat prof. Follis niet op de afgesproken tijd verschenen was. Een bewoner van de Kennémerlaan in IJmuiden heeft bij de politie aangifte ge daan van de vermissing van de accu van zijn motorfiets. De recherche trof de accu aan op de motorfiets van een 19-jarige losarbeider die de diefstal bekende. Als reden van de ontvreemding gaf hij op dat de accu van zijn eigen motor onlangs ook was gestolen. De circuit-agenda werd verder als volgt samengesteld: 20 maart wielrennen, geor ganiseerd door „De Kampioen", op 26 en 27 maart training en onderlinge wed strijden door de Crefelder Automobilclub, op 2 april training motorrenners, (K.N.M.V.), op 8 en 9 april training en onderlinge wedstrijden door de Motorclub „Nord Rhein", op 16 april training mo torrenners (K.N.M.V.), op 23 april trai ning en clubraces door de N.A.V., op 30 april clubraces door de Automobilclub Ruhr land" uit Essen, op 7 mei training motorrenners K.N.M.V., op 14 en 15 mei training en onderlinge races door de mo torsportclub „Langenfeld". Op 21 en 22 mei worden er standaardmotorraces K.N.M.V. verreden, op 28 mei training en 30 mei autoraces (Nationaal) door de N.A.V., op 11 en 12 juni training en on derlinge wedstrijden door de Motorsport-

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 5