Nederland barst uit de naden van zijn economische structuur Als gevolg van inflatie en van kostenstijging Hoge school Vakbeweging wil actie voor bondsuitkeringen Miljoenenopdracht voor Dikkers Co AKU verhoogt lonen zonder akkoord Demonstratief congres van NVV-bond ABC ALBEF geeft 3.06 per participatie Overproduktie van 15 miljoen kilogram suiker Compromis in het staalconflict SCHEEPVAARTBERICHTEN DONDERDAG 6 JANUARI 1966 11 DRS. G. BROUWERS: Geen invoer in de EEG via Oost-Duitsland ABN bundelt een dertig verzekeringsbedrijven Tegenzet Legerorder van 1 miljoen voor N.V. Groenewegen RPS-spaaroverschot in 1965 202 miljoen gulden Geen akkoord over tekst van minimum-inkomen Gisteren op het Damrak 452 149.00 120.50 118.80 148.90 120 118.40 Slot- koersen WALL STREET: Aanzienlijk hoger Volkswagen 140 duurder Koper duurder in Canada Omzetstijging Van Reeuwijk Kort nieuws De excessieve inflatie van 1964 neemt geleidelijk af, zo constateert drs. G. Brou wers, secretaris-generaal van het minis terie van Economische Zaken, in een tra ditioneel nieuwjaarsartikel in „Economi sche Statistische Berichten". De inflatie is gedaald van 6,5 percent in 1964, tot 5 percent vorig jaar en ze zal in 1966 verder dalen tot 2,5 a 3 percent de trend matige gemiddelde Europese stijging als men een correctie toepast voor verhoging van de indirecte belastingen en de huur verhoging. Deze stijging van 2,5 a 3 per cent is matig voor onze moderne begrip pen, aldus het artikel, maar het is toch een stijging die de geldwaarde in tien jaar met een kwart doet verminderen. Drs. Brouwers stelt dat de inflatie wel op rekening van de gespannen arbeids markt wordt geschreven, doch dat het Ne derlandse volk toch echt niet van die spanning af wil. Zodra de minimumar beidsreserve van bijna één percent zou verdubbelen zou men te hoop lopen, en in beginsel terecht. Men heeft ontdekt dat de 3 percent die omstreeks 1950 nog het criterium voor volledige werkgelegenheid was, aanmerkelijk kan worden vermin derd en dat dit bevorderlijk is voor de economische groei. Men heeft echter jpp" ■rTrrz>-- 'Y, - r -5 •■"'r"-' ff. In de omgeving van de dichtbevolk te voorstad van Madrid Carabanchél is een hoog cirkelvormig school gebouw voltooid, dat aan duizend leerlingen plaats zal bieden. Het ge bouw telt tien verdiepingen. In de nok is een groot waterreservoir aan gebracht. De schooltoren zal worden omgeven door enige moderne sport complexen. HENGELO G. Dikkers en Co. heeft een omvangrijke opdracht ontvangen voor de levering van de appendages voor de eerste Nederlandse kerncentrale, die door de N.V. Gemeenschappelijke Kernener giecentrale Nederland in Dodewaard zal worden gebouwd. Dikkers heeft ervaring opgedaan door levering voor de 150 mw atoomcentrale, die door Generaal Electric ln Carigliano (Italië) en voor de 240 mw atoomcentrale die door Westinghouse in Chooz (Frankrijk) werd gebouwd. Tevens werden onlangs opdrachten ont vangen van de Provinciale Gelderse Elec- triciteits Maatschappij. Met deze opdrachten is in totaal een be drag gemoeid van ruim drie miljoen. BRUSSEL (DPA) De Europese Com missie heeft in antwoord op een vraag uit het Europese parlement verklaard dat zij tot nu toe geen bevestiging heeft kun nen krijgen van de bewering dat er land- bouwprodukten uit landen buiten de E.E.G. via Oost-Duitsland in de Gemeen schap worden ingevoerd om de E.E.G.- heffingen te ontduiken. In de vraag was het Nederlandse vermoeden weergegeven dat Denemarken mogelijk met dit doel een deel van zijn voor de E.E.G. bestem de varkens via Oost-Duitsland verzond. De fusie tussen de Nederlandsche Han- del-Maatschappij en de Twentsche Bank heeft geleid tot een nauwe samenwerking tussen beider assurantiebedrijven, die •inds 1 januari 1966 gezamenlijk optreden onder de naam N.V. Assurantiebedrijf van de Algemene Bank Nederland. Het assurantiebedrijf zal beschikken over een dertig regionale assurantie-kan toren. nog niet geleerd hieruit de consequenties te trekken. Wij wensen geen werkloos heid, geen overspannen arbeidsmarkt, geen inflatie en een krachtige aanhou dende groei. De sleutel die op al deze sloten past, is echter nog niet gevonden. Drs. Brouwers verklaart dat Nederland bezig is uit de naden van zijn economi sche structuur te barsten als gevolg van de inflatie en de kostenstijging. De oude re traditionele elementen van ons produk- tiepatroon houden het kostentempo nog maar moeilijk bij. Dit geldt juist voor bedrijfstakken als scheepsbouw, scheep vaart en textiel, die vooral op de buiten- Europese markten zijn aangewezen. De stijging van de produktiekosten heeft een versnelde structurele evolutie tot gevolg. Industrieën met een gunstige produktivi- teit gaan domineren. Andere vallen af of trachten zich door fusie en anderszins op een soms versmalde basis te consoli deren. Het is het bekende, en econo misch toe te juichen, „overleven van de meest geschikte". Als het huidige tem po van kostenstijging wordt volgehouden, zou het afstoten van werkgelegenheid op den duur wel eens sneller kunnen gaan dat het het opvangen ervan. (Van onze correspondent) 'sGRAVENHAGE In kringen van de gezamenlijke vakcentrales is druk overleg gevoerd over de climax die is ontstaan in het broeiende conflict tussen vakcentrales en werkgeversorganisaties over uitkeringen aan vakbondsleden. Het strijdtoneel ligt, evenals een jaar geleden toen de kwestie voor het eerst aan de orde kwam, bij de Algemene Kunstzijde Unie. Daar zijn de besprekingen over de nieuwe C.A.O. weer vastgelopen op de eis van de industriële vakbonden voor uitkeringen aan hun leden. Over de manier waarop verdere actie zal worden gevoerd, bestaan bij de betrok ken vakbonden verschillende opvattingen. De katholieke industrievakbond „Sint- Willibrordus" wil het hardst met de vuist op tafel slaan. Bekend is ook dat de bij het N.V.V. aangesloten algemene bedrijfs groepen centrale liever minder radicaal wil zijn. Dat heeft zij dezer dagen duide lijk gedemonstreerd door zich te distan- ciëren van een korte staking (ook in ver band met 't uitblijven van bondsuitkerin gen) bij de Sphinx-Ceramique in Maas tricht, waar „Sint-Willibrordus" zich wél achter stelde. De christelijke bedrijfs groepen centrale, tenslotte, zal liefst het C.N.V.-standpunt van „geen geweld" vol gen. Het ziet er naar uit dat er een periode van grote onrust, met mogelijk hier en daar al dan niet door de bonden uitgeroe pen stakingen, over dé bondsuitkeringen op komst is. Bij alle bedrijven en be drijfstakken waar C.A.O.-besprekingen gaande zijn, hebben de industriële bonden nu hun kans niet alleen hun trouwe leden maar ook de rest van het personeel ach ter zich te krijgen, omdat mét de uitke ringen ook verbetering van de andere ar beidsvoorwaarden uitblijft als de directies niet in één keer over beide zaken willen praten. Zoals bekend hebben de vakcen trales de bonden geadviseerd te hameren op verwezenlijking van de aanvankelijk in het centraal overleg gedane, maar la- De bij het N.V.V. aangesloten algemene bedrijfsgroepen centrale, die betrokken is bij enkele honderden C.A.O.'s, onder meer die bij de AKU waarover de on derhandelingen zijn vastgelopen, gaat op zaterdag 15 januari in het N.V.V.-huis in Utrecht een demonstratief congres houden. De A.B.C. houdt het demonstratief con gres om te getuigen, dat de werkgevers misrekenen als zij menen, „dat wij uit angst voor hun dreigementen het hoofd zullen buigen." De A.B.C. meent dat de sfeer tussen werkgevers en werknemers slechter is geworden. „Als wij door alle jaren heen hebben gewaarschuwd dat het eenmaal zou komen, omdat wij niet in een eeuwige vrede geloofden, dan werden we nauwelijks serieus genomen. Maar het schijnt nu toch zover te zijn dat wij (he laas) gelijk dreigen te krijgen," aldus Welvaart, het orgaan van de A.B.C. In het blad wordt tevens een beroep ge daan op de leden, zich niet door onbe voegden te laten beïnvloeden voor wilde acties. Het algemeen beleggingsfonds „Albef' voor kleine spaarders, dat in november 1964 werd opgericht door het NW en de Ctrale Levensverzekeringbank N.V., heeft onder invloed van de kapitaals- schaarste en het hoge rentepeil bijnaa tweederden belegd in hoog renderende obligaties en pandbrieven. Van het voor belegging in aandelen beschikbare bedrag werd het grootste deel belegd in de vijf „internationals". Daarnaast werden ook aandelen in verschillende Nederlandse bankbedrijven aangekocht en werd een be gin gemaakt met de belegging in onroe rend goed. Het fondsvermogen steeg van 1,25 miljoen tot ƒ3,84 miljoen per eind 1965. Het aantal uitstaande participaties nam toe van 25.000 tot 78.063. De afgif- teprijs daalde enigszins van f 51 tot 50,20. Van het voor uitkering beschik bare bedrag ad 238.900 zal 3.06 per participatie als dividend worden betaald. BUITENLANDS BANKPAPIER De advieskoersen voor buitenlands bankpapier geldend ln Amsterdam luiden: Engels pond 10.0810.18; Amerikaanse dollar 3.593.63; Canadese dollar 3.33Vi8.88V1; Franse frank (100) 73.50—74.00; Belgische frank (100) 7.20'/i7.251/,; Westduitse mark (100) 89.85—90.35; Zweedse kroon (100) 69.3570.35; Zwitserse frank (100 83.40—83.90; Italiaanse lire (10.000) 56.50— 58.50; Deense kroon (100) 52.00—53.00; Noorse kroon (100) 50.1051.10; Oostenrijkse schilling (100) 13.9514.05; Portugese escudo 12.5512.70; Spaanse peseta (100, gr. coup.) 5.92—6.07, ter weer ingetrokken toezegging van de werkgevers dat er bij pensionering aan bondsleden per lidmaatschapsjaar 50,- zou worden uitgekeerd, plus 10,- per lid per jaar aan de bonden voor hun werk. De werkgeversdelegatie, die dit inder tijd voorstelde, ontmoette bij de eigen achterban zoveel tegenstand, dat de onder nemersorganisaties officieel moesten te rugkrabbelen naar hun oude standpunt: wel geld voor vakbondswerk, maar niet voor uitkering aan de leden. Hoewel er op 18 januari nog een nieuwe bespreking met de bonden is vastgesteld, heeft de AKU-directie ditmaal niet lang gewacht met een tegenzet. Zij heeft aan gekondigd dat zij, als er niet over een nieuwe langlopende CAO valt te praten zonder dat de uitkering aan bondsleden in het geding komt, machtiging zal vragen om de lonen per 1 januari volgens haar eigen voorstellen te verhogen. Dat wil zeggen, met 7 percent plus een extra ver hoging voor het uurloonpersoneel, die het gemiddelde op 7,3 percent brengt. Daar bij wil de AKU de vakantietoeslag van 4 op 6 percent brengen. Het is duidelijk dat de AKU-directie met deze aankondiging van een niet onrede lijke loonsverbetering een poging doet de ongeorganiseerden alle verdere inteTesse te ontnemen voor wat de vakbonden wil len. De ABC heeft laten weten dat zij de AKU-publikatie in hoge mate betreurt en dat het nu moeilijker zal zijn door ver der overleg tot overeenstemming te ko men. Een overwinning bij de AKU op het punt van de bondsuitkeringen zou voor de vakbonden grote waarde hebben. Vo rig jaar kregen zij van het bedrijf een fonds van 250.000 los waaruit uitkerin gen hadden kunnen worden gedaan als er centraal overeenstemming was bereikt. ABC-voorzitter Liefaard heeft onlangs nog gezegd dat de gereserveerde bedragen in elk geval in de eerste maanden vpn dit jaar moeten worden uitbetaald. Fondsen zijn vorig jaar ook gevormd bij onder meer de papierindustrie, in de Zeeuws-Vlaamse kanaalzone 130.000), bij BATA 30.000), in de strokartonin dustrie 125.000) en bij de chemische in dustrie „Chindu" in Uithoorn (ƒ30.000). De Nederlandse suikerindustrie had in 1965 een overschot van 15 miljoen kg., dat op de wereldmarkt moet worden afgezet tegen prijzen die aanzienlijk lager zijn dan die in ons land. Hoewel de bevolking sterk in aantal toenam bleef de suikerconsump tie in 1965 ongeveer gelijk aan vorige ja ren: 516 miljoen kg. De totale geschatte suikerproduktie bedraagt dit jaar onge veer 530 miljoen kg. Het laatste half jaar werd er een lichte daling in het suiker- verbruik geconstateerd, aldus de heer M. Keizer, directeur van de Fries-Groningse beetwortelsuikerfabriek in Groningen, tij dens een bijeenkomst in Emmen. Om zich in de toekomst van een betere afzet te verzekeren gaat de Nederlandse suikerindustrie een gezamenlijke reclame campagne voeren waarin met leuzen als „slank met suiker" en „Suiker is groei kracht" en „Lang leven met suiker" zal worden getracht de Nederlandse huis vrouw te overtuigen van de grote waarde van suiker als voedingsmiddel. Een ande re reden waarom de suikerindustrie met een reclamecampagne wil beginnen, is de concurrentie die zij ondervindt van indus trieën van kunstmatige zoetstoffen. In het afgelopen jaar werden voor de produktie van allerlei voedings- en genotmiddelen zoetstoffen gebruikt ter waarde van naar schatting vijf miljoen kg. suiker, wat neerkomt op de opbrengst van 2500 ha. suikerbieten. De N.V. Groenewegen, fabriek van aan hangwagens en opleggers te Etten-Leur, heeft een order van de koninklijke land macht ontvangen voor levering van enke le tientallen tientcnsopleggers tot een be drag van een miljoen gulden. Naast de DAF-fabrieken in Eindhoven is het Etten- se bedrijf het enige in ons land dat tot dusver een dergelijke order ontving. Het bedrijf zal in de komende jaren een ster ke uitbreiding moeten ondergaan. Als re sultaat van deze legerorder zal het be drijf zich kunnen gaan toeleggen op serie- bouw volgens het in Europa nog unieke dwarsbandsysteem. In 1965 bedroeg het netto spaaroverschot bij de rijkspostspaarbank 202 miljoen te gen 193,6 miljoen in 1964. Ingelegd werd het vorig jaar 1398 miljoen en opgenomen 1196 miljoen. Tezamen met de bijgeschre ven rente (134 miljoen) steeg het inleg- gerstegoed tot 4216 miljoen op 31 decem ber 1965. In het verslagjaar bedroeg de gemiddelde verblijftijd der spaargelden bij de RPS ,3,38 jaar. Het totaal aantal spaarrekeningen nam in 1965 met 100.000 toe en bedraagt thans 5,7 miljoen. WASHINGTON (AP) Het Witte Huis heeft een aanvaardbare oplossing voor het conflict over de prijs van constructie- staal gevonden in een verhoging van 2.75 dollar per ton welke het concern U.S. Steel Corporation bekendgemaakt heeft. U.S. Steel maakte tegelijk bekend dat zij de prijzen van koudgewalste dunne plaat afkomstig van haar fabriek aan de west kust met negen dollar per ton of onge veer zes percent heeft verlaagd. Voor deze verlaging werd geen verklaring ge geven, maar in handelskringen werd ver nomen dat de maatschappij hiermee het hoofd wil bieden aan de Japanse con currentie. Bethlehem Steel heeft haar verhoging ongecjaan gemaakt en zal zich nader over de marktsituatie beraden. Ook Inland Steel zal haar nieuwe prijzen herzien zo dat deze concurrerend blijven. Aagtekerk 5 v. Rotterdam n. Amsterdam. Abbekerk 6 te Durban. Abida 5 ten anker Singapore. Achilles 6 te Guayaquil. Adonis 5 v. Orinoco Rivier n. Aruba. Aegis 5 v. Corinto n. Panamakanaal. Alchiba 6 te Genua. Amstelstad 4 te Suez. Amstelveen pass. 5 Cocos Eiland n. Singapore. Amstelveld 6 te Vancouver. Angolakust 5 v. Luanda n. Lobito. Area pass. 5 Sombrero n. Porta Cardon. Aristoteles 5 v. Paramaribo n. Amsterdam. Arkeldijk 5 v. Duinkerken n. Bremen. Artemis 6 te Fort de France. Asterope 5 te Baton Rouge. Barendrecht 6 te Kalundborg. Bengkalis 5 v. Djibouti n. Suez. Beninkust 5 te Freetown. Caltex Madrid pass. 5 Perim n. Tutunciftlik. Caltex The Hague 6 v. Visakapatnam n. Whangerei. Camerounkust 5 v. Freetown n. Dakar. Camphuys 10 te Mukalla verw. Chiron 6 te Rotterdam. Congokust 5 v. Rotterdam n. Amsterdam. Diogenes 6 te Pisco. Dorestad 5 v. Dublin n. Curasao. Eos 5 v. Volos n. Thessaloniki. Esso Amsterdam 5 v. Rastanura n. Kalundborg. Esso Den Haag 5 v. Wilhelmshaven n. oostelijke Middellandse Zee. Gooiland 5 te Hamburg. Graveland 6 te San Francisco. Grebbedijk 5 te Antwerpen. Grootekerk 5 te Akaba. Gulf Hansa pass. 5 Straat Ormuz n. Mena. Gulf Swede 5 te Mena. De looncommissie van de Stichting van de Arbeid, heeft geen overeenstemming kunnen bereiken over de tekst van de be schikking inzake het minimum-inkomen, zo vernemen wij van de zijde van het CNV. Minister Veldkamp heeft onlangs het college van rijksbemiddelaars ge vraagd deze tekst op te stellen, na inge wonnen advies van de Stichting van de Arbeid. Nu werkgevers en werknemers het niet eens zijn geworden, zal het bestuur van de Stichting van de Arbeid zich moeten beraden, naar verwachting vrijdag na af loop van de SER-vergadering. De beslissing van minister Veldkamp, dat het minimum-inkomen van 120,- voor het hele jaar 1966 zou moeten gel den, is in de looncommissie verschillend geïnterpreteerd. De werknemers zijn van mening dat het minimuminkomen moet ingaan in de loonperiode waarin 3 januari valt. De werkgevers menen dat de in gangsdatum die van de nieuw af te slui ten CAO moet zijn, doch uiterlijk 1 mei. Hercules 5 v. Matanzas n. Georgetown. Hermes 6 te La Guaira. Hilversum 5 te Miami. Hollands Dreef 4 v. Calcutta n. Singapore Kamperdijk pass. 5 Lizard n. New York. Karachi pass. 5 Ceylon n. Penang. Katwijk 6 te Houston. Kelletia 5 v. Honolulu h. Curasao. Kloosterkerk 5 te Rotterdam. Korendijk 6 te Philadelphia. Korenia 7 te Bangkok verw. Koudekerk pass. 5 Lissabon n. Duinkerken. Laarderkerk 5 te Khorramshar. Liberiakust 5 v. Dakar n. Bordeaux. Limburg 6 te Dar es Salaam. Maaskerk 5 te Bremen. Mariekerk 5 rede Port Said. Mataram 6 v. Djibouti n. Penang. Mentor 5 v. Hamburg n. Bremen. Mersey Lloyd 5 v. Hamburg n. Bremerhaven. Merwe Lloyd 5 te Beira. Moerdijk 5 te Cristobal. Munttoren 5 v. Rio de Janeiro n. Rio Grande Neder Waal 4 v. Shanghai n. Hsingkang. Nestor 5 te Hamburg. Nieuw Amsterdamh 5 v. New York n. Guade loupe. Nushaba G v. Rotterdam n. Bremen. Oldekerk 5 v. Marseille n. Antwerpen. Ommenkerk 6 v. Barcelona n. Antwerpen. Ondina 5 te Milazzo. P. G. Thulin 6 te Chanaral. Poeldijk 5 te Rotterdam. Polydorus 5 te Liverpool. Prins Maurits 5 v. Paita n. Pimentel. Randfontein 6 te Bremerhaven. Roebiah 6 te Suez. Rotterdam 5 v. New York n. Nassau. Servaaskerk 5 te Rotterdam. Silindoeng 5 te Shanghai. Sinon 6 te Maracaibo. Soestdijk 5 te Bremerhaven. Statendam 5 v. Las Palmas n. Porto Grande. Steven 6 te La Spezia verw. Straat Banka pass. 5 Puluh Weh n. Mauritius. Straat Clement 6 te Beira verw. Straat Colombo 5 v. Penang n. Colombo. Straat Torres 5 v. Sydney n. Melbourne. Straat Van Diemen 4 v. Sydney n. Newcastle. Sumatra 5 ten anker Bittermeren n. Aqaba Telamon 5 v. Guanta n. Matanzas. Theron 5 te Oranjestad. Ulysses 6 te Barbados. Videna 6 te Porta Cardon. Vitrea 5 ten anker Straat Banka. Vlieland pass. 5 Ceylon n. Perzische Golf Waterland 5 v. Gyon n. Hamburg. Witmarsum 5 v. Bremen n. Hamburg. Wonogirl 5 te Biak. Zaanland 6 te Buenos Aires. SLEEPVAART Cycloop, 5 jan. werkzaam te Marsa el Brega. Friesland, I jan. vertrokken uit Rotterdam naar zee. Gelderland, 5 jan. bezig met berging coaster Ca sablanca op Kaap Verdische Eilanden. Groningen, 7 jan. verwacht te Tarente. Jacob van Heemskerck, 4 jan. vertrokken van Port Harcourt naar zee. Noord-Holland, 5 jan. 75 mijl West van Finisterre, onderweg met baggermateriaal van Emden naar Koeweit. Octopus, 5 jan. aangekomen te Middlesborough. Sepiola, 5 jan. vertrokken van Grimsby naar wrak booreiland Sea Gem. Utrecht, 5 jan. station Landsend. Willem Barendsz, 2 jan. vertrokken Gizo Island. Wi-.- <vt» 1 INTERNATIONALS IN REACTIE Amsterdam 5-1 (ANP) De ver wachte technische koersreactie voor de internationale waarden, na de sterk op gaande lijn van de vorige beursdagen, kwam gisteren wel wat hard aan. Het publiek, alsmede de beroepshandel, ging tot winstnemingen over, terwijl ook Amerika nog wat stukken op de markt bracht. De handel was kalm gedurende de ge hele beursduur en zeker niet in overeen stemming met de koersverliezen. Deze werden bij de eerste transactie in alle hoofdfondsen meteen tot stand gebracht. Philips schommelde rond de 118 en ook Unilever week weinig van de 118 af waar door het koersverlies voor dit fonds 1,50 bedroeg. AKU moest 67s punt prijsgeven op 390. Hoogovens werd 6 punten lager geadviseerd op 450. Kon. Olie daalde een gulden tot 148,30. Ook de koersstijging voor de scheep vaartwaarden kwam tot staan. De koersverliezen beliepen hier één tot twee punten met kalme handel. De leidende cultures konden zich vrij goed handhaven. Centrale Suiker werd weer in een open hoek verhandeld. De eventuele reorganisatieplannen, on dermeer inzake een verandering van de beurstijden alsmede beurshandel, waar van de bijzonderheden echter nog niet be kend zijn, werden door de beurs druk be sproken. AVONDVERKEER VAN GISTEREN A.K.U. Hoogovens Kon. Olie Unilever Philips K.L.M. 148-149 117.60-120 117.50-118.80 VERHANDELDE FONDSEN Totaal Hoger Lager Gelijk 4 jan. 419 284 (67.8°/o) 74 (17.77o) 61 14.5°/o 5 jan. 416 141 (33.97o) 187 (44.9Vo) 88 (21,2*/.) VOORBEURS VAN HEDEN 1ste tijdvk. 2de tijdv. A.K.U. Hoogovens Kon. Olie Philips Unilever K.L.M. 5 jan. Slot- koersen 5 jan. 390 Hoogovens 442 Philips 117.90 117.90 Kon. Petroleum. 148.10 Amsterd. Rubber 99 H.V.A. 146 110.80 Holl.-Am. Lijn 127 K.L.M 271 K.N.S.M 11672 Kon. Paketvaart 194 Van Ommeren 221 Ned. Sch. Unie 144V2 5% Ned. 1964 57.70 Ned. 1964-11 9U/s 5V*°/n Ned. 1965 977s 67o B.N.G. 1965 98 V« 57. Ned. G.U. 96 4'/a«/o A.K.U. 120 5'/4°/o Hoogovens 111 Alk. Bank Nederl. 286'/j Amro Bank 56.30 Holl. Bank Unie. 212 Nat.-Nederlanden 580 Ned. Midd.st. B. 102.00 gb R.V.S 559 224 190 95.50 Ver. Bezit 115.50 Unitas 479 Albert Heijn 690 Alg. Norit 215.00 Amstel Brouwerij 382 Amsterd. Ballast 445 Amsterd. Droogd. 10572 gb Bensdorp 425 Van Berkel 226 400 Blaauwhoed 398 Bredero Brocades-Stheem 895 Bühr.-Tetterode 660 gl Bijenkorf 5537. Centr. Suiker Mij 390 gl Cu rag. Handel Mij 196.00 Erdal 455 gb 248 Ford 930 Van Gelder Zn. 120 Gelderl.-Tielens 450 exd. Gist- en Sp.fabr. 350 Grasso 198 v. d. Grinten 800 Hagemeijer 495 gb 200V2 Havenwerken 255 Heineken Bier 473V2 Hoek's Machinef. 535 Holec 260 HolL Beton 344 47 Intematio 287 gb Kempen-Begeer 131 Key en Kramer 4501 Kon. Ned. Papier 243>/2 Kon. Zout-Ketjen 7757. Koudijs 165 Leidsche Wol 360 Lindeteves-J acob 161 Meneba 389 Muller Co. 336 Chem. F. Naarden 464 Ned. Dagbl. Unie 222 Ned. Kabelfabr. 343 Ned. Sch. Mij 77 Van Nelle 236 Nijverd. Ten Cate 132 Oranjeboom Bier 390 Overz. Gas 84.00 William Pont 270 Rott Droogdok 209 Sch. ExpL Mij 200 Scholten Foxhol 445 Schuttersveld 141 Smit Transform. 2487. Spaarnestad 580 Stokvis Zn. 191 Technische Unie 314 Texoprint 127 Thom. en Drijver 449 Ver. Glasfabr. Ver. Machinefabr. 142 Vredest. Rubber Wessanen 456 Wilt. Fijen.-B. 167 Wyers 555 Zwanen berg-Org. 174.80 4 jan. 5 jan. 4 jan. 5 jan. Atch. Topeka 337s 337s Baltimore 4PA 4474 Can. Pacific 6 U/s 617s Illinois Cent 6678 6674 8374 83 Pennsylvania 68 67 South Pac 437s 44 427s 437s Allied Chem. 497a 497s 557s 56 A.C.F. Ind 4674 4772 Am. Smelting 7272 7272 Am. T. and T. 6272 6274 Am. Tobacco 39 397s 8572 8772 Beth. Steel 3974 4 U/s 1357s 1357s 5474 5772 Dougl. Aircr. 527s 527s Dup. de Nem. 4 U/s 427s Cons. Edison 7674 76 City Bank 236 23774 Gen. Motors 12174 1257s Eastm. Kodak 116 T/s 11774 10374 1047s Goodyear T. 477s 467s De Newyorkse aandelenmarkt sloot gis teren aanzienlijk hoger na een dag van drukke handel. Staalwaarden werden in hun opmars op de voet gevolgd door auto-, koper-, aluminium- en ruimte vaartfondsen, alsmede een grote verschei denheid van geselecteerde aandelen. De tikker raakte twee minuten achter bij het verwerken van de kooporders. Van de 1413 verhandelde fondsen stegen Amer. Motors 97s 9 Int. Harvester 457s 46 Int Nickel 91 93'/. Int. T. and T. 727s 73 12374 12574 Mont Ward 347s 35 Radio Corp. 4774 477. Republic. St. 437s 44'/s Royal Dutch 427s 427. 637s 637. 63 62 Soc. Vacum 937s 937. 7272 737s Stand. Oil N.J. 8074 8074 Stude baker 2372 2374 Texaco 8072 807. Un. Aircraft 847s 857. 9 9 337s 34 Us. Rubber 7574 767. 517s 5474 63 637. Wool worth 307s 3074 547s 557s K.L.M. 77 7674 er 740 en daalden er 440, met 88 nieuwe hoogte- en 11 nieuwe dieptepunten. De omzet bedroeg 9.66 miljoen stuks tegen 7.55 miljoen op dinsdag. Het Dow-Jonesgemiddelde voor indu striële waarden bereikte met een stijging van 12.36 een nieuw hoogtepunt op 981.62, spoorwegen liepen op met 0.42 tot 248.40 en openbare nutsbedrijven met 0.12 tot 151.72. (AP) In ons blad van gisteren werd in een overzicht van de nieuwe autoprijzen ten onrechte becijferd dat het goedkoopste Volkswagenmodel slechts 50 gulden in prijs zou stijgen. Uit de cijfers die wij rechtstreeks van de importeur hebben ontvangen blijkt evenwel dat dit model 140,- duurder wordt. TORONTO (A.P.) Twee grote Cana dese koperfabrieken hebben de binnen landse prijs verhoogd van 40% tot 45 dol larcent per lb. Deze prijsverhogingen werden doorge voerd door Noranda Sales Corp. Ltd en Hudson Bay Mining and Smelting Co. Ltd. De binnenlandse prijs in de Verenigde Staten blijft echter 36 cent per lb. De verkopen over het boekjaar 1965 van de N.V. P. van Reeuwijk zijn ten op zichte van 1964 met ruim 22 percent toe genomen. De directie verwacht hiermede de gestegen kosten van het boekjaar 1965 te kunnen opvangen. Irenebrigade. Het défilé, dat op 11 januari gehouden zal worden voor het gemeen tehuis in Schalkhaar ter gelegenheid van het feit dat het 25 jaar geleden is dat de Irene-brigade in Engeland werd opgericht, zal worden afgenomen door de vroegere ondercommandant van de brigade, luitenant-generaal B. D. C. H. Pahud de Mortanges. Een aantal in En geland wonende oud-leden van de bri gade zal voor de jubileumviering naar ons land komen.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 11