Servies en tafelzilver als huwelijksgeschenk DANSSCHOOL 1 ACENDA VOOR HAARLEM EN D Kort en bondig Niet namens maar vanuit het Nederlandse volk Mr. Beernink treedt af als voorzitter van de C.H.U. Dr. M. Schneider directeur Prulliggeschenk Verzending van zeepost Officier in beroep tegen rechtbankbeslissing Varende duif Weerzien na dertig jaren Haagse student in Oost-Duitsland gearresteerd Meisje lag bijna drie uur hulpeloos op straat „Zwarte Zee" sleept nieuwe booreiland naar Dakar Rumoer in Assen over gemeentelijke belasting Geen verandering VRIJDAG 7 JANUARI 1966 Prof. Fred. Schuh overleden School voor Journalistiek De Tres-affaire Crematie van dr. G. Ras Zijlweg 49 - Haarlem - Telef. 14441 T. GRIEK HALF JANUARI STARTEN ONZE NIEUWE BEGINNERSCLUBS Examens Haarlem V elsen-lJ muiden *e Beverwijk fit (Van onze correspondent) DEN HAAG. Na overleg met prinses Beatrix en haar verloofde heeft het Nationale Comité Huwe lijksgeschenk besloten, dat het huwe' lijkscadeau voor het prinselijk paar zal bestaan uit een servies, tafelzilver en glaswerk. In zjjn functie van eerste voorzitter van dit comité deelde Eer- ste-Kamervoorzitter mr. Jonkman dit gistermiddag mee in een persbijeen komst in Den Haag. Een dergelijk na tionaal geschenk valt in het bijzonder in de smaak van de prinses en de heer Von Amsberg, omdat het althans ten dele dagelijks zal worden ge bruikt. Het cadeau zal geleverd wor den door drie Nederlandse firma's. Bij twee van deze fabrikanten is het prinselijk paar reeds op bezoek ge weest om zich nader te informeren over de mogelijkheden. Om te voorkomen, dat eventuele inza melingsacties voor geschenken plaatselijk zouden worden verbrokkeld, is het natio nale comité, waarvan dezer dagen de stichtingsactie zal worden gepasseerd op gericht. „Wij verbeelden ons niet, dat het ge schenk namens het Nederlandse volk zal worden aangeboden. Wij zijn ons er wel de gelijk van bewust, dat deze zaak bij het publiek gevoelig ligt. De actie van het nationale comité wordt gehouden om van uit het Nederlandse volk een geschenk aan te bieden", aldus voorzitter mr. Jonk man. Het saldo, dat naar men hoopt zal resteren, zal in overleg met het prin selijk paar een nader te bepalen bestem, ming krijgen. In het nationale comité hebben zit ting ruim 80 „zeer representatieve Ne derlanders". Voorzitters zijn mr. Jonkman en mr. van Thiel, voorzitter der Tweede Kamer. De heer J. de Koster, voorzitter van de Raad van Nederlandse Werkge versverbonden, is secretaris. Penning meester is dr. M. W. Holtrop, president van de Nederlandse Bank. Lid zijn onder meer alle commissarissen der koningin, vele burgemeesters en vertegenwoordi gers van werkgevers- en werknemersor ganisaties, van kerken, van organisaties op het terrein van maatschappelijk werk, van culturele instellingen en van onder wijs- en landbouworganisaties. Ook het Voormalig Verzet is in het comité ver tegenwoordigd. Het nationale comité zal worden bij ge staan door een uitvoerend comité, dat onder voorzitterschap staat van het Tweede Kamerlid mevrouw mr. J. M. Stoffels van Haeften, die teven presi dente van het Nederlands Vrouwencomité is. Daarnaast is er nog een Koninkrijks comité met drie ere-voorzitters, de mi nisters-presidenten van Nederland, Surina me en de Nederlandse Antillen. Ook in de overzeese rijksdelen worden nationale comité's opgericht. Mr. H. K. J. Beernink heeft aan het dagelijks bestuur van de Christelijk-His torische Unie meegedeeld, dat hij binnen kort het voorzitterschap van de unie wenst neer te leggen. Tot deze beslissing is hij gekomen op grond van de overweging, dat het een be paalde voorkeur verdient de functie van voorzitter der Christelijk-Historische Unie niet te blijven combineren met de functie van voorzitter van de Tweede Ka merfractie van de C.H.U. Hoewel het dagelijks bestuur dit besluit ernstig betreurt, is het na rijp beraad tot de conclusie gekomen deze beslissing van de heer Beernink te moeten aanvaarden. Aangezien het krachtens de statuten van de Christelijk-Historische Unie tot de taak van de Unieraad behoort een nieuwe voorzitter te kiezen is een verga dering van de Unieraad uitgeschreven op zaterdag 19 februari. In Den Haag is op 90-jarige leeftijd overleden prof. dr. Fred Schuh. Prof. Schuh is vooral bekend door de ongeveer zestig boeken die hij over wiskunde en mechanica geschreven heeft. Het curatorium van de Stichting Jour nalistiek Vakopleiding heeft benoemd tot directeur van de School voor de Journa listiek, die op 1 september in Utrecht zal worden geopend, dr. M. Schneider, thans hoofd van het bureau Pers en Voorlichting van de rijksuniversiteit te Leiden en privaat-docent in de geschie denis van pers, propaganda en openbare mening aan de universiteit van Amster dam. Dr. Schneider studeerde aan de Leidse universiteit en promoveerde op 26 jari ge leeftijd in 1939 op een in officieuze op dracht van de minister van Binnenland- ze Zaken geschreven dissertatie: „De voorgeschiedenis van de Algemene Landsdrukkerij Van augustus 1945 tot oktober 1952 was hij hoofd van de afdeling documentatie van de Rijksvoorlichtingsdienst, tevens van 1950 tot 1952 secretaris van de Inter departementale Voorlichtingsraad en voorts van 1948 tot 1952 docent in de perswetenschap vanwege het Leidsch Uni versiteitsfonds. Na een om gezondheidsredenen afgebro ken gastprofessoraat in de persweten schap in Djakarta en Djokjakarta was hij van 1954 tot 1960 adjunct-directeur van het Nederlands Genootschap voor In ternationale Zaken. B. en W. van Baam waren van plan de schooljeugd ter gelegenheid van het huwelijk van prinses Beatrix te verras sen met een oranje gekaft schrift. De ge meenteraad vond dat gisteren maar een prullig geschenk- Een der raadsleden noemde het smakeloos en psychologisch fout. „In een schrift moet je thema's schrijven. Daaraan heeft ieder kind een hekel, dus krijgt het een hekel aan dit schrift", zei hij. Ook andere leden waren niet bijster gelukkig met het voorstel. De raad machtigde daarom college (aanzien lijk duurdere) gedenkboekjes aan te schaf fen. Maar mocht dit niet lukken dan wor den het toch oranje gekafte schriften met de beeltenis van het jonge paar. De inzameling Het comité krijgt voor de geldinzame ling gironummer 25 (ten name van het Comité Huwelijksgeschenk, Den Haag), Er kunnen ook gelden worden gestort bij alle bankinstellingen. Mr. Jonkman merkte nog op dat het ge ven een geheel vrijwillig karakter dient te hebben en dat bijvoorbeeld loon-inhou- dingen in strijd zouden zijn met die vrij willigheid. Het uitvoerend comité heeft zich gewend tot alle burgemeesters met het verzoek om plaatselijke comité's in te stellen, die ter plaatse inzamelingsac- tie's kunnen organiseren. Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan achter de naam van het schip vermeld: Argentinië: ms „Waterland" (12/1) en ms „Lago Traful" (15/1); Australië: ms „Canberra" (9/1) en ms „Weserstein (12/ 1); Brazilië: ms „Gaasterland" (12/1); Chili: ms „Buchenstein" (9/1) en ms „Martin Thore" (12/1); Ned. Antillen: ms „Solon" (11/); Nieuw-Zeeland: ms „Imperial Star" (10/1); Suriname: ms „Brooktor" (11/1); Verenigde Staten: ms „Prinses Margriet" (13/1); Z.-Afrika (Rep.) m.i.v. Z.-W.-Afrika: ms „Good Hope Castle" (9/1) en ms „Randfontein" (11/1). Het ziet er niet naar uit dat de Utrecht se rechtbank de Tres-affaire spoedig in openbare behandeling zal nemen. Zoals bekend is kwam de student jhr. D. L. L. Rutgers van Rozenburg vorig jaar op 10 april om het leven bij een inwijdings plechtigheid van het studentengezelschap Tres Faciunt Collegium. In oktober werd het gerechtelijk voor onderzoek afgesloten. De Utrechtse offi cier van justitie liet toen aan alle twaalf Tres-leden, tegen wie zich het onderzoek richtte, weten dat de strafvervolging werd voortgezet. Van de mogelijkheid om bij de rechtbank tegen deze kennisgeving be zwaarschriften in te dienen, heeft de ver dediger van alle twaalf betrokkenen ge bruik gemaakt. De Utrechtse rechtbank heeft nu op grond van deze bezwaarschrif ten vijf van de twaalf betrokkenen bui ten vervolging gesteld. Vier anderen zijn voor een deel van het ten laste gelegde buiten vervolging gesteld. Drie zaken zijn in hun geheel naar de terechtzitting ver wezen. De officier van justitie in Utrecht is tegen deze beslissingen in beroep ge gaan bij het gerechtshof in Amsterdam, dat zich nu met deze zaak gaat bezighou den. Enkele maanden geleden streek in Amsterdam een duif neer op het Noorse vrachtschip „Bruno". Zij wei gerde van boord te gaan en maakte een reis over de Atlantische Oceaan naar Amerika mee. Maar Noorse ambtelijke instanties kwamen na lang speuren in de reglementen tot de con clusie dat er officieel op het schip geen duif aanwezig mag zijn. De be manning van de „Bruno", die erg aan de duif is gehecht, heeft er nu wat op gevonden. De Noorse gezondheids dienst heeft voor de duif een certificaat verstrekt, waardoor het mogelijk werd de vogel als bemanningslid te laten aanmonsteren. En zo is de Amsterdam se duif de eerste duif in dienst van de Noorse koopvaardij. Zij verkiest va ren boven vliegen. (Van onze correspondent) Aan het eind van deze maand zal het feest zijn ten huize van de familie Guzows ky in het Limburgse Stevensbeek. Dan zal de vader van de 19-jarige Anny Gu zowsky zijn 68-jarige moeder na een klei ne dertig jaar weer ontmoeten. Het weerzien is het resultaat van een speuractie, die Anny vorig jaar augustus tijdens haar vakantie in Polen ondernam. Anny verbleef toen met haar verloofde en drie andere jongelui uit Stevensbeek op een camping, ongeveer 150 kilometer van Mlawa, een plaatsje ten noorden van War schau. In Mlawa moesten de ouders van An- ny's vader wonen. Na een moeilijke speur tocht kwam het meisje achter het adres van haar grootmoeder. Dat was in Gniez- no bij Poznan. En oma was uiteraard blij toen ze hoorde dat haar zoon nog leefde. De heer Guzowsky verliet als 19-jarige soldaat een jaar vóór de Duitse inval het ouderlijk huis. Na de oorlog kwam hij na vele omzwervingen in Gennep. Daar leer de hij zijn Nederlandse vrouw kennen. De heer Guzowsky correspondeerde nog ja renlang met zijn moeder, maar toen de laatste verhuisde raakte zij het adres van haar zoon kwijt. Daarna hoorde de zoon niets meer van zijn moeder. Nadat Anny haar grootmoeder had ge vonden, werd het Rode Kruis ingeschakeld dat er voor zorgde dat oma drie maan den naar Nederland mag komen. Dr. G. Ras, die woensdag in Haarlem is overleden wordt niet, zoals wij in de krant van gisteren hebben bericht, van daag gecremeerd, maar op maandag 10 januari 's morgens om 11.31 uur. De crematie heeft plaats in het crematorium in Driehuis-Westerveld. Deze koude dagen doen bij veel mensen het verlangen opkomen naar de zomervakantie in warme streken. In een reisbureau in Amsterdam ver drongen zich gisteren reeds tien tallen reislustigen, die alvast boek ten voor het zomerseizoen. Advertentie DINSDAGAVOND 9.30 uur. Boven 18 jaar. ZONDAGMIDDAG 4.45 uur. 1517 jaar. Ook u kuht nog deelnemenInschrijving dagelijks. Een Oostduitse advocaat, dr. Wolfgang Vogel, die dikwijls de verdediging van mensen uit het Westen op zich neemt, heeft bevestigd, dat de Haagse student Anton van As door de Oostduitse autori teiten is gearresteerd en dat de jongeman zal moeten terechtstaan op de beschuldi ging, een Oostduitse onderdaan te hebben geholpen bij een poging naar het Westen te vluchten. Volgens dr. Vogel is de jonge man gearresteerd toen hij in een trein op weg was naar West-Duitsland. De arrestatie geschiedde vóór kerstmis. Anton van As was verloofd met een Oostduitse. Het meisje werd eveneens ge arresteerd, toen zij met de Nederlander per trein een poging ondernam om naar het Westen te gaan. Het ministerie van Buitenlandse Zaken in Den Haag kon over deze zaak nog geen inlichtingen verstrekken. Da Costa Kweekschool. Voor het eind examen derde leerkring slaagden aan de Da Costa kweekschool te Bloemendaal de dames G. I. de Haan (Velsen-Noord) en F. de Smalen (Castricum) alsmede de heren: E. P. Borst (Haarlem), W. Fokke- ma (Broek op Langedijk), D. C. van Heijst (IJmuiden), W. B. Lenaarts (Haar lem), J. W. L. Ramakers (Haarlem) en K. van der Schaaf (Haarlem). Pas nu is bekend geworden dat een 19-jarig meisje in Groningen in de nacht van oud op nieuw bijna drie uur lang hulpeloos in de stromende regen op straat heeft gelegen. Zij werd om half twee 's nachts gevonden door een passe rend echtpaar. Het meisje was met haar fiets gevallen over een bank, die onbeken den dwars over het fietspad hadden ge sleept. Om half elf was zij van een motel, waar zij werkt, op weg gegaan naar huis. Het echtpaar heeft het meis- j e, dat nog haar adres kon opgeven, naar huis gebracht. Een arts constateerde dat zij een hersenschudding had opgelopen. De politie, bij wie pas nu aangifte werd gedaan, zoekt naar de onverlaten, die de bank over het fietspad hebben gezet. u i*- (Van onze correspondent) ROTTERDAM. Het booreiland „Ile de France", dat in 14 maanden op de werf Gusto is gebouwd, is gisteren ver trokken voor de lange zeereis naar Dakar. I Onverdeeld. Nadat uit vele groeperingen Dp sWrW Zwarte Zee" nam met van de Amsterdamse bevolking de wens Koe aangespoeld. Aan de voet van de Scheveningse vuurtoren is een dode koe aangespoeld. Uit informaties van de Haagse politie bleek, dat zeetransport maatschappijen geen koe waren kwijt geraakt. Hoe de koe in de Noordzee is verdronken is nog een raadsel. Hogere straf geëist. De procureur-gene raal bij het Haagse gerechtshof heeft twee-en-een-half jaar jeugdgevangenis- straf geëist tegen een 19-jarige Rotter dammer, die in juli in Rotterdam een 47-jarige fabrieksarbeider van wie hij een rijksdaalder eiste zo zwaar heeft mishandeld, dat de man met een levensgevaarlijke breuk in het strotten hoofd in een ziekenhuis moest worden opgenomen voor een spoedoperatie. De dader was door de rechtbank tot 1 jaar en 3 maanden veroordeeld. De sleepboot „z,warte zee'' nam zijn 9000 paardekrachten het booreiland aan de tros. Op 23 december had het booreiland al moeten vertrekken, maar de „Zwarte Zee" moest nog van een reis binnenkomen. Daarna moesten op eis van de assuradeuren nog enkele voorzieningen op het booreiland worden getroffen en daarna ging het ongunstige weer een woordje meespreken. Gistermorgen nog naar voren was gekomen dit jaar de februari-staking op 25 februari gemeen schappelijk en onverdeeld te herden ken hebben B. en W. van Amsterdam besloten een comité in het leven te roe pen, waarin vertegenwoordigers van politieke, maatschappelijke en levens beschouwelijke groeperingen en van het herdenkingscomité zitting zullen nemen. werd besloten niet te vertrekken. Maar r.cnatt ne ™ut;Q u u De Bilt kon later minstee wp«>rWi,ht»n I Gev?„t- De polltl® ln Den Haag heeft een Hagenaar en drie Brabanders aange houden die 350 horloges te koop aan boden die op 1 november in een Haags warenhuis bij een inbraak waren buit gemaakt. De horloges, ter waarde van ƒ17.000, zijn in beslag genomen. Het onderzoek leidde voorts naar een an dere Hagenaar, bij wie thuis 377 gouden ringen, waarde ƒ20.000, werden gevon den en die afkomstig waren van inbra ken in drie juwelierszaken in Den Haag. De Bilt kon later gunstige weerberichten geven. Vier Europoortsleepboten trokken de „Ile de France" bij de werf vandaan. De „Zwarte Zee" lag in de monding van de Merwehaven te wachten tot de monster- sleep zou zijn vastgemaakt. Op de rivier hielden de vier Europoort-sleepboten het gevaarte in bedwang, vlak achter de sle pende „Zwarte Zee Er liggen 2640 zeemijlen voor de boeg, een reis van naar schatting 6 weken. De vijf poten van het eiland, 48 meter Hoogleraar Als opvolger van prof. dr. J. C. Hoekendijk, die naar Amerika is vertrokken, is aan de rijksuniversiteit te Utrecht dr. A. J. Bronkhorst benoemd tot hoogleraar in de faculteit der godge leerdheid, om onderwijs te geven in de kerkgeschiedenis der 20ste eeuw. Honderdvier Zuster Basilissa Heister heeft haar 104de verjaardag gevierd in het Bossche Sint Ignatiusklooster. Op haar 100ste verjaardag heeft paus Johan nes haar een telegram gezonden. In 1898 ging zij als missiezuster naar de Mina- hassa. Zij is meer dan zestig jaar in de missie werkzaam geweest. lang, zullen in Dakar door arbeiders van Gusto worden verlengd tot ruim 90 meter. Er zijn vier Nederlandse runners op de „Ile de France" en drie Franse technici. Het gemeentebestuur van Assen onder vindt moeilijkheden bij zijn poging, door I Duitsers op zijwegen De Algemene Ne- middel van een belasting van 155.20 per strekkende meter iets terug te krijgen van de enorme bedragen, die zij voor de verbetering van wegen heeft uitgegeven. Het zond de eigenaars van woningen aan deze verbeterde wegen een straataanleg- belastingaanslag, variërend van 800 tot 6000 gulden, waarover grote opschudding is ontstaan. De belastingplichtigen, onder wie enkele AOW'ers die vóór de oorlog voor weinig geld een paar huisjes koch ten, moeten nu het dubbele of driedubbe le bedrag voor de belasting op tafel leg gen. Een van de aangeslagenen heeft voor zijn woning de vlag halfstok gehangen. De aanslag is een gevolg van het op 30 mei 1962 genoemen besluit van de ge meenteraad van Assen,om een verorde ning op de heffing en invordering van een straataanlegbelasting in te voeren. Het rumoer in Assen over de belastingi u x is niet zozeer ontstaan om de aanslag SP ket ogenblik langzaam m betekenis af. als zodanig, maar over de manier waar- ,ondergaat een oceaanfront boven op deze belasting door de gemeente is geen noemenswaardige verplaat- opgelegd. De belastingplichtigen worden ?lng !n de nchtmg van het vasteland. Dit in de gelegenheid gesteld de door hen te ngt samen met kleme storingen, die betalen belasting eventueel in 25 jaar te gs van zuldwest naar noord- voldoen. De gemeente berekent in dat ge 00st trekken- Er zijn voor het komende val echter een rente van 4% procent etmaal geen belangrijke veranderingen in het huidige weertype te verwachten. Het Dronken bestuurders - De verkeerspolitie I S dUUFt V°°rt^ in Amsterdam is van 23 december tot en f ri overwegend licht. Overdag met 2 januari 36 maal tegendronkenbe- k de temperatuur gedurende enige tijd Stuurders van a„tn'c ™w-t - boven het vriespunt. In de afgelopen fietsen opgetreden. Vijf Zuid"Duitsland plaatselijk stunrdera haddan 00n strenge vorst voor, maar in ons land en raakt waardoor anderen zwaar lichame- me^n "s^cht^lfchT001" °V6r alg6~ lijk letsel opliepen. 1 n slecnts Studenten-Oranjecomité Drie Amster damse studenten, de heren R. van Andel, C. Lampe en S. Leenstra, hebben een Studenten-Oranjecomité opgericht. Hun doel is te bewijzen dat een groot deel van de studenten in de hoofdstad positief tegenover het huwelijk van prinses Bea- _T trix met de heer Claus von Amsberg Den HeIder llcht bew. staat. Ter gelegenheid van de huwelijks- I Ypenburg half bew. voltrekking wil het Studenten-Oranje comité enkele festiviteiten organiseren. derlandse Vereniging voor Vreemdelin genverkeer gaat dit jaar onder de Duitse automobilisten propaganda ma ken voor de secundaire Nederlandse we gen. De A.N.V.V. wil de Duitsers ervan overtuigen dat zij, onderweg naar de Nederlandse kust, bij Arnhem veel beter van de autoweg kunnen afgaan en een andere aantrekkelijke route kiezen. Deze actie heeft ten doel de autowegen te ont lasten en de toeristen door andere mooie streken van Nederland te laten rijden. Het K.N.M.I. deelt mee: Het continentale hogedrukgebied neemt WEERRAPPORTEN Maximum- en minimum temperaturen binnen- en buitenland Vlissingen Eelde I De Bilt Twente Eindhoven licht bew. zw. bew. half bew. zw. bew. licht bew. Z.-Limburg licht bew. HO c •O'S C-C •is o £"2 z zo zo zzo zo ozo zo ozo nno zo o Concertgebouw, vandaag 20.15 u.: Con cert door het N. Ph. O. o.l.v. Henri Arends. Solisten: Nederlands Hoorn Kwartet, Radio Trombone Kwartet en Pieter Odé (fluit). Stadsschouwburg, vandaag 20 u.: Toneel groep Theater met „Vassa Zjeleznova" van Maxim Gorki. Regie Elise Hoomans. Stadsschouwburg, zaterdag 20.: Toneel groep Ensemble met „Struisvogeleieren" van Anré Roussin. Regie: Guus Verstraete, Poppentheater Merljjn, vandaag 14.30 u.: Prins Dadeltje"; zaterdag 14.30 u.: „De fluit van Bozebol". BIOSCOPEN Cinema Palace, 14 en 20 u.: „Die knots gekke kerels in hun vliegende kratten", a.l. Frans Hals, 20 u.: „Irma la Douce", 18 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „Agent OSS 117; furie in Bahia", 14 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u. „De man met de vijf paspoorten", 14 jaar. Minerva, vandaag 20.15 u. en zaterdag 19 en 21.15 u.: „Heimweh nach Sankt Pauli", a.l.; zaterdag 14.30 u.: „De nieuwe avonturen van Makker", a.l. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u.: „Help", a.l. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „Brenno, de vijand van Rome", 14 j. Studio, 14 en 20 u.: „My fair lady", a.L TENTOONSTELLINGEN Vishal: Expositie van werk van leden van „De Groep". Dagelijks van 10-17 uur en op zondag van 13-17 u. Tot 24 januari. Frans Halsmuseum: (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16e tot en met de 19e eeuw waaronder Hals' meesterwer ken. Dagelijks geopend van 10-17 u., zon dags van 13-17 u. Prentenkabinet: keuze uit eigen verza meling. Dagelijks van 10-17 u. en zondags van 13-17 u. Teylers Museum, Spaarne 16: Perma nente tentoonstelling van schilderijen 19de en 20ste eeuw. Tekeningen van de Hol landse, Italiaanse en Franse school. Fossie len e.d. Dagelijks behalve zondag en maandag van 10 tot 16 u.; zondag van 13 tot 16 u. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunstnij verheid. Dagelijks (behalve maandag) van 10-12.30 u. van 13.30-17 u.; zon- en feest dagen van 14-17 u. In 't Goede Uur (Korte Houtstraat) Ex positie van grafiek van Jan van Wensveen. Dagelijks van 10-19 u. en van 20-22 u. en zondags van 14-17 u. en van 20-22 u. Kunstcentrum „De Ark", Bootzaal: „100 ambachten" van Jan Luyken. Dagelijks ge opend van 10 tot 20 u. Klassiek grammo- foonplatenconoert van 20 tot 22.30 u. Dins dags gesloten. Expositie van schilderijen en aquarellen van Jac. J. Doeser. Gebouw Wolters, Jansstraat 48: Exposi tie van schilderijen en aquarellen van Bart H. Holt, Pieter W. M. Janssen en Frits N. de Nooyer. Tot 8 januari. Dagelijks van 10-17 en 19.30-22 uur. Artificia, (Heemstede): Expositie van te keningen van H. L. Prenen en beeldhouw werken van Anneke Höfte. Op werkdagen van 9.30 tot 18 u. Museum Van Looy: Expositie van werk van leden van „Kunst Zij Ons Doel". Da gelijks van 10 tot 17 u. en op zondag van 13 tot 17 uur. Woonhuis Jacobus van Looy, geopend op donderdag van 10 tot 12.30 en 13.30 tot 17 u. Zon- en feestdagen van 14 tot 17 u. Stadsschouwburg: Gedurende de maand januari expositie van werk van Wim Snitker. AGENDA VRIJDAG 7 JANUARI City, 20 u.: „Zorba de Griek." Stadsschouwburg, 20 u.: „Cat Ballou." Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag)9.30 tot 12 uur en 14 tot 16.30 uur. ZATERDAG 8 JANUARI City, 20 u.: „Zorba de Griek". Stadsschouwburg, 20 u.: „Cat Ballou." Du Commerce, Marktplein, 20 uur: feest avond „Arosa"; muziek van „Danny and his flying Arrows". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 uur en 14 tot 16.30 uur. Gem. openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 10 tot 12.30 uur; filiaal Velsen- Noord: 10 tot 12.30 uur; filiaal „Spaarn- berg", Santpoort (ook voor r.k. biblio theek): 10 tot 12.30 uur. R.k.-Openbare leeszaal en bibliotheek, Willemsbeekweg 96: 10 tot 12.30 uur. filiaal Velsen-Noord: 10 tot 12.30 uur. n ono Helsinki licht bew. Stockholm sneeuw Oslo gen. bew. Kopenhagen zw. bew. W-I i- Aberdeen regen Wqkerbaan, 20 uur: meuwj aarsbij een- Londen zw bew Van de trbei?' Amsterdam onbewolkt zzo Galerie Boumans, Breestraat 122, 20 u.: Brussel licht bew. zo opening expositie collages en wandkleden Luxemburg licht bew. ono van Lies Guntenaar. Pariis licht bew o nhhSKT ®u<?heidkf.mer'ingang Stum- Bordeaux onbewolkt zo phiusstraat, te bezichtigen na aanvraag I Grenoble Moensplein 4, tel. 26020, of Groenelaan 21. Njce Openbare leeszaal, Hendrik Burgerstraat Berliin 70, geopend van 15-17.30 uur en van 19- Frankfort j a 2 1 3 -0 2 2 2 2 -14 -3 -0 windst. -1 8 7 1 3 1 3 11 onbewolkt windst. 3 zw. bew. nnw 11 21 uur. München VRIJDAG 7 JANUARI Kennemer Theater, 19.30 uur: „Zorba de Griek", (derde week). Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Gehei me opdracht in de Balkan." W.B. Theater, 20 uur: „De drie Mus ketiers". Sportfondsenbad, Beverwijk, Kuikens- weg 84, geopend van 7-17.30 uur en 20- 21.30 uur. Hervormd Verenigingsgebouw Schans, 20 uur: jaarvergadering Beverwijkse ama teur-fotografenvereniging. Lommerlust, 20 uur: nieuwjaarsbal van personeel Openbare Werken. Humanitasflat, 20 uur: jaarwisselingsbij eenkomst, met cabaret en jeugdforum. R.-k. Leeszaal, Arendsweg 61, geopend Zurich van 10-13 uur en 19-21 uur. Genève Oosterwjjk, openbare leeszaal geopend Locarno van 14-17 uur; r.k. leeszaal geopend van Wenen Llur; Innsbruck Meerestein, openbare leeszaal geopend Belgrado van 14-16 uur; r.k. leeszaal geopend van Rome 14"16 uur' 1 Barcelona ZATERDAG 8 JANUARI I Korra Kennemer Theater, 19.30 uur: „Zorba de t iccahnn Griek." 1 ulssaDon Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: heime opdracht in de Balkan." W.B. Theater, 20 uur: „De drie Mus ketiers". zw. bew. zw. bew. zw. bew. half bew onbewolkt licht bew. half bew. zw. bew. zw. bew. w ono o wnw -6 -1 -4 0 windst. 1 windst. 3 nw -3 windst. -4 nw -2 onbewolkt no 6 gen. bew. windst. 13 geh. bew. windst. 5 zw. bew. windst. 18 mist ono 6 Ëfi -2 -5 0 -3 -3 -3 -2 -4 -20 -3 -2 -2 5 -1 -3 -2 -7 -4 3 5 -7 -7 -9 -7 -7 -7 -6 -13 -9 0 10 3 5 6 „Ge- Zaterdag 8 januari Zon op 08.46 uur; onder 16.47 uur. Maan op 18.15 uur; onder 10.15 uur. Maanstanden Volle maan Laatste kwartier Nieuwe maan Eerste kwartier 7 januari 06.17 uur. 13 januari 21.00 uur. 21 januari 16.47 uur. 29 januari 20.49 uur. Kennemer Theater, 20 u:. „The Motions." Herv. Verenigingsgebouw, Schans, 20 u.: contactavond Gronings-Drentse vereniging ,De Hondsrug". Creatief Centrum, Hoflanderweg 104, 14 uur: schilder- en tekencursus door het St. Lucasgilde. Sportfondsenbad, Kuikensweg 84, geo pend van 9-10.30 uur; 11-12.30 uur; 13-14.30 uur en 15-17 uur. Kennemer Oudheidkamer, ingang Stum- phiusstraat, te bezichtigen na aanvraag Moensplein 4, tel. 26020, of Groenelaan 21. R.-k. Leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 10-12 uur en 14-17 uur. Meerestein, openbare leeszaal geopend -n 1(M3 uur; r.k. leeszaal geopend van I Het hoog en laag water te Zandvoort is 10-13 uur. J io tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden. Hoog en laag water in IJmuiden Vrijdag 7 januari Hoog water 3.25 uur en 15.43 uur. Laag water 11.35 uur en 23.58 uur. Zaterdag 8 januari Hoog water 4.16 uur en 16.33 uur. Laag water 12.24 uur en uur.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 2