Hl Heeft U interesse VERSPUY Nieuwjaarsreceptie in Velsen kenmerkte zich door een geanimeerd verloop ZESFSt XSKSTfe" JSsxsjg'* heP SSffï WAAROM n VERSTOOK 7 IK ZOVEEL J. v.KOOTEN Windsor bankstellen vanaf f 625.- Havenberichten Eerste vergadering van gemeenteraad Velsen in 1966 Commandant van Heemskerkse brandweer neemt afscheid FILM EN FILMWERELD mfmÊÈi VRIJDAG 7 JANUARI 1966 (Stadsschouwbur g). Na de Tsjechen met „Limonade Joe" zijn nu ook de Amerikanen ertoe overgegaan het wildwestfilmgenre te parodiëren. In de door Elliot Silverstein geregistreerde film „CAT BAL- LOU gebeurt dit via een verhaal, dat in grote trekken ook voor een echte western te gebruiken zou zijn geweest, maar dat door allerlei overdrijvin gen bij de uitwerking van het gegeven en door gechargeerd spel zijn paro distisch karakter verraadt. Velserbeek N.V. adriaan bakker Medische verzorging tijdens het weekeinde WONINGINRICHTING STOFZUIGERS vanaf 63.50 DE VILDER - Advertentie MÊÊÊÈM saHte --- w* Ten gevolge van de aanvaring die woensdagochtend plaats vond tussen de sleephopperzuiger „W. D. Sea way" en het Engelse ertsschip „Finnamore Meadow" voor de IJmuidense havenmond werd de grote zuigbuis van de Seaway aan bakboordzijde vernield. De over blijfselen van deze buis werden met behulp van een drijvende bok uit het water getild en aan boord van de sleephopper gebracht. De Seaway is woensdagmiddag voor reparatie naar Amsterdam gebracht. Advertentie „CAT BALLOU" is de afkorting van de naam Catherina Ballou, toebehorend aan een lief meisje (Jane Fonda) met diplo ma kweekschool, dat na haar studies bij haar vader terugkeert om te ontdekken dat zijn bezittingen worden bedreigd door een schurkachtige ondernemer (Reginald Denny), in welke ongelijke machtsstrijd zelfs zijn leven gevaar loopt. Als haar vader dan inderdaad is vermoord trekt Catherina zich terug in de bergen en wordt, bij haar pogingen het slachtoffer te wreken, een beruchte vrijbuitster. IN DE DAAROP volgende avonturen trekt vooral Lee Marvin de aandacht in een dubbelrol, namelijk die van de schurk Strawn en van de legendarische wildwest heid Kid Shelleen, die bij Cat Ballou in dienst treedt. Aan de algemene pret en spanning in deze film wordt ook nog mee gedaan door twee balladezangers, van wie één niemand minder is dan Nat King Cole. Dit van harte aanbevolen vrolijke filmverhaal draait tot en met zondag, met uitzondering van de zondagmatinee. Dan is het de beurt aan de komiek Jack Carson,om er met de klucht „IJsco- man kijk uit!" een behoorlijk schepje op te doen. (City). Tot en met woensdag kan dan eindelijk ook in Velsen de beroemd ge worden film „Zorba, de Griek" worden bekeken, waarvoor de stof werd ontleend aan de gelijknamige roman van Nikos Ka- zmantzakis. Deze film is aldus het ver haal over de merkwaardige gebeurtenis sen op Kreta van twee uiteenlopende fi guren: de schuchtere Engelsman Basil (Alan Bates) en de Griek Zorba (Antho ny Quinn), die als avonturier en groot levensgenieter zijn jonge vriend in aller lei onfortuinlijke ondernemingen weet te slepen. Hun beider belevenissen zijn deels komisch en deels tragisch en als hun we gen zich dan eindelijk weer scheiden is Basil weliswaar geruïneerd, maar is hem tenslotte over de kunst van te leven het nodige geopenbaard. DIT HOOFDTHEMA, begeleid door eni ge neven-intriges, waarin de mooie wedu we van het dorp (Irene Papas) en de schilderachtige madame Hortense een in teressante rol gaan spelen, geeft aanlei ding tot een hoogst bezienswaardige film met een sterke speelrol van Anthony Quinn en de melodieuze muziek van Mi- kis Theodorakis, een componist die door „Zorba's dans" een wereldvermaardheid heeft gekregen. Alleen zondagmiddag worden deze vertoningen dan even onder broken voor „Het laatste duel", een span nend verhaal over twee keiharde mannen in een keihard gevecht. (Luxor). Een weinig bekend aspect van de oorlog wordt door regisseur Joseph Advertentie HOOFDAGENT AUTOMOBIELBEDR. Groeneweg 69 - IJmuiden Tel. 7271 Beverwijk - Tel. 26259 SHOW van INRUILAUTOMOBIELEN zaterdags van 9—18 uur Garantie - inruil en financ. mogelijk. vlees- en vleesprodukten wijk aan zee. tel. 207 (02517) de leverancier voor het goede horeca bedrijf Anthony behandeld in de film „Geheime opdracht in de Balkan," waarvan de han deling zich afspeelt tegen de achtergrond van de Griekse ongeregeldheden na de terugtocht van de Duitse legers op het einde van 1944. LINKSE VERZETSGROEPEN keren zich dan tegen de Engelse en Amerikaan se bevrijders, die ten koste van alles een communistisch-getinte regering in Grie kenland willen voorkomen. In Anthony's film gaat het om een voorraad wapens, die door de Duitsers in de kelders van |- een Atheens hotel zijn achtergelaten en waar ook de Griekse verzetsstrijders op loeren. In dit hotel hebben zich enige En gelse en Amerikaanse militairen, onder wie majoor Whitfield (David Niven) te ruggetrokken en zo is er een situatie ge creëerd, welke talrijke spanningselemen ten bevat. Naast David Niven treden in deze ongewone en boeiende oorlogsfilm op Ben Gazzara, Michael Graig en Daniela I De traditionele ontvangst door de bur- Rocca nog op. De vertoning is tot en met gemeester van Velsen, mr. J. C. Bühr- zaterdag. mann, welke ter gelegenheid van de jaar wisseling in de burgerzaal van het raad- NADAT ZONDAGMIDDAG Eddie Con- I huis.werd gehouden, kenmerkte zich door stantine zijn stoere knuisten nog even drukkei^verl"op eI) ,eek voor de sensatiefilm „Eddie in de olie" Siw,f j-? t andere jaren, beschikbaar heelt gesteld, wordt tot e„ JTSSJiJS,"Se Ct?" IJMUIDEN: Artsen: (met ingang van zaterdagmid dag 13 uur): A. J. G. Wermenbol, Maasstraat 15, tel. 6388; J. H. van Gin- kel, Kennemerlaan 141, tel. 4058; P. H J. de Weerdt, Oosterduinweg 8, tel 6158. Tandartssendienst voor Velsen, Bever wijk en Heemskerk, alleen voor spoed gevallen, zaterdag en zondag van 17 tot 17.30 uur: G. Zegel, P. Potterstraat 21, IJmuiden, tel. 02550-4832. Apotheek, Apotheek Kuylman, Lange Nieuwstraat 403. Verloskundigen: Mevrouw M. Bakker, Snelliusstraat 53, tel. 5053; mevrouw E. Kuijk-Engelhardt, Moerbergplant soen 143, tel. 7849; mej. A. C. van Saase, Rijnstraat 92, tel. 8969; mej. C. v. Zandvoort, Poolstraat 18, tel. 2070. Wijkverpleging: voor IJmuiden en IJ- muiden-O. zuster C. Nap, Hofdijklaan 10, Driehuis, tel. 02550-6195, en zus ter M. v. d. Meulen, Kanaaldijk 229, IJmuiden, tel. 02550-4378; voor Velsen- Zuid en Velsen-Noord zuster J. Mar kerink, Geelvinkstraat 27, Velsen-N., tel. 02510-23936; voor Santpoort-Noord, Santpoort-Zuid en Driehuis zuster R. Lange jan, Irissenstraat 14, Santpoort- Noord, tel. 02560-7477; voor het Wit- Gele Kruis: zuster P. H. de Graaf, Broekbergenlaan 4, Santpoort, tel 02560-8809. Dierenarts: de dienst voor zieke huis dieren in de gemeente Velsen wordt dit weekeinde waargenomen door de dierenarts Th. C. Winkel, Van Tuyll weg 17 te Velsen-Zuid, tel.8236. SANTPOORT: Arts: J. Stoffel, Hoofdstraat 165, Sant poort-Dorp, tel. 02560-8310. Apotheek: Apotheek De Wilde, Broek bergenlaan 42, Santpoort-Noord, tel, 02560-8284. BEVERWIJK: Artsen: Voor de artsen Fierstra sr., Fierstra jr., Lange, Plantinga, Reddin- gius, Rolink, De Ruiter, Versélewel de Witt Hamer, Visser en Vreeling, van zaterdag 12 u. tot zondagmorgen 9 u., C. Versélewel de Witt Hamer, Vondel laan 60, tel. 02510-23969; zondag van 9 tot 24 u. L. J. Vreeling, Vondellaan 29, Beverwijk, tel. 02510-23364. Voor de artsen Ten Harmsen van der Beek, Hommes, Peeters, Swaab, Vos en Zeijlmans, van zaterdag 12 uur tot zondag 24 uur H. J. .F Peeters, Dommelsingel 2, Beverwijk, tel. 02510- 23364. Tandarts: Voor Beverwijk, Velsen en IJmuiden, (uitsluitend voor spoedge vallen) zaterdag en zondag tussen 17- 17.30 uur, G. Zegel, P. Potterstraat 21, IJmuiden, tel. 02550-4832. Apotheek: Voor Beverwijk, Velsen-N. en Heemskerk, van zaterdag 12.30 tot zaterdag 15 januari 12.30 uur, ook nachtdienst, Apotheek Duinwijk, Po pulierenlaan 44, tel. 02510-23388. Apotheek De Heemskerkse, Kerkweg 11, Heemskerk, is niet de weekeinds, maar wel alle avonden in deze week geopend. in een degelijk klassiek bankstel Dan moet u beslist eens komen kijken naar onze prima eikenhout degelijk geconstrueerd prima wollen moquette bekleding. U vindt bij elk bankstel een bijpassend BERGMEUBEL PLEIN 1945 no. 2 - IJMUIDEN - TELEFOON 8089 Donderdag aangekomen te IJmuiden: Bertha Beck, van Hamburg; Kalamata, Aarhus; Mer cator, Antwerpen; Libertas, Ryeka; Wartena, Harlingen, IJmuiden; Sam Ratulangie, Bremen; Pegasus, Swansea; Nerlandia, Gothenburg; Swift, Oporto; Navigare, Klintshamn; Vliestroom, Hull; Berkeistroom, Grimsby; Bydgoszcz, Abidjan; Tasman, Norwich; Lapwing, La Roehelle, IJ muiden: Waverstroom, Londen; Togo, Le Havre; Mare Liberum, Dagenham; Hoogland, Stettin, IJmuiden; Stad Maastricht, Casablanca; Drente, Hamburg; Ocean Master, Baton Rouge; Sylvia, Dordrecht. IJmuiden; Chiron, Rotterdam; Free town, Freetown. Donderdag vertrokken uit IJmuiden: Kadeik, naar Bilbao; Usambara, Bremen; Dahra, Patras; Blankenstein, Bremen; Uribitarte, Emden; Com mander, Philadelphia; Dinah, Plymouth, IJmui den; Jetty, Delfzijl, Zaandam; Waveney, Mont rose; Dinkel, Exmouth, IJmuiden; Dinslaken, Duisburg; Bram, Dagenham; Shoreham, Shef field; Oranjestad, Southampton; Peperkust, Ant werpen; Hunzeborg, Delfzijl; Gruno, Londen, IJmuiden; Alja V., Hernoesand, IJmuiden; Alie, Dundalk; Pallas, Kotka; Lydia W„ Kingslyn, IJmuiden; Ruby, Portsmouth, IJmuiden; Bertha Beck, Rotterdam; Mercator, Rotterdam; Texel- stroom, Hull; Vega, Rotterdam: Fiona, Montrose; Trito, Rotterdam: Phidias, Rotterdam;; Blink, Krageroe, IJmuiden; Boreas, Rotterdam; Leo- nldas, Rotterdam: Aguila, Bremen, Zaandam; Deborah, Rochester, Zaandam; Beltinge, Rotter dam, Velsen. Vrijdag aangekomen te IJmuiden: Themis, van Antwerpen; Hontestroom, Sheerness; Andalien, Antwerpen. Vrijdag vertrokken uit IJmuiden: Kaap Falga, naar Solvesborg, IJmuiden; Izmahles. Helsing- borg; Frans Bohmer, Rotterdam; Nordlicht 2 Stockholm, IJmuiden; Tasman, Whitstable; Keh- dingerland, Londen; Gemma, San Juan; Harpe- fjlell, Rotterdam. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit, dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). Advertentie CONSTANT - verlovingsringen ALLE MODELLEN LANGE NIEUWSTRAAT 413 - TELEF. 6321 met woensdag „Kooi der liefde" nog ver toond, een wat onbestemd doch frequent vervaardigd mengsel van „thrill, erotiek en suspense" en waar de hoofdrol in wordt vervuld door Alain Delon als de door Amerikaanse gangsters achtervolgde Marc, die zijn toevlucht zoekt in een my sterieuze villa aan de Azuren Kust, welke door twee jonge en knappe vrouwen wordt bewoond. Een film derhalve van een wei nig hoogmikkend genre, maar in zijn soort buitengewoon bekwaam gemaakt. En dat is al heel wat, zodat er niets kwaads over valt te zeggen, evenmin als er echter reden bestaat bijzondere aan dacht voor deze liefdeskooi te vragen. opening werd gegeven het nieuwe gebouw te bezichtigen, zodat men nu de weg naar de burgerzaal gemakkelijker heeft gevon den dan vroeger het geval is geweest. Wel viel er hier en daar onder de oudere receptiegangers een lichte toon van heim wee te beluisten naar het oude raadhuis, waar „het toch eigenlijk intiemer en ge zelliger was". Vele honderden bezoekers kwamen hier de burgemeester die weer in stemmig gala-uniform was gekleed en zijn echt genote hun beste wensen voor 1966 aan bieden, in welke gelukwensen werd ge- V4.UV.AAU V DV1 LAVTZ.C LlC-LUCaiYUUi It? VI dgcll. wrvvAvn, All weme gClUAWCUhCll WthU ge (Kennemer theater). In Beverwijk begint deeld door de wethouders J. van Leeu de film „Zorba, de Griek" nu aan zijn wen, J. G. Kolkman en C. Ockeloen (wet- derde vertoningsweek, hetgeen een duide- houder H. de Boer was wegens ziekte lyk bewijs is van de grote belangstelling verhinderd) en de gemeentesecretaris, de voor dit voortreffelijk verhaal. De enige ^eer J- Veenstra, die zich in de nabijheid uitzonderingen bestaan uit „Anna Suh, van het burgemeesterspaar hadden opge- het meisje van Hongkong", bestemd voor steld. nen beleven °Ud V6eI genoegen zal kun" burgemeester zich meestal enige tijd on «Reven. I derhield. I Daarna vormden zich overal in de bur- (W.B.-theater). Dumas wereldvermaarde gerzaal groepjes van receptiegangers, epos over de avonturen van „De drie die van deze gelegenheid gebruik maak- musketiers heeft blijkbaar nog altijd I ten elkaar eveneens een voorspoedig niets van zijn aantrekkingskracht verlo- nieuwjaar toe te wensen, ren. Vrijdag en zaterdag draait hier ten De gemeenteraad van Velsen zal zijn eerste openbare vergadering in 1966 hou den op woensdag 12 januari ten stadhui- ze. De vergadering begint om halfacht 's avonds. Burgemeester mr. J. C. Bührmann zal de vergadering openen met het uitspre ken van een Nieuwjaarsrede. De agenda vermeldt onder meer een voorstel tot wijziging van de verordening op het beheer van het gasbedrijf en de waterleiding. Het gasbedrijf heeft een aanzienlijk tekort, maar in verband met de aanstaande omschakeling op aardgas menen B. en W. een andere oplossing te kunnen vinden dan tariefsverhoging voor het zo genoemde Hoogovengas om het te kort te dekken. „Op welke wijze het", volgens het college, „zou kunnen", heb ben wij reeds eerder gemeld. Advertentie Kies een doel en spaar er voor I Stichting Nutsspaarbank in de gemeente Velsen. Wethouders en gemeentesecretaris wordt een gelukkig nieuwjaar toe gewenst door de gebroeders Kloos terhuis. minste weer een andere versie van dit verhaal, waarbij de bezoeker opnieuw al le waar voor zijn geld wordt geboden. ZELFS NOG MEER! Want nimmer te-1 voren hebben wij de glorieuze wapenfei ten van het roemruchte trio musketiers met zoveel zwier en doodsverachting op het witte doek zien uitbeelden en nimmer ook aanschouwde men een verradelijker Richelieu, een lieftalliger koningin Anna of een wankelmoediger Lodewijk XIII, om welk drietal, zoals men weet, zich I een romantische verhaal van valsaardige intriges, ridderlijke trouw en soldateneer afspeelt. Er wordt dan ook gevochten en gegaloppeerd dat de stukken eraf vliegen en natuurlijk krijgen de slechte kardinaal en zijn hatelijke trawanten aan het slot hun lelijke trekken volledig thuis. „ONDER DE BRANDENDE tropenzon I ontladen zich de emoties van vijf mannen om één vrouw", luidt de aanbeveling, welke voor de zondag en maandag te ver tonen film „ALS VIJF MANNEN BEGE REN" werd meegegeven en de eventuele bezoeker is hiermee tevens voldoende over de inhoud ingelicht. Evenals de titel „ROKENDE REVOLVERS" de strekking onthult van de western, die zondagmiddag op het witte doek zal worden gebracht. Ook oud-wethouder R. Verbeek en zijn echtgenote behoorden tot de bezoekers. Advertentie Electrolux - H.E. - Excelsior e.a. Betaling in overleg. Velserduinweg 173 Telefoon 4402 De burgerzaal tijdens de receptie. Dinsdag 11 januari 's avonds om acht uur, zal de heer H. Beentjes in het ge meentehuis te Heemskerk afscheid nemen als commandant van het vrijwillige brandweerkorps. De heer Beentjes, die nu 64 jaar is, had deze functie al eerder neer moeten leggen, aangezien het brandweerreglement als leeftijdsgrens 60 jaar stelt; allerlei om standigheden hebben een en ander echter vertraagd. De scheidende commandant is ongeveer 20 jaar aan het brandweerkorps verbon den geweest, zij het dan ook, dat hij niet direct de functie van commandant be kleedde. Twintig jaar geleden immers kon men eigenlijk nog niet spreken van een brandweerkorps, omdat het maar en kele leden telde, terwijl de spuit in die tijd nog op de fiets werd voortgetrokken. De heer Beentjes heeft de brandweer in Heemskerk in de afgelopen 20 jaar wel zien groeien, zowel in kwantiteit als in kwaliteit. Het korps telt thans ruim 20 leden en is uitgerust met het modernste materiaal. Advertentie Een belangrijke vraag, vooral als het koud gaat worden: Waar om verstook ik zoveel Heb ik wel de goede kolen en de goe de haard Heb ik wel de juiste oliehaard voor mijn kamer 7 stel ik de brander wel goed af Geef ik te veel lucht Allemaal vragen en nog zoveel meer, die BELANGRIJK zijn Als ik het juiste antwoord niet weet, kan het me geld kosten want dat kan een hele winter duren Daarom ga ik vandaag nog naar de VAKMAN, daar kan ik kiezen uit praktisch alle mer ken olie- en kolenhaarden Pres. Krugerstr 65-90 Tel 5433 IJMUIDEN

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 4