haar journaal SCHRIJVEND ELEZERSSCH RIJVEND EtK WAT IS BUISMAN Dirigent Joh. Tol neemt zondag afscheid van O.K. kerkkoor Alphenaar Afdeling technisch onderzoek van Rivo in IJmuiden Beverwijk wil Hoflanderweg van provincie overnemen In de vishal en op zee Schorseneren uit NOP naar Beverwijk Tunnelverkeer een half uur gestremd LANGS SLUIZEN EN HAVENS Blauwpijper Glaucus" Schaakduel tegen Indonesië afgelast Kort ÏJmond nieuws Brood blijft week mals Recept Nieuw „leer1: Vistram VRIJDAG 7 JANUARI 196 6 5 Arte van der Veer Bromfietsen botsten in Driehuis KRUISWEG 47-49 HAARLEM Vrede op aarde Tonnen Vietnam Geldontwaarding Voorspellingen Hoe komt het, dat BUISMAN mijn koffie echt pittiger, lekkerder maakt Zondagmorgen, 9 januari zal tijdens de kerkdienst in de oud-katholieke kerk aan de Wilhelminakade te IJmuiden afscheid worden genomen van de heer Joh. Tol, directeur van het kerkkoor. Hij legt zijn taak na ruim achtendertig jaar neer, omdat hij meent hiervoor nu te oud te zijn. De heer Tol, geboren en getogen in IJmuiden, nadat zijn ouders zich uit Egmond aan Zee zich hier met hun vis handel hadden gevestigd, is een plaats genoot van de oude stempel, die een zeer grote bekendheid geniet. Johan Tol, die op 12 juni 1891 is geboren in de voorma lige' „veertig" het oudste gedeelte van IJmuiden die al lang niet meer be staat, nam toenmaals de vishandel, waaraan hij later een drogerij verbond, een „hanger" in de voormalige Maliebaan achter de visserij school. Reeds als jongen van acht jaar werd Johan Tol in de geheimen van het orgel spel ingewijd door de heer Pieter Tol, destijds organist en dirigent van het man nenkoor in de vroegere oud-katholieke kerk aan de Breesaapstraat, die later als Thalia-bioscoop fungeerde. Op 12-jarige leeftijd bespeelde Johan het orgel al tijdens de kerkdiensten in deze kerk, totdat in 1907 de huidige Engel- munduskerk aan de Wilhelminakade in gebruik werd genomen en hij daar naast zijn oude leermeester, die toen ook nog dirigent van het destijds alleen uit man nen bestaande kerkkoor was, het orgel bespeelde. Nadat enkele wisselingen van organisten hadden plaatsgehad, volgde op 1 april de officiële aanstelling van de heer Tol tot koordirecteur. Zijn muzikale kwaliteiten, die vooral uitgaan naar kerk muziek, heeft hij na de eerste lessen van de heer Hopman kunnen verdiepen door het muziekonderwijs van de Haar lemse musicus Grootendorst en eigen studie. In de laatste der twintiger- en dertiger jaren was hij levens directeur van de oud- katholieke zangvereniging „Eensgezind heid", die later werd overgedoopt in „Crescendo". In het laast van de jaren dertig ging deze vereniging ten onder, zoals ook het oud-katholieke kinderkoor van deze periode geen lang bestaan heeft gehad. De muzikale kwaliteiten van de heer De afdeling technisch onderzoek van het rijksinstituut voor visserij-onderzoek, welke nieuwe afdeling is voortgekomen uit de inmiddels opgeheven inspectie der visserijen in het eerste district, is thans gevestigd in het perceel Havenkade 19 te IJmuiden. De vroegere inspecteur der visserijen In het eerste district, ingenieur J. G. de Wit is met de leiding van deze nieuwe afdeling van het Rivo belast. Gedeputeerde Staten zullen Provinciale Staten van Noord-Holland voorstellen de eigendom van de grond waarin de Hof- landerweg is gelegen „om niet" aan de gemeente Beverwijk over te dragen. Bo vendien zou de provincie vijftigduizend gulden ineens uitkeren aan Beverwijk wegens bevrijding van onderhoudkosten. In de toekomst zal de Hoflanderweg als Interlokale verbindingsweg komen te ver vallen en zal hij worden vervangen door andere geprojecteerde wegen. Voor de uitvoering van het bestem mingsplan Oosterwij k, dat de bouw van een complex van 320 woningen inhoudt, zal zo spoedig mogelijk het gedeelte van de Hoflanderweg tussen Laan der Neder landen en de Heemskerkerweg worden opgeheven. DONDERDAG Te IJmuiden werden donderdag 2870 kis ten vis aangevoerd. Bij de aanvoer waren: 213 kisten tong en tarbot, 240 schol, 40 schar, 1825 haring, 31 wijting, 490 kabel jauw en gul en 26 diversen. Per kilogram werd, in gulden, betaald voor: gr. tong 7,13-6,76; grm. tong 8,11-7,39; kim. tong 8,21-7,49; kl. tong I 7,6,51; kl. tong II 4,11-3,62, tarbot I 8,90-7,60. Per 50 kilogram: gr. schol en grm. schol 57-30; kim. schol en kl. schol I 63-59; kl. schol II 70-65; schar 46-39, verse haring 44-26; wijting 58-40; gr. gul 56-47; mid. gul 43-38; kl. gul 36-27. Per 125 kilogram: grote kabeljauw 254- 144. Besommingen van donderdag: KW 191- 9420; 197-/ 5630; 109 en 179 ƒ3240; 29- 6160; 28-ƒ 330; 119-4600. Aanvoer van vrijdag De aanvoer te IJmuiden werd vrijdag morgen verzorgd door 32 vaartuigen, die 1440 kisten vis en 25.000 kilogram tong aanvoerden. Bij de aanvoer waren: 580 kisten torregul, 320 schol, 10 tarbot, 10 haring, 50 varia. Prijzen van vrijdag Per kilogram, in guldens: tarbot 9.70- 9.30, grote tong 7.01-6.62, groot middel tong 8.12-7.87, kleinmiddel tong 8.16-7.92, tong een 5.34-3.87, tong twee 3.12-2.87. Per 10 stuks: grote kabeljauw 146-112, middel kabeljauw 62-44. Per 50 kilogram: gul een 58-48, gul twee 46-41, gul drie 41-30, grote en middel schol 61-60, kleinmiddel en schol een 66-57 schol twee 65-60, schol drie 71-52, schar 48-35, bot 34-18, gestripte wijting 61-50, dichte wijting 56-41, haring 47-40, tarbot 320-286, lever 71-50. Scheveningen De aanvoer te Scheveningen bestond hedenmorgen uit: 60 kisten wijting, 300 torregul, 550 schol, 20.000 kilogram tong. Besommingen van vrijdag: Te IJmuiden werden vrijdagmorgen de volgende besommingen gemaakt: KW 134 f 6260, KW 109 en KW 179 f 2160, KW 205 f 10.700. Katwijk: KW 44 en KW 85 met 140 kantjes steurharing. Prijzen van f 93.20 tot f 94.90 per kantje. Tol kon hij jarenlang tevens uitleven als bassist van de vroegere harmonie „Con cordia", onder leiding van de in IJmui den befaamde dirigent Sam Vlessing. Deze harmonie telde verscheidene „visko- pers" onder haar leden. In nauwe samenwerking met deorga nist, de heer Klaas Gouda (die onder an dere een „Jubilate Deo" componeerde) wist det directeur zijn koor tot vaék ver rassende zanguitvoeringen tijdens hoogtij dagen in het kerkelijk leven te brengen. De heer Tol heeft nu een dikke zestig jaar op zijn eigen wijze midden in het leven en werken van de oud-katholieke gemeenschap van IJmuiden gestaan en zijn (muzikaal) aandeel bijgedragen. Re den waarom zijn verzoek tot ontslag door het kerkbestuur ingaande 1 januari 1966 op de meest eervolle wijze is verleend, on der dankzegging voor de vele en grote ver diensten. Na de kerkdienst van zondagmorgen zal om ongeveer twaalf uur in het oud-katho liek verenigingsgebouw aan de Wilhelmi nakade door het kerkbestuur een recep tie worden aangeboden. Ongetwijfeld zul len velen komen om de heer Tol, die zoveel jaren van trouwe toewijding aan zijn kerkgemeenschap heeft gewijd, de hand te drukken. Op de speciale veiling van schorseneren in Beverwijk was donderdag 55.000 kilo, afkomstig van Noord-Holland en uit de Noordoostpolder. De aanvoer van donderdag kwam gro tendeels uit de N.O.P., in eigen omgeving raakt dit produkt op. De prijzen waren donderdag heel goed; alles werd verkocht. Men betaalde voor de A-sortering van 54 tot 79 cent per ki lo voor B. van 38 tot 71 cent per kilo en voor de C. van 26 tot 49 cent per kilo. Er was helemaal geen aanbod van win terpeen. Het verkeer door de westbuis van de Velsertunnel is gistermiddag van kwart over vijf tot kwart voor zes gestremd geweest als gevolg van een kettingbotsing waarbij zeven auto's betrokken waren. Een personenauto verliet de file op de rechterbaan waarna de bestuurder van een auto op de linkerbaan niet tijdig meer kon afremmen. De aanrijding die daarop volgde, was er de oorzaak van, dat nog vijï auto's tegen elkaar opreden. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. Verscheidene- wagens moesten wor den weggesleept. De „Blue Funnel Line" kreeg in 1921 vijf nieuwe schepen, waarvan vier met een tonnenmaat van 7400 a 7500 bruto reg. ton. Deze vier, die elk 140 m lang waren en werden voortbewogen door een 6000 pk stoomturbine, heetten Eumaeus, Phe- mius, Troilus en Glaucus. Het vijfde schip (bouwjaar 1921) de Calchas, was groter met 10.304 bruto reg. ton. De officiële naam van de Blue Funnel Line luidt: A. Holt Co; het hoofdkan toor is te Liverpool gevestigd. De maat schappij bestaat thans uit 48 schepen, ver deeld over twee grote rederijen: de China Mutual Steam Navigation Company en de Ocean Stem Ship Company. Nu treffen we bij de vloot geen schip onder de naam Glaucus meer aan. De laatste en dat was de vijfde van die naam, werd in 1964 afgevoerd. Het schip op de foto is de derde Glau cus van Alfred Holt, die in 1921 nieuw in de vaart was gekomen. Deze naam ko men wij in de geschiedenis van de maat- IWVUVWWWVt/WWIAn/WWVWWWyWWVWVWWVtlWVWWWWW schappij voor het eerst tegen in het jaar 1871 als eerste van een serie van vier schepen, elk groot 2074 reg. ton bruto 98,14 m. lang en voorzien van een 700 pk. stoommachine. De andere drie heetten Patroclus, Deucalion en Antenor. De eerste Glaucus heeft ruim 20 jaar voor de maatschappij gevaren. Het schip werd in 1895 naar Japan verkocht en kreeg de naam Jintsu Maru, onder wel ke het in 1898 verloren is gegaan. Onmiddellijk na de verkoop van de eer ste Glaucus presenteerde zich een nieuwe welke in 1896 in bedrijf kwam. Het was een stoomschip van 5295 bruto reg. ton, 128,62 m. lang en met een machinever mogen van 4000 pk. Dit schip ging ten on der tijdens de eerste wereldoorlog en wel op 3 juni 1918, toen het door een Duitse onderzeeër nabij Sicilië in de grond werd geboord. De derde Glaucus kwam, zoals gezegd, in 1921 in de vaart met drie zustersche pen. Van dit viertal overleefde de Glau cus als enige de tweede wereldoorlog. De Eumaeus werd op 14 januari 1941 door de Italiaanse marine tot zinken gebracht. Op 19 december 1943 werd de Phemius aan de Westkust van Afrika in de grond geschoten en de Troilus vond haar einde op 31 augustus 1944 in de Indische Oce aan. De Glaucus bleef in de vaart, maar tien jaar na de oorlog kwam ook het einde voor deze vrachtvaarder met z'n forse schoorsteen. In oktober 1955 werd het schip voor de sloop verkocht. De verliezen in de oorlog konden daar na gedeeltelijk worden aangevuld door de aankoop van vrachtschepen van het Liber ty- en Victory type, die gedurende de oor log in de Verenigde Staten van Amerika en in Canada werden gebouwd. Voor de vloot van Alfred Holt, die altijd schepen in de vaart heeft gehad welke van alle andere waren te onderscheiden door hun bouw en hun schoorsteen, betekende dit een hele verandering. Een dezer sche pen, van het Victory type, kreeg in 1957 de naam Glaucus. Oorspronkelijk heette dit schip Philips Victory; na de overna me door Alfred Holt Co kreeg het de naam Memnon, die in 1957 gewijzigd werd in Glaucus. In 1962 werd deze vierde Glaucus ver kocht naar Iran en thans voert het de naam Persian Ferdowsi. Een jaar later besloot de maatschappij wederom de naam Glaucus (dus voor de vijfde keer) aan een schip te geven. Dit schip was van 1943 en heette aanvankelijk De derde blauwpijper van Alfred Holt Co's Blue Funnel Line die onder de naam „Glaucus" voer. Telemachus; het werd in 1957 in charter gegeven aan de Glen Line, die het schip zes jaar in de vaart heeft gehad onder de naam Monmouthshire. Toen het in 1963 bij Alfred Holt terugkeerde, kreeg het de naam Glaucus. Als Glaucus heeft het slechts kort gevaren, want sedert 1964 kennen we dit schip als Nanchang. Met deze naamsverandering verdween de naam Glaucus misschien voorlopig bij de vloot van de Blue Funnel Line. De schaakwedstrijd IndonesiëNeder land, welke op 9 en 10 januari in Amster dam en Haarlem zou worden gehouden, gaat niet door. De Indonesische ploeg ar riveert pas op 11 januari op Schiphol. Donner en Prins spelen dus voorlopig nog niet samen in één team. Een 20-jarige Haarlemmer kwam don derdagavond omstreeks half twaalf op de Vondellaan in Driehuis met zijn brom fiets in aanraking met een 45-jarige brom fietser, 'eveneens afkomstig uit Haar lem. Vermoedelijk heeft de jongeman de andere bromfietser te dicht gepasseerd. Beiden kwamen te vallen. De jonge bromfietser liep snij- en schaafwonden op. Toch voetbal. Al zal de voetbal mis schien ook komende zondag niet rollen, de Kennemers zullen toch „echte" wedstrij den zien: in de kantine van Sportpark Adrichem wordt een filmavond voor de senioren gehouden. Men krijgt dan flitsen te zien uit de voetbalwedstrijden Benfica- Real Madrid en Engeland-Rest van de wereld. Politiewerk. De afdeling Velsen- Noord van de Nederlandse Christen Vrou wenbond houdt maandagavond, 10 januari in het gemeentelijk wijkcentrum aan de Smidt van Gelderstraat een bijeenkomst. De heer J. Voerman, hoofdinspecteur van politie, zal het een en ander vertellen over „het werk achter de schermen." Kerstboomverbranding. Donderdag avond om precies kwart voor zes stak de brandweer van Heemskerk de „fik" in een metershoog opgetaste berg afgedankte kerstbomen. Voor elke ingeleverde boom ontvingen de kinderen een tractatie van de Gemeenschapsraad Heemskerk. De brand weerlieden en de politiemannen hadden wel handen vol werk om de opdringende jeugd op een veilige afstand te houden. Na een zorgvuldige blussing door de brand weer behoorde dit legale „fikkie stoken" weer tot het verleden. „IJmuidens Roem". In Rotterdam en Den Haag zijn examens gehouden voor accordeon, mondharmonika en gitaren, uitgeschreven door de Stichting Werkge meenschap van Nederlandse Accordeon- en Mondharmonika Organisaties. Hier aan hebben met succes enige leden van de accordeonvereniging „IJmuidens Roem" deelgenomen. Er zijn prima resultaten geboekt door: Ria Löke, Wilma Blok, Marjo Peeters, Marijke Blomvliet, Ria Louwes en Carla Smit. Advertentie piano's (Van onze correspondente) De Utrechtse bakker M. de Raad eigenaar van zeven zaken in Utrecht en leverancier van twaalf „koude bakkers" meent een vinding te hebben gedaan tegen het uitdrogen van wit brood. Hij bakt brood dat een hele week mals (in de volks mond: vers) blijft. Gedurende acht maanden heeft de heer De Raad proeven genomen. Hij stelde het brood samen uit gewone bakkerij grondstoffen en veredelingsmiddelen. Hij vond echter een nieuwe combi natie waarbij hij geen suiker hoeft te gebruiken. Het resultaat volgens de heer De Raad: „Dit is weer het goede Nederlandse brood zoals men dat vroeger bakte in de dagen van de houtovens". Het brood wordt gebakken in een nieuwe Amerikaanse oven die een volledig gesloten bakruimte heeft. Het brood wordt door eigen stoom gaar. Blijft de vraag of dit procédé ook voor de goedkopere broodsoor ten kan worden toegepast of dat het alleen een „luxe" mogelijkheid is. Antwoord van de heer De Raad: „er gaan in dit nieuwe witbrood meer dure veredelingsmiddelen dan in an dere veredelde broodsoorten, dus blijft het „duur" brood (0,79 bezorgd, afgehaald 1 cent goedkoper). Maar ik stel dat men voor hetzelfde geld betere waar krijgt. Het brood blijft gegarandeerd een week mals". Fondue Bourguignonne Reken per persoon 150 gr. varkens haas (óf biefstuk van de haas) en snijd dit in kleine blokjes. Rijg de dobbel steentjes aan vorken of sateh-pennen en bak ze in geklaarde roomboter goudbruin in een koperen fonduepan. Om geklaarde boter te krijgen dient men geruime tijd vooraf een pakje roomboter in een aparte pan te smel ten (niet bruin laten worden!) en koud weg te zetten. Het melkvet gaat stollen en de uitgetreden karnemelk kan ge makkelijk afgegoten worden. Het over gebleven gestolde melkvet kan worden teruggedaan in de fonduepan en op nieuw verwarmd worden op de ré- chaud. Daar olijfolie nogal spat en een vettige walm verspreidt, verdient het aanbeveling roomboter te gebruiken. Dit heeft bovendien het voordeel dat men hét nadien opnieuw kan gebruiken voor het braden van vlees. De gebak ken stukjes vleek wördèn gegeten met een dikke, hartige saus en vers knap pend stokbrood. (Van onze correspondent) Een nieuw materiaal, dat er ogen schijnlijk uitziet als leer, is aan het kledingstoffen-assortiment toegevoegd. Het bestaat uit een onderlaag van ge ruwde katoen waarop een poly-uteraan film is aangebracht. De stof heet vistram en is in verschillende kleuren verkrijgbaar. Het is waterdicht maar laat wel lucht door. Het materiaal kan gemakkelijk worden verwerkt zie foto) en zelfs geplisseerd worden. Vistram is met spons en zeepwater te reinigen,,het kan bovendien chemisch worden gereinigd en gestreken zonder risico. Vistram ziet eruit als een glad de stof maar krijgt bij verwerking het specifiek eigen gezicht: dat van leer. Onze zoons die de negentienjarige leef tijd hebben bereikt worden onderworpen aan de dienstplicht, zes dagen leert men hen hoe men op de beste manier een medemens kan doden. Zondags worden ze onderwezen in de godsdienst, maar of men hen ook het gebod, gij zult niet doden, vertelt is de vraag. En zo wel dan handelt men er niet naar en dat is de tegenstrijdigheid in het geloof. Geloof met het zwaatd in de hand; er is nog niets veranderd. Sinds de dagen van onze oervoorouders. Zolang de hebzucht van de- mens zege viert over rede en verstand zal er nooit werkelijke vrede bestaan. Al predikt men nog zo lang vrede op aarde, dan blijft dit alles een paskwil. En waarom moet er oorlog zijn? Omdat enkele geldwolven of diplomaten in één of ander land het niet eens kunnen worden en dan moet de ge wone man opgeofferd worden. Daarom hoop ik dat de Verenigde Naties in staat zullen blijken de vrede in de wereld te bewerkstelligen en te handhaven. Pas dan zullen we met eer} gerust hart en zonder leugen of bedrog het Vrede op Aarde kunnen beleven. H. VAN VELDHUIJSEN, Haarlem. In uw blad van 28 december werd bericht dat de ziekenfondspremie voor bejaarden hoger wordt. Ik weet niet voor de hoeveelste keer het ziekenfonds duur der is geworden! Ik ben de tel kwijt ge raakt. Maar in hetzelfde blad lees ik „Een ton voor India". Ze strooien maar met tonnen gelds naar buiten. Hoe rijmt dat met alle nood in het binnenland: geen dijken (te duur), geen huizen voor de mindere man of hij moet buitenlander zijn. Zelfs dé ouden van dagen worden ermee geplaagd dat hun broodje duurder wordt. En dat willen ze dan een „wel vaartsstaat" noemen. Ik vind het een rare huishouding. Waar is „het hemd is nader dan de rok" uit het woordenboek gebleven? Verdeel die tonnen onder de eigen mensen. Er is hier heel wat scheef. Ik weet niet' wat ik er van denken moet. U wel? E. Ch. M. LE COMTE, Haarlem. N a s c h r i f t: Het hemd mag nader zijn dan de rok, het is geen excuus als ergend ter uieréld mensen de hongerdood sterven. Geen prijs is te hoog ook geen;ziekenfondspremie als een kind waar ook op deze wereld voor de honger dood kan pjorden behoed. Redactie. In deze rubriek worden eenmaal per week brieven opgenomen, die met uit drukkelijk verzoek tot publikatie aan de redactie worden toegezonden; voorwaar den tot publikatie zijn: Het onderwerp dient van genoegzaam algemeen belang te zijn en uit het oog punt van dat algemeen belang te zijn beschouwd. De inzender moet de brief met zijn volle naam en adres ondertekenen en instemmen met de vermelding van zijn naam en woonplaats. (Dus geen pseudo niem of initialen). De brief moet gesteld zijn in behoorlijk Nederlands en in begrijpelijke, beknopte De redactie behoudt zich het recht voor de brief ter publikatie te bekorten op niet essentiële punten, of opneming -te weigeren. Opneming'van een bepaalde brief be tekent allerminst, dat de redactie het eens is met daarin vervatte meningen of argumenten. Op 30 december 1965 werd er voor de televisie een Zwitserse film vertoond op genomen in Vietnam. De beelden waren luguber en verschrikkelijk. Er werd ver teld, dat al verschillende landen deze kinderen in ziekenhuizen of pleeggezinnen opnamen. Ook Nederland heeft zo'n vereniging opgericht om hulp te bieden. Het werd in „Brandpunt" gezegd. Wij weten niet half wat er gaande is en leven maar rustig door. Ik was er zo door getroffen dat ik dit gedichtje heb gemaakt. Hèrodes is niet ver Kindermoord in Vietnam. Niets anders dan de dood. Het verminkte kindergezicht. Gezicht zonder ogen ogen zonder licht. Lippen zonder woorden van het lugubere spel dat hun ziel doorboorde. Soldaten mogen bidden, Maria haar kindje wiegen. Opnieuw aan de fronten zullen zij hun dodencijfer liegen. Duizendvoudige kindermoord! Hèrodes is niet ver! Eén ster wenkt eindeloos in een donkere plas. Vuil damp stijgt omhoog, van wat nog steeds Gods wereld was. De franjes van de bomen wenen in de avondwind. Kind zonder ogen ogen zonder licht. Lippen zonder woorden Mismaakt gezicht. MIEP PLANTJE, Haarlem De leden van het kabinet (dat van de sterke mannen) laten zich gaarne op het televisiescherm zien, waarbij zij een praatje houden, dat over het algemeen weinig hout snijdt. Onze minister van fi nanciën is daarvan een sprekend voor beeld. Toch zou het goed zijn, wanneer dr. Vondeling eens uit de doeken deed, welke plannen hij heeft om verdere geld ontwaarding tegen te gaan. Met de dood doener, dat geldontwaarding ook in ande re landen voorkomt, komen we niet ver. Zoals het thans gaat, is iedere loonsver hoging waardeloos en raken tal van ge pensioneerden, steeds verder in de put. Het sorteert bovendien ook weinig ef fect de spaarzin aan te moedigen. Zij die in 1963 hun spaarduitjes hebben belegd in veilige staatsleningen zijn bedrogen uitge komen. Wanneer zij deze, door de een of andere omstandigheid te gelde moeten maken, kunnen zij dit alleen doen met een verlies van ongeveer 30 percent al leen aan koersverlies 15 percent. Be grijpelijk is het dus, dat een deel van ons volk er de voorkeur aan geeft verdiend geld onmiddellijk in nodige soms zelf on nodige goederen om te zetten. De enige, die van het Wirtschaftswunder profiteert, is een deel van de middenstand, de wa renhuizen en de supermarkets. Maar hoe lang zal dat nog heh geval zijn. De mo gelijkheid is zeker niet uigesloten, dat on ze economie over een jaar een heel wat minder rooskleurig beeld te zien zal ge ven, ondanks de gerustellende verklarin gen van de heer Vondeling, die zijn ver klaringen alleen kan baseren op de volle dige werkgelegenheid van vandaag en dit is toch wel een heel smalle basis! C. P. OOMS, Haarlem. Welke waarde men kan toekennen aan waarzeggen, voorspellingen en dergelijke kan men zelf beoordelen wanneer men de voorspellingen eens naleest die de Indische professor E. V. Sjastri (astrologie, hand waarzeggerij, numerologie enzovoort) heeft gegeven voor 1965 in uw blad van 2 januari 1965 op pagina 3: 1. Communistisch China zal een be langrijke leider verliezen en de twist met de Sovjet-Unie zal worden ver scherpt. 2. De Verenigde Staten zullen hun huidige welvaart en stabiliteit handha ven. Sonny Liston zal de titel zwaar gewicht boksen heroveren. 3. Engeland zal na februari nieuwe Advertentie Bij het branden van koffie gaan enkele smaakbestanddelen verloren. Buisman herstelt dat. Buisman vult dit tekort op natuurlijke wijze aan. Buisman geeft nog meer pit, nög meer smaak, ook aan de beste koffie. Gebruik daarom altijd Buisman. Hoe U Uw koffie ook zet... Met Buisman smaakt ze beter (ook poederkoffie '«SS®®®1 koffie op verkiezingen hebben die door de La- bourpartij zullen worden verloren. 4. Indonesië zal het aftreden zien van president Soekarno. 5. Maleisië zal de bedreiging door In donesië kwijtraken. 6. De politieke situatie van Zuid-Viet- nam zal geleidelijk verbeteren en een redelijke stabiliteit zal worden bereikt na de maand juli. 7. India zal de komende twee jaar voortdurend toenemen in welvaart. H. B. HOMBORG, Haarlem.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 5