Eddy Pieters Graafland: „Ajax voorhoede jaagt mij geen angst aan" HAARLEM-EXCELSIOR ■dm Nederlands te sterk voor handbalteam België (19-14) Pirovano en Van der Kuil weer terug in eerste team van Telstar DE OPSTELLINGEN j Kernploeg maakte zeer scherpe tijden op baan van Fagemes „Hun schoten zijn niet zoals die knoerten van een Puskas" Verkerk joeg Liebrechts op tot de snelste 5000 m. van zijn carrière Voetballen en niet schrijven Ada Kok en Klenie Bimolt terug uit VS GVAV een gevaarlijke tegenstander Okker moest de zege aan Arthur Ashe laten V olleybaltoernooi voor afdelingen in Zaandam Ree deelt eerste prijs met Whiteley ZATERDAG 8 JANUARI 1966 9 Duizenden mensen bij begrafenis van Voronina Midwintercriterium op Hilversumse baan TV Details Koel-Steevens uit elkaar Rentree 0 Advertentie BELANGRIJKE VOETBALWEDSTRIJD AANVANG 2 UUR Met de nieuwe Duitse keeper Bruns en de weer herstelde Smit Duizenden mensen hebben de begrafenis bijgewoond van de vermoorde wereld kampioene schaatsenrijden, de Russin In ga Voronina. De 29-jarige kampioene is dinsdag doodgestoken. Haar man en trai ner, Gennady Voronin, is in verband met deze moord gearresteerd. Feijenoords doelman Pieters Graaf land is niet bang voor Ajax. Wel verwacht hij gepasseerd te worden, want, zo zegt hij: „de uitslag ligt in de buurt van 33". 1. Impetuso-prijs, 2040 m: 1. Diejo K.; 2. Con Amore; 3. Cyrus; outsider: Dolf. 2. Ritenuto-prijs, 2000 m: 1. Circus S.; 2. Do nald van Hiddum; 3. Billy Boy; outsider: Balios. 3. Amateur Winterkampioenschap II, 2040 m: 1. Bernostara; 2. Cunera; 3. Dabiola Norton; out sider: Don Faune. 4. Midwinter Criterium, 2000 m: 1. Brahma- poetra S.; 2. Bosvink S.; 3. Art Erebus; out sider: Alice van Hagheweyde. 5. Fortissimo-prijs, 2440 m: 1. Beloma F.; 2. Bing Parisien; 3. Bahamontes; outsider: keuze P. A. Strooper (Brero Harvester, Carma). 6. Moderato-prijs, 2020 m: 1. Zsa Zsa du Com merce; 2. Walter Hollandia; 3. Germano; out sider: Olivier B. 7. Rallentando-prijs, le afd., 2000 m: 1. Zoagli TL.; 2. Dea Alkestis VE.; 3. Avirt Scotch; out sider: Zingly Sister. 8. Mezzo Forte-prijs, 2000 m: 1. Zelda's Happi- nes; 2. Y Y Hanover; 3. Zamord; outsider: Ar ion Athel. „De uitslag van de wedstrijd FeijenoordAjax zal zondag eerder in de buurt van 3—3 liggen dan van 00", zegt Feijenoord-aanvoerder Eddy Pieters Graafland (31 jaar oud) achter in zijn sportzaak. „De grootste kracht van beide teams ligt in de aan val, dat belooft dus een goede, spec taculaire party met doelpunten. Ik durf te zeggen dat onze defensie een tikkeltje hechter geroutineerder is met ervaren jongens als Haak, Veld hoen en een in topvorm zijnde Kraay. Daar staat tegenover, lijkt me, dat de voorhoede van Ajax beter op elkaar ingespeeld is met routinés als Groot, Prins en Swart en sterke spelers als Keizer en Nuninga. 't Is altijd al ge waagd om voorspellingen te geven voor een voetbalwedstrijd, maar hij deze match durf ik dat nog voor geen.voor geen.nou ja, vul Zelf het grootste bedrag maar in. „Als keeper heb ik geen angst voor die Ajax-voorhoede", zegt onze nationale doelverdediger. „Of beter gezegd: niet meer dan voor elke andere Nederlandse aanval. Ik ken mijn tegenstanders. Ik weet dat Piet Keizer uit de onmogelijk ste hoeken op doel schiet en scoort. Ik weet ook, dat Henk Groot gemakkelijk en vlot schiet en vaak staat waar hij ge vaarlijk kan zijn. Maar zijn schot is niet loeiend en zonder effect. Zijn kopballen zijn gevaarlijker. Sjaak Swart schiet knoerthard, maar lekker strak. Cruyff is een kansenruiker, die plotseling vlak voor je kan opduiken, maar ook hij heeft geen onhoudbaar schot, net zo min als Nunin ga of Prins. Begrijp me goed, daarmee wil ik niet zeggen, dat ze zondag niet een stuk of wat ballen achter mijn rug kunnen krijgen, alleen maar dat ik hun schoten niet vrees, zoals bijvoorbeeld de knoerten van een Puskas, die met hun ge raffineerde curve gewoon ongrijpbaar zijn. Dat waren voor mij onhoudbare schoten zonder meer, waar ik als Neder landse keeper geen verweer tegen had!" „Onze Fransje Bouwmeester heeft een schot dat voor een keeper moeilijk te pakken is, omdat het een „vallertje" is. Die bal komt strak op een bepaalde hoog te op je af en valt vlak.voor je ineens een meter. De Feyenoord-voorhoede heeft werkelijk aan kracht gewonnen door het meespelen van Harry Bild. Hij is net de man die we nog nodig hadden, een nuch tere voetballer, die recht op het of zijn doel afgaat, zonder franje, een knaap die zich snel weet aan te passen. Moulijn en Bouwmeester kennen elkaar door en door, dat weet iedereen en Kruiver is zo ge routineerd, dat hij zich in elke wedstrijd waar weet te maken. Alleen Henny Wee ring heeft nog niet dat zelfvertrouwen, dat nodig is om zijn niet geringe capaci teiten te benutten. Alles zal er echter van afhangen hoe de jongens elkaar zondag in snelle combinaties zullen weten te vin den. Tempo zal zondag een belangrijk onderdeel van het spel zijn, en daar weet Ajax in de aanval mee om te gaan". „Ik ben blij dat de wedstrijd gewoon om twee uur wordt gespeeld en kan me levendig voorstellen dat Ajax bezwaar maakte tegen zes uur te beginnen, die aanvangstijd haalt je volkomen uit je ritme. Normaal sta je zo'n zondag wat later op, ontbijt om een uur of tien, te gen twaalven een kopje koffie en dan om half een naar het stadion, waar je wat met elkaar praat en dan is het gelukkig al gauw twee uur. Maar zelfs dan sta je nog vaak te popelen om de wei in te dra ven, wat moet je met die vier lange uren doen als de wedstrijd om zes uur pas zou beginnen? Dat kan alleen maar rondhan gen worden, waarin de spanning of hele maal verdwijnt of te groot wordt, waar in je in ieder geval je concentratie kwijt raakt. Nogmaals, ik vind het persoonlijk een verstandig besluit van Ajax, omdat er teveel van afhangt. Trouwens tussen haakjes wat worden wij spelers er wij zer van of een wedstrijd wel of niet op de televisie komt. Heeft men daarover wel eens gedacht, dat men een spektakel stuk op de buis verlangt waar de acteurs geen cent aan verdienen? Iets anders zou - RK^ig •>4' - het zijn op de zaterdagavond. Dat had ik graag gehad", zegt Eddy Pieters Graaf land lachend, „vooral ook omdat wij dan licht bevoordeeld zouden zijn, omdat wij ervaring hebben in lichtwedstrijden in de „kuip". „Die wedstrijd van zondag xs daarom zo belangrijk, omdat het in feite de voor lopige en misschien zelfs wel de defi nitieve beslissing kan zijn in deze com petitie. Wint Ajax dan hebben ze met hun voorsprong van zes punten op ons alle kans op de titel. Winnen wij dan ligt die kans weer open. De verliezer zal er in ieder geval lijkt me een geduchte kater van overhouden, die verliezer zal moeite hebben om een inzinking te ontlo pen, daarvoor is het een topduel. Win nen wij, dan zal ons herstel, na een wat minder goede competitiestart, sneller en effectiever zijn. De lijn omhoog zit er bij ons al weer enkele maanden in. Berich ten over het al of niet weggaan van trai ner Kment doet niets af aan zijn trai ningen, die misschien nog wel intensiever zijn dan ooit tevoren. ,,Door het niet meespelen van Pronk", vertelt Feyenoordkeeper Eddy Pieters Graafland, „is de Ajax-defensie nog meer ervaring armer, nog minder ingespeeld. Hoe belangrijk dat is, kan ik als keeper wel heel goed merken. Hoe vaak ont staan er in een defensie niet misverstan den door kleine, voor het publiek nauwe lijks waarneembare bewegingen van spe lers. Ik weet van mijn achterhoedespelers precies hoe ze wenden, schieten, lopen en springen. Daar stel ik me helemaal op in, waardoor ik een onderdeel van een se conde eerder op hun bewegingen kan rea geren dan een tegenstander. Een heel be langrijke fractie van een seconde. Ik Tijdens de wereldkampioenschappen voetbal, die in juli a.s. in Engeland vorden gehouden, zullen de spelers ;n reserves van het Westduitse voet- oalelftal geen journalistieke arbeid nogen verrichten. Deze maatregel is liet zozeer genomen om vak-journalis ten tegen concurrentie te beschermen, naar om de spelers te dwingen zich oeter op hun eigenlijke taak (het voet- oallen) te concentreren. „Het gaat niet aan, dat onze spelers door de verplichting tijdschriftartikelen te moe ten schrijven, worden afgeleid. Zulke verplichtingen dragen niet bij tot de harmonie in een elftal," schrijft de Westduitse voetbalbond. Gebruind door de zon van Florida zijn gisteren de zwemsters Ada Kok en Kle nie Bimolt onder de goede zorgen van mevrouw Anette Vlothuizen teruggekeerd van hun reis van 3 weken naar Amerika. In de badplaats Fort Lauderdale hebben zij in december met nog circa 30 ande re buitenlandse gasten luister bijgezet aan de opening van een nieuw zwembad. Vrijwel de gehele Amerikaanse Olym pische damesploeg was er present, maar zoals gemeld was alleen Cathy Ball, die daarvan geen deel heeft uitgemaakt, in staat Klenie Bimolt op de 200 meter met 2.51.1 te slaan. Klenie had er 0.6 seconde meer voor nodig. Onze landgenote won echter wel de 100 meter. Op de vlinderslag won Ada Kok zowel de 100 als de 200 meter. Om van hun ho tel naar het zwembad te gaan moesten de meisjes ongeveer een half uur wande len. Openbaar vervoer was er niet, want in Florida rijdt nu eenmaal iedereen in een grote auto. Mevrouw Vlothuizen vond er wat op: het vergde wat organisatie, doch ze kon tenslotte een fiets voor zich zelf huren en een tandem voor Ada en Klenie. Dagelijks reden de drie Neder landse dames op deze wijze naar het zwembad, waarbij zij nogal de aandacht van het publiek trokken. Voor zij naar Nederland terugkeerden hebben de meisjes nog vijf dagen door gebracht in Washington, waar ze in twee clubbaden demonstraties gaven. Het ziet er naar uit, dat het (amateur-) koppel Koel-Steevens niet lang zal be staan. De ploegleider van Koel, Piet Lie- bregts, heeft Koel aangeraden te gaan rij den met Duyndam. De Ajax-spelers, die Pieters Graaf land niet vreest en de man, Rinus Michels, die ze zo instrueert dat Feijenoords keeper wel bang wordt. V.l.n.r. Michels, Pronk, Prins, Mul ler, Groot, Van Duivenbode, Soete- kouw, Cruyff die deze week werd afgekeurd voor militaire dienst en Keizer. De leden van de kernploeg zijn giste ren tijdens wedstrijden te Fagernes waar zij tot de Europese kampioenschappen in Deventer hun domicilie hebben, tot uitste kende prestaties gekomen. Rudi Liebrechts reed tijdens onderlinge wedstrijden bij 10 graden vorst, de snelste 5.000 meter uit zijn carrière: 7 min. 41.5 sec., tot welke tijd ook de nieuwe nationale kampioen, Cees Verkerk, kwam. Zij verbeterden hiermee het op naam van de Noor Svein Erik Stiansen staande baanrecord met niet minder dan 9.5 sec. Ook op de 500 en de 1.500 meter ging het hard. Ard Schenk was op beide afstanden de snelste met respectievelijk 41.3 sec., en 2 min. 9.4 sec., tijden, die heel dicht bij zijn beste persoonlijke prestaties (41.2 en 2.08.5) liggen. Zowel op de 500 als de 1.500 meter was de jonge Frits Bartling, die in de natio- weet precies hoe ze een bal terugspelen, wanneer ze in nood zitten, wanneer ze geen overzicht meer hebben. Zij weten precies wanneer ik een bal wil grijpen, hoe ik dat doe en wat mijn kreten be tekenen. Dat zijn vaak heel korte momen ten in zo'n wedstrijd van negentig lange minuten, maar momenten die een wed strijd kunnen beslissen. Vooral een wed strijd als aanstaande zondag in de „kuip" waarbij twee ploegen tegenover elkaar staan, die volkomen aan elkaar gewaagd zijn, omdat beide teams goed voetballen kunnen en willen. Ik heb zo'n idee dat de klassieker Feyenoord-Ajax zondag in ons uitverkochte huis met recht een topduel wordt". Jan Dassen Nederland heeft gisteravond in de uit verkochte sporthal te Geleen de zaal handbal-interlandwedstrijd tegen België met 19-14 gewonnen. Bij de rust leidden onze landgenoten reeds met 9-5. De wed strijd werd gespeeld in het kader van de voorronden om het wereldkampioenschap waarvan het eindtoernooi in Zweden zal worden gehouden. Het is in Geleen geen hoogstaande strijd geworden. Men zag bij vlagen en vooral in de slotfase wel aantrekkelijke spelmomenten, maar in het algemeen was de wedstrijd toch matig. Het Neder landse team bleek zijn surplus aan techniek en aan snelheid niet voldoende te kunnen uitbuiten, omdat het in de tweede rij geen schutters had. De Belgen daarentegen hadden in de verdediger Frans Weyn een schutter van formaat. Terwijl oranje voor zijn doelpunten ope ningen bij de cirkel moest zoeken, scoor de Weyn niet minder dan zesmaal met afstandschoten. Vooral hierdoor wisten de Belgen de achterstand in de eerste helft tot vier doelpunten te beperken. In de tweede helft liépen onze landgenoten aanvankelijk uit tot 17-10, maar tegen het einde, toen de Belgen het tempo verhoog den, werd de achterstand gereduceerd tot vijf doelpunten. Voor Nederland scoorden Guus Cantel- berg 5x, Helmert Botterman 3, Peter Korver 3, Dick Veen 2, Peter Janmaat 2, Kees Swart 2, Daan Gillissen en Reink Boomsma. De Belgische doelpunten wer den gescoord door Frans Weyn 6, Marcel Dewar 3, Jean Kulzer 3, Gunter de Schrij ver en Jean Delpire. (Van onze sportredactie) In de schaduw van het grote gevecht om Nederlands voetbalhegemonie, tussen Feijenoord en Ajax, een wedstrijd die in een bomvol Feijenoord-stadion wordt ge speeld, zal Telstar in het verre Gronin gen moeten trachten de beide punten te veroveren wil het, bij verlies althans, niet in de onderste regionen van het voet balwalhalla terechtkomen. Telstar heeft drie spelers gepasseerd, te weten Liptak, Dikstaal en De Vries. Brom, Pirovano en Van der Kuil nemen hun plaatsen in. Voorts hebben er in het elftal zelf nog Iwat verschuivingen plaatsgehad. In het elftal van Haarlem is zeer waarschijnlijk de rentree van Aad Smit te verwachten. Zijn blessure is zo goed als genezen. Ver sluis zal dan het veld moeten ruimen. De andere linies hebben geen wijzigingen on dergaan. Tegenstander is Excelsior uit Rotterdam. Ook RCH kent slechts één wijziging: Doesselaar vervangt Hendriks. RCH moet van het in de middenmoot verkerende Fortuna VI. winnen om de aansluiting met de twee leiders niet te verliezen. EDO speelt een oefenwedstrijd tegen de eerste klas amateurclub De Spartaan. Het duel wordt in Amsterdam gespeeld en begint om twee uur. Telstar en GVAV zijn twee ploegen die elkaar niet veel ontlopen. De Groningers staan met 2 punten voorsprong op Telstar precies in het midden van de ranglijst en hebben ook 2 doelpunten minder tegen De IJmuidenaren daarentegen hebben drie doelpunten meer gemaakt. Een con crete conclusie durven wij hier echter niet aan te verbinden. Buiten het passeren van Liptak, Dikstaal en De Vries hebben in het elftal zelf Bakker en Pirovano plaatsje gewisseld. Bakker staat nu rechtsachter en Pirovano linksachter. Carlos is naar de frontlinies verhuisd, terwijl Brom de op het middenveld open gevallen plaats inneemt. Van der Kuil neemt de rechtsbuitenplaats van Dik staal in. De Groningers zijn vooral op eigen grond niet voor de poes. Een gelijk spel is al verdienstelijk. De opstelling van GVAV is: Bij GVAV is het meespelen van Ole Fritsen de grote trekpleister. De Deen debuteert in het Nederlandse voetbal. De opstelling van GVAV luidt: Van Leeuwen Petterson, Breinburg, Ren ders en Van Vlierden Koeman en Van Tilburg Hordijk, Oomens, Fritsen en Bosschieter. Haarlem zal door een overwinning op Excelsior proberen in de staart van de kopgroep te belanden. Winst zit er beslist wel in gezien de bekerwedstrijd tegen DWS in het afgelopen weekeinde, die weliswaar met 1-0 werd verloren maar, waarin Haarlem toonde de zo nodige strijdvaardigheid te bezitten die nu een maal noodzakelijk is om tot winst te ko men. Het is voor 90 pet. zeker dat Aad Smit weer in het team zal terugkeren. Zo niet dan blijft de opstelling hetzelfde als in het duel tegen DWS. Dat houdt in dat Versluis dan op de rechterflank zal spelen. Haarlem staat op de ranglijst precies gelijk met de mannen van Henk Zon die de laatste weken hebben aange toond dat zij bepaald hogere aspiraties koesteren dan de plaats op de ranglijst waar zij momenteel, met Haarlem dus, vertoeven. Een kleine zege voor Haarlem is te verwachten. Excelsior komt met dezelfde opstelling uit: Wekke; Teeuw, Damen, Meulen- broek en Butter jr.; Butter Sr en Beek; Brand, Munne, Kosten en Kalkman. RCH krijgt Fortuna VI. op bezoek. Een ploeg met een evenwichtig doelgemid- delde: 14-14, hetgeen duidt op een defen sieve inslag. Het zal voor Schuurman c.s. dan ook bepaald geen eenvoudige opgave worden bressen in de Fortuna-defensie te Telstar (uit tegen GVAV): Stuy; Bakker, Althoff, Kort en Pirovano; Van Wijk en Brom; Van der Kuil, Carlos, André en Clement. Haarlem (thuis tegen Excelsior): Bruns; Van Duffelen, Koster, Kruyer en J. Smit; Wentink en Duyster; A. Smit, Bosdijk, Couperus en Jonker. RCH (thuis tegen Fortuna VI.): Van der Meeren; Croes, Nanai, Koning en Ho- nout; Fransz en Koers; Doesselaar, Schuurman, Maslo en Meijer. EDO (uit tegen De Spartaan): Ooster- baan; Disselköter, Nijman, Peters en Witkamp; Hup en Van der Putten; •Zoeteman, Allart, Koek en Slisser. schieten. De Heemstedenaren moeten echter winnen om de aansluiting niet te verliezen. Dat kan wellicht de prikkel zijn die naar succes zal leiden. Zeker is in ieder geval dat Fortuna VI. alles in het werk zal stellen een of meer punten te veroveren omdat het daardoor intrede kan doen in de kopgroep. Fortuna VI. is als volgt samengesteld Van Horik; Kramer, Brilleman, Robbe mond en Jansen; Van der Worden en Verweel; Blankenstein, Doesburg, Laza revie en Don. EDO, dat geen competitiewedstrijd be hoeft te spelen benut zijn vrije zondag met een uitwedstrijd tegen de eerste klasse amateurclub De Spartaan uit Am sterdam. De Spartaan staat ongeslagen bovenaan de ranglijst en zal het de EDO ers wel eens heel moeilijk kunnen gaan maken. De opstelling van De Spartaan was nog niet bekend. Wel zullen zij enige reservespelers toetsen. nale titelstrijd te Deventer op beide af standen ten val kwam en daardoor een hoge plaats in de eindklassering verspeel de, Schenks grootste concurrent met 41.5 en 2.11.0, tijden, die tot nu toe nimmer door hem werden verwezenlijkt. Zijn bes te prestaties op de 500 en 1.500 meter wa ren 43.4 en 2.11.8. Uitslag van de 500: 1. Schenk 41.3 2. Bartling 41.5, 3. Verkerk 42.1 (de beste 500 metertijd uit zijn carrière) 4. Jox-rits- ma, 42.2 5. Liebrechts, 43.1, 6. Nottet 43.2. Behalve Liebrechts en Verkerk reden ook Jorritsma en Nottet een 5.000 meter tegen elkaar. Ofschoon de strijd minder spannend was Liebrechts en Verkerk gaven elkaar geen duimbreed toe, hetgeen mede bijdroeg tot de prachtige tijd van 7.41.5, waarmee Liebrechts zijn beste per soonlijke prestatie met 2.7 sec. verbeter de kwamen ook zij tot hun beste pres taties. Peter Nottet was met 7 min. 51.3 sec. de snelste. Hij kwam daarmee 5.9 sec. onder zijn persoonlijk record. Voor de Rot terdammer Jorrit Jorritsma was het de eerste keer, dat hij onder de acht minu ten kwam: 7 min. ,53.1 sec. Zijn beste prestatie was tot nu toe 8.25.8. Dit vier tal kwam niet uit op de 1.500 meter. Op deze afstand duelleerden alleen Schenk en Bartling. De Amerikaan Arthur Ashe heeft in het toernooi om de tennistitels van West-Aus- tralië te Perth revanche genomen voor de nederlaag, die onze landgenoot Tom Ok ker hem vorige week in een demonstratie partij te Perth toebracht. In de halve fi nales van het heren-enkelspel stonden Ok ker en Ashe wederom tegenover elkaar. Nu won de Amerikaanse Davis Cupspeler. De setstanden waren: 6-3, 9-11, 6-4, 6-4. De finale is een geheel Amerikaanse aangelegenheid geworden, want de tegen stander van Ashe zal zijn zijn landgenoot Cliff Richey, die in de halve eindstrijd in een marathonpartij met 8-6, 8-6, 5-7, 12-14, 6-2 zegevierde over de Australische Davis Cupspeler John Newcombe. Cliff Richey's zuster Nancy werd in Perth eveneens finaliste. Door een overwinning met 6-3, 5-7, 8-6 op de Australische Judy Tegart bereikte zij de eindstrijd, waarin zij Wimbledonkampioene Margaret Smith ontmoet. De titel in het heren-enkelspel van de tenniskampioenschappen van East London (Z.-Afr.) zal in de finale worden betwist door de Australiër Martin Mulligan en de Zuidafrikaan Cliff Drysdale, die in de halve eindstrijden respectievelijk wonnen van de Duitser Wolfgang Stuck (6-3, 6-1 en de Zuidafrikaan Keith Diepraam (7-5, 6-2). In de finale van het dames-enkelspel komen tegenover elkaar de Britse Ann Jones en de Zuidafrikaanse Annette van Zijl. Morgen wordt in Zaandam door de af deling Zaanstreek van de NeVoBo een toernooi gehouden voor afdelingsteams. Er is ook een plaats ingeruimd voor de dames- en herenteams vanhet distrikt west I (Noord-Holland zonder Amsterdam en 't Gooi), als voorbereiding voor het NeVoBo-distriktenkampioenschap dat za terdag 15 januari in het Krelagehuis in Haarlem zal plaatsvinden. In het dames team speelt Gerda v.d. Vlugt uit Alli ance en in het herenteam Ren de Haan van HVS. Aan het Zaanse afdelingen- toernooi wordt ook door Haarlem deelge nomen, echter met twee clubteams, want de afdeling Haarlem beschikt niet over een technische commissie die zou kunnen selecteren. Bij de dames wordt Haarlem vertegenwoordigd door Die Raeckse en bij de heren door HVS aangevuld met Jaap Poorta van Die Raeckse. Een zeer verrassende slotronde in het internationaal toernooi voor jeugdschakers, dat in Groningen is gehouden, heeft onze landgenoot Ree voor de tweede achtereen volgende maal de zege opgeleverd. Maar, evenals dit vorig jaar het geval was, de jonge Nederlander moest ook nu de eind zege met een buitenlander delen. De andere winnaar van het toernooi werd de Engels man Whiteley, die uitgerekend in de laat ste partjj zijn eerste nederlaag leed.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 9