Vreemde lucht aan de koffie: de woning stond in brand Auto rijdt door spoorbomen, bestuurder omgekomen Echtpaar neergestoken door een woesteling Studenten lieten imitatiebeeld ontploffen tijdens de opening W% Minister Luns hoopt op compromis in Luxemburg Johnny Rraaykamp met auto over de kop Jeugdige Volendammers aangehouden Man niet bij vrouw en kinderen begraven Vonnis van tien jaar voor „carnavalsmoord" Doden in het verkeer Dr. W. Drees reikte A. W. Groote-Prijs uit Strengere eisen inzake luchtvervuiling gevraagd Moord op Piet Frijns op 25 januari in behandeling Zaakgelastigde in Peking moest verhuizen Man dood aangetroffen Nieuwe gebouwen voor TH-Delft Parlevinker op Rijn overvaren —L jwrnrranl Nu al onenigheid in bestuur van Republikeinse Partij Het blijft vriezen MAANDAG 10 JANUARI 1966 2 Tragedie in Papendrecht Haarlem OSRAM Kort nieuws V elsen-I J muiden Beverwijk ,s es z Terwijl het bejaarde echtpaar Vorster- mans in het Noordlimburgse plaatsje Tienray zondagmiddag kibbelde over de vraag of er aan de koffie al dan niet een vreemd luchtje zat, stond de boven woning boven hun hoofd in brand. Niet de koffie, doch het vuur had de vreem de lucht veroorzaakt. De brandweer slaagde er met veel moeite in het woongedeelte van de boer derij te behouden, doch kon niet voorko men dat de slaapruimte en alle kle dingstukken van zes personen door het vuur werden vernield. De schade beloopt circa 7500 gulden. De oorzaak van de brand is vermoedelijk een lek in de schoorsteen. Aan de Nieuweweg te Dordrecht is zondagavond een houten gebouw afge brand, dat onder de naam „De Ducdalf" het onderkomen was van clubs in het kader van het open jeugdwerk. Het vuur greep zo snel om zich heen, dat de brandweer er niet in slaagde ook maar iets van het clubhuis of van de inventaris te redden. Er ging onder meer een aantal muziekinstrumenten en spelmateriaal verloren. De totale schade wordt voorlopig geschat op vijftigduizend gulden. Gisteravond is brand uitgebroken in een 85 meter hoge betonnen silo van meng voederfabrieken van de coöperatieve han delsvereniging van de NCB te Veghel. De melding was aanleiding voor groot alarm. De brandweren van 's Hertogenbosch, Uden, Erp, Dinther en Heeswijk werden gealarmeerd. De brandweer van Veghel bleek echter het vuur zelf vrijwel onmiddellijk onder (Van onze parlementaire redactie) AMERSFOORT Minister Luns is niet al te optimistisch over de komende bijeen komst van de E.E.G.-ministers op 17 en 18 januari in Luxemburg. Hij zei dit za terdag in een bijeenkomst van jongeren van de A.R.P., de C.H.U. en de K.V.P. in Amersfoort. De minister sprak daar over de plaats van Nederland in Europa en in de wereld. De minister hoopte dat men in Luxemburg tot resultaten komt, maar het leek hem toe dat het standpunt van Frankrijk en dat van de overige E.E.G.- partners nog wel zeer ver uit elkaar ligt. Hij legde er de nadruk op dat het begin sel van de meerderheidsbeslissingen in de E.E.G-ministerraad niet kan worden ver laten en dat de rol van de Europese Commissie niet mag worden beknot. Een compromis achtte hij niet uitgesloten. Bijvoorbeeld zou men gezamenlijk kun nen besluiten binnen de bepalingen van het E.E.G.-verdrag de beslissing van de meerderheid op bepaalde punten vqpr een bepaalde tijd uit te stellen. Als ander voorbeeld noemde hij het niet meer on derhandelen van ,de E.E.G.-commissie met derde landen, zoals bijvoorbeeld met Egypte en Irak is gebeurd. De minister is ervan overtuigd, dat de invloed van Nederland in het internatio nale spel is toegenomen. Nederland heeft de reputatie dat het zich houdt aan overeenkomsten. De vijf partners weten waar wij op staan. De minister deelde mee dat de bijdra ge van Nederland voor de bestrijding van de hongersnood in India waarschijnlijk aanzienlijk wordt uitgebreid. Tot nu toe is 100.000 gulden toegezegd. Het kabinet heeft vrijdag over verdere maatregelen gesproken. Mr. Luns toonde zich, gezien de reae ties uit Hanoi, niet zo optimistisch over de resultaten van het Amerikaanse vre desoffensief. Het stopzetten van de Ame rikaanse bombardementen op Noord- Vietnam vond hij getuigen van wijs in zicht. Het maakt het gemakkelijker de Amerikaanse politiek te verdedigen, zei hij. De t.v.-artiest Johnny Kraaykamp is in de nacht van zaterdag op zondag te Loe- nersloot met zijn auto over de kop ge- slgen en van de weg geslingerd. De heer Kraaykamp liep een lichte hersenschud ding en een verstukte enkel op. De rijksrecherche in Amsterdam heeft ln samenwerking met de rijkspolitie van Volendam en Purmerend enkele jeugdige inwoners van Volendam aangehouden op verdenking van een serie diefstallen. Twee van hen, respectievelijk achttien en negentien jaar oud, werden in Amster dam aangehouden toen ze via een „handy- talkie", waarvoor ze geen vergunning hadden, overleg pleegden over een nieu we inbraak. De handy-talkie bleek in Purmerend te zijn gestolen. Het tweetal heeft tot dusver achttien inbraken in on der meer Purmerend, Volendam en Mon nikendam toegegeven. In Papendrecht zijn zaterdagmiddag de vier slachtoffers van de familietrage die, welke zich dinsdagavond in dit dorp aan de Merwede afspeelde, ter aarde be- steld. Op uitdrukkelijke wens van de fa milie werd de man afzonderlijk begra ven. *De vrouw en de twee kinderen von den een rustplaats in één graf. Bij het graf van de moeder stonden vijfhonderd belangstellenden, bij het graf van de man slechts weinigen, o.m. een deputatie van de metaalfabriek, waar de vader had ge werkt. Ds. Brandsma, christelijk-gere- formeerd predikant uit Sliedrecht, sprak woorden van troost tot de beide families. Het hoofd van de prinses Irene-School gaf uiting aan de verbijstering en de ver slagenheid op de school waar nu twee plaatsen leeg blijven. controle te hebben, zodat de andere korp sen niet actief behoefden op te treden. Het bestrijden van het vuur was echter wel een ongewone bezigheid omdat de toevoerslang 35 meter hoog naar boven gehesen moest worden. Het vuur in de si lo werd van boven- en van onderuit be streden. De silo was gevuld met zemelen en was slechts gedeeltelijk vol. De Bredase rechtbank heeft vanmorgen een 32-jarige fabrieksarbeider uit Zundert wegens doodslag veroordeeld tot tien jaar gevangenisstraf. Hem was ten laste ge legd dat hij in de nacht van 2 op 3 maart de 31-jarige landbouwer M. van Hasselt op het erf van diens boerderij had dood geslagen. De verdachte heeft steeds ont kend. Voornaamste getuige in het proces was de weduwe van de landbouwer. Zij heeft na negen weken te hebben gezwe gen tenslotte aan de politie verteld dat de verdachte 's nachts de keuken van de boerderij was binnengekomen met be bloede kleding. Hij had toen een geel car- navalspak en een grijs kostuum in de keukenkachel verbrand en haar gezegd dat hij haar man had doodgeslagen. De officier van Justitie had wegens moord vijftien jaar gevangenisstraf ge- eist. «stel. Op de spoorwegovergang bij het sta tion Sloterdijk te Amsterdam is zondag middag een stationcar door een uit de richting Haarlem komende trein aange reden. De bestuurder de 24-jarige verte genwoordiger H. F. Brommer uit Am sterdam, werd ernstig gewond naar het Wilhelmina-gasthuis te Amsterdam ver voerd, waar hg later is overleden. Op de Groene Kruisweg in Spijkenisse is de zevenjarige Alex Hilgeman uit de ze gemeente verongelukt. De jongen, die met enkele kinderen in de berm stond, stak plotseling over en werd aangereden door een auto. De 57-jarige heer D. Kok uit Epe is zaterdag op het Kanaal-Noord in Apel doorn verongelukt toen hij met zijn auto werd aangereden door een andere auto, waarvan de bestuurder geen voorrang verleende. De auto van de heer Kok sloeg enkele malen over de kop en kwam daarna in het Apeldooms-Dierenskanaal terecht. In het ziekenhuis te Helmond is overle den de 41-jarige chirurg dr. R. Smeets uit Oss. Hij was zaterdag met zijn auto op de Oranjelaan in Beek en Donk tegen een boom gebotst. In een ziekenhuis in zijn woonplaats is overleden de vijftienjarige leerling-druk ker Chr. J. van Velzen uit de Bakhui- Dr. W. Drees heeft als voorzitter der stichting A. W. Groote-Fonds de aan de 71-jarige heer A. v. Veen te Rotterdam toe gekende A. W. Groote-prijs uitgereikt tij dens een in Amsterdam gehouden bijeen komst ter herdenking van de ontwerper van dit stenografiestelsel. De heer Van Veen, die voorzitter is van de Nationale Vereniging van Leraren in Stenografie-Groote, ontving een penning en een oorkonde. Dr. Drees, die op 15 juli 80 jaar wordt, trad in verband met zijn leeftijd af en werd tot erevoorzitter benoemd. Hij wordt als voorzitter opgevolgd door de Amster damse oud-burgemeester mr. Am. J. d'Ailly. Dr. Drees hield in de bijeen komst een lezing over het begintijdperk van de stenografie Groote en over zijn contact met de ontwerper. zenstraat in Den Haag. De jongeman werd op 6 januari ernstig gewond bij een aanrijding door een bus in de Haagse Gro te Marktstraat. De 54-jarige Tilburger A. C. B. An- sems, die vrijdagavond met zijn brom fiets op het kruispunt Spoorlaan-Heuvel- ring in Tilburg in botsing kwam met een bestelauto en daarbij ernstig gewond werd, is zaterdagavond in een ziekenhuis overleden. Bij een autobotsing op rijksweg 32 on der Steenwijkerwold is de 28-jarige C. W. M. Vierhout uit Hilversum om het leven gekomen. Zeven mensen werden gewond. In de afgelopen nacht tegen halftwee is in Oudenbosch een klein autobusje op een geparkeerde vrachtauto gebotst. De naast de bestuurder gezeten 22-jarige C. Buijs uit Oudenbosch is hierbij om het leven gekomen. De twintigjarige dienstbode J. M. Beije- rink uit Enschede is zondagmiddag om drie uur bij een aanrijding op rijksweg 44 bij Oldenzaal op slag gedood, toen de be stuurder van de auto waarin zij zat de rijksweg wilde oversteken en daarbij te gen een Zweedse vrachtwagencombinatie reed. Twee P.v.d.A.-leden van de Rijnmond- raad hebben het dagelijks bestuur ge vraagd of er geen aanzienlijk strengere eisen gesteld moeten worden bij het ves tigen en in bedrijf stellen van de B.P.- raffinaderij in Europoort, gezien de over last die nu reeds van de Gulf-ra'ffinade- rij wordt ondervonden in Hoek van Holland, Oostvoome en aangrenzende ge meenten. Zij vragen verder of het niet gewenst is, gebruik te maken van de voor waarden, die rijk, provincie en gemeente gezamenlijk hebben opgesteld voor de raf finaderij van Mobil Oil in Amsterdam. Deze voorwaarden zouden dan nog moe ten worden verscherpt wegens de veel zwaardere belasting van het milieu rond om het vestigingsgebied van de B.P.- raffinaderij. Ook vragen deze leden van de Rijnmond- raad of de voorwaarden ten aanzien van de Gulf Oil-vestiging kunnen worden ver zwaard. Nieuwjaarsruilbeurs in de Koop mansbeurs te Amsterdam. Mevrouw Hanny Hoolboom uit Den Haag spaart allerlei foto's van het konink lijk huis. Als eerste heeft zij beslag kunnen leggen op een plaquette, be vestigd op een telefoonklapper met portretjes van prinses Beatrix en haar verloofde en de gouden koets, die ter gelegenheid van het komende huwelijk wordt uitgegeven. De dertigjarige inwoner van Schaes- berg, die ervan wordt beschuldigd op zon dag 18 juli van het vorig jaar de 21-jarige Piet Frijns uit Schimmert met vijf pistoolschoten om het leven te hebben gebracht, zal op 25 januari voor de Maas trichtse rechtbank terecht moeten staan. Zondagmorgen om half 10 zijn de 25- jarige Utrechtse chemicus R. de Leeuwe en zijn twintigjarige vrouw, mevrouw G. I. de Leeuwe-Versluis in de hal voor de deur van hun flat in de Livingstonelaan met een mes neergestoken door een 25-jarige koopman, zoon van een vroegere hospita van de chemicus. De vrouw kreeg steekwonden in de rug, borst, wang en hand en de man in rug en borst. Beiden zijn in het Academisch Ziekenhuis opgenomen. Zij verkeren niet in levensgevaar. Toen de politie arriveerde was de da der gevlucht. Hij is nog niet achterhaald. De koopman belde om half 10 aan, waarna de chemicus, die nog in pyjama was, de voordeur opendeed. De man barstte los in een scheldpartij en stak in het wilde weg de chemicus met een zes tigcentimeter lang broodmes. Mevrouw De Nederland heeft dezer dagen zijn om muurde voormalige ambassadegebouw in de oude gezantschapswijk van Peking overgedragen aan de Chinese autoriteiten. De Nederlandse zaakgelastigde, de heer A. Labovrie, en zijn vier medewerkers, hebben het gebouw ontruimd, dat sinds 1880 onderdak had geboden aan Neder landse diplomatieke vertegenwoordigingen eerst als legatie, vervolgens als ambas sade tenslotte als „bureau van de Neder landse zaakgelastigde". De heer Labo vrie is op verzoek van de Chinese autori teiten Verhuisd naar een modern, maar veel kleiner gebouw in de nieuwe diploma tenwijk van Peking op ruim zes kilome ter afstand van het centrum van de stad. Als vergoeding voor het verlaten van het oude ambassadeterrein, dat 1,6 hectare omvat, behoeft een tijdlang geen huur be taald te worden voor het nieuwe gebouw. De Haagse politie heeft zaterdag de 57-jarige heer A. J. van Kempen dood aangetroffen in zijn woning aan de Mar conistraat. In de kamer brandde fel een petroleumkachel terwijl alls met roet was bedekt. De man moet door zuurstofge brek zijn overleden. Zaterdag op de 124ste verjaardag van de Technische Hogeschool in Delft zijn de nieuwe aula annex collegezalencom plex, benevens het nieuwe gebouw van de afdeling der technische natuurkunde door minister-president Cals officieel in gebruik gesteld. De voorzitter van het college van cu ratoren, ir. L. Schepers, zei in een toe spraak o.m. dat de afmetingen van bei de gebouwen zijn gebaseerd op zorgvuldig berekende prognoses van de aantallen studenten die men in de toekomst ver wacht. De ongeveer 65-jarige parlevinker B. van Woezik heeft zondagmiddag onder water enkele minuten lang geworsteld om zich los te maken van zijn nabij Lobith- Tolkamer in de Rijn gezonken bootje. Toen de man was bovengekomen en aan wal was gebracht, bleek zijn toestand ernstig te zijn. Zijn bootje zonk nadat het was overva ren door een Duitse duwboot. De studenten zorgden tijdens de ope ningsplechtigheid voor een vrolijke noot. Tijdens een toespraak van mej. J. Vis ser, die namens de Delftse studenten sprak, ontplofte met een klap het beeld, dat als geschenk op het podium stond op gesteld. Het bleek echter, dat het maar een imitatiebeeld was. Het ware ge schenk, een plastiek in roestvrij staal van de Delftse beeldhouwer Kor Bekker stond reeds in de hal van het gebouw. In de 's .morgens geopende aula werd 's middags in een buitengewone senaats vergadering het eredoctoraat in de tech nische wetenschappen uitgereikt aan prof. dr. J. G. van der Korput, waar mee deze 75-jarige geleerde werd geëerd als een van onze prominente wiskundi gen. De promotor, prof. S. C. van Veen, herinnerde eraan dat in 1923 de numeriek kleine kring der analytische getallen- theoretici in de hoogste beroering werd gebracht door de sensationele medede ling, dat prof. Van der Korput een bres had geschóten in de muren van een on neembaar geachte vesting. De eerste versie van deze ontdekking was zo diep zinnig en zo moeilijk, dat zelfs vakge leerden met de bestudering de grootste moeite hadden. Stadsschouwburg, vandaag 20 u.: Optre den van 't Tsjechisch danstheater „Broln". BIOSCOPEN Cinema Palace, 14 en 20 u.: „Die knots gekke kerels in hun vliegende kratten", a.l. Frans Hals, 20 u.: „Irma la Douce", 18 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „Agent OSS 117: Furie in Bahia", 14 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „De man met de vijf paspoorten", 14 j. Minerva, 20.15 u.: „Grafin Mariza", a.l. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u.: „Help", a.l. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „Les tri- cheurs", 18 j. Studio, 14 en 20 u.: „My fair lady", a.l. TENTOONSTELLINGEN Vishal: Expositie van werk van leden van „De Groep". Dagelijks van 10-17 uur en op zondag van 13-17 u. Tot 24 januari. Frans Halsmuseum: (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16e tot en met de 19e eeuw waaronder Hals' meesterwer ken. Dagelijks geopend van 10-17 u., zon dags van 13-17 u. Prentenkabinet: keuze uit eigen verza meling. Dagelijks van 10-17 u. en zondags van 13-17 u. Teylers Museum, Spaarne 16: Perma nente tentoonstelling van schilderijen 19de en 20ste eeuw. Tekeningen van de Hol landse, Italiaanse en Franse school. Fossie len e.d. Dagelijks behalve zondag en maandag van 10 tot 16 u.; zondag van 13 tot 16 u. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunstnij verheid. Dagelijks (behalve maandag) van 10-12.30 u. van 13.30-17 u.; zon- en feest dagen van 14-17 u. In 't Goede Uur (Korte Houtstraat) Ex positie van grafiek van Jan van Wensveen. Dagelijks van 10-19 u. en van 20-22 u. en zondags van 14-17 u. en van 20-22 u. Kunstcentrum „De Ark", Bootzaal: „100 ambachten" van Jan Luyken. Dagelijks ge opend van 10 tot 20 u. Klassiek grammo- foonplatenconcert van 20 tot 22.30 u. Dins dags gesloten. Expositie van schilderijen en aquarellen van Jac. J. Doeser. Artificia, (Heemstede): Expositie van te keningen van H. L. Prenen en beeldhouw werken van Anneke Höfte. Op werkdagen van 9.30 tot 18 u. Museum Van Looy: Expositie van werk van leden van „Kunst Zij Ons Doel". Da gelijks van 10 tot 17 u. en op zondag van 13 tot 17 uur. Woonhuis Jacobus van Looy, geopend op donderdag van 10 tot 12.30 en 13.30 tot 17 u. Zon- en feestdagen van 14 tot 17 u. Stadsschouwburg: Gedurende de maand januari expositie van werk van Wim Snitker. Advertentie B.B.N. bij F.N.O.P. De Bond voor Be- drijfsautoverkeer in Nederland (B.B.N.) heeft besloten toe te treden tot de Fede ratie van Nederlandse Organisaties voor het Personenvervoer (F.N.O.P.). De af delingen goederenvervoer en eigen ver voer van de B.B.N. zullen zelfstandig blijven optreden. MAANDAG 10 JANUARI City, 20 u.: „Zorba de Griek". Marie Boreel-kleuterschool, Van den Vondellaan, Driehuis, 20 uur: mejuffrouw mr. E. A. Haars spreekt over „Ontwikke lingshulp in Afrika" voor C. H.-kiesvere- niging Velsen. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 uur en 14 tot 16.30 uur. DINSDAG 11 JANUARI Stadsschouwburg, 13.30 en 15 uur: Schoolvoorstellingen Scapino Ballet met „Pasja en de beer". City, 20 uur: „Zorba, de Griek". Cultureel Centrum, 10 uur: De heer P. J. de Klerk spreekt over „Aardgas" voor Ned. Ver. van Huisvrouwen. Pieter Vermeulenmuseum, zie onder maandag. Gem. openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 10 tot 12.30 en 14.30 tot 17.30 uur; filiaal Velsen-Noord: 19 tot 21.15 uur. R.k.-Openbare leeszaal en bibliotheek, Willemsbeekweg 96: 10 tot 12 en 14.30 tot 17.30 uur. MAANDAG 10 JANUARI Kennemer Theater, 19.30 uur: „Zorba de Griek", (derde week). Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Kooi der liefde." W.B. Theater, 20 uur: „Als vijf mannen begeren." Huize Scheybeeck, 20 uur: Toneelcursus voor jongeren. Galerie Boumans, Breestraat 122, Epo- sitie collages en wandkleden door Lies Gentenaar, geopend van 9-18 uur. Sportfondsenbad, Beverwijk, Kuikens- weg 84, geopend van 7-17.30 uur; 18-21.30 uur. Kennemer Oudheidkamer, ingang Stum- phiusstraat, te bezichtigen van 19-21.30 u. Openbare leeszaal, Hendrik Burgerstraat 70, geopend van 15-17.30 uur en van 19- 21 uur. R.-k. Leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 15-18 uur en 19-21 uur. Oosterwyk, openbare leeszaal geopend van 14-17 uur; r.k. leeszaal geopend van 14-17 uur. Meerestein, openbare leeszaal geopend van 14-1() uur; r.-k. leeszaal geopend van 14-16 uur. DINSDAG 11 JANUARI Kennemer Theater, 19.30 uur: „Zorba de Griek. Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Kooi der liefde". Sportfondsenbad, Kuikensweg 84, ge opend van 7-17.30 uur en 20-21.30 uur. De Opgang, 20 uur: bijeenkomst Smal filmclub „IJmond Dubbel Acht". Huize Scheybeeck, 19.30 uur: cursus creatief spel voor jongeren van 13 t.e.m. 15 jaar o.l.v. Saskia Verwayen. Creatief Centrum, Hoflanderweg 104: crusus boetseren en beeldhouwen; 20 uur: idem voor ouderen, door Kennemerstaten. Galerie Boumans, Breestraat 122: expositie collages en wandkleden van Lies Gune- naar, geopend van 9-13 uur. Kennemer Oudheidkamer, ingang Stum- phiusstraat, te bezichtigen van 19-21.30 uur. Openbare leeszaal, Hendrik Burger straat 70, geopend van 15-17.30 uur. R.k. Leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 15-18 uur en 19-21 uur. Oosterwijk, openbare leeszaal geopend van 14-17 uur; r.-k. leeszaal geopend van 14-17 uur. Hoogovenschaaktoernooi. Kennemer Theater, 16 uur: opening van het 28ste Hoogovenschaaktoernooi. Leeuwe, die op het kabaal af kwam, werd eveneens door de woesteling gesto ken, maar zij slaagde erin naar de buren te hollen om de politie te alarmeren. Tot dusver staat men nog voor een raadsel wat betreft de reden van de steekpartij. Het echtpaar kon aan de politie geen ver klaring voor de aanval geven. Er waren nooit woorden geweest met de zoon van de hospita. De mogelijkheid wordt geopperd dat de man in een vlaag van waanzin heeft gehandeld. Er is reeds onenigheid ontstaan in de onlangs opgerichte Republikeinse Partij. Drie van het uit vier leden bestaande voorlopige bestuur hebben zich gedistan tieerd van de man die tot dusver als woordvoerder naar buiten optrad, de heer A. Dunnewind te Leidschendam. Deze drie bestuursleden hebben besloten ge zamenlijk verder te gaan. Het secreta riaat berust nu by mevrouw mr. A. Löb. ler-Polling, Koninginneweg 42 te Rotter dam. Het verschil van mening betreft vol gens mevrouw Löbler o.m. het optreden van de partij naar buiten. De heer Dun newind was voorstander van een grots mate van publiciteit reeds in het beginsta dium. De anderen willen eerst een pro gramma en statuten opstellen. Pas als deze zaken definitief zijn geregeld, ach ten deze bestuursleden de tijd rijp om naar buiten op te treden. De heer Dunnewind gaf een anders verklaring over de onenigheid. Hij zei de heer T. Evenwel en mevrouw Löbler te hebben geweigerd als lid van de partij, omdat zij o.a. het voor de oprichtings vergadering verstrekte „centrum-begin selprogramma" niet onderschrijven. „Het is nu hun goed recht een eigen partij te vormen, maar zij kunnen daarvoor de Republikeinse Partij niet gebruiken, daar zelfs hun namen in de oprichtingsacte en op het ondertekende beginselprogramma bij de Kiesraad ontbreken, aldus de heer Dunnewind, die voorts zei dat het hoofd bestuur normaal in Leidschendam blijft gevestigd. In Rotterdam zal op een nieu we ledenvergadering een Rotterdams be stuur worden gevormd. Het K.N.M.I. deelt mee: Boven Noord-Rusland ligt een langge rekt gebied van hoge druk, dat tot over Scandinavië en het Noordzeegebied reikt. Langs de zuidelijke flank van deze hoge- drukgordel is in het weekeinde koudere lucht naar Nederland gestroomd. Zater dag kwamen behalve in de noordoostelijke provincies, maimum-temperaturen van 6 graden voor. Zondag werd slechts zeer plaatselijk het vriespunt gepasseerd. Op de oceaan heerst een levendige de pressie-activiteit, die echter nauwelijks tot de Britse eilanden doordringt. Wel zijn er aanwijzingen, dat nu een kleine storing in de richting van de Golf van Biscaye trekt. Dit veroorzaakt in het Kanaal en West-Frankrijk barometerdalingen, waar door ook in ons land de luchtdrukver- schillen groter worden. De oostelijke wind zal morgen iets sterker zijn dan van daag. De aanvoer van koude lucht, waar in het overwegend licht vriest, gaat on verminderd door. Plaatselijk kan een beetje sneeuw vallen. WERKRAPPORTEN Maximum en minimum- M C -U t temperaturen d c B g binnen- en buitenland O G c 0) (3 Den Helder geh. bew. O 0 -3 Ypenburg zw. bew. O -1 -4 Vlissingen licht bew. O -0 -2 Eelde sneeuw O 1 -4 De Bilt geh. bew. O 0 -2 Twente mist O 0 -5 Eindhoven zw. bew. O -1 -3 Z.-Limburg geh. bew. O -2 -4 Helsinki geh. bew. ono -0 -10 Stockholm geh. bew. windst. -5 -6 Oslo sneeuw n -4 -7 Kopenhagen geh. bew. O -2 -2 Aberdeen regen zo 6 2 Londen onbewolkt O 5 -2 Amsterdam geh. bew. O -1 -5 Luxemburg zw. bew. ono -3 -7 Parijs zw. bew. O 2 -4 Bordeaux mist z 12 5 Grenoble geh. bew. windst. 4 -1 Nice geh. bew. wnw 9 6 Berlijn geh. bew. O -4 -6 Frankfort zw. bew. no -2 -5 München sneeuw no -5 -8 Zürich geh. bew. n -4 -7 Genève geh. bew. n 2 -2 Locarno geh. bew. O 2 -2 Wenen sneeuw O -5 -8 Innsbruck sneeuw windst. -3 -12 Belgrado sneeuw no -2 -5 Rome regen zzo 9 7 Barcelona onbewolkt windst. 13 6 Madrid half bew. windst. 11 1 Mallorca half bew. windst. 11 6 Lissabon geh. bew. 14 10 Dinsdag 11 januari Zon op 08.45 uur; onder 16.51 uur. Maan op 22.42 uur; onder 11.32 uur. Maanstanden Laatste kwartier.13 januari 21.00 uur Nieuwe maan 21 januari 16.47 uur Eerste kwartier.29 januari 20.49 uur Hoog en laag water in IJmuiden Maandag 10 januari Hoog water 5.55 mm en 18.15 uur. Laag water 1.41 uur en 14.05 uur. Dinsdag 11 januari Hoog water 6.45 uur en 19.06 uur. Laag water 2.29 uur en 14.55 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 2