Wegenbelastingcontrole verandert Ambtenaren gaan de kentekens per 1 oktober fotograferen Minimumtarief voor auto's en tweewielers wordt lager Krediteuren akkoord met surséance V1AM Bevredigende voortgang onderhanden werken Dividenden Kraamzorg vervangt kraamgeld, maar met bijbetaling Speculatiezucht op grond en woningmarkt ook oorzaak inflatieproces Grote brand in Japanse stad Nieuwe fabriek van Merck in Haarlem draait eind mei ECE: „Groei in Europa gedaald" Kort economisch nieuws Scheepvaartberichten CNV: Niet alleen de lonen „Tuinders vragen minder krediet" Kustvaarder aan de grond DINSDAG 11 JANUARI 1966 11 Boerenleenbanken Zwart Gisteren op het Damrak Ford WALL STREET: Kleine winsten de overhand Twee schepen in nood op de Atlantische Oceaan DEN HAAG. Bij de Tweede Kamer is een wijziging van de Motor- rijtuigenbelastingwet ingediend, welke waarschijnlijk per 1 oktober van kracht zal worden. De controle op de betaling van de belasting wordt in grijpend veranderd. Het gewijzigde controlesysteem zal geen kend wie zijn autobelasting heeft betaald. Na 1 oktober gaan ambtenaren langs de weg de kentekens fotografisch opnemen. Als na controle in het centrale register blijkt dat de belasting niet is betaald, volgt een verhoogde naheffing. Voor lichte personenauto's en vracht auto's en voor motorfietsen en scooters wordt het minimumtarief van de motor rijtuigen verlaagd. Het gewijzigde controlesysteem zal geen oponthoud op de weg veroorzaken. De belastingkaarten kunnen in het algemeen vervallen. De ambtelijke werkzaamheden voor de afgifte van deze kaarten wor den daardoor overbodig en het publiek behoeft niet meer in de rij te staan voor het afhalen van de kaarten. Bovendien zal een einde komen aan het grote aantal bekeuringen wegens overtreding van het voorschrift dat tijdens het rijden op de openbare weg de belastingkaart bij het motorrijtuig aanwezig moet zijn. Ook de strafzaken wegens het niet betalen van de belasting zullen tot het verleden gaan behoren. Wat de belastingverlaging voor lichte motorrijtuigen betreft, het minimumta rief voor personenauto's wordt verlaagd van 48,- tot 35,-. Dit tarief wordt bij 251 kg. 40,- en bij 551 kg 48,- en stijgt daarna, overeenkomstig het thans bestaan de tarief, met 8,- per 100 kg. Het minimumtarief voor vrachtauto's is verlaagd van 27,- tot 20,-, wat het De Chemisch-Farmaceutische Onderne ming M.S.D. Nederland N.V., in Haarlem één van de vijf Europese vestigingen van het internationale concern Merck Sharp en Dohme, zag de totale omzet in 1965 met ca. 30 percent toenemen, waarmee de snelle groei van deze Nederlandse ves tiging zich onverminderd voortzet. Dit wordt in een bedrijfscommuniqué meege deeld. Zowel de binnenlandse afzet als de exportmarkten, zowel in Europa als in het Nabije Oosten en Afrika, hebben in gelijke mate tot deze groei bijgedragen. In het bijzonder hebben enkele nieuwe produkten tot de groei bijgedragen, Mede op grond van het succes van deze nieuwe produkten wordt voor 1966 even eens met een groei van de afzet met 30 a 35 percent rekening gehouden. Teneinde aan deze toeneming in de vraag te kun nen voldoen, werd in Haarlem nieuw ter rein aangekocht en de farmaceutische fa- bricageruimte aanzienlijk uitgebreid. De ze nieuwbouw nadert zijn voltooiing en zal omstreeks mei 1966 volledig in gebruik kunnen worden genomen. Het voornemen bestaat een aanvang te maken met de bouw van een fabriekshal voor de sector voeder-toevoegingen. De groei van het Nederlandse bedrijf wijkt niet af van de groei van het con cern als geheel. De totale research-inspan- ning voor 1966 is begroot op ruim 35 mil joen dollar, of ongeveer 10 percent van de concern-omzet. GENèVE (Reuter Volgens de Eco nomische Commissie voor Europa (ECE) van de Verenigde Naties ziet het ernaar uit dat de economische groei in West- Europa in 1965 zoals was verwacht 3% a 4 percent heeft bedragen. Dat is ongeveer 2 percent minder dan in 1964. De export van de Westeuropese industrielanden is met ongeveer 10 percent toegenomen, be halve in Italië waar de geringe binnen landse vraag een toeneming van de ex port van ruim 20 percent mogelijk maak te. In West-Duitsland en de meeste lan den van de Europese Vrijhandels Asso ciatie (EVA) is de invoer krachtig toege nomen. In Engeland, Zwitserland en Frankrijk bleef de invoer op het peil van minimumtarief is dat thans in de prak tijk bestaat voor driewielige bestelauto's en carriers. Dit tarief wordt bij 121 kg. 30,- bij 251 kg. 40,- en bij 551 kg. 54,-. Het stijgt daarna met 9,- per 100 kg. Bij een gewicht van 751 kg. en hoger geldt het thans bestaande tarief. Voor de belasting worden de driewieli ge motorrijtuigen overgebracht naar de categorie vierwielige motorrijtuigen waar voor de minima worden verlaagd. In het tarief voor de motorrijwielen en scooters is de duotoeslag van 5,- ver werkt. De toeslag van 13,50 voor een zijspan komt te vervallen. Het minimum bedrag aan belasting voor tweewielige motorrijtuigen is gesteld op 15,- het maximum op 40,-. Nu bedraagt het mi nimumtarief 10,- en is er geen maxi mum. Geschat wordt dat door deze tariefswij zigingen de schatkist per jaar 400.000 minder wegenbelasting zal ontvangen. Aan de N V. Vlissingse Aannemings Maatschappij „V1AM" heeft de Dordtse rechtbank definitief surséance van beta ling verleend. Alle in persoon ook bij volmacht aanwezige krediteuren 252 in getal en vertegenwoordigende 4,3 min van het toaal aan schulden van 5,5 mingingen hiermee akkoord. De president van de rechtbank, mr. C. F. R. van Roggen, deelde aan het begin van de zitting, die in raadkamer werd gehouden en zodoende alleen voor belang hebbenden toegankelijk was, mee, dat het voorgestelde akkoord met Van de Vorm's Aannemingsbedrijf N.V. te Rot terdam niet in deze zitting aan de orde kon worden gesteld omdat het voorstel niet tegelijkertijd met de aanvraag om surséance van betaling was ingediend. De president bepaalde dat de stem ming over het akkoord gehouden zal wor den op maandag 14 maart om 10.30 uur. Na de formaliteiten brachten bewind voerders de heren A. Th. Kastein, C. de Haas en D. Versloot verslag uit over de situatie tot aan dit ogenblik. Zij rele veerden hierin de ontwikkelingen o.m. dat een nieuw voorstel aan de heer R. Zwolsman niet verwezenlijkt kon worden, daar noch de bankier van de „V1AM" (de Verenigde Bankbedrijven in Utrecht en Rotterdam), noch de principalen (in stitutionele beleggers) bereid waren de daarin van hen gevraagde belangrijke of fers te brengen. De principiële overeen komst met Van de Vorm's Aannemings bedrijf kon in een wezenlijke overeen- komst worden overgezet. Binnen tien da gen werd het bod van de bankier op de bij het publiek aanwezige aandelen „VIAM" nominaal groot 1000 aanvaard. Bewindvoerders deelden in hun verslag voorts mee, dat de werken op bevredigen de wijze voortgang vinden en dat aan le veranciers en onderaannemers regelma tig de hun toekomende bedragen worden uitgekeerd. Van groot belang voor klei nere krediteuren noemden zij het resul taat van nadere besprekingen met Van de Vorm dat degenen, die geen groter bedrag te vorderen hebben dan 1000, na aanneming van het akkoord aanspraak kunnen maken op integrale betaling en wel terstond. Vóór 14 februari moeten de schuldvorderingen ten kantore van mr. A, Th. Kastein worden ingediend. Jean Heybroek stelt aandeelhouders voor het dividend over 1964-'65 op dertien percent vast te stellen. Het vorig jaar werd twaalf percent uitgekeerd. De IJnion Rijwielfabriek stelt aandeel houders voor over het boekjaar 1964-1965 negen percent dividend uit te keren. Over 1963-1964 werd acht percent uitgekeerd, Voor de eerste maal in de geschiedenis van het Erdalconcern wordt een interim dividend gegeven en wel van zeven en half percent. Het ligt in de bedoeling van de raad van bestuur het dividend over het gehele jaar 1965 te laten vast stel len op 15 percent over het ten opzichte van 1964 door herkapitalisatie verdubbel de uitstaande kapitaal. Over 1964 werd onveranderd 15 percent uitgekeerd plus 100 percent herkapitalisatie benevens 25 percent belasting dividend. De Belgische maatschappij Petrochim heeft in New York plannen bekendgemaakt voor de bouw in Antwerpen van een fabriek voor de produk- tie van synthetische rubber, die 55.000 ton per jaar moet produceren. Het in 1939 gebouwde ca. 3000 brt metende MS Castor van de KNSM is naar Griekenland ver kocht. Het schip zal in februari aan de nieuwe eigenaren worden opgeleverd. Het montagebedrijf van de Verenigde Machine fabrieken N.V., werkzaam onder de naam Wescon (Werkspoor Services and Construction) heeft van de Shell Refining Company in de Philippijnen de opdracht ontvangen voor de bouw van de uit breiding van haar bestaande raffinaderij in Tabangao in de Philippijnen. De order wordt uit- 1964. Italië voerde minder in dan in 1964. gevoerd door Werkspoor in Utrecht. Bij vele ziekenfondsverzekerden die te vens lid zijn van een van de drie kruis verenigingen, blijkt een misvatting te be staan over de bepaling dat van 1 januari af de ziekenfondsuitkering van 55 kraamgeld wordt vervangen door maxi maal tien dagen kraamverzorging aan verzekerden. Naar aanleiding hiervan deelt Het Groe ne Kruis mee, dat via de kruisverenigin gen interne kraamzorg dan wel wijk- kraamzorg kan worden verleend. Bij in terne kraamzorg worden moeder en kind gedurende 10 dagen verzorgd door een kraamverzorgster, die door het kraam- centrum beschikbaar wordt gesteld. Voor deze hulpverlening ontvangt het kraam- centrum 27 per dag van het zieken fonds waarbij de verzekerde is aangeslo ten. De kosten die akn de hulpverlening door een kraamverzorgster bij interne kraamzorg zijn verbonden, liggen even wel aanzienlijk hoger, namelijk op onge veer ƒ40 per dag. Het verschil tussen de vergoeding door het ziekenfonds en de werkelijke kosten moet door deu verzekerde zelf aan het kraamcentrum worden betaald. Als een verzekerde tevens is aangeslo ten bij het aanvullingsfonds van een zie kenfonds, bestaat de mogelijkheid dat het ziekenfonds veel meer dan 27 per dag vergoedt. Als de verzekerde geen interne kraam zorg kan krijgen, bestaat ook nog de mo gelijkheid gebruik te maken van de zo genaamde wijkkraamzorg. In zo'n geval komt een kraamverzorgster tweemaal per dag moeder en kind verzorgen. Voor deze hulpverlening vergoedt het zieken fonds 11,25 per dag aan het kraamcen trum. De verzekerde moet zelf dan nog een bedrag van ƒ5,50 betalen, tenzij hij een suppletie ontvangt uit het aanvullings fonds. De grote verliezers bij deze nieuwe re geling zijn de niet-verzekerden (28 van de 100 Nederlanders) en vooral de kleine zelfstandigen en degenen die met hun in komen juist boven de weistandsgrens lig gen. Deze niet-verzekerden moeten voor het verkrijgen van interne kraamzorg voortaan een tarief van 40 per dag be talen en 17 per dag voor wijkkraamzorg, Acteon 11 te Pladju. Adrastus 10 v. Belawan n. Djakarta. Aldabi 9 v. Rio Grande n. Santos. Almkerk 9 v. Lissabon n. Marseille. Aludra 11 te Buenos Aires. Ammon 10 v. Paramaribo n. Carupano. Amstelkroon 12 te Shanghai verw. Angolakust 10 v. Novoredondo n. Puerto Amboin. Annenkerk 10 v. Colombo n. Rangoon. Area 10 v. Curasao n. Recife. Argos 10 v. Algiers n. Barcelona. Artemis 10 v. St. Kitts n. St. Maarten. Breda 10 ten anker Puerto Cortez. Caltex Gorinchem-t 11 te Rotterdam. Caltex Madrid 10 v. Port Said n. Tutunciftlik. Caltex Rotterdam-t 10 v. Port Said n. Rotterdam, Castor 11 v. Rotterdam n. Algiers. Charis 10 te Barranquilla. Dahomeykust 10 v. Monrovia n. Cape Palmas. Diogenes 10 te Eten. Esso Rotterdam 10 te Rastanura. Eumaeus 10 v. Surabaja n. Djakarta. Gaasterkerk 10 v. Rotterdam n. Hamburg. Gabonkust 10 te Freetown. Ganesella 10 v. Kuching n. Labuan. Garoet 10 te Dubai. Giessenkerk 9 v. Port Said n. Adelaide. Gooiland 11 te IJmuiden. Grootekerk 10 te Port Sudan verw. Guineekust 10 te Bordeaux. Hathor 11 te Lattakia. Hector 10 v. Skikda n. Tripoli. Ivoorkust 12 te Dakar verw. Kaap Hoorn 10 v. Suez n. Bombay. Kalydon 11 te Punta Cardon. Karakorum 10 te Los Angeles. Katelysia 10 v. Kopenhagen n. Rotterdam. Kieldrecht pass. 10 Gibraltar n. Marseille. Kloosterdijk 12 te Miami verw. Korenia 11 v. Bangkok n. Pladju. Koudekerk 10 v. Duinkerken n. Vlissingen. Krebsia 10 te East London. Kreon 10 te Nassau. Kryptos 10 te Vancouver verw. Laertes pass. 10 Gibraltar n. Amsterdam. Lekhaven 10 te Bremen. Lelykerk 10 v. Suezkanaal n. Ryeka. Limburg 10 ten anker rede Lorenzo Marques. Loppersum 11 te Rotterdam. Maaskerk 10 v. Hamburg n. Rotterdam. Maas Lloyd 10 rede Lorenco Marques. Montferland 10 te Antofagasta. Munttoren 10 v. Rio Grande n. Rio de Janeiro. Neder Ebro 11 te Vancouver. Neder Rhone 11 te Aden. Neder Weser 11 te New York verw. Nestor 11 te Rotterdam. Nieuw Amsterdam 10 v. Martinique n. St. Thomas. Oldekerk 10 te Antwerpen. Ommenkerk 11 te Antwerpen. Ondina 11 te Port Said verw. Oranjefontein 11 "te Teneriffe. Oranjestad 11 te Madeira. Osiris pass. 10 Bermuda n. St. John. Overijssel pass. 10 Quessant n. Kaapstad. Pericles 11 te Callao. Pieter-S. 11 te Rotterdam. Radja 10 te Hongkong verw. Riouw 10 te Kuweit. Rondo 10 te Genua. Schelde Lloyd 11 te Papeete. Servaaskerk 10 v. Rotterdam n. Kobe. Slamat 10 v. Colombo n. Djibouti. Solon 11 te Rotterdam. Statendam 11 te Lissabon. Stentor 10 v. Izmir n. Hamburg. Steven 10 v. La Spezia n. Las Palmas. Straat Bali 10 v. Hongkong n. Kure, Japan. Straat Frazer 10 te Cotonou. Straat Fremantle 10 v. Durban n. Kaapstad. Straat Torres 10 v. Melbourne n. Adelaide. Streefkerk 11 te Fremantle. Tegelberg 11 te Manilla. Tjinegara 10 te Adelaide. Togokust 10 te Freetown. Towa 10 te Dakar. Triton 10 v. Rotterdam n. Antwerpen. Van Heemskerck 10 v. Mtwara n. Beira. Viana 11 te Balboa. Videna 12 te New York verw. Waardrecht 10 te Hachione verw. Wieldrecht 9 v. Fremantle n. Djibouti. Zeeland 10 v. San Francisco n. Singapore. SLEEPVAART Cycloop, 10 jan. werkzaam te Brega, Libye. Friesland, 1 jan. vertrokken van Rotterdam. Gelderland, 10 jan. verwacht te St. Vincent, Kaap Verdische Eilanden. Groningen, 10 jan. vertrokken Tarente, Italië met zuiger naar Buenos Aires. Jacob van Heemskerck, 4 jan. vertrokken van Port Harcourt. Noord-Holland, 11 jan. verwacht te Gibraltar, onderweg van Emden naar Koeweit met bag- germateriaal. Octopus, 10 jan. werkzaam nabij Middlesborou^h. Sepiola, 10 jan. werkzaam op wrak booreiland Sea Gem, Noordzee. Utrecht, 11 jan. vertrokken van Landsend naar Dungarvon Bay, Ierland, alwaar Nederlandse kustvaarder Dawi is gestrand. Willem Barendsz, 2 jan. vertrokken van Gizo Island. KON. OLIE EN AKU VAST Beursplein 5 heeft de nieuwe beursweek ingezet met een goed prijshoudende tot vaste stemming voor de internationale waarden. De handel was kalm. AKU ont moette enige lokale speculatieve vraag op de mededelingen van de president-direc teur van het AKU-concern mr. J. Meynen. De nettowinst van AKU over 1965 zal, aldus mr Meynen, geen grote afwijking vertonen t.o.v. van die over 1964, welk jaar een recordwinst te zien gaf. Voor 1966 wordt een verdere omzetstijging ver wacht. Het AKU-aandeel steeg ca. vier punten tot 389, vergeleken met het voor gaande slotniveau. Kon. Olie opende 60 cent hoger op 149,90 en kon later de winst verder uitbreiden bij een verhande ling op 150,50. Dit was het gevolg van lichte Amerikaanse vraag voor het olie aandeel. Philips was goed prijshoudend op 119,30. Unilever echter moest bijna een gulden prijsgeven op 116,50. KLM werd hoger geadviseerd. Dit fonds noteerde vrijdag in Wall Street anderhalve, Kon. Olie een kwart dollar hoger. Unilever was op de Newyorkse beurs dollar 1-ger. Wall Street sloot vrijdag voor de eigen fondsen prijshoudend, doordat de koop- en verkoopopdrachten elkander in even- Het Christelijk Nationaal Vakverbond heeft zich in zijn orgaan „De Gids" ver dedigd tegen beschuldigingen als zou de vakbeweging de schuld dragen van de prijsstijgingen. Bij het inflatieproces zijn niet alleen lonen en overheidsuitgaven be trokken zo stelde „De Gids". Ook de In 1965 hebben de plaatselijke Boeren leenbanken hun uitzettingen uitgebreid met 290 min, terwijl zij de hun toever trouwde middelen zagen toenemen met ƒ460 min, zo heeft mr Ph. C. M. van Campen, directeur van de Coöperatieve Centrale Boerenleenbank te Eindhoven, op de jaarlijkse persconferentie meege deeld. Deze stijging was 60 min hoger dan in 1964. Het financieringsoverschot van 170 min staat gelijk aan 35 percent van de middelenstijging. De boerenleenbanken hebben een terug gang in de kredietvraag van tuinders ge constateerd die, volgens mr. Van Campen, samenhangt met het achterblijven van de agrarische sector in de algemene investeringsbedrijvigheid. Ook in de mid denstandssector liep de kredietvraag enigszins terug. De vraag naar woning- financiering bewoog zich echter, zulks in tegenstelling met de bedrijfsfinancie- ring, in stijgende lijn, ondanks de ver zwaring op dit terrein. Het totaal der verstrekte leningen be liep rond 500 min, dat der aflossingen 240 min, zodat de post uitstaande le ningen met 260 min toenam. Per ultimo 1965 bereikten de eigen uitzettingen van de plaatselijke banken een bedrag van rond ƒ2.100 min. In 1965 werden bij de Boerenleenban ken 220.000 spaarrekeningen geopend. Zes en dertig nieuwe kantoren werden in gebruik genomen. Eind '65 waren 1,5 min Nederlandse spaarders bij de Boe renleenbanken, met een gezamenlijk spaartegoed van ruim drie miljard gul den, ingeschreven. Het bedrijfsresultaat van de aangeslo ten Boerenleenbanken gaf in 1965 ander maal een aanzienlijke verbetering te zien. Van 1963 op 1964 steeg het balanstotaal van 2,8 tot 3,2 miljard. Per ultimo 1965 beliep dit 3,7 miljard. Het gevolg was dat de aanzienlijke kostenstijgingen gemakkelijk konden worden opgevangen, de hand lopen moest voorkomen. prijspolitiek van de bedrijven, hun inveS' teringsbeleid en hun opvattingen over een redelijk winstpercentage spelen een be langrijke rol. Volgens het CNV dient daarbij ook in aanmerking te worden ge nomen de speculatiezucht op de woning en grondmarkt. Een aanval op de inflatie zou op een breed front moeten worden gevoerd wil men hopen op succes, zo meent de secre taris van het CNV, dr. W. Albeda. En zelfs dan zou volgens dr. Albeda de be smetting vanuit het ook inflatoire buiten land een bijna onoverkomelijke hindernis zijn. „Gecoördineerd optreden van de EEG-landen", zo meent hij, zou een eer ste vereiste dienen te zijn als de EEG daaraan nog niet toe is. Aan een serieuze aanval op een der ergste kwalen van deze tijd, de voortdurende geldontwaar ding, zou het CNV graag willen meewer ken. Ook een politiek van matiging van de lonen zou volgens het CNV daarin pas sen en te aanvaarden zijn Het CNV wijst evenwel de beschuldiging van de hand dat de vrijere loonpolitiek waarnaar de vakbeweging streeft nu de oorzaak van zou zijn van alle narigheid Het loonbeleid heeft gefaald door ande re oorzaken. In de eerste plaats is het CNV van mening dat tegen een overspan nen arbeidsmarkt geen loonpolitiek van welke vorm dan ook opgewassen zou zijn Bij de huidige sterkte en lang aanhouden de overspanning zou een loonronde-poli tiek als gevoerd is tussen 1954 en 1959 leiden tot een zeer omvangrijke zwarte loonvorming met rampzalige gevolgen voor het bedrijfsleven en het gehele or ganisatieleven. In de tweede plaats faalde het loonbe leid door de voortdurende onderschatting van de toekomstmogelijkheden van de So ciaaleconomische Raad en het Planbu reau, waardoor een groot verschil ont stond tussen loon- en prijsbeleid in Neder land en daarbuiten. Een verschil dat zo groot was dat zelfs de sterke loonstijging sinds 1963 er geen eind aan heeft ge maakt. Het is dan ook eenvoudig belache lijk zo vindt het CNV om te veronderstel len dat de loonexplosie de oorzaak zou zijn van de huidige inflatie perikelen zo als de oud-minister van financiën prof Zijlstra onlangs heeft gesteld. De loon explosie was volgens het CVN een cor rectie op een verkeerd beleid dat strikt noodzakelijk was en een volkomen uit <wrs wicht hielden. De Westduitse beurzen en die in Londen waren vandaag vriendelij ker. De handel in alle hoofdfondsen was kalm. VOORBEURS VAN HEDEN lste tijdvk. 2de tijdv. A.K.U. Hoogovens Kon. Olie Philips Unilever K.L.M. 390 gl 151.60-152.60 119.10-119.40 115.40-115.60 300 gb-305 389 152.40 119.40 115.30 301 VERHANDELDE FONDSEN 6 jan. 418 176 (42.1°/o) 153 (36.67*) 89 (21.3*/») 10 jan. 425 177 (41.6»/») 136 (327o) 112 (26.4»/») Totaal Hoger. Lager. Gelijk AVONDVERKEER VAN GISTEREN Hoogovens Kon. Olie Unilever 151.10-151.40 Philips 119.10-119.20 K.L.M. 115 gb-115.40 A.K.U. 280-295 Slot- koersen 10 jan. Slot- koersen 10 jan. A.K.U. Hoogovens Philips Unilever Kon. Petroleum. Amsterd. Rubber H.V.A Deli-Mjj Holl.-Am. Lijn K.L.M K.N.S.M Kon. Paketvaart Van Ommeren Ned. Sch. Unie 5»/o Ned. 1964 57«7o Ned. 1964-n 53/»7n Ned. 1965 6°/o B.N.G. 1965 57» Ned. G.U. 4%7o A.K.U. 57»7o Hoogovens Alk. Bank Nederl. Amro Bank Holl. Bank Unie. Nat.-Nederlanden Ned. Midd.st. B. R.V.S Robeco Interunie Nefo Ver. Bezit Unitas Albert Heijn Alg. Norit Amstel Brouwerij Amsterd. Ballast Amsterd. Droogd. Bernsaorp t: Van Berkel Billiton II Blaauwhoed Bredero Brocades-Stheem Bühr.-Tetterode Bijenkorf Centr. Suiker Mij Curag. Handel Mij Elsevier Erdal Fokker 389 4437» 119.50 116.30 105.50 98 1457! 109 133% 272 119»/» 195Va gl 22 1% 1467! 90'A 917» 97 97</4 1167» 111 289 57.80 2127» 589 102.50 gb 5501 225 191 95.50 116.50 477 690 215 373 41Q 105% gb 425 229 400" 398 gb 890 658 543 388 153V4 195.50 460 Van Gelder Zn. Gelderl.-Tielens Gist- en Sp.fabr. Grasso v. d. Grinten Hagemeijer Hatema Havenwerken Heineken Bier Hoek's Machinef. Holec Holl. Beton Indoheem Intematio Kempen-Begeer Key en Kramer Kon. Ned. Papier Kon. Zout-Ketjen Koudijs Leidsche Wol Lindeteves- J acob Meneba Muller Co. Chem. F. Naarden Ned. DagbL Unie Ned. Kabelfabr. Ned. Sch. Mij Van Nelle Nijverd. Ten Cate Oranjeboom Bier Overz. Gas William Pont Rott. Droogdok Sch. Expl. Mij Scholten Foxhol Schuttersveld Smit Transform. Spaarnestad Stokvis Zn. Technische Unie Texoprint Thom. en Drijver Ver Glasfabr. Ver. Machinefabr Vredest. Rubber Wessanen Wilt. Fijen.-B. Wyers Zwanen berg-Org. 930 122 gb 460 gb 348 202 789 495 gb 200 gb 2501 458 540 b 260 343 43 292 132 gb 444 242% 783 167 363 161 393 332 463 </j 224 337 74 236 138 389% 82.10 gb 276 206 V« 206 gb 141 249 572 189 319 126% 444 218 141% 140 gb 450% 165 554 175.80 7 jan. 10 jan. 7 jan. 10 jan. Atch. Topeka Baltimore Can. Pacific Illinois Cent N.Y. Centr Pennsylvania South Pac Union Pac Allied Chem. Am. Can A.C.F. Ind Am. Smelting Am. T. and T. Am. Tobacco Anaconda Beth. Steel Boeing Chrysler Dougl. Aircr. Dup. de Nem. Cons. Edison City Bank Gen. Motors Eastm. Kodak Gen. Electr Goodyear T. Wall Street is gisteren in een onregel matige stemming geëindigd met koers winsten licht in de overhand. De handel was levendig. Vast lagen in de markt vooral luchtlijnen en sporen. Staalwaar- den en een aantal geselecteerde fondsen waren daarentegen zwak. KLM steeg niet minder dan 9% dollar tot 86%. Het TV aandeel Admiral Corporation steeg 12 punten. Dit op het bericht dat de beta- 35 36Vs Amer. Motors 87s 48% 48 Int. Harvester 477» 617» 627» Int. Nickel 937» 65% 65'/» Int. T. and T. 727» 82% 85% 1267s 657» 677s Mont. Ward 36'/» 4478 4472 Radio Corp. 46'/j 437» 437s Republic. St. 44'/» 517» 5172 Royal Dutch 427» 557» 557s 637s 487» 487» 62% 73'/» 737s Soc. Vacum 937s 6378 63% Stand. Br 737s 387» 387» Stand. Oil N.J. 817» 877» 8978 Studebaker 247s 417» 41% 80 1337» 1337s Un. Aircraft 84 58 577s Un. Corp 9 5278 527s 337s 427» 43 Us. Rubber 76% 75 747» Us. Steel 54% 2387! 23878 63'/» 126% 123 Wool worth 32 119% 119% 557s 1047s 1047» K.L.M. 77 477» 467s 8% 48 937. 71 1287» 36% 47% 44 43% 627» 62% 93% 73% 82 25% 797. 83% 9 33% 76% 54% 637» 32% 557» 86% ling van dividend wordt hervat. Van de 1425 verhandelde fondsen waren er 699 hoger en 506 lager. De omzet, die werd behaald in een wederom in verband met de vervoersstaking verkorte beurstijd, be droeg 7.73 miljoen shares tegen 7.67 mil joen vrijdag. De Dow Jones indices: industrie 985.41 (-0.72); sporen 250.04 1.84) en openba re nutsbedrijven 152.36 (+0.06). De 399 ton metende Nederlandse kust vaarder Cawi is voor de oostkust van Ierland op een zandbank gelopen, maar verkeert niet in levaar. Reddingboten zijn ter assistentie uitgevaren, maar de Nederlandse kapitein zei te hopen dat zijn schip vanmiddag bij hoog water weer zal vlot komen. NEW YORK (AP) Een Spaans en een Grieks vrachtschip zijn in nood in het noorden van de Atlantische Oceaan waar stormen woeden. De 38 bemanningsle den van het Spaanse schip ,Monte Pa- lomares" zijn in de reddingsboten gegaan. Het Griekse schip „Lampsis" heeft ge meld dat de bemanning van dertig kop pen waarschijnlijk nog vanmorgen het schip zou moeten verlaten. TOKIO (Reuter) In de Noordjapans® stad Misawa zijn door een brand, die door een krachtige wind werd aangewakkerd, 150 huizen en winkels en een ziekenhuis in de as gelegd. De telefoonverbindingen van de stad zijn vernield. In. de buurt van Misawa Devindt zich een basis van de Amerikaanse luchtmacht. Men gelooft niet, dat de basis gevaar loopt. Misawa ligt 560 kilometer ten noor den van Tokio. BUITENLANDS BANKPAPIER De advieskoersen voor buitenlands bankpapier geldend in Amsterdam luiden: Engels pond 10.0710.17; Amerikaanse dollar 3.593.63; Canadese dollar 3.33'/i3.381/:; Frans» frank (100) 7.19—7.24; Duitse mark (100) 89.75— 90.25; Zweedse kroon (100) 69.3570.35; Zwit serse frank (100 83.3083.80: Italiaanse lire (10.000 56.5058.50: Deense kroon (100 52.00 53.00; Noorse kroon (100) 51.10—51.10; Oosten rijkse schilling (100) 13.95—14.05; Portugese escudo (100) 12.5512.70 en Spaanse peseta (100, gr. coup.) 5.926.07.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 11