Opnieuw aardgasexplosie in Maastricht: drie gewonden Predikant op jacht naar sporttermen Ook op kansel te gebruiken m coldrex Kort en bondig Pastoor beschuldigt kerkbestuur van diefstal Hoogleraar in de omroeptechniek Prof. Richard Follis op Westerveld gecremeerd Poging tot doodslag: eis van twee jaar Doden in het verkeer Jongeman gegrepen, die echtpaar met mes stak NOVIB dringt aan op concentratie bij ontwikkelingshulp Raadslidmaatschap van mevrouw Wijsmuller wordt bedreigd Jongens, 't klopt zo boem in mijn hoofd boem boem... Maar verkoudheid is méér dan alleen een bonzend hoofd.Verdrijf uw hele verkoudheid met Coldrex! Verzoeting van de Zeeuwse stromen Opperman verbrandde een politiepet Vorst houdt aan DINSDAG 11 JANUARI 1966 2 BUSSUM. Ds. W. de Weerd, voorganger van de Nederlandse Protes tanten Bond in Bussum, gaat sportuitdrukkingen verzamelen met het doel deze, als hij er voldoende mee vertrouwd is geraakt, ambtelijk te gebruiken. De dominee is er namelijk van overtuigd, dat vele uitdrukkingen, die in een bepaalde tak van sport gemeengoed zijn geworden, niet alleen onze taal kruiden, maar ook raak zijn èn geestig èn vervuld van een diepe waarheid. Er wordt tegenwoordig vaak geklaagd, dat de kerk en haar dienaren een taal gebruiken, die vervreemdend werkt. Haarlem Kerkelijk nieuws Velsen-IJ muiden Beverwijk is sa Voor de tweede maal in een paar maanden tijd heeft zich aan de Caberger weg in Maastricht een aardgasontploffing voorgedaan, waarbij een aantal mensen werd gewond. De ontploffing, die ge paard ging met enorme knallen en hoge steekvlammen, richtte een enorme rava ge aan in de kantoren van de dranken handel Maas en Jeker. Van drie lokalen werden de muren ontzet. Grote stukken kwamen uit het plafond naar beneden, de vloeren spleten open. Directeur Th. Hameleers en chauffeur J. Valk, die in het kantoor de afleve ring van dranken bespraken, sprongen, evenals de boekhouder J. Klein en diens assistente mej. A. Merken door de ver nielde vensters naar buiten. Alleen de as sistente bleef ongedeerd. De directeur liep een shock op, de chauffeur en de boekhouder brand- en snij wonden. Zij zijn in een ziekenhuis in Maastricht opgeno men. De gasleiding, die voor het drankende pot onder de stoep loopt, moet tijdens het weekeinde zijn gebroken doordat er een gespleten rioolbuis tegenaan was gaan drukken. Het gas heeft zich een uitweg „Ze zijn er met de parochiekas van door", schreeuwde pastoor Ch. E. Hoenen van de Johannes de Doper-parochie in Nieuwstadt (Midden-Limburg), zondag van de preekstoel. Met die „ze" bedoel de de pastoor het kerkbestuur, dat enige tijd zonder hem over de parochie heeft geregeerd, omdat de bisschop van Roer mond de pastoor had geschorst als voor zitter van het kerkbestuur. „Ik ging deze week met het spaarboek je van de parochie naar de boerenleen bank en daar hoorde ik dat de rekening 25.750 gulden minder aangaf dan er in het boekje stond." De heer M. Moonen, die in Nieuwstadt kassier van de boeren leenbank en kerkmeester is, nam die be schuldiging niet en heeft zijn directeur en de bisschop van Roermond, mgr. P. Moors daarvan in kennis gesteld. Uit een onmid dellijk ingesteld onderzoek is gebleken dat de beschuldiging van de pastoor aan het adres van zijn kerkbestuur alle gron den mist. Mr. W. Delhoofen, algemeen-econoom van het bisdom Roermond, zei gisteren: „In de tijd dat de pastoor geschorst is geweest heeft het kerkbestuur met mede weten van de bisschop over de parochie- gelden beschikt voor financiering van de restauratie van de zevenhonderd jaar oude monumentale parochiekerk". De di rectie van de boerenleenbank in Roer mond heeft zich tegelijkertijd gehaast te verklaren dat de handelingen bij de bank volkomen in overeenstemming met de voorschriften zijn gebeurd. Tot buitengewoon hoogleraar in de om roeptechniek bij de technische hogeschool te Delft is benoemd dr. ir. J. J. Geluk. De nieuwe hoogleraar is hoofd van het laboratorium van de N.R.U. en N.T.S. en plaatsvervangend hoofd van de techni sche dienst van de N.R.U. Hij zal deze taken voortzetten. Het stoffelijk overschot van de 56-jari ge Amerikaanse hoogleraar prof. Richard Follis, dat op 4 januari uit de Heren gracht te Amsterdam is opgedregd, is za terdagmorgen in alle stilte op Driehuis Westerveld gecremeerd. De as zal dezer dagen per vliegtuig naar Amerika worden gebracht. De officier van justitie bij de recht bank te Maastricht heeft twee jaar ge vangenisstraf geëist tegen een 31-jarige verwarmingsmonteur uit Aken, die op 23 juli van verleden jaar zou hebben ge poogd zijn stiefmoeder te Heerlen van het leven te beroven. Op het Schenkviaduct in Den Haag Is de 54-jarige houtdraaier J. J. M. Verrijt dodelijk gewond, toen hij werd aangere den door een betontransportauto. In een ziekenhuis in Heerenveen is het vijfjarig zoontje van de familie Koen uit Jubbega overleden. Het jongetje was eer der op de middag ernstig gewond ge raakt, toen het plotseling de Schoterland- seweg in Jubbega overstak en daarbij door een personenauto werd aangereden. Bij een ongeluk op de provinciale weg in Schatborg (gemeente 't Zand bij Appin- gedam) is de elfjarige Jantje Smit om het leven gekomen. Het meisje reed op haar fiets vanuit een uitrit linksaf de weg op en werd daarbij aangereden door «en personenauto. De Utrechtse politie heeft de 25-jarige autohandelaar aangehouden, die zondag ochtend het echtpaar De Leeuwe in een flat aan de Utrechtse Livingstonelaan met «en broodmes te lijf is gegaan. Hij werd in het huis van zijn moeder gearresteerd. De jongeman die heeft be kend, heeft zijn daad kennelijk in een vlaag van waanzin gepleegd. Er is geen enkel redelijk motief asm te wijzen. Hij ia enige tijd verpleegd in een psychia trische inrichting. gezocht naar de open ruimten onder de kantoren. Hoe het daar tot ontploffing is gekomen is niet bekend. Het gebouw is zo grondig vernield, dat het geheel moet worden afgebroken. Op 10 september van het vorig jaar werden twaalf mensen gewond toen zich een gasontploffing voordeed in een aan de- zalfde weg gelegen rubberfabriek. De Nederlandse Organisatie Voor In ternationale Bijstand (NOVIB) heeft in een adres aan de Tweede Kamer aange drongen op de oprichting van een Neder lands centrum voor internationale samen werking als centraal gespreksorgaan voor overheid en particuliere organisaties. Volgens het adres weten de ongeveer zeventig particuliere organisaties te wei nig van eikaars activiteit. De buitenwereld kent de motieven waardoor de overheid zich bij haar projectenkeuze laat leiden, nog te weinig. Vier groepen onderwerpen moeten in een dergelijk ceirtrum aan de orde ko men, te weten documentatie, voorlichting, projecten en vrijwilligers. Om tot een in tegrale programmering te komen, is het noodzakelijk dat de aan het overleg deel nemende organisaties de door hen uit te voeren projecten centraal laten registre ren. De stichting Nederlandse Vrijwilligers, waarin overheids- en particuliere activi teit op het gebied van de vrijwilligersuit- zending zijn gecoördineerd, dient bij een dergelijk centrum te worden betrokken om vrijwilligers- en kapitaalsprojecten tot een doeltreffender eenheden te kunnen samenvoegen, aldus het adres van de NOVIB. Minister Luns goochelt op diploma tieke wijze een stofje weg van de revers van mr. D. J. M. van Thiel Coovels, sous-chef directie kabinet en protocol. Het echtpaar Luns hield gisteren nieuwjaarsreceptie. Het Amsterdamse VVD-raadslid me vrouw G. („Truus") Wijsmuller-Meyer levert op het ogenblik een verwoede strijd om het behoed van haar zetel. Het VVD- bestuur in de hoofdstad overweegt voor de komende gemeenteraadsverkiezingen een 65 jaar-grens in te stellen. Dit zou betekenen dat mevrouw Wijsmuller, die in april haar zeventigste verjaardag viert niet meer kandidaat wordt gesteld. Zij is echter niet van plan een punt te zetten achter haar activiteiten in de ge meentelijke politiek. Mevrouw Wijsmul ler heeft bij gemeenteraadsverkiezing tot nu toe steeds een groot aantal voorkeurs stemmen weten te krijgen. Het gerucht gaat nu dat zij, wanneer de VVD haar niet meer kandidaat stelt, met een eigen lijst uit zal komen. Voorlopig is hiervan echter nog geen sprake. „Ik wacht de be slissing af. Dan zullen we verder zien," zegt zij. -.V>y. wwaawwimv Eind van deze maand arriveert de nieuwe Australische ambassadeur C. T. Moodie in ons land. Hij zal de taak overnemen van Sir Roden Cutler, die benoemd is tot gouver neur van N.S. Wales. „Daarom is het nuttig", aldus ds. De Weerd, „zonder nu direct de vlotte jon gen te willen uithangen, bijvoorbeeld in preken uitdrukkingen te bezigen, die bij de moderne mens gemakkelijk aanslaan, uitdrukkingen waarmee hij vertrouwd is. In een jeugddienst zouden de sportter men, die ik ga vergaren, direct aan slaan". De dominee noemt er een aantal: „In de fout springen" (paardensport), „er komt licht tussen de boten" (roeien), „er een paar inhangen" (voetbal), „tussen de tramrails slaan" (tennissen). Bij het wielrennen heersen vele kernachtige be grippen, zoals „we hebben stilgelegen", „de man met de hamer bij zich hebben", „rijden als 'n emmer", „met één been winnen", „met te nauwe schoenen rijden" „dood zitten." Onontgonnen terrein Ds. De Weerd begon met vier bekende sportjournalisten aan te schrijven: Aad van Leeuwen, Jan Cottaar, Herman Kuiphof en Hans Ijsvogel. Cottaar gaf de predikant de telefonische raadgeving zich met de documentatie-afdeling van de Ned. Sportfederatie in verbinding te stel len. Het merkwaardige was echter, dat de Federatie geen enkele sportuitdruk king of -begrip op schrift had gesteld, Ds. De Weerd kan dus een volkomen onont gonnen terrein gaan omploegen. Met de woorden en zinnen uit de wereld van de sport, die in geen enkel boek staan die niet geconstrueerd zijn, maar die in een gegeven situatie spontaan zijn gezegd en zijn blijven „hangen", daar zou de do minee een (pocket-) boekje mee kunnen vullen. Hij hoopt op reacties, want het is ondoenlijk, zo zegt hij, om zelf al die uitdrukkingen bij elkaar te gaan harken. Hij heeft nu ook brieven gericht aan drie andere befaamde sportcommentato- ren: Koen Verhoe'ff, Barend Barendse en Bob Spaak. De redacteuren van de tele visie-rubriek „Sport in beeld" heeft hij verzocht, als er een gaatje in het pro gramma open is, aandacht te besteden aan zijn jacht op sporttermen. En van de sportieve uitdrukkingen, die vaak zo wonderwel op het leven van alledag kun nen slaan, hoopt ds. De Weerd nog eens over te stappen naar even rake typerin gen uit de wereld van het ambacht. En vandaar naar... ja, dan is het eind zoek! Advertentie Ie"'- 'I ••l-'rü snelt het'herstel en verhoogt boven dien uw weerstand, omdat hetvitami- ne C bevat. Neem uw verkoudheid se- rieus. Bestrijd hoofdpijn,neusverstop ping en koorts tegelijk met Coldrex I Hoofdpijn is maar één symptoom van een verkoudheid. Ook koorts, neus verstopping en dat gevoel van ziek zijn moet bestreden worden. Daarom hebt u Coldrex nodig. Coldrex be strijdt uw hete verkoudheid. Coldrex stilt de pijn en verjaagt uw verkoud- heidsnarighedenradicaal.Coldrex ver- 471 De zoutwaterfauna in de Zeeuwse stro men ondergaat de funeste uitwerking van de verzoeting van het water, die veroor' zaakt wordt door de hoge stand van de rivieren. Als gevolg van deze verzoeting, die overigens slechts tijdelijk is, sterft alles, zeesterren, ulken, maar ook mosse len, oesters en kreeften. Voor de wal van Bruinisse bedraagt het zoutgehalte van het water nog slechts een promille, ter wijl het normaal 21 promille is. Vooral voor de mosselkwekers, (ongeveer dertig in totaal), die hun perceel oostelijk van de Grevelingendam hebben, is de verzoe ting een strop. Aan de andere kant van de Grevelingendam, waar de meeste mos- selperielen zijn, heeft men geen nood, want het zoete water, het zogenaamde ópperwater, komt zover niet. In Yerseke richt het zoete water scha de aan in de kreeftenparken en de oester' putten. Door zout aan het water toe te voegen, tracht men hier de schade beper ken. Wegens diefstal van een politiepet heeft de Utrechtse politie proces-verbaal opge maakt tegen een 31-jarige opperman uit de domstad. In de nacht van 1 op 2 janu ari raakten twee politiemannen bij een benzinestation aan de Vleutenseweg slaags met twee mannen, die zich daar verdacht ophielden. Het tweetal ontkwam met medeneming van een politiepet De opperman had hem als buit naar zijn huis genomen maar later wist hij toch niet goed wat hij met het hoofddek sel aan moest, en daarom besloot hij de pet maar te verbranden. De politie kwam de man echter op het spoor en aldus werd hij alsnog geverbali seerd. Hij kreeg ook nog een verbaal we gens mishandeling van een politieman. De waarde van de pet bedraagt twintig gulden. Stadsschouwburg, woensdag 20 u.: Fons Jansen's cabaret „Hoe meer zielen". Aan de vleugel Frans Oudhoff. Poppentheater MerRjn, woensdag 14.30 u.: „De Chinese draak". BIOSCOPEN Cinema Palace, 14 en 20 u.: „Die knots gekke kerels in hun vliegende kratten", a.l. Frans Hals, 20 u.: „Irma la Douce", 18 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „Agent OSS 117: Furie in Bahia", 14 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „De man met de vijf paspoorten", 14 j. Minerva, 20.15 u.: „Grafin Mariza", a.l.; woensdag 14.30 u.: „De nieuwe avonturen van Rakker", a.l. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u.: „Help", a.l. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „Les tri- cheurs", 18 j. Studio, 14 en 20 u.: „My fair lady", a.l. TENTOONSTELLINGEN Vishal: Expositie van werk van leden van „De Groep". Dagelijks van 10-17 uur en op zondag van 13-17 u. Tot 24 januari. Frans Halsmuseum: (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16e tot en met de 19e eeuw waaronder Hals' meesterwer ken. Dagelijks geopend van 10-17 u., zon dags van 13-17 u. Prentenkabinet: keuze uit eigen verza meling. Dagelijks van 10-17 u. en zondags van 13-17 u. Teylers Museum, Spaame 16: Perma nente tentoonstelling van schilderijen 19de en 20ste eeuw. Tekeningen van de Hol landse, Italiaanse en Franse school. Fossie len e.d. Dagelijks behalve zondag en maandag van 10 tot 16 u.; zondag van 13 tot 16 u. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunstnij- 10-12.30 u. van 13.30-17 u.; zon- en feest dagen van 14-17 u. In 't Goede Uur (Korte Houtstraat) Ex positie van grafiek van Jan van Wensveen. Dagelijks van 10-19 u. en van 20-22 u. en zondags van 14-17 u. en van 20-22 u. Kunstcentrum „De Ark", Bootzaal: „100 ambachten" van Jan Luyken. Dagelijks ge opend van 10 tot 20 u. Klassiek grammo- foonplatenconcert van 20 tot 22.30 u. Dins dags gesloten. Expositie van schilderijen en aquarellen van Jac. J. Doeser. Artificia, (Heemstede): Expositie van te keningen van H. L. Prenen en beeldhouw werken van Anneke Höftë. Op werkdagen van 9.30 tot 18 u. Woonhuis Jacobus van Looy, geopend op donderdag van 10 tot 12.30 en 13.30 tot 17 u. Zon- en feestdagen van 14 tot 17 u. Stadsschouwburg: Gedurende de maand januari expositie van werk van Wim Snitker. DIVERSEN Stadhuis Haarlem, woensdag 14 u.: Ge meenteraadsvergadering. Tweetal te Tholen W. Hage te Klaaswaal en A. Hofman te Zeist. Bedankt voor Em- meloord C. Harinck; voor Katwijk aan Zee W. Hage te Klaaswaal; Voor Am sterdam C. A. F. Honkoop te Goes. Utrecht. - Ned. Herv.kerk Aangenomen de benoeming tot bijstand in het pastoraat te Rotterdam J. van Noort a.s. emeritus-predikant van Vlaar- dingen; de benoeming tot bijstand in het pastoraat te Scheveningen E. C. Burgstede a.s. emeritus-predikant van Dedemsvaart. Chr. Geref. Kerken Tweetal te Haarlem-Noord C. Langbroek te Veenendaal en J. P. Versteeg te Wor- verheid. Dagelijks (behalve maandag) vanmerveer. DINSDAG 11 JANUARI Stadsschouwburg, 13.30 en 15 uur: Schoolvoorstellingen Scapino Ballet met „Pasja en de beer". City, 20 uur: „Zorba, de Griek". WOENSDAG 12 JANUARI City, 20 u.: „Zorba de Griek". Stadhuis, 19.30 u.: Openbare gemeente raadsvergadering. Schouwburg, 19.30 u.: Lustrumfeest Prins Bernhard H.B.S. Patronaatsgebouw, 20 u.: vergadering Bond Gepensioneerden N.S. en tramwe gen. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 uur en 14 tot 16.30 uur. Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 uur filiaal Velsen-Noord: 14.30 tot 17.30 uur; filiaal „Spaarnberg", Santpoort (ook voor r.k. bibliotheek) 14.30 tot 17.30 uur. R.-k. Openbare leeszaal en bibliotheek, Willemsbeekweg 96: 10 tot 12 uur en 14.30 tot 17.30 uur, filiaal Velsen-Noord: 14 tot 17 uur. DINSDAG 11 JANUARI Kennemer Theater, 19.30 uur: „Zorba de de Griek". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Kooi der liefde." De Opgang, 20 uur: bijeenkomst Smal filmclub „IJmond Dubbel Acht". Huize Scheybeeck, 19.30 uur: cursus creatief spel voor jongeren van 13 t.e.m. 15 jaar o.l.v. Saskia Verwayen. Creatief Centrum, Hoflanderweg 104 16.30 uur: jeugdcursus boetseren en schil deren; 20 uur: idem voor ouderen, door Kennemerstaten. Galerie Boumans, Breestraat 122: expositie collages en wandkleden van Lies Gunter- man, geopend van 9-13 uur. Sportfondsenbad, Kuikensweg 84, ge opend van 7-17.30 uur en 20-21.30 uur. Kennemer Oudheidkamer, ingang Stum phiusstraat, te bezichtigen na aanvraag Moensstraat 4, tel. 26020, of Groenelaan 21 Openbare leeszaal, Hendrik Burger straat 70, geopend van 15-17.30 uur. R.k. Leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 15-18 uur en 19-21 uur. Oosterwijk, openbare leeszaal geopend van 14-16 uur; r.-k. leeszaal geopend van 14-16 uur. Meerestein, openbare leeszaal geopend van 14-17 uur; r.-k. leeszaal geopend van 14-17 uur. WOENSDAG 12 JANUARI Kennemer Theater, 19.30 uur: „Zorba de Griek". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Kooi der liefde". Creatief Centrum, Hoflanderweg 104: 14 uur: cursus handenarbeid voor de jeugd door Kennemerstaten. Creatief Centrum, Hoflanderweg 104, 18 uur: cursus pottenbakken voor de jeugd; 20 uur: idem voor ouderen, door Kennemerstaten. Het Groene Kruis, Kruisweg 100, 19.30 uur: cursus pottenbakken. Zaal Vredesvorstkerk, Laan der Neder landen, 20 uur: volksdansavonden door de Dekenale, Gereformeerde en Hervormde Jeugdraden. Galerie Boumans, Breestraat 122, Epo- sitie collages en wandkleden door Lies Guntenaar, geopend van 9-18 uur. Sportfondsenbad, Kuikensweg 84, ge opend van 7-10 uur; 10-11 uur: (dames- zwemmen; 11-13 uur: 13.30-15 uur en 15.30-17.30 uur. Openbare leeszaal, Hendrik Burgerstraat 70, geopend van 15-17.30 uur en van 19- 21 uur. R.-k. Leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 10-13 uur en van 15-18 uur. Oosterwijk, openbare leeszaal geopend van 14-16 uur; r.-k. leeszaal geopend van 14-16 uur. Meerestein, openbare leeszaal geopend van 14-17 uur; r.k. leeszaal geopend van 14-17 uur. Gelddiefstal uit Anne Frankhuis. Twee maanden gevangenisstraf voorwaardelijk heeft de Amsterdamse politierechter, mr. Romke de Waard, een negentienjarige gymnasiast opgelegd wegens diefstal van zes dollar uit een donatiepotje in het Anne Frankhuis te Amsterdam. Brand in papieropslagplaats. In het in dustriepark te Etten-Leur is een papier opslagplaats met kantoorgebouwen van de firma Gebroeders Broere tot de grond afgebrand. De schade wordt op een half miljoen geraamd. Clandestiene zender. In Amsterdam heb ben ambtenaren van PTT de clandes tiene zender „Radio Atlanta" opgespoord en inbeslaggenomen. De „exploitant", een 19-jarige militair, kreeg een proces-ver baal. Het K.N.M.I. deelt mee: Een kleine depressie, die gisteren ten zuiden van Ierland tot ontwikkeling kwam, verplaatste zich in de nacht van maan dag op dinsdag naar Bretagne. In ons land nam hierdoor de oostelijke wind toe er werd de aanvoer van koude lucht uit Duitsland versterkt. Vannacht kwam bij na overal matige vorst voor. Door de ver plaatsing van de depressie naar het Al pengebied stelt zich boven geheel Noord en Midden-Europa een oostelijke circula tie in. De vorst houdt daardoor aan. De wind draait naar richtingen tussen oost en noordwest. Verder komt er niet veel ver andering in de weerstoestand. Wel is het mogelijk dat de kans op wat sneeuw toe neemt als gevolg van kleine storingen, die boven Polen en Noord-Duitsland naar het westen koersen. WEERRAPPORTEN Maximum en mlnimum- M c max. temp. temperaturen binnen- en buitenland wind- richti Den Helder zw. bew. O 0 -5 Ypenburg onbewolkt O 0 -7 Vlissingen zw. bew. ono 0 -5 Eelde zw. bew. ono -1 -6 De Bilt onbewolkt ono 0 -7 Twente licht bew. O -1 -8 Eindhoven onbewolkt ono 1 -8 Z.-Limburg motsneeuw O 1 -7 Helsinki onbewolkt nno -9 -19 Stockholm geh. bew. no -3 -4 Oslo geh. bew. n -6 -8 Kopenhagen geh. bew. no -1 -2 Aberdeen regen ozo 0 2 Londen geh. bew. ono 0 0 Amsterdam onbewolkt O 0 -6 Brussel licht bew. O -1 -6 Luxemburg zw. bew. ono -2 -8 Parijs sneeuw ono -1 -4 Bordeaux onbewolkt zw 13 -8 Grenoble sneeuw windst. -5 -1 Nice regen nnw 10 5 Berljjn sneeuw zo -3 -5 Frankfort sneeuw ono -2 -9 München geh. bew. O -6 -10 Zürich sneeuw wnw -3 -6 Genève sneeuw zzw 0 -2 Locarno geh. bew. O 1 -2 Wenen sneeuw zo -6 -7 Innsbruck geh. bew. O -4 -8 Belgrado geh. bew. no -3 -6 Athene geh. bew. zo Rome regen wmdst. 9 2 Barcelona licht bew. nnw 13 6 Madrid geh. bew. zw 8 7 Mallorca half bew. w 14 3 Woensdag 12 januari Zon op 08.44 uur; onder 16.53 uur. Maan op uur; onder 11.48 uur. Maanstanden Laatste kwartier.13 januari 21.00 uur Nieuwe maan21 januari 16.47 uur Eerste kwartier.29 januari 20.49 uur Hoog en laag water in IJmuiden Dinsdag 11 januari Hoog water 6.45 uur en 19.06 uur. Laag water 2.29 uur en 14.55 uur. Woensdag 12 januari Hoog water 7.35 uur en 19.57 uur. Laag water 3.17 uur en 15.44 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 2