Statenzaal in Den Bosch wordt door instorting bedreigd HET ZILVEREN KRUIS! L n i r Griep...? |EE gal En 3 [3 Tuinder verdacht van vernieling van eigen bedrijf en woning in Worden premies voor ziektekosten verzekering opnieuw verhoogd met ingang van 1 januari? H HET 1 R en ZILVEREN KRUIS Doden in het verkeer Regering steunt herstel waterkeringen Biesbosch Nederlander moet Zwitserland verlaten Giroverkeer met Curacao Zelfmoordpoging op politiebureau mislukte Exploitabele Draad- omroepnetten worden gespaard V ernietiging vonnis in Revue-zaak gevraagd Kandidaat-notaris gestraft voor verduistering Kans op wat sneeuw P Niet bij WOENSDAG 12 JANUARI 1966 ptó» f.* - HAARLEM en OMSTREKEN Kerkelijk nieuws UetifartrttA O/j Rillerig? Onprettig? Pas dan op voor griep! Neem direct 2 'ASPRO's. 'ASPRO' bevat alles om een opkomende griep snel en doeltreffend te bestrijden. UM&oMf o/j Mr. B. J. Slingenberg naar Thailand Minister Suurhoff MOLENDIJK Haarlem V elsen-IJ muiden Beverwijk Se e s Twee aannemers en vijftien arbeiders zijn dinsdag de hele dag hard bezigge- weest om stutten aan te brengen in de Brabantse Statenzaal en in de aan deze eeuwenoude zaal grenzende tuin. Oorzaak van deze activiteit was dat de commissaris der koningin, mr. dr. C. Kort- mann, in de vroege ochtend plotseling was geconfronteerd met neerstortende plafonds, scheuren in de muren en bar sten in zijn ambtswoning, alsmede in de daarnaast gelegen statenzaal, die deel '-ynr-*» ■'Ar." De toegang tot de Statenzaal van het Provinciehuis, waarvan de muur, grenzend aan de tuin, is gaan ver zakken. Ook de binnenmuren ver tonen grote scheuren. uitmaakt van het provinciehuis in het centrum van Den Bosch. Dadelijk is een van de kamers van de ambtswoning ontruimd, 't Kostbare meu bilair en de kroonluchters uit de staten zaal zijn naar een veiliger oord gebracht, de rijkgevulde provinciale bibliotheek is in haar geheel verhuisd en enkele ver trekken in het provinciehuis zijn in ver band met het instortingsgevaar ontruimd. De oorzaak van deze plotseling opge treden moeilijkheden wordt hierin ge zocht, dat het water van de Binnendieze een riviertje, dat onder de ambtswo ning van de commissaris doorloopt ineens is gedaald, waardoor de druk op de gewelven sterk toegenomen. Advertentie Vraag meteen inlichtingen bij de afdeling Haarlem van het Zilveren Kruis, ondergebracht bij het Algemeen Ziekenfonds. Jansstraat 27, Haarlem. Tel. 02500-13318 Geref. Gemeenten Beroepen te Tholen W. Hage te Klaas waal; te Rotterdam-Zuidwijk L. Huisman te Vlaardingen. Bedankt voor Hardinx- veld-Giessendam G. Schipaanboord te Apeldoorn. Een autobotsing op de kruising Scheidsdijk-Potsdijk in Ruurlo heeft aan twee mensen het leven gekost. De 65-jari ge mevrouw Kamperman-Hietbrink uit Ruurlo was op slag dood. Drie personen werden zwaar gewond naar een zieken huis in Lichtenvoorde gebracht. Van hen is de 63-jarige mevrouw Brunekreeft- Hietbrink, eveneens uit Ruurlo, later over leden. De 46-jarige wielrijder G. Dirven uit Oosterhout is gistermiddag door een bus je aangereden. Hij was op slag gedood. De man, die langs het Wilhelminakanaal fietste, week plotseling uit naar links toen een hem achteropkomend busje passeer de. In het Zuidwalziekenhuis in Den Haag is overleden de 65-jarige mevrouw M. de Kok-Klijn uit Den Haag, die op 28 okto ber bij een verkeersongeval zeer zware verwondingen opliep. Advertentie u De regering zal bijdragen in de herstel- kosten van de waterkeringen in de Bies bosch, waaraan door storm en hoog wa ter voor naar schatting 2,5 miljoen schade is aangericht. De getroffen bewo ners worden niet schadeloos gesteld. Een en ander wordt meegedeeld door het mi nisterie van Verkeer en Waterstaat. Met betrekking tot de schade aan ge wassen, roerend goed en dergelijke stelt de regering zich op het standpunt dat de ze schade niet abnormaal te noemen is, aangezien de Brabantse Biesbosch bij ho ge standen van het buitenwater moet fun geren als komberging, zulks ter vermin dering van de druk op de waterkeringen in de omgeving. De politie van Luzern heeft geweigerd de verblijfsvergunning van een Neder landse onderdaan, die de laatste jaren in Zwitserland het beroep van verslaggever en fotograaf heeft uitgeoefend, te verlen gen. Van officiële Zwitserse zijde is ver klaard, dat deze maatregel berust op een wet van 1932 op het verblijf van vreem delingen, op grond van welke wet elke vreemdeling tot ongewenst persoon ver klaard kan worden als uit diens gedrag zou blijken, dat hij niet bij machte is zich te voegen naar de Z(witserse wet ten en gewoonten. Volgens de politie van het kanton Lu zern zou de Nederlander, die sinds juli 1963 te Aebikon bij Luzern woont, bepaal de personen belasterd hebben en deswe ge veroordeeld zijn. Voorts zou hij er blijk van hebben gegeven „lichtonvlam- baar" van aard te zijn en op dit moment geen beroep uitoefenen. Een 26-jarige tuinder uit de Odecamp- sepolder tussen Maasland en De Lier in het Westland is door de politie gear< resteerd. Hij wordt ervan verdacht vo rig jaar februari zijn houten woning in brand te hebben gestoken en vorige maand op diverse tuindersbedrijven ver nielingen te hebben aangericht, waaron der het veroorzaken van ontploffingen en brand op zijn eigen tuindersbedrijf, dat op zondag 19 december totaal werd verwoest. De man is maandagavond aangehouden door de rijkspolitie van de groep De Lier. Er waren verdenkingen tegen de tuinder gerezen naar aanleiding van tegenstijdig- heden in verschillende verklaringen van een aantal mensen, die in verband met de kwestie van de vernielingen waren ge hoord. De tegenstrijdigheden brachten de ver dachte zo in het nauw, dat hij tijdens de middagmaaltijd met het tafelmes in het groepsbureau van de politie zijn pols slagader doorsneed. In het Delftse zieken- De girodienst van Curasao heeft bij de postcheque- en girodienst in Den Haag een rekening geopend. Hierdoor is het mogelijk postgiro-betalingen van Neder land naar Curagao en omgekeerd te ver richten. De deviezenbepalingen zijn op dergelijke betalingen van toepassing. huis Bethel werd hij geopereerd. Gister avond is hij ingesloten in het huis van bewaring in Rotterdam. Hij heeft nog geen volledige bekentenis afgelegd. In februari 1965 brandde de houten woning van de man af. Toen werd bericht dat de tuinder met gevaar voor eigen le ven 't leven van een van zijn twee kinde ren redde. Voor het gezin werd een nieu we woning gebouwd bij het bedrijf, dat de man kort tevoren van zijn vader had gekocht. In een week tijds werden tussen Sint Nicolaas en Kerstmis 1965 zes keer ver- De nieuwe Nederlandse ambassadeur voor Thailand, mr. B. J. Slingenberg, is met zijn vrouw en twee dochtertjes van Schiphol naar zijn standplaats Bangkok vertrokken. Hij volgt daar mr. A. F. Cal- koen op, die van Bangkok naar Warschau is overgeplaatst. Mr. Slingenberg was zaakgelastigde in Peking en later consul-generaal in New York. Vorig jaar was hij werkzaam op het ministerie van Buitenlandse Zaken in Den Haag. nielingen aangericht op Westlandse tuin dersbedrijven. Uit een onderzoek, dat het gerechtelijk laboratorium in Den Haag instelde, kon worden geconcludeerd, dat mogelijk ook een aanslag was gepleegd op de nu gearresteerde tuinder. Op zondagavond 19 december stak de man het licht aan toen een fles propaan- gas en het oliereservoir in het ketelhuis waren opengedraaid. Er volgde een ont ploffing met brand die een schade van meer dan een halve ton opleverde. De man zou, naar toen verluidde, zijn le ven hebben te danken aan het feit, dat hij in een deuropening stond, toen hij het licht aandraaide. Het Landelijk Comité Draadomroep heeft gisteren een onderhoud gehad met de minister van Verkeer en Waterstaat, de heer J. G. Suurhoff. Daarbij heeft de minister de principiële toezegging gedaan dat, wanneer bij de voortgaande liquidatie van de draadom roep mocht blijken, dat er in de toekomst netten overblijven waarvan de exploita tie zonder verlies kan worden voortgezet, deze netten niet voor liquidatie in aan merking zullen komen. Op basis van de ze toezegging zal het Landelijk Comité Draadomroep zijn actie op landelijke schaal voortzetten, zo deelt het mee. i De advocaat-generaal bij de Hoge Raad mr. Ch. J. M. A. Moons, heeft geconclu deerd tot vernietiging van het vonnis van de rechtbank in Amsterdam, waar bij de hoofdredacteur van het tijdschrift „Revue" is veroordeeld tot een boete van vijftig gulden wegens overtreding van de auteurswet. Hij vindt dat de zaak op nieuw door een gerechtshof moet worden behandeld. De hoofdredacteur is vervolgd omdat in „Revue" een foto uit een opsporingsblad is geplaatst van een man, die oplichtin gen ten plattelande had gepleegd en voort vluchtig was. Deze man had een klacht bij de justitie ingediend. De kantortrech ter in Amsterdam had de hoofdredacteur eveneens tot een boete van vijftig gul den veroordeeld. In zijn conclusie constateerde mr. Moons dat het niemand vrij staat een portret, waarop hij geen auteursrecht heeft, te pu bliceren met schending van een redelijk belang van de geportretteerde. In dit ge val staan echter tegenover elkaar het al gemeen belang (het waarschuwen van het publiek tegen de praktijken van de op lichter) en het redelijk belang, dat de geportretteerde kan hebben tegen het pu bliceren van zijn foto. Er had in elk geval een belangenafwe ging moeten plaatsvinden, aldus de advo caat-generaal, en dat heeft de rechtbank niet gedaan, terwijl toch uitdrukkelijk een beroep is gedaan op het algemeen belang. Het vonnis kan derhalve niet in stand blijven. Arrest van de Hoge Raad op 8 februari, Advertentie GEZICHTSMASSAGE incl. masker en make-up ƒ7.50 SALON DE BEAUTÉ - SAUNABADEN Santpoorterplein 1 - Haarlem - Tel. 60643 Stadsschouwburg, vandaag en donder dag 20 u.: Fons Jansen met zijn nieuwe cabaret „Hoe meer zielen". Aan de vleu gel: Frans Oudhoff. Concertgebouw, donderdag 20 u.: Or gelconcert door Albert de Klerk. Poppentheater Merlijn, vandaag 14.30 u.: „De Chinese draak". BIOSCOPEN Cinema Palace, vandaag 14 en 20 u.: „Die knotsgekke kerels in hun vliegende kratten", a.l. Van donderdag af 14, 19 en 21.30 u.: „Tokio Olympiade", a.l. Frans Hals, 20 u.: „Irma la Douce", 18 j. Lido, 14 19 en 21.15 u.: „Agent OSS 117: Furie in Bahia", 14 j. Luxor, vandaag 14, 19 en 21.15 u.: „De man met de vijf paspoorten", 18 j. Van donderdag af 14, 19 en 21.15 u.: „Von Ryan's exprestrein", 14 j. Minerva, vandaag 14.30 u.: „De nieuwe avonturen van Rakker", a.l.; vandaag 20.15 u.: „Grafin Mariza", a.l. Van don derdag af 20.15 u.: „Goldfinger", 18 j. Rembrandt, vandaag 14, 19 en 21.15 u.: Help", a.l. Van donderdag af 14, 19 en 21.15 u.: „What's new pussycat", 18 j. De rechtbank in Utrecht heeft een 57- arige kandidaat-notaris uit Maam wegens verduistering veroordeeld tot een gevan genisstraf van zeven maanden, waarvan vier voorwaardelijk. In het vonnis is be paald dat hij vijf jaar lang het notaris ambt niet mag uitoefenen. Hij mag in die tijd ook geen waarnemend notaris zijn. De kandidaat-notaris had hij in Laren van een notaris, met wie hij samenwerk te, 12.000,- verduisterd. Hij heeft dit be drag later aangezuiverd. In het tweede geval was dat niet ge beurd. In Grave had hij een notaris tij delijk vervangen en toen ongeveer ƒ40.000 verduisterd. Roxy, vandaag 14, 19 en 21.30 u.: „Les tricheurs", 18 j. Van donderdag af, 14, 19 en 21.30 u.: „Duel in Texas", 14 j. Studio, 14 en 20 u.: „My fair lady", a.l. TENTOONSTELLINGEN Vishal: Expositie van werk van leden van „De Groep". Dagelijks van 10-17 uur en op zondag van 13-17 u. Tot 24 januari. Frans Halsmuseum: (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16e tot en met de 19e eeuw waaronder Hals' meesterwer ken. Dagelijks geopend van 10-17 u.. zon dags van 13-17 u. Prentenkabinet: keuze uit eigen verza meling. Dagelijks van 10-17 u. en zondags van 13-17 u. Teylers Museum, Spaarne 16: Perma nente tentoonstelling van schilderijen 19de en 20ste eeuw. Tekeningen van de Hol landse, Italiaanse en Franse school. Fossie len e.d. Dagelijks behalve zondag en maandag van 10 tot 16 u.; zondag van 13 tot 16 u. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunstnij verheid. Dagelijks (behalve maandag) van 10-12.30 u. van 13.30-17 u.; zon- en feest dagen van 14-17 u, In 't Goede Uur (Korte Houtstraat) Ex positie van grafiek van Jan van Wensveen. Dagelijks van 10-19 u. en van 20-22 u. en zondags van 14-17 u. en van 20-22 u. Kunstcentrum „De Ark", Bootzaal: „100 ambachten" van Jan Luyken. Dagelijks ge opend van 10 tot 20 u. Klassiek grammo- foonplatenconcert van 20 tot 22.30 u. Dins dags gesloten. Expositie van schilderijen en aquarellen van Jac. J. Doeser. Artificia, (Heemstede): Expositie van te keningen van H. L. Prenen en beeldhouw werken van Anneke Höfte. Op werkdagen van 9.30 tot 18 u. Woonhuis Jacobus van Looy, geopend op donderdag van 10 tot 12.30 en 13.30 tot 17 u Zon- en feestdagen van 14 tot 17 u. Stadsschouwburg: Gedurende de maand januari expositie van werk van Wim Snitker. DIVERSEN Stadhuis Haarlem, vandaag 14 u.: Ge meenteraadsvergadering. WOENSDAG 12 JANUARI City, 20_ u.: „Zorba de Griek". Stadhuis, 19.30 u.: Openbare gemeente raadsvergadering. Schouwburg, 19.30 u.: Lustrumfeest Prins Bernhard H.B.S. Patronaatsgebouw, 20 u.: vergadering Bond Gepensioneerden N.S. en tramwe gen. DONDERDAG 13 JANUARI City, 20 u.: „Vrouwen in de nacht." Pav. Schoonenberg, 19.30 u.: start eerste rit in 1966 Rijmonders; prijsuitreiking na afloop van de rit. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag)9.30 tot 12 uur en 14 tot 16.30 uur. Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 10 tot 12.30 u. en 14.30 tot 17.30 u.; „De Brulboei", Kanaalstraat: 16 tot 17.30 uur; filiaal „Spaarnberg", Wüstelaan 79, Santpoort, 14.30 tot 17.30 u. en 19 tot 21.15 uur. R.-k. leeszaal en bibliotheek: donderdag gesloten. Stichting Huishoudelijke en Gezinsvoor lichting, Spreekuur leidster: van 9.30-12 u. in de Willebrordstraat 102, IJmuiden, tel. 02550-7715. WOENSDAG 12 JANUARI Kennemer Theater, 19.30 uur: „Zorba de Griek". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Kooi der liefde". Creatief Centrum, Hoflanderweg 104: 14 uur: cursus handenarbeid voor de jeugd door Kennemerstaten. Creatief Centrum, Hoflanderweg 104, 18 uur: cursus pottenbakken voor de jeugd; 20 uur: idem voor ouderen, door Kennemerstaten. Het Groene Kruis, Kruisweg 100, 19.30 uur: cursus pottenbakken. Zaal Vredesvorstkerk, Laan der Neder landen, 20 uur: Dekenale, Gereformeerde en Hervormde Jeugdraden, dansavonden. Sportfondsenbad, Kuikensweg 84, ge opend van 7-10 uur; 10-11 uur: dames- zwemmen; 11-13 uur: 13.30-15 uur en 15.30-17.30 uur geopend. Galerie Boumans, Breestraat 122, Epo- sitie collages en wandkleden door Lies Gunterman. Maatschappij ter bevordering belangen van slechthorenden, spreekuur 20 uur, Bu reau schoolartsendienst, Almaarseweg 42. Kennemer Oudheidkamer, ingang Stum phiusstraat, te bezichtigen na aanvraag Moensstraat 4, tel. 26020, of Groenelaan 21 Openbare leeszaal, Hendrik Burgerstraat 70, geopend van 15-17.30 uur en van 19- V uur. R.-k. Leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 10-13 uur en van 15-18 uur. Oos ter wijk, openbare leeszaal geopend van 14-16 uur; r.-k. leeszaal geopend van 14-16 uur. Meerestein, openbare leeszaal geopend van 14-17 uur; r.k. leeszaal geopend van 14-17 uur. DONDERDAG 13 JANUARI Kennemer Theater, Geen filmvoorstel lingen. Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Geheim agent FX-18 op spionnen jacht". Stadskantoor, 19.30 u.: Openbare ge meenteraadsvergadering. Cultureel Centrum, Hoflanderweg 104, 16.30 uur: cursus schilderen en tekenen voor de jeugd; 20 uur: idem voor ouderen, door Kennemerstaten. Huize Scheybeeck, 19 uur: Toneelgroep ,Perine", cursusavond. Sportfondsenbad, Kuikensweg 84, ge opend van 7-17.30 uur en 20-21.30 uur. Galerie Boumans, Breestraat 122: expositie collages en wandkleden van Lies Gunter man. Kennemer Oudheidkamer, ingang Stum- phiusstraat, te bezichtigen na aanvraag Moensplein 4, tel. 26020, of Groenelaan 21. Openbare leeszaal, Hendrik Burger straat, gesloten. R.k. Leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 10-13 uur. Oosterwijk, openbare leeszaal geopend van 14-16 uur; r.-k. leeszaal geopend van 14-16 uur. Meerestein, openbare leeszaal geopend van 14-16 uur; r.k. leeszaal geopend van 14-16 uur. Zonder stroom. Meppel en een aantal andere plaatsen in Zuid-west Drente en Noord-west Overijssel hebben een uur lang zonder elektrische stroom gezeten, doordat een hoofdkabel werd bescha digd bij wegenaanleg ten oosten van Meppel. Na een uur was de storing op geheven, maar het oostelijk stadsdeel van Meppel bleef de hele dag van stroom verstoken. Val op ijs. In Valkenswaard is de twaalfjarige zoon Anton van de familie Janssens overleden nadat de jongen za terdag tijdens het schaatsen op een be vroren plas in zijn woonplaats was ge vallen. Hij was daarbij met zijn hoofd tegen het ijs geslagen. Dodelijk ongeval op bouwwerk. De zes tigjarige heer B. H. van der Kolk te Leidschendam is bij sloopwerkzaamhe den in die plaats aan huizen met een balk in zijn handen gestruikeld. Hij kwam zo ongelukkig met zijn hoofd od een steen, dat hij ter plaatse overleed. Bouwinformatie. Het ministerie van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Orde ning zal elf keer per jaar een „centra le aanwinstenlijst" uitgeven met meer dan 2000 boeken, rapporten, jaarversla gen e.d. die voor de bouwwereld van belang zijn. De publikaties kunnen te leen gevraagd worden bij het ministerie. Stenen voor biet. Sommige boeren blij ken bij het verladen van suikerbie ten niet zo nauw te kijken. Tijdens de afgelopen campagne trof men bij d« n.v. Nederlandse Beetwortelsuikerfa brieken te Vierverlaten (Gr.) onder meer trottoirbanden, stukken beton, bakstenen, een dommekracht, een nieu we sleepkabel en een zwerfkei van 74 kg tussen de bieten aan. Nieuwe directeur. Tot directeur van de Hogere Krijgsschool in Den Haag is be noemd kolonel H. A. Thoonsen van de Generale Staf. Hij is eervol ontheven van de functies van landmacht-, mari ne- en luchtmachtattaché bij de Neder landse ambassade in Ankara en land- en luchtmachtattaché bij de Nederlandse ambassade in Teheran. Straataanlegbelasting. Na Assen zijn nu ook in Nijverdal moeilijkheden ontstaan over de aanlegbelasting. Voor een on langs verbeterde straat weigeren name lijk 35 bewoners de belasting te vol doen. Het gemeentebestuur heeft nu voor dat deel van hen dat in loondienst is beslag laten leggen op salarissen. Van de overigen merendeels AOW- trekkenden, wil men het geld binnen krijgen door beslaglegging op onroe rende goederen. De bedragen die ver schuldigd zijn variëren van 800 tot 6000 gulden. Het K.NJVLI. deelt mee: De oostelijke circulatie heeft zich tot over de Britse eilanden en de Atlantische Oceaan uitge breid. Door dalingen van de luchtdruk in de Balkan en Oost-Europa wordt de stro ming in Europa noordoostelijk. De conti nentale lucht wordt nu uit het Oostzee gebied via de Duitse Bocht naar onze om geving getransporteerd. Een kleine storing in deze oostcirculatie veroorzaakte in ons land wat sneeuw. Verwacht wordt dat morgen de bewolking veranderlijk zal zijn met enkele sneeuwbuitjes maar ook enkele opklaringen. De vorst zal in de kustprovincies licht zijn. In het zuidooster van het land hand haaft zich lichte tot matige vorst. De vorst heeft in Europa verder terrein ge wonnen in zuidelijke richting. In het Al pengebied en de Balkan valt veel sneeuw. WEERRAPPORTEN Maximum en minimum «o 1 C temperaturen •o 5 j d a binnen- en buitenland u ES ES Den Helder geh. bew. ono -i -2 Ypenburg sneeuw nno -3 -5 Vlissingen zw. bew. nno -3 -5 Eelde motsneeuw ono -4 -4 De Bilt sneeuw nno -3 -5 Twente motsneeuw nno -3 -5 Eindhoven zw. bew. nno -4 -6 Z.-Limburg motsneeuw no -5 -8 Helsinki onbewolkt nnw -15 -15 Stockholm zw. bew. nno -4 -5 Oslo onbewolkt w -7 -15 Kopenhagen driftsneeuw no -1 -4 Aberdeen sneeuw windst. 4 1 Londen motregen njio 1 0 Amsterdam motsneeuw nó -2 -4 Brussel geh. bew. no -7 Luxemburg zw. bew. ono -6 Parijs onbewol' nno -3 -8 Bordeaux geh. bew n 13 -1 Grenoble regen windst. 6 1 Nice geh. bew. nnw 9 3 Berlijn sneeuw no -3 -8 Frankfort licht bew. nno -5 -9 München sneeuw no -8 -13 Zürich sneeuw nno -5 -8 Genève sneeuw ono 4 -0 Locarno geh. bew. 0 3 -4 Wenen sneeuw nno -6 -7 Innsbruck sneeuw 0 r -4 -8 Belgrado sneeuw w -3 Athene zw. bew. O 14 10 Rome regen windst. 13 7 Barcelona half bew. nnw 13 8 Madrid mist ozo 10 Mallorca zw. bew. w 16 12 Lissabon geh. bew. zzw 16 14 Donderdag 13 januari Zon op 08.43 uur; onder 16.54 uur. Maan op 00.05 uur; onder 12.03 uur. Maanstanden Laatste kwartier.13 januari 21.00 uur Nieuwe maan21 januari 16.47 uur Eerste kwartier.29 januari 20.49 uur Hoog en laag water in IJmuiden Woensdag 12 januari Hoog water 7.35 uur en 19.57 uur. Laag water 3.17 uur en 15.44 uur. Donderdag 13 januari Hoog water 8.25 uur en 20.50 uur. Laag water 4.02 uur en 16.28 uur. Het hoog en laag water te Zand voort is 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 2