Nieuw record van de bouwers Vorig jaar kwamen 115.000 woningen gereed en bondig^) lm an met CEtalblilMiir VELP0N Kustvaarder „Batavier" in moeilijkheden door ijsafzetting Schip voer onder gelopen weiland op plaats van aardgas |m"d,itenkwar"dMr 10 z"";" „Deltaschouw" in Hellevoetsluis verdwijnt Incident in raad van Leeuwarden Drs. A. D. W. Tilanus voorzitter C.H.U.? Meisje gestikt tussen spijlen van brugleuning Door het ijs gezakt en verdronken „Vrije boer" verhindert afbraak van boerderij Gratis heen en weer naar Valkenburg Prof. Oud pleit voor een corporatieve Eerste Kamer Spaarregeling ruimer voor werknemers Noordoostpolder liep gevaar door het hoge water Tien graden vorst Door vrachtauto doodgedrukt VRIJDAG 14 JANUARI 1966 JJUUr mijngas lil CIC I „Öamcb 272', geladen met cefnent, dat Radio- en televisie-actie ten bate van het ICEM- vluchtelingenvervoer Treinreizen naar het buitenland korter Stunt van reisbureau „DE UILENBOOM" HOOFDSTRAAT 174 - SANTPOORT i WEERRAPPORTEN Treinstagnatie door draadbreuk V elsen-IJ muiden Beverwijk is ES In 1965 zijn in de woningbouw alle i zeventig moeten er volgens de bewinds records van voorgaande jaren ge- man zeker 350.000 slechte woningen wor- broken. Volgens voorlopige gegevens den vervangen- Hii maakt zich géén zor- van.het Centraal Bureau voor de Sta- gSX'wSÜSfg? vTdoS ST tistiek kwamen in 196o 114. <00 mening aan normen, die hij voldoende nieuwe woningen gereed, 13.700 wo- noemt. ningen meer dan in 1964 en 33 000 °ver de financiering van de woning- periode 19a9 tot en met 1963. Eind derlandse volk bereid moet zijn de con- 1965 waren rond 148.000 woningen sumptieve uitgaven te matigen Op de in aanbouw. Het nieuwe woningbouwrecord sterkt I minister Bogaers in zijn overtuiging dat de woningnood in 1970 tot het verleden zal behoren. Hij verwacht dit jaar het record van 125.000 woningen te halen. Op de aanvankelijke prognoses zegt minis ter Bogaers nu bijna 30.000 woningen vóór te zijn. In 1964 overtrof de produktie de prog nose met 8000 woningen en het vorig jaar met 10.000. Bovendien blijkt de be hoefte (10.000 stuks) lager te liggen dan aanvankelijk werd aangenomen. Dit ver telde de minister in een persconferentie In Den Haag. Hij deelde mee dat de „Bogaerswoning" voortaan 25.000 gulden mag kosten. De grens voor dit soort wo ningen lag op 20.000 gulden. Minister Bogaers ziet voor de jaren na 1970 een grote taak voor het oplossen van de kwalitatieve woningnood. In de jaren In de afgelopen nacht heeft de Gronin ger kustvaarder „Batavier" geseind, dat hij te kampen heeft met zware slagzij en onmiddellijk hulp nodig heeft. De positie van het schip was ongeveer 30 km. ten zuidwesten van Svenska Bay, ter hoogte van Stockholm. De zware slagzij zou een gevolg zijn van ijsafzetting. Drie Zweedse reddingboten zijn uitgevaren. De „Batavier" zette langzaam koers naar het lichtschip Alma- grundet. vraag hoe hij denkt over die bereidheid gaf hij geen duidelijke uitspraak. Hij zei o.m.: „Als de lonen te sterk stijgen, zal dit repercussies kunnen hebben voor het bouwen." Vorig jaar kwamen 4000 Bogaers-wo ningen in aanbouw. Samen met de vrije tijdswoningen (3000) vormden zij een be langrijk aandeel in het totale uitvoe ringscijfer. Het vorig jaar kwamen bijna 60.000 woningwetwoningen in aanbouw bijna 30.000 premiewoningen en ruim 31.500 ongesubsidieerde woningen. Dit to taalcijfer van ruim 127.500 woningen noemde de minister „het meest verheu gende cijfer". Het uitvoeringsniveau vertoont evenals het aantal voltooide huizen een aanmer kelijke stijging. In 1963 lag dit cijfer op ruim 90.000 en in 1964 op ruim 104.500. Minister Bogaers zal in de tweede helft van februari overleg plegen over een vrijere huur en toewijzingsbeleid met de besturen van Limburg, Groningen, Fries land, Drente en Zeeland. Minister Bogaers (rechts) maakte gisteren in een persconferentie een nieuw woningbouwrecord. bekend: 115.000 woningen in 1965, bijna 14.000 meer dan in 1964. Naast hem de secretaris-generaal van zijn departement, mr. G. van der Vlier. Tussen Heerewaarden en Rossum is de In Berwick in Schotland is met bulldo- lege tanker „Patria" uit Hamburg een zers een vergeefse poging gedaan een geul weiland ingevaren. De Waal maakt ter naar zee te graven door zandbanken in de Plaatse een bocht en de man aan het monding van de rivier de Tweed om het roer moet zich> doordat het weiland on- aan de grond gelopen Nederlandse vracht- der „water stond, hebben vergist. De „Pa schip „Volente" te bevrijden. Het 400 ton tria" schoot over de zomerdijk heen en metende schip is woensdagavond aan de bleef veertig m. landinwaarts in het wei- grond gelopen. Het was met een lading ]and steken. Het schip zit daar aan de gerst op weg naar West-Dultsland. grond. Op het weiland stond ongeveer 90 centimeter water, maar het zakt zeer r\,lllt. J-U A 131eL 8611 ander,--schip, de Nederlandse achter de „Patria" voer, ramde de zo- De bewoners van tien nieuwe woningen in het Brabantse Drunen voelen zich zwaar gedupeerd door de hoge gasreke- ningen, die ze aangeboden hebben ge kregen. Deze vinden hun oorzaak in de centrale-verwarming, die voor aardgas is gebouwd, maar tot eind volgend jaar met mijngas zal moeten worden gestookt om dat Drunen nog geen aardgas heeft Het I u tn *lell®Y°?lsluls zai d mijngas kost 17,5 cent per kubieke me- ^3rhc"mgscen,tnT voor de Delta- ter, waardoor de bewoners gasrekenin- S evenals de stei- gen krijgen van ongeveer tweehonderd ,vail de rondvaartboten naar de wer- In Hellevoetsluis zal de „Deltaschouw" towx v«x* UUgCVCCI l W CCilUIlUClQ N-»» T_«.4- TT V /-v i V' gulden per maand. De bewoners hebben de gemeente nu gevraagd om een reduc tie op de mijngasprijzen. is een conflict tussen de staat en de stich ting „Hadex", die het gebouw en de stei gers exploiteerde. Het verschil van me ning betreft de wijze van bedrijfsvoering door de „Hadex". De rijkswaterstaat zal er voor zorgen, I dat ook in het komende seizoen bezoek aan de werken in het Haringvliet mogelijk blijft. Er zal een nieuw gebouw voor de „Ik laat me door u niet als een snot- voorlichting komen Jongen behandelen"! zei het A.R.-raads- lid Heidinga in de raad tot de burge- In Hellevoetsluis vreest men echter meester van Leeuwarden en hij verliet dat Rijkswaterstaat niet snel genoeg in met een van woede wit weggetrokken ge- zal z'in voorzieningen te treffen om zicht de raadszaal. Eén van zijn fractie- 0 000 bezoekers te onvangen die jaar genoten volgde dit voorbeeld, de drie an-1 J de Deltawerken komen bezichtigen, dere fractiegenoten bleven zitten. De bur gemeester weigerde een verzoek van de fractievoorzitters van de A.R.- en C.H.U. fracties een voorstel in behandeling te ne men dat niet op de agenda stond. „Daar ga ik niet mee akkoord", riep de heer Heidinga. „U moet het in behan deling nemen volgens het Reglement van Orde. Artikel 25 van dit reglement zegt, dat ieder raadslid het recht heeft om een I Unnrlvin voorstel te doen" uuur tem Drs. A. D. W. Tilanus zal naar ver luidt op 19 februari worden gekozen als voorzitter van de C.H.U., nu mr. H. K. JBeernink deze functie heeft neerge legd om zich geheel te kunnen concen treren op zijn functie als voorzitter van de C.H.U.-fractie in de Tweede Kamer. Als drs. Tilanus gekozen wordt, treedt hij in de voetsporen van zijn vader, de heer H. W. Tilanus, die vele jaren de grote voorman van de C.H.U. is ge weest. Drs. Tilanus, die op 11 november 1910 in Utrecht werd geboren, studeerde in Utrecht geneeskunde. In 1940 legde hij he artsexamen af. Hij was tot 1950 huisarts in Voorburg. In juni 1963 kwam hij voor de C.H.U. in de Tweede Kamer. Hij is directeur van de Stichting voor Maat schappelijk Werk in Gelderland. In Schagen is het 7-jarig meisje Tsjits- ke Fledderman uit Schagen gestikt, toen het tussen de spijlen van een brug be kneld raakte en zich niet meer kon be vrijden. Het meisje wilde het ijs van een vaart proberen en liet zich tussen de spijlen van de brugleuning omlaag zakken. Zij kon echter niet met de voeten bij het ijs komen en bleef met het hoofd tussen de spijlen aan de brug hangen. Enkele kinderen, die voorbijkwamen realiseerden zich niet dat het meisje in levensgevaar verkeerde. Toen enkele vol wassenen korte tijd later de brug passeer den, bleek het kind al te zijn overleden. Koningin Juliana, dan wel minister-pre sident Cals zal maandagavond 31 januari via radio en televisie een actie van een maand inleiden die onder de titel „Be zegel-hun vlucht" zal worden gevoerd ten bate van het ICEM-vluchtelingenver voer, De Nederlandse stichting tot steun van het vluchtelingenvervoer van de Inter gouvernementele Commissie voor Euro pese Migratie zegt hierover: „De stroom van vluchtelingen groeit de laatste jaren dermate snel aan, dat er in het vervoer ernstige vertragingen optreden. De ge volgen hiervan betekenen voor de betrok kenen een onvoorstelbaar menselijk lij den. Het welvarende Westen mag niet toe staan, dat dit lijden voortduurt of zelfs nog verergert." PTT zal op 31 januari en gedurende februari twee zegels ten bate van het vluchtelingenvervoer uitgeven. Deze post zegels zullen een oproep van koningin Juliana „Brengt hen naar veilige haven", alsmede haar handtekening in facsimilé dragen. Verder begint op 1 februari een door alle omroepverenigingen geadop teerde wedstrijd, getitel „Marathon" met hoofdprijzen van maximaal een ton. In Hilversum is de 8-jarige Henny Re bel gisteravond door het ijs van een vij ver gezakt en verdronken. Een agent van politie heeft vijfmaal onder het ijs naar het knaapje gedoken, echter zonder re sultaat. Het stoffelijk overschot is later met een dreg opgehaald. In Ilpendam is de 8-jarige Gerrit Jan van der Meer op het oude kanaal in een wak geraakt en verdronken. (Van onze correspondent) GRONINGEN De heer K. Hartman, een van de drie boeren die in maart 1963 be trokken waren bij het „landbouwschapop- roer" in Hollandscheveld en die nu in Dalen woont, heeft een poging verijdeld om zijn vroegere boerderij af te breken. Deze boerderij ging in vlammem op in de nacht van 6 op 7 maart 1963, twee da gen nadat de heer Hartman op last van het Landbouwschap de boerderij had moeten ontruimen. Toen dezer dagen slopers begonnen de restanten van de boerderij op te ruimen, werd dit door een aantal Staphorster boeren verhinderd. Volgens de heer Hartman heeft het Land bouwschap de boerderij nooit betaald, zodat het er ook geen rechten op kan la ten gelden. De ruine was de laatste jaren gebruikt als een soort „bedevaartplaats" in de eer ste week van maart voor de „vrije boe ren Vorig jaar hield de leider van de Boerenpartij, de heer H. Koekoek, er een toespraak tot de „vrije boeren". De reistijd van een groot aantal inter nationale treinen zal met ingang van de nieuwe dienstregeling op 22 imei worden bekort. De reistijd van de T.E.E.-Rhein- gold (Amsterdam-Genève) wordt 13 mi nuten bekort, de Holland-Italië-expres zal voor het traject Rome-A'dam 18 minuten minder nodig hebben en voor de heenreis (Amsterdam-Rome) 21 minuten. De tijd winst voor de Riviera-expres (Amster- dam-Ventimigliabedraagt 41 minuten en voor de Holland-Wenen-expres 25 minu ten op de heenreis en 22 minuten op de terugreis. De kortere reistijden zijn mogelijk door de uitbreiding van geëlektrificeerde baan vakken, waaronder het traject Arnhem- Oberhausen. Wisseling van de locomotie- ven, thans nog nodig in Arnhem en Ober hausen, zal met ingang van de nieuwe dienstregeling geschieden in Emmerik. Ook de aansluitingen op binnenlandse trei nen worden er door verbeterd. VALKENBURG In het komende va kantieseizoen wil een reisbureau in Val kenburg vakantiegasten gratis naar het Zuid-Limburgse vakantiestadje en terug naar huis brengen. Uit Groningen, Leeu warden, Rotterdam, Utrecht, Den Haag en Amsterdam zullen ieder weekeinde tou ringcars vertrekken om vakantiegasten naar Limburg te brengen. De toeristen zijn niet verplicht in de eigen hotels van het reisbureau te logeren. Zij behoeven zelfs niet in Valkenburg te blijven. Wél moeten ze zich verplichten voor tenmin ste twee dagtochten van het reisbureau te reserveren tegen de daarvoor gelden de prijs. Om te voldoen aan de voorschriften van de Rijksverkeersinspectie en niet onder 't begrip „wilde busdienst" te vallen, zul len heen- en terugroute langs een aan tal toeristische objecten in België en Ne derland worden geleid. De minister van Staat prof. mr. P. J. Oud heeft in Rotterdam een pleidooi ge houden voor een hervorming van de Eer ste Kamer in een vergadering van de Maatschappij voor Nijverheid en Han del. Prof. Oud zei dat corporaties overkoepelende organisaties in het be drijfsleven, onderwijs en kupst een steeds toenemende betekenis hebben ge kregen. De Eerste Kamer zou uit verte genwoordigers van die corporaties kun nen bestaan, aldus prof. Oud. Bij verschil van mening moest volgens hem echter de Tweede Kamer de politieke vertegen woordiging de doorslag geven. De be stuursstructuur moet gelijke tred houden met de veranderingen in de maatschap pij. Bij K.B. is het besluit premiespaarre gelingen en winstdelingsspaarregelingen 1965 gewijzigd. Op de regel dat hij beëindiging van de dienstbetrekking slechts een evenredig I deel van de spaarpremie mag worden uit gekeerd werd slechts een uitzondering ge maakt bij overlijden of emigratie van de werknemer. In die gevallen mocht bij be eindiging van de dienstbetrekking de vol le spaarpremie worden toegekend, ook als de spaartermijn nog niet was vol tooid. Voortaan is dit ook toegestaan wanneer de dienstbetrekking wordt be ëindigd door of in verband met sluiting of reorganisatie van de onderneming. De spaarpremie blijft geheel vrij van fiscale en sociale lasten. As naar Baltimore. De urn met de as van de 56-jarige Amerikaanse hoogleraar prof. Richard Follis, wiens lichaam op 4 januari uit de Herengracht in Am sterdam werd opgehaald, is per vlieg tuig naar Baltimore gezonden, waar de urn zal worden bijgezet op een plaatse lijke begraafplaats. Blindengeleidehonden. In de Frederik Hendrikkazerne in Venlo is tijdens een ouderdag de honderdvijftigste blinden geleidehond, waarvoor de benodigde gelden door de militairen uit deze ka zerne zijn bijeengebracht, aangeboden. Met deze actie, waarmee in 1957 is be gonnen, was tot dusverre een bedrag van zestigduizend gulden gemoeid. Klacht van reisbureau ongegrond? Een 45-jarige voormalige directeur van een Amsterdams reisbureau is niét voort vluchtig, zoals eerder is gemeld. Hij verblijft normaal in zijn woning te Am sterdam en zegt dat de zaak juist zo is dat hij nog 46.000 gulden van het reisbureau te vorderen heeft. Bevordering geneeskunst. Tot voorzitter van de Kon. Ned. Mij. tot Bevordering van de Geneeskunst voor het jaar 1966 is benoemd dr. J. A. van Goor, huis arts in Tilburg en tot vice-voorzitter prof. dr. W. A.Struben,hoogleraar in Rotterdam. Geen vervolging. Een zorgvuldig onder zoek heeft volgens de Amsterdamse of ficier van Justitie mr. A. F. J. C. Ha- bermehl niet bevestigd dat een agent van bureau Singel op 8 augustus bij een happening rond het Lieverdje op het Spui een brandende fakkel in het ge zicht van de 23-jarige student W. J. Stevens heeft geduwd. Er zal geen ver volging plaatshebben. West-Ameland niet meer bereikbaar voor beurtschepen. Als gevolg van opeenho pingen van ijs in de bocht bij Ballum, de ankerplaats van de beurtschepen met bestemming West-Ameland, is het beurtvaartverkeer op het westen van het eiland gestremd. De veerboot Nes- Ameland-Hollum onderhoudt nog zijn da gelijkse dienst, hoewel af en toe met enige vertraging. Advertentie Hotel Rastaurant Taveerne vanouds Een van onze specialiteiten FONDUE BOURGUIGNONNE een gezellig pruttelende maaltijd in Oud-Hollandse omgeving. Voor winstdelingsspaarregelingen is een zelfde voorziening getroffen, waardoor in I Telefoon 0 9RR0 «fiOQ deze gevallen het geblokkeerde spaarwinst- eleToon U 2öbU 8623 aandeel mag worden opgenomen. Het K.N.M.I. deelt mee: Rond een depressiegebied boven de Bai rn.., .kan en zuidelijk van een krachtig hoge- iijdens het lage water in het Meppeler drukgebied in Noord-Europa blijft conti- eP heJ;ft de Noordoostpolder gevaar ge- nentale lucht uit Rusland naar het westen lopen. De directie van de Zuiderzeewer- I stromen, waarin 's nachts op de meeste ken kon overstroming voorkomen door pteatsen matige vorst voorkomt. In de af- de kaden te verhogen. Dit is thans door gelopen nacht vroor het op enkele plaatsen Gedeputeerde Staten van Overijssel mee- ongeveer 10 graden. Sneeuwbuien worden gedeeld. afgewisseld door opklaringen. In deze De minister van Verkeer en Waterstaat weerstoestand komt het komende etmaal zal op 1 maart een werkbezoek aan Dren- weinig verandering, te brengen. Gedeputeerde Staten van de ze provincie en hun ambtsgenoten van Overijssel zullen dan het waterprobleem met de bewindsman bespreken. Daarbij zal ook de eventuele bouw van een groot gemaal bij Zwartsluis ter sprake komen Maximum- en minimum- vraag lijmwijzer in de winkel „Dat moet dan schriftelijk en onderte kend aan de voorzitter worden overturn- I Tanspn^mptU^mUr£,'v1Varitdarf 20 U'= F°nS digd. Dat papier heb ik niet en u heeft w? alA het woord niet," zei de burgemeester, die' - g Frans Oudhoff. zijn cabaret „Hoe meer zie- hel volgende agenda^nt aan de órde der^ndse^'comedie mt^l 2° stelde, waarop de heer Heidinga woedend van vMw-rd Aibll „Kieme Alice wegliep, gevolgd door zijn fractiegenoot Boomgaardt. Lyceum Sancta Maria, zaterdag 20 u.: Kamerconcert door het Amsterdams Piano Kwartet. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.30 u.: „Tokio Olympiade", a.l. Frans Hals, 20 u.: „Irma la Douce", 18 j. t x .i Lido 14> 19 en 21.15 u.: „Agent OSS 117": In een opslagplaats m Leeuwarden is Furie in Bahia" 14 j.; zaterdag 23 30 u- gistermiddag de 21-jange R. van Eys om „Dodend rendez-vous", 18 j. het leven gekomen toen hij bekneld raak- Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „Von Ryan's te tussen een achteruitrijdende vrachtau- exprestrein", 14 j. to en een toonbank Minerva, vandaag 20.15 u. en zaterdag De jongeman zou de chauffeur een stop- 19 en 21.15 u.: „Goldfinger", 18 j.; zater teken geven als het voertuig ver genoeg dag 14.30 u.: „De wonderbaarlijke bele. I?aar. binnen zou zijn gereden. Vermoe-1 venissen van de Robinsons", a.l. delijk heeft de chauffeur zijn geroep ech ter niet gehoord Vanmorgen is tengevolge Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u.: „What's new pussycat", 18 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.30 u.: „Duel in Texas", 14 j. Studio, 14 en 20 u.: „My fair lady", a.l. TENTOONSTELLINGEN van een Vishal: Expositie van werk van leden draadbreuk tussen Gouda en Woerden tus- van „De Groep". Dagelijks van 10-17 uur sen kwart voor acht en half negen geen en op zondag van 13-17 u. Tot 24 januari, treinverkeer mogelijk geweest. De ge- Frans Halsmuseum: (Gr. Heiligland 62): broken draad versperde ook het andere Permanente tentoonstelling van werken uit spoor. De Holland-Scandinavië-express en de Haarlemse school van de 16e tot en met de Rheingold kregen een vertraging van de 19e eeuw waaronder Hals' meesterwer- een half uur. De spoorwegen hadden trou- ken. Dagelijks geopend van 10-17 u., zon- wens vanochtend nog meer pech. Tussen dags van 13-17 u. Grouw en Irnsum wilde de brug over Prentenkabinet: keuze uit eigen verza- het Prinses Margrietkanaal niet dicht, meling. Dagelijks van 10-17 u. en zondags Dat veroorzaakte ook vertragingen op de van 13-17 u. lijn Heerenveen-Leeuwarden. Teylers Museum, Spaarne 16: Perma nente tentoonstelling van schilderijen 19de en 20ste eeuw. Tekeningen van de Hol landse, Italiaanse en Franse school. Fossie len e.d. Dagelijks behalve zondag en maandag van 10 tot 16 u.; zondag van 13 tot 16 u. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunstnij verheid. Dagelijks (behalve maandag) van 10-12.30 u. van 13.30-17 u.; zon- en feest dagen van 14-17 u. In 't Goede Uur (Korte Houtstraat) Ex positie van grafiek van Jan van Wensveen. Dagelijks van 10-19 u. en van 20-22 u. en zondags van 14-17 u. en van 20-22 u. De Waag (hoek Spaarne-Damstraat) van zaterdag af expositie van werk van Simon Busé en Michel van Overbeeke. Dagelijks van 14 tot 17 uur. Zaterdag en zondag van 13 tot 17 uur. Tot 31 januari. Kunstcentrum „De Ark", Bootzaal: „100 ambachten" van Jan Luyken. Dagelijks ge opend van 10 tot 20 u. Klassiek grammo- foonplatenconcert van 20 tot 22.30 u. Dins dags gesloten. Expositie van schilderijen en aquarellen van Jac. J. Doeser. Artificia, (Heemstede): Expositie van te keningen van H. L. Prenen en beeldhouw werken van Anneke Höfte. Op werkdagen van 9.30 tot 18 u. Galerie 3 (Jansstraat 48): Expositie van schilderijen en etsen van Robbert de Bakker, Joke Petri, Saskia Pijnenburg en Ariën Winkel. Dagelijks van 10 tot 17 u. en van 19.30 tot 22 u. Tot 31 januari. Woonhuis Jacobus van Looy, geopend op donderdag van 10 tot 12.30 en 13.30 tot 17 u. Zon- en feestdagen van 14 tot 17 u. Stadsschouwburg: Gedurende de maand VRIJDAG 14 JANUARI City, 20 u.: „Inspecteur Clouseau slaat weer toe Stadsschouwburg, 13.30 en 15 uur. schoolvoorstellingen door Scapino Ballet, Pieter Vermeulenmuseum, Cultureei Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 uur en 14 tot 16.30 uur. ZATERDAG 15 JANUARI City, 19 en 21.15 u.: Inspecteur Cloiseau slaat weer toe". Stadsschouwburg, 20 u.: „Niemand ont komt z'n noodlot". Zomerlust, Hoofdstraat, Santpoort, 20 u.: opvoering van het toneelstuk „De vreemde bezoeker", door de toneelvereniging „Jan van Dommelen." NVV-jongeren, Snelliusstraat 41, 20 u.: Dansen op muziek van „The Thunder- rollers." Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 uur en 14 tot 16.30 uur. Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 10 tot 12.30 uur; filiaal Velsen- Noord: 10 tot 12.30 uur; filiaal „Spaarn- berg", Santpoort (ook voor r.k. bibliotheek): 10 tot 12.30 uur. R.-k. Openbare leeszaal en bibliotheek, Willemsbeekweg 96: 10 tot 12.30 uur. filiaal Velsen-Noord: 10 tot 12.30 uur. VRIJDAG 14 JANUARI Kennemer Theater, 19.30 u.: „Die knots gekke kerels in hun vliegende kratten". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Geheim agent FX-18 op spionnenjacht". W.B. Theater, 20 u.: „Tarzan trekt naar India". Snitker exposdae van wer*c van Wim Verenigingsgebouw, Schans, 20 uur: club avond voor amateurfotografen. Sportfondsenbad, Kuikensweg 84 opend van 7-17.30 en 20-21.30 uur. man, - -7 -- -"'"ö1-" uauviaag Moensstraat 4, tel. 26020, of Groenelaan 21 Openbare leeszaal, Hendrik Burger straat 70, geopend van 15-17.30 uur van 20-21.30 uur. R.-k. Leeszaal, Arendsweg 61, geope van 10-13 uur en van 19-21 uur. Oosterwjjk, openbare leeszaal geope van 14-16 uur; r.-k. leeszaal geopend v 14-16 uur. van 14-17 14-17 uur. ZATERDAG 15 JANURAI temperaturen wind- richtir M 9* binnen- en buitenland S 6 ES Den Helder half bew. no 0 Ypenburg onbewolkt nno -3 Vlissingen onbewolkt nno -1 Eelde licht bew. nno -1 De Bilt onbewolkt nnw -2 Twente motsneeuw nno -3 Eindhoven sneeuwbui nno -2 Z.-Limburg sneeuw no -3 Helsinki geh. bew. ono -10 Stockholm sneeuwbui no -6 Oslo zw. bew. n -7 Kopenhagen sneeuw n -3 Aberdeen zw. bew. ozo 1 Londen onbewolkt nno 3 Amsterdam onbewolkt n -1 Brussel sneeuw nno -2 Luxemburg licht bew. no Parijs sneeuw nno -3 Bordeaux onbewolkt ono 2 Grenoble onbewolkt windst. -4 Nice zw. bew. nnw 8 Berlijn sneeuw n -2 Frankfort sneeuw nno -1 München geh. bew. wnw -7 Zürich half bew. windst -8 Genève zw. bew. n -5 Locarno onbewolkt ono 5 Wenen driftsneeuwnw -5 Innsbruck geh. bew. windst. -8 Belgrado sneeuw w -4 Athene half bew. nw 17 Rome onbewolkt windst. 7 Barcelona geh. bew. n 11 Madrid zw. bew. windst. 10 Mallorca zw. bew. windst. 16 Lissabon regen verand. 14 -4 -6 -6 -10 -8 -7 -8 -10 -19 -11 -13 -6 -2 -2 -8 -5 -10 -6 -12 0 -4 -8 -9 -16 -11 -3 -4 -7 -4 4 5 4 12 „Ge- Zaterdag 15 januari Zon op 08.42 uur; onder 16.58 uur. Maan op 02.45 uur; onder 12.35 uur. Maanstanden Nieuwe maan Eerste kwartier. 21 januari 16.47 uur 29 januari 20.49 uur 23.30 uur: „Liefde heeft 2 gezichten." Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: heimagent FX-18 op spionnenjacht". W.B. Theater, 20 uur: „Tarzan trekt naar India". Het Groene Huis, Kruisweg 100: dans avond voor leden en niet-leden. Creatief Centrum, Hoflanderweg 104, 14 uur: schilder- en tekenlessen door het St. Lucasgilde. Sportfondsenbad, Kuikensweg 84, ge opend van 9-10.30 uur; 11-12.30 uur; 13- 14.30 uur en 15-17 uur. R.-k. Leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 10-13 uur. Oosterwijk, openbare leeszaal geopend van 10-12 uur; r.k. leeszaal geopend van 10-12 uur. Meerestein, openbare leeszaal geopend ïn", n1.0"12 uur' r'k' leeszaal geopend van Het hoog en laag water te Zandvoort is Hoog en laag water in IJmuiden Vrijdag 14 januari Hoog water 9.19 uur en 21.51 uur. Laag water 4.51 uur en 17.22 uur. Zaterdag 15 januari Hoog water 10.23 uur en 23.02 uur. Laag water 5.50 uur en 18.22 uur. 10-12 uur. 110 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 2