Betogingen in Djakarta tegen prijsstijgingen SERVICE VERKOOP 40-20-10% Herenploeg van IJmond staat voor de return tegen Achilles Aantal doden in Rio stijgt Voor een apart en stijlvol interieur Miaranka Meubelen Huiskes dreigt te als TC Verheyen stoppen verkiest v. KIMMENAEDE v. KIMMENAEDE v. KIMMENAEDE v. KIMMENAEDE van KIMMENAEDE KEUKENS V. KIMMENAEDE, KOSTUUMS NU v.a.ƒ98.00 WINTERJASSEN NU v.a.ƒ68.00 PANTALONS NU v.a.ƒ19.80 OVERHEMDEN NU v.a.7.80 w» Verzending van zeepost Als de dagen gaan lengen Herly doet een aanval op HOC N.Y. de H0UTWERF Pop per telefoon VRIJDAG 14 JANUARI 1966 9 met KORTING zeer goede dessins Prachtige zuiver wollen tweeds Kwaliteit, Terlenka met wol w.o. zeer goede tinten w.o. zeer gerenomeerde merken Bel-O-Fast en tricot nylon GROTE HOUTSTRAAT 59 GEN. CRONJÉSTRAAT 86 Examens Dr. A. van Unen overleden Belangrijt handbalduel voor Full Speed Basketbalprogramma Poging tot ontvoering van bandenmagnaat ANEGANG 39 HAARLEM - TEL. 16340 NU VELE ATTRACTIEVE AANBIEDINGEN Hennie Roos vai de TC. Als Huiskes weg wil dan doet hij dat maar w&m mmm De vis wordt nog steeds duur betaald Niet op de middenberm Eenzijdig inlichten Dynamo-Geltic een onzekere zaak Trips van Jong Oranje Okker vijfde geplaatst bij de buitenlanders Kwalificatie-toernooi basketbal dames Acht finalisten strijden om 2e klas libretitel (Van onze correspondent) DJAKAKTA. Betogingen tegen de prijsstijgingen zijn in Djakarta aan de orde van de dag. Die stijgingen liegen er dan ook niet om en zijn bovendien na de vorige van november zeer snel ge komen. De benzineprijs, in november verhoogd van vier tot 250 roepiah is drie januari op duizend of één nieuwe roepiah gekomen, een verhoging die de enorme waardevermindering van het geld duidelijk maakt. De spoorwegtarie ven zijn voor passagiersvervoer acht en voor goederenvervoer tien keer duurder geworden. Ook de posttarieven zijn ver tienvoudigd, zodat de verzending van een brief naar Nederland tweeduizen roepiah gaat kosten. Een telegram voor Neder land kost nu 3100 roepiah per woord! Volgens de minister voor Cultures, drs. Frans Seda, zijn de prijsverhogingen noodzakelijk geweest in verband met het afschaffen van de regeringssubsidies. De deviezenpositie baart geen zorgen, aldus de bewindsman, maar de handel met het buitenland moet op een normale basis ge plaatst worden, zonder bijzondere steun en kredieten. Drs. Seda noemde de vooruitzichten voor Indonesië's export goed, vooral wat betreft de tabak voor de Europese markt. Het streven zal dit jaar zijn een export cijfer te bereiken met een waarde van 1,1 miljard dollar. Voor 1966 dient de re gering in ieder geval te beschikken over een deviezenpot van zevenhonderd mil joen dollar, waarvan de helft nodig zal zijn voor aflossingen in het buitenland. Buitenlandse waarnemers zijn van me ning dat de manier waarop Indonesië thans het mes zet in zijn economie ook verband houdt met de mogelijkheid van een nieuwe buitenlandse lening met name wordt in dit verband een Ameri kaanse lening genoemd. Enkele slimme heren smeden thans een privé-plannetje dat dollars in het laatje moet brengen. Er is sprake van de bouw van een drijvend casino voor de kust van Java, een gelegenheid waar al leen met dollars zou kunnen worden be taald. Ook in het nieuwe Samoedrabeach hotel aan de Wijnkoopsbaai zou men een klein „Monaco" willen openen, waar uit sluitend met dollars gespeeld zou kunnen worden. Tot dusver is de enige overeen komst tussen Monaco en Indonesiëde rood-witte vlag. Advertentie DELFT. Tot doctor in de technische we tenschappen gepromoveerd ir. J. D. de Veer, natuurkundig ingenieur, op het proefschrift getiteld: „Some optical de vices for testing alignment and flatness" en ir. H. R. Kleijn, werktuigkundig inge nieur, op een proefschrift dat tot titel droeg: On the determination of micros copie reactor parameters using an expo nential assembly." De promotor van ir. De Veer was prof. dr. A. C. S. van Heel, die van ir. Kleijn was dr. J. J. Went. Het Djakartaanse blad „Berita Yud- ha" publiceerde dezer dagen een spotprent over de ongehoorde prijs stijgingen. Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan achter de naam van het schip. Argentinië: ms „Cap San Antonio"(18 jan.); Australië: ms „Themis" (16 jan.) en ms „Iberia" (19 jan.); Brazilië: ms „Cap San Antonio" (18 jan.) en ms „Pa raguay Star" (22 jan.); Canada: ss „Sta tendam" (16 jan.) en ms „Grindefjell" (18 jan.); Chili: ts „Leverkusen" (16 jan.); Kenya, Oeganda, Tanganjika: ms „Si- Kiang" (16 jan.); Ned. Antillen: ms „Ma rathon" (18 jan.); Suriname: ms „Archi medes" (19 jan.); Ver. Staten van Ame rika: ss „Statendam" (16 jan.) en ms „Sloterdijk" (19 jan.); Z.-Afrika (Rep.) m.i.v. Z.-W.-Afrika: ms „Pretoria Castle" (16 jan.) en ss „Gaasterkerk" (19 jan.). Inlichtingen betreffende de verzen dingsdata van postpakketten geven de postkantoren. (Van onze weerkundige medewerker) ER SCHUILT HEUS wel enige waar heid in het gezegde >rAls de dagen len gen gaat de winter strengen". Het komt heel vaak uit dat de temperatuur daalt als de dagen, zoals nu, „langer" worden. Op 16 januari scheelt dat al 33 minuten met 21 december. De vroegere hoofddirecteur van het K.N.M.I. dr. H. G. Cannegieter, schrijft in zijn „Eeuwigdurende weerkalender" over het gemiddelde weerverloop in ja nuari, dat in de tweede decade van januari (10 tot 20) zich een kentering be gint te voltrekken met een neiging tot kouder weer. Het aantal sneeuw- en vorst- dagen neemt dan toe. In vijftig winters begon een langere vorstperiode tussen 4 en 10 januari. Hoewel het aantal uren zon toeneemt heeft dit nog geen invloed op het temperatuurverloop. Gemiddeld is de derde decade van januari de koudste van de gehele winter. In een periode van vijftig jaar blijkt gemiddeld de laagste etmaaltemperatuur voor te komen om streeks 25 januari. IN VELE STRENGE winters als die van 1917, 1919, 1929, 1940, 1942, 1947 en 1956 begon de periode van felle kou in derdaad in de laatste decade van ja nuari. Of het ook nu die kant uitgaat is onmogelijk te zeggen. Wel zijn de hoge- drukgebieden boven Scandinavië en Rus land voor het eerst na de vroege koude golf van november zeer actief geworden. Een gemiddeld te koude januari met nog een vorstperiode lijkt ons voor zichtig gezegd niet onwaarschijnlijk. DE BAROMETER KAN soms wat da len, maar dat behoeft nog geen bedreiging van de vorst te betekenen. Dikwijls brei den depressies zich via de Golf van Bis- kaye naar Frankrijk uit. Doordat echter de luchtdruk boven Rusland en Scandina vië hoog blijft, nemen de luchtdrukver- schillen toe en daardoor ook-de oostelijke luchtstromingen, waarmee de koude con tinentale lucht dan in een versneld tem po naar onze streken wordt gevoerd. In zijn woning in Wassenaar is op 79- jarige leeftijd overleden dr. A. L. A. van Unen, die sedert de oprichting in 1950 penningmeester en later secretaris-pen ningmeester van de stichting Centraal Comité van Kerkelijk en Particulier Ini tiatief ten behoeve van Gerepatrieerden is geweest. de zaalhandbalwedstrijden van zon dag a.s. komen uit Haarlem en omgeving ploegen uit de onderste regionen tegen el kaar in het veld. Er staat dus veel op het spel en we mogen daarom veel spanning verwachten. De Blinkert-dames spelen in de sporthal Zuid te Amsterdam tegen Zee burg, dat tot nog toe bepaald teleurstelde. In Heemskerk won Zeeburg dit duel met klein verschil, maar thans zouden de rollen wel eens omgedraaid kunnen zijn. De Blin- kert immers bewees ondanks de grote nederlaag tegen Swift iets van de vorm van vorig seizoen terug te krijgen. Twee staartploegen uit de eerste klasse de dames van Full Speed en SEW komen in de sporthal te Heemskerk in actie. Het verschil tussen beide ploegen is slechts één punt en de IJmuider dames moeten winnen om de laatste plaats te kun nen verlaten. Dit ongetwijfeld spannende duel begint om 13 uur. Met enige vrees zullen hierna de heren van IJmond de „piste" betreden, aangezien Achilles op bezoek komt. Aan deze Utrechtse ploeg hebben de Velsenaren bepaald onaange name herinneringen en vooral de keeper misdroeg zich. Tegen de straffen, die zijn opgelegd heeft Achilles beroep aangete kend en zolang de Commissie van Beroep geen uitspraak heeft gedaan kunnen de ge schorste spelers meespelen. Hopelijk hou den alle spelers het hoofd koel, zodat de toeschouwers van een aantrekkelijke, spor tieve wedstrijd kunnen genieten. IJmond heeft de punten hard nodig, nu zondag j.l. van Niloc 2 verloren werd. Meer dan een gelijkspel zit er echter naar onze mening niet in. Om 15.15 uur komen wederom twee eersteklassers binnen de lijnen. De heren van De Blinkert door de overwinning op UD ineens volop in de running ontvan gen de Niloc-reserves en moeten ook zon der Deen 2 de punten kunnen veroveren, hoewel de keeper der Amsterdammes tegen IJmond vrijwel onpasseerbaar bleek. Ook voor de heren van Concordia en Rapiditas staat er veel op het spel. Deze aloude rivalen bestrijden elkaar 's avonds om half acht. Wij slaan de capaciteiten van Rapiditas iets hoger aan en voorspellen een zwart-witte overwinning. De dames van IJmond bezoeken in Am sterdam Amstel en kunnen met de volle winst huiswaarts keren evenals Rapiditas, dat gast is van Sagitta 2. Willen de Haar- Vanavond ontvangen de HOC-dames be zoek van Herly (Amsterdam) hetgeen be tekent dat de Haarlemse dames een regel rechte aanslag op hun langzamerhand tra ditionele derde plaats krijgen af te slaan. Herly staat namelijk op gelijke hoogte met HOC en het is niet onaannemelijk dat de Amsterdamse meisjes er nu in slagen HOC een plaatsje lager te drukken. Eveneens vanavond moeten de heren van Typhoons het opnemen tegen UW/Dag- gers, als deze ten minste bereid zijn naar Haarlem te komen. Een lastige wedstrijd voor de Haarlemmers, waarin het zo hoog nodige herstel zich nog wel niet zal aan dienen. Het programma luidt: Dames: 7 uur: Rapiditas-Typhoons; Exer- citia 2-HOC 5; 8 uur: White Stars 2-HOC 3; Eredivisie: HOC-Herly; Heren: 9.15 uur: Typhoons 3-Tornado 2; Landelijke eerste klasse A: Typhoons-UW/Daggers. lemse dames aanspraak blijven maken op de titel, dan dient geen punt meer ver speeld te worden, aangezien Blauw Wit de leiding in deze afdeling heeft met twee punten voorsprong op de ploeg van coach van Leuven. Advertentie Wilt U a.s. voorjaar Uw keuken ver nieuw en dan moet U nu Uw keuze doen. In onze showroom kunt U kiezen uit drie beroemde Duitse keukens. Kampersingel 20-24, Haarlem. Ook zaterdags geopend van 9-13 uur. RIO DE JANEIRO (AFP) In Rio de Janeiro is officieel meegedeeld dat door de overstromingen meer dan vijfhon derd mensen het leven hebben verloren. Er zijn tweeduizend gewonden en 30.000 daklozen. Het regent nu al dagen zonder ophouden. De Britse minister van PTT Antho ny Wedgwood Ben, overweegt pop muziek over de telefoon te gaan leve ren. Men zou slechts de drie letters „pop" hoeven te draaien om een beat- nummertje te kunnen beluisteren. In Hull is daarmee reeds enige tijd ge leden begonnen, met winstgevend suc ces. De „teledises" zouden ook als tegen zet tegen de piratenzenders moeten dienen, maar velen vrezen dat in de toekomst de telefooncellen permanent bezet zullen zijn door jongeren, die langzaam het hele top-repertoire van twintig nummers laten afdraaien. BEVERLY HILLS (Californië) (Reuter) Twee gemaskerde mannen hebben don derdagavond getracht de Amerikaanse autobandenfabrikant Leonard K. Fire stone te ontvoeren om een losgeld van ongeveer zeven miljoen gulden te kun nen incasseren. De politie was echter op de ontvoering voorbereid en wachtte de twee ontvoerders op bij de woning van de heer Firestone. Er ontstond een vuur gevecht, waarbij een van de overvallers werd gedood en de andere gewond. Advertentie Op grond van de resultaten in Noorwe gen zal de trainercoach van de Neder landse schaatsploeg, Anton Huiskes, de technische commissie van de Koninklijke Nederlandse Schaatsbond verzoeken de volgende 5 schaatsers in te schrijven voor de Europese kampioenschappen in Deven ter: Kees Verkerk, Ard Schenk, Rudie Liebrechts, Frits Bartling en Peter Not- tet. Als reserve Jorris Jorritsma. Huiskes blijft bij zijn mening, dat de jonge Eddy Verheyen nog niet rijp is om in de natio nale ploeg te worden opgenomen. Mocht de technische commissie van Huiskes' op gave afwijken en besluiten om Verheyen in plaats van een van de uitverkoren rij ders in te schrijven, dan zal Huiskes na dit seizoen zijn functie uit protest neer leggen. „Dan stop ik er mee." Deze hartekreet van de trainer uit het verre Noorwegen, die al jaren moet vech ten tegen de wisselvalligheid van de technische commissie, is als gebruike lijk door de KNSB met een schouder ophalen afgedaan. Bij ons verzoek om commentaar op de uitspraak van Huis kes, speelde zich vanochtend het volgende dialoog met de secretaris van de bond, H. Roos af: „Zo heeft-ie dat gezegd? Nou dat is dan mooi". Hebt u er wellicht een commentaar op? „Welnee. Denkt u dat wij daarop rea geren? Als Huiskes weg wil, dan moet hij dat maar doen". Hoe moeilijk de samenwerking met de TC is heeft Huiskes in Noorwegen nog eens uit de doeken gedaan. „Ze durven die zaak niet uit handen te geven. Ze willen altijd zelf beslissen. Ik kan alles vergelijken, omdat ik al drie maanden met de jongens werk. Ik weet tijden, prestaties, inspanningen, persoonlijke om standigheden. Mag ik dan de keuze ma ken? Waar ik maanden over doe, beslist de TC in twee uurtjes wel even. Ik heb genoeg van dat boksen. Zodra er gese lecteerd moet worden zijn er moeilijkhe den". Over de kwestie-Verheyen zegt Huis kes, dat de kans bestaat dat de TC hem verkiest boven Nottet. Maar, vindt hij, de tijden die Verheyen in het buitenland maakt zijn wel mooi, maar in die wed strijden werden door allerlei gewone rij ders grote tijden gemaakt. Dat zegt niets als vergelijking. „De commissie wilde na de kampioenschappen, dat ik Verheyen meenam. Ik wilde dat niet, omdat ik van die knaap niets wist. De TC heeft toen maar een draai aan die zaak gegeven en er „studieredenen" van gemaakt." Volgens Huiskes komt Verheyen er be slist wel, maar moet enig geduld geoe fend worden. De Noren hebben de les ge leerd dat veelbelovende jongeren doordat ze te snel gepousseerd worden niet de top konden halen. Overigens wilde ik al na het Nederlands toernooi mijn functie neerleggen. Je kunt zo niet werken. Maar ik heb het niet ge daan omdat de rijders in de eerste plaats gedupeerd zouden worden". De bekendmaking van het bedrijfspen sioenfonds voor de Zeevisserij dat het overweegt aan oudere zeevissers een uit- kering-in-eens te doen, noopt ons tot en kele opmerkingen: Bij ons bestuur kwa men vele bejaarden in de veronderstel ling dat zij een extraatje zouden ontvan gen. Nagenoeg allen hebben wij moeten teleurstellen, aangezien zij niet aan de gestelde voorwaarden voldoen. Volgens het krantenbericht moet men tenminste 52 weken als zeevisser gewerkt hebben en tussen 63 jaar en 65 jaar oud zijn. Deze eisen zijn van dien aard dat slechts wei nige zeevissers voor die uitkering-in-eens in aanmerking komen. Vele vissers wordt het werk tussen de 55- en 60-jarige leef tijd te zwaar en in vele gevallen bieden de reders aan oudere vissers een walbaan aan als wachtsman of als magazijn knecht. Mensen die ons van hun veertigste tot hun zestigste jaar, en soms in de beide wereldoorlogen, van voedsel hebben voor zien, staan naast deze uitkering. Wij heb ben de indruk dat deze regeling meer een gebaar is van „wat zijn we toch goed" en dat er maar een klein bedrag is uit getrokken om de enkelen die voor deze uitkering in aanmerking komen iets toe te stoppen. Deze bekendmaking wekt, ook door de grote opmaak van de adverten tie, verkeerde verwachtingen. Als ge noemd pensioenfonds, of ook de reders, „iets goeds" willen doen voor de van pen sioen verstoken zeevissers, zullen ze iets royaler uit de bus moeten komen. Voor de teleurgestelden wordt de vis nog steeds duur betaald. O. ZALM voorzitter Algemene Bond van Bejaarden, afdeling IJmuiden. In deze rubriek worden eenmaal per week brieven opgenomen, die met uit drukkelijk verzoek tot publikatie aan de redactie worden toegezonden; voorwaar den tot publikatie zijn: Het onderwerp dient van genoegzaam algemeen belang te zijn en uit het oog punt van dat algemeen belang te zijn beschouwd. De inzender moet de brief met zijn volle naam en adres ondertekenen en instemmen met de vermelding van zijn naam en woonplaats. (Dus geen pseudo niem of initialen). De brief moet gesteld zijn in behoorlijk Nederlands en in begrijpelijke, beknopte vorm. De redactie behoudt zich het recht voor de brief ter publikatie te bekorten op niet essentiële punten, of opneming te weigeren. Opneming van een bepaalde brief be tekent allerminst, dat de redactie het eens is met daarin vervatte meningen of argumenten. Meermalen komt het voor dat op de middenberm van de Lange Nieuwstraat de vogels gevoerd worden. Waarom? Er zijn nog zoveel onbebouwde plaatsen waar gevoerd kan worden. De dieren wil len wel graag geholpen worden, maar niet dood gereden. De meeuwen en sterntjes vooral zijn daar de dupe van. Zij moeten stijgen tegen de snelheid van de auto's en meermalen lukt dat niet omdat zij onder de auto gezogen worden en dan komen zij er gehavend of gedood onderuit. Wilt u helpen dan graag op on bebouwde plaatsen, waardoor misschien ook een verkeersongeval voorkomen wordt. J. H. BERGWERF, IJmuiden Van uw in zeer geruchtmakende stijl geschreven artikel „Lubberhuizen: Kreu- ger is een fantast" (maandag 10 januari) heeft de eenzijdige voorlichting mij zeer verontrust. Zonder mijn fantasie zou ik geen schrijver zijn of worden, mijn ver halen zijn niet altijd op feiten gebaseerd, dus in zekere zijn lieg ik ze, zoals de meeste schrijvers trouwens. Van woorden als leugenaar en fantast in deze zin schrik ik dus niet, maar wél als ik weet welke waarde Lubberhuizen aan die woorden geeft. Als hij zegt dat ik nog nooit contact met hem heb opge nomen (dit deed ik wèl namelijk in brieven van 22-6-'65 en 5-ll-'65), dan liegt hij, dan is hij leugenaar in een on gunstige betekenis van het woord. Het niet meer roken en het niet meer televi sie kijken belet Lubberhuizens daardoor wellicht minder geïnspireerde fantasie niet op te merken dat ik niet tot het schrijven van een boek in staat zou zijn, terwijl het in deze slechts gaat om het ordenen en samenstellen van honderden beschreven bladzijden. Verder in dit Geert-Lubberhuizen-ont- hullende-artikel, noemt hij behalve mij ook Jan Cremer, hoewel in mildere be woordingen, een leugenaar en fantast. Of heeft goochelen, al is het met getallen, niet met schijn en fantasie te maken? Of zou dit, zo vraag ik u Oprecht Haar lems Dagblad, voortvloeien uit het feit dat ik mijn honing niet in Lubberhuizens Bezige coöperatieve-pot wens af te schei den Met culturele groeten, GéRARD KREUGER, Amsterdam. NASCHRIFT: Het wachten is op de honing. Redactie. De Schotse club Celtic, die in de eerste ronde van het toernooi om de Europese beker voor bekerwinnaars de Nederland se vertegenwoordiger Go Ahead uitscha kelde en thuis van Dynamo won weigert in Tiflis de return voor de derde ronde te spelen tegen Dynamo. Reeds eerder waren er moeilijkheden geweest tussen beide clubs, omdat Cel tic er op stond een rechtstreekse vlieg verbinding met Kiev te krijgen voor dit duel, terwijl de Russen wensten, dat het Schotse gezelschap via Moskou in vlieg tuigen van hun nationale maatschappij de reis maakt, die op deze wijze vele uren langer wordt. Enkele dagen gele den werd Celtic toegezegd, dat het inder daad rechtstreeks naar Tiflis kon vliegen, maar deze belofte is dus weer ongedaan gemaakt. Het elftal van Jong Oranje zal in juni een trip van ongeveer twee weken naar Oost-Europa en Denemarken maken. Er zullen drie wedstrijden worden gespeeld. De KNVB heeft met Denemarken reeds overeenstemming bereikt voor een ont moeting op dinsdag 21 juni, waarmee de tournee wordt afgesloten. De andere te genstanders zijn nog niet bekend. De Australische Wimbledonkampioenen Roy Emerson en Margaret Smith zijn nummer één geplaatst voor de interna tionale tenniskampioenschappen van Australië, die vrijdag 21 janiari in Syd ney beginnen. De Amerikaanse kleurling Arthur Ashe voert de lijst van geplaatste buitenlanders aan voor zijn landgenoot Clark Grabner, wiens deelneming echter nog twijfelach tig is aangezien hij onder doktersbehan deling staat voor een verrekte buikspier. De Nederlandse kampioen Tom Okker bezet de vijfde plaats. De lijst ziet er als volgt uit: 1. Arthur Ashe (VS), 2. Clark Grabner (VS), 3. Cliff Richey (VS), 4. Marty Riessen (VS), 5. Tom Okker (Ned), 6. Ken Fletcher (Hongkong), 7. Herb Fitz- gibbon (VS) en 8. Roger Taylor (GB). De internationale basketbal federatie heeft onlangs tijdens een vergadering in Parijs de indeling bekend gemaakt van de groepen voor het kwalificatietoernooi van het Europese kampioenschap da mes. De strijd om de Europese titel wordt van 1 tot 10 oktober in Roemenië gehou den. Van de drie groepen (Nederland komt in W-Duitsland uit tegen Engeland, Bel gië en W-Duisland) plaatsen de nummers één en twee zich voor het eindtoernooi waarin Rusland, Tsjecho-Slowakije, Roe menië, Bulgarije, Polen en Oost-Duitsland al een plaats hebben gekregen. Uit de voorwedstrijden om het kampioen schap van Haarlem 2e klas libre (moyenne 3.00-4.50), waarvoor 41 spelers zich hadden ingeschreven, hebben acht deelnemers zich geplaatst voor de eindstrijd: J. Wisker (B.C. Irene), C. Spanjaard (B.V. Vrienden kring), A. v. d. Velde (B.C. Houtpoort), G. F. Duits (B.V. Hof van Holland), A. J. de Haas (B.V. Haarlem-Noord), R. Bloemen- daal (B.V. Excelsior, Beverwijk), Th. Duijn (B.S. Vreeburg), F. J. Tielenburg (B.V. Bo- ru). Reserves zijn: F. Kunst (B.V. Excelsior) en Th. J. Kortekaas (H.B.V. Groenendaal). F. J. Tielenburg is in deze voorwedstrij den boven 4.50 moyenne geëindigd en dus gepromoveerd naar de le klas. De finale staat onder leiding van B.V. Vriendenkring en wordt gespeeld van 18 tot en met 23 januari in Hotel-restaurant Spoorzicht. AMSTERDAM (Gem. Un.) Prof. dr. A. R. Miedema te Waalre is benoemd tot ge woon hoogleraar in de experimentele na tuurkunde, als opvolger van prof. dr. G. Rathenau, die met ingang van 1 september 1963 ontslag nam als gewoon hoogleraar.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 9