Russen tevreden met accomodatie Jan Hein Donner zakt verder weg na nederlaag tegen Kuijpers TOTOPROGNOSE Nederlandse schaatsers geven de buitenlanders geen kans TRAINER TSIBIN: Hoe lager de temperaturen hoe heter het gevecht" Verheyen is vol vertrouwen Startnummers IF wm'UH Voorlopig nog geen elfstedentocht Van den Berg de beste Nederlander Schaatskalender WOENSDAG 19 JANUARI 1966 15 NOG WAT SCHAVEN AAN DE BAAN IN DEVENTER y, Verheugde Verheyen Renes kampioen kortebaan van Zuid-Holland Post-Pfenninger leiden Analyse Kuijpers-Donner Opvallende prestaties van Jorritsma Vreedzaam 12 3 231132123 VWWWWWWWmAAfWWmiWWWyWWWWWWWWVAft/WWWWMWWWWWKIIIIWWWWWWWWWIIIW (Van een onzer verslaggevers) Boris Tsibin, klein, gezet, slimme oogjes in een ietwat verweerd gezicht, haar van een onbestemde kleur, is schaatstrainer. Voorts is hij een vriende lijk man die zich tijdens een gesprek gedraagt op een wijze waarvoor een diplomaat met een fors aantal jaren ervaring zich niet zou hoeven schamen. Hij wil best weten dat de Rus Kaplan (evenals Antsson, een van de Rus sische rijders die speciaal onder zijn leiding staan) een redelijke kans heeft zich in het komende weekeinde tijdens de strijd om de Europese titel in Deventer, naar de top van het klassement te rijden. Hij noemde op ons verzoek als kandidaten voor de titel ook de Noor Stiansen, de Nederlander Schenk, de Zweed Nilsson, de Russen Matusevich en Antsson. Daarna ver viel Boris Tsibin enige tijd in een diepzinnig zwijgen. Enkele minuten later voegde hij nog enkele namen aan de lijst van favorieten toe. „Liebrechts", zei de tolk, „en Verkerk, en Tsibin zegt dat het geen vriendelijkheid van hem is". Dit alles begeleid door een stralende lach van de Russische ichaatstrainer. Maar toch: Tsibin had slimme oogjes, en hij is diplomaat. Voor het uiterst gerieflijke hotel Hoog- holten (op een bijzonder gunstig punt te gen de met sneeuw gestoffeerde hellingen van de Holterberg geplaatst) hadden de rijders van de Russische ploeg korte tijd tevoren ten behoeve van de filmca mera een kleine schertstraining afge werkt. Antsson (28 jaar en gymnastiekle raar in Tallin) oordeelde gunstig over de accommodatie die Nederland voor het gchaatsgevecht heeft. De Rus vond de lucht alleen vochtig. De temperatuur die in Nederland algemeen als hinderlijk laag wordt beschouwd, maakte op de Russen geen indruk. In Moskou vroor het kortgeleden 27 graden. Het enige dat de Russen echt vrezen is regen. Droog weer en nog een paar graden vorst meer zou den hun zeer welkom zijn. „Hoe lager de temperatuur" zei Tsibin, „hoe heter het gevecht". Op de nog wat verlaten piste van De venter draaiden de Russen Antsson, Ma tusevich, Kositsjkin, Kaplan en Kuzov- kov gisteren twee uur lang hun ronden. De baan vonden zij goed, al meende Ko sitsjkin dat enig schaafwerk voor de wed strijden niet overbodig zou zijn. Op datzelfde ijs reed tegelijkertijd de Jonge Nederlander Eddie Verheyen. Een verheugde Eddie Verheyen. Verheyen, een wat stugge kwekeling uit Deventer, had over de gang van zaken rond zijn verkiezing weinig te zeggen. „Dat moet Je maar aan mijn vader vragen. Die heeft dat allemaal behandeld". Klaas Postma, een gymnastiekleraar uit Ak- krum en coach van Verheyen, stelde dat over de kwestie veel is geschreven wat niet waar bleek. „Ik ben er van over tuigd dat Huiskes niet van -plan is ge weest ontslag te nemen en dat hij iets der gelijks ook niet heeft gezegd. Huiskes en ik waren het er na het Nederlandse kam pioenschap over eens, dat Ed niet mee moest gaan. Hij zou in Fagernes een vreemde in de ploeg zijn geweest. Moge lijk zal de gang van zaken van, de laat ste dagen voor Eddie een mentale belas ting betekenen, maar ik ben er van overtuigd dat hij er tijdens de wedstrij den geen last van heeft. Waarom zou het ook niet goed gaan? De jongen schaatst zonder meer fijn. Ik hoop dat ik met Huis kes kan samenwerken, speciaal om Ed die verder te brengen." Verheyen zelf gaat de strijd ook vol zelfvertrouwen in. „Ik heb in de wedstrijden in het buiten land, waarin ik goede tijden móést ma ken om in de ploeg te komen, ook on der zekere druk gei eden. Toen ging het goed, waarom nu niet?" Gerd Zimmermann, een 23-jarige Duit ser met een blond en blozend gezicht on derbreekt zijn trainingsronde, teneinde mee te delen, dat er volgens de Neder landers weinig wind mag zijn, maar ik vind dat het hard waait". De medede ling dat de zeilen achter de tribunes za terdag en zondag de wind nog voor een deel zullen wegnemen, stelde hem nauwe lijks gerust. „Wat ik van het kampioen schap verwacht? Ik hoop bij de laatste zestien te komen. Meer niet. Ik heb zo'n idee dat de titel hier wel eens voor een Nederlander zou kunnen zijn." In het restaurant bij de baan waakte de schrale, Franse trainer Gerard Pra- deau zorgvuldig over de jonge Martine Ivangine. „Zij is hier", zei hij, „om te trainen". Ze volgt onze ploeg. Het is in derdaad geen Franse naam". Hij haalde een tikje moedeloos de schouders op. ,,'t Is Russisch, net als Kouprianoff, de enige grote schaatser die wij hebben ge had. U zult de naam van Martine nog wel eens horen. Ze is nu 18 en kampioe ne bij de meisjes en de dames. Wat de heren aangaat ach, we hebben wel een opvolger voor Kouprianoff, dat is Kouprianoff zelf, als hij weer opnieuw begint. Verder echt niemand." Deventer, dat door de hoog opgetrok ken tribunes nu de enige plaats in Ne derland is met een echt ijsstadion van formaat, verwacht vandaag de Finnen, Oostduitsers en Zweden voor een schaatstoernooi, dat door de inschrijving van voorts Italianen, Zwitsers, Belgen en 'Z&mw Er wordt hard gewerkt aan de ac commodatie in Deventer. De (Haar lemse) tribunes zijn aan de afwer king toe. Elf landen hebben te zamen met 30 rij ders ingeschreven voor het Europees schaatskampioenschap. De deelnemers zijn (met startnummers): België: 1. Franchis Brueren, 35. Michel Piens re serve); Finland: 2. Jouko Launonen, 3. Raimo Hietala, 36. Pekka Halines (res.); Frankrijk: 4. Michel Thepenier, 5. Jean Jacques Rumpler, 37. Michel Duchet (res.); Italië: 6. Renato De Riva, 7 Glo- der Giancarlo; Nederland: 8. Cees Ver kerk, 9. Ard Schenk, 10. Rudi Liebrechts, 11. Frits Bartling, 12. Eddy Verheyen, 39. Peter Nottet (reserve); Noorwegen: 13. Svein Erik Stiansen, 14. Fred Anton Maier, 15. Per Ivar Moe, 16. Per Willy Guttormsen, 17. Bjoern Tveter, 40. Mag- ne Thomassen (res.); Oost-Duitsland: 18. Horst Freese, 19. Hubert Braun; Oosten rijk: 20. Herman Strutz; Rusland: 21. Eduard Matusevitch, 22. Valeri Kaplan, 23. Ants Antsson, 24. Viktor Kositsjkin, 25. Viktor Kuzovkov, 43. Valeri Tsjagin (res.); West-Duitsland: 26. Günter Traub, 27. Gerd Zimmermann, 44. Klaus Kan- sche (res.); Zweden: 28. Johnny Hoeglin, 29. Jonny Nilsson, 30. Oerjan Sandler, 45. Goeran Johansson (res.). Gisteren zijn in Bodegraven de wed strijden om het Zuidhollands kampioen schap kortebaan gehouden. De uitslag luidt: 1. K. Renes (Nieuw- poort), 2. J. Wolfers (Woubrugge), 3. D. Borst (Hoogmade), 4. C. Borst (Hoogma- de), 5. B. Roode (Zevenhuizen). Gerrit de Vries uit Gorredijk behaalde in Oudkerk het kampioenschap van Fries land kortebaan heren. Jan Halfweeg uit Wieringen zegevierde in Wervershoof op de langebaan. Hij won zowel de 500 als de 1500 meter en eindigde op de 3000 meter op de tweede plaats. Piet Modder werd tweede in de algemene rangschik king. Eddie Verheyen is al opgenomen in het internationale milieu. Hier is hij in gezelschap van de Rus Matuse vich. Oostenrijkers, een van de bestbezette uit de schaatsgeschiedenis zal worden. Er hadden nog Polen bij kunnen zijn ook. Zij hebben het gisteren geprobeerd. Het was net te laat. Vanmorgen vroeg bij de neutralisatie had het Nederlands-Zwitserse duo Peter Post Fritz Pfenninger met 253 punten en een ronde voorsprong de leiding in de zesdaagse van Berlijn. In de zesdaagse van de toekomst voor amateurs rukten onze landgenoten Ge rard Koel en Leo Duyndam, ondanks matige klasseringen (vijfde en zevende) op naar de eerste plaatsen in het klasse ment. Koel leidt met 41 punten voor Duyndam en de Duitser Sternbeck, die 36 punten behaalden. Wit: Kuijpers (Ned.) - Zw.: Donner (Ned.) Spaanse partij: 1. e2-e4, e7-e5; 2. Pgl-f3, Pb8-c6; 3. Lfl-b5, a7-a6; 4. Lb5-a4, b7-b5 (door Donner vaak toegepast, maar tame lijk verplichtend); 5. La4-b3, Pc6-a5; 6. 0-0, d7-d6; 7. d2-d4, Pa5xb3; 8. a2xb3, f7-f6; 9. Pf3-h4, Dd8-d7 (tegen f4 ligt nu Dg4gereed); 10. Pbl-c3, Pg8-e7; 11. d4xe5, d6xe5; 12. Ddl-f3, c7-c6; 13. h2-h3, Dd7-e6; 14. Tfl-dl, g7-g6; 15. Lcl-e3 (ook Dd3 komt in aanmerking), Lf8-g7; 16. Le3-c5, 0-0; 17. Tdl-d6, De6-f7; 18. Df3-d3, Lc8-e6; 19. Ph4-f3, Tf8-c8; 20. Dd3-dl, g6-g5; 21. Pc3-e2, Pe7-g6; 22. Td6-d3, h7-h5 (sterk in aanmerking kwam a5); 23. b3-b4, g5-g4 (en hier verdiende h4 over weging); 24. h3xg4, h5xg4; 25. Pf3-h2, f6-f5; 26. e4xf5, Le6xf5; 27. Td3-g3, Tc8-d8; 28. Ddl-cl, Df7-e6; 29. Tg3-a3 (volgens Donner had wit moeten doorzetten op de koningsvleugel door f3 te spelen, terwijl ook Tla3 in aanmerking kwam) OOOOOOOOOOOOCXXXX>OOOC)OOOC<XXX)OOC)OOOOCX700COOOOC 29. De6-c4? (nu komt zwart in onover komelijke moeilijkheden, correct was Pf4 geweest, waarna zwart minstens gelijk spel heeft); 30. Dcl-g5 (accentueert de zwakte van zwart's koningsvleugel), Dc4xc2; 31. Pe2-c3, Td8-f8 (waarschijnlijk bood het kwaliteitsoffer Td4 betere ver dedigingskansen. Overigens hoefde wit nergens op in te gaan, want zijn Lc5 is sterker dan een toren32. Ph2xg4'„ Tf8-f7; 33. Pg4-e3 (Daardoor raakte de zwarte dame op dwaalwegen), Dc2-d2; 34. Tal-dl, Dd2xb2; 35. Pe3xf5, Db2xa3; 36. Dg5xg6, Tf7xf5 (er dreigde Ph6+ enz.); 37. Tdl-d7(overtuigend slot'.), Da3-cl+38. Pc3-dlZwart geeft het op. Ard Schenk en Kees Verkerk, de beide kemphanen van het recente Nederlandse kampioenschap in Deventer, waren tij dens gisteren gehouden internationale wedstrijden in Bergen (Noorw.) enkele rijders, die ook zaterdag en zondag a.s. bij de Europese titelstrijd te Deventer van de partij zullen zijn, te snel af. In het klassement over 500 en 3000 meter bezetten zij respectievelijk de eerste en tweede plaats voor de Noorse coming- man Bjoern Tveter en diens landgenoot Magne Thomassen. Het ligt in de bedoe ling, de wedstrijden vandaag in Tronheim voort te zetten. Onder gunstige omstandigheden een temperatuur van min vier graden, wei nig wind en helder weer imponeerden onze landgenoten vooral op de 3000 me ter, door Schenk in 4.35.6 gewonnen met een voorsprong van slechts 0,2 sec. op Verkerk. Tevoren., had Schenk, die zich ditmaal op'de sprint duidelijk van Ver kerk distantieerde, op de 500 meter een gedeelde tweede plaats bevochten in 42,2 sec. 0,3 sec. langzamer dan die van win naar Roar Groenvold (Noorwegen). 500 meter: 1. Groenvold (Noor) 41.9, 2. Elvenes (Noor) en Schenk (Ned.) 42,2, 4. thomassen (Noor) 42,6, 5. veter (Noor) 42,8, 6. Verkerk (Ned.) 43,3, 7. Nilsson (Zweden) 44,2. 3000 m.: Schenk 4.35.6, 2. Verkerk 4.35.8, 3. Tveter 4.39.6, 4. Nilsson 4.42.8, 5. Thomassen 4.43.9. Totaalklassement: 1. Schenk 88.133, 2. Verkerk 89.267, 3. Tveter 89.410, 4. Tho massen 89.767, 5. Groenvold 90.653, 6. Bilsson 91.363. De andere leden van de Nederlandse kernploeg namen deel aan een wedstrijd in Hamar. Goed op dreef was Jorritsma, die geprikkeld was voor zijn niet-verkie- zing in de ploeg voor de Europese kam pioenschappen. Hij maakte tijden van 43,0 sec. op de 500 m. en 7 min. 58,3 sec. op de 5000 meter en klom daardoor naar de eerste plaats in het klassement. De laatste prestatie, krijgt, evenals de 7 min. 54,2 sec. van winnaar Rudi Liebrechts, meer reliëf, wanneer men weet, dat bij een temperatuur van 20 graden onder nul werd gereden, zodat de omstandigheden niet bepaald ideaal waren. De Nederlan ders beheersten de strijd volkomen, Jo- han Lind kwam als beste Noor pas op de vijfde plaats in het klassement. 500 meter: 1. Aamodt (Noor) 42,7 sec. 2. Bartling 42,9, 3. Jorritsma 43,0, 7. Lie brechts 43,9, 9. Nottet 44,2. 5000 m.: 1. Liebrechts 7.54.2, 2. Jorrits ma 7.58.3, 3. Nottet 7.59.8, 4. Bartling 8.03.4. Eindklassement 1. Jorritsma 90.830 pnt. 2. Bartling 91.240 pnt., 3. Liebrechts 91.320 pnt., 4. Nottet 92.180 pnt., 5. Lind (Noorw. 94.170 pnt. Er is voorlopig nog geen kans op een elfstedentocht. Slechts 40 percent van de route is betrouwbaar. Toch melden zich de eerste voortekenen. Zo heeft het be stuur van „De Friese Elfsteden" bij voor baat de medewerking van de genietroe pen gevraagd voor het slaan van een Baileybrug over het van Harinxmaka- naal, om de start op de Zwette mogelijk te maken. Het ijs van het van Harinxma- kanaal wordt namelijk angstvallig door ijsbrekers open gehouden, zodat op dit wa ter wellicht niet gestart kan worden, zo als gewoonlijk. Er is ook rekening ge houden met het feit, dat de tocht even tueel op een vrijdag zal worden uitge schreven. Kiest het „Elfsteden"-bestuur de vrijdag, dan is de „Frieslandhal", die ditmaal hotel „De Groene Weide" moet vervangen, bezet wegens de veemarkt. Dan zal men echter gebruik maken van een grote tent. (Van onze schaakmedewerker) In de zesde ronde van het Hoogoven toernooi liep Polugajevski een half punt uit op Ivkov, terwijl Donner door een tweede nederlaag in successie verder te rugviel. Van den Berg versloeg de Est- lander Nei, die het onderste uit de kan wilde hebben. Polugajevski kreeg met zwart tegen Bachtiar al spoedig het be tere spel, maar een blunder van de In donesiër maakte een ontijdig einde aan de strijd. Vermoedelijk is Bachtiar enigszins „aangeslagen" geweest door zijn nederlaag tegen Bilek uit de vori ge ronde. Ivkov maakte tegen Bilek geen enkele kans op voordeel, want de Hon gaarse kampioen speelde uiterst solide. Na een aantal vereenvoudigingen zag Iv kov in, dat de vastgelopen stelling een puntendeling rechtvaardigde. Donner paste tegen Kuijpers een mo derne variant van de Spaanse partij toe, waarmee hij in het vorige Hoogoventoer nooi slechte ervaringen opdeed. Nu ging het beter, maar in het middenspel slipte hij dusdanig, dat Kuijpers de partij met een paar krachtzetten kon uitmaken. Voor mat of dameverlies geplaatst moest Donner zich gewonnen geven. Van den Berg doet het dit jaar uitste kend en het lijkt wel of hij zijn oude vijand, de tijdnoodduivel, van zich heeft weten af te schudden. Nei probeerde het tegen Van den Berg met een offercom binatie en ofschoon deze niet foutief was bleek er bij de analyse achteraf toch niet meer dan remise voor de Estlander in te zitten. Nei had de dringende remise afwikkeling wel gezien, maar hij wilde het volle pond. Waarschijnlijk heeft hij een belangrijke voortzetting die Van den Berg in petto had, overzien. Met een loper meer won Van den Berg geforceerd. De ontmoeting tussen Bobotsov en Damjanovic ontaardde in een ontstellend tijdnoodduel. Bobotsov had een kansrijk kwaliteitsoffer gebracht, maar goede ver dediging van zijn tegenstander deed de balans in evenwicht houden. Toen begon de klok een woordje mee te spreken. Met grote klappen daalden de stukken op het bord neer en de spelers waren zo zeer in de ban van het spel, dat tenslotte acht a negen zetten meer werden gedaan dan het verplichte aantal. Toen kon de partij worden afgebroken, nadat deze voor wat het slot betreft was gerecon strueerd. De tweede zitting was heel rustig en vreedzaam. Szabo-Filip was een tamelijk vlakke remise, maar tussen Lehmann en Van Scheltinga kwam dit resultaat pas na scherpe verwikkelingen tot stand, die vrijwel de gehele speeltijd in beslag nam. Czerniak poogde achteraf te bewijzen, dat hij tegen Langeweg steeds beter had gestaan, maar de Nederlander was het daar niet mee eens en enkele toeschou wende grootmeesters evenmin. Dat Czer niak door een elegante combinatie remi se kon forceren, lag aan Langeweg, die hem ten onrechte deze kans had gebo den. In de meestergroep won wereldkam pioene Nona Gaprindasvili van de sterke Oostenrijkse Fide-meester Beni. Nona had aanvankelijk last van hoofdpijn en misschien was het daaraan te wijten, dat haar positie niet zo best was. Later klaarde een en ander op en na een kwa liteit te hebben buitgemaakt, won de we reldkampioene in tweede zitting door se cuur spel. Hans Ree versloeg de Hon gaar Sandor in goede stijl, maar Jongs- ma kon het in tijdnood tegen Ghitescu niet bolwerken. Kramer zwoegde hard in tweede zitting om tegen Gereben een pluspion tot gelding te brengen. Onze landgenoot had al gevreesd, dat dit net niet zou gelukken en hij kreeg gelijk. Ge reben verdedigde zich met kennis van za ken, zodat remise het logisch besluit werd. Bij de dames kwam de Nederlandse kampioene in groot gevaar tegen de Hon gaarse Karakas. Door onverzettelijke ver dediging van mevrouw Vreeken kwam er na zeven uur spelen een stand op het bord, die bij correct spel remise moet worden. Mevrouw Heemskerk won een pionnetje tegen mevrouw Timmer, maar later „vercombineerde" zij zich. De scha de viel echter mee want er tonstond een eindspel van drie pionnen tegen een paard. Mevrouw Heemskerk speelde dit virtuoos af naar de volle winst. De Roemeense Nicolau versloeg de Poolse Litmanovicz in een bezienswaar dige aanvalsparty en zij kwam daardoor alleen op de eerste plaats. Grootmeestergroep. Zesde ronde: Van den Berg (Ned.)Nei (Rusl.) 10, Szabo (Hong.)Filip (Tsj.sl.) remise, Czerniak (Isr.)Langeweg (Ned.) remise,-Bobotsov (Buig.)Damjanovic (Joegosl.) remise, Lehmann (W. Duitsl.)Van Scheltinga (Ned.) remise, Bachtiar (Ind.)Poluga jevski (Rusl.) 01, Ivkov (Joegosl.) Bilek (Hong.) remise, Kuijpers (Ned.) Donner (Ned.) 10. Na zes ronden luidt de stand: 1 Polu gajevski 5V2, 2. Ivkov 5, 3-4 Bilek, Szabo 4, 5-6 Van den Berg, Filip 3y2, 7-10 Bo botsov, Czerniak, Donner, Kuijpers 3, 11. Nei 2y2, 12. Van Scheltinga 2, 13-16 Bach tiar, Langeweg, Damjanovic, Lehmann Vit. PROGRAMMA In de zevende ronde van1 het Hoog ovenschaaktoernooi de grootmeester- groep worden de volgende partijen gespeeld: Donner—Van den Berg, Bi lekKui j persPolugaj evskiIvkov, Van ScheltingaBachtiar; Damjano vicLehmann; LangewegBobotsov; FilipCzerniak; Nei—Szabo. De zevende ronde wordt vandaag ge speeld. Donderdag 20 januari is er een rustdag in de hoogste groepen van het Hoogovenschaaktoernooi. Dan begint echter wel de strijd in de tienkampen. De opening van die tienkampstrijd is om kwart over drie 's middags, waar na van vier uur tot negen uur de eer ste ronde wordt verspeeld. Meestergroep. Tweede ronde: Gaprin dasvili (Rusl.)Beni (Oost.) 10, Ghi tescu (Roem.)Jongsma (Ned) 10, San- dor (Hong.)Ree (Ned.) 01, Westeri- nen (Finl.)Walthemathe (W. Duitsl.) afgebr., Kramer (Ned.)Gereben (Zwits.) remise, Ostojic (Joegosl.)Smederevac (Joegosl.) remise. Stand: 1-2 Kramer, Ostojic iy2, 3-5 Ghi tescu, Ree, Westerinen 1 en 1 afgebr., 6-7 Gaprindasvili, Sandor 1, 8-11 Beni, Gere ben, Jongsma, Smederevac y2, 12 Walthe mathe 0 en 1 afgebr. Uitslagen damesgroep tweede ronde: R. Jovanovic (Joegosl.)Malypetrova (Tsj.) 01, Vreeken (Ned.)Karakas (Hong.) afgebr., Polihroniade (Roem.)K. Jova novic (Joegosl.) remise, Heemskerk (Ned.)Timmer (Ned.) 10, Nicolau (Roem.)Litmanovicz (Polen) 10, Chaude de Silans (Fr.)Radzikovska (Po len) remise. Na twee ronden luidt de stand: 1. Ni colau 2, 2-5. Chaude de Silans, K. Jova novic, Heemskerk, Malypetrova iy2, 6. Po lihroniade 1, 7. Karakas t en 1 afgebr., 8-10 Timmer, Litmanowicz, Radzikovska y2, 11. Vreeken 0 en 1 afgebr., 12. R. Jo vanovic 0. (Van onze sportredactie) In 1959 was M. C. de Jongh een van de aankomende voetbaltrainers, die aan de Sporthochschule in Keulen les sen ontving. Georg Kessler was een collega in dat opzicht. Vanaf 1 januari 1966 werken zij in Zeist samen bij de opleiding van Nederlandse voetballers. Kessler als de KNVB-bondscoach, De Jongh als zijn assistent. Het betekent voor de Zandvoortse trainer, die drie jaar RCH onder zijn hoede had vooral de training van UEFA-jeugd en ama teurteams. De Jongh heeft zich in de afgelopen weken snel aangepast aan de situaties, zoals die op het KNVB-oefencentrum bestaan. Hij vindt opmerkelijke vol doening in het werk, dat ook bestaat uit een ruime coördinatie van inlich tingen over vele voetballers. Ook bij de trainersopleiding en de samenstel ling van de oefenstof is hij betrokken. De Jongh ziet zich binnenkort tevens belast met de nationale selectie van spelers van 14 tot 16 jaar, de leeftijds groep, die door Kessler als bijzonder belangrijk wordt gezien. Voetbaltrainer De Jongh 41 jaar oud heeft een contract voor de tweede helft van het huidige seizoen. Daarna komt voor hem en voor de KNVB de keus aan de orde over een eventuele verlenging of een terugkeer naar een voetbalclub. De Jongh bekijkt voorlopig echter nog clubwedstrijden enkel als bijzonder waarnemend toe schouwer. Zijn rapporten over wed strijden als Feijenoord-Elinkwijk en DWS-Sparta bijvoorbeeld zijn van be lang bij de samenstelling van de se- lectiegroep voor het Nederlands elftal van de semi-profs en van dat elftal zelf. De prognoses van De Jongh voor de wedstrijden, die deze week op het to toformulier staan, zijn: DOS—DWS 2 SpartaFortuna1 HereclesADO 2 Go Ahead—GVAV3 TelstarWillem II 3 PSVTwente 1 MVVFeijenoord 2 AjaxElinkwijk 1 DHC—NEC 3 CambuurRBC 3 SittardiaXerxes 3 Blauw WitVolendam 2 HVCZwartemeer 1 19 januari: Ter Aar: afvalwedstrijd voor veteranen boven 40 jaar. Gouderak: natio nale rondewedstrijd. Westervelde: gewes telijk kampioenschap langebaan heren. Gend bij Nijmegen: nationale wedstrijd schoonrijden voor dames, heren en paren. Ossenzijl: ijsvereniging Opnieuw Verenigd kortebaanwedstrijd vrouwen. Zierikzee: uurwedstrijd. Schijnsel: nationale lange- baanwedstrijd heren. Noorden: ijsvereni ging Ijsvermaak, plassentocht 45 km. start van 10.00 tot 14.00 uur bij café Sport te Noorden (iedere dag). Hoogkar- spel: toertocht van 20 km., start 1 uur, café Bantam. 20 januari: Wissenkerke: koppel en af valwedstrijd. Zuilinchem: ijsvereniging Volharding: af stands wedstrijd 40 km. 15 uur. Andijk: toertocht 25 en 50 km., aan vang 10 uur, café Cultura. Graft: wed- strijdtocht 120 km. 21 januari: Wilnis: ijsvereniging Nooit- gedacht, afvalwedstrijd. Diemen: nationa le langebaanwedstrijd heren 500 en 1500 meter. Giessenburg: ijsvereniging De Glessen, gewestelijk kampioenschap kor tebaan dames junioren en senioren. 22 januari: Veere: kampioenschap Wal cheren schoonrijden dames, heren en pa ren, klasse A en B. Polsbroek: ijsvereni ging Nooitgedacht twee provinciëntocht, 15, 25, 35 km., start tussen 11 en 14 uur in Polsbroekdorp. Vlaardingen: Westland- toertocht 35 km.: start tussen 10 en 14 uur in Vlaardingen bij de vaartweg in Maas land bij het veilinggebouw en in Schiplui den. Hazerswoude: afvalwedstrijd voor ju nioren. Polsbroek: wedstrijdtocht 35 km. start vanaf 10,30 uur. Hoogkarspel 22 en 23 jan.: toertocht 20 km., café Bantam 10 uur. Den lip: 22 en 23 januari: waterland- tocht 45 km., start 10.00 uur in Oostzaan, Den lip en Ilpendam. Eilandpoldertocht 22 en 23 januari: 35 en 70 km.: aanvang 10.00 uur in De Rijp, Graft, Grootschermer, Schermerhorn, Driehuizen, Sloten, West- en Oostgraftdijk. Uithoorn: 22 en 23 jan.: ijsvereniging Zijdelmeer, Amstellandtoertocht, 20 en 40 km. start tussen 9 en 14 uur bij hotel Het Rechthuis in Uithoorn.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 15