Bouw IJmuidens zwembad gaat ook tijdens vorst normaal door l DE ZILVERVLOOT: NU f. 100.- RAIFFEISEHBANK IJMUIDEN Recreatie in Randstad Traagheid in Kennemerland prikkelt boeren en tuinders VIISKE 3 - f89.~ ZWINENBURG OLIEHANDEL Arbeiders werken in een verwarmde plastic tent D500 Havenberichten Lezing voor Nivon V elsen-I J muiden V ogelliefhebbers en vogels Lezing over naturisme in Cultureel Centrum Nog acht water bronnen voor Velsen WH Black Decker L0ENDERSL00T Voor goedkope PETROLEUM naar WOENSDAG 19 JANUARI 1966 Burgerlijke Stand Velsen Drukkerij P. W. Nijssen WASAUTOMATEN OLD CLOTHES NEW DRY CLEANING ONLY I - Het bouwterrein is toegedekt met een laag sneeuw van enkele decimeters dik en het vriest vier graden. Normaal zou het werk al dagen plat moeten liggen wegens vorstverlet, maar voor de vernieuwing van het openluchtzwembad De Heerendui nen in IJmuiden geldt deze winter het pa rool doorwerken. Deze zwembadbouw is daarmee een van de bijna 800 bouwpro jecten in Nederland waar dankzij bijzon dere voorzieningen het lied van de ar beid niet is verstomd. Onder een enorme tent van doorschijnend plastic en in een temperatuur die door „warmtekanonnen" op peil wordt gehouden gaat de bouw van de nieuwe bassins gewoon door. „De aanhoudende vorst is voor ons na tuurlijk wel een tegenvaller. Maar de streefdatum voor het gereedkomen van het nieuwe zwembad blijft toch juni van dit jaar. We zetten alles op alles om dat Advertentie De meest verkochte 8 mm boormachine Met horizontale boorstandaard a 13.- CADEAU! L. Nieuwstraat 435 - Centrum Galerij Telefoon 4654 Dinsdag aangekomen te IJmuiden: Gaaster- kerk, van Antwerpen; Arkas, Antwerpen; Neu- harlingersiel, Antwerpen; Leiderkerk, Antwer pen; Sandoen, Londen, IJmuiden; Mandourah, Kreta; Hontestroom, Sheerness; Elsa, Mantyluoto, Zaandam; Ilias, Antwerpen; Fiona, Monrovia, IJmuiden; Henri G., Bremerhaven; Marichu, Antwerpen, IJmuiden; Majo, Londen, IJmuiden; Tanto, Londen, IJmuiden; Amor, Vastervik; Bore 4, Ixpila, Velsen; Prinses Irene, Londen; Liberty, Londen; Gazelle, Boston, Zaandam; Bram, Dagenham; Tasman, Londen; Globe Car rier, Philadelphia; Charlotte, Londen; Bothnia- borg, 'Hamina; Slawno, Stettin; Mosselbay, Rot terdam; Ostrobotnia, Mantyluoto. Dinsdag vertrokken uit IJmuiden: Gaaster- land, naar Las Palmas; Willy Huber, Avilez, IJmuiden; Brandestein, Le Havre; HKS De Hoop, Hoek van Holland, IJmuidenl Marianne, Rouaan, IJmuiden; Spes, Swinoujcscie, IJmuiden; John Kruse, Antwerpen; Draco, Aarhus; Dania, Ko penhagen; Svanborg, Caloa, Velsen; Tagri, Ports mouth, IJmuiden; Lireco, Shoreham; Rilda, Moh i Rana, IJmuiden; Zaanstroom, Leith; West Ridge, Goole; Theomana, Rouaan; Buka, Lon den; Amberley, Londen; Oranjeborg, Delfzijl, Beverwijk; IJstroom, Seeham; Hoe Vinces, Lon den; Contact, Zwijndrecht, Zaandam; Lever- kusen, Antwerpen; Kemphaan, Marseille; Phi- letas, Rotterdam; Jarosa, Hamburg, IJmuiden; Nordpol, Kingslynn; Hejo, Gent; Valkenier, Vlaardingen, Zaandam; Strabo, Bordeaux; Spie keroog, Moranger. Woensdag aangekomen te IJmuiden: Thea, van Londen, IJmuiden; Pallas, Kotka; Najade, Bilbao, IJmuiden; Sinoutskerk, Antwerpen; Omefjell, Rotterdam; Georgina V. Everard, Londen; Pergo, Lowestoft, IJmuiden; Neder-Eems, Antwerpen. Woensdag vertrokken uit IJmuiden: Leider- kerk, naar Rotterdam; Nestor, Hamburg; Geest- diep, Grimsby, IJmuiden; Spaarnestroom, Huil; Hontestroom, Sheerness; British Fern, Londen. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of besterpming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit, dat het schip van 9i naar Amsterdam is gegaan). waar te maken," zegt aannemer W. A. Rolvink uit IJmuiden. Enige van zijn werklieden waren gis teren bezig met het opzetten van het ge raamte voor de plastic overkapping. Daar onder zullen ook bij strenge vorst de ijzervlechters en betonstorters hun gang kunnen gaan. Begonnen wordt aan de springkuil in het grootste zwembassin dat vijftig meter lang en dertig meter breed zal worden. Mocht dit nodig zijn dan kan de plastic werktent boven andere gedeel ten van het zwembad in aanbouw worden opgeslagen. In eveneens verwarmde werkloodsen op het terrein worden intussen de bekis Bij de ingang van het bouwterrein duidt dit bord aan dat het zwem badproject De Heerenduinen een van de 800 bouwwerken in Nederland is waar tijdens vorst wordt doorge werkt. BEVALLEN: J. C. M. Beekman-Nagel, d., Hazevlak 4, IJmuiden; C. Vink-Schoo- ne, z., Groeneweg 1, IJmuiden (oost); M. H. J. Brandligt-Bruijnen, d„ Velserender- laan 2, Santpoort (zuid); E. van Henten- de Weers, z., Oranjestraat 36, IJmuiden; J. M. Baanstra-Pereboom, z., Moerberg- plantsoen 37, IJmuiden; C. M. Stroet-Met- zelaar, d., Pegasusstraat 56, IJmuiden; E. van Ginkel-Vergers, z., Lange Nieuwstraat 149, IJmuiden; N. P. Spaans-Struijs, d., Reggestraat 47, IJmuiden; H. A. Stekelen- burg-Zerr, d., Hazevlak 66, IJmuiden; A. W. de Boer-Bergsma, z., Santpoortse Dreef 148, Santpoort; J. P. Witteman-Vermeij, d., Bloemendaalsestraatweg 27, Santpoort (zuid); E. J. M. Hoogenboom-Groot, z., Salonwagen a/d Loggerstraat, IJmuiden; J. van der Zwan-Keizer, d., Mercurius- straat 11, IJmuiden; N. Verwoerd-Bos, d., van Dalenlaan 204, Santpoort (zuid); A. C. M. Koster-de Greeuw, d., Bruno Klau wersstraat 5, Santpoort (zuid); M. L. Langbroek-Sieraad, z., Bestevaerstraat 13, IJmuiden (oost); E. M. Visser-Zwaan, z., Kanaalstraat 100, IJmuiden; A. Eichel- berg-Groeneveld, d., Chr. van Swolllaan 14, Haarlem. OVERLEDEN: G. Bakker, 92 jr., we duwe van J. E. de Ruiter, Trompstraat 16, IJmuiden (oost); C. Bleijendaal, 49 jr., echtgenoot van J. de Jong, Bergerhuis- straat 27, Beverwijk; G. Wonder, 65 jr., weduwe van C. Banning, Grahamstraat 154, IJmuiden; J. P. M. Teding van Berk hout, 79 jr., echtgenootvan M. O. Maas Geesteranus, Louise de Colognylaan 15, Santpoort (zuid); A. C. Molenaar, 51 jr., echtgenote van G. Michel, Koningin Wil- helminakade 65, IJmuiden. Advertentie GEBOORTE- VERLOVINGS- HO WELUKS KAARTEN VOORHEEN FIRMANT DRUKKERIJ „NUKO" OOSTERDUINWEG 31. UMUIDEN - TEL. 2029 De drukker die er tevene weont, ook 'e avonds geopend Ket geraamte voor de enorme tent waarin gewerkt zal worden wordt opgezet. De overkapping beslaat honderden vierkante meters. tingdelen en de stalen bewapening voor de betonnen bassinwanden voorbewerkt. Deze speciale voorzieningen bewijzen da het de gemeente Velsen veel aan gelegen is de vernieuwing van het zwembad De Heerenduinen nog voor deze zomer haar beslag te doen krijgen. Velsen zal dan een modern geoutilleerde zweminrichting rijk zijn met twee 50 meter baden waarin het water op aangename temperatuur gehou den zal worden. Ook op minder warme da gen zal het Velsense openluchtbad derhal ve zijn nut ten volle bewijzen. Advertentie 17 JAAR LANG hebben we onze prijzen niet verhoogd OOK NU NIET! Leeuweriklaan 35 - IJmuiden-O. Telefoon 5404 De sneeuw, die nu al dagen lang blijft liggen, is ook in de IJmuidense duinen voor de jeugd een dankbaar speelobject. Op de duinhellingen wordt druk gesleed. Vlak bij de be bouwing van IJmuiden-W^st hebben de kinderen hier een wijds speel terrein waar ze dan ook naar harte lust gebruik van maken. Advertentie Vroeger kon je met het Zil- vervloot-spaarplan f 200, per jaar sparen. Na zes, ze ven, acht of negen jaar kreeg je dan 10% extra rente! Nii kun je f 300,— per jaar sparen. Nü krijg je over driehonderd gulden per jaar die extra rente van 10 Dat gaat in de papieren lopen! Zö loop je binnen met de Zilvervloot! Doe er aan mee. Doe het bij de Raiffeisenbank. MEER spaarbank en alle bankzaken Kennemerlaan 57 35 W 66-3 Recreatie in een gebied met als straal ca. 40 km. rondom Woerden, omvattende de steden Rotterdam, Den Haag, Utrecht, Amsterdam en het IJmondgebied, samen gevat onder de naam Randstad Holland" dit vormde het onderwerp waarover me vrouw C. A. de Ruyter-De Zeeuw uit Rot terdam gisteravond een lezing hield voor het NIVON, afdeling Velsen-IJmuiden in het Cultureel Centrum te IJmuiden. Vol gens de statistieken zal omstreeks 1980 in dit gebied een bevolking van acht tot negen miljoen zielen wonen; men kan dus niet zo licht over het onderwerp „recreatie in de Randstad" heen stappen, aldus mevrouw de Ruyter, lid van G.S. van Zuid-Holland. Als recreatiegebied komen in aanmer king: strand, watersportgebieden, polders, viswater, duinen, landgoederen, bosgebie den en heidevelden; rondom de stad bermrecreatie met pick-nickplaatsen en speelweiden voor de jeugd. Wil men de bestaande plannen voor de Randstad recreatie ten uitvoer brengen, dan zal daar een bedrag van ca. 1 mil jard gulden mee gemoeid zijn. Het gaat hier dan om een gebied van 6000 hecta ren. Om tot deze cijfers te kunnen komen, heeft men een onderzoek ingesteld onder de bevolking in de Randstad Holland. Er moesten vele vragen worden beantwoord. Hoe wordt de beschikbare recreatieruim te benut? Hoe. groot is de behoefte aan ruimte voor de dag- en weekendrecrea tie en hoeveel is er aanwezig? Hoeveel ki lometers willen de gemiddelde bewoners van dit gebied afleggen om te komen van het woongebied tot het recreatiegebied? De volièrevereniging „Fauna Felisena" voor IJmuiden en omstreken zal haar jaarvergadering houden op 21 februari. Aftredend en niet herkiesbaar zijn de voorzitter de heer D. Haak, de tweede voorzitter de heer Jansen, de secretaris de heer G. Heuperman, de tweede secre taris de heer H. J. Koster, de penning meester de heer J. de Rooy en het be stuurslid de heer J. P. Jung. Niet aftre dend zijn de heren J. Gorter en W. Vun- derink, respectievelijk tweede penning meester en commissaris voor algemene zaken. In de diverse afdelingen waren de vol gende leden winnaars van prijzen. Tro pen: de heren Van de Ketterij, Groot en Haver. Parkieten: de heren Koster en De Heer. Postuurkanaries: de heer Kuilman. Harzer kanaries: de heer D. Kuil. Kleur- kanaries: de heren Van de Ketterij, Ham, Vliet en De Vries. Gebleken is, dat 62 percent binnen een radius van dertig kilometer blijft voor re creatie. Van de stedelingen uit de grote plaat sen van de Randstad Holland trekken de inwoners van Hilversum (41 percent) het meest van allen naar buiten. Dit is verklaarbaar door de bos- en heidegebie den in de dichte nabijheid. Na al deze en nog vele andere gege vens bestudeerd te hebben, is men tot de conclusie gekomen, dat om de steden- gordels van elkaar af te houden, de struc tuur van de steden als volgt moet zijn: een centraal gelegen stadskern, buiten wijken met veel stedelijk groen, een gor del van recreatiegebied in verzorgd agra risch landschap en tenslotte open agra risch land. Met dia's liet mevrouw De Ruyter dui delijk de mogelijkheden voor recreatie bij de stad Leiden, in de Biesbos en de af scheiding van industrie- en recreatiege bied op Voorne-Putten zien. In het Cultureel Centrum te IJmuidei. heeft de heer J. Egmond, voorzitter van de naturistenvereniging „Zon en Leven" dinsdagavond een belangwekkende lezing gehouden over het naturisme. Hij deed dat op uitnodiging van de Nederlandse vereniging voor sexuele hervorming. Ne derland telt een dozijn naturistenvereni gingen, die om en nabij negenduizend le den omvatten. In landen als Zwitserland, Oostenrijk, West-Duitsland en Frankrijk is het naturisme veel sterker verbreid. In ons land zijn zestien kampen waar het naturisme in praktijk gebracht wordt. Met dia's en een filmpje illustreerde de heer Egmond op kiese wijze de doelstel lingen van het naturisme, een levensbe schouwing die in ons land nog op veel on begrip stuit, aldus de leider. Zijn betoog vond bij de vele aanwezigen een aan dachtig gehoor. Tijdens een goed bezochte ledenverga dering van de Christelijke Boeren- en Tuindersbond te Beverwijk heeft de voor zitter, de heer T. Wentink zich pessimis tisch uitgelaten over de „volgens hem, wel zeer trage gang van zaken in Ken nemerland. waar vele problemen voor boer en tuinder om een oplossing schreeu wen." Daar zijn de ruilverkaveling en de streekverbetering, twee zaken van de eerste orde. Gezien de opmars van de industrie, lijkt het bijna onwezenlijk te praten over verkavelingen en verbeterin gen van de streek in het belang van de agrariërs. Heeft het eigenlijk nog zin, om zich in te zetten voor de continuering van de agrarische sector, nu van alle kanten en in steeds sneller tempo aan slagen worden gepleegd op land- en tuin- bouwgronden? Nieuwe bestuurlijke indeling, nieuwe auto- en spoorwegen, onverzadigbare stadsuitbreiding, groeiende en nieuwe stadsuitbreiding, groeiende en nieuwe in dustrieën, het zijn alle dingen welke de agrariër, die om z'n bestaan moet vech ten, prikkelen. „Toch zullen we door moeten zetten en er voor hebben te zorgen dat onze bedrij ven niet al te veel te lijden hebben onder deze trage gang van zaken. Onze belan gen dienen we te behartigen op die plaat sen waar u als georganiseerde bij hoort", aldus spreker, die wees op het groeiend aantal tuinders dat voor de industriële ontwikkeling moet wijken om eventueel elders het beroep voort te zetten. Velen worden door stadsuitbreiding belemmerd in hun bedrijfsvoering: zij mogen niets m V'-* V meer aan hun bedrijf doen, geen kassen bouw of iets anders, maar de onderhande laars hebben alle tijd, het bewuste per ceel is immers nog lang niet nodig." De heer Wentink adviseerde de gedu peerden te gaan praten met de betrok ken instanties en aan te tonen, dat het bedrijf eronder lijdt. Kan men elders een bedrijf kopen, toon dit aan en denk niet dat men hiermee z'n positie als onderhandelaar verzwakt. Laat het in geen geval afstuiten op de gedachte „Ze zijn nog niet aan mij toe." In aansluiting hierop heeft de heer F. van Wijngaarden als lid van de plaatse lijke commissie het een en ander verteld over de stand van zaken bij de ruilver kaveling. Het wachten is op twee belang rijke projecten: waar komt de Westelijke Randweg en waar komt de spoorlijn die naar Hoogovens gaat? Met passen en meten is al veel tijd versleten. Maar het lijkt erop, dat er bin nenkort lijn in komt. De heer W. Amse, lid van de streek- commissie, zei dat deze commissie al veel voorbereidend werk heeft gedaan. Men houdt zich bezig met de tuinbouwtech niek, huishoudelijke en binnenkort agrari sche sociale voorlichting. De gespreks groepen draaien al en straks worden ex cursies gehouden; er zal voorts een cur sus bedrijfseconomische boekhouding ko men. Het was bij elkaar stof genoeg om de tongen los te maken en er werd breed van gedachten gewisseld. Het is een uiterst leerzame avond geworden, waar bij toch wel bleek dat de tuinders nog vertrouwen in hun eigen zaak en beroep hebben. Advertentie AEG - ZANUSSI IGNIS ZANKER dagelijks demonstrate MARKTPLEIN - IJMUIDEN - TEL. 426» In de gemeente Velsen zullen naar mag worden verwacht nog dit jaar acht nieu we waterbronnen worden aangeboord om in de nabije toekomst in de behoefte te kunnen voorzien. Deze bronnen komen in het nog niet aangelegde verlengde gedeel te van de Heerenduinweg. Het wachten is op de voltooiing van genoemde weg. De fluoridering van het drinkwater in deze gemeente, sedert augustus van het vorig jaar, verloopt tot dusver goed. Er zijn geen klachten binnengekomen, aldus het gemeentelijk waterleidingbedrijf. Advertentie KONINGSPLEIN 10 TELEFOON 4880

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 5