Ir. H. J. Uges 40 jaar bij P.T.T. IVOROL Slotenmaker-Gorris: nog geen enkel strafpunt REUMATISCHE- EN SPIERPIJNEN n1 Lameyer overtrof Hoogland als actiefste rijwieltoerist i/ ii i n O r i I/nu Ainr aLknnnn i Ingenieur van het eerste uur der automatische telefonie in Nederland Botlekgebied bij Rotterdam Aanslag op Ironsi in Nigeria mislukt Gomoelka bezoekt Hongaarse premier Damclub 't Oosten op weg naar titel WIJ ONTVINGEN WOENSDAG 19 JANUARI 1966 7 Elektronisch In Haarlem Onmiddellijke verlichting van CENTRALE VERWARMING Tanden blank-Adem fris Onbetwist de beste tandpasta Israel wil moord niet laten verjaren hoe vermenigvuldigt u een dag? tui rode pleegzuster bloedwijn de smaak-volle energiedrank Go Ahead en GVAV spelen zondag niet op verzoek van Deventer politie Vidal week op proef Advocaat Kokosky als KNVB-lid geroyeerd X Pluto zorgde voor daverende verrassing Haarlemmer De Haan niet verder dan remise Harings tweede in België (Van onze correspondent) DEN HAAG. Ir. H. J. Uges, plaatsvervangend hoofddirecteur van P.T.T., is één van de weinige in genieurs, die de automatisering van het telefoonbedrijf van A tot Z heb ben meegemaakt. De Z viel in 1962, toen ook het laatste stukje van het Nederlandse telefoonnet geautomati seerd was. In een veertigjarig dienst verband bij P.T.T., heeft ir. Uges aan tal van moeilijkheden, samenhangend met die automatisering, het hoofd moeten bieden. De jubilaris, die op 1 september van dit jaar de dienst met pensioen gaat ver laten, ziet niet alleen terug op zijn car rière, maar houdt ook de blik gericht op de toekomst, waarin op het gebied van de automatische telefoon nog grote ontwikkelingen te verwachten zijn. Hij denkt daarbij aan invoering van 't systeem waarbij de abonnee 'n nummer kiest door middel van druktoetsen. Daarvoor zullen alle telefooncentrales moeten worden ver anderd. Dit vergt enorme investeringen, die over tientallen jaren gespreid zullen moeten worden. Vele grote ondernemin gen zoals bijv. Philips, experimenteren bij hun huistelefoon al met het druktoet- sensysteem. Verder ziet ir. Uges in de nabije toe komst de invoering van elektronische ap paratuur in de telefooncentrales. De nieu we centrale die in Rotterdam in aanbouw is zal de eerste zijn die met dergelijke apparatuur gaat werken. Een proefcen trale in Utrecht komt nog dit jaar in be drijf. De heer Uges, Groninger van geboorte, zag ook een verandering in de studie richting van de elektronische ingenieurs, die aan de technische hogescholen wor den opgeleid. Toen hij afstudeerde in de jaren twintig (P.T.T. had destijds slechts 30 ingenieurs in dienst) draaide alles om (en door) sterkstroom. Nu is ongeveer 90 percent van de jonge ingenieurs gespe cialiseerd in zwakstroom, die bij de tele communicatie een hoofdrol speelt. Behalve met de ontwikkeling van de te lefonie heeft ir. Uges ook veel bemoeie nis met de zorg voor de continuïteit in de bezetting van belangrijke posten in het bedrijf. Hiervoor bestaan plannen, die „ja ren in de toekomst-kijken". Omdat P.T.T. te kampen heeft met een voortdurende afvloeiing van hoger personeel jonge ingenieurs naar het bedrijfsleven, oudere naar het hoger onderwijs is het aan trekken van pas-afgestudeerde ingenieurs een voortdurende zorg. Hoewel de mo gelijkheden door de nieuwe technische ho gescholen in Eindhoven en Enschede wel groter worden. „In de jaren 1968-1969 vloeien bijna alle directeuren bij P.T.T. af, omdat zij met pensioen gaan. Daar moeten natuurlijk opvolgers voor worden gevonden", zegt ir. Uges niet zonder be zorgdheid. Veertig jaar lang heeft ir. Uges in ver schillende functies de P.T.T. gediend. Na afgestudeerd te zijn begon hij zijn P.T.T.-carrière in Haarlem op 1 juli 1926 bij de toen zo geheten Telefoon- en Tele graafdienst, waarvan hij na enige jaren hoofd werd. Advertentie "Doorstraalt" verlichtend weefsels en spieren tot in de gewrichten TJeumatische pijnen, spit, zenuwpijnen, verstuikingen, stijve nek en ledematen niets werkt sneller, niets werkt aangenamer ter verlichting van pijn dan Algesal-balsem. Onmiddellijk in de huid doordringend, werkt Algesal diep op de weefsels in tot aan de haard van de pijn (zonder oppervlakkige warmtesensatie of irritatie van de huid te veroorzaken) en doorstraaltverlichtend ■weefsels en spieren tot in de gewrichten. Reumatische pijnen en stijfheid maken «poedig plaats voor een durend gevoel van verlichting en welbehagen. Wacht niet tot de pijn uitbreekt I Zorgt dat U thuis altijd een tube Algesal bij de hand hebt om zodra het nodig is de pijn te verlichten. ALGESAL bij alle apoth. en drog boekenboekenboekenboeki boe Ken boe k er,boe ken bor Ken boekenboekenboekenboek» boekenboekenboekenboeken boekenboeken boekenboeken boekenboeken boekenboeken boekenboekenboekenboekei boekenboekenboekenboekenj boekenboekenboekenboeken boekenboekenboekenboekenj kent kenl kenl kenl nl nl In de serie TOORTS-CONTACTEN zagen bij de Uitgeverij DE TOORTS" in Haar lem het licht: „Arabische parels en Sy rische feesten" van het echtpaar Tade- ma - Sporry: Grietjebie schoonheid van Suriname" van Joost de Klerk. Beide uitgaven geïllustreerd met foto's van de schrijvers. Onder redactie van professor dr. F. J. Heggen en J. J. C. Marlet en met mede werking van drs. J. Jonker, drs. L. Maas, dr. L. Timmermans, drs. W. de Hey en mr. H. H. van Engelen verscheen bij J. J. ROMEN ZONEN in Roermond en Maaseik „Samenzijn in liefde". Hortense de Beauharnais' memoires, dochter van Napoleon, die zij in het laatst van haar leven geschreven heeft naverteld door Constance Wright, vertaald door R. Jong-Belinfante zijn verschenen bij L. J. VEEN's Uitgeversmaatschappij n.v. in Amsterdam. Het telefoonnet in Haarlem was in 1925 geautomatiseerd. De centrale had een capaciteit van 6000 nummers, hetgeen toen ruim voldoende was voor de 4000 telefoonabonnees. Daarna werden geleide lijk ook de telefoonnetten van omliggen de plaatsen als Bloemendaal en Heemste de geautomotiseerd, waarmee ir. Uges uiteraard veel bemoeienis heeft gehad In 1932 kreeg ir. Uges de leiding bij de installatie van een nieuwe interlokale te lefooncentrale in Amsterdam en toen de ze gereed was, keerde hij in augustus 1935 naar Haarlem tèrug, waar hij tot januari adjunct-directeur van het Tele foondistrict was. Na de moeilijke oorlogsjaren werd de heer Uges in 1945 directeur van het te lefoondistrict Utrecht. In 1951 werd hij bij de Centrale Directie in Den Haag plaatsvervangend hoofddirecteur. De laatste jaren heeft hij zich intensief be zig gehouden met de realisering van het plan voor de nieuwe tariefzones, met de uitvoering waarvan volgend jaar een be gin zal worden gemaakt. Deze zal jaren vergen, omdat er bijzondere apparatuur voor nodig is. Ir. Uges, die geen ophef van zijn jubi leum wil maken, is in april 1965 be noemd tot ridder in de orde van de Neder landse Leeuw. Als schrijver heeft hij Ir. H. J. Uges zich bekendheid verworven met het boek je „Achter de kiesschijf", dat in verta lingen ook zijn weg naar het buitenland heeft gevonden. Advertentie OM De Eerste Kamer is akkoord gegaan met het voorstel het Botlekgebied onder te brengen bij de gemeente Rotterdam. Het wetsontwerp tot wijziging van de grenzen van de gemeenten Spijkenisse, Geervliet, Heenvliet, Zwartewaal en Ro zenburg werd door de senaat zonder de bat en zonder hoofdelijke stemming aan genomen. Van deze randgemeenten gaat ruim 2.000 hectare met totaal 831 inwo ners naar Rotterdam over. Advertentie LAGOS (AP) Een vinnige machts strijd woedt in het Nigeriaanse leger nu dit de macht in het land in handen heeft genomen. Vijftig officieren zijn terecht gesteld. Er zou ook een mislukte aanslag op Ironsi zijn gepleegd. Een luitenant kolonel is in verband hiermee terechtge steld. Intussen is de dood van de voormalige minister van Financiën, Festus Okotie Eboh bevestigd. Zijn lijk werd tezamen met de stoffelijke resten van nog vijf mensen gevonden in een graf 50 kilome ter buiten de hoofdstad Lagos. Deze ontdekking doet ernstig vrezen voor het leven van oudpremier sir Aboe- bakar Tafawa Balewa, die zaterdagmor gen bij het begin van de legeropstand met Eboh werd ontvoerd. WENEN (Reuter) - De leider van de Poolse communistische partij, Gomoelka, is onverwacht in Boedapest aangekomen voor overleg met de Hongaarse partij leider, Janos Kadar, en andere hoge functionarissen van de communistische partij en regering. Vorige week verbleef de Roemeense premier, Maurer, vier da gen in Boedapest voor geheime bespre kingen. JERUZALEM (DPA) De Is- het nieuwe raelische minister van Justitie heeft parlement een wetsontwerp voorgelegd waarin verjaring van massa- en volks- moord wordt afgeschaft. Tot dusver vie len alleen misdaden begaan door nazi's en hun medeplichtigen buiten de verja ringstermijn. Op grond van die wet werd Adolf Eichmann berecht in Israel. Advertentie Werkers van het eerste en het laatste uur en allen die tijd te kort komen... I ai r Gewoon: door aktief de uren te besteden. U doet méér met een dag als u zich fit voelt. Geheim? Drink ,,d'ouderwetse"Pleegzuster bloedwijn, de smaak-volle energiedrank. Pleegzuster bloedwijn pleit voor uw ge zondheid en goed-keuren- de smaak! Alleen verkrijgbaar bij apotheker en drogist. De Haarlemse rijwieltoerist Jan Hoog land heeft zich ditmaal in de competitie van de Nederlandse Rijwiel Toer Unie met de tweede prijs tevreden moeten stellen. Vijf jaar achtereen was Hoogland de actiefste toerrijder, maar ditmaal werd hij door zijn jongere vriend Evert Lameyer, een sportleraar uit Arnhem, voorbij gestevend. Lameyer fietste in de binnen- en buitenlandse ritten 298 kilome ter meer dan de Haarlemmer. Tijdens een bijeenkomst van de vader landse rijwieltoeristen in „Casino" te Utrecht werden de prijzen uitgereikt. Daarbij werd tevens de „Rijwieltoerist"- beker voor het meest verdienstelijke be stuurslid postuum toegekend aan de over leden heer G. Koks uit Breda. Vanwege zijn vele verdiensten voor het rijwieltoe- risme in het algemeen werd oud-secreta ris J. Brons uit Amersfoort tot erelid van de N.R.T.U. benoemd. De eindstand van de binnen- en buiten landse competitie luidt: 1. E. Lameyer, Arnhem met 10.882 km.; 2. J. Hoogland, Haarlem met 10.584 km.; 3. J. Nuyten, Bergen op Zoom met 8.448 km. De eerste prijs van de dames ging naar mej. Dini Wijhenke uit Katwijk met 4.255 km. Zij is lid van „De Bollenstreek". De club- prijs van de landelijke toercompetitie ging met 470 punten naar TFC „Frisia" uit Hardegarijp. De derde plaats was met 351 punten voor de CTC „Holland", waarvan het secretariaat in Beverwijk gevestigd is. De toerclub van „De Bol lenstreek" uit Lisse werd met 216 punten zevende en „De Bataaf" uit Halfweg met 141 punten tiende. De toer kalender voor 1966 werd even eens reeds vastgesteld en daarop komen Verschillende politieke partijen zijn de laatste weken in het nieuws geweest. De K.V.P. kwam met een structuurprogram ma, de P.S.P. neemt de „Bruggroep" op. En verder is er een „republikeinse par tij" ontstaan. De NIEUWE ROTTERDAMSE COU RANT schrijft hierover, dat de nieuwe partij een „burgerlijke" republikeinse groepering is. Zij zal daardoor kunnen bijdragen tot een zuiverder stembepaling. Er zijn op het ogenblik nu eenmaal kiezers die graag een republikeinse stroming willen steunen, maar die voor het overige afwij zend staand tegenover de grondbeginse len van een P.S.P. of van een C.P.N. Zulke kiezers zullen bij de Republikeinse Partij terecht kunnen. De P.S.P. en de C.P.N. hoeven dan geen stemmen te krijgen van kiezers die allerminst radi caal-pacifist en doctrinair socialist of communist zijn. Het blad wijst erop, dat de nieuwe par tij vooral uit een zeker onbehagen over de praktijk van het koningschap is ont staan. De slotconclusie: Men moet kunnen leven of leren leven met een monarchie die in staat is, ook gevoelens van onbehagen op te roepen, evenzeer als een republiek dat kan doen. De ruzie in de nieuwe partij leidde tot deze beschouwing in DE TIJD: Ruzie in de nog zo prille Republikeinse Partij. Dunnewind de man van het vroegere Comité-Monarchie heeft zo veel aan de pers verteld, dat de image van de partij eigenlijk geen andere meer is dan de image van de heer Dunnewind zelve. Andere oprichters hebben daarte gen geprotesteerd, maar de heer Dunne wind, zeggend dat hij voorzitter is, wei gert hen nu als lid te aanvaarden. Een splinter versplintert. En het is ons nog niet duidelijk of we dit nu moeten zien als een slecht begin of als een goed einde. Wij kunnen slechts hopen. De overgang van de Bruggroep naar de P.S.P. leidde tot woedende commentaren in de WAARHEID. Het overlijden van het politieke wan gedrocht, dat door scheurmakershanden geboetseerd was, had in feite reeds een groot aantal jaren geleden plaats. De be grafenis geschiedde in de vorm van de laatst gehouden gemeenteraadsverkiezin gen, waarbij Gortzak in Amsterdam (de enige plaats waar hij met een lijst uit kwam) werd weggevaagd. De rechtse scheurmakers bleken niets en niemand te kunnen vertegenwoordigen. De revisionisten van het slag Gortzak, die onder voortdurende aanroeping van de naam Chroestsjev (op wiens schade lijke capriolen zij tot het allerlaatste nog hun hoop hadden gesteld een hoop, die hen 't armzalige Bruggegroepje zelfs nog enkele jaren officieel in stand deed houden) hun scheurmakerspraktijken be dreven, zijn door de arbeidersbeweging uitgespuwd. En over het opnemen van de groep in de P.S.P.: De oprechte pacifisten, die indertijd nog iets van de P.S.P. verwachtten, moeten er wel met afkeer van worden vervuld. Door de politieke bankroetiers in huis te halen, haalt Lankhorst ook voor de P.S.P. zélf het bankroet in huis. Met deze maatregel raakt de P.S.P., die de laatste tijd al toenadering zocht tot pro vo's en steeds meer vrij spel gaf aan OVB-figuren, trotskisten en anarchisten, helemaal aan lager wal. Bevrijding, het P.S.P.-blad heeft daar entegen de C.P.N. verweten „elektorabel te willen worden". De C.P.N.-beschuldi- ging, dat de P.S.P. apelleert aan oude, overleefde anarchistische opvattingen leidt in BEVRIJDING tot de zin: „Als anarchistische opvattingen geen rol meer spelen in de georganiseerde ar beidersbeweging, dan is dat beroerder voor die arbeidersbeweging dan voor de anarchisten." De GROENE AMSTERDAMMER zegt: „Wel krijgt men de indruk dat men in de P.S.P. een krachtige linkse injectie op prijs stelt en verwacht dat de eventuele nieuwe leden loyaal zullen meewerken aan de algemene doelstellin gen van deze partij. Zowel deze houding van de P.S.P.-leiding, als de bereidheid van de ex-C.P.N.-communisten in de nog al pluriform samengestelde P.S.P. hun werkterrein te zoeken duidt op een kli maatsverandering in de linkse hoek. Het is een van de eerste tekenen die erop wijzen dat men daar niet alleen tot on derlinge strijd bereid is. Al kunnen we ons voorstellen dat de toetreding tot hun partij van bepaald niet pacifistisch inge stelde marxisten voor sommige princi piële pacifisten een zwaar op de maag liggende pil zal zijn." Het PAROOL stelt vragen karakter van de P.S.P.: over het Sinds hun royement heeft er zich in de geest der Socialistische Werkers stel lig veel veranderd. Maar de basis van het marxistisch-leninisme hebben zij voor zover bekend nooit prijsgegeven. Zij kondigen nu aan de strijd voor „vre de en socialisme" binnen de P.S.P. voort te willen zetten. Onder dit motto hebben, in het verleden, C.P.N. en P.S.P. samen ook wel tegen de atoombom gedemon streerd. Voor buitenstaanders bleef er in zover verschil, dat de communisten daar bij door tactische overwegingen werden geleid en de pacifisten door principiële. De P.S.P. heeft naam gemaakt door het geweld als middel ook om sociale revoluties te bewerkstelligen princi pieel en praktisch te verwerpen. Dat was geen marxistisch-leninisme. Komt daar verandering in nu de P.S.P. een groep actieve ex-communisten in haar midden opneemt? Gaat zij zich ontwikkelen tot de Nederlandse Chroestsjev-partij, die de Socialistische Werkers Partij had willen worden? Of aanvaardt de voormalige Brug-groep de leer der geweldloosheid nu ook principieel? Over het K.V.P.-rapport zegt HET VRIJE VOLK, dat het een nieuw bewijs is voor de grote veranderingen, die zich in de katholieke wereld bezig zijn te vol trekken. Maar het blad vindt dat de commissie halverwege is blijven steken. De commissie zou met dezelfde redene ring tot de conclusie kunnen zijn geko men, dat de K.V.P. moet worden ontbon den en dat de katholieke politici een on derdak moeten zoeken bij de bestaande partijen. Wie daar geen plaats vindt kan dan met gelijkgezinden ook niet-ka- tholieken een soort doorbraakcentrum- partij vormen. Het ALGEMEEN HANDELSBLAD vindt interessanter dan de inhoud het feit dat de K.V.P. kennelijk behoefte heeft gevoeld aan bezinning op haar grondsla gen en haar karakter. De twijfel is in katholieke kringen nooit een bijzonder courant artikel geweest. Het blad meent dat de K.V.P. niet zon der zin en uitzicht is zolang er nog hon derdduizenden kiesgerechtigden zijn, die er behoefte aan hebben hun stem op de K.V.P. uit te brengen. Maar dat betekent niet, dat de K.V.P. en in het algemeen de confessionele partijen niet tevens vertroebelend kan' werken op het duidelijk aan de dag tre den van politieke tegenstellingen in ons land. Het blad zegt verder dat uit het rap port blijkt dat de K.V.P. na de A.R. de tweede partij is die toegeeft dat haar be staan voor het heil van de natie niet strikt noodzakelijk is. „Als nu de C.H.U., van wie dit altijd al duidelijk is geweest, ook nog eens tot die constatering zou komen, zou daarmee een eerste stap zijn gezet op de weg naar partijvorming langs politieke scheidslij nen in ons land. Zolang echter in de Unie de zelfgenoegzame behaaglijkheid van „wij christelijk-historische mensen onder elkaar" hoogtij blijft vieren, is er uit die hoek weinig constructiefs te ver wachten. Wij hebben er dan ook volkomen be grip voor, dat de K.V.P.-commissie tot de conclusie komt, dat een samengaan in politicis van alle christenen op basis van een gezamenlijk, christelijk geïnspireerd program, in ons land op korte termijn niet realiseerbaar is. Voor liberalen en socialisten biedt dit goede perspectie ven." De VOLKSKRANT oordeelt: Het zou kunnen zijn dat de K.V.P. zich met deze gewijzigde opstelling meer kwetsbaar maakt. Het is echter evenzeer mogelijk, dat zij met dit nieuwe gezicht vooral voor jonge kiezers aantrekkelijker wordt. Nog even een aardig kopje ziekliefhebbers: voor mu- GAAF PIANORECITAL VAN HERMAN KREBBERS Het stond in het ALGEMEEN HAN DELSBLAD. Gelukkig stond er een foto bij: van Krebbers met een viooL zo'n vijftig verschillende sterriten en toer tochten voor. Van de clubs uit de omge ving van Haarlem houdt „De Bollen streek" op 11 april de traditionele Keu- kenhofsterrit over 30, 60 of 120 km., 12 juni de Plassen tocht over 30 en 60 km. en 7 augustus de Horeca-toertocht over 10 km. „De Bataaf" laat op 8 mei de Drie- provinciëntocht over 100 km. doorgaan en houdt op 30 of 31 juli sterritten over 30, 60 en 120 km. Door „Holland" wordt 24 april over 150 km. de Gelre-tocht ge organiseerd en 15 mei vindt de Holland- toer over 200 km. doorgang: De Haarlemmer Jan Hoogland, die jaren achtereen lid van het hoofdstede lijke „Olympia" is geweest en daarvan zes jaar de actiefste toerist was, is over gestapt naar „Holland". Hij heeft dit voor namelijk gedaan omdat men van deze club veelal in groepsverband naar het bui tenland trekt om daar aan de toertochten deel te nemen. (Van onze correspondent) De voetbalwedstrijd in de ere-divisie tussen Go Ahead en GVAV, die de ko mende zondag zou worden gespeeld, is verplaatst naar woensdagavond 26 janua ri. Deze lichtwedstrijd wordt dan ge speeld, omdat de hoofdcommissaris van politie in Deventer het, met het oog op de verkeersdrukte tijdens de Europese schaatskampioenschappen, onverantwoord achtte de verkeersintensiteit op zondag te verhogen, door ook nog een voetbalwed strijd te laten spelen. (Van onze correspondent) De Spaanse voetballer Vidal, die zich bij Sparta gemeld heeft, zal een week lang bij de Rotterdammers op proef meedraaien. Valt de wederzijdse kennis making mee en kunnen beide partijen het financieel vinden dan volgt een contract. In de Ralley van Monte Carlo heeft de „etappe van de waarheid" als scherp rechter gefungeerd. In het 1432 km lange traject Monaco-Chambéry-Monaco, waar de kansen voor elke deelnemer aan de 35ste rally Monte Carlo gelijk waren, heb ben zich slechts de sterken kunnen hand haven. Van de 157 equipes die maan dag uit het zonnige prinsdom vertrokken, haalden er welgeteld 8540 daarvan liepen geen strafpunten op de finish. Maar enkele tientallen wagens volbrachten de tocht over de snelle, bochtige wegen van de Franse Alpen zonder schade te hebben opgelopen. De cracks hebben, op een enkele uit zondering na, allen in dit moordende ge vecht hun opdracht kunnen uitvoeren. Ook in de nachtelijke uren toonde Timo Ma- kinen met zijn kleine rode BMC-Cooper zich op de gladde, besneeuwde wegen uit zonderlijk snel. Toch waren de vertegen woordigers van de Britse fabriek niet ge heel tevreden. De concurrentie zorgde na melijk ook voor bijzonder goede tijden. De Zweed Bo Ljungfeldt bijvoorbeeld, kopman van het Alan Mann Racingteam, behoorde na het gevecht van maandag nacht met zijn snelle Ford Cortina ook tot de voornaamste kanshebbers. De BMW T I's van Slotemaker-Gorris en Rosenblatt-Honhof hebben zich bij het contingent kunnen voegen dat een goede kans heeft vanavond te mogen starten voor de slotklassementsproef over 613 km. De slipschooleigenaar uit Zandvoort bleef zelfs strafpuntloos. Rosenblatt daarente gen verloor in het gevecht tegen de tijd dertien minuten. Zo snel was Slotema- ker „Rob heeft in die 24 uur een heel kistje sinaasappelen opgegeten", wa ren de woorden van manager Maarten (Van onze sportredactie) De Amsterdamse advocaat, mr. Kokos ky, is door de KNVB als lid geroyeerd. Het royemenet is uitgesproken als ge volg van de beschuldigingen, waarbij de advocaat van omkoping sprak, tegen de Haagse scheidsrechter Bentvelzen, die op 5 december de wedstrijd Blauw Wit Alkmaar leidde. Mr. Kokosky had zich schriftelijk tot de Amsterdamse officier van Justitie gewend om te onderzoeken of er sprake van opzettelijke onjuiste ar bitrage sprake was geweest in deze wed strijd. De uitslagen van de koersen, die gisteravond in Hilversum werden gehouden, luiden: Argusprijs: 1. Demi Mondaine (C. Borstel): 2. Diane Hollandia; 3. Daisy Hollandia. Toto: win. 12,40, pl. f 2,60, 1,50, koppel 17.30, cov. 5,40. Pandora-prijs (le serie); 1. Cicero Wilkes (J. Smit); 2. Dakota; 3. Dixy. Toto: win. 12, pl. f 2,30, 1,50, 2,60, koppel 10,40. cov. 4,—, trio 334,—. Pandora-prjjs (2e serieI: 1. Bird van Hiddum (A. Heskes); 2. Benno Six; 3. Cecila T. Toto: win. 4,70, pl. 2,—, 4,20, koppel f 41.40, cov. 7,70. Pegasus-prijs: 1. Buffalo Bill (N. van Zee); 2. Bingen Magowan; 3. Ypsilon Saint. Toto: win. 6,30, pl. 2,90, 2,40, f 3,70, koppel 9.50, cov. 9.70. Hydra-prijs (le afd.): 1. Bernardine (M. Ver gay); 2. Balero Prise; 3. Baron Harvester G. Toto: win. 2,—. pl. 1,60. f 5,30, f 3.30. koppel 23,80, cov. 25,40, trio 689,50. Slelpnir-prijs: 1. X. Pluto (T. v. d. Veen); 2. Zevenklapper; 3. Argonaut. Toto: win. 18,60. pl. f 3,90, 10,90, koppel 15,30, cov. 3,90. Pegasus-prijs (2e afd.): 1. Bona Dea Wilkes (J. Maring); 2. Curagao; 3. Xandor. Toto: win. 7.90, pl. f 2,70, f 1,60, 2,10, koppel 4,50, cov. f 3,10. Hydra-prijs (2e afd.): 1. Xenophon Scott (E. Leeman): 2. Adelaar S.: 3. Batonnist K. Toto: win. 9,80, pl. 1,80, f 2,—, 4,10, koppel f 10.50. cov. 3,60, trio f 1055,90. Finale Pandora-prijs: 1. Dakota (J. Wagenaar Jr.); 2. Dixy: 3. Bird van Hiddum. Toto: win. 2,20, pl. f 1,30, f 1,40, 1,50, koppel f 4,50, cov. 4,30. Totale omzet 148.444,50. van Wamelen dat de BMW zesmaal banden kon wisselen. Op de Col de Font belle scheen ook voor deze Nederlanders het noodlot toe te slaan. De wagen raak te van de weg en zakte in de rulle sneeuw. Kostbare minuten gingen verloren, doch de witte BMW kon even later zijn weg vervolgen. Oscar Rosenblatt heeft in de nach telijke uren een waar gevecht moeten le veren met de Lancia Flavia van Hugues Hazard, Tien minuten lang sukkelde de Nederlander achter de langzaam rijdende Fransman aan. Toen een Coopertje er in slaagde te passeren greep ook de Am sterdammer zijn kans. Te snel stuurde de Lanciarijder zijn auto echter weer naar links waardoor beide wagens elkaar raakten en blikschade opliepen. Mon sieur Hazard kreeg echter zijn revanche. Toen hij later Rosenblatt voorbij ging, was hij er de oorzaak van dat een sprin gende steen de voorruit van de BMW ver nielde, waardoor Rosenblatt en Frits Hon- hof vele uren de felle koude moesten trotseren. Damclub 't Oosten heeft in de 8ste ronde van de eerste klasse competitie van het district Kennemerland een moeilijke klip omzeild, door de uitwedstrijd tegen BDC in een 13-7 overwinning om te zet ten. 't Oosten handhaafde daarmede zijn ongeslagen positie aan de kop van de ranglijst. Met nog 3 ronden te spelen lijkt het kampioenschap in zicht, hoewel de opgaaf moeilijk is, want in die ronden moet nog worden afgerekend met 2 con currenten, te weten Heemstede II en Sant poort I. Damclub Heemstede II liet overigens te gen Zandvoort een steekje vallen door een onverwachte 13-7 nederlaag te slikken. Santpoort I deed het beter en versloeg Sportief in eigen huis met 11-9. KNC ze gevierde met 15-5 over VKD II. Heemste de III had weinig moeite met een onvol ledig HDC II en won met 11-9. De ont moeting Santpoort II—VKD 1 werd bij de score 0-18 in het voordeel van VKD I afgebroken. De vermoedelijke einduitslag zal 1-19 of 0-20 worden. Na 8 ronden luidt de stand: 1. 't Oos ten 16 pnt.; 2. Santpoort I 12 uit 7; 3. en 4. Heemstede II en Sportief elk 12 uit 8. Ook in de tweede ronde van het toer nooi om het persoonlijk jeugdkampioen schap van Noordholland wist de Haarlem mer A. de Haan niet verder te komen dan een puntenverdeling met C. Wester- veld. De 11-jarige R. Goud behaalde een mooie winst tegen E. Poelman. P Teer zegevierde over H. Koomans en P. Knies moest genoegen nemen met remise tegen J. Zijmers. P. Knies, C. Westerveld en J. Zijmers delen de leiding met elk 3 uit De Limburgse professional Huub Ha rings boekt de laatste weken verdienstelij ke resultaten in cyclo-crosses. Gisteren werd hij in het Belgische plaatsje Flo- becq tweede in een 27 km. lange rit ach ter de Belg G&illaume van den Hassevel- de. De winnaar legde de afstand af in precies 59 min. Achter Harings eindigde Daniel var: Damme (België) op de derde plaats. VOETBAL. Het Nederlands UEFA jeugdelftal speelt woensdagavond op het sportcentrum van de KNVB in Zeist een oefenwedstrijd tegen de eerste divisieclub NAC.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 7