Slote maker en Gorris vrijwel zeker bij de eerste tien in de Rallye Monte Carlo Henk Lambertsex-coach van KNSB nam Ed Verheyen onder zijn hoede Grietje Lukkes-Oosterhof weer kampioen op de korte baan Polugajevski en Ivkov bezorgden elkaar in onderling duel van de koplopers wel problemen, maar geen nederlaag Ard Schenk reed weer voortreffelijk f ANTON HUISKES IN NOORSE KRANT: „ik wil mijn ontslag, ook al wint een Nederlander Makinen kan de zege nauwelijks meer ontgaan j de fijne dropbonbonlekker en... goed voor u! Schaatskalender DONDERDAG 20 JANUARI 1966 17 Polugajevski-Ikov Hf 'WB ww m m. wm. wm. Met gerust hart Advertentie TOWïMflMV.SNE« Programma Vreeken Meestergroep Anton Huiskes mag zich dan na de keuze van Verheyen in de nationale schaatsploeg voor Deventer tegenover Nederlandse journalisten op de vlakte gehouden hebben over zijn al of niet heengaan aan het eind van dit seizoen, in het Noorse dagblad Verdens Gang heeft hij zich duidelijk uitgesproken. In een interview zei Huiskes: „Deze situatie is voor mij onaanvaardbaar. Onder zulke omstandigheden kan ik dit niet blijven volhouden. Ik heb een contract van vier jaar met de KNSB, maar ik wil mijn ontslag, zelfs al wint er een Nederlander in Deventer." De Nederlandse schaatscoach zei het niet te kunnen accepteren, dat de ne gentienjarige scholier Verheyen als vijfde man is gekozen voor Deventer in plaats van Peter Nottet. „Het is onmogelijk de prestaties van Verheyen en Nottet van dit seizoen te vergelijken. Verheyen heeft eenmaal de achtminutengrens op de vijfduizend meter doorbroken en dat was op een hooggelegen baan onder ideale om standigheden. Nottet heeft die grens tweemaal gebroken, waarvan de laat ste maal te Hamar deze week bij 22 graden vorst. Naar mijn mening is Not tet een veel betere rijder dan Ver heyen", aldus Huiskes. Hij leverde verder scherpe critiek op de leiders van de schaatsbond. „Al meer dan twee jaar ben ik verant woordelijk voor de training van de schaatstop. Allicht dat ik weet wat ze waard zijn. Ondanks dit feit is mijn aanbeveling voor de samenstelling van de ploeg terzijde geschoven. Een schaatser die nog nooit gewonnen heeft van een van de zes die in Noorwegen hebben getraind, is nu in de ploeg op genomen. Verheyen had hierheen gestuurd moe ten worden na zijn goede prestaties te Madonna di Campiglio en dan hadden we een selectiewedstrijd kunnen hou den. Ik kreeg bericht dat hiervoor geen tijd was en nu is hij rechtstreeks in de ploeg gestopt." Het blad Verdens Gang heeft een Nederlandse schaatsoverwinning voor speld bij de Europese kampioenschap pen in Deventer. In de slotklassementsproef van de 35ste Rallye Monte Carlo hebben Rob Gorris en Rob Slotemaker opnieuw aangetoond dat zij zich met 's werelds beste fa- brieksrijders kunnen meten. „De wagen liep als een trein", zei een zichtbaar vermoeide, maar overgelukkige Rob Gor ris donderdagmorgen vroeg toen de BMW XI de finish van het 613 km lange slot- traject van de sterrit had bereikt. „Wij zijn nergens in moeilijkheden geweest, overal hadden wij tijd over", was het Temidden der kampioenen reed gistermiddag weer op het ovaal van het Deven- terse ijsstadion de 19-jarige Eddy Verheyen zijn rondjes, nu geruggesteund door de vroegere coach van de KNSB, de Arnhemse gymnastiekleraar Henk Lamberts. De kampioenen waren de Russen Kositsjkin, wiens glorie wel tanende is, maar wiens naam alleen al nog immer ontzag inboezemt, de huidige Europese titeldrager Eduard Matusevich en de ex-Europese kampioen Ants Antsson. Met de door de Russen zelf op het ogenblik als hun grootste favoriet bestempelde Valeri Kaplan, die in het individuele klassement van de anderhalve week geleden in Moskou ge houden landenwedstrijd RuslandNoorwegen de eerste plaats bezette, en de reeds 25-jarige als international debuterende Victor Kuzovkov, profiteerden zij van de Ideale omstandigheden die deze dag bracht: zon, weliswaar wat wind en prima ijs. Eddy Verheyen, zo van de schoolban ken geplaatst temidden van 's werelds snelste schaatsenrijders, volgde nauwge zet de taken die Henk Lamberts trai ner van de Deventer ijsclub en op ver zoek nu belast met de coaching van Ver heyen hem opdroeg. Het accent lag daarbij op het opvoeren van de snelheid op de korte afstanden waarop Verheyen en dat weet hij zelf maar al te goed nog vele seconden winst kan en moet boeken om mee te kunnen spelen in het spel der groten. En toch mikt hij op een plaats in het eindklassement, waarvoor hij de toegang moet zien te forceren op de 5000 meter zijn sterkste afstand. Henk Lamberts is optimistisch. Verheyen zelf: „ik zal mijn best er voor doen maar laat men de verwachtingen niet te hoog stellen". Verheyen blijft er nuchter onder. „Je ziet donderdag maar, hoe je je (arbeid) verdeelt, 's Morgens weinig, dan doen wij 's middags wat meer, of in het andere geval, doe je het in de middag rustig aan", zo luidde de instructie die Lamberts zijn pupil na de training en de verfrissende douche woensdagmiddag meegaf. „En vrijdag?" „Zoals afgesproken neem je vrijdag een rustdag" repliceerde Henk Lamberts. „Dan ga ik die dag naar school", zo luidde het laconieke commen taar van Ed Verheyen, die zich niet zo gemakkelijk uit zijn evenwicht laat bren gen. Zelfs niet door de Russische groot macht, die op zijn baan is neergestreken. Eerst afzonderlijk, daarna in formatie, reden de Russen hun trainingsronden, meer als ontspanning dan als werk. Maandagavond nog teleurgesteld over de kwaliteit van het ijs: „de baan was toen echter nog niet klaar" aldus directeur Bergström tonen de Russen zich steeds Wit: Polugajevski - zwart: Ivkov Orthodox damegambiet: 1. d2-d4, Pg8-f6; 2. c2-c4, e7-e6; 3. Pgl-f3, d7-d5; 4. Pbl-c3, Lf8-e7; 5. Lcl-g5, h7-h6; 6. Lg5-h4, 0-0; 7. e2-e3, b7-b6; 8. Ddl-c2, Lc8-b7; 9. Lg5xf6 (een verrassende vereenvoudiging, die wit een klein, maar duurzaam initiatief in handen geeft), Le7xf6; 10. c4xd5, e6xd5; 11. 0-0-0, c7-c5; 12. d4xc5, Lf6xc3; 13. Dc2x c3, Pb8-d7; 14. c5-c6 (in verband met de mogelijkheid Tc8 is de pion natuurlijk niet te houden, maar door de tekstzet bezorgt Polugajevski zijn tegenstander een geïsoleerde d-pion), Lb7xc6; 15. Kcl- bl, Ta8-c8; 16. Dc3-d4, Lc6-b7; 17. Lfl-d3, Pd7-f6; 18. Dd4-f4, Dd8-c7; 19. Df4xc7, Tc8xc7; 20. Pf3-d4, a7-a6; 21. Tdl-cl, Tf8-c8; 22. f2-f3, g7-g6; 23. Tclxc7, Tc8xc7; 24. Thl-cl, Tc7-e7; 25. Ld3-e2. (teneinde zetherhaling door Tel, Tc7, Tel enz. te ver mijden. Zwart mag toch niet Te3x spelen wegens Tc7 en Lb7 gaat verloren), Kg8-f8; 26. Tcl-c3, Pf6-d7; 27. Kbl-cl, Pd7-c5; 28. Kcl-d2, Pc5-e6; 29. Pd4-c6, Te7-e8; 30. b2-b4, Te8-c8; 31. Pc6-e5, Tc8xc3; 32. Kd2xc3, Kf8-e7; 33. a2-a4, a6-a5. (blokkeert wits a-pion op een „ver keerd" veld. Polugajevski speelt op een bepaalde afwikkeling, maar deze blijkt niet helemaal waterdicht te zijn zie 36e zet); 34. b4xa5, b6xa5; 35. Ld3-b5, g6-g5; ooooooocxioop^ooooccöoooooooo^^p^cooüooj^oo^ XXXXXXJOOOOOOOCCOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOCOOOÜOO 36. Lb5-c6 (dit zou goed zijn als zwart niet een elegante en sterke riposte tot zijn beschikking had'.), Ke7-d6. (hier had Polugajevski niet op gerekend. Zwart raakt nu zijn „slechte" loper kwijt en houdt een sterk paard over. Een remise- voorstel werd hier door Ivkov afgeslagen); 37. Lc6xb7, Kd6xe5; 38. Lb7-c6, f7-f5; 39 g2-g3, f5-f4; 40. e3xf4, g5xf4; 41. Kc3- d3, Pe6-c5+; 42. Kd3-c3. Hier werd de partij afgebroken. Nadat de spelers deze eerst afzonderlijk en daarna gezanmenlijk in goede verstandhouding hadden bestu deerd, werd tot remise besloten. meer enthousiast over de kwaliteit van de ijspiste. Zij hebben het naar hun zin, hier in Deventer en in hotel Hoog Holten op de Holterberg, waar echter nog vele lege kamers wachten op de andere ploe gen. Want behalve de Russen zijn nog slechts de „kleine" afvaardigingen van Frankrijk, West-Duitsland en België gear riveerd. Konstantin Kudriavtsiev, de 53-jarige coach van de Russische schaatsploeg sinds jaar en dag, ging gistermiddag met een gerust hart met Henk Lamberts mee naar Arnhem om zich aan een Hollandse dis te scharen. „De jongens vermaken zich best en lopen niet in zeven sloten tegelijkaldus de coach, de rust zelve, die er toch niet zo gerust op is, dat een van zijn ploegleden de lijn zal doortrekken, die Antsson in 1964 en Ma tusevich in 1965 begonnen, nadat reeds eerder Boris Shilkov (1954), Evgeny Grishin (1956), Oleg Gontsjarenko (1957 en 1958), Viktor Kositsjkin (1961) en Ro bert Merkulov (.1961) de Europese titel behaalden. Sinds in 1954 de Russen zich in de strijd gingen mengen gelukte het slechts drie rijders hun superioriteit te breken. De Zweed Sigge Ericsson (1959), de Noor Knut Johannessen (1959 en 1960) en diens landgenoot Nils Aaness in 1963. Het was niet zo bevreemdend, dat Eddy Verheyen toch wel enigszins geïmponeerd was door dit geweld. „Maar, je ziet het, ook zij maken fouten", zo riep Henk Lamberts hem toe toen zij samen hun baantjes trokken. De Russen mikken dus op Valeri Kap- Mü rMiffciii De Riis Kaplan in actie onder de oplettende ogen van zijn coach. lan, de 22-jarige legerofficier en de jong ste van de ploeg, die dit. seizoen met 2.10,4 en 16.07,5 zijn persoonlijke records op de 1500 en 10.000 meter scherper stel de. Op de 5.000 meter bleef hij te Perm 2,1 sec van zijn beste persoonlijke pres tatie (7.51,7) verwijderd. En met zijn 41,7 sec over de 500 meter benadert hij al dicht zijn recordtijd van 41,5 sec. Is na de ervaring met Antsson in het vorige seizoen het vertrouwen in Matuse vich enigszins getaand? Antsson zelf wijt zijn minder goede prestaties in het vorige seizoen aan grote veranderingen in zijn persoonlijke leven, waarvan het belang rijkste was het huwelijk met de Russische filmster Tiyu Kivi. Matuhevich is kort ge leden getrouwd en wel met de dochter van de eens fameuze Moskouse voetballer Kvasjnin. De waarheid is en de cij fers liegen er niet om -dat Matusevich tot heden nog niet heeft kunnen impo neren. Van Viktor Kuzovkov, die plotseling door de Russen op het internationale to neel werd geplaatst, behoeft de concurren tie weinig te vrezen. Zijn prestaties van dit seizoen: 43,5, 2.13,6, 8.03,4, 16.22.8 boezemen geen ontzag in. Noch bij de Noren en de Nederlanders, noch bij de Russen zelf. En toch is hij daar in eens. In het sprookje van „geheime wa pens" gelooft niemand meer en daarom beschouwde men algemeen zijn verkiezing als een prestatie voor trouwe dienst. commentaar van de Nederlanders, die door hun prestatie zich vrijwel zeker bij de tien hoogstgeplaatste combinaties heb ben gevoegd. Hoe zwaar de zeshonderdendertien kilo meters zijn geweest blijkt wel uit het feit dat slechts tien equipes in de nach telijke proef straf puntloos bleven en dat van de zestig gestarte teams volgens voorlopige gegevens slechts veertig de finish haalden. Ook Oscar Rosenblatt en Frits Honhof reden de sterrit uit. Zij za gen kans kort na de start een nieuwe voorruit in hun BMW te monteren zonder dat zij in tijdnood kwamen. In de nachte lijke uren raakten zij echter op hun schema achter. Uiterst somber zag het er voor de Nederlanders uit toen zij tien kilometer van de top van de Turini zon der benzine kwamen te staan. Een vergis sing van de serviceploeg van de Duitse fabriek was daar de oorzaak van. Dank zij de steun van een van de ravitaille- ringsgroepen konden zij, zij het met ver traging, de tocht voortzetten. Enkele mi nuten voordat de vlag viel, meldden de Amsterdammers zich aan de eindcontrole. Makinen Inmiddels is het vrijwel zeker dat Timo Makinen voor de tweede achtereenvol gende maal met zijn BMC Cooper de zware wintersterrit heeft gewonnen. Zijn grote concurrent Bo Ljungfeldt werd door pech achtervolgd. Hij moest woens dagavond zijn Ford Cortina vele honder den meters laten aanduwen voordat de motor aansloeg. Kort na middernacht gaf de Zweed op. Makinen daarentegen reed met een angstwekkende precisie zijn proef en heeft volgens de officieuze gegevens althans opnieuw aanmerkelijke winst geboekt op zijn concurrenten. Zelfs de altijd zo voorzichtige leden van de Britse fabrieks- ploeg verloren in de vroege morgen op de donkere kade, waar de Fin als eerste aankwam, alle reserves. Onder luide aan moedigingen van de tientallen fotografen en cameralieden, die toeschoten, namen de mannen van het BMC-team hun top man op de schouders. Voor hen was het al zeker dat het Britse merk dat ook in 1964 en 1965 triomfeerde in de Rallye Monte Carlo, voor een hattrick had ge zorgd. (Van onze correspondent) Grietje Lukkes-Oosterhof uit Wolvega heeft zichzelf een weliswaar ietwat ver laat maar toch mooi bruidsgeschenk ge geven. Op 6 juli van het vorige jaar is zij in het huwelijk getreden met de ma- chinezetter Lukkes, waarna het jonge paar zijn intrede heeft gedaan in een wo ning te Wolvega. De komende dagen zal daarin nu een Friese klok een ereplaats krijgen, want de 21-jarige huisvrouw heeft gisteren voor 2.000 toeschouwers in Dokkum dit uurwerk als extraprijs ge kregen voor het behalen van het kam pioenschap voor Nederland op de korte baan voor dames. Ruim dertig rijdsters zijn in Dokkum aan de start gekomen, op charmante wij ze ontvangen door de 125-jarige ijsvereni- ging Dokkum welke rond deze kampioens- rijderij, weer eens een glimp heeft doen zien van de oude korte baan-glorie. Hoe wel de mist het decor wel iets van zijn imponerende karakter deed verliezen, bleef het geheel toch de sfeer van een Wuiii (Van onze schaakmedewerker Orbaan) De zevende ronde van het Hoog oventoernooi bracht het belangrijke duel PolugajevskiIvkov, de grote favorieten voor de eerste plaats in het eindklassement. Door zijn openings keuze gaf de met zwart spelende Joegoslaaf te kennen, geen risico te zullen nemen. Ook Polugajevski deed het kalm aan, maar toch was hij blijk baar op de volle winst belust. Hij kreeg langzamerhand enig positie voordeel, maar in het eindspel over zag hij een geraffineerde zet, die zijn voordeeltje in een nadeeltje deed verkeren. Een remisevoorstel werd door Ivkov afgeslagen, maar nadat de partij was afgebroken, bleek een uur tje analyseren voldoende om de strijd bijl te begraven. Damjanovic was de enige, die in de eer ste zitting tot winst kwam. In een onge veer gelijke positie overzag tegenstander Lehmann een loperoffer, dat hij niet mocht aannemen op straffe van mat of dameverlies. Het alternatief was, dat de Westduitser met een stuk minder moest spelen en dat ging natuurlijk niet. Dam janovic won enkele zetten nadat hij zijn combinatie had uitgevoerd. Donner en Van den Berg deden ern stige pogingen elkaar op een „tochtig" bord om de tuin te leiden. De wind blies Vrijdag 21 januari worden in de acht ste ronde de volgende partijen ge speeld: Van den Berg-Szabo, Czerniak- Nei, Bobotsov-Filip, Lehmann-Lange- weg, Bachtiar-Damjanovic, Ivkov-Van Scheltinga. Kuijpers-Polugajevski, Donner-Bilek. Vandaag wordt in Beverwijk door de grootmeesters niet geschaakt. echter niet hard genoeg en zo bleven de stellingen zoals zij waren: in evenwicht. Nei en Szabo kwamen sneller en geruis lozer tot een puntendeling en daarmee is de oogst van de eerste zitting binnen gehaald. In de avonduren moesten er drie partijen worden afgespeeld, want de par tij tussen Langeweg en Bobotsov is in verband met een tentamen van onze landgenoot uitgesteld tot vandaag. Van Scheltinga had de positie van Bachtiar door superieur positiespel volko men ingesnoerd. Toch bleef de Indone siër in zijn benauwde veste op de been. In de tweede zitting maakte Van Schel tinga echter een pion buit, waarna hij af wikkelde naar een gewonnen toreneind spel. Bij Bilek .en Kuijpers kwam het thema „hangende pionnen" aan de orde. Soms zijn deze sterk, maar soms zijn zij zwak.hier was het allemaal niet duidelijk, maar tegen het einde van de eerste vijf uur spelen kwam Bilek in het voordeel. In de tweede zitting kwamen er problematische finesses op het bord. Kuijpers versmaadde remise en toen werd hij het slachtoffer van een prachti ge promotiecombinatie. Filip gebruikte te gen Czerniak de meest subtiele middelen om in een materieel gelijkstaand eind spel winnend voordeel te behalen. Het lukte juist niet. Van de Nederlandse vertegenwoordig sters in de damesgroep boekte alleen kampioene Vreeken succes door een re mise tegen de Tsjechische Malypetrova. Mevrouw Heemskerk kreeg van Katja Jovanovic een mataanval te verduren, die zij niet kon weerstaan. Mevrouw Timmer maakte een openingsfout en ver loor snel van de Roemeense Nicolau. Voor de Poolse deelneemsters was het een goede dag. Mevrouw Radzikowska won door een elegante combinatie van Rosa Jovanovic. Mevrouw Litmanowicz offerde tegen de Fran$aise Chaudé de Si- lans een pion voor de aanval maar moest later voor remise vechten. Dat deed zij met kennis van zaken. In tijdnood over zag de Poolse een onverwachte en ver borgen winstkans, maar met remise konden beide speelsters tevreden zijn. Een blunder van de Roemeense Polihro- niade besliste haar partij in het voordeel van de Hongaarse Karakas. Kramer bracht Waltemathe in grote moeilijkheden maar dankzij listig spel wist de Westduitser nog juist met remi se te ontsnappen. Jongsma was in voor treffelijke vorm en met virtuoos combi natiespel versloeg hij de Hongaarse meester Sandor. Onze landgenoot Ree daarentegen was minder goed op dreef en hij kwam een pion achter legen Westeri- nen. Later verslapte de Fin en Ree greep de kans dankbaar aan, zich weer te her stellen. Toch kwam hij weer op verlies te staan, maar taai verweer leverde tenslot te de begeerde remise op. Ghitescu snoep te Beni een pion af en later door een verrassende matdreiging op een bord met zeer weinig materiaal een tweede. De rest was voor de Roemeen een kwestie van techniek. De uitslagen in de zevende ronde van de grootmeestergroep in het Hoogoventoer nooi luiden: Donner (Ned.) Van den Berg (Ned.) remise; Bilek (Hong.) Kuypers (Ned.) 1-0; Polugajevski (Rusl.) Ivkov (Joegosl.) remise; Van Scheltinga (Ned.) Bachtiar (Ind.) 1-0; Damjanovic (Joegosl.) Lehmann (W.-D.) 0-1; Langeweg (Ned.) Bobotsov (Buig.) uitgesteld; Filip (Tsj.Sl.) Czerniak (Israel) remise; Nei (Rusl.) Szabo (Hong.) remise. Stand grootmeestergroep na zsven ron den: 1. Polugajevski 6; 2. Ivkov 5^4; 3. Bi lek 5; 4. Szabo 4Vi; 5-6. Van den Berg, Filip 4; 7-8. Czerniak, Donner y/2\ 9. Bo botsov 3 (6); 10-12. Kuijpers, Nei, Van Scheltinga 3; 13. Lehmann V/2\ 14. Lange weg l'/t (6); 15-16. Bachtiar, Damjano vic la/t. Uitslagen derde ronde meestergroep: Smederevac (Joegosl.) Gaprindasvili (Rusl.) remise; Gereben (Zwits.) Ostojic (Joegosl.) remise; Waltemathe (W.-Dld.) Kramer (Ned.) remise; Ree (Ned.) Wes- terinen (Finl.) remise; Jongsma (Ned.) Sandor (Hong.) 1-0; Beni (Oost) Ghitescu (Roem.) 0-1. Stand meestergroep: 1. Ghitescu 2 en 1 afg.;2-3. Kramer, Ostojic 2; 4-5. Ree, Wes- terinen l'/t en 1 afg.; 6-7. Gaprindasvili, Jongsma V/2\ 8-10. Gereben, Sandor, Sme derevac 1; 11. Walthemathe en 1 afg 12. Beni '/2. Uitslagen derde ronde damesgroep: Rad zikowska (Polen) R. Jovanovic (Joegosl.) afg.; Litmanowicz (Polen) Chaudé de Silans (Fr.) remise; Timmer (Ned.) Nico lau (Roem.) 0-1; K. Jovanovic (Joegosl.) Heemskerk (Ned.) 1-0; Karakas (Hong.) Polihroniade (Roem.) 1-0; Malypetrova (Tsj.Slov.) Vreeken (Ned.) afg. Stand: 1. Nicolau 3; 2. K. Jovanovic 2'/t; 3-5. Chaudé de Silans, Karakas, Malype trova 2; 6-7. Heemskerk, Radzikowska l'/t; 8-10. Litmanowicz. Polihroniade, Vreeken 1; 11. Timmer '/t; 12. R. Jovanovic 0. De twee schaakkemphanen Ivkov en' Polugajevski kwamen na een pittig gevecht remise overeen. ouderwets noordelijk ijs'feest ademen. De gele klompen vormden een aparte afba kening van de eigenlijke wedstrijdbaan waarop onder hoofdleiding van de voor zitter van de technische commissie korte baan van de KNSB, de heer R. Weite- ring, de lange lijst van ritten vlot is af gewerkt. Van de 30 deelneemsters vielen er na de eerste omloop 14 af en van dit aantal, na de tweede omloop nog eens weer de helft. Toen begon de strijd op de 140 meter baan terecht interessant te worden waarbij de felheid der concurren tie de rijdsters snelheden deed ontwikke len van liefst 35 tot 36 kilomter per uur gemiddeld. De langebaanrijdster Corry Ruben uit Amsterdam was met een groepje langbaanrijdsters die zij traint, ook naar Dokkum gekomen maar alleen Ans Schut uit Apeldoorn wist het daar van tot de laatste acht te brengen. Tot het laatste viertal kwam zij echter niet. Dat werd gevormd door drie Friezinne tjes en, min of meer als verrassing, als vierde de kampioene van Drente, mevr. Lammy Dubber-Beetjer uit Emmercom- pascuum, alweer een huisvrouwtje dus! Grietje Lukkes-Oosterhof versloeg met haar sierlijke en toch stevige slag haar drie tegenstandsters en alleen daardoor was zij reeds kampioene. Maar bovendien maakte zij de beste totaaltijd. Renske Zeinstra uit Dokkum won twee ritten (15.65 en 16 seconden) maar verloor de slotrit van Grietje met duidelijk verschil. Mej. B. Spoor uit Hardegarijp klopte Lammy Dubber met enkele centimers en werd derde. Twee dagen voor de strijd om het Euro pees schaatskampioenschap in Deventer heeft Ard Schenk zijn vorm gevonden. Woensdagavond bij vijf graden onder nul verraste Schenk vriend en vijand met sterke tijden in Trondheim. Hij won de 500 meter met ruime voorsprong in 41,5 sec., een van de snelste uit zijn carrière cn kwam op de 3000 meter achter stayer Fred Anton Maier (4,29,-) tot 4 min. 29,3 sec. In het eindklassement ein digde hij dan ook ver voor alle anderen. Cees Verkerk eindigde op de 500 meter op de vierde plaats in een goede 42,6 sec. en werd derde op de 3000 meter in 4 min. 34,- sec. Eindklassement: 1. Ard Schenk 86,383, 2. Fred A. Maier 88,233, 3. Cees Verkerk 88,267, 4. Magne Thomassen 88,867, De kalender van de KNSB voor de ko mende dagen luidt: 20 jan.: Vinkeveen: ijsvereniging Vios, nationale koppelwedstrijd. Wervershoof: ijsvereniging De Noord, heren en dame» junioren a en b langebaan. 20, 21 en 22 jan.: Zevenhuizen toer tocht De Rottemeren, 10 tot 130 km. 20 jan.: Reeuwijk: provinciale lange- baanwedstrijd heren, 500, 1500, 3000 me ter. Alblasserdam: Molentochten over 35, 45, 55 en 90 kilometer. Starttijden van 10.00 tot 13.00 uur.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 17