10% KORTING RESTANTEN 4 NEDERLAND IQ 43/495 41/2$ Medische verzorging tijdens het weekeinde Tegen grondwerker uit Hillegom tien maanden geëist Beverwijks carillon gedeeltelijk het zwijgen opgelegd Havenberichten Laatste gewonden van ongeval bij Hoogovens uit ziekenhuis Leraar mishandelde en bedreigde zijn advocaat uit Overveen heren- en jongenskleding mat 10% tot 30% korting SPAARBANK EN ALLE BANKZAKEN BURGERLIJKE STAND HEEMSKERK Profiteert nu nog van ONZE VERLAAGDE PRIJZEN in MEUBELEN, BEDDEN, GORDIJNEN, VLOERBEDEKKING enz. WONINGINRICHTING Marktplein 29 IJmuiden 02550-7541 europa Velserbeek N.V. Half jaar geëist VRIJDAG 21 JANUARI 1966 (Stadsschouwburg). Het ware verhaal van een massale ontvluchtings poging uit een Duits gevangenkamp gedurende de tweede wereldoorlog is het onderwerp van een boeiende film, die de Amerikaanse regisseur John Sturges heeft gemaakt met een wel zeer internationale „cast". Paul Brick- hill, de schrijver van het boek „De grote ontsnapping", waar de film naar werd vervaardigd, heeft zelf gevangen gezeten in Stalag Luft III, een kamp dat de Duitsers speciaal hadden bestemd voor de „lastige gevallen", de ge allieerde krijgsgevangenen, die herhaaldelijk pogingen tot ontsnappen waagden. Ook heeft Brickhill deel uitgemaakt van de organisatie X, waar de plannen werden ontworpen om tweehonderdvijftig gevangenen tegelijk uit dit extra versterkte en bewaakte kamp te laten ontvluchten. De opzet In zijn geheel is toen niet gelukt; uiteindelijk konden zesenzeventig geal lieerde soldaten de tocht naar de vrijheid door vijandig gebied beginnen en van hen werden er nog vijftig opnieuw gevangen genomen en tegen alle oorlogswetten in vermoord. MAAR DE BEDOELING van dit soort,' vaak hopeloze ondernemingen was dan ook minder opgezet om krijgsgevange nen te bevrijden, dan wel om zoveel mo gelijk Duitse bewakingstroepen aan het front te onttrekken. En in dit opzicht is de grote ontsnapping volkomen geslaagd. Sturger, de maker van spannende „wes terns", zoals „The magnificent seven" en „Last train from Gunhill", heeft van dit avontuurlijk gegeven een buitengewoon onderhoudende film in elkaar gezet, waar in humor en spanning, maar ook de tra giek van de mislukking afwisselend prima aan bod komen. De grootste attractie ont leent hij echter aan het spelletje, dat de vindingrijke gevangenen met humor en in telligentie spelen tegen hun boze en niet bijster snuggere tegenstanders, een spel letje, dat wij tot en met zondag met een zekere „Schadenfreude" en niet minder genoegen kunnen bekijken. Heel goed is ook de Japanse tekenfilm „Prins zonder vrees", waarin door de vervaardigers naast een bewonderenswaardige techniek, ook een aparte en smaakvolle stijl wordt gedemonstreerd. Dit meesterwerk wordt echter alleen zondagmiddag vertoond. (City). SEDERT „MONDO CANE" het publiek zo gezellig schokte, heeft deze op spraak de filmmakers en het kassucces de producers direct bijzonder sterk aan getrokken. Mondo Cane II" was een voor beeld van het laatste aspect en naar ons gevoelen ligt de tot en met woensdag in City te vertonen en als „kille en bru tale gluurfilm" aangekondigde documen taire „I Tabu" geheel in hetzelfde vlak. Vandaar dat de sexuele taboes letterlijk en figuurlijk voorop werden gesteld. Blo te meisjes in Japan, Zweden en India, soms brutaal in close up gefilmd, moeten aantonen dat in die streken de taboes ver zijn opgeheven. En een met de telelens gemaakte opname van een nudistenkamp, bezorgt elke toeschouwer het gevoel, dat hij uit ordinaire nieuwsgierigheid bezig is ergens door het sleutelgat te loeren. Re portages van de dodencultus aan de Gan- fes doen daarentegen weer griezelig-lugu er aan. DE BESTE OPNAMEN zijn door de Japanse medewerkers gemaakt. De repor tage van de moeder met haar kinderen, die samen met papa een vriendin voor het weekeind voor hem gaan uitzoeken, is waarlijk verbluffend en de karate-show schrikbarend. Wij twijfelen er echter niet aan dat velen deze film willen zien, om dat men van een reportage op de eerste plaats verwacht dat deze waar en zo mogelijk onthullend zal zijn. Maar zelfs al laat men zijn filmische eisen op dit punt vallen, dan nog moet idereen beden- leen dat vele getoonde scènes de strip- teasende Zweedse nozems bijvoorbeeld ook in hun eigen omgeving tot de raritei ten behoren. En de rariteit op zich wordt in onze weker wordende beschaving een „taboe" op zich. ONDERWIJL MAG CORDON SCOTT zondagmiddag in „Tarzan, de geweldige" als de klassieke oerwoudheid zijn ge waagde kunstjes nog eens vertonen, waar na het er donderdagavond in „Spaanse driften" waarlijk op z'n Spaans toegaat. Dit is namelijk alweer een enige jaren oude film van Roger Vadim, de vroegere echtgenoot van Brigitte Bardot, die zijn toenmalige vrouw de rol toebedeelde van het onervaren Franse meisje Ursula, dat bij haar oom en tante op een Spaans landgoed de vakantie komt doorbrengen, Daar is zij al gauw getuige van een ge vecht tussen deze grafelijke oom die een verwoed vrouwenjager blijkt en Lamberto, een jongeman uit het dorp, die de geschonden eer van zijn zuster komt wreken. Lamberto wordt eerst buiten gevecht gesteld, maar komt later terug om de graaf te doden. Op zijn vlucht voor de politie wordt hij vergezeld door Ursula, die al op het eerste gezicht ver liefd op hem is geworden en in het slot gevecht vangt zij de kogels op, die voor de moordenaar waren bestemd. Beverwijk (Luxor). GINA LOLLOBRIGIDA maakt in „SPEL MET VUUR", welke film hier tot en met zaterdag draait, van een heel moeilijke rol een opvallend goede creatie. Zij is een verpleegster, die een multi- miljoenair om zijn geld wil trouwen. Met. de neef van de rijkaard spant zij tegen de oude man samen, die langzaam maar zeker in zijn verpleegster een ideale echt genote gaat zien. De afspraak is: als het huwelijksplan lukt, betaalt de verpleeg ster aan de neef tien miljoen gulden, zo dra de erfenis binnen is. Maar zij vat een reële genegenheid op voor de man, waar door Gina Lollobrigida de rol moet spelen van een doortrapte zwendelaarster, die te gelijk haar slachtoffer bemint. HET VERHAAL IS SPANNEND en de ontknoping van de bijna volmaakte mis daad hoogst verrassend. De luxueuze at mosfeer, het kasteel, het fraaie jacht en mooie natuuropnamen geven de thriller een aangenaam karakter. De dialogen zijn intelligent en Ralph Richardson maakt van de oude rijkaard een schitte rende rol. Daarnaast toont Sean Connery als de onscrupuleuze neef over veel meer, dan alleen maar James Bond talen ten te kunnen beschikken. Een voortreffelijke thriller, met kwaliteitsvolle routine ge maakt! ALLE BEKENDE INGREDIëNTEN uit vroegere oorlogsfilms zijn handig ver pakt in Robert Totten's ,Mars door de nel", waarin een episode uit de Ameri kaanse opmars in Italië tegen het ein de van de tweede wereldoorlog als een machtig avontuur wordt verbeeld, waar alleen enkele hoofdfiguren zich levend we ten te redden. Een verdwaald geraakte Amerikaanse patrouille achter de Duitse linies, een mijnenveld dat moet worden overgestoken, een gevangenkamp waar men uit moet ontvluchten, een Duitse munitiebergplaats, die de lucht in gaat, ontmoetingen met de partisanen en ge vechten in de bergen; dit alles, bij elkaar ruim voldoende stof voor meerdere oor logsfilms, vindt zijn plaats in deze zo veelste mars door de hel, waar men zon dagmiddag getuige van kan zijn. Dit weekprogramma wordt dan weer tot en met woensdag rondgemaakt met „G-man Jerry Cotton", een spannende gangster- jacht met talloze avonturen, waarin door Jerry Cotton (George Nader) letterlijk en figuurlijk alles wordt geslagen. Kennemer Theater). „U heeft in jaren niet zo gelachen", verzekert de directie van dit theater bij de aankondiging, dat Die knotsgekke kerels in hun vliegende kratten' 'nog een week in Beverwijk zal worden geprolongeerd. Waar ongetwijfeld geen woord teveel mee is gezegd. Het eni ge wat dus verder nog over dit weekpro gramma kan worden vermeld is, dat in de voorstelling van zaterdagnacht de repri se zal plaatsvinden van „De verdoemden van Altona", de vermaard geworden en boeiende speelfilm met Sophia Loren en Maximilian Schell in de hoofdrollen. (W.B.-theater). In „Maciste en de ti rannen" (zondag en maandag) opereert deze stoere filmheld ditmaal in het Chi nese keizerrijk van omstreeks 1300 tegen de Mongoolse overheersing en hij doet dit even perfect als in de talrijke vroegere situaties, waarin hij het recht met zoveel overtuigende kracht mocht dienen. Deze film werd dan vrijdag en zaterdag reeds door „Junglevechters" vooraf gegaan, waarin ook al weer tot de laatste patroon en de laatste ademtocht wordt gestreden Als welkome onderbreking van al dit bloed verschijnen dan zondagmiddag on der meer Oliver Hardy, Stan Laurel, Char lie Chaplin en Ben Turpin weer eens op het witte doek, om met „Uit Hollywood': lachfabriek" te komen demonstreren, dat het in de wereld niet allemaal narigheid behoeft te zijn. Op 1 november van het vorig jaar sloeg een 26-jarige grondwerker uit Hil legom van het huis van een alleenwonen de man in zijn woonplaats een raampje stuk. Het gebeurde 's avonds, nadat de grondbewerker in een café was geweest. De bewoner van het huis werd wakker en ging kijken wat er aan de hand was. daarop sloeg de grondwerker de man neer. ,Ik was dronken", voerde hij gisteren ter verontschuldiging bij de Haarlemse rechtbank aan. De officier van justitie zag er geen verontschuldiging in en eiste tien maanden gevangenisstraf met aftrek van voorarrest. De raadsman, mr. O. H. van Wijk drong aan op een grote voorwaar delijke straf. Zijn kennis van antiek kwam een 21- arige jongeman uit Leiden goed te pas toen hij geld nodig had. Hij stal uit een twaalftal rooms-katholieke kerken, zoals in Krommenie,, kandelaars en verkocht ze aan antiquairs. De officier van justitie eiste tien maanden met aftrek, waarvan twee voorwaardelijk met drei jaar proef tijd. Mr. Mathuisen, de raadsman, zocht de aanleiding tot dit gedrag in de bij zonder moeilijke en trieste jeugd van ver dachte. Uitspraak in deze zaken op 3 fe bruari om half tien 's morgens. Advertentie Vroeg begonnen veel gewonnen I Stichting Nutsspaarbank in de gemeente Velsen Naar aanleiding van, bij het gemeente bestuur van Beverwijk ingediende bezwa ren, hebben B. en W. besloten: de bespe ling van het carillon in plaats van om 22 uur, reeds om 19 uur te beëindigen, zodat de bespeling nu dagelijks plaats vindt van 8 tot 19 uur, de kwartierbespeling te wijzigen in een half uur, de melodieën te bekorten en hier meer variatie in aan te brengen. Aan dit besluit zal op korte termijn uitvoering worden gegeven. Advertentie Tot en met ZATERDAG 22 januari op alle voorradige Daarna t/m zaterdag 29 januari: Kennemerlaan 61 IJmuiden Donderdag aangekomen te IJmuiden: Gronne bek, van Rotterdam; Beyla, Le Havre; Othonia, Odense, IJmuiden; Aase Hooj, Kiel; Peter Schaa, Turku, IJmuiden; Lauriergracht, Rauma; Blan kensten, Antwerpen; Hoedur, Oxelosund; Berta Beek, Hamburg; Willemstad, Plymouth; Ravnaas, Rotterdam; La Paloma, Kingslynn; Anna, Tuna dal, Zaandam; Vines, Rotterdam, IJmuiden; Ok> tant, Sundsvall; Darmstad, Antwerpen; Dinkel- stroom, Londen; Putbus, Londen, IJmuiden: Beninkust, Antwerpen; Vliestroom, Huil; Sig vald 2, Frederiksvaerk, IJmuiden; Batavier, Sundsvall; Fjaugen, Rotterdam, IJmuiden Aagtekerk, Rotterdam. Donderdag vertrokken uit IJmuiden: Slawno, naar Stettin; Celebes, Antwerpen; Erwin Schroe- der, Rotterdam; Sinoutskerk, Rotterdam; Tanto, Oxelosund, IJmuiden; Elsa, Slikkerveer, Zaan dam; Hardy Merchant, Par; Nassauborg, Delf zijl; Helios 2, Gothenburg; Mandourah, Pireaus Edison, Preston; Georgina V. Everhard, Leith Ostrobotnia, Rotterdam; Ilias, Rotterdam; Va gales, Gefle; Egret, Antwerpen; Othonia, Oden se, IJmuiden; Najade, Bilbao, IJmuiden. Vrijdag aangekomen te IJmuiden: Jenny Porr, van Gefle; Berkelborg, Mantyluoto; Marathon, Rotterdam; Bleichen, Jacobstad; Berkelstroom, Hull; Leonce Vieljeux. Le Havre; Audacia, Londen, Zaandam; Zeeburgh, Rotterdam; Honte stroom, Londen; Jorgen Vesta, Boulogne, IJ muiden. Vrijdag vertrokken uit IJmuiden: World Mi racle, naar Perzische Golf; Santa Maria, Norr koeping. Advertentie Aangesloten bij de Coöp. Centr. Raiffeisen-Bank te Utrecht. Meer dan 1000 banken en bijkantoren. Bijna 2 miljoen spaarders. Ruim 41/i miljard gulden aan ingelegde spaargelden. Rentetarieven per 1 januari 1966 Spaardepositobrieven Spaargelden met één jaar opzegging Spaargelden met een 2 j. opzegging Jeugdspaarwet „De Zilvervloot - Ambt.- en Bedrijfsspaarregelingen Direct opvraagbare spaargelden IJMUIDEN: Artsen: (met ingang van zaterdagmid dag 13 uur): W. A. Oepts, Zeeweg 295, tel. 4023; P. Brouwer, Kon. Wilhelminakade 79, tel. 4507; A. J. van Leusen, Van Tuyll- weg 34, tel. 4328. Apotheek: Apotheek Pleyler, Planeten- weg 52. Tandartsendienst voor Velsen, Bever wijk en Heemskerk, alleen voor spoed gevallen, zaterdag en zondag van 17 tot 17.30 uur: G. Vink, Wüstelaan 39, Sant poort, tel. 02560 - 8451. Verloskundigen: Mevrouw M. Bakker, Snelliusstraat 53, tel. 5053; mevrouw E. Kuijk-Engelhardt, Moerbergplantsoen 143, tel. 7849; mej. A. C. van Saase, Rijnstraat 92, tel. 8969; mej. C. v. Zand- voort, Poolstraat 18, tel. 2070. Wijkverpleging: Groene Kruis, voor IJmuiden en IJmuiden -O. zuster H. Geboren Richard A. z. v. G. Ser pent! en Y. A. Woerlee; Frank z. v. T. Stam en H. Beckmann; Arthur F. V. z. v. J. L. Stolzenbach en M. G. W. Janssens; Leendert A. z. v. A. H. Mulder en T. van Noort; Brigitte I. J. d. v. J. J. Schussler en G. P. H. Tap; Gustaaf P. J. z. v. J. P. Bak ker en C. J. Schuijt; Dick z. v. C de Rooij en G. M. Mol; Christina D. d. v. N. F. Zonjee en D. M. Glorie; Jacqueline E. d. v. F. T. Benten en J. Edwards; René J. z. v. I. S. Romkes en Y. M. Deden; Anne- marie d. v. G. Kroone en I. J. Akkerman; Helène E. M. d. v. M. van Egmond en J. M. Rijs; Jeroen P. z. v. S. A. Langeveld en A. A. Welp; Johanna C. M. d. v. H. W. van der Zon en J. W. T. Dijkman Dul- kes; Cinderella F. M. d. v. R. J. de Laat en j. M. M. van den Berg. Ondertrouwd Wilhelmus G. Gou weleeuw en Geertruida M. Timmer; Wil helmus N. A. Brouwer en Maria L. P. van der Velde. Getrouwd Giuseppe Pandino en Martha E. Oldenburger. Overleden: Elisabeth M. werf, oud 45 jaar. Hooge- Bijnen, Stolstraat 3, IJmuiden, tel. 02550-2188; voor Velsen-Noord en Vel- sen-Zuid zuster C. Maris, Stolstraat 4, IJmuiden, tel. 02550-4183; voor Drie huis, Santpoort-Noord en Zuid zuster G. Kolkman, Delftlaan 739, Haarlem-N„ tel. 02500 - 62044. Voor het Wit-Gele Kruis zuster C. Nooy, Corantynstraat 5, Santpoort-Noord, tel. 02560 - 7440. Dierenarts: de dienst voor zieke huis dieren in de gemeente Velsen wordt dit weekeinde waargenomen door de dierenarts Th. C. Winkel, Van Tuyll- weg 17, Velsen-Zuid, tel. 02550 - 8236. SANTPOORT: Aarts: Ph. J. Haselager, Hoofdstraat 135, Santpoort-dorp, tel. 02560 - 8570. Apotheken: Apotheek Krijnen, Ekster straat 100, Haarlem-Noord, tel. 02500- 51959; Bloemendaalse Apotheek, Bloe- mendaalseweg 85, Bloemendaal, telef. 02500 - 57903. BURGERLIJKE STAND BEVERWIJK GEBOREN: Esther d. v. A. Oostdam en S. J. Geel; Petrus W. z. v. J. M. Roemer en C. M. M. van Hesselingen; Erik z. v. B. Sondorp en R. M. A. Koning; Ronald z. v. J. Koster en M. Beers; Wilhelmina A. d. v. B. Waaijenberg en A. van Leerdam; Elisabeth J. M. d. v. H. C. Sprangers en H. G. de Wit; Maria J. C. d. v. J. A. Hooge- werf en C. G. Niesten; Johanna E. C. d. v. J. M. Kloes en C. L. Hageman; Rudolf z. v. W. E. G. Röhrich en W. Pril; Laurens z. v. J. P. Zuijdendorp en H. H. L. Dorant; Maria J. d. v. H. M. Verheij en H. Ramler; Marinus P. J. z. v. M. P. van der Pas en J. P. van Vlissingen; Frank H. J. z. v. H. Morren en P. Lardé; Berend H. z. v. H. J. van der Weg en M. van de Beek. ONDERTROUWD: H. Schmidt en H. M. Doeve; A. Rhibok en A. Bosscher; J. Sneekes en A. E. Bleeker; W. J. Hofland en T. R. Adrichem; D. Huitema en G. J. Ouwehand; J. C. G. Nanninga en G. A. Tamis; P. H. Visser en J. M. Lubbers. GEHUWD: J. B. Koelman en G. Koster; H. J. M. Limmen en M. C. Nieukoop. OVERLEDEN: A. E. Paulissen oud 64 j.; J. Welp, 66 j.; P. Kelder, 76 j.; G. Pirovano 76 j.; C. Bleijendaal, 49 j. Naar alle waarschijnlijkheid zullen deze week de laatste twee patiënten die ten gevolge van het op 18 november in de Oxystaalfabriek bij Hoogovens gebeurde ongeval met brandwonden in het Rode Kruisziekenhuis te Beverwijk werden op genomen, daaruit worden ontslagen. Het zijn de heren D. G. Bokhoven uit Gou derak en H. J. Sieger uit Den Haag. Behalve deze twee worden op het ogen blik nog drie personen in ziekenhuizen el ders verpleegd. Zij maakten deel uit van een groep leden van de Nederlands-Duit se Kamer van Koophandel die een excur- siebezoek bracht aan Hoogovens. Toen volkomen onverwacht een reactie in een van de converters van de Oxystaalfa briek optrad werden 33 bezoekers door rondvliegend vloeibaar ruwijzer getroffen. Twintig van hen moesten in een zieken huis worden opgenomen. Op verscheide ne gewonden moest plastische chirurgie worden toegepast. Hoogovens heeft zich bereid verklaard de materiële schade, die de getroffenen hebben opgelopen te ver goeden. Advertentie LAATSTE DAG van onze OPRUIMING MEUBEL Advertentie HOOFDAGENT AUTOMOBIELBEDR. Groeneweg 69 - IJmuiden Tel. 7271 Beverwijk - Tel. 26259 SHOW van INRUILAUTOMOBIELEN zaterdags van 9—18 uur Garantie - inruil en financ. mogelijk. „Als ik die brief niet terugkrijg tim mer ik de ramen in en zal ik u zo be werken dat u een jaar lang niet kunt werken." Dit zou een 33-jarige leraar uit Amsterdam tegen zijn advocaat mr. M. B. Cohen uit Overveen hebben ge zegd. Die bedreiging werd geuit door de telefoon op 10 november van het vorig jaar. Twee dagen tevoren had de leraar het niet bij een bedreiging gelaten maar de advocaat een blauw oog en een bloed neus gestompt. Bij die gelegenheid had hij mr. Cohen ook door een van de ruiten van zijn kan toor gedrukt. De verdachte gaf toe dat hij de mishandeling had gepleegd en ook bedreigingen had geuit. Maar hij ontken de gezegd te hebben dat hij de advocaat zo zou toetakelen dat deze een jaar lang niet meer zou kunnen werken. De advo caat verklaarde dit als getuige wel te hebben gehoord, en zijn vrouw bevestig de he(. Zij had meegeluisterd aan de te lefoon. De officier van justitie,mr. G. W. F. van der Valk Bouman eiste zes maan den gevangenisstraf. De onenigheid tus sen de leraar en de advocaat was ont staan in verband met de echtscheiding van de verdachte en de toewijzijng van de kinderen. De bewuste brief zou voor de Raad voor de Kinderbescherming zijn geweest. Uitspraak in deze zaak op 3 februari 's morgens om half tien.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 7