Publiekrechtelijke bedrijfsorganisatie uit het VVD-program geschrapt Geen beginselkwestie maar praktische politiek NU WEER EEN NIEUW SPELDJE GRATIS RIJ 1 KILO BANANEN Enorme belangstelling voor Stockholms moordproces „Antisemitisme leeft op in West-Duitsland" ACENDA VOOR HAARLEM EN DE IJMOND Kort en bondig Vijf mannen redden jongen in Oss Beeldhouwer stak auto's in brand Brand verdreef zestig onbehuisden IMiW 1 Doden in het verkeer Ramadan besloten Nederlands schip na elf dagen vlot H. M. Bleich voor Auschwitzcomité: Nederlandse door lawine gedood Kind door ijs gezakt en verdronken Huzaar na val overleden Nieuwe depressie MAANDAG 24 JANUARI 1966 2 zolang de voorraad strekt w Haarlem V elsen-lJ muiden Beverwijk WERKRAPPORTEN - es Van onze parlementaire redactie) De meerderheid in de V.V.D. vindt de publiekrechtelijke bedrijfsorganr satie een onderwerp van praktische politiek en geen beginselkwestie. Dat bleek zaterdag op de buitengewone algemene ledenvergadering die deze partij in Dordrecht had belegd ter be handeling van het nieuwe beginsel program. Ondanks verzet van liberale voormannen als prof. nir. J. Oud en mr. J. W. Geertsema werd elke ver wijzing naar de P.B.O. uit dat be ginselprogram geschrapt. Het concetprogram behelsde een arti kel waarin was vastgelegd dat bedrijfs organen, die met publiekrechtelijke zeg genschap zijn bekleed, slechts behoren te worden ingesteld indien zowel bij werk gevers als bij werknemers in ruime ma te de genegenheid aanwezig is in deze organen samen te werken. Op voorstel van de Haagse afdeling liet de algemene vergadering dit artikel in zijn geheel vervallen. Men wilde van de PBO geen beginsel maken, zeker niet nu de belangstelling er voor, zelfs in de Advertentie FYFFES De tienjarige Ossenaar Ulie Arnold heeft zijn leven te danken aan het door tastend optreden van de ij sfabrikant A. Wagemakers en vier Osse politieagenten. Ondanks de ingevallen dooi had de jon gen zich op een vijver gewaagd, dicht bij de plaats van een afgebakend wak. Hij zakte door het ijs en viel in het diepe wak. Zwemmend bleef hij aan de oppervlak te, maar door het afbrokkelende ijs kon hij niet op de kant komen. De ij sf abri kant liet de politie waarschuwen en ging zelf met een ladder het ijs op. Ook hij zakte er door, maar slaagde erin zichzelf te redden. Vier Osse politiemannen, die spoedig ter plaatse waren, zetten met vereende krachten een reddingsactie op touw, wagrbij hoofdagent J. van de Bree- vaart er tenslotte in slaagde de drenke ling, die inmiddels aan het eind van zijn krachten was, op de kant te brengen. In het ziekenhuis bleek dat Ulie Arnold geen nadelige gevolgen zal ondervinden van zijn onvrijwillig bad. kring van de vroegere promotors, duide lijk aan het wegebben is. De interventie van prof. Oud en mr. Geertsema, die het streven naar een goede en vrijwillige PBO wel degelijk een (liberaal) beginsel vonden, haalde weinig uit. Het Haagse voorstel werd bij handopsteken aangeno men. Het beginselprogramma, samengesteld door een commissie onder leiding van partijvoorzitter ir. K. van der Pols, werd voor het overige zonder principiële wij zigingen aanvaard. Onder druk van de progressieve vleugel in de partij (vooral de jongeren roerden zich sterk) werden hier en daar andere formuleringen geko zen en huns inziens overbodige zaken overboord gezet. Zo werd artikel 20, waarin de betekenis van het eigenbelang als drijvende kracht voor de welvaarts ontwikkeling erkenning kreeg, geschrapt. Men vond het artikel te materialistisch. In het eerste artikel, waarin de partij zich het verenigingspunt noemt van allen die de overtuiging zijn toegedaan dat vrijheid, verantwoordelijkheid, verdraag zaamheid en sociale gerechtigheid de fun damenten van elke samenleving behoren te zijn, werd uitdrukkelijk ingelast dat de V.V.D. zich beschouwt als een liberale partij. Voorts werd in artikel 3 opgeno men dat de V.V.D. de Nederlandse sa menleving bovenal gedragen ziet door de geest van het christendom en van het hu manisme. De algemene vergadering ver koos deze (korte) redactie boven die van de commissie, waarin deze geest nader was omschreven als een Erasmiaanse geest waarvan de grondlegger onzer vrij heid, Willem van Oranje „een onver moeibaar vertolker" zou zijn geweest. Ook de partijraad had voor de korte re dactie gekozen. De verwijzing naar Erasmus en Willem van Oranje werd verdedigd door profes sor Oud, lid van de commissie, die met dit artikel tegenwicht bleek te willen ge- even aan de anti-revolutionaire opvat ting dat het calvinisme historisch de grondtoon in onze samenleving aangeeft. Maar de meerderheid van de vergadering had geen behoefte aan „para-theologische beschouwingen" en vond het evenmin noodzakelijk zich in het beginselprogram af te zetten tegen de confessionele par tijen. Het liet de meeste afgevaardigden koud of Willem van Oranje nu een volge ling van Erasmus was dan wel een calvi nist. Andere artikelen waarover werd gedis cussieerd zonder dat zij overigens ingrij pend werden gewijzigd, betroffen de mo narchie (geen uitgesproken liberaal begin sel), de kernbewapening, de ontwikke lingshulp, decentralisatie en gezinsplan ning. De discussies over de ongeveer tweehonderd ingediende amendem enten namen zoveel tijd in beslag dat het pro gram na een lange dag van rumoerig ver gaderen niet geheel kon worden doorge nomen. De partijraad werd echter ge machtigd de redactie van het beginsel program, zoals die nader door de com missie zal worden uitgewerkt, definitief vast te stellen. Daarin zal een aparte cul turele paragraaf worden opgenomen waar in ook aandacht wordt geschonken aan sport en recreatie. (Van onze speciale medewerker) Blijkbaar heeft de gruwelmoord op Henk Drost de fantasie van het Stockholmse publiek nog meer geprikkeld dan de vijf tien jaar geleden gepleegde bomaanslag op de „Energi", het schip dat in 1951 met tien opvarenden onder de golven van de Oostzee verdween. Want was vrijdag, op de eerste dag van het „Energi"-pro- ces, de publieke tribune in het Stock holmse gerechtsgebouw slechts voor drie kwart bezet, vandaag had zich reeds lang voor de aanvang van het proces te gen de moordenaars van Henk Drost een menigte belangstellenden bij de zaalin- „Die monniken in Saigon staken toch ook zichzelf in brand en niet hun buren. U had uw eigen auto moeten nemen en niet die van een ander". Zo reageerde de president van de Amsterdamse recht bank, mr. Bletz, gistermiddag op de ver klaring van een beeldhouwr uit de hoofdstad, dat hij in de nacht van 30 op 31 oktober van vorig jaar „uit protest" in de omgeving van „Het lieverdje" op het Spui een auto in brand had gesto ken en een poging had gedaan dit zelfde met een tweede auto te doen. In verband met deze brandstichting eis te de officier van justitie mr. Tonckens zes maanden gevangenisstraf, waarvan vier voorwaardelijk met aftrek en een proeftijd van drie jaar. gang verzameld, die klokslag tien uur de tribune tot de laatste plaats bezette. De verdachten, een 21-jarige Arnhem mer en een achttienjarige Rotterdammer, werden door twee politiemannen de zaal binnngeleid, nadat zij -onzichtbaar voor persfotografen door een tunnel van het politie-hoofdbureau naar het gerechtsge bouw waren gebracht. Tijdens te terechtzitting, die naar ver wachting op zijn minst twee dagen zal duren, zullen dertien getuigen worden gehoord. De zittingsdagen zijn maandag en dinsdag. Mocht een derde dag nodig blijken, dan wordt dat zaterdag. Voorzitter van de jeugdrechtbank is Al lan Evers, aanklager Sten Mattson, een deskundige op het gebied van de jeugd- misdaad. tt) ob rtjpirrpptjrr frats r*r s In de nacht van zaterdag op zondag heeft een brand in het gebouw van het Leger des Heils aan het Rapenburg in Amsterdam nog al wat consternatie ver oorzaakt. De brand werd om half vier in de morgen ontdekt in de werkplaats, waar oud papier en lompen worden ver werkt. Boven deze werkplaats is de woon- en slaapruimte van zestig onbehuisden. Twintig van hen werden opgenomen bij overburen, de overigen werden onderge bracht in het politiebureau aan het J. D. Meijerplein. De brand was tegen negen uur in de morgen geblust. De werkplaats had veel schade opgelopen. ..yvqty,. L iit>. v. Prinses Beatrix en haar verloofde Claus von Amsberg keren moe maar voldaan terug van een geslaagde skidag. Twee gelieven op weg naar de après-ski. In het ziekenhuis in Arnhem is zater dag overleden de 58-jarige mevrouw Roe- lofsen uit Arnhem. De avond tevoren was zij zeer ernstig gewond, toen de auto waarin zij samen met haar echtgenoot zat, ter hoogte van Duiven slipte en in een weiland tot stilstand kwam. Zaterdagmorgen is op rijksweg 28 ter hoogte van Nunspeet een auto met drie inzittenden vermoedelijk tengevolge van de gladheid geslipt en over de kop gesla gen. Een der inzittenden, de 37-*jarige W. M. van der Hout uit Utrecht, werd zo ernstig gewond, dat hij in de loop van zondag is overleden. Naar schatting tweeduizend personen onder wie de ambassadeur van Pakistan, mr. Oudratullah Shahab en vele Turkse. Marokkaanse en Jordaanse arbeiders hebben gisteren in Den Haag het einde van de Mohammedaanse vastenmaand, het Id'ul Fitr, gevierd. De imam van de moskee van de Ahma- diyyah Muslim-missie, mr. Qudratullah Shahab, deelde mee dat in de moskee zeven diensten zijn gehouden, die door ongeveer duizend personen werden bijge woond, en dat nogmaals 1200 personen aan wezig waren bij een dienst in Amicitia. Het vierhonderd ton metende Neder landse vrachtschip „Volente" is zondag vlotgekomen na elf dagen aan de grond te hebben gezeten in de monding van de rivier de Tweed, nabij Berwick. Het schip vervoert een lading gerst. De journalist H. M. Bleich uit Den Haag heeft zondagavond op een bijeen komst van het Nederlands Auschwitzco mité gewaarschuwd voor verschijnselen in het Duitsland van thans. In proces sen getuigende ex-concentratiekampge vangenen worden voor de Duitse recht- ters beschuldigd. De beul van Auschwitz werd tot veertien jaar gevangenisstraf veroordeeld, maar hij is om gezondheids redenen op vrije voeten. De heer Bleich meende dat het antisemitisme weer op leeft. Wordt dit niet tijdig onderkend dan zal, volgens de spreker, te zij der tijd zoals voorheen in Duitsland weer een in dustrie worden opgericht waarvoor men sen als grondstof worden gebruikt. „Nooit meer Auschwitz" moet een waarschuwing inhouden. Vandaar dat, de heer Bleich achter het plan staat om in Auschwitz een standbeeld op te richten door de comités van de 23 landen, waar van inwoners in Auschwitz om het leven zijn gebracht. Hij merkte op dat het de Nederlandse regering niet zou misstaan als ze haar houding veranderde met be trekking tot een bijdrage voor de oprich ting van het monument. Bijdragen worden wel verstrekt door o.m. België, Luxem burg, Frankrijk, Italië en Noorwegen. Stadsschouwburg, vandaag 20 u.: Neder landse Comedie met „Het ei" van Felicien Marceau. Regie: Fons Rademakers; dins dag 20 u.: Haagse Comedie met „Dylan Thomas" van Sidney Michaels. Regie: Paul Steenbergen. Concertgebouw, dinsdag 20 u.: Concert door de Christelijke Oratorium Vereniging o.l.v. Jack P. Loorij. Met solisten en het N.Ph.O. Programma: „Semele" van Han del. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u: „Anna", 14 jaar. Frans Hals, vandaag 19 en 21.15 en dins dag 20 u.: „Veel liefs uit Moskou", 14 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „Stormloop zonder genade", 18 jaar. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „Een moment van zwakte", 14 jaar. Minerva, 20.15 u.: „Goldfinger", 18 j. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u.: „What's new pussycat", 18 jaar. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „De beul van Londen", 18 jaar. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „Liefdes paren", 18 jaar. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum: (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16e tot en met de 19e eeuw waaronder Hals' mees terwerken. Dagelijks geopend van 10-17 u. Zondags van 13-17 u. Prentenkabinet: keuze uit eigen verza meling. Dagelijks van 10-17 u. en zondags van 13-17 u. Teylers Museum, Spaame 16: Perma nente tentoonstelling van schilderijen 19e en 20 ste eeuw. Tekeningen van de Hol landse, Italiaanse en Franse school. Fos sielen e.d. Dagelijks behalve zondag en maandag van 10 tot 16 u.; zondag van 13 tot 16 u. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunstnij verheid. Dagelijks (behalve maandag) van 10-12.30 u. van 13.30-17 u.; zon- en feest dagen van 14-17 u. De Waag (hoek Spaarne/Damstraat) Expositie van werk van Simon Busé en Michel van Overbeeke. Dagelijks van 14- tot 17 u. en zaterdag en zondag van 13 tot 17 u. Tot 31 januari. Artificia Heemstede :Expositie van gra fiek van Rob Clous en keramiek van Otto Heuvelink. Dagelijks van 9.30 tot 18 u. In 't Goede Uur (Korte Houtstraat) Ex positie van grafiek van Jan van Wens.- veen. Dagelijks van 10-19 u. en van 20-22 u. en zondags van 14-17 u. en van 20-22 u. Kunstcentrum „De Ark", Bootzaal: „100 ambachten" van Jan Luyken. Dagelijks geopend van 10 tot 20 u. Klassieke gram- mofoonplatenconcert van 20 tot 22.30 u. Dinsdags gesloten. Expositie van schilde rijen en aquarellen van Jac. J. Doeser. Galerie 3 (Jansstraat 48) Expositie van werk van Robbert de Bakker, Joke Petri, Saskia Pijnenburg en Ariën Winkel. Da gelijks van 10 tot 17 u. en van 19.30 tot 22 u. Tot 31 januari. Woonhuis Jacobus van Looy, geopend op donderdag van 10 tot 12.30 en 13.30 tot 17 u. Zon- en feestdagen van 14 tot 17 u. Museum van Looy: De expositie „P. C. Kloes-70 jaar". Dagelijks van 10-17 u. en zondags van 13-17 u. Tot 28 februari. Mevrouw Therèse Hymans, een 45-ja- rige Nederlandse, die in Antibes woont, is zondag omgekomen toen een lawine het chalet nabij La Foux Dallos trof, waar zij logeerde. Toen het ongeluk gebeurde sneeuwde het hard en er stond een sterke wind. De vijfjarige Sibolt Wiersma uit Win schoten is zondagmiddag op de vijver van het stadspark in zijn woonplaats door het ijs gezakt en verdronken. MAANDAG 24 JANUARI Maandag geen filmvertoning in de bios copen. Stadsschouwburg. 20 u.: Velser Kunst kring, toneelstuk „Hooikoorts", door „En semble". Hervormd Jeugdgebouw, Radarstraat, 20 u.: Bijeenkomst afdeling IJmuiden van de Nederlands Christelijke Vrouwenbond. DINSDAG 25 JANUARI City, 20 uur: „I Tabu". Cultureel Centrum, 20 uur: algemene ledenvergadering Algemene Bond van Ambtenaren. Patronaatsgebouw, 14 uur: Algemene Bond van Bejaarden; cabaret gezelschap Bob Scholte. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 uur en 14 tot 16.30 uur. Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 10 tot 12.30 en 14.30 tot 17.30 uur; filiaal Velsen-Noord: 19 tot 21.15 uur. R.k. Openbare leeszaal en bibliotheek, Willemsbeekweg 96: 10 tot 12 en 14.30 tot 17.30 uur. Stichting Huishoudelijke en gezinsvoor lichting, spreekuur leidster: van 9.30 tot 12 uur in de Willebrordstr. 102 te IJmui den. Telefoon 02550-7715. Stadhuis, Plein 1945, IJmuiden-Oost, is te bezichtigen op werkdagen van 10 tot 12 uur. MAANDAG 24 JANUARI Kennemer Theater, 19.30 uur: „Die knotsgekke kerels in hun vliegende krat ten". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „G-man Jerry Cotton". W.B. Theater, 20 u.: „Maciste en de ti rannen". Huize Scheybeeck, 20 u.: toneelcursus voor jongeren Q.l.v. Gelyn Molier. De Opgang, 20 uur: Jaarvergadering Postzegelclub. Lommerlust, 18 uur: Kap-concours. Café „Sport", 20 uur: Vergadering Voliè re-vereniging Vogelvreugd. Sportfondsenbad Beverwijk, Kuikens- weg 84, geopend van 7-19.30 uur en van 18-21.30 uur. Galerie Boumans, Breestraat 122: expo sitie collages en wandkleden door Lies Cuntenaar. Kennemer Oudheidkamer, ingang Stumphiusstraat, te bezichtigen van 19.30- 21.30 uur. Openbare leeszaal, Hendrik Burgerstr. 70, geopend van 15-17.30 en 19-21.30 uur. R.k. leeszaal, Arendsweg 61, geopend 15-18 uur en van 19-21 uur. Oosterwijk, openbare leeszaal geopend van 14-16 uur; r.k. leeszaal geopend van 14-16 uur. Meerestein, openbare leeszaal geopend van 14-17 uur; r.k. leeszaal geopend van 14-17 uur. DINSDAG 25 JANUARI Kennemer Theater, 19.30 uur: „Die knotsgekke kerels in hun vliegende krat ten". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „G.-man Jerry Cotton". Huize Scheybeeck, 19.30 uur: Creatief spel voor jongeren van 13 t.e.m. 15 jaar, o.l.v. Saskia Verwayen. Creatief Centrum, Hoflanderweg 104, 16.30 uur: jeugdcursus boetseren en beeld houwen; 20 uur: idem voor ouderen, door Kennemerstaten. Galerie Boumans, Breestraat 122: expo sitie collages en wandkleden door Lies Guntenaar. Sportfondsenbad Beverwijk, Kuikens- weg 84, geopend van 7-19.30 u.; 20-21.30 u. Kennemer Oudheidkamer, ingang Stumphiusstraat, te bezichtigen na aan vraag Moensplein 4, tel. 26020, of Groe- nelaan 21. Stichting Huishoudelijke en gezinsvoor lichting, spreekuur 10-11 uur; Akerendam- laan 16, tel. 02510-24267. Openbare leeszaal, Hendrik Burgerstr. 70, geopend van 15-17.30 uur. R.k. leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 15-18 en 19-21 uur. Oosterwijk, openbare leeszaal geopend van 14-16 uur; r.k. leesoaal geopend van 14-16 uur. Meerestein, openbare leeszaal, geopend van 14-17 uur; r.k. leeszaal geopend van 14-17 uur. Filatelie. De Nederlandse filatelis tische vereniging „Op hoop van zegels", in Haarlem houdt donderdagavond 27 janu ari een algemene ledenvergadering. De bijeenkomst is in de aula van de A. H. Gerhardschool, Zijlvest 25 a, ingang Raaks, in Haarlem. Dinsdagavond is er in de aula een ruilavond. Deze begint om half acht. Bedwelmd door geisergas. De 21-jarige C. G. uit Zundert is zaterdagavond in zijn ouderlijke woning door gassen van de geiser bedwelmd en overleden. Door dat in de keuken de deuren en de ramen waren gesloten konden de afvoergassen van de geiser niet naar buiten. Boerderijbrand. In Velddriel in de Bom- melerwaard is de boerderij van de heer Van den Biggelaar door brand totaal verwoest. Van de inventaris en het vee kon niets worden gered. Twaalf stuks vee kwamen in de vlammen om. Voor het eerst. Op het Koningin Juliana- vliegveld van Sint Maarten, het groot ste Bovenwindse eiland, is voor de eer ste keer een straalvliegtuig geland, een toestel van de Panam, welke een gere gelde dienst New York St. Maarten heeft geopend. In de legerplaats 't Harde is de 21-jarige dienstplichtige huzaar Chr. J. Ruiters uit Kerkerade zo ernstig gewond geraakt, dat hij later is overleden. Hij sprong om hoog om zich aan een door de kamer lo pende balk op te trekken, maar zijn han den gleden er af en hij sloeg met het ach terhoofd tegen de vloer. De jongeman, dia deel uitmaakte van het 43-ste tankbatal jon regiment Huzaren van Sytzama, werd direct naar een ziekenhuis in Zwolle ge bracht, waar hij is overleden. INCASSO WEEKABONNEMENTEN De incasso van het abonnementsgeld iedere week kost veel tijd en moeite, aan u en aan onze bezorgers. Er zijn twee mogelijkheden om het ongemak in dit opzicht te vermijden a. Overgang op een kwartaalabonne ment. b. Betaling aan de bezorger voor een periode van 4-5 weken. U krijgt dan een door de bezorger onder tekend ontvangstbewijs. Misver stand over de betaling is daardoor uitgesloten. Het resultaat voor u Minder geloop naar en gebel aan de deur; in uw wijk daardoor een vlottere bezorging. Voor de bezorger minder last. Probeert u het eens. DE ADMINISTRATIE. Het K.N.M.I. deelt mee: Nadat zondag een depressie over Duits land was weggetrokken is een rug van hoge luchtdruk boven West-Europa be langrijk in betekenis toegenomen. Deze verplaatst zich eveneens naar het oos ten. Een nieuwe oceaandepressie is onder tussen de Azoren gepasseerd. Deze strekt in de richting van West-Frankrijk en zal het weer morgen in West-Europa gaan beïnvloeden. De wind in ons land zal gaan toenemen uit zuid tot oost en da neerslagkansen worden groter, voorname lijk in het zuiden van het land. De tempe raturen zullen in het algemeen enkele gra den boven nul zijn, maar in de nacht en ochtend kan in het noordoosten van het land weer licht vorst voorkomen. Maximum en mlnlmum- m SS temperaturen binnen- en buitenland wind- richti max. temp. Den Helder geh. bew. z 2 Ypenburg motregen w 3 2 Vlissingen geh. bew. zzo 4 2 Eelde motsneeuw windst. 0 -0 De Bilt mist windst. 1 -0 Twente geh. bew. windst. 0 -0 Eindhoven mist windst. 1 1 Z.-Limburg geh. bew. zw 2 -0 Helsinki sneeuw ono -10 -13 Stockholm sneeuw nnw -5 -7 Oslo sneeuw no -5 -11 Kopenhagen geh. bew. no -1 -7 Aberdeen licht bew. windst. 4 0 Londen ge)i. bew. windst. 4 3 Amsterdam regen zzo 2 1 Brussel mist windst. 3 1 Luxemburg geh. bew. windst. 5 -0 Parijs mist z 6 3 Bordeaux regen zzo 14 7 Grenoble mist windst. 8 3 Nice onbewolkt nw 9 Berlijn geh. bew. nw -2 -4 Frankfort geh. bew. zw 6 2 München geh. bew. w 7 2 Zürich regen ozo 5 2 Genève regenbui w 8 3 Locarno onbewolkt nnw -6 Wenen regen nw 0 -1 Innsbruck regen zw 5 1 Athene half bew. windst. 15 Rome licht bew. windst. 17 4 Barcelona half bew. n 19 9 Madrid half bew. wzw 14 lt) Mallorca half bew. windst. 19 7 Lissabon geh. bew. zzw 16 14 Dinsdag 25 januari Zon op 08.31 uur; onder 17.14 uur. Maan op 10.32 uur; onder 21.14 uur. Maanstanden Eerste kwartier 29 januari 20.49 uur Hoog en laag water in IJmuiden Maandag 24 januari Hoog water 5.31 uur en 17.40 Uur. Laag water 1.22 uur en 13.38 uur. Dinsdag 25 januari Hoog water 6.03 uur en 18.13 uur. Laag water 1.54 uur en 14.06 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 2