Artsenstaking in Italië Italiaanse regeringscrisis zal vermoedelijk niet lang duren Socialisten verontwaardigd over houding van parlement Hassan II van Marokko steunt minister Oufkir Zoekgeraakte kernbom is wellicht in zee gevallen in Britse regering waarschuwt regime-Smith WERELDNIEUWS Hartog Van dag tot dag Praktijk President Johnson presenteert Congres record-begroting Premier Balewa's lijk in Nigeria gevonden Meer VS-technici naar Zuid-Spanje Kruisverbranding in Baltimore Mevrouw Gandhi vormt regering MAANDAG 24 JANUARI 1966 3 Meer geld nodig voor onderzoek naar nieuw „Panama"-kanaal 2 ELECTRISCHE SCHRIJFMACHINES IN 1 Amerikaan in Russische gevangenschap gestorven Ingewikkeld mm n Diplomatieke breuk door Ben Barka-zaak Enkel verstuikt Indisch-Pakistaans gesprek over bestand De veldprediker ds. Bartlema heeft enige tijd geleden de knuppel in het hoenderhok gegooid als we deze pro fane vergelijking mogen gebruiken door zich te ontdoen van zijn militaire rangonderscheidingen en zich aldus in de kazerne te begeven. Hij wilde daarmee te kennen geven dat een zielzorger in het leger zich volgens zijn opvattingen niet boven de „gemene soldaat" verheven moet voelen- en met hem op voet van ge lijke moet kunnen verkeren. Intussen is deze „rebellie" de kop inge drukt, maar het probleem is ermee aan de orde gesteld en er is van diverse kanten instemming gebleken met het idee van een doorbreking der traditie, in welke vorm dan ook. Inderdaad eist de mo derne zielzorg in het leger een bepaalde aanpassing, al kan moeilijk worden vast gesteld hoe de belangen van de zielzorg en de militaire eisen anders kunnen wor den gecoördineerd dan tot dusver is ge beurd. Een andere kwestie, samenhangend met de overwegingen van ds. Bartlema, is de ze: wordt het niet tijd dat de toekomstige zielzorgers der kerkgemeenschappen, die zo realistisch mogelijk op hun taak moe ten worden voorbereid, hun militaire dienstplicht vervullen? Er is geen betere manier dan de doodgewone praktijk, om op de hoogte te komen van de proble men en moeilijkheden van de soldaat in het kazerneleven. De kerkgemeen schappen zouden hierin zelfs een initia tief kunnen nemen, door hun jonge gees telijkheid vrijwillig een gewone diensttijd te laten doormaken. Wanneer gesteld wordt dat de officiersrang de zielzorgers belet, een normaal menselijk contact met de hun toevertrouwde jongelui te sluiten, dan is er geen betere en snellere methode tot praktische beleving der militaire si tuatie waarin jonge burgers zijn geplaatst dan door zelf die situatie aan den lijve te ondervinden. Zielzorgers die een militaire oefentijd achter de rug hebben, zullen minder hin der van hun rang ondervinden bij hun werk in het milieu der militaire samen leving dan de tot officier gebombardeer de predikers en priesters, die vreemd staan tegenover alles wat „Jan soldaat" als recruut en in opleiding zijnde militair ondervindt. De kerken stellen er pr*s op, hun be dienaars tot „mannen van de praktijk" te vormen die in de maatschappij gewor teld zijn. De militaire maatschappij "kan haar geheimen slechts prijsgeven aan hen, die er daadwerkelijk deel van hebben uit gemaakt. (Van onze correspondent) ROME IN Rome wordt verwacht dat de regeringscrisis niet lang zal duren. De vier coalitiepartijen zijn het min of meer eens over de wennselijkheid een regering van centrum-links te laten voortbestaan en dat Moro de meest geschikte figuur is voor het minister-presidentschap in zo'n regering. De partij die van de onverwachte cri sis het meest profiteert is de communis tische. Dinsdag begint het elfde partij congres van de Italiaanse communisten en de partijsecretaris, Luigi Longo, had stellig niet verwacht, dat hy het congres zo'n grote verrassing kon bezorgen als de mededeling dat de centrum-links-regering een mislukking is geworden. WASHINGTON (AFP) President Johnson heeft bij het Congres zijn begro ting voor 1966/67 ingediend. Deze beoogt, naar de woorden van de president, de Verenigde Staten in staat te stellen zowel aan hun verplichtingen in Vietnam te vol doen, als om de binnenlandse economi sche expansie, met vermijding van infla tie, te handhaven. De begroting omvat het grootste geraamde bedrag uit de geschie denis van het land. De uitgaven zijn geraamd op 112,8" mil jard dollar, de inkomsten op 111 miljard. Het tekort bedraagt 1800 miljoen dollar, Voor het voorafgaande jaar waren de cij fers respectievelijk 106,4 miljard, honderd miljard en een tekort van 6,4 miljard. Evenals dit begrotingsjaar zal de de fensie in 1966/67 meer dan 53 percent van de uitgaven opslokken. 60,5 miljard in het komende en 56,6 miljard in het lopende begrotingsjaar. De kosten van de oorlogvoering in Vietnam worden be groot op 10,3 miljard dollar, tegen 4,6 miljard in het lopende jaar. De kosten voor internationale aange legenheden, waaronder begrepen de hulp aan het buitenland, zijn begroot op 4,2 miljard dollar, tegen 3,9 miljard in het huidige begrotingsjaar. ROME (AFP) De directeuren, ge neesheren en assistenten in alle Italiaan se ziekenhuizen zijn vandaag een staking van zes dagen begonnen. Zaterdag 29 ja nuari te middernacht zal deze eindigen. Ernstige zieken en spoedgevallen zullen wel worden behandeld. De stakers willen kracht bijzetten aan financiële en an dere eisen, waaronder aanvaarding door de regering van hervormingen op het ge bied van de openbare gezondheidszorg. Bij de staking zijn ongeveer 20.000 art sen betrokken. WASHINCTON (AP) President John son heeft het Amerikaanse Congres ver zocht om een toewijzing van 21 miljoen gulden in het belastingjaar 1967 „voor uitgebreid onderzoek naar de mogelijk heid van de aanleg van een kanaal tus sen de Atlantische en de Stille Oceaan" Het gevraagde bedrag is 850.000 dollar hoger dan was beraamd. Het onderzoek moet medio volgend jaar zijn voltooid, Advertentie Ook de rechtse oppositie is met de crisis bijzonder ingenomen. De fascisten, maar ook de liberalen, willen er eveneens een aanwijzing in zien, dat de centrum-links- combinatie een mislukking is, en dat men omdat de huidige parlementaire sa menstelling geen andere oplossing moge lijk maakt tot nieuwe verkiezingen moet overgaan. Tussentijdse verkiezin gen, dat staat vast, zouden in de kaart spelen van de communisten, maar ook van de fascisten en vooral van de libe ralen. Maar aangezien er nu eenmaal geen regering denkbaar is waarin liberalen en communisten naast elkaar zitten, zou zo'n uitslag alleen maar betekenen dat die democratische partijen waaruit de rege ring moet worden gevormd, verzwakt zou den worden. Een regering van christen democraten en liberalen is, ook na nieu we verkiezingen, hoogst onwaarschijnlijk, omdat een te groot deel van de christen democraten afwijzend staat tegenover een al te conservatieve instelling. President Saragat zet spoed achter de uiterst ingewikkelde besprekingen die hij moet voeren. Hij moet de vroegere pre sidenten van de republiek ontvangen, alle vroegere eerste-ministers, de voorzitters van de beide Kamers, de leiders van de Kamerfracties van alle tien politieke par- Mogelijk door 2 lintinrich- tingen In 1 machine. Met één vingerdruk, moeiteloos, zonder het steeds zo verve lende verwisselen van de linten, kiest u het lint voor de „gewone", hoeven die toch al opvallen door het fraaie Triumph schrift, kiest u het lint voor dat extra „persoonlijke cachet" of voor reproductie. Zo'n meesterlijke Triumph- Electric - die zijn kwaliteit altijd schriftelijk bevestigt vraagt slechts f1485,- WASHINGTON (Reuter) De 27-jari ge Amerikaan Newcomb Mott, die vorig jaar november tot anderhalf jaar gevan genisstraf is veroordeeld, omdat hij de Sovjet-Unie via de Noorse grens illegaal zou zijn binnengekomen, heeft zich van het leven beroofd. Dit heeft het Ameri kaanse ministerie van Buitenlandse Za ken gisteren bekendgemaakt. Mott maak te een eind aan zijn leven toen hij van de gevangenis in Moermansk naar een andere plaats werd overgebracht, waar hij de rest van zijn straf zou moeten uit zitten.' Het Amerikaanse ministerie van Buiten landse Zaken heeft aan de Amerikaanse ambassade in Moskou verzocht „aan te dringen op volledig onderzoek naar de omstandigheden van de dood van Mott en zo spoedig mogelijk verslag uit te brengen." JVJott jia4. toen hij pp Rusgisph grond gebied werd hij gearresteerd, geen Rus sisch visum bij zich. Veel meer vertelt u (vrijblijvend) graag Kantoormachinehandel Schoterweg 122 Haarlem Telefoon 50130 (Van onze correspondent) LONDEN Het lijk van de vermoorde Nigeriaanse federale premier sir Aboeba- kar Tafewa Balewa werd in het afgelo pen weekend door een passerende auto mobilist in het struikgewas, ruim veertig kilometer van de hoofdstad Lagos, ge vonden in hetzelfde gebied waar ook de minister van Financiën, het stamhoofd Okotie-Eboh, die tegelijkertijd met sir Aboebakar werd ontvoerd, vermoord werd aangetroffen. Men gelooft dat Balewa's lichaam kort tevoren naar de plek waar het gevonden werd, was overgebracht. Zijn stoffelijke overschot is in Bauchi in Noord-Nigeria begraven. Londen betreurt de moord op de 54- jarige sir Aboebakar diep. Hij was een van de stabiele figuren onder de nieuwe Afrikaanse Gemenebest-leiders. In een boodschap drukten koningin Elizabeth en de hertog van Edinburg hun diep leedwe zen uit over de dood van de premier, die „hun vriend was en door hen in hoog aan zien werd gehouden". Hij doorkruiste de pogingen van de Organisatie voor Afri kaanse Eenheid, toen deze aanstuurde op een verbreking van de betrekkingen met Groot-Brittannië. Sir Aboebakar kwam enkele malen met zijn oppositie in botsing. In 1962 en 1964 moest hij onlusten door de politie laten onderdrukken. Bij het uitroepen van Nige rië's onafhankelijkheid in 1960 werd sir Aboebakar in de adelstand verheven. Gedurende het weekeinde werden er in Groot-Brittannië troepen gereed gehouden om zonodig naar Afrika te vliegen. Dit alarm kon betrekking hebben zowel op Nigeria als op Zambia. tijen. In totaal 29 mensen. Zaterdag heeft Saragat tien uur lang bezoekers ontvan gen en zondag eveneens. Vandaag heeft iedereen zijn beurt gehad. Daarna zal Saragat nogmaals een onderhoud hebben met de vroegere presidenten Gronchi en Segni. Eerst na al deze besprekingen zal het staatshoofd opnieuw premier Moro ontvangen om het aftreden van de huidi ge regering te aanvaarden en daarna de kabinetsformateur aan te wijzen, hoogst waarschijnlijk Moro. Dan beginnen de besprekingen tussen de vier coalitiepartijen. De socialisten zijn ernstig verontwaardigd over wat er gebeurd is. Naar hun mening is het in stellen van staatsbewaarscholen een sluit steen voor het gebouw van het openbaar onderwijs, waaraan zij de grootste waar de hechten. Vijf jaar lang hebben zij voor die openbare bewaarscholen gestre den. Zij kunnen niet begrijpen, en ook onmogelijk billijken, dat deze hervorming wordt goedgekeurd bij het regeringspro gramma, wordt goedgekeurd bij de zitting van de ministerraad, om daarna in het parlement te worden afgestemd. Zij zijn des te erger verstoord, omdat dit niet het eerste geval is van. parlementaire onder mijning van het regeringsprogramma. In andere gevallen zijn wetsontwerpen die hervormingen invoerden door allerlei amendementen dermate afgezwakt dat er tenslotte van de hervorming niet veel overbleef. ,mm (Van onze correspondent) PARIJS De jonge koning van Marok ko, Hassan II, heeft partij vóór zijn mi nister van binnenlandse zaken, generaal Oufkir, gekozen door het Franse verzoek om diens uitlevering in verband met de Ben Barka-affaire af te wijzen. Na zich eerst op straat ostentatief de hand door zijn minister te hebben laten kussen, heeft de koning zondag bovendien in het openbaar nog verklaard dat de hele Ben Barka-affaire een Frans binnenlands schandaal is, waarvoor Parijs de verant woordelijkheid nu op de schouders van generaal Oufkir en twee van zijn naaste medewerkers wil afschuiven. Het Franse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft op die verklaring al in scherpe bewoordingen geantwoord, dat de Marokkanen de juridische en de poli tieke aspecten van de Ben Barka-zaak met opzet verwarren. In Parijs heeft men nu de indruk dat deze publieke notawisse lingen, waarvan de toon gedurig feller wordt, het traditionele voorspel vormen voor een spoedige.verbreking van de di- (Van onze correspondent) MADRID. In de dorpen Vera, Cuevaas de Almanzora en Garrucha, op tachtig kilometer van de Zuid- spaanse stad Almeria, waar een week geleden een met kernbommen geladen B 52 van de Amerikaanse luchtmacht is neergestort, wordt het leven nog steeds beheerst door verhalen over deze verloren bommen en de mo gelijke gevolgen ervan. Het aantal Amerikanen in dit gebied is nu uitgegroeid tot 350. De dorpelin gen kijken met wantrouwen toe hoe zij leven van oorlogsrantsoenen en water aangevoerd krijgen vanuit hun basis in Madrid. De militairen komen zelfs niet in de dorpscafés voor een glas bier. In to taal worden de meer dan duizend Spaan se en Amerikaanse soldaten in hun opspo ringen gesteund door onderdelen van de Spaanse marine en door helikopters. Van Amerikaanse zijde is medegedeeld dat de laatste nog niet gevonden bom vermoedelijk in zee is gevallen en zes ki lometer buiten de kust, op een diepte van driehonderd meter, op de zeebodem ligt. Een Spaanse mijnenveger en enkele vis sersboten met militaire bemanning, pro- BALTIMORE (MARYLAND) (AP) Zondagavond is voor het oorlogsgedenk teken in het hart van de stad Baltimore in Maryland een kruis verbrand. Een tweede werd in brand gestoken op het grasveld voor de kathedraal. Het plein, waar het oorlogsgedenkte ken staat, ligt naast het hoofdbureau van politie van Baltimore. Het is dertien januari het toneel geweest van een „hearing" over een gemeentelijk voorstel dat beoogde de discriminatie bij de ver koop of verhuur van onroerend goed te verbieden. Een dergenen, die toen hun mening gaven, was kardinaal Sheenan van Baltimore. Hij sprak zich voor het ontwerp uit. Hij werd uitgejouwd. De ge meenteraad verwierp het ontwerp met dertien tegen acht stemmen. beren de bom op te vissen. De plaats waar de bom ligt, is te diep voor kik vorsmannen die tevergeefs hebben gepro beerd het gevaarte te bereiken. Een Spaanse politie-schildwacht zou in het ziekenhuis zijn opgenomen wegens besmetting met radioactiviteit. Volgens een officiële Spaanse lezing echter heeft deze man bij de werkzaamheden een en kel verstuikt. Gisteren is, na een week stilzwijgen, het eerste officiële bericht over de verloem bommen gelanceerd. In de streek van het ongeluk wassen de mensen het voedsel en zichzelf als voorzorgsmaatregel nu vaker dan ze ge wend waren. Een grijze boer klaagde: ik heb in vijf dagen al meer gebaad, dan ik anders in een heel jaar doe". Nog dagelijks arriveren Amerikaanse technici in dit gebied. Hun aanwezigheid hoeft echter niet noodzakelijk te beteke nen dat er bij Almeria gevaar dreigt. Het Spaanse ministerie van Luchtvaart heeft meegedeeld dat, als er werkelijk gevaar zou dreigen, men niet zou schromen om de dorpen in dit gebied onmiddellijk te evacueren. Tot nu toe ziet men daar geen aanleiding toe. NEW DELHI (Reuter) De nieuwe Inidsche premier, mevrouw Indira Gand hi, heeft vandaag de lijst met namen van leden van haar nieuwe kabinet aan presi dent Radjakrisjnan aangeboden. De mees te ministers uit het kabinet-Sjastri keren terug op hun oude posten. De bekendmaking over het nieuwe ka binet was vertraagd, doordat er op het laatste ogenblik moeilijkheden waren ge rezen. Na negen uren onderhandelen werd men het toch eens. De moeilijkheden had den betrekking op de post van Nanda, de minister van Binnenlandse Zaken. Een belangrijke nieuwe figuur in dit ka binet is Asjoke Mehta, minister voor Pla nologie. Als vice-voorzitter van de plan commissie was hij verantwoordelijk voor de opstelling van India's vijfjarenplan. Een andere nieuwe minister is G. S. Pa- thak, die minister van Justitie is. NIEUW DELHI (AFP) De stafchefs van India en Pakistan zijn zaterdag in New Delhi besprekingen begonnen over het terugtrekken van de troepen achter de bestandslijn, zoals in Tasjkent is overeen gekomen. Op 25 februari moeten de troe pen van beide landen teruggetrokken zijn, plomatieke relaties tussen beide landen.- De Franse ambassadeur in Rabat werd zondag op persoonlijk bevel van presi dent De Gaulle teruggeroepen naar Parijs. Die ontwikkeling van de buitenlandse betrekkingen belooft deze week te zullen worden begeleid door een nieuwe serie onthullingen in het raam van het onder zoek dat door de rechter van instructie, Zollinger, onvermoeid wordt voorgezet. Vandaag verscheen ,,1'Express', dat al eerder het verslag van de afgrijselijke moord op Ben Barka publiceerde, dat het uit de mond van een der medeplichtigen, Figon, had opgetekend, met een nieuw verhaal, waarin zware beschuldigingen te gen het gaullistische kamerlid Le Mar- chand worden geuit. Dit tweede artikel is geschreven door een journalist die bevriend was met Fi gon, die vorige week zelfmoord heeft ge pleegd. Die journalist beweert dat Figon hem enkele uren voor zijn dood heeft toe vertrouwd dat Le Marchand, die sedert lang, £Üp advpcaat was, hem uit de weg wilde ruimen, omdat hij zó hoopte de waarheid over de Ben Barka-affaire te kunnen verheimelijken. Want volgens Fi gon heeft ook Le Marchand een belang rijke rol in de organisatie van de ontvoe ring en van de moord op Ben Barka ge speeld. Le Marchand werd al tweemaal door rechter Zollinger verhoord. Hij ontkende dat hij Figon sedert september vorig jaar nog zou hebben ontmoet. „L'Express" zegt nu (je justitie de bewijzen van het tegendeel te kunnen leveren. Le Mar chand zal van de week opnieuw door rechter Zollinger worden gehoord. Men verwacht dat dat verhoor wel eens een onverwachte wending aan het verdere on derzoek zal kunnen geven. Die verwachting heeft in ieder geval de directeur van „L'Express", Jean Jacques Servan-Schreiber, zaterdag met nadruk uitgesproken toen hij als getuige werd verhoord, In elk geval is Le Marchand, die indertijd chef was van een geheime gaullistische knokploeg, die in Algerije en in Frankrijk strijd leverde tegen de OAS, de eerste politieke figuur wiens naam nu officieel bij de moord op Ben Barka in het geding wordt gebracht. Koning Hassan II van Marokko heeft in de Ben Barka-zaak partij gekozen voor zijn minister van Binnenlandse Zaken, generaal Oufkir, tegen wie de Franse justitie een internatio naal arrestatiebevel heeft uitge vaardigd. In het openbaar liet hij zich door Oufkir de hand kussen bij een plechtigheid die het einde aan kondigde van de mohammedaanse vastenmaand. (Van onze correspondent) LONDEN. De Britse regering heeft Rhodesië gewaarschuwd dat, wanneer de gratie door koningin Elizabeth verleend aan twee wegens poging tot brandstich ting ter dood veroordeelde Afrikaner», Simon Runyona en een man Lazarus ge heten, genegeerd wordt en beiden zouden worden opgehangen, het regime-Smith schuldig zal zijn aan moord. Op brand stichting staat in Rhodesië automatisch de doodstraf. Koningin Elizabeth oefende haar gratie- recht uit, omdat de Britse regering in Rho desië nog altijd soeverein is. Gemenebest- minister Arthur Bottomley heeft een be roep op Smith gedaan de levens van de twee Rhodesische Afrikaners te sparen. Hij zei in een speech: „Het regime van Smith spreekt voortdurend over bescha vingsnormen. Laat het tonen deze te bezit ten door deze twee mannen genade te schenken." Rhodesië heeft scherp gereageerd op de gratieverlening door koningin Elizabeth. De Britse regering wordt ervan beschul digd, zowel de koningin als „een mensen leven" voor eigen politieke doeleinden te gebruiken. Het feit dat Rhodesië heeft verklaard zelf te zullen beslissen over het lot van een veroordeelde, wordt als be wijs opgevat dat Smith niet bereid is tot besprekingen met Londen voordat dit zijn regime de jure erkent. D Toegift. Het gemeentebestuur van Celina in de Amerikaanse staat Tennessee heeft de plaatselijke gevangenis bij op bod verkocht. Het vervallen gebouw kwam tegen het bescheiden bedrag van 35 dollar in bezit van een zekere Mary Ruth Reneau en haar broer. Als toe gift kregen ze zeven gevangenen, die ze nog twee maanden onderdak zullen moeten verlenen omdat de nieuwe ge vangenis nog niet klaar is. Kosmos-105. De Russen hebben de 105-de satelliet in de Kosmosserie voor weten schappelijk onderzoek van de ruimte in een baan om de aarde gebracht. Boekenactie. De Braziliaanse geheime po litie heeft ongeveer 25.000 boeken in be slag genomen, waaronder de werken van Karl Marx en de Nobelprijswin naar 1965 Sjolochov in een nieuwe ac tie tegen boeken die van ondermijnen de aard worden geacht te zijn. Aardschok. In het gebied van Dulce, in de Amerikaanse staat Nieuw-Mexico, heeft zich een krachtige aardschok voorgedaan. Enkele huizen liepen scha de op. Guerrilla. Het Bevrijdingsfront van Mo zambique heeft in Dar-es-Salaam (Tan zania) bekendgemaakt dat de onder grondse beweging sedert 27 december in Mozambique 32 Portugese militairen heeft gedood. Wapensmokkel. De Westduitse politie heeft een bende die via West-Duits, land wapens smokkelde van Tsjecho slovakije naar d opstandige Koerden in Irak opgerold. Vier Westduitsers be vinden zich hiervoor in hechtenis. In nood. Voor de haven van New York is een Brits tankschip aan de grond ge lopen. Volgens de kustwacht verkeerde het schip in gevaar. 42 bemanningsle den zijn aan boord van een loodsboot gegaan. Tien man, onder wie de gezag voerder, zijn achtergebleven. Motorisering. Eind 1965 reden er 10.601.000 motorvoertuigen op de Italiaanse wegen. Dat was tien percent meer dan in 1964. Demonstraties. Studenten van de Japan se stad Jokosoeka hebben geprotesteerd tegen de aanwezigheid van de „Enter prise" het grootste Amerikaanse vlieg- dekschip met kernaandrijving dat met toestemming van de Japanse regering op de rede van Jokosoeka voor anker ligt. De protestactie ging uit van de linkse studentenorganisatie „Zengakoe ren". Twee politiemannen werden ge wond. Bestelling. Indonesië heeft in Oost-Duits- land twintig locomotieven en honderd treinrijtuigen besteld. Ravijn. Twintig kinderen zijn om het le ven gekomen en achttien werden er ern stig gewond toen de autobus waarin zij zaten bij Oxaca in Mexico in een ra vijn stortte. Epidemie. Sinds het uitbreken van de mond- en klauwzeerepidemie zijn in Bei eren 6000 runderen en 4000 varkens af gemaakt. Dit heeft het Beierse ministe rie van Binnenlandse Zaken bekend ge maakt. Oorlogsmisdadiger. Een rechtbank in München heeft de voormalige SS-haupt- sturmführer Alfred Renndorfer wegen» medeplichtigheid aan moord op 446 jo den tot vijf jaar gevangenisstraf ver oordeeld. Vondst. Bij het dorp Beida in Zuid-Jorda- nië is een gebouw uit omstreeks 6800 voor Christus ontdekt. Er zijn benen werktuigen, kralen en bijlen in gevon den. Graanleverantie. De V.S. zullen krachtens een in Belgrado gesloten akkoord de on der het „voedsel voor de vrede" pro gramma aan Joegoslavië te leveren hoe veelheid graan vergroten van 700.000 tot 1,35 miljoen ton. Kernproef. De Verenigde Staten hebben in Nevada een ondergrondse kernproef genomen, de derde in de maand januari.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 3