Verdachte in moordzaak verklaart: Stockholmse moord voorspel tot bloedbad in Nederland h HOUD KIT HOKVOL! CO OP KOLEN LEM EN DE IJMOND Kort en bondig Kans op uitwijzing naar ons land Twaalfjarig meisje voorkomt een roofoverval Vrachtwagen met kolen gestolen Verschillen vooral op internationaal terrein Amsterdamse recherche arresteert vier koppelbazen n bestel tijdig Slopers op de Ping An Nieuwe kanonnen voor het leger Oplichting met valse dollars Gevangene ontsnapt in het gips Scholen dicht op 10 maart Doden in het verkeer Oostenwind hoe bewaart u gezondheid...? T- OSRAM DINSDAG 25 JANUARI 1966 Debat P.v.d.A.-PS.P. 3^ rode pleegzuster bloedwijn de smaak-volle energiedrank m Kosten: een miljoen gulden per stuk Hulp voor Vietnam: giro 777 Haarlem V elsen-lJ muiden Beverwijk WKERRAPPORTEN 0 +0 +0 (Van een speciale medewerker) STOCKHOLM Tijdens de behande ling van de zaak tegen de verdachten van de moord op Henk Drost is gebleken dat door de arrestatie van de beide Ne derlanders in Stockholm mogelijkerwijs een bloedbad in ons eigen land voorko men is. De jongste verdachte verklaarde namelijk pertinent dat zijn oudere com pagnon de namen van nog zes aanstaan de slachtoffers op zijn dodenlijst had, van wie er verscheidenen in Nederland ver moord zouden worden. Volgens de jeugdige zegsman van deze lugubere mededeling waren de aanstaan- en Een overval, die drie gemaskerde bewapende mannen pleegden op de gros sier in suikerwaren F. Wolters in Bleyerheide, is mislukt doordat het twaalfjarig dochtertje van de familie tij dig alarm sloeg. De drie mannen belden zondagavond te gen middernacht aan bij de familie Wol ters. Toen de vrouw opendeed glipten twee van de drie mannen snel langs haar heen naar binnen. Voor ze de huiskamer binnendrongen rukten zij in de gang nog vlug het telefoontoestel van de muur. Een derde overvaller hield buiten de wacht. „Zij wilden geld: veel en vlug", zei F. Wolters maandag, enigszins van de schrik bekomen. „Wat ze zeiden klonk erg Duits. Ze richtten hun pistolen op mij en mijn vrouw". Het dochtertje, dat op de eerste verdie ping van het huis sliep, was van al dat lawaai wakker geworden. Toen ze hoor de dat haar vader en moeder werden be dreigd, riep ze luidkeels om hulp aan het slaapkamerraam. Daardoor kwam een buurvrouw toegelopen, die onmiddel lijk weer door anderen de politie liet waarschuwen. De overvallers sloegen toen ijlings op de vlucht. Het onderzoek door de politie van Kerkrade naar de identi teit van de overvallers is tot nu toe vruchteloos gebleven. Tussen vrijdagmiddag 6 uur en maan dagmorgen is op nog onverklaarbare wij ze een zware vrachtwagen met aanhan ger, waarin zich achttien ton antraciet nootjes-4 bevond, verdwenen van een par keerterrein in Winterswijk. De kolen al leen al vertegenwoordigen een waarde van 2600 Duitse mark. Kort nadat de diefstal was gemeld trof de politie de vrachtwagencombinatie aan op het industrieterrein van Winterswijk, maar er zat geen brokje antraciet meer in. De lading kolen had vrijdagmiddag bij een bedrijf in Assen bezorgd moeten zijn, maar daar hij niet meer op tijd in de Drentse hoofdstad kon komen zette de bestuurder de bombinatie langs de weg, waarna hij naar huis reisde om er het weekeinde door te brengen. In Amsterdam is een openbaar debat gehouden tussen de fractieleider van de Partij van de Arbeid in de Tweede Ka mer, drs. G. M. Nederhorst, en de voor zitter van het partij bestuur van de Paci fistische Socialistische Partij, de heer H. Wiebenga. De heer Nederhorst zag het wezenlijke verschil tussen beide partijen op het ter rein van de internationale politiek. De P.S.P. heeft de neiging niet verder te ko men dan de socialisten van vóór de we reldoorlog. Zij wijst iedere vorm van supranationaliteit af. De Partij van de Arbeid echter is bereid met andere lan den in federatief verband samen te wer ken waarbij een zo groot mogelijke Euro pese federatie doel is. Juist door een Europese samenwerking, zoals die binnen de E.E.G. wordt gedaan om de positie van de ontwikkelingslanden te verbete ren. De heer Wiebenga noemde de P.v.d.A. «en conservatieve partij. Zijns inziens zijn er grote behoeften in de collectieve sfeer en is er veel overbodige luxe in de parti culiere sfeer. Zowel de verhoging van de indirecte belasting als de verlaging van de directe belasting achtte hij niet in overeenstemming met de socialistische normen. De P.v.d.A. is volgens hem op het terrein van de binnenlandse structuur in een situatie terecht gekomen, waarbij niet meer naar radicale wijzigingen wordt gestreefd. Op internationaal terrein was volgens hem dankzij de P.S.P. de erken ning, dat een kernoorlog onaanvaardbaar is, nog toegenomen. In toenemende mate zal men ook de bewapeningswedloop als één van de hoofdoorzaken van de inter nationale spanning zien. In zijn repliek zei de heer Nederhorst, dat men niet kan zeggen, dat de P.v.d.A. voor een kernoorlog is. Zij is ervan overtuigd dat aanvaarding van verant woordelijkheid in internationaal verband noodzakelijk is om toekomstige conflicten te voorkomen. De voorzitter van de P.S.P. zei tegen «upranationaliteit te zijn. De E.E.G. is een protectionistisch blok, dat ook tegen de ontwikkelingslanden is gericht, meen de hij. Weerstanden tegen ontwapening rag hij vooral in de Verenigde Staten. de slachtoffers allen homofiele mannen. Volgens hem is zijn oudere compagnon zelf ook een homofiel, die echter in het plegen van moorden sexuele bevrediging dacht te zullen vinden. Uitgebreid kwam ook ter sprake dat het duo van plan was geweest om een haken kruis in de borst van hun slachtoffer te kerven. Het waarom werd ter zitting niet geheel duidelijk. Enerzijds beweerde de een dat dit een idee van de ander was geweest om Drost te martelen er zou dan ook zout in de wonden worden ge strooid anderzijds hadden beide ver dachten het erover dat het hakenkruis moest dienen om de justitie het idee te geven dat het hier „slechts" een politie ke moord had betroffen. Ter zitting kwam voorts het merkwaar dige feit ter sprake dat het duo aan een muur van hun kamer een portret van Hitler had hangen. Een nader verband tussen dit feit en het plan om een haken kruis in hun slachtoffer te kerven bleek uit het gesprokene echter niet, al konden pers en publiek veel niet verstaan door de slechte akoestiek in de rechtszaal. Het verhoren van verdachten en getui gen door de openbare aanklager en de bei- De Amsterdamse centrale recherche heeft gisteren vier Amsterdamse koppel bazen in de bouwnijverheid gearresteerd op verdenking van valsheid in geschrifte, oplichting en overtreding van de coördi- natiewet sociale verzekering. De gearresteerden zouden geknoeid heb ben met de loonstaten die zij indienden bij de nieuwe algemene bedrijfsvereniging een onderdeel van het GAK, en die de basis vormden voor de berekening van de sociale verzekeringspremies. De koppelbazen gaven op de staten min der personeel op dan zij in dienst had den waardoor zij minder premie betaal den dan zij in werkelijkheid verschuldigd waren. Op deze wijze hebben zij volgens de recherche in het afgelopen jaar voor ca. 10.000 aan premies ontdoken. Voorts zouden de mannen bij het sociaal fonds bouwnijverheid declaraties voor vorstverlet hebben ingediend voor werk nemers die normaal hadden doorgewerkt of die niet bestonden. Met deze knoeierijen zouden zij ongeveer 12.000 onregelmatig hebben ontvangen. In totaal dus ƒ22.000. de verdedigers vergt zeer veel tijd. Het moet worden aangenomen, dat het pro ces tegen de moordenaars van Drost na dinsdag zal worden vervolgd op zaterdag en maandag, waarna vrijwel zeker de rechtbank een uitvoerig psychiatrisch on derzoek naar de geestvermogens der ver dachten zal gelasten. Indien de daders beiden in het geheel niet toerekenbaar zouden worden ver klaard, zullen zij zonder oplegging van straf worden uitgewezen naar Nederland om daar in een psychiatrische inrich ting te worden verpleegd. Advertentie Alle mensen die over hun toeren zijn, die de tijd niet hebben en te moe een dag beginnen: Door oplettendheid en zorg- besteding, door te weten wat het lichaam toekomt. Drink vóór de maaltijd en vóór het slapen gaan een glas rode bloedwljn. Letwel: Pleegzuster bloedwijn, de smaak-volle energiedrank. Pleegzuster bloedwijn: even Innemend als verster kend, pleit voor uw gezond heid! Alleen verkrijgbaar bij apotheker en drogist. mmmm Advertentie Telefoon Haarlem 13852 en alle Co-op - winkels. Gisteren hebben de slopers beslag gelegd op de Ping An. Hun eerste daad was het in orde brengen van een der winches, om straks, als de werk zaamheden beginnen, de in stukken gesneden schotten en gesloopte motor onderdelen met eigen kracht op het strand te kunnen zetten. Het schip zal namelijk van binnenuit worden ge sloopt, zodat pas over enkele maanden, als men de romp in stukken gaat branden, de werkzaamheden zichtbaar zullen worden. De foto toont hoe de eerste ploeg slopers bezig is met het in orde brengen van een der elektri sche winches om straks het sloopwerk te vergemakkelijken. Met het motorschip „Korendyk" komen morgen in Rotterdam de eerste vijf zware kanonnen van 175 millimeter aan, waarvan de landmacht er 30 in Amerika besteld heeft. De kanonnen zijn bestemd voor het eer ste legerkorps. Het geschut is gemon teerd op een rupsvoertuig en heeft een actie-radius van 700 kilometer. Het kanon kan granaten van 66 kg. 32 kilometer ver schieten. Die granaten kunnen voorzien worden van een „atoomkop". Het voertuig, waarop het kanon ge plaatst is, kan hindemissen als sloten en versperringen nemen. Het is in staat om hellingen van 60 percent te beklimmen en heeft een draaicirkel van slechts 3,5 me ter. Het wordt bemand door een chauf feur, twee schutters en twee laders. Het wordt voortgedreven door een achtcylin- der dieselmotor van 450 pk. Een pneuma tische evenwichtsinrichting zorgt ervoor dat het kanon door de zeer lange loop niet voorover duikt. Het kanon kan hydraulisch of met hand- kracht geladen worden. Het werd in 1963 in het Amerikaanse leger ingevoerd. De kanonnen kosten ongeveer een miljoen gulden per stuk. De vrouw van een hotelhouder in Eij gels hoven is door twee pseudo-Amerikanen voor driehonderdvijftig gulden opgelicht met zogenoemde kauwgomdollarbiljetten. De Duits sprekende „Amerikanen" reser veerden een kamer en wisselden met een honderddollarbiljet. Achteraf bleek dit een vals biljet te zijn. De politie kwam tot de conclusie, dat het een copie van een uit 1865 stammend bankbiljet was, dat om een pakje kauwgom had gezeten. Onlangs is in Maastricht een partij van deze in België gefabriceerde kauw gom in beslag genomen omdat met de biljetten oplichting gepleegd bleek te zijn. Het Nederlandse Rode Kruis gaat steun verlenen aan de hulpverleningsactie, die het comité van het Internationale Rode Kruis voert voor honderdduizenden vluchtelingen in Vietnam. Op het giro nummer 777 kunnen bijdragen worden gestort ten bate van deze hulpverlening. Uit de binnenkomende bijdragen zullen goederen voor Vietnam worden bekostigd Stadsschouwburg, vandaag 20 u.: Haagse Comedie met „Dylan Thomas" van Sidney Michaels. Regie: Paul Steenbergen. Concertgebouw, vandaag 20 u.: Handels „Semele" door het N. Ph. O. en de Christe lijke Oratorium Vereniging Haarlem o.l.v. Jack. P. Loorij. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u: „Anna", 14 jaar. Frans Hals, vandaag 20 u. en woensdag 19 en 21.15 u.: „Veel liefs uit Moskou", 18 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „Stormloop zonder genade", 18 jaar. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „Een moment van zwakte", 14 jaar. Minerva, vandaag 20.15 u.: „Goldfinger" 18 j. Woensdag geen filmvoorstellingen. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u.: „Nog wat nieuws Pussycat", 18 jaar. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „De beul van Londen", 18 jaar. Studio, 14 ,19 en 21.15 u.: „Liefdes paren", 18 jaar. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum: (Gr. Heiligland 62) Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16e tot en met de 19e eeuw waaronder Hals' mees terwerken. Dagelijks geopend van 10-17 u. Zondags van 13-17 u. Prentenkabinet: keuze uit eigen verza meling. Dagelijks van 10-17 u. en zondags van 13-17 u. Teylers Museum, Spaarne 16: Perma nente tentoonstelling van schilderijen 19e en 20 ste eeuw. Tekeningen van de Hol landse, Italiaanse en Franse school. Fos sielen e.d. Dagelijks behalve zondag en maandag van 10 tot 16 u.; zondag van 13 tot 16 u. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunstnij verheid. Dagelijks (behalve maandag) van 10-12.30 u. van 13.30-17 u.; zon- en feest dagen van 14-17 u. De Waag (hoek Spaarne/Damstraat) Expositie van werk van Simon Busé en Michel van Overbeeke. Dagelijks van 14- tot 17 u. en zaterdag en zondag van 13 tot 17 u. Tot 31 januari. Artificia (Heemstede)expositie van gra fiek van Rob Clous en keramiek van Otto Heuvelink. Dagelijks van 9.30 tot 18 u. In 't Goede Uur (Korte Houtstraat) Ex positie van grafiek van Jan van Wens.- veen. Dagelijks van 10-19 u. en van 20-22 u. en zondags van 14-17 u. en van 20-22 u. Kunstcentrum „De Ark", Bootzaal: „100 ambachten" van Jan Luyken. Dagelijks geopend van 10 tot 20 u. Klassieke gram- mofoonplatenconcert van 20 tot 22.30 u, Dinsdags gesloten. Expositie van schilde rijen en aquarellen van Jac. J. Doeser. Galerie 3 (Jansstraat 48) Expositie van. werk van Robbert de Bakker, Joke Petri, Saskia Pijnenburg en Ariën Winkel. Da gelijks van 10 tot 17 u. en van 19.30 tot 21 u. Tot 31 januari. Woonhuis Jacobus van Looy, geopend op donderdag van 10 tot 12.30 en 13.30 tot 17 u. Zon- en feestdagen van 14 tot 17 u. Museum van Looy: De expositie „P. C. Kloes-70 jaar". Dagelijks van 10-17 u. en zondags van 13-17 u. Tot 28 februari. Stadsschouwburg: Gedurende de maand januari expositie van werk van Wim Snitker. DIVERSEN Raadhuis Zand voort, vandaag 20 u.: Ge meenteraadsvergadering. Provinciehuis, Haarlem, woensdag 10 u.: Vergadering Provinciale Staten. Raadhuis Halfweg, woensdag 19.30 u.: Gemeenteraadsvergadering Haarlemmer- liede. Raadhuis Lisse, woensdag 20 u.: Ge meenteraadsvergadering. Minervatheater, Heemstede: woensdag 20.15 u.: Toneelgroep Ensemble met „Dat zonderlinge dier" van Gabriel Arout (Heemsteedse Kunstkring). Advertentie DINSDAG 25 JANUARI City, 20 uur: „I Tabu". Cultureel Centrum, 20 uur: algemene ledenvergadering Algemene Bond van Ambtenaren. WOENSDAG 26 JANUARI City, 20 u.: „I Tabu." Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 uur en 14 tot 16.30 uur. Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 14.30-17.30 en 19-21.30 uur; filiaal Velsen-Noord: 14.30-17.30 uur; filiaal „Spaarnberg", Santpoort (ook voor r.k. bibliotheek) 14.30-17.30 uur. R.k. Openbare leeszaal en bibliotheek, Willemsbeekweg 96: 10 tot 12 en 14.30 tot 17.30 uur, filiaal Velsen-Noord: 14 tot 17 u. Stadhuis, Plein 1945, IJmuiden-Oost, is te bezichtigen op werkdagen van 10 tot 12 uur. DINSDAG 25 JANUARI Kennemer Theater, 19.30 uur: „Die knotsgekke kerels in hun vliegende krat ten". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „G.-man Jerry Cotton". Huize Scheybeeck, 19.30 uur: Creatief spel voor jongeren van 13 t.e.m. 15 jaar, o.l.v. Saskia Verwayen. Creatief Centrum, Hoflanderweg 104, 16.30 uur: jeugdcursus boetseren en beeld houwen; 20 uur: idem voor ouderen, door Kennemerstaten. Sportfondsenbad Beverwijk, Kuikens- weg 84, geopend van 7-19.30 u.; 20-21.30 u. Galerie Boumans, Breestraat 122: expo sitie collages en wandkleden door Lies Guntenaar. Kennemer Oudheidkamer, ingang Stumphiusstraat, te bezichtigen na aan vraag Moensplein 4, tel. 26020, of Groe- nelaan 21. Openbare leeszaal, Hendrik Burgerstr. 70, geopend van 15-17.30 uur. R.k. leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 15-18 en 19-21 uur. Oosterwijk, openbare leeszaal geopend van 14-16 uur; r.-k. leeszaal geopend van 14-16 uur. Meerestein, openbare leeszaal, geopend van 14-17 uur; r.k. leeszaal geopend van 14-17 uur. De Opgang, Florastraat, 20 uur: Jaarver gadering smalfilmclub IJmond Dubbel Acht. Statenhuis, Velserweg, 14 uur: Lezing van Caltex voor Ned. Ver. v. Huisvrouwen. WOENSDAG 26 JANUARI Kennemer Theater, 19.30 uur: „Die knotsgekke kerels in hun vliegende krat ten". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „G-man Jerry Cotton". Creatief Centrum, Hoflanderweg 104, 14 uur: Cursus handenarbeid voor de jeugd door Kennemerstaten. Creatief Centrum, Hoflanderweg 104, 18 uur: Cursus pottenbakken voor de jeugd; 20 uur: idem voor ouderen, door Kenne merstaten. Het Groene Huis, Kruisweg 100, 19.30 uur: Cursus pottenbakken. Zaal Vredesvorstkerk, Laan der Neder landen, 20 uur: Volksdansavonden door Dekenale, Gereformeerde en Hervormde Jeugdraden. Sportfondsenbad, Kuikensweg 84, ge opend van 7-10 u., 10-11 u., (dameszwem- men); 11-13 u.; 13.30-15 u.; 15.30-17.30 uur. Galerie Boumans, Breestraat 122: expo sitie collages en wandkleden door Lies Guntenaar. Kennemer Oudheidkamer, ingang Stumphiusstraat, te bezichtigen na aan vraag Moensplein 4, tel. 26020, of Groene- laan 21. Maatschappij ter bevordering belangen v. slechthorenden, spreekuur bureau School- artsendienst Alkmaarse weg 42, om 20 uur. Openbare leeszaal, Hendrik Burgerstr. 70, geopend van 15-VT30 en 19-21.30 uur. R.k. leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 10-13 uur en 15-18 uur. Oosterwijk, openbare leeszaal geopend van 14-16 uur; r.k. leeszaal geopend van 14-17 uur. Mej. Mulder Iectrice. Mej. ir. J. H. Mulder, die begin dit jaar haar functie als hoofd van de afdeling stadsontwikkeling van de dienst publieke werken van Amster dam wegens het bereiken van de pen sioengerechtigde leeftijd neerlegde, is be noemd tot buitengewoon Iectrice in de planologie aan de universiteit van Am sterdam. Instituut voor toerisme. Dr. L- van Ege- raat uit Ulvenhout is benoemd tot eer ste docent aan het Nederlands weten schappelijk instituut voor toerisme te Breda, dat in september van dit jaar gaat starten. Hij wordt tevens belast met de waarneming van het directoraat. Dood na drinken van zoutzuur. Zondag avond is de bijna twéé jaar oude Robert J. Altemuul uit Enschede in een zieken huis overleden na het drinken van zout zuur. Het jongetje was zaterdagmorgen op het aanrecht geklommen en had uit een flesje zoutzuur gedronken dat de heer Altemuul juist had gebruikt om iets te solderen. Ir. J. G. de Voogd overleden. Op 67-jarige leeftijd is in Den Haag overleden Ir. J. G. de Voogd, oud-directeur van 't Gasin- stituut (V.E.G.). Hij werd in 1929 direc teur van de toen opgerichte Gasstich- ting, die in 1956 werd omgezet in het Gasinstituut van de Vereniging van ex ploitanten van Gasbedrijven. Uit het gemeentelijk ziekenhuis Zuid- wal te Den Haag is gistermiddag even voor het middaguur een 44-jarige in Scheveningen gedetineerde varensgezel ontsnapt. Zijn vrijheid was van korte duur. In de avond nog werd hij bij familie in Delft gepakt en op transport gesteld naar de Scheveningse gevangenis. De man werd sinds begin januari in het Haagse ziekenhuis verpleegd omdat hij een rechterschouderfractuur had. Op het moment van zijn ontsnapping zat hij dan ook van hals tot heupen in het gips. Nu de regering besloten heeft 10 maart de dag, waarop prinses Beatrix in het hu welijk treedt ,als nationale feestdag te be schouwen heeft de minister van Onderwij en Wetenschappen bepaald dat de rijksin stellingen voor onderwijs op die dag ge sloten zullen zijn. Aan de gemeentebestu ren en aan besturen van instellingen voor bijzonder onderwijs is verzocht eenzelfde gedragslijn te volgen. Op de rijksweg 54 in het Limburgse plaatsje Bergen is een verkeersongeluk gebeurd, dat aan de 23-jarige G. Buitink uit Roermond het leven heeft gekost. WWWIWAWIWWWWMWWWWWWWWWWWWWWWVMIK fWWWWKWWWWIIBfWWWWlAfWWWWiAArtAfWWWIfWWVm Het K.N.M.I. deelt mee: De regenzone van een nieuwe depressie ten zuidwesten van Ierland drong dins dagochtend tot de omgeving van Londen door. Het is niet waarschijnlijk dat de depressie in ons land een belangrijke verandering in de weerstoestand zal ver oorzaken. De wind blijft de komende 24 uur oostelijk, zodat vooral in de noor delijke provincies nog tamelijk koude lucht uit Duitsland binnenstroomt. In het zuiden van het land blijven de tempera turen enkele graden boven het vries punt. De neerslagkansen zijn het grootst in het zuiden en zuidwesten van het land. Daar de wind toeneemt zal de mist wor den verdreven. Maximum- en minimum «fl 1 s temperaturen •0-5 ja c «c 2 P binnen- en buitenland •3 O 91 SP SS SS Den Helder mist ozo 3 1 Ypenburg mist o 4 2 Vlissingen mist o 3 2 Eelde geli. bew. ozo 1 -0 De Bilt geh. bew. o 3, 1 Twente mist windst. 4 -1 Eindhoven mist ozo 3 2 Z.-Limburg zw. bew. o 4 2 Helsinki zw. bew. n -10 -13 Stockholm geh. bew. windst. -6 -17 Oslo geh. bew. wzw -6 -8 Kopenhagen zw. bew. o -2 -7 Aberdeen regenbui windst. 4 -5 Londen geh. bew. ozo 9 5 Amsterdam geh. bew. o 3 -0 Brussel geh. bew. ozo 4 4 Luxemburg mist ono 2 1 Parijs geh. bew. ozo 8 4 Bordeaux zw. bew. zzo 11 8 Grenoble mist windst. 11 1 Nice zw. bew. nnw 15 6 Berlijn geh. bew. z -0 -3 Frankfort geh. bew. no 6 1 München mist windst. 4 1 Zürich mist nno 6 Genève mist windst. 10 Locarno onbewolkt windst. 11 -4 Wenen geh. bew. ono 5 Innsbruck geh. bew. zw 6 -0 Athene onbewolkt windst. 16 8 Rome onbewolkt o 16 1 Barcelona licht bew. nnw 16 8 Madrid regen windst. 14 7 Mallorca geh. bew. windst. 17 9 Lissabon licht bew. wzw 17 12 Woensdag 26 januari Zon op 08.30 uur; onder 17.16 uur. Maan op 10.45 uur; onder 22.23 uur. Maanstanden Eerste kwartier 29 januari 20.49 uur Hoog en laag water in IJmuiden Dinsdag 25 januari Hoog water 6.03 uur en 18.13 uur. Laag water 1.54 uur en 14.06 uur. Woensdag 26 januari Hoog water 6.35 uur en 18.47 uur. Laag water 2.19 uur en 14.38 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort it 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 2