Minister Den Uyl tevreden over het overleg met de slagers Prijs van rundvlees gedaald „Economische wonder in V.S. kan ook in 1966 voortduren" Internationale handel in vis bereikt een recordomzet Nieuwe voorstellen aan bonden van aardewerkfabrieken „Kalfsvlees nog niet goedkoop genoeg" Ultimatum arbeiders ceramiekindustrie Belangengemeenschap in foundation-industrie Grondpersoneel bij Sabena staakt Prijzenbeschikking horecabedrijven Raffeisenbanken passeren de 5 miljard-grens Honderd man weg bij Crane R.-k. spoorpersoneel wil zeven percent President Johnson tot het congres: Westduitse voorstellen aan „Club van Parijs" Ubbink-Davo Hogere produktie bij 's Gravenhage Verzending van zeepost Dividend MeNeBa vijftien percent Scheepvaartberichten CAO-akkoord in edelmetaal Kort economisch nieuws ii t Hit mm DONDERDAG 27 JANUARI 1966 Bestuur Produktschap frig w SMiT-'»-TSb g""m W 4 tt' k- 7 1* atl+ ISI 32 m s rm. 1 *m twn Gisteren op het Damrak Verdeeld De Jong's machinefabriek ontslaat twintig man De minister verklaarde dat de slagers zich tot nu toe vrij redelijk hebben ge houden aan de prijsafspraken, die met het bedrijfschap slagersbedrijf zijn ge maakt. Hoewel de prijzen volgens de mi nister nog best wat lager kunnen wil hij begrip tonen voor de moeilijkheden die zich onder meer door de mond- en klauwzeerepidemie voordoen. De minister zei gisteren in de Tweede Kanier naar een snel einde van zijn bemoeiingen met het slagersbedrijf te streven. In tegenstelling tot de mening van ver schillende Kamerleden bleek minister Den Uyl van mening dat de sfeer waarin het overleg met de slagers wordt gevoerd goed is. Hij had in december weliswaar ernstige bezwaren gemaakt tegen wat hij noemde „een bijzonder giftig gesteld stuk" in het vakblad „De Slager", maar nadat de voorzitter van het bedrijfschap zich van dit stuk had gedistantieerd was ook voor de minister dit incident gesloten. Volgens drs. Den Uyl beschikt het mi nisterie nu over een redelijk goede me thode om de prijsvorming in het slagers bedrijf te onderzoeken en te controleren. Volgens de slagers is deze methode on juist. Drs. Den Uyl spreekt van „niet on feilbaar, wel praktisch bruikbaar". De onderzoekinge van het Centraal Bu reau voor de Statistiek en van de econo mische controledienst hebben aangetoond dat de afspraak tussen het bedrijfschap «lagers en het ministerie heeft geleid tot een zekere prijsdaling van het rundveels. De daling is nog niet voldoende, maar, zo zei de minister, er blijkt uit dat de af spraak ernstig wordt genomen. De prijsontwikkeling van het varkens vlees is doorkruist door het uitbreken van de mond- en klauwzeerepidemie. De ziekte zal tenslotte tot een verhoging van de prijzen moeten leiden niet tot een verlaging. Momenteel is er nog geen aanleiding tot bijzondere maatregelen. De De directies van de Maastrichtse aar dewerkfabrieken hebben aan de bonden nieuwe voorstellen gedaan om uit de im passe te geraken, die is ontstaan in het gesprek rond de CAO 1966. De directies stellen voor het oorspronkelijke aanbod van 30 december 1965, te accepteren. Dat wil zeggen het storten door de werkge vers van een bedrag van tien gulden per jaar per vakbondslid in een fonds, dat be heerd zal worden door de vakbonden en de werkgevers gezamenlijk en dat be stemd is voor algemeen vakbondswerk. Als dit voorstel voor de bonden niet aanvaardbaar zou zijn, stellen de directies nog twee compromissen voor. Ten eerste stellen ze voor de kwestie georganiseer- den/ongeorganiseerden los te maken van de CAO-onderhandelingen en nu te trach ten overeenstemming te bereiken over de CAO per 1 januari 1966. In het tweede voorstel geven de werk gevers in overweging af te wachten of er landelijk overeenstemming over de kwes tie georganiseerden/ongeorganiseerden wordt bereikt en nu reeds te trachten tot overeenstemming te komen over de overi ge punten van de CAO per 1 januari 1966. De prijs van kalfsvlees is weliswaar sterk gezakt, maar is niet laag genoeg ten opzichte van de prijzen van varkens vlees en rundvlees oip het tijdelijk over schot van kalveren aan de binnenlandse consument te verkopen. Het bestuur van het Produktschap voor Veen en Vlees voelde er gisteren in eerste instantie niet voor de verkoop door een reclamecam pagne te stimuleren. Wel wordt het gewenst geacht dat de consumentenprijs zo scherp mogelijk wordt gesteld. Een der leden maakte de opmerking dat de verschillende groepe ringen belanghebbenden zelf niet graag een offer brengen, doch dit liever een an der laten doen. Het ware voor de afzet wenselijk dat alle schakels tussen produ cent en consument bereid zijn een deel van hun winstmarge te laten vallen. Binnenkort zullen besprekingen plaats vinden door het genoemde produktschap, he bedrijfschap voor de slagerij en de exporteurs, inzake de afzet van het kalfs vlees in het binnenland, zolang de export stilstaat wegens het mond- en klauwzeer. De prijs van varkensvlees is na een kleine inzinking weer op het oude niveau gekomen. Dit is het gevolg van de krappe aanvoer. Hoe de ontwikkeling in de toe komst zal zijn is niet te zeggen. In het algemeen verwacht men grotere aanvoe ren. minister zal de ontwikkelingen nauwkeu rig volgen. In antwoord op vragen uit de Kamer deelde de minister mee dat hij de oproep van het consumenten contactorgaan tot een koopstaking indertijd had betreurd. De oproep doorkruiste de afspraak die hij met de slagers had lopen. De minister wilde geen algemeen oordeel geven over koopstakingen. 'Kalveren en varkens Doordat de export van kalveren (86 percent van de produktie) in verband met het mond- en klauwzeer is stopgezet, is de prijs, die de kalveren opbrengen, gezakt tot onder de oriëntatieprijs 2,85). Naar aanleiding van deze ontwikkeling heeft de vereniging van Nederlandse mengvoederfabrikanten het produktschap voor vee en vlees gevraagd steunmaat regelen te treffen voor de kalversector, die volgens deze vereniging momenteel verliezen lijdt van 150 tot 250 gulden per kalf. Het bestuur van het produktschap heeft besloten een bespreking te voeren met het bedrijfschap voor het slagersbedrijf en met andere belanghebbenden (zoals ex porteurs, groothandel en consumentenver tegenwoordigers) om de situatie objectief De leden van de vakbonden Sint Willi- brordus en A.B.C., die betrokken zijn bij de C.A.O. voor de Maastrichtse aardewerk industrie, hebben hun besturen ge machtigd tot het stellen van een ultima tum aan de directies. De vakbonden blijven bij hun standpunt dat de kwestie georganiseerden-ongeor- ganiseerden onderdeel is van het C.A.O.- paklcet 1966. Het ultimatum geldt tot vrijdag 4 fe bruari twaalf uur 's middags. Wanneer de vakbondseisen dan niet zijn ingewil ligd zullen de industriëlebonden op maan dag 7 februari een werkstaking procla meren. Er is een belangengemeenschap tot stand gekomen tussen H. Eckmann Corset- fabriek n.v., Alkmaar en Interstyle, St. Gallen, een combinatie van verschillende binnen de Euromarkt gevestigde bedrijven die damesonderkleding, in ruimste zin, fa briceren en distribueren. Deze belangengemeenschap heeft tot doel onder andere de uitwisseling van er varing. modellen en produktie-methoden. Zij strekt zich tevens uit tot een samen werking op verkoop- en reclamegebied. H. Eckmann Corsetfabriek n.v. blijft in het kader van deze samenwerking een zelfstandig bedrijf, onder dezelfde lei ding en met dezelfde medewerkers. Zij zal haar activiteiten in Nederland en daarbui ten op dezelfde voet voortzetten, aldus een bedrijfscommuniqué. Enkele tientallen leden van het grond personeel van de Belgische luchtvaart maatschappij „Sabena" zijn vanmorgen een „waarschuwingsstaking" begonnen, omdat hun eisen voor loonsverhoging en verbetering van promotiekansen niet zijn ingewilligd. De actie zal drie dagen du ren. De diensten van de „Sabena" ver liepen normaal en er wordt geen invloed van de staking op het luchtverkeer ver wacht. De stakers behoren tot de 80 man tellende dienst „operaties". De minister van Economische Zaken, drs. J. den Uyl, heeft in een openbare commissievergadering van de Tweede Ka mer gezegd, dat hij thans geen uitspraak kan doen over een eventuele opheffing van de prijzenbeschikking horecabedrij ven. Hij erkende, dat de rentabiliteitspo- sitie van deze bedrijven vaak moeilijk is, doch hiermee wordt zoveel mogelijk reke ning gehouden. De liberale afgevaardigde Portheine pleitte voor opheffing van de beschikking, de heren Schol ten (.C.H.U.) en Nelissen (K.V.P.) vroegen deze mogelijkheid na der te willen onderzoeken. te taxeren en na te gaan, welke mogelijk heden er zijn om de kalvermarkt te steu nen. Het bestuur van het produktschap is ook tot de conclusie gekomen dat de invries- regeling voor varkens (die tot 31 januari van kracht zou zijn) moet worden ge handhaafd, om een eventuele plotselinge prijsval snel te kunnen opvangen. De pre mie. voor het invriezen zou dan afhanke lijk moeten worden gesteld van de markt prijs. De Raiffeisenbanken/Boerenleenban- ken, aangesloten b(j de Coöperatieve Cen trale Raiffeisen-Bank te Utrecht, hebben een goed jaar achter de rug. De toever trouwde middelen, dat wil zeggen spaar gelden inclusief bijgeschreven rente en eredietsaldi in lopende rekening, ste gen met meer dan 640 miljoen tot 5.450 miljoen, waardoor in 1965 het be drag van 5 miljard ver werd overschre den. De voorgenomen personeelsinkrimping op het bedrijf van Crane N.V. te Venlo zal zich tot ongeveer honderd man beperken. Dit is ongeveer veertig percent van het personeelsbestand. De namen van de be trokkenen zijn nog niet bekendgemaakt, maar vast staat, dat zich onder hen een vrij grote groep Belgische grensarbeiders zal bevinden, die dagelijks met busjes uit de omgeving van Neerpelt en Hasselt werden gehaald. Het rapport van de commissie-Van der Dussen over de achterstand in de inko mens van het spoorwegpersoneel is door een druk bezochte ledenvergadering van de bedrijfsgroep spoorwegen van de ka tholieke bond van vervoerspersoneel in Utrecht geaccepteerd als een belangrijk uitgangspunt voor het overleg over de NS-cao 1966. De vergadering sprak zich ook zeer na drukkelijk uit voor het realiseren van be zitsvormende maatregelen en voorzienin gen in het vlak georganiseerden/ongeorga- niseerden. Verder wenst zij voor 1966 een integrale loonsverhoging van zeven per cent en een verhoging van de vakantie toeslag tot zes percent. Vandaag vergaderen de NS-leden van de protestants-christelijke bond van ver voerspersoneel. Wanneer de drie bonden gezamenlijk hun voorstellen voor de CAO- onderhandelingen zullen formuleren is nog niet bekend. B.N.G. LENING ZWAAR OVERTEKEND De 6'/* pet lening Bank voor Ned. Ge meenten groot 100 tot 150 min, waar voor dinsdag tegen 98'/i pet de inschrijving openstond, is zwaar overtekend. De toe wijzing wordt een probleem genoemd. De beurs vraagt zich af, na dit grote succes, wie er zal volgen, de Staat der Nederlan den, de Gasunie of wederom de Bank voor Ned. Gemeenten. Afwachten maar. De nieuwe stukken B.N.G. werden, zoals viel te begrijpen, nog niet verhandeld. Men houdt er thans rekening mede dat de eerste noteringen een agio zullen te zien geven. Dit omdat men stukken te kort komt om de cliënten naar behoren te kun nen bedienen. De vraag zal het aanbod belangrijk overtreffen, aldus de beurs. De staatsfondsenmarkt was goed gedispo neerd, terwijl de overige leningen B.N.G. weinig verandering ondergingen. De stemming voor de internationale waarden was bij de opening licht ver deeld met alleen Kon. Olie hoger door vraag van het publiek en kooporders voor Zwitserse rekening. De koers van deze stukken schommelde rond de 159, tegen gisteren als slotprijs 158,60. Philips was circa 70 cent lager op 132,20. Unilever lag aan de zwakke kant met een koers verlies van twee gulden tot ƒ117,20. In WASHINGTON CA.P.) President Johnson heeft vandaag in een boodschap aan het congres verklaard dat de Ver enigde Staten thans in staat zijn reces sies te keren, hausses binnen de perken te houden en het Amerikaanse economi sche wonder in 1966 gaande te houden. Hij verbond daar één voorwaarde aan: de loon- en prijsbeslissingen van arbei ders en zakenlieden moeten „gezond en verantwoord" zijn. „Ondanks de oorlog in Vietnam is er een goed financieel jaar voor bijna ieder een op komst", aldus de boodschap. Ep zullen meer zaken zijn, meer betrekkin gen, meer winst, meer uitgaven en wat president Johnson noemt een „krachtige stoot van vooruitgang." Op verschillende punten in de bood schap en het rapport van de raad van economische adviseurs van de president komen waarschuwingen tegen inflatie voor. Er wordt gesproken over fiscale en In ingelichte financiële kringen in Parijs is vernomen dat West-Duitsland waar schijnlijk nieuwe voorstellen voor de her vorming van het internationale monetai re stelsel zal doen tijdens de bijeenkomst van financiële deskundigen van de Club van Parijs, die aanstaande maandag en dinsdag in Parijs wordt gehouden. De voorstellen, welke zullen worden in gediend door Bundesbankdirecteur Em- minger, die de bijeenkomst zal voorzitten, zouden een compromis vormen tussen de Franse en Brits-Amerikaanse opvattingen. West-Duitsland zou het met Frankrijk eens zijn dat het besluit tot de invoering van een collectieve reserve-eenheid geno men moet worden door een beperkte groep landen, maar zou tegen een nauwe band tussen de nieuwe eenheid en goud zijn. (Van onze sportredactie) In de op dinsdag 8 februari te houden buitengewone algemene vergadering van Ubbink-Davo n.v. zal de directie onder meer médedelingen aan aandeelhouders doen over de gang van zaken. Verder zal de directie de genomen en te nemen aan passingsmaatregelen toelichten. De onderlinge levensverzekeringsmaat schappij 's Gravenhage heeft, volgens voorlopige cijfers, in 1965 een bruto pro duktie een nieuwe verzekeringen behaald van 86,5 miljoen (vorig jaar 82,9 mil joen). De vooruitgang van de verzeke ringsportefeuille bedroeg 58,1 miljoen (ƒ54,8 miljoen). Het verzekerde kapitaal nam toe tot ƒ681,9 miljoen. Advertentie Het volume van vis en visprodukten in deinternationale handel en het bedrag aan geld dat daarvoor is betaald heeft in 1964 records bereikt, zo meldt de voed sel- en landbouworganisatie van de Ver enigde Naties (FAO). Het laatste jaar waarover cijfers be schikbaar zijn is 1964. De internationale import bereikte in 1964 een nieuw hoog tepunt van 1,963 miljard dollar volgens een bulletin over de visserijstatistiek dat door de FAO in Rome is gepubliceerd. De export had een geschatte waarde van 1,793 miljard dollar, ook een record. Deze handelscijfers vertegenwoordigen statistieken uit slechts 145 landen, onge veer 88 percent van de staten die zich met de beroeps visserij bezighouden. Communistisch China en Indonesië, die tot de grootste visproducerende landen kunnen worden gerekend, zijn niet onder deze 145 landen. Japan was het grootste visexporterende land, aldus het bulletin. Japan heeft in 1964 in totaal 573.000 ton vis ter waarde van 248 miljoen dollar naar het buiten land verkocht. De Verenigde Staten importeerden 976.000 ton vis ter waarde van 488 mil joen dollar, meer dan welk land ter we reld, zo werd gemeld. Nederland exporteerde in 1964 voor 57 miljoen dollar, en importeerde voor 61 miljoen dollar. Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan achter de naam van het schip vermeld: Argentinië: ms „Entre Rios" (2/2) en ms „Naviero" (3/2); Australië: ms „Ther mopylae" (30/1), ms „Orania" (1/2) en ss „Rijndam" (5/2); Brazilië: ms „Cap San Diego" (31/1); Canada: ms „Koren dijk" (2/2); Chili: ts „Ludwighafen" (30/ 1); Kenya, Oeganda, Tanganjika: ms „Yang-Tsé" (31/1) en ms „Europa (5/2); Nederl. Antillen: ms „Ladon" (1/2; Nieuw-Zeeland: ms „Fairsky" (31/1) en ss „Rijndam" (5/2); Suriname: ms „Her cules" (2/2); Verenigde Staten: ms „Ko rendijk" (2/2); Z.-Afrika (Rep.) m.i.v. Z.- W.-Afrika: ms „Southampton Castle" (30/ 1) en ms „Bovenkerk" (2/2). Inlichtingen betreffende de verzen dingsdata van postpakketten geven de postkantoren. monetaire maatregelen om prijsstijgin gen tegen te gaan. Johnson zei overigens dat de regering niet de macht heeft tot loon- en prijs controle. Hij waarschuwde de arbeiders en industrie dat het van zeer veel belang is de aanwijzingen van de uit drie man bestaande economische raad onder Gard ner Ackley op te volgen. De richtlijnen, welke bedoeld zijn om geen inflatoire werking te laten uitgaan van de stijging van lonen en prijzen, zijn er op gericht de productiviteit te verho gen. De raad raamt dat de productivi- teitsstijging 3.2 percent per jaar zal zijn. De n.v. meelfabrieken der Nederland- sche bakkerij (MENEBA) stelt over 1965 een onveranderd dividend voor van vijf tien percent. Het geplaatste aandelenkapitaal is in 1965 gestegen van.XlSjl miljaen hat JJiH miljoen. Mede door de bevredigend verlo pen fusie met de n.v. meelfabriek „De Sleutels" v. h. De Koster en Cö is'MENE- BA erin geslaagd de netto-resultaten on geveer gelijke tred te laten houden met de vergroting van het kapitaal, zo blijkt uit het verslag. Het netto-winstsaldo over 1965 is meer dan 65 percent groter dan het netto overschot van 1964. Hoewel de directie spreekt van een gunstige uitslag vindt zij geen aanleiding 1965 onder de uitzonder lijk goede jaren te rangschikken. Alblasserdijk 26 te Hamburg. Alkmaar 27 te Tranmere. Almkerk 26 v. Port Said n. Port Sudan. Alnitak 27 te Kuwait. Ammon 27 te Curasao. Amsteldijk 27 te Boston. Amstelland 27 v. Montevideo n. Santos. Andijk 26 te Corpus Christi. Annenkerk 26 v. Rangoon n. Colombo. Area 26 te Rio de Janeiro verw. Ares 26 v. Antwerpen n. Amsterdam. Argos 26 te Tunis verw. Aristoteles 27 v. Rotterdam n. Amsterdam. Averdijk 27 te Marseille. Bali 27 v. Penang n. Port Swettenham. Batu 26 v. Suez n. Djibouti. Bengkalis 26 v. Bremen n. Hamburg. Caltex Eindhoven 26 te Lorenzo Marques. Charis 26 v. Liverpool n. Curacao. Doelwijk 26 v. Londen n. Rotterdam. Dorestad 26 te Point Fortin. Eenhoorn 26 te Weser. Eos 27 v. Rotterdam n. Amsterdam. Fina Nederland 26 v. Stanlow n. Holehaven. Friesland 26 te Long View. Gaasterkerk 26 v. Lissabon n. Kaapstad. Giessenkerk 29 te Adelaide verw. Grebbedijk 27 te Mobile. Gulf Swede 27 v. Rotterdam n. Nigeria. Hector 26 v. Lattakia n. Tripoli (Libanon). Helicon 26 te Roseau. Hollands Dreef 26 v. Fremantle n. Kobe. Justus Waller 26 v. Milazzo n. Landsend. Karimata 27 te Hamburg. Katelysia 27 v. Thameshaven n. Nordenhamn. Keerkring 26 v. Rangoon n. Penang. Kermia 26 v. Thameshaven n. Nordenhamn. Kieldrecht 27 v. Aqaba n. Aden. Kinderdijk 26 v. Bremen n. Antwerpen. Kryptos 26 rede Aruba n. Curasao Laarderkerk 27 v. Rasalkhafji n. Bedibundur. Laertes 26 v. Hamburg n. Le Havre. Langkoeas 27 v. Whangarei n. Wellington. Lekhaven 26 v. Lissabon n. Santos. Loppersum 27 v. Antwerpen n. Le Havre. Maasdam 26 v. Kingston n. New York. Madison Lloyd 26 v. Hongkong n. Port Swetten ham. Mariekerk 26 te Bremen verw. Marne Lloyd 26 v. Balboa n. Los Angeles. Medon 27 te Georgetown. Memnon 26 Orinoco Rivier n. Paramaribo. Merwe Lloyd 27 te Djibouti. Minos 26 v. Kotka n. Amsterdam. Moerdijk 26 v. Vancouver n. New Westhinder. Montfe'rland 26 te Guayaquil. Neder Eems 26 te Bremerhaven. Neder Rhone 26 v. Barcelona n. Antwerpen. Nestor 27 te Rotterdam. Nieuw Amsterdam 26 v. Martinique n. St. Croix Noordwijk 26 te Rotterdam. Oranjefontein 26 te Bremen verw. Oranjestad 27 te Paramaribo verw. Ossendrecht pass. 26 Gibraltar n. Hull. Parthenon 27 v. Point a Pitre n. Barbados. Prins Maurits 26 v. Coquimbo n. Tocopilla. Prins Willem-5 26 v. Cork n. Flensburg. Raki 27 te Bremerhaven. Rondo 27 te Antwerpen. Schie Lloyd 26 te Panamakanaal. Socrates 26 te Maracaibo verw. Soestdijk 26 te Philadelphia. Stad Utrecht 27 v. Valencia n. Lissabon. Stad Zwolle 26 v. Baltimore n. Joegoslavië. Statendam 27 te New York. Stentor 27 te Rotterdam. Straat Colombo 26 te Colombo. Straat Futami 25 v. Penang n. Mauritius. Straat Singapore 27 te Durban. Streefkerk 26 te Sydney. Theano 26 te Rotterdam. Themis 26 v. Roseau n. Point a Pitre. Theron 26 te Santo Domingo verw. Tjibodas 25 v. Kobe n. Yokohama. Tjitarum 27 v. Auckland n. Durnee. Towa 26 v. Duinkerken n. Antwerpen. Van Heemskerk 26 v. Dar es Salaam n. Singa pore. Van Riebeeck 25 v. Aden n. Mogadiscio. Vivipara 27 v. Punta Cardon n. Nagasaki. Vlieland 26 v. Calcutta n. Bombay. Walcheren pass. 26 Dungeness n. Golf v. Mexico Wonorato 28 te Singapore verw. Zonnekerk 26 v. Dar es Salaam n. Nacala. Zuiderkerk 26 v. Barcelona n. Antwerpen. H nvt".'. 75 - '4 WA 66% (tv, y%+ >A H5* 30® 3®) 30V- V« f 1,40 JÏGfJS ...J&Wof tö* "Wrtifcerho; Wt Wf hi fi252M. 3 Wx 87 -m* im my2 17 48 4 ?m 33 \y»-. 43 27% mv* 33% deze hoek viel gering Amerikaans aanbod te bespeuren. AKU was nauwelijks prijs houdend op 385. Hoogovens werd drie punten hoger geadviseerd op 475, KLM op 360 (358). AVONDVERKEER VAN GISTEREN A.K.U. Hoogovens Kon. Olie 158.80 Philips 132.30 Unilever 118 K.L.M. VERHANDELDE FONDSEN 25 jan. Totaal426 Hoger 235 (55.2%) Lager 107 (25.1%) Gelijk 84 (19.7%) 26 jan. 439 208 (47.4%) 124 (28.2%) 107 (24.4%) VOORBEURS VAN HEDEN A.K.U. Hoogovens Kon. Olie Philips Unilever K.L.M. lste tijdv. 480 158.90 132.80 116.30 367 gl 2de tijdv. 385% 158.70 132.60 116.40 Slot- koersen 26 jan. Slot- koersen 26 jan. A.K.U Hoogovens Philips Unilever Kon. Petroleum Amsterd. Rubber H.V.A Deli-Mij Holla-Am. Lijn K.L.M K.N.S.M Kon. Paketvaart Van Ommeren Ned. Sch. Unie 5% Ned. 1964 5%% Ned. 1964-11 5%% Ned. 1965 6% B.N.G. 1965 5%% Ned. G. U.. 4%% A.K.U 5%% Hoogovens Alg. Bank Nederl. Amro Bank Holl. Bank Unie Nat.-Nederlanden Ned. Midd.st. B. R.V.S Robeco Interunie Nefo Ver. Bezit Unitas Albert Heijn Alg. Norit Amstel Brouwerij Amsterd. Ballast Amsterd. Droogd. Bgnsdorp Van Berkel Billiton II Blaauwhoed Bredero Brocades-Stheem Bühr.-Tetterode Bijenkorf Centr. Suiker Mij Curag. Handel Mij Elsevier Er dal Fokker 386 480 132.30 117.70 159.20 96'/» 145 108 127 365 115% 207'/» 222 146 88% 91*6 96'/» 97'/» 96% 116'/» 110% 284 56.10 212'/» 593'/» 103 540 229 194 99.50 119 489 712 226 382 456 102 450 exd. 293 403 395 471 885 gb 189 568 394 152 202 450 268 950 Van Gelder Zn. 119 GelderL-Tielens 460 b Gist- en Sp.fabr. 355 Grasso 196 v. d. Grinten 800 gb Hagemeijer 493 200'it gb Havenwerken 255 gb Heineken Bier 470 Hoek's Machinef. 555 b Holec 260 Holl. Beton 358 46.50 280 Kempen-Begeer 130'A Key en Kramer 240 Kon. Ned. Papier 245 gb Kon. Zout-Ketjen 830 Koudijs 160 Leidsche Wol 358 Lindeteves-J acob 161 Meneba 395 Muller Co. 332 Chem. F. Naarden 453 Ned. Dagbl. Unie 225 Ned. Kabelfabr. 342 Ned. Sch. Mij. 73 Van Nelle 253 Nijverd. Ten Cate 135'/» Oranjeboom Bier 394 Overz. Gas 86.70 William Pont 124 Rott. Droogdok 204 Sch. Expl. Mij 200 gb Scholten Foxhol 438 Schuttersveld 145 Smit Transform. 236'/» Spaarnestad 580 Stokvis Zn. 188 Technische Unie 323 Texoprint 124 gb Thom. en Drijver 92 Ver. Glasfabr. 2301 Ver. Machinefabr. 145 Vredest. Rubber 143 Wessanen 464 Wilt. Fijen.-B. 161 Wyers 567 gb Zwanenberg-Org. 179.— Atch. Topeka Baltimore Can. Pacific Illinois Cent N.Y. Centr. Pennsylvania South Pac. Union Pac. Allied. Chem. Am. Can A.C.F. Ind. Am. Smelting Am. T. and T. Am. Tobacco Anaconda Beth. Steel Boeing Chrysler City Bank Cons. Edison Dougl. Aircr. Dup. de Nem. Eastm. Kodak Gen. Electr. Gen. Motors Goodyear T. 25 jan. 26 jan. 25 jan. 26 jan. 37% exd. 38% Amer. Motors 8% 9 44% 44% Int. Harvester 47% 48'/. 62 62 96% 98 68% 69 Int. T. and T. 70 70 81% 83% Kennecott 131'/» 132% 66% 68% Mont. Ward 34 33% 47 46% 54'/* 53% 46% 47% 43'/* 42% 48% 48% Royal Dutch 45% 45'/» 56 55% 60% 60% 52'/* 52% Shell Oil 65'/» 65% 79 78% Soc. Vacum 94'/» 95'/* 60'/* 60% 70% 69% 39 39% Stand. Oil N.J. 83% 82'/» 94'/» 96% Studebaker 26 25% 40% 40 82 82% 156% 161 Un. Aircraft 92% 95% 59 58 9% 9'/* 55% 54% 31'/* 31% 41% 41% Us. Rubber 78% 785/8 86% 89'/» 53 52% 236% 235'/» 63% 63 120'/* 122% Woolworth 30% 30% 117% 117% 55% exd. 55 105 104'/* 103 105% 48 47% Wall Street sloot verdeeld bij drukke handel. Ruimtevaart- en luchtvaartaan delen boekten scherpe winsten. Staal en motoren boekten lichte verliezen, varië rend van fracties tot een punt. Onder de defensiewaarden gingen United Aircraft, Boeing en Douglas Aircraft omhoog. De omzet was 9-91 miljoen shares ver geleken met 9.32 miljoen op dinsdag. Van de 1426 verhandelde fondsen daalden er 609 en stegen er 591. American Telephone, dat daalde tot 60%, was het meest actieve fonds met een omzet van 274.400 shares. De Dow Jones gemiddelden: industrie 990.92 0.72),spoorwegen 261.46 223) nutsbedrijven 149.57 1.12). De Jongs machinefabriek n.v. zal bin nenkort de produktie van mobiele liften overbrengen van het bedrijf in Vianen naar het hoofdbedrijf in Hazerswoude. Naar de directie meedeelt zal in verband hiermee aan een twintigtal werknemers ontslag worden aangezegd. Met de vak bonden is inmiddels overeenstemming be reikt over de voorzieningen, die voor deze werknemers zijn getroffen. De Jongs machinefabriek houdt zich in twee bedrijven bezig met de vervaardi ging van bouwmachines. De onderneming is geassocieerd met de Engelse industrië le groep Newton Chambers in Sheffield. In het hoofdbedrijf te Hazerswoude worden thans nog slechts truckmixers ge maakt. Het bedrijf in Vianen waar in totaal vijf tig mensen werken, maakt bouwliften en betonmolens. De totale personeelsbezet ting van de onderneming ligt tussen de 250 en 300 werknemers. Voor de werknemers in de goud- en zil vernijverheid is een CAO tot stand geko men voor het jaar 1966, die voorziet in een loonsverhoging van 5,25 percent met inbegrip van de huurcompensatie van 1,25 percent. Voor 1967 en 1968 zijn reeds loons verhogingen van telkens vijf percent over eengekomen. De vakantietoeslag is ver hoogd van vier tot zes percent en voorts zijn de secundaire arbeidsvoorwaarden op sommige punten, onder andere wat be treft de vakanties voor jeugdigen en oude ren, verbeterd. De Westduitse luchthavens willen van 1 april van dit jaar af een heffing invoeren van vijf mark per passagier van buitenlandse luchtvaart maatschappijen.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 15