Vreugde in kamp van de schaatsers Ard Schenk brak het Conflict tussen Huiskes wereldrecord 1500 m. en KNSB nu opgelost Schenk „viel" in het startschot Glorieuze uittocht van schaatscoach Huiskes Verlossend communiqué Van Scheltinga Polugajevski, maar stond op winst tegen het werd remise Beverzvijker blijft gevaar voor de allersterksten Me, „Wij gaan Anton van de trein halen" Van Jaap Eden tot Ard Schenk 17 SCHENK SR: DONDERDAG 27 JANUARI 1966 i - - - i Bijna had Van Scheltinga in de twaalfde ronde van het Hoogoven toernooi voor een grote sensatie ge zorgd. Het gerucht dat de Beverwij- ker een remisevoorstel van Poluga jevski had afgeslagen, verspreidde zich snel door de zaal. Trouwens, ook op het demonstratiebord konden de vele toeschouwers zien, hoe goed Van Scheltinga met twee stukken tegen een toren -f een aanvalspositie stond. De Russische grootmeester had zich in een gecompliceerde stelling bij een combinatie verrekend. Dat kan de beste gebeuren en Van Scheltinga ging er eens speciaal voor zitten om een en ander te weerleggen. Ook Iv- kov reeds klaar met zijn partij posteerde zich bij het spannende duel: de Joegoslaaf had er uiteraard .alle belang bij, dat zijn grote concurrent zou struikelen. Dat gebeurde evenwel niet en Van Scheltinga ondervond „hoe moeilijk het is, een gewonnen partij te winnenZijn vecht- remise strekt de Nederlandse meester echter toch tot grote eer en Van Scheltinga bewees eens te meer, hoe gevaarlijk hij voor de allersterksten kan zijn. Polugajevski Van Scheltinga (Van een speciale verslaggever) Weer hoorde Ard Schenk het Wil helmus. Voor de tweede maal binnen drie dagen werd spontaan de natio nale hymne aangeheven voor de blon de atleet uit de Wieringerwaard. En kele tientallen Nederlanders produ ceerden niet voldoende volume om het volkslied de echo van de witte bergen mee te geven, maar de spon tane huldiging werd een sfeervol slot van een middag, die alweer Nederlandse schaatsglorie had ge geven. Op het inderhaast aangesleep te erepodium stond daar Schenk niet als Europees kampioen, maar als wereldrecordhouder. Ondanks alle aanslagen op zyn moreel had de sport man Ard Schenk de wedstrijden in Davos opgeluisterd met wat al een stille belofte was geweest: de ver betering van een record. Rond twee uur in de middag, toen klei ne sneeuwvlokjes alweer een lichte waas over het juist geschaafde ijs hadden ge legd, begon Schenk de race, die historie zou maken. Tevoren hadden coach Chari- sius, Kees Broekman en de rijder beslist, dat gereden zou worden op een schema, dat zonder meer een wereldrecord zou be tekenen: 2.06, drie tienden van een secon- Met grote vreugde hebben de rijders en alle Nederlanders die in Davos ver blijven, woensdagavond kennis genomen van het bericht dat Anton Huiskes on derweg is naar Zwitserland. „Fijn, maar het is jammer dat hij er vanmiddag niet bij was", aldus de nieuwe wereldrecord houder Ard Schenk, die aan de bar van hotel Angleterre met een glas appelsap voor zich van zijn grote instemming blijk gaf. Alle jongens waren in hun nopjes met het resultaat van de in Nederland gevoer de besprekingen tussen de KNSB ener zijds en coach Anton Huiskes anderzijds. „Wij gaan Anton donderdagmorgen van het station halen", was het eerste com mentaar van vader Klaas Schenk, wiens vrouw de vreugdetranen over de wangen liepen bij het vernemen van de blijde schap. de beneden de tijd, die de Fin Juhanni Jaervinen in 1959 in het „hoge" Squaw Valley reed. Ard Schenk „viel in het schot" toen zijn Zwitserse tegenstander Reimann nog maar nauwelijks besefte, dat het ogenblik van de start daar was. Vertrok Schenk te snel? Het had er alle schijn van. Er ging bijvoorbeeld een lich te kreet van verbazing over de clubhuis tribune, toen de starter de rijders niet terug riep. Ard Schenk zei later over de start: „hij was scherp, maar de starter moet afschieten. Ik hoef toch niet te stop pen?" Toen Schenk de eerste driehonderd me ter in 27 seconden had afgelegd, was daarmee de basis gelegd voor het record. De Europese kampioen moet meer nog zijn weggegaan in een reflex, op coach Charisius' roep „ja", dan op het schot, hoe dicht die ogenblikken ook bij elkaar lagen. Binnen de minuut (59 sec.) was Schenk rond voor 700 meter. „Ik voelde toen, dat het erin zat", zei hij later, „want nu kon er nog een ronde van 33 seconden achteraan". Een laatste omloop van 34.2 sec. beloonde de durf die aan de opzet ten gronde had gelegen: een tiende secon de beneden de tijd van Jaervinen. Haas tig veranderde de man aan het score bord de bordjes, die nu al jaren lang naar de tijd van de Fin hadden verwezen. De drie klokken waren op 2.05.9 en 2.06.2. gestopt. Op da streep was Schenk, in uiterste krachtsinspanning, de beheer sing over zijn balans kwijtgeraakt. Me ters gleed hij door op zijn buik, tot vlak voor de tribune. Maar liggend in de sneeuw nog, stak hij beide handen omhoog als dank voor de uitbundige huldigingen van het handjevol publiek. „Het ging als van zelf", zei hij later nog „van de sneeuw had ik bijna geen last. De ijsvloer eron der is namelijk schitterend en het was windstil. Stel je voor, als de zon eens had geschenen..." „Denk erom, jongens, we rijden er voor" had Jan Charisius 's morgens ge zegd. „Vergeet wat er is gebeurd en vecht. Dit rijden in Davos is een gelegen heid die je maar o zo zelden krijgt. Pro fiteer ervan". Dat heeft de ploeg dan ook gedaan. Alle rijders, uitgezonderd Eddy Verheijen, die alweer zijn belofte niet had kunnen inlossen en Verkerk, die viel, ver beterden op de vijfhonderd meter hun beste persoonlijke prestaties en zij her haalden dat nauwelijks een uur later op de middenafstand. Schenk reed de sprint sneller dan ooit een Nederlander dat had gedaan (41) en even snel als de Russi- De geschiedenis van het wereldrecord 1500 meter luidt als volgt: Jaap Eden (Ned.) 2 min. 35,- sec. Groningen 11-1-1893 Oestlund (Noor) 2 min. 32,6 sec. Hamar 25-2-1893 Oestlund 2 min. 31,4 sec. Hamar 24-2 1894 Hal vorsen (Noor) 2 min. 29,6 sec. Hamar 24-2 1894 Oestlund 2 min. 28,8 sec. Hamar 24-2 1894 Jaap Eden 2 min. 25,4 sec. Hamar 23-2-1895 Oestlund 2 min. 23,6 sec. Davos 7-2-1898 Oestlund 2 min. 22,6 sec. Davos 11-2-1900 Mathisen (Noor) 2 min. 20,8 sec. Davos 9-2-1908 Mathisen 2 min. 20,6 sec. Davos 30 1 1910 Mathisen 2 min. 19,4 sec. Kristiania 11-1-1914 Mathissen 2 min. 17,4 sec. Davos 18-1-1914 Ballangrud (Noor) 2 min. 17,4 sec. Davos 28-1-1936 Staksrud (Noor) 2 min. 14,9 sec. Davos 21-1-1937 Engnestangen (Noor) 2 min. 13,8 sec. Davos 29-1-1939 Tsjajkin (Rusl.) 2 min. 12,9 sec. Alma Ata 20-1-1952 Mikhailov (Rusl.) 2 min. 11,2 sec. Alma Ata 10-1-1955 Grishin (Rusl.) 2 min. 9,8 sec. Alma Ata 10-1-1955 Mikhailov 2 min. 9,1 sec. Davos 20-1-1956 Grishin 2 min. 8,6 sec. Misurina 30-1-1956 Mikhailov 2 min. 8,6 sec. Misurina 30-1-1956 Jaervinen (Finl.) 2 min. 6,3 sec. Squaw Valley 1-3-1959 Ard Schenk (Ned.) 2 min. 6,2 sec. Davos 26-1-1966 Ard Schenk bezig aan zijn ereronde, nadat hij het wereldrecord op de 1500 m heeft verbeterd. sche veteraan Grishin, die ook nog steeds goed bleek voor 41 seconden. Ook Lie- brechts en Bartling bleven met 41.7 bij het groepje van elf, dat beneden 42 secon den rond kwam. Daartoe behoorde ook Per Ivar Moe, de Noorse wereldkam pioen, die een stijgende rol vertoont. „Het gaat steeds beter", grinnikte de man, die in Deventer al een alarmerende 500 me ter had reden en door een val uit het Europese toernooi verdween. „Ik wacht nu op Göteborg", voegde Moe er nog aan toe. 500 meter: 1. Orlov (Rusland) 40,2, 2. Hand in hand, arm in arm. De vrede is weer getekend. Anton Huiskes r.)mevrouw Huiskes en voor zitter Wesselo van de KNSB op weg naar het toestel voor Zwitserland. Schenk (Ned.) en Grishin (Rusl.) 41.0, 4, Kaplan (Rusl.) 41,2, 5. Thomassen (Noor- w.) 41.5, 6. Holmgren (Zwe.), Guljajev (Rusl.) en Capon (VS) 41,6, 9. Liebrechts (Ned.) en Bartling (Ned.) 41,7, 11. Moe (Noorw.) 41,9. 12. Stiansen (Noorw.) 42.0, 26. Verheijen (Ned.) en Nottet 44.1, 30, Verkerk (Ned.) 53.8. 1500 m.: 1. Schenk 2.06.2 (wereldre cord), 2. Moe 2.06.9, 3. Stiansen 2.07.2, 4, Liebrechts 2.07.8, 5. Verkerk 2.07.9, 6. Tve ter (Noorw.) 2.08.0, 7. Matusevich (Rusl.) 2.09.4, 8. Kaplan 2.09.6, 9. Thomassen 2.10.4, 10. Bartling (Ned.) 2.10.5, 11 Gut tormsen (Noorw.) 2.10.8, 12. Nottet en Maier (Noorw.) 2.10.9, 19. Verheyen 2.14.5. Advertentie 25 cent per rol RED BAND- ROOSENDAAL Omstuwd door tientallen persfotogra fen, camera-operateurs en journalisten heeft Anton Huiskes zich woensdagavond op Schiphol een weg gebaand naar het vertrekrestaurant. Zo triest ais zijn af scheid van de schaatsploeg was op maan dagmiddag, toen de coach huilend op het platform achter moest blijven, zo glo rieus was woensdag zijn uittocht naar Davos, waar hij zich donderdag bij zijn jongens zal voegen. „Ik mis mijn man liever niet", zei een dolgelukkige en opgeluchte mevrouw Elly Huiskes, die tot maart alleen met de kin deren in Maarn zal wonen, „maar voor deze zaak graag." Broederlijk en zelfs eensgezind geflan keerd door bondsvoorzitter Wesselo en bestuurslid Schouten, met wie mevrouw Huiskes 's nachts na het Europese kam pioenschap in Deventer de fatale woor denwisseling had. zeiden alle betrokke nen: „zand erover, we praten niet meer over wat er is gebeurd, we beginnen met een schone lei. Er zijn slechts twee din gen waar het op aan komt: het belang van onze schaatsers en daar bovenuit het grote belang, dat hun prestaties, die over de hele wereld worden geroemd, voor ons land als geheel meebrengen". In feite heeft de bond, daarin trouw bijgestaan door Huiskes en zijn vrouw, met de beste bedoelingen de klok een volle week teruggedraaid, toen van een hevig conflict niet kon worden gesproken en iedereen het erover eens was, dat pas ||/MMflft/WIA/WtAfWWMA/VWVtfW\AAAA/VWtAAfWVtAMtAAMAfWVWWM/WIMIfWVWMfMIWVWWWVVWWWVVWW\fWWVWWWWWWVVWWU VWWWWWMWVWWWAftAWA/WWWWWWWIftWfWIfWWIAIWIAfWWWWWWWWIfMWtWA/MWWIM/WWWMWWWWMWDWWWtAfWl De KNSB heeft het volgende communiqué uitgegeven: ,.Në *éUe mbeilijkheden, welke zijn ontstaan na de Europese schaatskampioen schappen in Deventer heeft een gesprek plaatsgehad met Anton Huiskes. Dit ge sprek was voorafgegaan door een ontmoeting van de heer Schouten met de heer en mevrouw Huiskes, waarbij de moeilijkheden in het persoonlijk vlak volledig werden opgelost. Mede hierdoor was een gesprek tussen het bestuur van de KNSB en de technische commissie met de heer Huiskes volkomen open. Het onderhoud was gericht op het doel de belangen van de schaatsenrijders en de daaraan verbonden naam van Nederland te dienen. De heer Huiskes heeft aan het bestuur de garantie gegeven dat alle zaken, die niets met het feitelijke rijden te maken hebben, uitsluitend zullen worden behandeld door de chef d'équipe. Als chef d'équipe blijft Jan Charisius bij de ploeg, een oplossing waarmee de heer Huis kes zich gelukkig heeft verklaard. Het bestuur en de technische commissie van hun kant hebben Anton Huiskes de verzekering gegeven dat hij de enige is die met de training en het coachen van de ploeg belast zal zijn. Alle aanwezigen waren bijzonder voldaan, dat zij elkaar op deze afspraken hebben kunnen terugvinden. Ongetwijfeld zal dit resultaat door de gehele in Davos aanwezige ploeg met grote voldoening worden ontvangen, temeer daar de heer Huiskes zich nog heden naar de ploeg zal begeven". !/WAAAA<WWWWVI<WWWW\AAAIWAAA/VAAfWWWWWWWUWWWIflfMWIfWWWWWWWWWWWWWMWWWMWWWtfWIWWWWWWWV in maart als alle wedstrijden achter d« rug zouden zijn het principiële probleem onder handen zou worden genomen, wi« nu feitelijk de kernploeg mag samenstel len: het bondsbestuur of de coach. Dat principiële punt is ook thans nog niet op gelost, maar niemand wil er op het ogen blik een struikelblok van maken. Voorzitter Wesselo vertelde op Schip hol: „Deze zaak heeft beroering op het hoogste niveau gewekt. Vandaag heeft minister Vrolijk hoogstpersoonlijk aange boden in het geschil te bemiddelen, omdat hij meent dat met de oplossing van deze kwestie het landsbelang gediend is." Woensdagmiddag was het bondsbestuur in hotel Witteveen tegenover het station van Amersfoort in het geheim bijeen ge komen. Op initiatief van het bestuur werd Anton Huiskes ook uitgenodigd. Tevoren had de heer Schouten het pad naar de algehele verzoening reeds geëffend door eigener beweging de familie Huiskes in Maarn thuis op te zoeken en daar de vre despijp op te steken. „We waren het tenslotte in Amersfoort binnen een half uur allemaal met elkaar eens," aldus Wesselo en Huiskes in Schip- hols perskamer. „Er zijn geen concessie» gedaan, er is niet moeilijk gesproken, er is alleen gezegd: we moeten de strijdbijl begraven, want alleen dat is in het be lang van onze schaatssport en van het land". „Bent u thans weer goede vrienden met het bestuur?" werd aan Huiskes gevraagd en hij antwoordde: „ik ben altijd vrien den met het bestuur geweest. Wij hebben alleen wel eens een verschil van mening. Maar wat zegt dat nou? Ik heb ook wel eens ruzie met mijn vrouw". „Wie zal nu de ploeg voor de wereldkampioenschap pen samenstellen?" „Dat zal geschieden op mijn voordracht", zei Huiskes. Hij la» een telegram voor, dat Ard Schenk hem om 5 uur woensdagmiddag na het ver beteren van het wereldrecord op de 1500 meter uit Davos had gezonden: „2.06.2 hartelijk dank. Vijftig percent voor jouw rekening. Ard". (Van onze schaakmedewerker Orbaan) Szabo zorgde voor de enige overwin ning in deze ronde. In de wetenschap, dat Bachtiar een aanvalsspeler is, liet de Hongaar hem rustig komen met het be gin van een mataanval. Schijnbaar was Szabo enige zetten lang in de verdedi- ging, maar inmiddels had hij een diepe beruchte valkuil ingericht. De aanval van Bachtiar stokte even en toen viel hij onverhoeds in die kuil naar beneden. Met een paar elegante offers nam Szabo toen de aanval over en boekte daarna een overtuigende zege. Donner en Langeweg vochten tot het bittere eind om het winstpunt en tenslot te kreeg Langeweg duidelijk overwicht. In de pauze van twee uur voorspelde Donner zijn tegenstander, dat hij het toch net zou redden. Dat bleek waar, maar het heeft maar heel weinig gescheeld. Lehmann speelde tegen Czerniak ..an- vankelijk op volle toeren en door een verrassend tijdelijk stukoffer won hij een pion. Tegen het einde van de eerste zit ting verslapte de Westduitser iets en bij het afbreken leek zijn winst ineens niet zo heel duidelijk meer. Czerniak had al geklaagd, dat hij nu voor de derde keer op een dag zou moeten aantreden (aan zijn afgebroken partij met Bobotsov had hij 'smorgens nog twee uur gewerkt), maar vermoeidheid of niet: de Israëliër maakte het duel met Lehmann gister avond virtuoos remise. De andere partijen vallen min of meer onder het hoofdstuk grootmeesterremises. Min of meer, want Bilek probeerde het wel degelijk tegen Damjanovic, maar toen hij tot zijn spijt de beste kans mis te, was plotseling alle muziek uit de par tij verdwenen. Ook Van den Berg en Bobotsov vochten een tijdlang hard, in dit geval met een bekende misschien moet men zeggen: openingsvariant als inzet. Na allerlei vereenvoudigingen was de stand echter het verder spelen nauwe lijks waard. Mevrouw Heemskerk boekte een goede aanvalszege op Rosa Jovanovic, maar s avonds moest zij een grote teleurstel ling incasseren. Haar afgebroken partij uit de vorige ronde tegen de Roemeense Polihroniade stond zo goed, dat deze minstens remise zou moeten worden. De Nederlandse overzag echter een duivelse finesse en toen werd zij plotseling mat gezet Mevrouw Vreeken overspeelde de Frangaise Cchaudé de Silans, won materiaal en in tweede zitting de partij. Ook mevrouw Timmer kwam zeer goed te staan en had „ergens" wel op winst kunnen spelen. Tegen de sterke en gerou tineerde Katja Jovanovic nam zij het ze kere voor het onzekere en daar was Kat ja best tevreden mee: remise door zet- herhaling. Heel treurig ging het met de Poolse Litmanovicz. Zij stond steeds uit stekend tegen de Hongaarse Karakas, maar in het laatste kwartier ging het bergafwaarts. Tijdnood Nona Gaprindasvili moest in de mees- tergroep eveneens een teleurstelling slik ken. Door scherp spel won zij een pion en later nog een tegen de Finse kam pioen Westerinen. Nona stond duidelijk op winst, maar later wed het nog remi se. Toch blijkt wel dat de wereldkam pioene in de sterk bezette meestergroep volkomen op haar plaats is. Zij bezit een grote kennis van zaken en beschikt over een prachtige vecht- en wedstrijdmentali teit. Grootmeestergroep. Twaalfde ronde: Van den Berg (Ned.)Bobotsov (Buig.) remise; Lehmann (W.-Dld.)Czerniak (Isr.) remise; Bachtiar (Ind.)Szabo (Hong.) 01; Ivkov (Joegosl.)Nei (USSR) remise; Kuijpers (Ned.)—Filip (Ts.Sl.) remise; Donner (Ned.)Lange weg (Ned.) remise; Bilek (Hong.)Dam janovic (Joegosl.) remise; Polugajevski (USSR)Van Scheltinga (Ned.) remise Stand na 12 ronden: 1. Polugajevski 9y2; 2/3. Bilek, Szabo 9; 4. Ivkov 8; 5. Nei 6y2; 6/8. Donner, Filip, Langeweg 6; 9. Czer niak 5y2 en 1 afg.; 10. Van den Berg 5% 11. Van Scheltinga 5; 12/13. Damjanovic. Kuijpers 4y2; 14. Bobotsov 4 en 1 afg. 15/16. Bachtiar, Lehmann 3. Meestergroep. Achtste, ronde: Gaprin dasvili (USSR)Westerinen (Finl.) re mise; Kramer (Ned.)Sandor (Hong.) 10; Ostojic (Joegosl.)Ghitescu (Roem.) remise; Smederevac (Joegosl.)Beni (Oost.) afg.; Gereben (Zwits.)Jongsma (Ned.) afg.; Waltemathe (W.-Dld.)Ree (Ned.) 0—1. Zevende ronde: WaltematheGaprin dasvili remise; ReeGereben 01. Stand na 8 ronden: 1. Ghitescu 6; 2/3 Ostojic, Westerinen 5y2; 4. Ree 5; 5/6. Ga prindasvili, Smederevac 4Vi; 7. Kramer 4 8/9. Gereben, Jongsma 3V2; 10. Walte mathe 2y2; 11. Sandor 2; 12. Beni iy2. Damesgroep. Achtste ronde: R. Jovano vic (Joegosl.)Heemskerk (Ned.) 01 Nicolau (Roem.)Polihroniade (Roem. hemise; Chaudé de Sinlans (Fr.)Vreeken (Ned.) 01; Radzikovska (Polen)Maly- petrova (Ts.Sl.) afg.; Litmanovicz (Polen) Karakas (Hong.) 01; Timmer (Ned.) K. Jovanovic (Joegosl.) remise. Zevende ronde: Malypetrova-Chaudé de Silans 01; Polihroniade—Heemskerk 1—0. Stand na 8 ronden: 1. Nicolau 6; 2. Ka rakas 5y2; 3/4. K. Jovanovic, Vreeken 5; 5/6. Chaudé de Silans, Polihroniade 4'/*; 7. Radzikovska 4 en 1 afg.; 8. Litmanovicz 3y2; 9. Malypetrova 3 en 1 afg.; 10. Heems kerk 3; 11. Timmer 2; 12. R. Jovanovic 1. Wit: Polugajevski (USSR). Zwart: Van Scheltinga (Ned.). Catalaanse partij. 1. c2c4, e7e6 2. Pgl—f3, Pg8-f6 3. g2-g3, d7-d5 4. Lfl-g2, Lf8-e7 5. 0-0, 0-0 6. d2-d4, Pb8-d7 7. dame dl-c2, c7-c6 8. b2-b3, b7-b5 9. Lcl-f4 b5xc4 10. b3xc4, Lc8-a6 11. Pbl-d2, c6-c5 12. Pf3-e5, c5xd4 13. Pe5-c6, dame d8-e8 14. dame c2-a4, Pd7-c5 15. Pc6xe7f, dame e8xe7 16. dame a4-a3 (Polugajevski heeft welbewust gestreefd naar deze positie in de veronderstelling, dat hij voordeel zou bereiken in verband met het gepende Pc5 en zijn dreiging via de diagonaal a8- hl. Dat klopt, maar het vervolg speelt wit niet correct, omdat hij bij zijn combinatie iets heeft overzien), Pf6-d7 17. c4xd5, e6-e5 XXXXDOOCOOOOCOOOOOOOCO XX)OOGOOOOCX>GOOCCOOOOOOOOOOOCOOOOOOOOCXXXXXX»OC 18. d5-d6? (goed was Pe4, ef4x, d6, dame e5, Pc5x, Pc5x, La8x, Ta8x, Tacl en nu gaat Tc8 niet wegens dame a6x, Pa6x, Tc8xf en mat. Het verschil met de tekst zet zal weldra blijken), dame e7xd6 19. Lg2xa8, Tf8xa8 (hier bood Polugajevski remise aan, hetgeen door zijn tegenstan der werd afgeslagen) 20. Pd2-b3, e5xf4 21. Tfl-cl (bij zijn vooruitberekening had wit hier gemeend te kunnen spelen: Pc5x, Pc5x, Tfcl, Tc8, dame a6x??, niet ziende dat dan eenvoudig dame a6x volgt. Men zie in dit verband de aantekeningen bij de 16e en de 18e zet. Na deze mis rekening moet Polugajevski met een toren tegen twee stukken voor remise vechten), Ta8-c8 22. Tcl-c2, d4-d3. (Om een even tueel later f3 zinloos te maken) 23. e2xd3, La6-b7 24. Pb3xc5, Pd7xc5 25. Tal-bl 25dame d6-d5 (met La8 had Van Scheltinga op winst kunnen spelen. Hjj vreesde echter matdreigingen via de ach terste rij. Na Tc5x zou echter volgen Tc5x, d4, fg3x, hg3x, Th5 en wint). Na de tekstzet werd tot remise besloten en wel met het oog op de volgende variant: Tb7x, dame b7x, Tc5x met een volkomen gelijkstaand eindspel. PROGRAMMA DERTIENDE RONDE: Van Scheltinga-Van den Berg; Dam- janovic-Polugajevski; Langeweg-Bilek; Filip-Donner; Nei-Kuijpers; Szabo- Ivkov; Czerniak-Bachtiar; Bobotsov- Lehmann.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 17