Verpleegster door ex-verloofde met bijlslagen gedood IR Wi en bondig Dader sprong tijdens zijn vlucht voor auto Wethouder van Vlodrop maakte het te bont Prinses Beatrix vindt TV-lampen te hinderlijk „Leutexpres" Woerden niet, maar Oudewater wèl over naar Utrecht Oude vrouw lag vier weken dood in haar huisje A: PTT voor/178.000 opgelicht Vroege paasvakantie voor rijksscholen Scholier overleden aan complicatie bij griep Er zijn teveel reserve-officieren PLAIDS zuiver Twee Spaanse rivalen bij prinselijk huwelijk Doden in het verkeer Vrij zacht H. Fentener, terug in Amsterdam, heeft ruzie met de politie m DONDERDAG 27 JANUARI 1966 2 de klassieke pijnstiller VAN LIEMT verwulft 45.- V elsen-IJ muiden Beverwijk df is In een zusterhuis van de verpleegin richting „Blauhus" te Oranjewoud (Fr) is gisteravond de 20-jarige ziekenver- zorgster Grietje Berga met bijlslagen om het leven gebracht. De vermoedelijke da der, haar 25-jarige verloofde, die bij de ouders van het meisje in Haulerwijk in de kost was, is een half uur later bij een verkeersongeval zwaar gewond ge raakt en ligt thans in het ziekenhuis te Heerenveen. De jongeman had gisteravond van de directie van de verpleeginrichting toe stemming gekregen zijn verloofde op haar kamer te bezoeken. Om acht uur hoorde een meisje in de kamer naast die van mej. Berga hevig gillen. Hierdoor gealarmeerd riep het meisje om hulp waarop bestuursleden van de inrichting die in het gebouw een vergadering hielden toesnelden. De deur bleek op slot, waarop iemand de deur in trapte. Hij vond mej. Berga zwaar ge wond op het bed liggen. Een arts consta teerde ernstig hersenletsel, waaraan het meisje korte tijd later is overleden. Bij onderzoek door de politie bleek dat de dader door het venster van de gelijk vloers liggende kamer gevlucht is. De men bijl. een nieuwe met bloed besmeurde Om halfnegen werd de politie gealar meerd voor een ernstig verkeersongeval op rijksweg 32 in Oranjewoud. Een jongeman bleek plotseling voor een auto te zijn gesprongen toen deze met een snelheid van 90 km naderde. Zwaarge wond werd hij naar het ziekenhuis van Heerenveen gebracht. Hij bleek de ver loofde van de verpleegster te zijn. De jongeman, die afkomstig is uit Afferden (L) is al eens in een psychiatrische inrichting verpleegd. Hiervan waren de ouders van het meisje naar alle waar schijnlijkheid wel op de hoogte. Zij had den zich echter niet tegen de omgang verzet. Het verloofde paar had in het weekeinde onenigheid gehad. Het meisje had daarop de verloving verbroken. Uit het feit dat de jongeman een nieu we bijl had meegenomen bij zijn bezoek leidt de politie af dat sprake is voorbedachte rade. Van een verhoor echter nog geen sprake daar de dader in levensgevaar verkeert. De politierechter in Roermond, heeft een 45-jarige wethouder van Vlodrop in Midden-Limburg veroordeeld tot boeten ruiten waren' vernield. In de tuin vond van 200 en 30 gulden wegens verstoring van de openbare orde en mishandeling. De officier van Justitie had een gevangenis straf van vier weken geëist. De wethou der was al eerder wegens mishandeling en dronkenschap veroordeeld. Er wacht hem nog een veroordeling wegens het be sturen van een auto onder invloed van sterke drank. De wethouder, een mijnwer ker, ging op 1 augustus van het vorig jaar als een amokmaker door het dorp Vlodorp. In een café maakte hij ruzie over politieke aangelegenheden. In een ander café viel hij later Britse militai ren lastig en ging met hen op de vuist. De politie rekende hem in, maar ook in de cel had de wethouder zich nog uren lang ernstig misdragen. (Van onze correspondent) AMSTERDAM Prinses Beatrix heeft geweigerd zich tijdens de voltrekking van het burgerlijk huwelijk op 10 maart in het Amsterdamse stadhuis, te laten beschij nen door het felle licht van de schijnwer pers, die voor de televisieuitzending ge bruikt worden. In opdracht van het ge meentebestuur van de hoofdstad is nu een speciale lichtinstallatie voor de raadzaal ontworpen, waarvan de uitstra ling niet hinderlijk voor de aanwezigen zal zijn. Het gaat hier om een indirecte verlichting, die een voldoende lichtsterk te garandeert om de televisieregistratie van de plechtigheid mogelijk te maken. Namens de regering is gisteren bekend gemaakt wie zullen worden uitgenodigd om op 10 maart de huwelijksplechtigheid in de Westerkerk bij te wonen, een L.nge lijst van zeer belangrijke personen. De Hervormde Kerk krijgt echter uit dank baarheid voor het gebruik van de Wester kerk 40 toegangskaarten. Deze kaarten zullen door het bureau van de kerk op een dusdanige wijze worden verdeeld dat alle stadsdelen en alle ran gen en standen van de Hervormde ge meenschap in de kerk zullen zijn verte genwoordigd. Prinses Beatrix en de heer Claus von Amsberg zullen op maandag 28 februari in Huis ten Bosch drie recepties houden ter gelegenheid van hun huwelijk. De eerste receptie begint 's ochtends om èlf uur. Voor die ontvangst zijn de leden van de regering en van de hoge colleges van staat alsmede andere Nederlandse autoriteiten uitgenodigd. De tweede, die 's middags om vier uur begint, is voor het corps di plomatique. Ten slotte wordt om zes uur een receptie gehouden voor de leden van de hofhouding. Op zaterdag 26 februari zul len de prinses en de heer von Amsberg in paleis Soestdijk gelegenheid geven tot het aanbieden van huwelijksgeschenken. De 21-jarige prinses Benedikte zal de Deense koninklijke familie vertegenwoor digen bij het huwelijk van prinses Bea trix. Prinses Benedikte is de vier jaar jongere zuster van kroonprinses Marga- rethe. Zij zal in Nederland haar 19-jarige zuster, koningin Anne Marie van Grie kenland, ontmoeten, die met koning Kon- «tantijn de bruiloft zal bijwonen. De staatssecretaris van Binnenlandse Zaken heeft Gedeputeerde Staten van Utrecht laten weten, dat hij geen termen aanwezig acht om Woerden bij de pro vincie Utrecht in te delen. De staatssecretaris meent, dat Woer den te nauw met het aangrenzende deel van de provincie Zuid-Holland is verbon den en in dit geheel te zeer een „Zuidhol landse functie" heeft, dan dat het uit een oogpunt van algemeen belang raadzaam zou zijn Woerden naar Utrecht te doen overgaan. Wel is de staatssecretaris het in prin cipe eens met het door Gedeputeerde Sta ten van Utrecht en Zuid-Holland opgestel de plan tot wijziging van "de provinciale grens en met de daarin begrepen over gang van Oudewater van Zuid-Holland naar Utrecht. De Amsterdamse recherche heeft in haar woning op een hofje in de Eland straat het stoffelijk overschot gevonden van de 71-jarige mevrouw E. Mikl, die volgens een arts reeds vier weken gele den een natuurlijke dood moet zijn ge storven. Een glazenwasser had op ver zoek van een buurvrouw, die haar reeds geruime tijd niet had gezien, door een raam naar binnen gekeken en de vrouw op de vloer zien liggen. Mevrouw Mikl, die Oostenrijkse was, had in Nederland geen familie. De poli tie trof in haar woning een spaarbank boekje met een tegoed van 6.000,- en on geveer 1.000 in contanten aan. X; Voor de Amsterdamse rechtbank heb ben twee Amsterdamse studenten bekend het leeuwendeel voor hun rekening geno men te hebben van het vervalsen van Duitse postwissels en Nederlandse spaar' bankboekjes, waarmee zij en enkele an deren de P.T.T. in 1964 voor 178.000 gul den hebben opgelicht. Bij de postwisselaffaire werden zij ge adviseerd door een ex-P.T.T.-employé uit Den Haag. Zij incasseerden 553, telkens voor 185 gulden uitgeschreven postwis sels. Zij lieten hiervoor zelfs in Zweden enige valse stempels vervaardigen. Met behulp van 78 vervalste spaarbankboek jes werden bij verschillende postkantoren in Amsterdam en Den Haag telkens be dragen van 950 of 1000 gulden geïnd. Een deel van de opbrengst werd ge bruikt om het litteraire tijdschrift „Te- astroom" op te zetten. „Wij wilden fi- ncieel Onafhankelijk critiek leveren. De overige critici in Nederland zijn gebon den aan een krant of aan een bepaald groepje. Dat is bezwaarlijk voor dé toon en de juistheid van hun critiek", zei een der studenten, van wie binnenkort een boek zal verschijnen. Met een hautaine glimlach liet hij verder weten gemakke lijk over zijn misdaad te denken. „Ik zag het geld in de eerste plaats als een toelage. Ik heb er geen enkel bezwaar te gen het terug te betalen. Na de zaak van de spaarbankboekjes hebben we de prijs van „Tegenstroom" ook verlaagd. Ik had een bepaald bedrag aan de maatschappij onttrokken. Ik voelde dat ik iets terug moest doen", zei hij. Psychiatrische rap porten, die uitgebracht rijn over de ver dachten, spreken van een hoge intelli gentie, die gepaard gaat met zelfover schatting. De officier van justitie zal vrij dag zijn eisen laten horen. Advertentie Het streven van negen Brabantse ge meentebesturen om het sedert 1950 voor personenvervoer gesloten baanvak Boxtel- Gennep nieuw leven in te blazen, zal op 19 februari met een camavalsstunt wor den ondersteund. Dan zal namelijk een „Leutexpres" van Boxtel naar Gennep rijden met carnavalsgroepen uit de plaat sen langs de lijn. De maximum snelheid mag slechts der- tig kilometer bedragen. Vanwege de ve-1 H Cl at" le UI le onbeveiligde overwegen zal niet min der dan dertig keer gestopt moeten wor- I Stadsschouwburg, van vrijdag af 20 u !?et, tnyect vail vijftigu kilometer. De Hoofdstad Operette met „Ein Walzer- traum„ van Felix Dörmann en Leopold Jacobson. Muziek: Oscar Strauss. Regie: Walter Hoffman, Choreograaf: Jack Bow. Concertgebouw, vrijdag 20.15 u.: Con cert door het N.Ph.O. o.l.v. Henri Arends. Solist: Leonard Pepnario (piano). Waalse Kerk (Begijnhof): vrijdag 20.15 u.: Kerkconcert m.m.v. Vera Beths en Gijs Beths (viool) en Klaas Bolt (orgel). (Ten bate van de restauratie) BIOSCOPEN Cinema Palage, 14, 19 en 21.15 u.: „De slag om Napels", 14 j. Frans Hals, 19 en 21.15 u.: „Veel liefs uit Moskou", 18 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „Huwelijk in Italiaanse stijl", 18 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „10-32", 14 j. Minerva, 20.15 u.: „Het meisje en de IMIïïil Ongeveer 70.000 mensen in Rotter dam-Zuid zijn gisteren verstoken geweest van aardgas, doordat een aanvoerleiding verstopt was geraakt door vorming van hydraat, een sneeuwachtige substantie, die ont staat bij lage gastemperatuur op plaatsen waar vocht in de leiding aanwezig is. Nadat de plaats van de verstopping was vastgesteld is een parallelleiding gelegd, waardoor vandaag de gaslevering aan Rotter dam-Zuid kon worden hervat. In het staatsblad nr. 23 is een konink lijk besluit verschenen tot wijziging van de vakanties van de rijksscholen voor voorbereidend hoger en middelbaar on derwijs. Deze wijziging legt de reeds ia februari 1965 aangekondigde en reeds bij de zo mervakantie 1965 voor de helft verwerke lijkte verschuiving van deze vakantie voor deze rijksscholen vast. Met ingang van 1966 zullen de zomervakanties de hele maand juli en een gedeelte van augustus bevatten. Hierdoor zullen de schriftelijke en mon delinge eindexamens ook worden ver vroegd, wat bezwaren kan meebrengen als de paasvakantie laat valt. Om deze bezwaren te ondervangen is de volgende regeling getroffen: als Pasen voor of op 9 april valt is de eerste va kantiedag donderdag voor Pasen en de laatste vakantiedag maandag na de twee de paasdag. Als Pasen na 9 april valt is de eerste vakantiedag de tweede vrijdag voor pasen en de laatste vakantiedag dinsdag na Pasen. De paasvakantie kan dus nooit na 16 april beginnen. De vervroeging van de zomervakantie heeft tevens tot gevolg dat de periode van de zomervakantie tot kerstmis langer is geworden. De herfstvakantie, die tot nu toe drie dagen duurde, wordt daarom nu op een week gesteld, en wel de week waarin 1 november valt. Deze regeling is alleen wettelijk verbin dend voor de rijksscholen voor voorbe reidend hoger en middelbaar onderwijs. In Groningen is de 14-jarige leerling van een internaat Sjoerd Pijl vrij plotseling overleden aan een zeldzaam voorkomen de complicatie van influenza. De overige dertig jongens van het internaat zijn voor een week naar huis gezonden om even tuele uitbreiding van de ziekte te voor komen. Sjoerd Pijl werd maandagmiddag op school onwel. Dinsdag had hij hoge koorts. Een arts liet de jongen over brengen naar een ziekenhuis. Daar is de jongen gisteravond overleden aan een kwaadaardige longontsteking. De ouders van de jongen wonen in Thailand. Daar is de heer Pijl werkzaam bij een grote olie maatschappij. Zij zijn telegrafisch op de hoogte gesteld en worden morgen in Ne derland verwacht. De geneeskundig inspecteur van de volksgezondheid voor Groningen heeft geen aanwijzingen gevonden dat het hier een begin van een epidemie betreft. (Van onze correspondent) DEN HAAG Van de rond 24.000 reserve-officieren die op het ogenblik bij het ministerie van Defensie geregistreerd staan, heeft de helft geen mobilisatjebe- stemming. Van jaar tot jaar groeit het aantal, waardoor de vraag of het zin heeft zoVeel reservisten aan te houden steeds dringender wordt. Minister De Jong heeft nu een commissie benoemd om dit probleem te bestuderen. De commissie, gevormd uit vertegen-1 woordigers van de drie krijgsmachton derdelen, omdat het probleem hoewel in mindere mate ook bij de zee- en luchtmacht bestaat, richt zich voorname lijk op de mobilisatiebestemming, de be- d®* de zorgen van de autoriteiten, die vorderingsgang, de pensionering, de bin- met de voorbereiding van het huwelijk ding met de krijgsmacht en de eventuele van prinses Beatrix en de heer Claus verlaging van de ontslag-leeftijd. Volgens von Amsberg zijn belast, met één ver- het blad „De Reserve-officier", officieel meerderd zullen worden. Het ziet er na- orgaan van de Algemene Vereniging van me'ijk naar uit, dat de Spaanse troon- Nederlandse Reserveofficieren, wordt ge- pretendent Juan Carlos en zijn vrouw, dacht aan een leeftijdsgrens van 35 jaar Prinses Sophia van Griekenland, de uit- als een mogelijke beschikbaarheidslimiet nodiging voor bijwoning van het huwelijk voor reserve-officieren. Deze is nu 45 jaar. 'n Amsterdam zullen aanvaarden of dat zelfs reeds hebben gedaan. Duizendste. De 25-jarige heer D. A. E. Boom uit Naarden is de duizendste na tuurkundig ingenieur, die in Delft ge slaagd is. Zaterdag trouwt de heer Boom met mej. M. A. van Hall, een nichtje van de Amsterdamse burge meester, die pas ambtenaar van de Burgerlijke Stand is geworden. Mr. Van Hall zal zijn nicht en haar bruidegom in de echt verbinden. Vrouw gered. De Rijsbergse loonslager en rietdekker J. Damen heeft gistermid dag de 32-jarige mevrouw L. de V.-M. uit Parijs uit de brandende auto van haar man gered. Meineed. De rechtbank in Utrecht heeft een 35-jarige schilder uit Utrecht we gens het plegen van een meineed ver oordeeld tot een gevangenisstraf van vijf maanden. Enkele weken geleden legde hij tijdens een zitting van de Utrechtse rechtbank in een zaak tegen zijn broer een onware verklaring af, om te proberen zijn broer buiten de gevan genis te houden. Advertentie Aabe Zaalberg 9 wol v.a. (Van onze correspondent) DEN HAAG. Het is waarschijnlijk Dit zou betekenen, dat de twee grote Spaanse rivalen voor de troonsopvol ging, Juan Carlos en zijn carlistische te genstrever, prins Karei Hugo van Bour- i bon-Parma, echtgenoot van prinses Irene, In een der Haarlemse ziekenhuizen is beiden het huwelijk en de daarop volgen- de 19-jarige J. Schutte uit Hoofddorp I de feestelijkheden zouden bijwonen. Een overleden. Hij was ernstig gewond toen pikant probleem, dat de organisatoren hij met zijn motorfiets in botsing kwam van de plechtigheden nog veel kopzorg met eqn bromfietser en daarna door een auto werd aangereden. zal baren, met name als het gaat om de tafelschikking tijdens de feestmaaltijd in Het K.N.M.I. deelt mee: Op de Hoofdweg in Amsterdam wilde de Dam en andere vraSen de 59-jarige bromfietser C. R. Lijfsocht praktische aard. wee fietsers voorbijrijden. Toen hij naar liiYk's giiig werd hij aangereden door een vrachtauto. Hij was vrijwel op slag dood. In Veghel reed een auto, bestuurd door iemand uit Bilthoven, in een bocht tegen een boom. De 30-jarige mej. T. H. T. Brug uit Hilversum, die naast de be stuurder zat, werd zwaar gewond en is later in een ziekenhuis overleden. In Venray werd de 59-jarige portier W. Janssen van de Psychiatrische richting aldaar bij het oversteken de weg door een auto aangereden, overleed korte tijd later. In Dedemsvaart liep het 5-jarige jon getje F. Peters van achter een stilstaan- De koude lucht, die gisteren nog in het noorden van Nederland aanwezig was, werd in de afgelopen nacht geheel ver- dreven' De Srens met de zachtere lucht ïn-1kwam daardoor boven Duitsland te lig gen, waar vanochtend lichte vorst en ijzel voorkwamen. In het zuiden van ons land was de temperatuur vanochtend even wel opgelopen tot ongeveer 8 graden en in het noorden tot omstreeks 3 graden. .De aanvoer van de zachte lucht werd de auto plotseling de weg op. Het kind veroorzaakt door een depressie, die via werd door een autobus overreden en was de Britse eilanden langzaam naar het oos- van Hij op slag dood. Een dergelijk ongeluk ge beurde in Maarheeze, waarvan de 7-jari- ten trekt. Een volgende storing breidde vanochtend zijn invloed uit over de Golf ge Peter Liplijn het slachtoffer werd. Op van Biscaye en het zeegebied ten zuid- de Friesebrug in Alkmaar viel de 67- westen van Ierland. In verband hiermee :^arige mevrouw E. Godijk-Riedel uit blijft Nederland ook vrijdag bij zuidwes- Broek op Langedijk van haar fiets. Zij telijke winden in de zachte lucht. De kans werd door een naast vrachtauto overreden en dood. haar rijdende I op regen blijft eveneens aanwezig, op slag In Bunnik is de 71-jarige H. B. Klep per, die per fiets een drukke weg wilde oversteken, aangereden door een auto. Korte tijd' later is hij overleden. WEERRAPPORTEN De Nederlandse spoorwegen hebben hun medewerking toegezegd en zullen speciale spoorkaartjes beschikbaar stellen. (Van onze correspondent) AMSTERDAM H. Fentener van Vlis-1 zingen is terug in Amsterdam. Nadat hij enige weken bij zijn gezin in Zwitserland heeft mogen doorbrengen heeft hij weer zijn intrek genomen in een hotel aan het Rembrandtsplein. Binnenkort zullen ook zijn vrouw en kinderen uit Zwitserland ya m worden uitgewezen, waarna de strijd zal twRteWr"' ijm* Liwyieiaar iö j. worden voortgezet over de afbraak van het huis in Saint Sulpice, dat volgens de autoriteiten te hoog is gebouwd. Fentener is inmiddels een vaste bezoe ker geworden van de miljonairsclub „High Society" aan het Thorbeckeplein. Fentener heeft aangeboden een tijdje als barkeeper te werken on de nachtclub een grotere populariteit te geven. De heer Fentener heeft nu al een con- Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u.: „Sex la minuut", 18 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „Het masker van de rode dood", 18 j. Studio, 14 ,19 en 21.15 u.: „Liefdes paren", 18 jaar. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum: (Gr. Heiligland 62): flict met de Amsterdamse politie. Nadat Permanente tentoonstelling van werken hij zijn auto drie dagen op het Rem- uit de Haarlemse school van de 16e tot en brandtsplein bij een parkeermeter had ge- met de 19e eeuw waaronder Hals' mees- plaatst zonder hierin de vereiste kwartjes te werpen, heeft een kraanwagen de auto weggesleept naar het Frederiksplein, waar vrij kan worden geparkeerd. De heer Fentener heeft de politie nu laten weten dat hij geen gebruik meer zal maken van zijn auto, totdat de politie de wagen weer netjes op het Rembrandts plein heeft terugbezorgd. terwerken. Dagelijks geopend van 10-17 u. Zondags van 13-17 u. Prentenkabinet: keuze uit eigen verza meling. Dagelijks van 10-17 u. en zondags van 13-17 u. Teylers Museum, Spaarne 16: Perma nente tentoonstelling van schilderijen 19e en 20 ste eeuw. Tekeningen van de Hol landse, Italiaanse en Franse school. Fos sielen e.d. Dagelijks behalve zondag en maandag van 10 tot 16 u.; zondag van 13 tot 16 u. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79) Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunstnij verheid. Dagelijks (behalve maandag) van 10-12.30 u. van 13.30-17 u.; zon- en feest dagen van 14-17 u. De Waag (hoek Spaarne/Damstraat) Expositie van werk van Simon Busé en Michel van Overbeeke. Dagelijks van 14- tot 17 u. en zaterdag en zondag van 13 tot 17 u. Tot 31 januari. Artificia (Heemstede)expositie van gra fiek van Rob Clous en keramiek van Otto Heuvelink. Dagelijks van 9.30 tot 18 u. In 't Goede Uur (Korte Houtstraat) Ex positie van grafiek van Jan van Wens.- veen. Dagelijks van 10-19 u. en van 20-22 u. en zondags van 14-17 u. en van 20-22 u. Kunstcentrum „De Ark", (Nieuw Hei ligland 1-3): Bootzaal: „100 ambachten" van Jan Luyken. Dagelijks geopend van 10 tot 20 u. Klassiek grammofoonplaten- concert van 20 tot 22.30 u. Dinsdags geslo ten. Expositie van schilderijen en aqua rellen van Jac. J. Doeser. Tot 30 januari. Galerie 3 (Jansstraat 48) Expositie van werk van Robbert de Bakker, Joke Petri, Saskia Pijnenburg en Ariën Winkel. Da gelijks van 10 tot 17 u. en van 19.30 tot 21 u. Tot 31 januari. Woonhuis Jacobus van Looy, geopend op donderdag van 10 tot 12.30 en 13.30 tot 17 u. Zon- en feestdagen van 14 tot 17 u. Museum van Looy: De expositie „P. C. Kloes-70 jaar". Dagelijks van 10-17 u. en zondags van 13-17 u. Tot 28 februari. DIVERSEN Raadhuis Heemstede, vandaag 19.30 u.: Gemeenteraadsvergadering. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de krant van vrijdag 21 januari). DONDERDAG 27 JANUARI City, 20 u.: „Spaanse driften". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 uur en 14 tot 16.30 uur. VRIJDAG 28 JANUARI City, 20 u.: „Het kasteel der duizend angsten". Stadsschouwburg, 20 u.: Het Nationaal Ballet met „Het zwanenmeer" voor scho lieren. Hervormd Wijkgebouw, Radarstraat, 20 u.: grote schaakshow voor lezers van de IJmuider-Courant. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 uur en 14 tot 16.30 uur. Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 14.30-17.30 en 19-21.30 uur; filiaal Velsen-Noord: 14.30-17.30 uur en 19- 21.15 uur; filiaal „Spaarnberg", Santpoort (ook voor r.k. bibliotheek): 19-21.30 uur. R.k. openbare leeszaal en bibliotheek, Willemsbeekweg 96: 14.30-17.30 en 19-21 u.; filiaal Velsen-Noord: 14-17 en 19-21 u. Stadhuis, Plein 1945, IJmuiden-Oost, is te bezichtigen op werkdagen van 10 tot 12 uur. DONDERDAG 27 JANUARI Kennemer Theater, geen filmvoorstel lingen. Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „She nandoah". Cultureel Centrum, Hoflanderweg 104, 16.30 uur: cursus schilderen en tekenen voor de jeugd; 20 uur: idem voor ouderen, door Kennemerstaten. Huize „Scheybeeck", 19 uur: toneelcur sus door jongeren toneelgroep „Perine". Sportfondsenbad, Kuikensweg 84, ge opend van 7-19.30 uur en 20-21.30. Galerie Boumans, Breestraat 122: expo- Oslo sitie collages en wandkleden door Lies Guntenaar, geopend van 9-18 uur. Kennemer Oudheidkamer, ingang Stumphiusstraat, te bezichtigen na aan vraag Moensplein 4, tel. 26020, of Groe nelaan 21. Openbare leeszaal, Hendrik Burgerstr. 70, gesloten. R.k. leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 10-13 uur. Oosterwijk, openbare leeszaal geopend van 14-16 uur; r.-k. leeszaal geopend van Miinchen 14-16 uur. ir,.. 14-17 uur. VRIJDAG 28 JANUARI Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: Ballow". Luxor Theater, 19 en 21.15 „Schenandoah". ,Gai uur: tssen Khasba en Khartoem". Sportfondsenbad, Kuikensweg 84, ge opend van 7-19.30 uur en 20-21.30. Galerie Boumans, Breestraat 122: expo sitie collages en wandkleden door Lies Guntenaar, geopend van 9-18 uur. Kennemer Oudheidkamer, ingang Stumphiusstraat, te bezichtigen na aan vraag Moensplein 4, tel. 26020, of Groene- laan 21. Openbare leeszaal, Hendrik Burgerstr. 70, geopend van 15-17.30 en 19-21 uur. R.k. leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 10-13 en 19-21 uur. Oosterwijk, openbare leeszaal geopend van 14-16 uur; r.k. leeszaal geopend van 14-17 uur. Meerestein, openbare leeszaal geopend van 14-17 uur; r.-k. leeszaal geopend van 14-17 uur. Maximum- en minimum M ±S £j Xj jS d e temperaturen binnen- en buitenland S c 5 Q Den Helder mist z 2 2 Ypenburg motregen zzw 5 5 Vlissingen motregen z 5 3 Eelde geh. bew. z -1 -3 De Bilt motregen zzo 4 4 Twente geh. bew. windst. 2 2 Eindhoven motregen zzw 6 4 Z.-Limburg geh. bew. zzw 7 4 Helsinki motsneeuw zw -9 -13 Stockholm geh. bew. z -3 -5 Oslo geh. bew. ono -7 -7 Kopenhagen sneeuw zzo -1 -4 Londen motregen wzw 9 8 Amsterdam regen z 4 4 Brussel zw. bew. zzw 8 5 Luxemburg mist wzw 3 3 Parijs zw. bew. wzw 10 8 Bordeaux regenbui zw 14 6 Grenoble regen windst. 7 4 Nice onbewolkt nnw 13 6 Berlijn geh. bew. ozo -3 -6 Frankfort regen nno 2 1 Miinchen regen zo -0 -0 Zürich geli. bew. z 4 2 Genève regen zw 7 3 Locarno onbewolkt ozo 5 -3 Wenen geh. bew. nno -1 -4 Innsbruck sneeuw windst. 5 -0 Belgrado geh. bew. windst. -0 -11 Athene regen ozo 15 11 Rome zw. bew. n 12 7 Barcelona onbewolkt n 17 3 Madrid onbewolkt windst. 11 1 Mallorca onbewolkt windst 17 1 Lissabon mist windst. 16 8 Vrijdag 28 januari Zon op 08.27 uur; onder 17.20 uur. Maan op 11.09 uur; onder uur. Maanstanden Eerste kwartier 29 januari 20.49 uur Hoog en laag water in IJmuiden Donderdag 27 januari Hoog water 7.10 uur en 19.25 uur. Laag water 2.49 uur en 15.13 uur. Vrijdag 28 januari Hoog water 7.48 uur en 20.05 uur. Laag water 3.22 uur en 15.45 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 2