De heer G. Niemeijer gehuldigd bij Hoogovens IJmuiden Jr 7llobqlette e.e.g. STRATER met vele praktische kantjes! Bij Simon de Wit bent u beter y DE WIT I S. KORVER BOEKHOUDER of BOEKHOUDSTER HIER ZIET U DE BEWIJZEN: NASI- of BAMI goreng Repen V.V.D. Heemskerk met kandidatenlijst voor raadsverkiezingen Dure nachtrit door Heemskerk Meisje in Heemskerk door auto geschept Kort IJmondnieuws Flink programma bij „Kennemerland" Welkom in Heemskerk H0LLANDSCHE PLAKBAND FABRIEK N.V. EEN J0NCEDAME. VERKOOPSTERS LEERLING-VERKOOPSTERS en -VERKOPERS VERKOPERS CHAUFFEUR SPORTHUIS HAARLEM geroutineerde pompnaaister WÊÊfflÈËÊÈmÈm Het meest gekochte speciale wasmiddel voor de moderne wasmachine GOEDKOPER GOEDKOPER Rookworst Spliterwten500 gTam Spinazie of Boerenkool Varkenslever Import Super Pils Marie-biscuits perro, 39 Vruchtentaart 85 d) Koffiemelk ,135 Varkens vlees'"69 DONDERDAG 27 JANUARI 1966 Ik ben blij voor u en voor mij... voor 399b" Joh. Enschedé en Zonen Grafische Inrichting N V MODEHUIS STRATER van de emmer 1 is gelijk aan 9 pakken Dixan van f 1.12 <nW i f I l'fsr 6 SMAKEN GELDERSE DIEPVRIES GROKO .seARV»£S v V De heer G. Niemeijer was gisteren veertig jaar werkzaam bij Hoogovens IJmuiden. Namens de raad van bestuur sprak ir. B. de Jonge, onderdirecteur produktie, woorden van lof en waardering tot de ju bilaris. Mevrouw Niemeijer deelde in de lof die haar man werd toegezwaaid. Uit handen van de heer De Jonge ontving de heer Niemeijer het gouden Hoogoven embleem, de zeester met briljant en het gouden polshorloge. Ir. W. Singer, voorheen bedrijfschef Hoogovens, thans bedrijf schef Warm bandwalserij II, feliciteerde de jubilaris en dankte hem voor al wat hij die veer tig jaar voor het bedrijf heeft gedaan. Hij overhandigde hem de gratificatie, de oor konde en het bedrijfs-fotoalbum. Namens het jubileum'fonds bood de heer S. de Vreeze de jubilaris het traditionele geschenk en de enveloppe aan. Mevrouw Niemeijer werd bedacht met een prach tige plant. Tot slot dankte de jubilaris de sprekers voor hun vriendelijke woorden, alle geno digden voor hun warme belangstelling en allen voor de prachtige cadeaus. De bijeenkomst werd besloten met een receptie waarbij een ieder persoonlijk de gelegenheid aangreep de jubilaris en diens echtgenote de hand te schudden. De afdeling Heemskerk van de V.V.D, heeft besloten ook bij de komende ge meenteraadsverkiezingen met een kandi datenlijst uit te komen. Bij de verkiezingen in 1962 kwam de V.V.V. enige tientallen stemmen tekort voor de bezetting van een zetel. Door het ontstaan van vakatures moest vrijwel een geheel nieuw bestuur worden gekozen. Het bestuur is thans als volgt samengesteld: W. Nabarro, voorzitter- mevrouw P. M. van 't Schip-v. d. Velden', secretaresse, Graaf van Aremberglaan lö| H. Statius Muller, waarnemend penning meester; J. M. van 't Schip, vice-voor- zitter en mevrouw J. H. Brouwer-Boerman commissaris. De heer S. A. H. Passenier, die wegens aanstaand vertrek uit de gemeente Heemskerk als voorzitter aftrad, werd be noemd tot lid van verdienste. De voorzitter, de heer W. Nabarro, werd aangewezen als afgevaardigde naar het op 11 en 12 maart te Amsterdam te houden congres van de V.V.D.; de heer G. M. Offerman is plaatsvervangend afgevaar digde. Tijdens een nachtelijke rit door Heems kerk heeft een automobilist, die in de Marquettelaan de macht over het stuur verloor, bijzonder veel geluk gehad; hij kwam er zonder kleerscheuren van af. De automobilist moest uitwijken voor een overstekende hond, verloor de macht over het stuur en kwam in de voor hem links gelegen berm terecht. Hier ploegde hij ongeveer 20 meter bos om en reed toen tegen een lichtmast, die hij circa 10 meter op de bumper meenam, waarna hij vastliep. Door het omverrijden van de lichtmast kwamen de bewoners van de Marquette laan en Oosterweg, vermoedelijk door kortsluiting, zonder licht te zitten. De auto, die wel werd beschadigd, kon toch weer op eigen kracht de thuishaven opzoeken. Op de rijksstraatweg tegenover de Oos- terstreng te Heemskerk is gistermiddag een dertienjarig meisje door een auto geschept. Zij liep een beenbreuk op. Het duurde drie kwartier voor een ambulance arriveerde. Het kind, dat opgenomen is In het Sint Jozef ziekenhuis te Heemskerk, maakt het naar omstandigheden goed. Het meisje stond met haar fiets te wachten om te kunnen oversteken, maar heeft blijkbaar niet voldoende opgelet toen zij daartoe overging. Het lange uitblijven van een ambulan cewagen vond zijn oorzaak in het feit, dat beide Beverwijkse ambulancewagens juist bezig waren met ziekenvervoer. Om standers verzekerden de rijkspolitie, die kort na het ongeval arriveerde, dat er een ambulance onderweg was, maar dit bleek niet zo te zijn op dat moment. Jhr. ir. B. de Jonge, onderdirecteur van de afdeling produktie van Hoog ovens doet de heer G. Niemeijer uit IJmuiden het gouden polshorloge om. Geen spreekuur. De wethouder van onderwijs te Velsen, de heer H. de Boer, houdt op woensdag 2 februari geen spreekuur. Vakantie. De afdeling Beverwijk en omstreken van de Nederlandse Reis- vereniging houdt dinsdag, 1 februari in het Hervormd verenigingsgebouw aan de Schans een filmavond voor haar leden en gasten. De NRV-filmdienst zal dan de rolprent in kleuren „Tussen Wenen en Parijs" vertonen. Het bestuur van de Beverwijkse ren nersclub „Kennemerland" heeft het wed- strijdrooster voor het komende seizoen samengesteld. De renners kunnen dan ook volop aan de slag op het parcours in de Wijkermeer of het sportpark „Adri- chem". Om de animo vooi de clubwed strijden te stimuleren heeft men naast de gebruikelijke kampioenschappen, beker- ritten en competities ook een uit vijf rit ten bestaand nederlaagtoernooi in het programma opgenomen. Het wegseizoen wordt reeds op zondag 6 februari door „Kennemerland" ingezet met de eerste rit van de voorjaarscom petitie om de „Metz-beker". De volgen de ritten van deze competitie zijn op 13, 20, 27 febr. en 6 maart. Het clubkam pioenschap lange afstand wordt donder dag 10 maart (nationale feestdag) of zon dag 13 maart gereden. Voor het eerst zul len de renners op die dag ewi startver bod opgelegd krijgen om elders te koer sen. Het bestuurslid Jan v.d. Winden heeft voor het kaMpioéhschajy de in me- moriam „ome Gé v.d. Winden-beker' beschikbaar gesteld. Deze beker zal elk jaar aan de kampioen uitgereikt worden. De strijd om de „Veen-beker" vindt zondag 20 maart plaats en de tijdrit om ie „Groot- en Grapendaal-beker" gaat door op woensdag 11 mei. Een week later (18 mei) komt als eerste vereniging in het nederlaagtoernooi „De Kampioen" uit Haarlem op bezoek. Het rooster voor dit toernooi ziet er verder als volgt uit: 25 mei: tweede rit tegen DTS (Zaandam) 1 juni: derde rit tegen „Alcmaria Vic- trix (Alkmaar); 8 juni: vierde rit tegen „De Bataaf' (Halfweg); 15 juni: vijfde rit tegen „De Bollenstreek" (Lisse) en 22 juni de sluitingsrit van het nederlaagtoer nooi. De bezoekende club die „Kennemer land" de grootste nederlaag weet toe te brengen, komt voor één jaar in het bezit van de wissel-trofee. Het sprintkampioen schap wordt op woensdag 29 juni gehou den. Voor 6 juli is de rit om de „Meyran- beker" gepland en op 13 juli de „Suppor ters-beker". Met de zomeravondcompeti tie wordt woensdag 20 juli een begin ge maakt. Het seizoen wordt op zondag, 2 ok tober door de club uit Beverwijk beslo ten met de tijdrit naar Bergen. Aan het lijstje van door „Kennemer land" te organiseren open rondes wordt nog die van IJmuidèn toegevoegd op za terdag 28 mei. Deze ronde staat open voor nieuwelingen en aspiranten. Men hoopt ook nog amateurs te kunnen laten starten. Een groep nieuwe bewoners van Heems kerk is gisteravond in café Flora begroet door het gemeentebestuur. Burgemeester Nielen verwelkomde het gezelschap. De bijeenkomst werd gehouden in het kader van een reeks ontmoetingen van de sectie begroeting en voorlichting van de Ge meenschapsraad Heemskerk. De directeur van openbare werken, de heer N. P. Steenstra, gaf een overzicht van de ontwikkeling van Heemskerk. Aan de hand van een maquette verduidelijkte hij het nieuwe plan De Maer, waarin in eerste aanleg vierhonderd woningen zullen worden gebouwd. Tevens gaf hij voorlich ting over het plan De Dije, dat naar zui delijke richting op het eerste plan zal aansluiten. Langs de beide plannen zal een weg worden geprojecteerd. Deze zal aansluiten op de richting Zaanstreek en in de toekomst leiden naar het provinciaal duinreservaat. Na de pauze werden kleurendia's ver toond over oud en nieuw Heemskerk, waarbij de heer P. Bisschop uitleg gaf. dat een Mobylette nauwelijks of geen onder houd vraagt. Zo'n model E.E.G.? Daar hebt u geen omkijken naar. U hebt wel de lusten, maar niet de lasten van niet-trappen-comfort! Dat demonstreer ik u graag! Want ik sta er helemaal achter! een volautomatische kaptein mobylettei Wij leveren u de modellen 1966 Lange Nieuwstraat 773 IJmuiÖen-Oost Telefoon 4986 Industriestraat 23 - IJMUIDEN Telefoon 0 2550-53330 vraagt voor spoedige indiensttreding De boekhouding (doorschrijfsysteem) wordt door hem of haar zelfstandig gevoerd. Als u tevens leiding kunt geven aan een klein kantoor strek dit tot aanbeveling. Het salaris, afhankelijk van uw ervaring en kennis, ligt tussen ƒ500.— en ƒ700.— p. m. U kunt voor een afspraak bellen 02550-5330 of schriftelijk solliciteren. HAARLEM KLOKHUISPLEIN J vraagt voor haar afdeling Personeelszaken Bij voorkeur met ervaring op gebied van administratief personeelswerk. Minimum leeftijd 22 jaar. Sollicitaties van 10.00—16.00 uur. Klokhuisplein 5 te Haarlem. Per 1 maart a.s. vragen wij voor Grote Houtstraat 123 en Marsmanplein 15 Zij. die ervaring hebben in de verkoop van textiel en gevoel hebben voor het sportieve en modieuze genre, genieten de voorkeur. Sportieve meisjes en jonge kerels, die zich vertrouwd willen maken met de sport en alles wat daar bij komt kijken, zullen zich zeker op een van onze afdelingen thuis- voelen. Jonge mannen, die vertrouwd zijn met kam peren of zelf kampeerder zijn, kunnen ge plaatst worden op een van de camping-af delingen. voor bestelwagen, die tevens genegen is lichte magazijnwerkzaamheden te verrich ten; gepens. komen hiervoor ook in aan merking. Met reeds gemaakte vakantie-plannen wordt natuurlijk rekening gehouden. Als u denkt: „Dat is nu net iets voor mij".. Bel even 22085 en maak een afspraak met de heer Rikkers. omringt u met goede raad Grote Houtstraat 123 - Tel. 22085 Marsmanplein 15 - Tel. 64562 Op klein gezellig damesmode-atelier, komt wegens huwelijk plaats vrij voor twee x twee weken vakantie. Wagenweg 94 - Haarlem - Telefoon 21823 Gratis handige emmer De inhoud %9 Proper kantje Huishoudelijk kantje Sportief kantje Liefhebberend kantje Hygiënisch kantje ru Nt m 4 Bij elk pak Bij elk pak, blik of potje per pot GROOT BLIK per stuk 100 gram per 450-gramspak 4 flessen EXTRA BELEGEN boeren KAAS Volvette Goudse GESNEDEN 8 stüks 5 smaken 1/2 kilo 2oetzuur 3/4 literpot geldig tlm woensdag 2 februari a.s. 66-4C 50.- SPAREN 60.- HALEN Bovendien kunt u bil onze pi tem voorde litre prijzen óók nog voor elke gulden, die u aan boodschappen besteedt, een 10-cents spaarzegel kopen. Voor een vol spaarboek je (500 zegels) ontvangt u prompt 60 gulden terug, dus een Tientje Toe! u fi 6

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 6