Goud in Santpoort RAIFFEISENBANK KING CORN MÈ Iets van U bij? OOK IN VIERPOLDERS STAAT EEN VAN DE MEER DAN ÏOOO VESTIGINGEN VAN DE RAIFFEISENBANK. Bedrijfsartsen uit zes landen op bezoek bij Hoogovens IJmuiden G.S. wijzen op noodzaak van nieuwe industrie Auto over de kop en totaal vernield Havenberichten Jongeman bedreigde prostituée met dolk De Lumeystraat 20 De Lumeystraat 20één De Lumeystraat 20bijna één volière Loterij voor gehandicapten De surprise HULDE I! HET BONTHUIS Zeestraat 19, Beverwijk DONDERDAG 27 JANUARI 1966 m De 29-jarige Jan Veldman uit de De Lumeystraat 20 in IJmuiden is loodgieter van zijn stiel. Hij moet wel een bijzonder bekwam vakman zijn, die kan worden gerangschikt onder hen die met hun handen maken, wat hun ogen zien. Dit blijkt bijvoorbeeld uit de verschillende knappe werkstukjes, die zijn ouderlijke woning sieren, maar vooral uit de bij zonder fraaie volière van ongewone vorm en afmetingen, welke in de voorkamer terecht de ereplaats heeft ingenomen. Dit vogelparadijs, dat hem door elke liefhebber kan worden benijd, is geheel van een eigen origineel ontwerp en heeft de maker twee maanden intensieve arbeid gekost. Maar de resultaten zijn er dan ook naar! :0im Noordzeekanaalgebied: BURGERLIJKE STAND HEEMSKERK spaarbank en alle bankzaken natuurzuiver, blijft dagen lang vers. Vraag het uw bakker. Kennemer Kruimels De stichting „Ontspanning Invali den en Gehandicapten" te Velsen, welke zich zoals bekend beijvert om in de behoefte aan ontspanning te voorzien bij invalide, minder va lide, gebrekkige en gehandicapte inwoners van Velsen, heeft thans een aantrekkelijke loterij georgani seerd, waarvan de opbrengst geheel aan deze doelstelling ten goede komt. De prijzen bestaan onder meer uit een „solex-auto", een mi xer, een dames- of herenhorloge, een kinderskelter, een autoped op lucht banden en een aantal luxe en ge bruiksvoorwerpen. Deze loten zullen a 1,- per stuk op diverse adres sen in Santpoort, Driehuis, Velsen en Velsen-noord verkrijgbaar wor den gesteld. Zodra alle loten zijn verkocht zal de trekking plaats vinden en wel ten overname van notaris W. Boer lage te Velsen. Deze trekking zal echter niet later dan 31 maart 1966 geschieden. Deze volière is ruim twee meter hoog en doordat de zijkanten in schuine po sitie zijn aangebracht, werd een bijzon der fraai effect verkregen. Mede door dat hiervoor zulke fraaie houtsoorten in lichte tinten werden gebruikt. Dit vo gelhuis bevat vier verdiepingen, waar de gevederde bewoners 'n betrekkelij ke bewegingsvrijheid wordt geboden. Daarbij werd door Jan Veldman een vernuftig voedingssysteem uitgedacht, waardoor het mogelijk is het zaad bo ven de volière in een gleuf te depone ren, waar het vervolgens wordt afge voerd om in de verschillende voedsel- bakjes te worden opgevangen, die dan tevens automatisch blijven bijgevuld. Deze bakjes zijn daarbij zo doelmatig ingericht, dat de doppen door de vo gels in een apart bakje moeten worden gedeponeerd, hetgeen de reinheid in he verblijf niet weinig bevordert. Met het drink- en „bad"water wordt ongeveer hetzelfde systeem toegepast, terwijl de volière door de losse bodems, die met een lichte handbeweging zijn te ver wijderen, gemakkelijk kan worden schoongehouden. Het geheel wordt door enige fraaie bloembakken opgesierd. Uit het bovenstaande moge blijken dat Jan Veldman een hartstochtelijk liefhebber van vogels is, waarvan hij dan ook talrijke bijzonder fraaie en kostbare exemplaren bezit. Wanneer wij hier enkele van deze soorten noe men, zoals Gould Amadines, diamant- vinken, spitsstaarten en rijstvogels, dan weet elke kenner dat hier van een kost baar bezit sprake is. Deze zijn trou wens niet allemaal in de nieuwe vo lière ondergebracht, want ook achter het huis zijn enige vogel ver blij ven ge bouwd, compleet met automatische Bij de Velsense politie zijn de vol gende voorwerpen als gevonden aan gegeven: schaatsbeschermer, kinder wantje, halsketting, fietspompje, paar wanten, bankbiljet, schaats, fietstas, damespolshorloge, paar heren hand schoenen, hond, portemonnee met in houd, sjaal, slee, linker herenhand schoen, paar kinderwanten, ring met drie sleutels, paar handschoenen, paar dameshandschoenen, twee huissleutels, paar suède herenhandschoenen, paar wanten, voetbalbroekje, houten slee, speelgoedbeer, muntbiljet, bril, zegel ring met steen, drie bankbiljetten, gympakje, muts, das, dameszonnebril, portemonnee met geld en zegels. Inlichtingen over deze voorwerpen zijn dagelijks te verkrijgen aan het hoofd bureau van politie te Velsen, waar zij elke dinsdag en vrijdag van 16.30 tot 17.30 eventueel zullen worden afgege- „De surprise" heet het stuk, dat is «le titel van het stuk, dat thans door' de Hervormde Toneelgroep in het Hervormd Jeugdhuis aan de Rem- brandtlaan zal worden opgeVóerd. Het is een blijspel in drie bedrijven door Stien de Bruyn en Ben Heuer, dat za terdag 29 en maandag 31 januari onder regie van Paul van Ginkel wordt ge speeld. Deze spelers zijn Engel Gra venmaker, Gré de Haan-Maasland, Wil Mooy, R. de Boer, Gerda Poel stra, Geertje Wolthuizen, Ko Kalkho- ven-Geitema, Addie Kraay, Rie Eve- rink- van der Kolk en Piet Kalkhoven. verwarmingsinstallaties, waar even eens talrijke fraaie exemplaren zijn on dergebracht. Jan Veldman is lid van de volièrevereniging „De Vogelvrienden", waar hij onlangs voor het eerst op een tentoonstelling is uitgekomen. En dit was meteen raak, want hem werden toen niet minder dan vijf eerste en drie ereprijzen voor zijn inzending toege kend, welke hier overigens bijzonder de aandacht heeft getrokken. Kenners be weren dan ook, dat de vogels van Jan Veldman op elke andere expositie tot de grote kanshebbers zullen behoren. Fleurige papieren slingers en het traditionele huldigingsblazoen in een vriendelijke woning aan de Voorplaats in Santpoort vestigen er de aandacht op, dat op dit adres thans een gouden bruidspaar woont. Het wordt gevormd door de heer en mevrouw E. L. Ouden- dijk-Handgraaf, die donderdag 10 fe bruari inderdaad hun gouden bruiloft hopen te vieren. Met zes kinderen en f negentien kleinkinderen, waarmee de familie dan helaas niet compleet zal zijn, omdat hun jongste zoon met 2ijn gezin al geruime tijd in Australië ver toeft. Hij heeft hier overigens een ro yaal bestaan opgebouwd, waardoor hij vier jaar geleden in staat was het echt paar op zijn kosten te laten overko men. Heen met de „Oranje" en terug met de „Waterman" en daar tussen in een fantastische vakantie, over wel ke indrukken en ervaringen het echt paar nog altijd moeilijk raakt uitge praat. Ruim een halve eeuw geleden heb ben zij elkaar leren kennen via de dansavonden van „Soli Deo Gloria", die door deze muziekvereniging van tijd tot tijd werden gehouden in de oude zaal van Böhm aan de Hagelin- gerweg, op dezelfde plaats waar thans een groentehal is gevestigd. Een mooi stukje Santpoortse historie dus, in welke plaats de bruid in 1896 werd geboren. De heer Oudendijk is uit Vel sen afkomstig en was in zijn jonge ja ren een enthousiast lid van de boven genoemde vereniging, waar hij onge veer dertig jaar lang verschillende in strumenten heeft bespeeld, zoals de bas, de klarinet en de saxofoon. Een universeel muzikant dus. Na hun huwelijk betrokken zij een bescheiden woning in „De Tien" waar na zij later naar „De Twintig" verhuis den, namen die voor oudere Santpoor ters ongetwijfeld een bekende klank zullen hebben behouden. Deze huizen zijn inmiddels al lang weer afgebro ken, zodat zij tenslotte hun huidig on derkomen hebben betrokken. Eerst heb ben zoon en schoonzoons echter nog geducht de handen uit de mouwen ge stoken om het van onder tot boven op te knappen en er een geriefelijke be jaardenwoning van te maken. Waaruit moge blijken dat het weinig vriende lijke spreekwoord „Kinderen zijn hin deren" op deze familie gelukkig niet van toepassing is. WVWM/WtArWWlMA/WWVWWM/WWWWWWWWWWWWVWWWUVMAl Bij de voortgezette behandeling van de provinciale begroting van Noord-Holland, waarvoor dinsdag provinciale staten aan de vijfde etappe van de begrotingsverga dering begonnen, heeft gedeputeerde Mensink nog eens de aandacht gevestigd op de noodzaak van een industriële im puls in het Noordzeekanaalgebied. De gedeputeerde deed dit in antwoord op het betoog van de heer Thomson. In zijn antwoord zei de gedeputeerde dat in de industriële structuur van Amsterdam en de Zaanstreek op dit moment een dui delijke verstarring geconstateerd kan worden. De gedeputeerde stelde nogmaals dat zowel Amsterdam en vooral de Zaan streek het tempo van de groei van het nationale inkomen niet bijhoudt. „De Zaanstreek loopt, geprojecteerd op het landelijke gemiddelde, zelfs achteruit" aldus de gedeputeerde. Hij onderstreepte nog eens dat nieuwe vestigingen in het Noordzeekanaalgebied een stimulans zouden zijn voor de oudere industriegebieden. Verder zegde de heer Mensink toe stap pen te zullen ondernemen om de betrok ken instanties te bewegen haast te ma ken met de verbetering van het Amster dam-Rijnkanaal. „Het benauwt het college dat dit werk wat te traag geschiedt" al dus de gedeputeerde, waarbij hij opmerk te dat ook dit kanaal voor Amsterdam van het grootste belang is. Als bestuurder van een personenauto wilde een 31-jarige inwoner van Heems kerk dinsdagmorgen om negen uur op de Amsterdamse weg bij Velsen twee voor hem rijdende auto's inhalen en passe ren. Hij was de beide wagens al voorbij en wilde zich vervolgens weer naar rechts begeven, toen zijn auto in een slip raakte, in de zuidelijke berm schoot en hier enige malen kantelde. Tenslotte kwam hij met de auto in een sloot te recht. De bestuurder kreeg een nat pak, doch liep verder geen enkel letsel op. De auto werd echter totaal vernield. GEBOREN: Simone S., d. v. J. Segers en A. S. E. Prummel; Geesje, d. v. R. Stoffels en J. Pit; Ellen W., d. v. T. Of- fringa en H. W. Dijs; Frank z. v. C. Zwenne en T. van Hal; Hermina M. M., d. v. J. Olivier en M. M. Roosendaal; Adrian J., z. v. J. van der Veen en H. van der Helm; Victor J., z. v. K. van den Heu vel en J. M. Oster; Alphonsus J. J., z. v. V. J. A. Hof en C. M. Koopman; Frank C., z. v. C. Th. Beentjes en J. Schuurman Hess; Ingrid M., d. v. C. Th. Beentjes en J. Schuurman Hess; Petrus H. M., z. v. P. Beentjes en M. T. Liefting; Hendricus J. M. z. v. J. S. Duin en E. M. van der Lans; Johannes J. A., z. v. J. J. van der Laan en J. M. Beentjes; Joyce, d. v. K. J. de Boer en W. A. van Laar; Ronald, z. v. I. Braaksma en G. Dijkstra; Paula A., d. v. N. H. Slings en K. M. Hoogmoed. ONDERTROUWD: Hubertus M. G. van Opzeland en Anna M. M. Martens. OVERLEDEN: Maria C. Duiker, 85 jaar; Adrianus A. de Ruijter, 68 jaar; Trijntje Gorter, 88 jaar. WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE Advertentie Beter gezegd: juist in Vierpolders. Het is een kleine gemeente op Voorne en Putten met slechts 1000 in woners. Maar ook in deze kleine gemeente wordt gespaard en worden andere bankzaken gedaan. Daarom is er een Raiffeisenbank. Vierpolders heeft grote plannen. Er komt een tuinbouwgebied, men denkt aan een rekreatie-centrum aan de Brielse Maas en het wordt een knooppunt van grote ver keerswegen. Er zullen steeds meer mensen in Vierpolders komen wonen. En reizigers of toeristen zullen het bezoeken. Dan staat de Raiffeisenbank klaar om in een prettige sfeer aan alle wensen op bankgebied te voldoen. Zoals de Raiffeisenbank dat overal elders doet... 2.000.000 spaarders, 4,8 miljard gulden spaargeld, meer dan 1000 vestigingen. Een gezelschap bedrijfsartsen afkomstig uit de zes landen van de Europese Ge meenschap voor Kolen en Staal, heeft een bezoek gebracht aan Hoogovens IJmuiden. De artsen nemen deel aan de werk groep „Praktische voorlichting bedrijfs artsen" van de E.G.K.S., welke ten doel heeft grotere bekendheid te geven aan de werkzaamheden, die de E.G.K.S. doet ver richten op het gebied van arbeidshygiëne, de revalidatie en de arbeidsveiligheid. De werkgroep belegt voor dit doel onder andere werkbezoeken in de verschillende landen. Tijdens het werkbezoek aan ons land wordt naast het bezoek aan Hoogovens, waar het gezelschap werd ontvangen door het lid van de raad van bestuur ir. W. H. Schoenmaker ook een bezoek gebracht aan het Instituut voor Gezondheidstech niek T.N.O. te Delft. Aan het werkbezoek wordt tevens deel genomen door een aantal leden van de Advertentie Nederlandse Vereniging voor Arbeids- en Bedrijfsgeneeskunde en van de afdeling gezondheidstechniek van het Koninklijk In stituut van Ingenieurs. Gezien de aanra king van de onderwerpen die de werk groep bestudeert met de praktijk van de bedrijfsvoering, is nauwe samenwerking tussen ingenieurs en artsen van groot be lang. Hierop werd ook gewezen door de heer P. R. Bentz van den Berg in het welkomst woord dat hij als voorzitter van dg Ver eniging de Nederlandse Ijzer- en Staal-pro- ducerende Industrie tot de deelnemers aan dit drie-daagse werkbezoek richtte. De heer Bentz van den Berg wees er voorts op dat deze internationale samen werking van bedrijfsartsen één van de ve le positieve gevolgen is van het streven naar Europese eenwording. Er blijkt te vens uit dat de economische integratie een sterke impuls geeft om ook op andere ge bieden dan de economie tot intensieve samenwerking te geraken, aldus de heer Bentz van den Berg. Woensdag aangekomen te IJmuiden: Ommen- kerk, van Antwerpen; Heino. Sundsvall; Vela, Rotterdam: Phidias, Oporto; Plover, Felixstowe; Edda, Gefle; Voorwaarts, Londen, IJmuiden; Hinnerk, Vastervick, Zaandam; Skausund, Nor folk, IJmuiden; British Oak, Swansea; Alouette, Londen; Strom, Bremen; Alberta, Shoreham; Jans, Londen; Keizersgracht, Rotterdam, IJmui den; Navarino, Rotterdam, Velsen; Margrit An- gelika, Aalborg; Ares, Antwerpen. Woensdag vertrokken uit IJmuiden: Isarstein, naar Antwerpen; Raki, Bremen; Tim, Rotterdam, Zaandam; Lobito Palm, Bremen; Luther, Goole, IJmuiden; Majo, Londen, IJmuiden; Anna Hart man, Gent; Hontestroom, Sheerness; Pial, Felix stowe; Spes, Swinemunde, IJmuiden; Oldenburg, Bremen, Velsen; Heyno, Antwerpen; Mare Li- berum. Dagenham; Theano, Rotterdam; Oktant, Oxelosund; Novian Coast, Londen; Heuam, Go thenburg; Silva, Gothenburg; Darmstadt, Port Said; Peter S., Londen, IJmuiden. Donderdag aangekomen te IJmuiden: Kong Alf, van Kristiansand; Hedwig Lunstedt, Rotter dam; Forcados, Freetown; Eos, Rotterdam; Merweborg, Dordrecht, IJmuiden; Argonaut, Swansea; Nerlandia, Gothenburg. Donderdag vertrokken uit IJmuiden: Nestor, naar Rotterdam; Wiking, Rotterdam; Forel, Ex- mouth, IJmuiden; Edda, Felixstowe; Lauriers gracht. Norrkoeping; Willy Huber, Bilbao. IJ muiden; Esperance, Truro, IJmuiden; Romandie, Monrovia, IJmuiden. De Haarlemse politie heeft dinsdagavond een 18-jarige straatmaker uit Haarlem aangehouden, die ervan verdacht wordt een 36-jarige prostituée op het Begijnhof in Haarlem met een mes te hebben bedreigd met de bedoeling van haar 500,- te krij gen. De man was omstreeks zeven uur de woning, waar de vrouw zit, binnenge gaan, maar haalde plotseling een mes te voorschijn dat hij tegen de buik van de vrouw drukte. Hij eiste geld. De vrouw zei dat in de andere kamer te hebben. De jongeman drong de vrouw daarheen. In de andere kamer gekomen wist ze echter te vluch ten. Ook de jongeman nam toen de be nen maar dreigde terug te zullen komen. Een uur later kwam hij inderdaad terug. De vrouw liet de man weer binnen. In middels was de hoofdbewoner van het perceel echter achter een gordijn gaan staan. Toen de jongeman weer geld eiste, sloeg de hoofdbewoner hem met een ko peren kandelaar neer. Vervolgens is hij overgegeven aan de politie. Advertentie RITSEVOORT 26 - ALKMAAR Telefoon 0 2200 - 16837 Filiaal FAILLISSEMENTEN De rechtbank in Haarlem heeft dinsdag 25 januari in staat van faillissement ver klaard: De commanditaire vennootschap onder de firma J. de Graaf, gevestigd en kantoorhoudende in Haarlem, Kleverpark weg 2a, en haar beherende vennoten Jan de Graaf, wonnende in Haarlem, Klever parkweg 2a rood, en Jan Gerard Wüsten- feld, wonende in Santpoort aan de Molen- veltlaan 28. Rechter-Commissaris: mr. H. G. Rambonnet. Curator: mr. W. Boers, ad vocaat en procureur in Overveen.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 7