Bloemlezing uit SD-informaties (2) Otto Ohlendorf lichtte Berlijn aanvankelijk verkeerd voor Damp0 breekt Isabel Peron veroorzaakt in Argentinië politieke onrust Die Raeckse was dicht bij een nederlaag tegen Blokker Steijn kwam dichter bij de top van zijn tienkamp-afdeling Flamingo's moet zonder moeite kunnen winnen van zwak EBBC Proef met automatische treinbeïnvloeding tijdelijk gestaakt Meer ziekteverzuim in bouwbedrijf Per ongeluk de Duitse grens over: hoge boete Bevel van haar man om naar Spanje terug te keren slaat ze in de wind Ploegleiders bijeen Celtic schakelde Dynamo Kiev uit de Jïjne dropbonbonlekker engoed voor u! Keizer trainde niet bij Kessler maar bij Ajax Voetbal uit Londen op TV KOSTHUIZEN GEZOCHT DE N.M.B. GEEFT 5°/o op de termijn spaarrekening. Deze gunstige rente geldt bij bedragen tot f 10.000.- al voor een termijn van 6 maanden. Voor grotere bedragen is de opzegtermijn 12 maanden. Wendt u voor inlichtingen over deze 5%- rekening en de overige spaarmogelijkheden, 3y2 én 4y2%, tot een van onze 190 vestigingen. DONDERDAG 27 JANUARI 1966 „Straf voor Pruisen' de kracht vaneen verkoudheid Vragen van Kamerlid NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK De bank waar u zich thuis voelt! Karei Leyten tekende Toestand Hedlund is bevredigend TOMM vngfabriM» Misverstand Van onze correspondent) BONN. De merkwaardige mentaliteit van de Hitier-Duitsers komt in Otto Ohlendorfs „Meldungen aus dem Reich" wel bijzonder duidelijk naar voren. Ze begrepen aanvankelijk niets van de werkelijke opvattingen van de grote meerderheid van de Nederlanders ten aanzien van het regime in Duitsland. Toen het verzet tegen de Duitse inval kennelyk geen symbolisch karakter had, maar bittere ernst bleek te zijn, waren ze verbijsterd en ver ontwaardigd. De bezetters waren duidelijk teleurgesteld over de houding van wat zij „het broedervolk" noemden. Ohlendorf lichtte zyn Duitse meesters over Nederland en de Nederlanders verkeerd voor. Vlak na de capitulatie speculeerde hij op de gevoelens van schrik en verbijstering in ons land. Nog begreep hij niet, hoe de meerderheid van de Nederlanders werkelijk dacht. ENIGE DAGEN LATER, op 16 mei 1940, heeft Ohlendorf nog iets belangwek kends over Nederland te melden: „In verband met de capitulatie van Neder land en de vlucht van de koninklijke fa milie en de Nederlandse regering stond vooral de vlucjit van de prinsgemaal bij zonder in de belangstelling en werd de houding van de Duitse prins als landver raad gekenschetst. In het algemeen is de verbittering over de houding van Nederland nog steeds niet werkelijk groter dan tegenover België, omdat men Nederland veelal niet alleen als een neutrale staat had beschouwd, maar zelfs door het huwelijk van een Duitse prins met de troonopvolgster ook als een bevriend land. Vele malen is het de bevolking ook op gevallen dat de mededelingen over de radio in het Nederlands, ook voor diege nen die de taal niet kennen, te begrijpen is en men ziet dat als een verder argu ment dat het hier eigenlijk gaat om een aan het Duitse volk verwante stam". De „teleurstelling" van de Duitsers zal nog toenemen. Op 22 oktober 1942 meldt het bureau van Ohlendorf: „Ook gelooft men veelal dat de vijandschap van de bevolking in de bezette gebieden eén gro te betekenis heeft". Op de lijst van vij andschap komt ook „Holland" voor. De alinea eindigt met de zin: „Van een „nieuw Europa" zijn we op het ogenblik verder af dan een jaar geleden". IN NOVEMBER 1943 bijvoorbeeld heb ben de ideëen over Europa onder de be volking al een geheel ander aanzien ge kregen dan Hitier hoopte. Ohlendorf geeft een reeks van uitspraken over de toe komstverwachtingen van de Duitsers. Enige hiervan luiden: „Het is volmaakt onbelangrijk of het rijk uiteen valt, dan worden we immers Engels. Zo als ik denken hier veel boe ren". (hereboer uit Hamburg). „In het geval van een ineenstorting zullen waarschijnlijk delen van Saksen aan Tsjechoslowakije komen. Maar zo erg zal ook dat wel niet zijn", (opgetekend in het Ertsgebergte). In confessioneel sterk gebonden ge- Advertentie Advertentie bij Vader,Moederen Kind.HM De proeven met de automatisch trein beïnvloeding (ATB) op het baanvak Am- sterdam-Amersfoort van de Nederlandse Spoorwegen zijn tijdelijk gestaakt. Er zijn moeilijkheden van elektrotechnische aard. In juni van het vorig jaar werd met de proeven begonnen. Ir. Verheul, chef van de afdeling verkeerstechniek en planning van de Nederlandse Spoorwegen, heeft dit gisteravond voor de radio verklaard. Volgens de voorlichtingsdienst van de Nederlandse Spoorwegen betekent het staken van de proefneming niet dat het Amerikaanse systeem onbruikbaar is. Het moet alleen nog verder worden ge perfectioneerd en daarom zijn de proe ven opgeschort. Gebleken is dat het ATB- systeem af en toe remopdrachten aan de machinist geeft als er niet behoeft te worden geremd. voor personeelsleden van de N.Z.H. Br. of tel. bericht aan de Noord Zuid Hollandse Vervoers Maatschappij Leidsevaart 396 te Haarlem. Telefoon 02500-18460, toestel 44. Het aantal ziekmeldingen van werkne mers, aangesloten bij de bedrijfsvereni ging voor de bouwnijverheid, is in 1965 gestegen tot 261.000 tegenover 233.000 in 1964. Dit heeft de heer S. R. Rijnierse, de fungerende voorzitter van de bedrijfs vereniging voor de bouwnijverheid, van daag medegedeeld. De stijging van het aantal ziekmeldingen is voor een deel te verklaren uit het feit dat het aantal ver zekerde werknemers in 1965 met ongeveer 8,5 percent is gestegen. Het Tweede Kamerlid dr. Tans (P.v.d.A.) heeft de ministers van Buiten landse Zaken en van Justitie gevraagd of zij iets kunnen doen tegen het rigoureuze optreden van Duitse autoriteiten tegen Nederlanders, die per vergissing de Duit se grens overschrijden, ook als die over schrijding slechts enkele meters be draagt. Gedupeerde automobilisten, die de vaak zeer hoge boete niet direct kunnen betalen, worden meer dan eens gedwon gen te voet of óp andere wijze naar huis terug te keren om het geld voor de boete te halen. Voorts vraagt dr. Tans of deze grens overschrijdingen, met name in Limburg, niet veelal worden veroorzaakt doordat op tal van plaatsen de grensmarkering ge brekkig of slecht is en hier en daar zelfs geheel ontbreekt. De heer Tans acht dit een ongewenste toestand, die zijns inziens terecht kwaad bloed zet onder de bevolking. Het is voorgekomen dat de Duitse grenswacht behalve de hoge boete ook invoerrecht voor de auto eiste. (Van onze correspondent) MADRID Isabel Peron, de 34-jarige vrouw van de Argentijnse ex-dictator Juan Domingo Peron, gehoorzaamt haar man niet meer. Reeds langer dan twee maan den is Isabel in Argentinië. Zij zou er volgens haar veelvuldige verklaringen, de terugkeer van haar man voorbereiden. In deze twee maanden is zij echter voor de Argentijnse Peronisten een bron van tegenspraak geworden. Door haar aanwe zigheid dreigt een definitieve breuk in hun beweging. Daarom heeft Juan Peron haar uit Madrid opgebeld en haar bevolen zo spoedig mogelijk naar Spanje terug te keren. Isabel heeft echter geweigerd. Zij heeft ijlings een persconferentie bij eengeroepen om te verklaren dat zij niet van plan is naar Spanje terug te gaan en dat zij in Argentinië zal blijven tot dat haar man daar zal zijn teruggekeerd. Het politieke rumoer dat haar verblijf in Argentinië veroorzaakt blijkt Isabel Peron hevig te intrigeren. Tien jaar lang heeft zij aan de zijde van haar thans ze ventigjarige echtgenoot een zeer rustig leven geleid in de Spaanse hoofdstad Ma drid, waar de ex-dictator asiel heeft ge kregen. Eenmaal in Argentinië heeft zij de smaak van het politieke spel te pak ken gekregen, ze probeert thans de rol te spelen van haar beroemde voorgang ster Eva Peron, die tot haar tragische bieden als Zuid-Duitsland en het gebied rond Alpen en Donau werd er dikwijls op gewezen, dat het vroegere Oostenrijk met Beieren tot een monarchie onder Otto von Habsburg zal worden verenigd, schrijft Ohlendorf en hij gaat voort: In het westen van Duitsland wordt het vermoeden uitgesproken dat grote de len aan Frankrijk, België en Nederland zullen komen. De angst voor het „bolsjewisme" is overal groot, maar men rekent op de hulp van Amerikanen en Engelsen. Alleen Pruisen zal als bestraffing aan de heer schappij van de Russen worden prijsge geven, meent de bevolking volgens de luistervinken van Ohlendorf. De „Meldungen aus dem Reich" kun den de nazi-functionarissen op dat tijd stip al lang niet meer bekoren. Dan grijpt Himmler in. Op 13 juli 1944 is het afge lopen. Het laatste bericht gaat over de vorming van de openbare mening. De Duitser-on-de-straat begint in paniek te raken over de opmars van de Russen. Over de opmars van de westelijke geal lieerden bekommert men zich minder. Een week later plaatst Von Stauffenberg zijn bom in het Hitler-hoofdkwartier ach ter het Russische front. Ohlendorfs SD- apparaat is dan echter uitgeschakeld en langs die weg althans blijft verborgen wat de Duitser over de aanslag op het staatshoofd denkt. dood in 1954 het idool was van de gehele Argentijnse arbeidersbevolking. Het blijkt nu dat deze arbeiders, die indertijd door Eva Peron de „descami- sados", de hemdlozen, werden genoemd, niet bereid zijn om in Isabel een nieuwe Eva te zien. Isabel wordt wel constant omgeven door een groot aantal jonge, heethoofdige Peronisten. Op deze lieden heeft zij nog wel invloed, maar het groot ste deel van de Argentijnse arbeidersmas sa keert zich van haar en haar man af, Van de 62 Argentijnse vakbonden hebben er zich thans 48 officieel achter de dyna mische politicus Augusto Vandor gesteld, Slechts veertien steunen ex-generaal Pe ron. Deze breuk is voor de oude dictator aanleiding geweest zijn vrouw terug te roepen. Maar zij wil niet. Zij wacht op de komst van Peron in Argentinië. Ruim een jaar geleden heeft Juan Peron een poging daartoe gewaagd. Die strand de op de onwil van de Braziliaanse au toriteiten om hem vanuit Rio de Janeiro naar Buenos Aires door te laten reizen Het ziet er naar uit dat Peron ook thans weinig kans zal maken om in zijn land te worden toegelaten. Alom is men er van overtuigd dat zijn politieke rol is uitge speeld. Volgens insiders kan Isabel vruch teloos blijven wachten op haar man, die gedwongen door de omstandigheden, rus tig in Madrid moet blijven. Advertentie IVWVVVWVIAfWVVIMfVVIIIftfWMIMftMflIlllflflIVVItflflIIIIMIIAflAIIII'WlftllllflAIVIIIIimVIIVIftflfVVM (Van onze volleybalmedewerker) De damesploeg van die Raeckse, onge slagen leider in de volleybal-overgangs klasse, was gisteravond in het Krelage- huis in Haarlem tegen het Haagse Blok keer niet ver meer van een nederlaag af. Niemand had de moeilijkheden voor zien en zeker niet coach Bloemberg, die na twee gedecideerd gewonnen sets, aan- voerdster Erna Dijkman haar plaats liet afstaan. Het ging ten koste van de Haar lemse aanval op een tijdstip dat de Haag se gasten, die niets meer te verliezen hadden, tot forceren van het spel over gingen. Bovendien kwam de Haagse veld- verdediging in glanzende vorm en wer den zelfs de snijdende slagen van Gien de Vries soms opgevangen. Die Raeckse startte voortreffelijk, ving onderhands goed op, gaf goed aan en sloeg er, met Gien de Vries aan het hoofd, lustig oplos. De Haagse net- en grondverdediging was kansloos en met tweemaal 15-6 stevende die Raeckse op een comfortabele zege af. Die Raeckse wisselde zoals gebruikelijk is met een 2-0 voorsprong, maar kwam al vrij snel in een lastig parket, toen men het juiste ritme verloor, de bal maar sporadisch goed voor het net kwam en Blokkeer de kans stevig vastgreep. De Haarlemse kampioenskandidaten kwamen in de der de set nog voor met 9-6, brachten op 9-12 Erni Dijkman weer binnen de lijnen, doch konden het tij niet meer keren, 12-15. In de vierde set bleek al spoedig dat het al lerminst een comfortabele Haarlemse overwinning zou worden. De Haagse ver dediging werkte perfect, die Raeckse werd voor een 7-3 achterstand geplaatst, Tony Andrea bracht aan serve de hoop weer terug (11-9 voor die Raeckse), doch an dermaal werd die Raeckse, dat uitermate onzeker werd, met 15-12 geklopt. De Haarlemse scheidsrechter W. Pe per, die als invaller goed leidde, moest tossen voor een beslissende set. Alle toe schouwers concentreerden zich langs de lijnen, want een eerste Haarlemse neder laag zat in de lucht. Maar gelukkig voor de gastvrouwen ko een Haagse ploeg haar goede verdediging niet met een sterke aanval aanvullen en verkreeg die Raeck se door toedoen van de dames Van Gin- neken en De Vries een 6-0 voorsprong. Toch bleef die Raeckse onzeker en toen de druk van Blokkeer weer even toenam raakte die Raeckse weer van de wijs en maakte men benauwde minuten door, toen Blokkeer er zelfs in slaagde om via 7-7, 11-9 en 11-11 een 12-11 voorsprong te nemen. Op 12-12 en 13-12 ging de service nog over maar uiteindelijk bleef die Raeckse met 15-12 de enige ongeslagen overgangsklasser. De heren van Alliance leden in Leiden een smadelijke nederlaag. In slechte vorm werden de Haarlemse gasten met 15-5, 15-2 en 15-10 in 32 minuten door De Kangeroes 2 van het veld geveegd. In Haarlem werd nota bene van deze te genstander gewonnen. In de Haarlemse volleybal-afdelings competitie kwam HBC, met die Raeckse 2 en HSVC nog kandidaat voor de titel tegen PWN niet verder dan een punten verdeling; (PWN-HBC) 10-15, 15-11, 5-15 en 15-11. De jeugdige ploeg van VCM won tegen FES de eerste set met 15-8, maar werd hierna door FES voor het net vol komen in bedwang gehouden. Met duide lijke cijfers won FES de laatste drie sets; 15-3, 15-6 en 15-9. Bij de dames had OVRA geen ontzag voor het Bennebroek se JBS dat met 15-8, 15-1 en 15-10 in drie sets werd verslagen. De uitslagen van de gisteravond ge speelde volleybalwedstrijden luidden: Heren: Alliance 7 tegen 5 2-2, PWN- HBC 2-2, VCM-FES 1-3, VCM 2-HBC 3 10- 3, HVS 4-die Raeckse 3 3-0, Gios 2-PSVH 0-3, FES 4-OVRA 8 3-0, FES 2-Brand- weer 2-2, Ruijs-DES 1-3. Dames: die Raeckse-Blokkeer 3-2, Top- score 2-Gios 2 2-2, die Raeckse 4-PSVH 3-0, JGS-OVRA 0-3, VCM-Gios 3 3-0, Ruijs-Gios 4 2-2, Alliance 6-DSS 3 0-3. (Van onze sportredactie) De leiders van een aantal amateurwie lerploegen hebben gisteren in Breda een bijeenomst gehouden om enige prakti sche punten te bespreken met het oog op het komende wegseizoen. Aanwezig wa ren o.a. Middelink, Krott, v. d. Enden, Liebregts en Verveer. Men wil de KNWU verzoeken de aankomst van klassiekers op een circuit van minimaal 5 km te la ten plaats vinden. Ook de aanwezigheid van een ambulance-wagen bij klassiekers wordt bepleit. Verder kwamen nog de coördinatie van de ploegbelangen ter sprake. De Bredase wielerprof Karei Leijten heeft gisteren een contract getekend bij CabaHero. (Van onze schaakmedewerker) De zesde ronde van de tienkampen in het Hoogovenschaaktoernooi is woensdag gespeeld. Ook nu weer werd over het al gemeen felle strijd geleverd. Met de slot fase in zicht tracht elke speler zich zo'n gunstig mogelijk uitgangspunt te verschaf fen om in de laatste ronden de beslis sende slag te kunnen slaan. De eerste reservegroep A zag K. Steijn dichter bij de koplopers komen. Welis waar gaf hij zijn afgebroken partij tegen de Zwitser Roth zonder verder spelen ge wonnen maa. de lastige, verdaagde partij tegen Bozic wist hij door bekwame eind spelbehandeling nog net remise te houden. Gesterkt door dit succes nam hij de strijd bijl op om de Amsterdammer Apking het leven zuur te maken. Op waarlijk fraaie wijze wist hij zijn rivaal in de verdedi ging te dringen en een winstpunt aan zijn totaal toe te voegen. De koplopers staan er hier als volgt voor: Bozic 4; Hesz 3% en een afgebroken partij; Steijn, Roth en Vyslouzil 3y2. In 10 wist Gerben van Manen opnieuw een afgebroken partij te bereiken waarin hij zeker niet minder staat dan zijn te genstander, in dit geval de Amsterdam mer Krabbé. De leiding kwam hier in handen van de Indonesiër Nainggolan die zijn grootste rivaal P. de Rooi de tweede nederlaag toebracht. De Schotse club Celtic Glasgow heeft zich woensdag door- een 1-1 gelijkspel in de returnwedstrijd tegen Dynamo Kiev ge kwalificeerd voor de halve finales van het toernooi om de Europese beker voor bekerwinnaars. De eerste ontmoeting in Glasgow gespeeld, leverde een 3-0 zege voor de Schotten op. De 23-jarige Zweedse hardrijder Heike Hedlund, die enkele dagen geleden tijdens een training op de ijsbaan van Da vos ernstige verwondingen opliep na een bot sing met een mechanische baanveger, heeft woensdag in Davos een borstopera- tie ondergaan. Zijn toestand is bevredi gen. De Zweed had behalve een gebroken arm en een hersenschudding nog ver wondingen aan de borstkas opgelopen. Advertentie R. Faase heeft in IC tegen de Indone siër L. Hong Gie zijn afgebroken partij gewonnen na een eindspel dat somtijds een probleemstelling gelijk was. Faase vond steeds de juiste voortzetting en won fraai. Vervolgens trad hij aan tegen de oud-Haarlemmer Nederkoom waarmee een puntverdeling tot stand kwam. Opnieuw heeft de Haarlemmer R. M. van Tienhoven in 2 A van zich doen spre- kën. In duel gewikkeld met G. Kemper wist hij door listig spel de betere stelling te bereiken. Vanuit deze positie won hij overtuigend. De Joegoslaaf Pavlovic leidt hier met 5 punten voor de Deen Hansen en de Duitser Borchardt met 4%. Met ZMs punt zit Van Tienhoven de leiders dicht op de hielen. S. Herfst speelt in 2 B kennelijk op con solidering van zijn positie in het midden van de ranglijst. De Belg Leroy kwam met hem snel remise overeen. Zwemstra stelde hier zijn partij met de Joegoslaaf Molefovic uit tot het late avonduur. J. Wijker is in groep 3 kennelijk niet uit het lóod geslagen door zijn onfortuin lijke nederlaag in de vorige ronde. In mooie stijl voegde hij ditmaal een punt aan zijn totaal toe evenals A. Herfst die eindelijk loon naar werken kreeg met een zege op de jonge maar sterke schaker C Rindertsma. Rot en Keizer leiden hier met 3% voor Wijker en Rindertsma met elk 3 punten. Door het onverwacht terugtrekken van K. Maas in 4A moesten hier diens reste rende partijen verloren verklaard worden waardoor de rangschikking een wat verte kend beeld heeft gekregen. In 4B zette Th. Hölscher zijn opmars voort en ver sloeg opnieuw een grote kanshebber, dit maal drs. H. van Bellen. Doordat Tj. de Jong hier een andere titelkandidaat liet ontglippen (N. Duin) en later zelf nog net de dans ontsprong om vervolgens tot remise te komen zijn de kansen van Höl scher op de eindzege zeker aanwezig ge bleven. Terwijl iedereen zich woensdagmiddag op het KNVB-sportcentrum in Zeist af vroeg, waar de drie dagen eerder aan de centrale trainingsgroep toegevoegde Ajacied Piet Keizer was gebleven, oefen de de Amsterdammer temidden van zijn ploeggenoten in De Meer. Keizer's club genoot Johan Cruyff deelde de wat ver baasde bondscoach Georg Kessler mee: „Ik ben om half twaalf bij zijn huis ge weest, maar hij was er niet." Een telefoontje met Ajax-leider Martin Bremer bracht al snel aan het ljcht dat het ontbreken van de talentvolle linksbui ten op een misverStSnd berustte. Kessler had zowel voorzitter Jaap van Praag als Bremer zondagavond telefonisch van de uitnodiging van Keizer op de hoogte ge steld en dacht dat dit voldoende zou zijn. Bij Ajax verkeerde men in de mening dat na deze telefonische invitatie wel een „gebruikelijke" schriftelijke convocatie zou volgen. Toen die uitbleef informeer de de administrateur woensdagmorgen bij het sportcentrum met de vraag of Keizer inderdaad was uitgenodigd. Aangezien Kessler op dat moment nog op de terug reis van Saarbrücken (West-Duitsland Dukla Praag) was, bleef Keizer zonder officieel nieuws. Omdat de KNVB voor elke training een schriftelijke bevestiging naar de spelers pleegt te sturen, nam de Ajacied het besluit bij zijn eigen ver eniging te gaan trainen. Kessler stelde echter met nadruk: „het berust slechts op een misverstand, volgende week woensdag is Keizer present". (Van onze correspondent) De NTS zal een groot aantal wedstrij den, die in het kader van de wereldkam pioenschappen voetbal worden gespeeld, rechtstreeks uitzenden. Dat is het heuge lijke nieuws dat Bussum vrij geeft. De voorbereidingen zijn in volle gang en de werkgroep sport van de NTS heeft in middels een advies uitgebracht om Bob Spaak en Herman Kuiphof als vaste com mentatoren aan te wijzen. Wanneer dit advies door de hogere organen van de NTS zal worden goedgekeurd, is de vaste regel doorbroken, namelijk dat voetbal wedstrijden, vallend in de zendtijd van een bepaalde omroepcomponent niet door een vertegenwoordiger van een andere omroepcomponent van commentaar wordt voorzien. De Belgen zullen hun eigen Vlaamse commentatoren naar Londen zenden. Zaterdagavond worden in het Krelage- huis niet minder dan vier wedstrijden voor de landelijke basketbalcompetitie ge speeld. Flamingo's heeft het daarbij het gemakkelijkst. Het ontvangt om 8.45 u. het Bossche EBBC dat nog puntloos onder aan staat. Een wedstrijd die door de Haar lemse lijstaanvoerders gemakkelijk ge wonnen moet kunnen worden. Bij de dames krijgt White Stars Land- lust te bekampen. Willen de Haarlemsen een plaats in de hoogste afdeling behou den, dan zal in deze wedstrijd weer eens ouderwets van leer getrokken moeten wor den, de twee punten kunnen dan in Haar lem blijven. Exercitia ontvangt in de he ren-eerste klasse A bezoek van UW Daggers. Het al of niet meespelen van Amerikanen scheelt aanmerkelijk in het Utrechtse spelpeil. Exercitia zal om de plaats op de ranglijst waar te maken in beide gevallen moeten winnen. HOC heeft visite uit Den Helder. FAC, geoachet door Flamingo Jan Meenhorst, heeft nog een goede kans bij de bovenste vijf te eindigen en zej1 daarom alles doen om in Haarlem te winnen. Typhoons kan op vrijdag tegen Taveno weer tot winst ko men. Het volledige programma luidt: Mor genavond: Dames: 7 uur: Typhoons 2- Ty phoons 1; Rapiditas-HOC 5; 8 uur: Exer- citita-Tomado; Heren: 8 uur: Flamingo's 2-Typhoons 2; 9.15 uur: Flamingo's 4-Sea Devils 2; Exercitia 2-HCK. 8 uur: Vrijdagavond: Dames 7 uur: Exercitia 2-HCK 2; HCK-White Stars 2; Heren 7 uur: Exercitia 3-Antilopen 2; 8 uur: Typhoons-Taveno (landl. eerste kl. A); White Stars-HOC 2; White Stars 2- HOC 3; Zaterdagavond: 7 uur: White Stars- Landlust (Dameseredivise); 7.30 uur: Exercitia-UVV/Daggers (heren eerste klasse A) 8.45 uur: Flamingo's-EBBC (heren eredivisie); HOC 1-FAC 1 (lande lijke eerste klasse B).

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 9