Polugajevski niet bedreigd m TELSTAR-WILLEM II TELSTAR-PEC Cees Verkerk verbeterde het baanrecord Rudi Liebrechts eindigde als eerste in klassement Da vos Per Ivar Moe in opmars Rath Doodeheefver i* Russische leider in Hoogovenschaaktoernooi kon zich uitgebreide wandelingen veroorloven tijdens zijn partij tegen Damjanovic Van Scheltinga gaf Van den Berg de zege cadeau Micro korfbalteams voor interland John Coyle nieuwe Australische ster Stien Kaiser snel op de 1500 meter Centrale training voor werpers en achtervangers Honkbalweek van 6 tot 14 augustus Schaatsinterland Nederland-Rusland Nog 7 weken en het is lente Vijf rijders gaan naar Noorwegen SPORTPARK SGHOONENBERG - IJMUIDEN SPORTPARK SGHOONENBERG - IJMUIDEN RUYS&CO reisagenten VRIJDAG 28 JANUARI 1966 15 Nerveuze dames Judo B-ploeg tegen Polen ZONDAGMIDDAG 30 JANUARI - 2.30 UUR ERE-DIVISIE ZATERDAGMIDDAG 29 JANUARI - 3 UUR Jeugdwedstrijd Programma Damjanovic-Polugajevski Meestergroep Schaker R. v. d. Enden uitgenodigd voor Zwolle :y Trudy Groenman met Bungert in Durban een ronde verder ontwerpers en fabrikanten van behang Verheyen komt terug sl< to no ge> cial In de va dr lf s 1 (Van onze schaakmedewerker Orbaan) De Russische deelnemers aan de hoofdgroep van het Hoogoventoernooi in Beverwijk konden gisteren uitge rust en opgewekt aan de „bonte avond" beginnen, want zij hadden 's middags een gemakkelijk winst punt gescoord. Damjanovic haalde zichzelf de moeilijkheden op de hals, want zonder aanwijsbare reden stuur de hij een toren het open veld in. Polugajevski omsingelde zorgvuldig de vijandelijke belager, won een kwali teit, kreeg bovendien een prachtige stelling en toen vond zijn tegenstan der het welletjes. Kuijpers maakte een paar openingsfout jes tegen Nei, die daar wel raad mee wist. Hij won een „gezonde" pion en om het spel niet saai te laten worden, ging de Estlander vrolijk nog wat combineren. Aangezien hij daar een groot talent in is, vergiste hij zich niet en won toen snel. Van den Berg won, maar was toch ver re van tevreden. Tegenstander Van Schel tinga had hem namelijk zomaar een paard cadeau gedaan en dat in een remiseposi tie. Van den Berg wil heel graag winnen, maar dan moet het gebeuren volgens de hogere schaakkunst. Czerniak speelde evenmin volgens deze regelen, want hij gaf Bachtiar in het middenspel een pion cadeau. Later kon de Israëliër zijn positie nog enigszins consolideren, maar in de tweede zitting moet hij toch nog hard voor remise vechten. Langeweg en Bilek ver gisten zich afwisselend, zodat de afgebro ken positie weer ongeveer in evenwicht is gekomen. De resterende partijen werden (met het oog op de bonte avond?) vlot en geruisloos remise. Als Polugajevski geen al te zware partij heeft, bestudeerd hij tijdens zijn wandelin gen niet alleen de partijen van zijn col lega's in de grootmeestergroep, maar ook die van de damesgroep en de mees- tergroep, die alle in dezelfde toernooi- ruimte worden gespeeld. Sommige dames wij zullen geen namen noemen wor den daar wel eens een beetje nerveus van. Zal de Russische grootmeester hun spel niet misprijzend gadeslaan? Maken zij niet al te veel fouten? Zeker, het spel van een van 's werelds topschakers is su perieur aan dat van de vrouwelijke volge lingen van Caïssa, maar de dames kunnen KS32f X De keuzecommissie van de K.N.V.B. heeft de Nederlandse ploeg voor de micro korf bal interland wedstrijd Nederland-Beligë, die zondag in de Sporthal Arena in Deurne wordt gespeeld, als volgt samengesteld. Aanval dames: Tini v. Lunteren (Rohda); Nel Krijgsman (Het Zuiden). Heren: Cees v. Lunteren (Rohda); Gerard Bos (H.K.V.). Verdediging dames: Ans v. d. Velde (Rohda); Annie v. Veen (W'kwartier). He ren: Jan Wals; Theo v. Zee (beiden Ons Eibernest). Reserves: Dames: Wil Krom (Blauw Wit); Gerda v. d. Waarde (Spangen). Heren: Joop Klomp (Luto); Jan v. Pareen( Blauw Wit). Aanvoerder is Gerard Bos. De Nederlandse jeugdploeg, die zaterdag in Middelburg tegen de Belgische jeugd speelt, heeft deze samenstelling: Aanval dames: Els Hensen (Archipel); Nel Borger (H.K.V.). Heren: John Boogers (Deelos); Drikus Klauwen (W'kwartier). Verdediging: Dames: Corrie Beauchampet; Emmie Gil- demeester (beiden Luto). Heren: Jan Engel- berts; Henk Penseel (beiden Archipel). Re serves. Dames: Nel Groot (Roda); Willie Peters (Z.K.C.). Heren: Anne Hoekstra (Dectos); Herman Koch (Het Zuiden). De Nederlandse B-ploeg die morgen in Amersfoort tijdens de Nederlandse jeugd kampioenschappen judo tegen Polen uit komt, is als volgt samengesteld: Lichtgewicht: Tinus Jonkman (Deven ter) en Simon van der Pol (Helmond). Middengewicht: Martin Poglajen (Heer len), Joop Mackay (Utrecht) en Teun Tromp (Utrecht). Zwaargewicht: Marius Kleen (Katwijk aan Zee), Joop de Wolff (Leiden) en Aad Smits (Eindhoven). Advertentie Een onverwachte nederlaag leed don derdag in Geelong (Australië) Ron Clar ke, het Australische lange-afstandfeno- meen, tegen zijn landgenoot John Coyle. Reeds eerder noteerde deze 21-jarige jon geman goede tijden over de mijl. Nu ze gevierde hij over twee mijl in de snelle tijd van 8 min. 25,1 sec. en staat daar mee op de wereldranglijst aller tijden achter Michel Jazy (8.22,6) en Carke (8.24,8) op de derde plaats, een tiende seconde voor Kipchoge Keino uit Kenia. In de damesgroep was er gisteren een zusterstrijd. Katja Jovanovic (l.) nam het op tegen haar zusje Rosa. Katja was de sterkste. Programma veertiende ronde - 29 januari: Van den BergLehmann, BachtiarBobotsov, IvkovCzerniak, KuijpersSzabo, DonnerNei, Bilek Filip, PolugajevskiLangeweg, Van ScheltingaDamj anovic. Programma vijftiende ronde - 30 ja nuari: DamjanovicVan den Berg, LangewegVan Scheltinga, FilipPo lugajevski, NeiBilek, Szabo-Donner, CzerniakKuijpers, BobotsovIvkov, LehmannBachtiar. Wit: M. Damjanovic (Joegosl.) Zwart: L. Polugajevski (U.S.S.R.) Ben Oni verdediging 1. d2-d4, Pg8-f6 2. c2-c4, c7-c5 3. Pgl- f3 (gebruikelijk en kansrijker is d5), c5x d4 4. Pf3xd4, e7-e6 5. Pbl-c3, Lf8-b4 6. Lcl-d2, 0-0 7. e2-e3, Pb8-c6 8. Lfl-e2, d7-d5 9. Pd4xc6 (na deze afruil krijgt zwart wel een heel mooi centrum.), b7xc6 10. 0-0, Lb4-d6 11. Dame dl-c2, Ta8-b8 12. b2-b3, dame d8-c7 13. h2-h3, dame c7-e7 14. Tal- dl, e6-e5 (op grond van zijn centrumover- wicht kan zwart „ruimte" gaan winnen. Voorlopig bepaalt wit zich tot de blokkade) 15. e3-e4, d5-d4 16. Pc3-a4. c6-c5 17. Lcl- g5, h7-h6 18. Lg5xf6, dame e7xf6. raoooooreo'. couooooooxo ;ooooo. u, cococ XOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOQOOOOCXXDOOOOOOOOOOOOOOOOC 19. Tdl-d3 (de inleiding tot een ver keerde actie, waarbij deze toren het vrije veld wordt ingestuurd en daar niet levend meer vandaan komt. Goed was het natuur lijke Ld3), dame f6-h4 20. Td3-g3, f7-f5 (leidt praktisch geforceerd tot winst) 21 Tg3-g6, dame h4-e7 22. Tg6-g3 (te laat ziet wit het noodlottige van de torenexcursie In. Hij verliest bij slechte stand de kwali teit), f5xe4 23. Dame c2xe4, Ic8-b7 24. Dame «4-bl, e5-e4 25. Tg3-g4, d4-d3 26. Le2-dl (een vreselijke stelling voor wit. De rest behoeft geen commentaar), Lb7-c8 27. Tg4- g6, Lc8-f5 28. Tg6xd6, dame e7xd6 29. dame bl-cl, d3-d2 30. dame cl-c3, Lf5-d7. Wit geeft het op. gerust zijn. Hun partijen zijn meestal het aanzien ten volle waard want zij vechten met een opmerkelijke rijkdom aan ideeën. Dat daarbij de nodige fouten wor den gemaakt, spreekt vanzelf: op 't hoog ste niveau is dit eveneens het geval. Gisteren was het duel tussen de lieftal lige zusjes Jovanovic (Katja en Rosica zoals er alleen maar op de notatiebiljet ten stond). Zou het slot vredelievend zijn of zou er weer fanatiek worden gevochten zoals tijdens het vorige hoogoventoernooi? Dit bleek inderdaad zo te zijn, maar toen Katja had gewonnen, werd de vrede di rect weer getekend. Voor de Poolse da mes was het een moeilijke middag want beiden moesten laten afbreken met een pion minder. Mevrouw Vreeken zal ver moedelijk kunnen winnen van mevrouw Radzikovska, terwijl de Tsjechische Maly- petrova de beste kansén heeft tegen de Poolse Litmanowicz. De Roemeense kam pioene Nicolau staat praktisch gewonnen tegen onze landgenote Heemskerk, terwijl mevrouw Timmer door de Hongaarse Ka- rakas overtuigend werd verslagen. In de meestergroep kreeg Hans Ree eni ge moeilijkheden tegen de wereldkampioe ne Gaprindasvili, maar in beiderzijde tijdnood kwam de balans weer geheel in evenwicht. De goedlachse maar altijd in geweldige tijdnood komende Joego- slaviër Ostojic vecht voor zijn meesterti tel. De afgelopen twee ronden kwam hij echter niet verder dan evenzovele remi ses. Tot zijn spijt maar met nog twee ronden te spelen heeft hij de vervulling- van zijn grote wens nog geheel in eigen hand. Grootmeestergroep. Dertiende ronde: Van Scheltinga (Ned.)Van den Berg (Ned.) 0-1; Damjanovic (Joegosl.)Polu gajevski (USSR) 0-1; Langeweg (Ned.) Bilek (Hong.) afg.; Filip (Ts.sl.)Don ner (Ned.) remise; Nei (USSR)Kuij pers (Ned.) 1-0; Szabo (Hong.)Ivkov (Joegosl.) remise; Czerniak (Isr.)Bach tiar (Ind.) afg.; Bobotsov (Buig.)Leh mann (W. Duitsl.) remise. De stand na 13 ronden: 1. Polugajevski IO'/j; 2. Szabo 9Va; 3. Bilek 9 en 1 afg. 4. Ivkov ay2; 5. Nei 7Vi6-8 Van den Berg, Donner, Filip 0V2; 9. Langeweg 6 en 1 afg.; 10. Szerniak 5V2 en 2 afg.; 11. Van Scheltinga 5; 12. Bobotsov 4Vs en 1 afg.; 13-14 Damjanovic, Kuijpers 4'/3; 15. Lehmann 31/*; 16. Bachtiar 3 en 1 afg. Meestergroep. Negende ronde: Ree (Ned.)Gaprindasvili (USSR) remise; Jongsma (Ned.)Waltemathe (W. Did.) 0-1; Beni (Oost.)Gereben (Zwits.) 1-0; Ghitescu (Roem.)Smederevac (Joegosl.) remise; Sandor (Hong.)Ostojic (Joe gosl.) remise; Westerinen (Finl.)Kra mer (Ned.) 1-0. Stand na 9 ronden: 1-2 Ghitescu, Wes terinen 6V2; 3. Ostojic 6; 4. Ree S'/i; 5-6 Gaprindasvili, Smederevac 5; 7. Kramer 4; 8-10. Gereben, Jongsma, Waltemathe B'/a; 11-12 Beni, Sandor 2Vj. Damesgroep. Negende ronde: K. Jova novic (Joegosl.)R. Jovanovic (Joegosl.) 1-0; Karakas (Hong.)Timmer (Ned.) 1-0; Malypetrova (Ts.sl.)Litmanovicz (Polen) afg.; Vreeken (Ned.)Radzikov ska (Polen) afg.; Polihroniade (Roem.)— Chaudé de Silans (Fr.) afg.; Heemskerk (Ned.)Nicolau (Roem.) afg. Stand na 9 ronden: 1. Karakas 6V2; 2. Nicolau 6 en 1 afg.; 3. K. Jovanovic 6; 4. Vreeken 5 en 1 afg.; 5-6 Chaudé de Silans, Polihroniade 4Vj en 1 afg.; 7. Rad- zikowska 4 en 2 afg.; 8. Litmanowicz 31/2 en 1 afg.; 9. Malypetrova 3 en 2 afg.; 10. Heemskerk 3 en 1 afg.; 11. Timmer 2; 12. R. Jovanovic 1. (Van onze sportredactie) De jeugdige Santpoortse schaker Ron v. d. Enden heeft de vererende uitnodiging gekregen uit te komen in de sterke B groep van het schaaktoernooi in Zwolle (Van een speciale verslaggever) De twee mannen liepen langs de ramen van het ijsclubrestaurant en ze wisten dat er naar hen werd gekeken. Ze lachten. Anton Huiskes sloeg de arm om de schou ders van Jan Charisius. Even later ston den ze op de baan, samen. Anton Huiskes had zijn stereotype houding: voorover ge bogen, met blocnote en stopwatch. Er kwamen Nederlandse rijders bij hen staan. Ze lachten. Ze tilden Anton Huiskes op en ze wierpen hem in de sneeuw. Huiskes was weer helemaal terug bij de kernploeg. Zo kort maar had het geduurd, voordat de toestand weer de oude was. Nauwelijks was de coach .pratend en lachend, naar het hotel gevoerd of het werk vroeg de aandacht: „hoe was de loting? hoe was het ijs? hoe is de vorm?" Het was een opgelucht groepje sportmannen, dat de blauwe trainingspakken met de oranje let ters „Nederland" naar de ijsbaan van Da- vos droeg. Te opgelucht? Waarschijnlijk. Behalve Cees Verkerk, die een nieuw baanrecord vestigde op deze snelle piste, kwam niemand tot 'n verrichting die ten minste opzienbarend kon worden ge noemd. Ontspannen schaatsend heeft de kernploeg de tweedaagse van Davos be ëindigd ontspannen, na een dag die de vreugde van de terugkeer van Huiskes en een wereldrecord bracht. Er was, trouwens, beduidend veel min der kans op een wereldrecord ditmaal. Toen de 5000 meter aan de orde was, vlaagde de wind soms hinderlijk door het dal van Davos. Er was sneeuw, die dich ter viel dan de vorige dag. Ook in andere ploegen gingen geen rijders schuil, die op merkelijke dingen konden of wilden doen. Maar ten slotte was er ook op deze twee de dag toch nog weer Nederlandse glorie. Door Cees Verkerk, die veruit de snelste was op de 5000 meter en door Rudi Lie brechts, die werd gehuldigd als de regel- matigste rijder van een vreemdsoortig klassement. Ard Schenk zou ongetwijfeld een beste kans hebben gehad, om ook die klassering aan te voeren, maar hij ging, na de eerste bocht van de 500 meter, on deruit. Liebrechts dus eerste. Per traditie, zou men bijna kunnen zeggen. Want als er geen grootse dingen op het spel staan, De Nederlandse schaatsenrijdster, Stien Kaiser, zegevierde donderdag tij dens wedstrijden in Brandbu (Noorwe gen). Zij won de 1500 meter in 2.30,7 en eindigde op de 500 meter op de zesde plaats. De uitslagen luiden: 500 meter: 1. Sigrid Sundby (Noor) 48,5, 2. Gerdinger de Groot (Noor) 48,6, 3. Willy van Wees en Carry Geyssen (Ned.) 48,7, 5 Kari Koreng (Noor) 48,8, 6. Stien Kaiser (Ned.) 49,-. 1500 meter: 1. Stien Kaiser (Ned.) 2.30,7, 2. Sigrid Sundby (Noor) 2.33,5, 3. Carry Geyssen (Ned.) 2.34,4 en Wil van Wees (Ned.) 2.34,4, 5. Willy Vel-De Beer 2.34,7. Eindstand: 1. Stien Kaiser 99.233, 2. Sigrid Sundby 99.667, 3. Carry Geyssen 100.167, Wil van Wees 100.167, 5. Kari Koreng 100.600. (Van onze sportredactie) In Amsterdam wordt de wekelijks op zaterdagmiddag een centrale honkbaltrai ning gehouden. Voorlopig zijn alleen wer pers en achtervangers voor deze training uitgenodigd. Het zijn de werpers Beid- schat, Van de Bovenkamp, De Brouwer Dom, Hoffman, Van Lieshout, Ter Neu zen, Paalman, Peters, Salemink, Van de Vaart en Wijdekop en de achtervangers; Blom, Gaus, Kuyer, Manuel en de ge broeders Crouwel. De training wordt ge houden in het P.C. Hooftlyceum in Am sterdam en duurt tot half maart. (Van onze sportredactie) Alhoewel de organisatie nog niet geheel rond is, onder meer is de deelname van een Japans team nog niet zeker, is het vrijwel zeker, dat de derde Haarlemse honkbalweek dit jaar van zaterdag 6 au gustus tot en met zondag 14 augustus zal worden gehouden. Trudy Groenman en de Westduitser Wilhelm Bungert hebben donderdag na een harde strijd hun wedstrijd in de derde ronde van het gemengd dubbelspel bij de internationale kampioenschappen in Dur ban van het Zuidafrikaanse dubbel Ray Moore-mej. Emanuel gewonnen. Zij verlo ren de eerste set met 2-6 maar wonnen de twee volgende met 6-4 en 6-4. In een andere wedstrijd in de derde ronde ver loor Elly Krocké met de Zuidafrikaan Ryan met 6-3, 2-6 en 6-2 van de Zuidafri kaanse mej. Delport en de Westduitser I. Budding. rijdt de Vlaardinger vooraan. „En toch," zei Rudi gisteren, „toch rijd ik me heus wel leeg. Oók in kampioenschappen. Heus, ik kan er allemaal niets aan doen, dat het zo loopt. Maar ik ben toch ook wel blij, dat ik hier heb gewonnen. Dat is goed voor mijn moreel." Ard Schenk en Cees Verkerk tilden er niet zo zwaar aan. Toen Liebrechts van het erepodium af stapte, keken ze elkaar eens aan, stapten de baan op, om vervolgens Liebrechts zeer demonstratief op de schouders te nemen. Er kon uit dat gebaar tenminste worden opgemaakt, dat de geest in de ploeg uit stekend is. De tweedaagse van Davos heeft, behal ve het record van Schenk, toch ook nog wel wat andere aanwijzingen opgeleverd. In het eindklassement greep Per Ivar Moe de tweede plaats, voornamelijk dankzij zijn opvallende verrichtingen op de sprint die hij tweemaal in rond 42 seconden be ëindigde. De wereldkampioen kon wel eens bezig zijn aan een hecht fundament voor een tweede achtereenvolgende titel. De Russen schoven slechts hun sprinters Or- lov en Guljajev naar voren. Kaplan ver dween vóór de 5000 meter uit het toernooi Matusewich deed het zeer rustig aan. Wat de overige Nederlanders betreft: Frits Bartling vervolgde zijn weg naar de top met stijlvolle sprints en een goede 5000 meter. Nottet, achtste in het eindklasse ment, weerde zich goed. Veel beter al thans dap Eddy Verhei jen, voor wie, on danks deelname aan de Europese titel strijd, dit seizoen vooral een mentale te leurstelling moet zijn geworden. Davos heeft nog eens duidelijk bewezen, dat de scholier nog veel zal moeten leren vooral wat de techniek betreft. Vandaag reist de Nederlandse ploeg naar het Zuidduitse plaatsje Inzeil. Daar wacht weer een hooglandbaan, daar wachten weer gunstige omstandigheden Misschien geven onze toprijders toch weer alles om ook daar de records aan te tas ten. Maar waarschijnlijk is dat niet. Er is nu, vóór het wereldtoernooi in Göte- borg, een periode van „afremmen" nodig. Voor Huiskes, voor de rijders. Trouwens, tussen de vele telegrammen in Ard Schenks bagage zit er één, dat van zeer bijzondere waarde is. Het bereikte Schenk het eerst van de hele serie. Het was on dertekend met een bekende naam en het kwam uit Helsinki: „gefeliciteerd, fantas tisch. Juhanni Jarvjnen". 500 meter: 1 Orlov (Rusl) 40.2, 2 Guljajev (Rusl) Rudi Liebrechts is winnaar gewor den van de wedstrijden in Davos. Hier staat hij op het podium ge flankeerd door Moe (2) en Tve- ter (3). 40.9, 3 Grishin (Rusl) 41.1, 4 Kaplan (Rusl) 41.2, 5 Bartling (Ned) en Capon (V.S.) 41.6, 7 Tveter (Noorw) 41.7, 8 Matusevich (Rusl) en Moe (Noorw) 42.-, 10 Liebrechts (Ned) en Holmgren (Zw) 42.1, 12 Verkerk (Ned) 42.3, 19 Nottet (Ned) 43.2, 25 Verheyen (Ned) 43.6, 34 Schenk (Ned) 55.5 (gevallen). 5000 meter: 1 Verkerk 7.38.9 (nieuw baanrecord oud 7.55.9), 2 Stiansen (Noorw) 7.45.6, 3 Liebrechts 7.47.-, 4 Maier (Noorw) 7.47.2, 5 Guttormsen (Noorw), en Nottet 7.50.7, 7 Matusevisch 7.55.4, 8 Tveter 7.56.1, 9 Moe 7.57.0, 10 Bartling 7.58.3, 11 Nilsson (Zweden) 8.02.4, 12 Schenk 8.04.3 16 Verheijen 8.15.6. EINDKLASSEMENT (waarbij tweemaal de 500 meter werd gereden en geen 10.000 meter). 1 Liebrechts 173.100, 2 Moe 173.900, Tveter 174.076, 4 Orlov 174.270, 5 Bartling 174.663, 6 Guttormsen 176.170, 7 Thomas sen 176.216, 8 Nottet 176.303, 9 Maier 176.953, 10 Stiansen 177.093, 11 Nilsson 178.640. 12 Boeglin 178.880, 13 Sandler 178.913, 14 Capon 180.727, 15 Verheyen 182.093. Bij een in Davos gehouden bespreking tussen de daar aanwezige Russische offi cial, Jan Charisius en Klaas Schenk zijn plannen voorbereid om te komen tot een jaarlijks terugkerende landenwedstrijd NederlandRusland. Eveneens zijn plan nen in voorbereiding om de wedstrijd tussen de drie Scandinavische landen Zweden, Noorwegen en Finland uit te breiden tot een vijflandenwedstrijd, die dan ieder jaar in een der deelnemende landen zou worden gehouden. TENNIS. De Nederlandse meisjes Els Spruyt, Betty Stoeve en Lidy Jansen Venneboer zullen deelnemen aan de inter nationale indoorkampioenschappen van West-Duitsland, die van 15 t.m. 20 februari a.s. in Bremen worden gehouden. Advertentie Daarom is nu het ogenblik gekomen om de nieuwe r d staalboeken ter inzage te vragen. De complete collectie 1966 jv is al uit. Vraag erom bij de vakman. Hij heeft nu nog alle nr tijd voor u Advertentie FIT VLIEGT U NAAR DE ZON EEN GREEP UIT HET UITGEBREIDE ZOMERPROGRAMMA 14 DAGEN EGYPTE v.a. 595.. 15 DAGEN MALLORCA v.a. 320.. 16 DAGEN LIBANON v.a. 598.. 15 DAGEN GRIEKENLAND v.a. 450.- WIJ VERTELLEN U GRAAG MEER OVER DE UNIEKE FIT VLIEGREIZEN Haarlem - Kruisstraat 43 - Tel. 15304 Vraag het uitgebreide reisprogramma bij ons aan Na de wedstrijden, die dit weekeinde in Inzeil worden gehouden, en waaraan de Nederlandse ploeg zal deelnemen, ver trekt de nationale schaatsploeg zo spoe dig mogelijk naar Oslo. Dit om te accli matiseren. Wel was één van de rijders, namelijk Peter Nottet graag nog in In zeil gebleven, maar de leiding achtte het wenselijk zo spoedig mogelijk naar Noor wegen te vertrekken voor de verdere trai ning, omdat de omstandigheden daar on geveer gelijk zijn aan die van Götehorg, waar de wereldkampioenschappen wor den gehouden. In Oslo neemt de ploeg deel aan de vijf landen wedstrijden, die daar op 5 en 6 februari zullen worden gehouden. Eddy Verheyen, de man die ongewild voor zoveel opschudding zorgde in de Ne derlandse schaatswereld, keert vandaag naar huis terug. Begin volgende week zal hij weer de, lessen aan de kweekschool in Deventer volgen. De overige rijders van Davos: Schenk, Verkerk, Liebrechts, Bartling en Nottet gaan naar Inzeil en vervolgens naar O'slo, waar zij Jorris Jorritsma weer zullen ontmoeten, die na de eerste training van de kernploeg in Noorwegen achterbleef. Bij de landenwedstrijd in Oslo zullen voor elk land zes rijders starten. De tij den van de vier best geplaatsten tellen me» voor het eind'»-1 cement.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 15