VOOR HAARLEM EN DE IJMOND Brandweer haalde 16 mensen van dak van brandend hotel u Staphorst beleefde opnieuw een rumoerige nacht Kort en bondig v. duivenboden n.w. Hotel Kerstholt geteisterd door vuur Drs. Van der Beugel promoveerde met lof Duits-Nederlandse „oorlogsoefening" Twee slachtoffers bij aanrijding Koninklijke familie naar Oostenrijk PTT mist drie postzakken Monnikendamse weduwe uit zestiende eeuw gerehabiliteerd Gesmokkelde sieraden in auto gevonden Psychiatrisch onderzoek in de Zweedse moordzaak Politie dreef menigte met waarschuwings schoten uiteen Niet blijven staan bij geringe „blikschade" Wie zal dat betalen? Zacht maar nat KOSTHUIZEN GEZOCHT RillerigHangerig? Pas dan op voor griep! Wees er bijtijds bij: ontwerpen van permanente meubelshow sf VRIJDAG 28 JANUARI 1966 2 VI Hoofdpijn, verkoudheid, griep... 2 'ASPRO'5 tt&ht veel fit! mm M Amsterdamse politie treedt op tegen verkeersblokkades Amsterdam gaat met premier Cals praten Kerkelijk nieuws H aarlem V elsen-IJ muiden Beverwijk hpddrne 11 teyler museum C SS ii s* 'es In de afgelopen nacht is het hotel Kerst- holt aan de Vismarkt in Groningen door brand geteisterd. De henedenverdieping met restaurant, kantoor en keuken brand de geheel uit. De bovenverdiepingen konden behouden blijven. Omstreeks drie uur werd de brand ont dekt door een late voorbijganger, die di rect de brandweer waarschuwde. Zestien hotelgasten, die in allerijl op het dak wa ren geklommen, konden met de magirus- ladder van de brandweer in veiligheid worden gebracht. Bij de gasten bevonden zich zes bui tenlanders, vijf Belgen en een Italiaan, werkzaam bij de bouw van het universi teitscomplex. Voorts logeerden in het ho tel een actrice en twee acteurs van to neelgroep Studio, Jessie Sterke, Karei van Herwijnen en Aart Staartjes, alsmede de chauffeur van de groep. Het gezel schap had gisteravond in de stads schouwburg een voorstelling gegeven van „De Kneep". Het vuur werd aangewakkerd toen de gasleiding lek raakte. Eén der brandweer mannen slaagde er in de leiding af te sluiten. Na een uur was de brandweer de brand meester. In het kantoor van de heer Kerstholt is o.a. een unieke docu mentatie op het gebied van het toneel Advertentie voor personeelsleden van de N.Z.H. Br. of tel. bericht aan de Noord Zuid Hollandse Vervoers Maatschappij Leidsevaart 396 te Haarlem. Telefoon 02500-18460, toestel 44. Drie ministers (Luns, Vondeling en Samkalden), drie oud-ministers (Schol ten, Toxopeus en Meynen) één staatsse cretaris (De Block) en twee oud-staats secretarissen (Stijkel en Keizer) hebben gistermiddag in de Nederlandse econo mische hogeschool in Rotterdam de pro motie van oud-staatssecretaris en oud- KLM-directeur drs. E. H. van der Beu gel tot doctor in de economische weten schappen bijgewoond. De senaat achtte zijn proefschrift over de Amerikaanse visie op de Europese in tegratie van zo'n hoog gehalte, dat hij de graad verleende „met lof". Behalve de genoemde politici hadden zeer vele vooraanstaande figuren uit de wereld der politiek, der economie en de diplomatie zich in de ruime aula verza meld. De ambassadeurs van Engeland en België waren er, de oud-voorzitter van de SER, professor Verrijn Stuart en de se cretaris van de KLM, mr. Steenstra- Toussaint. (Van onze correspondent) APELDOORN. In de tweede week van februari wordt in de bosgebieden bij Hannover de „oorlogsoefening Hermelin" gehouden. Rond 3100 militairen van de 41ste pantserbrigade zullen er de strijd aanbinden met eenheden van het eerste Duitse legerkorps. Er zullen ook Neder landse troepen worden opgenomen in een groter Duits verband. Zij komen voor de duur van de oefening onder bevel te staan van de Duitse generaal Maier Detering. In het verband van de NAVO is deze afwisseling in de bevelvoering heel nor maal. De Nederlandse troepen maakten al vaker deel uit van uit vele nationali teiten samengestelde grotere eenheden. Maar een grootscheepse oefening alleen tussen Duitsers en Nederlanders is nog niet eerder gehouden. Het doel van „Her melin" is officieel het beoefenen van troepenverplaatsingen en het uitvoeren van tactische oefeningen met troepen on der winterse omstandigheden, de inzet en de coördinatie van alle beschikbare ver kenningsmiddelen, het beoefenen van de samenwerking met de territoriale verde digingsorganisatie en met de luchtstrijd krachten. Totaal zullen van 7 tot 11 februari 80.000 militairen bij deze oefeningen be trokken zijn. Vanmorgen even na acht uur is in Midwolde op rijksweg 33 een verkeers ongeluk gebeurd, waarbij twee mensen om het leven zijn gekomen. Twee auto's zijn bij een inhaalmanoeuvre frontaal te gen elkaar gebotst. De slachtoffers zijn de bestuurders van beide wagens: de 23- jarige P. Oosterhuis uit Nieuwwolda en de 29-jarige C. N. Kramer uit Hoogezand. De koningin, prins Bernhard, prinses Margriet en haar verloofde zijn vanmor gen per vliegtuig naar Oostenrijk ver trokken voor een wintersportvakantie in Lech am Arlberg. Prinses Beatrix en de heer Von Amsberg zullen zich daar bij hen voegen. verloren gegaan. De heer Kerstholt is een bekend amateurtoneelspeler. Zijn hotel was een trekpleister voor acteurs. De oorzaak van de brand is nog onbe kend. Mogelijk is er een defect ontstaan in de gloednieuwe automatische gasver warming. Daar wordt door politie en brandweer een onderzoek naar ingesteld. Tijdens het vervoer van het districts postkantoor te Rotterdam naar het post kantoor in Middelharnis zijn gistermid dag drie zakken met aangetekende brie ven voor Middelharnis, Stellendam en Herkingen zoekgeraakt. De vermiste drie zakken lagen bovenop andere zakken met post achter in een vrachtauto. De chauffeur heeft vergeten de deuren af te sluiten. Tijdens de rit is een der deuren opengeslagen, waardoor de drie zakken waarschijnlijk uit de vrachtauto zijn gevallen. Tot dusverre zijn de zakken echter niet teruggevonden. Door Amsterdamse studenten De leden van het Amsterdamse studen tendispuut „Nectar" hebben in de ambts woning van Monnikendams burgemeester mr. J. F. de Groot het vonnis herroepen dat in 1527 in Den Haag werd uitgespro ken tegen de Monnikendamse weduwe Wentelmoet Klaasdochter. Zij werd we gens het openlijk verkondigen van ketter se opvattingen tot de brandstapel veroor deeld. Deze postume rehabilitatie van de we duwe vormde een onderdeel van de twee de lustrumviering van het dispuut. Daar voor hadden de studenten gestoken in middeleeuwse klederdrachten een tocht door Monnikendam gemaakt, speciaal langs de plaatsen waar de terechtgestel de weduwe heeft gewoond: de Fluwelen Burgwal en de Zarken. Het gemeentebestuur van Monniken dam ontving het dispuut 's middags in de raadszaal. Daar overhandigden de stu denten het bestuur een uit klei gebakken monnik. Monnikendam is genoemd naar zijn stichters: monniken. Vandaar dat in het stadswapen een monnik voorkomt. De studenten tijdens hun boetetocht, met in hun midden Wendelmoet Klaasdochter. De dienst invoerrechten en accijnzen te Rotterdam heeft gisteravond een 58-jari- ge inwoner van Rotterdam aangehouden, die ervan wordt verdacht een grote par tij gouden sieraden uit België naar Neder land te hebben gesmokkeld. De sieraden, ringen, horloges, armbanden, bedels, pen ningen enzovoort werden aangetroffen in de auto van de man, die voor zijn wo ning was geparkeerd. De waarde van het gesmokkelde bedraagt waarschijnlijk ruim 40.000. De man verklaarde dat hij de partij ongeveer drie weken geleden over de Belgisch-Nederlandse grens heeft gebracht. De sieraden zijn afkomstig uit Italië, waar vooral de laatste tijd veel goud vandaan komt. Meestal is het tus senstation België. De koopman is reeds eerder voor het smokkelen van goud met de dienst invoerrechten en accijnzen in aanraking geweest. Toen werd een trans actie getroffen. De rechtbank in Stockholm heeft beslist dat de verdachten van de moord op Henk Drost, onderworpen zullen worden aan een onderzoek naar hun geestvermogens. Een dergelijk onderzoek duurt doorgaans vier maanden. De twee jongelui zullen in arrest blijven tot het onderzoek achter de rug is en de rechtbank uitspraak heeft gedaan in hun zaak. Advertentie Neem bij de eerste verschijnselen (rillerig, onprettig, een niesbui of keelpijn) direct 2 'ASPRO's Ga vroeg naar bed en neem voor 't slapen gaan 2 'ASPRO's met een hete citroenkwast.ASPRÓde betrouwbare pijnstiller-werkt snel en doeltreffend. 'ASPRO' werkt doeltreffend 'ASPRO' bevordert een ge zonde transpiratie, doet de koorts dalen en activeert het organisme. Zo helpt'ASPRO' uw lichaam de griep kracht dadig te bestrijden. 'ASPRO' werkt snel: Zie hoe snel 'ASPRO' in water uiteenvalt. Zo snel wordt het ook in uw bloed opgenomen. Daarom helpt 'ASPRO' direct. WETENSCHAPPELIJK VERANTWOORD Voor de tweede keer binnen een week is het in Staphorst rumoerig geweest. Gisteravond en vannacht stonden uren lang vele honderden jeugdige Staphors- ters en een zestal rijkspolitiemannen on der leiding van een inspecteur uit Zwolle tegenover elkaar voor het ouderlijk huis van een meisje dat vandaag in het huwe lijk treedt met een jongeman die het vol gens de dorpelingen in zijn verlovingstijd niet zo nauw met de trouw heeft geno men. Om dit vergrijp te bestraffen wilden de dorpelingen gisteravond voor het huis van het meisje een „schandboog" oprich ten, hetgeen door de aanwezigheid van de politie evenwel niet doorging. Om een uur 's nachts begonnen de jongelui op te drin gen. Zij probeerden een busje met agen ten om te duwen, maar dit mislukte. In het daarna volgende handgemeen voel den de politiemannen zich zodanig be dreigd, dat één van hen zijn pistool trok en twee schoten in de lucht loste. De menigte stoof daarop uiteen. Omstreeks twee uur waren er nog een honderd kna pen, die weliswaar de politie met rust lie ten, maar die schreeuwend en tierend door het dorp trokken. Inmiddels was po- litieversterking uit omliggende gemeen ten gearriveerd, die onder leiding van de burgemeester van Staphorst rustig de ver dere gebeurtenissen afwachtte. Het bleek niet meer nodig in te grijpen. Tegen drie uur was de rust in Staphorst weerge keerd. Twee belangrijke oorzaken van opstop pingen in het verkeer in de binnenstad van Amsterdam zijn het niet voldoende naleven van de stop- en wachtverboden en de onjuiste mening dat bij elke bot sing, hoe gering ook, de voertuigen niet verplaatst mogen worden vóór de politie aanwezig is. Dat kan betekenen, dat een belangrijke verkeersweg wordt geblok keerd tot er zich een politie-auto door ge wrongen heeft. De Amsterdamse politie gaat er drastisch een eind aan maken. Van maandag af zal op de belangrijkste verkeersaders motorpolitie patrouilleren. De man die meent, dat een deuk in zijn bumper belangrijk genoeg is om een op stopping te veroorzaken, zal merken dat de politie er anders over denkt. De politie gaat ook optreden tegen on deugdelijke auto's. Vijftien percent van de de laatste tijd onderzochte wagens ver toonde ernstige technische gebreken. (Van onze correspondent) Burgemeester en wethouders van Am sterdam zullen maandag een gesprek heb ben met minister-president Cals. Aanlei ding is een verschil van mening over de verdeling van de kosten, die Amsterdam in verband met het huwelijk van prinses Beatrix moet maken. De regering heeft B. en W. laten weten ongeveer een half miljoen gulden beschik baar te stellen. Premier Cals heeft echter in de Tweede Kamer gezegd, dat de re gering alle kosten die de hoofdstad moet maken voor haar rekening zal nemen, omdat zij Amsterdam als plaats van het huwelijk heeft uitgekozen. Het gemeente bestuur van Amsterdam raamt de kosten op meer dan een miljoen gulden. In ver band met de benarde financiële positie van Amsterdam wil het daarom precies weten waar het aan toe is. Inmiddels is bepaald dat het huwelijks bal op 8 maart in het Amsterdamse Hil- tonhotel gehouden zal worden. Het paleis op de Dam is te klein om de vele gasten te herbergen, op giro 25 Het Comité Huwelijksgeschenk in Den Haag heeft thans 2.081 overmakingen ont vangen op gironummer 25 of via de ban ken, daarbij zijn 1551 giften van bedragen tot tien gulden, tien giften tot een bedrag van duizend gulden en één gift die de duizend gulden overschreed. Het Comité verwacht, dat in de loop van de volgende maand de eerste resul taten bekend zullen zijn van de activi teiten van de plaatselijke comité's. Ned. Herv. Kerk Beroepen te Wierden: J. v. d. Wier te Putten. Beroepen door de Generale Sy node tot predikant voor buitengewone werkzaamheden (legerpredikant): M. J. van Wijck te Edam. Geref. Kerken Beroepen te Utrecht-Oost als 2e stu denten-predikant voor Utrecht: P. Heinen aldaar, die dit beroep ook aannam. Geref. Kerken (vrijgemaakt) Beroepen te Drogeham: P. Schelling, te Nijmegen. Na bekeuren trouwen. Wanneer de ge meenteraad van Barendrecht ermee ak koord gaat zal de oud-adjudant en groepscommandant der rijkspolitie al daar de heer A. G. Baas, huwelijken gaan sluiten als ambtenaar van de Bur gerlijke Stand in zijn gemeente. De heer Baas is kortgeleden met pensioen ge gaan. Hij zal zijn nieuwe onbezoldigde functie samen met een andere Baren- drechter gaan vervullen, een man van ruim 80 jaar. Burgemeester en wethou ders achten de heer Baas zeer geschikt voor zijn nieuwe functie omdat hij zich tijdens zijn werk als politieman had doen kennen als een goed spreker met een filosofische inslag. Dr. E. Oosterhuis overleden. Te Hattem is op de leeftijd van 79 jaar, dr. E. Oosterhuis overleden, die tientallen ja ren een der leiders van het natuur kundig laboratorium van Philips is geweest. Stadsschouwburg, vand. t/m zondag 20 u. De Hoofdstad Operette met „Ein Walzer- traum" van Felix Dörmann en Leopold Jacobson. Muziek: Oscar Strauss. Regie: Walter Hoffman, Choreograaf: Jack Bow. Concertgebouw, vandaag 20.15 u.: Con cert door hetrN.Ph.O. o.l.v. Henri Arends. Solist: Leonard Pennario (piano). Waalse Kerk (Begijnhof): vandaag 20.15 u.: Kerkconcert m.m.v. Vera Beths en Gijs Beths (viool) en Klaas Bolt (orgel). (Ten bate van de restauratie). BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u.: „De slag om Napels", 14 j. Frans Hals, 19 en 21.15 u. en zaterdag ook 14 u.: „Veel liefs uit Moskou", 18 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „Huwelijk in Italiaanse stijl", 18 j. Zaterdag 23.30 u.: „Vrouwenjagers", 18 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „10.32", 14 j. Minerva, vandaag 20.15 u. en zaterdag 19 en 21.15 u.: „Het meisje en de twijfe laar", 18 j. Zaterdag 14.30 u.: „De tijger- stemster", a.l. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u.: „Sex a la minuut", 18 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „Het masker van de rode dood", 18 j. Studio, 14 ,19 en 21.15 u.: „Liefdes paren", 18 jaar. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum: (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16e tot en met de 19e eeuw waaronder Hals' mees terwerken. Dagelijks geopend van 10-17 u. Zondags van 13-17 u. Prentenkabinet: keuze uit eigen verza meling. Dagelijks van 10-17 u. en zondags van 13-17 u. Teylers Museum, (Spaarne 16): Perma nente tentoonstelling van schilderijen 19e en 20 ste eeuw. Tekeningen van de Hol landse, Italiaanse en Franse school. Fos sielen e.d. Dagelijks behalve zondag en maandag van 10 tot 16 u.; zondag van 13 tot 16 u. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunstnij verheid. Dagelijks (behalve maandag) van 10-12.30 u. van 13.30-17 u.; zon- en feest dagen van 14-17 u. De Waag (hoek Spaarne/Damstraat) Expositie van werk van Simon Busé en Michel van Overbeeke. Dagelijks van 14- tot 17 u. en zaterdag en zondag van 13 tot 17 u. Tot 31 januari. Artificia (Heemstede): expositie van gra fiek van Rob Clous en keramiek van Otto Heuvelink. Dagelijks van 9.30 tot 18 u. In 't Goede Uur (Korte Houtstraat) Ex positie van grafiek van Jan van Wens.- veen. Tot 1 februari. Dagelijks van 10-19 u. en van 20-22 u. en zondags van 14-17 u. en van 20-22 u. Kunstcentrum „De Ark", (Nieuw Hei ligland 1-3): Bootzaal: „100 ambachten" van Jan Luyken. Dagelijks geopend van 10 tot 20 u. Klassiek grammofoonplaten- concert van 20 tot 22.30 u. Dinsdags geslo ten. Expositie van schilderijen en aqua rellen van Jac. J. Doeser. Tot 30 januari. Galerie 3 (Jansstraat 48) Expositie van werk van Robbert de Bakker, Joke Petri, Saskia Pijnenburg en Ariën Winkel. Da gelijks van 10 tot 17 u. en van 19.30 tot 21 u. Tot 31 januari. Woonhuis Jacobus van Looy, geopend op donderdag van 10 tot 12.30 en 13.30 tot 17 u. Zon- en feestdagen van 14 tot 17 u. Museum van Looy: De expositie „P. C. Kloes-70 jaar". Dagelijks van 10-17 u. en zondags van 13-17 u. Tot 28 februari. Stadsschouwburg: Gedurende de maand januari expositie van Wim snitker. Snitker. DIVERSEN Poppentheater Merljjn (Hasselaersplein 35): zaterdag 14.30 u.: ,,Het onderwater- avontuur." (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de krant van vandaag). VRIJDAG 28 JANUARI City, 20 u.: „Het kasteel der duizend angsten". Stadsschouwburg, 20 u.: Het Nationaal Ballet met „Het zwanenmeer" voor scho lieren. Hervormd Wijkgebouw, Radarstraat, 20 u.: grote schaakshow voor lezers van de IJmuider Courant. ZATERDAG 29 JANUARI Cty, 19 en 21.15 u.: „Het kasteel der duizend angsten". Stadsshouwburg, 20 u.: „Elvis, de held van het Lunapark". Galarie de Kastanjeboom, Wüstelaan 32, Santpoort, 16 u.: Opening kunsthandel, tevens expositie van houtsneden, ver vaardigd door Aimée Crince le Roy; de expositie is dagelijks geopend van 9 tot 17 en van 19 tot 21 uur en duurt tot 20 feb. Hervormd Jeugdhuis, Rembrandtlaan, IJmuiden, 20 u.: Hervormde Toneelgroep speelt „De surprise". Paviljoen Schoonenberg, Minister van Houtenlaan, 13 u.: start voor oriëntatierit De Rijmonders; ook niet-leden kunnen meedoen; inschrijving van 12.30 uur af. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 uur en 14 tot 16.30 uur. Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 10-12.30 u.; filiaal Velsen-N.: 10-12.30 u.; filiaal „Spaarnberg", Santpoort (ook voor r.k. bibliotheek): 10-12.30 uur. R.k. openbare leeszaal en bibliotheek, Willemsbeekweg 96: 10-12.30 u.; filiaal Velsen-Noord: 10-12.30 uur. VRIJDAG 28 JANUARI Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: Ballow". Luxor Theater, 19 en 21.15 „Schenadoah". „Gai uur: W.B. Theater, 20 uur: „De dood loert tussen Khasba en Khartoem". Sportfondsenbad, Kuikensweg 84, ge opend van 7-19.30 uur en 20-21.30. Galerie Boumans, Breestraat 122: expo sitie collages en wandkleden door Lies Guntenaar, geopend van 9-18 uur. Openbare leeszaal, Hendrik Burgerstr. 70, geopend van 15-17.30 en 19-21.30 uur. R.k. leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 10-13 en 19-21 uur. Oosterwijk, openbare leeszaal geopend van 14-16 uur; r.k. leeszaal geopend van 14-17 uur. Meerestein, openbare leeszaal geopend van 14-17 uur; r-k. leeszaal geopend van 14-17 uur. ZATERDAG 29 JANUARI Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Gai Ballow; 23.30 u.: „Zij ging naar Parijs". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „She- nadoah". W.B. Theater, 20 u.: „De dood loert tus sen Khasba en Khartoem". Creatief Centrum, Hoflanderweg 104, 14 u.: Schilder- en tekenlessen door het St. Lucasgilde". Galerie Boumans, Breestraat 122: expo sitie collages en wandkleden door Lies Guntenaar, geopend van 9-18 uur. Kennemer Oudheidkamer, ingang Stumphiusstraat, te bezichtigen na aan vraag Moensplein 4, tel. 26020, of Groe- nelaan 21. Openbare leeszaal, Hendrik Burgerstr. 70, geopend van 10-12.30 uur. R.k. leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 10-13 uur. Oosterwijk, openbare leeszaal geopend van 10-12.30 u.; r.k. leeszaal geopend van 10-12.30 uur. Meerestein, openbare leeszaal, geopend van 10-13 u.; r.k. leeszaal geopend van 10-13 uur. Advertentie madsen en schubell poul cadovius Harry de groot theo ruth kho liang ie pierre paul in geoffrey d'harcourt h. höhner fristho team geëxposeerd op onze cnoarna 11 t 0- damstraat en interieur adviseurs ged. oude gracht 108-110 kruisstraat 22, afd. woningtextiel slaapkamers dagelijks van 9—18 uur 's maandags gesloten Het K.N.M.I. deelt mee: De vorstgrens bevindt zich ongeveer langs de lijn Hamburg-München en ver andert weinig van plaats. Ten oosten er van komt matige vorst voor. Nederland bevindt zich in tamelijk zachte lucht, aangevoerd door een depressie die van ochtend vrijwel alle betekenis had verlo ren. Een nieuwe depressie stuwt echter grote hoeveelheden zachte en zeer voch tige oceaanlucht naar Frankrijk en Enge land, welke morgen ook Nederland zal bereiken, zodat er op zacht en zwaar be wolkt weer moet worden gerekend. Hier en daar zullen mist of motregen voorko men. WEERRAPPORTEN Maximum- en minimum temperaturen binnen- en buitenland j Den Helder geh. bew. zw 7 4 Ypenburg mist zw 7 4 Vlissingen motregen z 8 4 Eelde mist wzw 6 4 De Bilt mist zw 8 4 Twente geh. bew. zzw 8 5 Eindhoven geh. bew. z 9 4 Z.-Limburg regen zzw 8 3 Helsinki ij zei z -4 -7 Stockholm sneeuw nno -2 -3 Oslo sneeuw no -6 -7 Kopenhagen ïjzel ozo -3 -3 Aberdeen mist zzo 5 4 Londen regen zzw 10 7 Amsterdam mist zzw 8 3 Brussel regen z 8 5 Luxemburg geh. bew. z 6 1 Parijs motregen z 10 7 Bordeaux onbewolkt O 14 7 Grenoble onbewolkt windst. 8 0 Nice onbewolkt nw 14 5 Berlijn ij zei zzo -1 -3 Frankfort regen. zzw 5 4 München regen wzw 6 3 Zürich zw. bew. windst. 7 2 Genève zw. bew. windst. 9 0 Locarno onbewolkt windst. 7 -4 Wenen sneeuw zo -3 -3 Innsbruck mist windst. 2 1 Belgrado sneeuw w -4 -5 Athene zw. bew. n 15 Rome onbewolkt windst. 13 2 Barcelona licht bew. nnw 16 6 Madrid onbewolkt windst. 9 2 Mallorca onbewolkt windst. 17 3 Lissabon licht bew. ono 16 9 Zaterdag 29 januari Zon op 08.25 uur; onder 17.22 uur. Maan op 11.24 uur; onder 00.45 uur. Maanstanden Eerste kwartier 29 januari 20.49 uur Hoog en laag water in IJmuiden Vrijdag 28 januari Hoog water 7.48 uur en 20.05 uur. Laag water 3.22 uur en 15.45 uur. Zaterdag 29 januari Hoog water 8.27 uur en 20.48 uur. Laag water 3.59 uur en 16.26 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 2