Tweede Kamer is het akkoord het eens metl van Luxemburg Enige manier om EEG weer in beweging te brengen Confrontatie van Deense vissers met bemanning VL 153 mislukt Haliplus Haliplus en Rust in Staphorst teruggekeerd na bespreking met de jeugd ACENDA VOOR HAARLEM EN DE In 1965 115.027 nieuwe woningen Meer hulp voor India Critiek in Kamer op radionieuwsdienst Bejaarde vrouw bij aardgasexplosie aan dood ontsnapt Ds. Bartlema loopt nog in burger Deel van K.V.P. en A.R. tegen „Ton van Luns" Doden in het verkeer Enige regen Periodieke overschrijving giro gratis verhoogt uw weerstand WOENSDAG 2 FEBRUARI 1966 Muizepoot in de komijnekaas tegen griep, vermoeidheid, slapte, nervositeit, verkoudheid. Haarlem Examens Velsen-I J muiden Beverwijk If 3 Is Advertentie - (Van onze parlementaire redacteur) De Tweede Kamer is gisteren tegen wil en dank akkoord gegaan met de re sultaten van de Luxemburgse besprekin gen over de crisis in de EEG. De woord voerders van bijna alle partijen voorspel den weliswaar nieuwe moeilijkheden maar waren het toch wel eens met minis ter Luns (Buitenlandse Zaken),, dat het akkoord van Luxemburg de enige manier is om de EEG weer in beweging te bren gen. Het heeft minister Luns weinig moeite gekost om de Kamer te verzoenen met de nieuwe situatie. Mr. Berkhouwer (VVD) ging nog het verst met er op te wijzen dat het eigenlijk ondenkbaar is dat de partij, die sinds medio 1965 in gebreke is, met nieuwe eisen aan de onderhande lingstafel is gekomen. Ook de woordvoer der van de KVP mr. Blaisse. was vrij scherp: „de regering heeft zich langs de grens van het aanvaardbare bewogen". Alle woordvoerders bleken echter de voorkeur te geven aan een langzaam lo pende dan aan een stilstaande en dus, aldus mr. Berkhouwer, roestende EEG-' motor. Prof. Patijn (P.v.d.A.) gaf de si tuatie vrij aardig weer: de karavaan zet zich weer in beweging; op iedere kameel zit iemand die zegt dat hij gelijk heeft en alle honden blaffen. Over het ontbreken van deugdelijke al ternatieven bestond weinig meningsver schil. Verder gaan zonder Frankrijk is voor de andere partners niet aanvaard baar, zoals prof. Patijn opmerkte. Frank' rijk inruilen voor Engeland is geen ac tuele zaak, zo vond mr. Blaisse. Minister Luns bleek over de Britse be langstelling voor de EEG betrekkelijk op timistisch te zijn. Dat Frankrijk nog eens Engelse toetreding zal voorstellen om zijn isolement in de EEG te doorbreken vond hi] een theorie die zeker wel bepaalde aanknopingspunten vertoont, maar even als de Kamermeerderheid beleed ook de minister weer het standpunt dat Engelse toetreding met gepaard mag gaan met verzwakking van de institutionele opzet van de EEG. Aan de positie van het Europese parle ment is minister Luns vele malen her innerd. „Onze motie blijft overeind staan aldus mr. Blaisse over de vorig jaar door de Kamer aanvaarde motie- Blaisse waarin controle van het Europese parlement op de schatkist van de EEG overvaren (Van onze correspondent) VLAARDINGEN. De kleine Deense visserman Henry Sörensen kreeg giste ren driemaal uitvoerig de gelegenheid de mensen te observeren die hij regelrecht aansprakelijk heeft gesteld voor de dood van twee vrienden, die ruim een week geleden voor de kust van het plaatsje Esbjerg zijn verdronken, toen hun houten kotter „Nina Mona" werd door een ander vissersschip. Sörensen was de enige overlevende van ae kleine scheepsramp. Hij beweert dat hij enige opvarenden van het vreemde schip duidelijk heeft gezien voor hij een paar uur later door landgenoten werd gered. Zowel hij als de redders wezen de Vlaardingse trawler „Liesje en Rutger' «Is veroorzaker van het ongeluk aan. Gistermorgen werden Sörensen en zes zijn collega's op de binnenplaats van het Vlaardingse politiebureau geconfron teerd met de bemanning van de trawler. De Deense vissers zouden de roerganger van de „Liesje en Rutger" zelfs hebben zien lachen en wuiven. Tijdens de „sor- Volgens gegevens van het Centraal Bureau voor de Statistiek is het definitie ve aantal woningen, dat in het afgelopen m™»in„.Nederland i5 gereedgekomen 115.027. Dit is 14.049 woningen meer dan in 1964, toen 100.978 woningen gereed kwamen. De regering overweegt de toegezegde hulp aan de hongerslachtoffers in India uit te breiden. Er is actief interdeparte mentaal overleg gaande om het reeds toegezegde bedrag van honderdduizend gulden te vergroten, zo deelde de staats secretaris Van der Stoel gisteren in de Tweede Kamer mee. Ook wordt nagegaan of het mogelijk is met particuliere steun een actie voor de Indiase slachtoffers te houden. Mr. Van der Stoel maakte gisteren ge wag van berichten, die er op wijzen, dat binnen enkele weken naar schatting hon derdvijftig miljoen Indiërs in hongersnood zullen verkeren. Een Groningse familie heeft gister avond haar avondmaal halverwege af gebroken, toen 'n zoon des huizes ont dekt dat er een muizenpoot in de ko mijnekaas zat. De keuringsdienst van waren zal uitzoeken waar de kaas van daan gekomen is. teerproef die voor iedere Deen driemaal in een andere volgorde werd herhaald leken de mannen uit Esbjerg niet meer zo zeker van hun zaak. Sörensen schudde een paar maal nadenkend het hoofd ,trok geagiteerd aan zijn pijp, drentelde een paar maal heen en weer, maar scheen er niet toe te kunnen komen om een van de mannen met wie hij oog in oog stond te beschuldigen. Onderzoek van de traw ler heeft intussen geen resultaten opgele verd; op de romp zijn geen kenmerkende beschadigingen te vinden. De Denen zijn vanmorgen in IJmuiden aangekomen om daar de VL 153 te be kijken. Neem nu elke dag zo'n kleine capsule Haliplus die bovendien zo gemakkelijk is in te nemen U komt dan gezond de winter door. 100 capMiUa f 3.80 80 captula* 2.28 MULTIVITAMINEN VOOR HET HELE GEZIN a a a a wordt geëist. De motie zal weer in dis cussie komen als men zich in Brussel gaat bezighouden met de vorming van de Europese landbouwfondsen. Bij de besprekingen over de fusies van de drie uitvoerende organen van klein Eu ropa zal de kwestie van de parlementaire I bevoegdheden voor „Straatsburg" zeker niet in discussie komen. Er is zelfs geen begin van een kans dat de vijf dat ter sprake zullen willen brengen", aldus de minister. Prof. Patijn schortte zijn oordeel op over het verzoek van mr. Luns om het fusieverdrag, waarin het samengaan van de hoge autoriteit van de EGKS met de commissie van EEG en Euratom wordt geregeld, snel te aanvaarden. De overige sprekers wilden de minister zijn zin wel geven, vooral toen hij beloofd had om onze landgenoot Mansholt kandidaat te stellen voor het vice-voorzitterschap van de commissie-nieuwe-stijl. Zijn kans moet overigens niet hoog worden aangeslagen. Door de fusie is het aantal plaatsvervan- Voortaan zullen de bewoners van dit dorp gende voorzitterschappen drastisch terug- de volledige nachtrust weer krijgen, die gebracht. De spoeling is dus, zoals de zh He laatste das-en minister opmerkte, dun geworden. 1 J e laatste dalfen (Van onze correspondent) ZWOLLE Het ziet er naar uit dat in Staphorst teruggekeerd is. de rust zo zeer ontbeerd hebben. Het Tweede Kamerlid prof. Patijn (P.v.d.A.) is slecht te spreken over de berichtgeving van de radionieuws dienst over de Luxemburgse E.E.G.-be sprekingen. Hij citeerde gisteren in de Tweede Kamer het bericht van za terdagavond, waarin werd gezegd dat de vijf accoord waren gegaan met de Franse eisen inzake de eenstemmig heid en dat de ministers na afloop van de besprekingen waren gaan dineren. „Alleen dit laatste bleek juist te zijn", aldus prof. Parijn. Minister Luns zei in antwoord dat het bericht ook de regering had „ge troffen". Hij vond dat de radionieuws dienst over hef algemeen zeer goede voorlichting geeft. Er is een onderzoek naar ingesteld, aldus de minister, het bericht bleek een „slip" te zijn. Aan het eind van een bespreking, die burgemeester H. H. H. Haverkamp, de officier van justitie te Zwolle de waar nemend districtscommandant van de rijks politie te Almelo en luitenant van de rijks politie te Zwolle hadden met tien jongeren, die door de gemeenschap daartoe waren aangewezen verklaarde mr.Haverkamp dat het gesprek constructief was verlo pen, dat men over en weer de zaken ro yaal doorgesproken had en dat men over en weer ook veel begrip voor eikaars standpunten had getoond. Hij verwachtte van dit gesprek veel goeds voor de naaste en verre toekomst. Een beeld van de confrontatie in Vlaardingen. De enige overlevende, matroos Henny Sörensen, probeert een van de Vlaardingers te herken nen als een van de mannen, die hij in de stuurhut zou hebben zien staan. (Van onze correspondent) DEN BOSCH Een hevige aardgas- I ontploffing in een dichtbevolkte wijk van Den Bosch heeft gisteravond twee woon huizen totaal vernield. De 74-jarige wedu we E. Geenen toevallig de enige be- I woonster van de beide panden, die op dat moment thuis was werd onder het puin van haar hoekhuis bedolven. Toen I buurtbewoners haar hadden uitgegraven bleek slechts enkele onbetekenende won den te hebben opgelopen. In de straat, waar de ontploffing was, I werd een geparkeerde nieuwe personen wagen totaal vernield door rondsuizende brokstukken. Enkele andere auto's wer den zwaar beschadigd, in tientallen hui zen sneuvelden ruiten door de hevige I luchtdruk. Muren van diverse woningen vertoon- I den grote scheuren, dakpannen, stenen en huisraad veroorzaakten een enorme chaos I op straat. Gistermiddag waren de gasbuizen in de straat vernieuwd. Hierbij is mogelijk een fout gemaakt, waardoor de ontploffing kan zijn ontstaan. Het is echter ook niet uit gesloten dat in een van de verwoeste hui zen de gaskraan open heeft gestaan en dat het uitstromende gas tot ontploffing is gekomen. De schade valt nog niet bij benadering te schatten. De ontploffing had volgens buurtbewoners het effect van een bom- inslag, de knal was tot kilometers in de omtrek te horen. Hoogleraar. Dr. R. van Lieshout is na mens het genootschap ter bevordering van natuur-, genees- en heelkunde te Amsterdam benoemd tot bijzonder hoogleraar in de kernfysica aan de universiteit van Amsterdam. Moord Rockanje morgen voor. De recht bank te Rotterdam heeft een hele dag uitgetrokken voor de behandeling yan de zaak tegen een 57-jarige bosarbei- der, die ervan wordt verdacht in mei de 73-jarige Rotterdamse reder James van Hoey Smith in de bossen rond diens landgoed Strypemonde te Rockanje om het leven te hebben gebracht. De zaak tegen de man komt morgen voor. Gangsters in zakformaat. Vijf Arnhemse jongelui, tegen wie een jaar gevange nisstraf was geëist wegens laaghartige beroving van oudere mannen (homo- sexuelen), zijn door de Arnhemse recht bank veroordeeld tot zes maanden ge vangenisstraf, waarvan een maand voorwaardelijk. Stroomstoring. Gisteren hebben verschil lende gemeenten in het Gooi-Noord an derhalf uur zonder elektriciteit gezeten. Door overslag in het 10.000 volt station aan de Pater Wijterlaan te Naarden viel de stroom uit. Broodnodig. De actie „Broodnodig", die vorig jaar door het Nederlands evange lisatie-team in Emmeloord werd opge zet, is overgenomen door de Vereniging tot Verspreiding der Heilige Schrift. Deze heeft zich garant gesteld voor een verantwoorde besteding van alle tot nu toe binnengekomen zegels en gelden. De actie „Broodnodig" kwam eind vorig jaar in het nieuws doordat twijfel rees aan het doel en de opzet. Het had er voordien evenwel niet naar uitgezien dat alles zo bevredigend en or delijk zou verlopen. In een TV-uitzending, kort voordat het g»sprek begon, zou naar de mening van de Staphorsters de burge meester zich wat denigrerend over de moeilijkheden tussen hem en de bevol king uitgelaten hebben. Dat bracht de inwoners er toe en masse naar hotel Waanders te trekken, waar de bijeenkomst plaats had. Het bleef er de hele avond rumoerig, maar nadat de ver klaring van de burgemeester bekend was geworden, omstreeks half twaalf in de avond, ging ieder rustig naar huis. Ondanks de uitspraak van de sectie kerk en krijgsmacht van de raad voor de herderlijke zorg van de Nederlandse her vormde kerk, waarin ds. H. Bartlema, erop wordt gewezen dat hij volgens voor- I de Tweede Kamer is tegen de Nederland- schriften verplicht is tijdens zijn werk se biJdrage aan het Defence and aid fund dat slachtoffers van de apartheid bij en zal waarschijnlijk tegen - begroting van Buitenland van de eerste COAC in Middelburg toch se Zaken stemmen, waarin vandaag de nog in zijn burgerpakje rond. veelbesproken „Ton van Luns" is opge nomen. Hij zal burgerkleding blijven dragen totdat de generale synode van de Neder- Minister Luns (Buitenlandse Zaken) pro- landse hervormde kerk hem heeft meege- beerde zich gisteren de critiek van het deeld of hij al of niet het uniform met de lijf te houden door er op te wijzen dat onderscheidingstekens moet dragen. Ner- de storting een eenmalig karakter heeft, gens is bekend dat een legerpredikant Het verwijt van communistische invloed hiertoe is verplicht. De sectie kerk en °P de leiding van het fonds bestreed hij krijgsmacht heeft bovendien niets te be- door er op te wijzen dat de Zuidafrikaan- velen, is het standpunt van dominee se regering stellig de activiteiten van het Bartlema. Pas zodra de generale synode fonds verboden zou hebben indien van de legerpredikant verplicht om tijdens het communistische invloed iets was gebleken vervullen van zijn ambt het uniform met onderscheidingstekens te dragen, zal H. .tsartlema dit doen. (Van onze parlementaire redacteur) Een deel van de K.V.P. en de A.R. in ""weede Kame jdrage aan li dienstkleding met rangonderscheidingste-1 ff?rs -stand verleent en zat waa kenen te dragen loopt de legerpredikant de post op de begroting van Buitenland- no Ti 1 o oüiii't a 1 /i rifj .1 11I t w 1 Het KNMI deelt mee: Op het midden van de oceaan bevindt Zlcb een tweetal diepe depressies, die niet De 22-jarige H Lustig uit Huizen fNW l VeeJ Van plaats veranderen. Het fronten is vannacht in 'e^n^ni^stn Bred! u?" een Va" deze depressies overleden aan de verwondingendfehy h™ffd?MtI%iWeneth00S-v? Het ÊSngXk inlu°ndei°Pen ver" U^kt daar plaatselijk regen. Voo/het eeisongeiuK in z,undert. front uit neemt de zuidelijke tot zuidoos- De zeventigjarige heer S. B. Jongerius tell;'u* 7mdTTln ,°?Tze omgeving nog iets in uit Utrecht is in het Antoniusziekenhuis toe' Heel Nederland komt dan ook aan de verwondingen bezweken, die hij Iweer ln zeer zachte lucht, vrijdag 7 januari had opgelopen bij een T„ .1 Verkeersongeluk. I de eerstkomende 24 uur zal het front ook Nederland passeren. Dit geeft hier Dinsdagmiddag is het twaalfjarig doch- eveneens aanleiding tot wat regen. Ach- tjertje van de familie C. de Pauw uit|feF het^front wordt de wind zuidwestelijk, Groede in haar woonplaats bij een ver- misschien tijdelijk westelijk. Er wordt keersongeluk op slag omgekomen. I dan iets minder zachte lucht aangevoerd maar de temperatuur blijft toch overal in Aan de gevolgen van een verkeersonge- I het land ver boven normaal val is de dertigjarige elektro-monteur H. van Beek uit Bussum dinsdag in het zie kenhuis te Venlo overleden. WEERRAPPORTEN Maximum- «n minimum temperaturen binnen- en buitenland De automatisering van de postcheque- en girodienst nadert nu snel haar vol tooiing. Werd enkele weken geleden be kend dat het niet meer nodig is gironum mers op opdrachtenveloppen te vermel den, thans heeft de dienst zijn rekening houders meegedeeld dat ook de periodie ke overschrijving gaat veranderen. Perio dieke overschrijvingen worden voortaan gratis uitgevoerd. Tot nu toe werd bij de dagafrekeing van periodieke bij- of afschrijvingen een ponskaart gevoegd met de gegevens, waarop de afschrijving betrekking had. Deze kaarten komen te vervallen. In plaats daarvan zullen op de dagafreke ning zelf de gegevens worden vermeld, die tot nu toe op de kaart stonden. Met dit systeem zal in de loop van februari een begin worden gemaakt. Amsterdam (V.U.) Tot doctor in de wis kunde en natuurwetenschappen is gepro moveerd de heer Chr. H. Th. Tonsbeek op een proefschrift getiteld „Decarboxylation of substituted 4-aminobenzioc acids in aci dic aqueous solution". Stadsschouwburg, 20 u.: Nieuw Rotter dams Toneel met „Nooit te laat" van Sumner Arthur Long. Regie: Luc Lutz. Concertgebouw, woensdag 20.15 u. Lie- derenavond door Doris van Oosterzee- Reich (sopraan) en George Laschek (piano). Donderdag 20 u.: Concert door het Omroeporkest en het Groot Omroep Koor o.l. v. Frank Martin. Solist: Albert de Klerk (orgel). BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u.: „De slag om Napels", 14 j. Van donderdag af 14, 19 en 21.15 u.: „Spartacus", 14 j. Frans Hals, 19 en 21.15 u.: „Veel liefs uit Moskou", 18 j. Lido, vandaag 14, 19 en 21.15 u.: „Huwe- in Italiaanse stijl". 18 ,j Van donderdag af 14, 19 en 21.15 u.: „Eddie slaat ze door deu ren en ruiten", 14 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „10.32", 14 j. Minerva, vandaag 20.15 u.: „Het meisje in de twijfelaar", 18 j. Van donderdag af 20.15 u.: „Hij, zij en de derde", 18 j. Rembrandt, vandaag 14 en 21.15 u. en donderdag ook 19 u.: Sex la minuut' 18 j. Boxy, vandaag 14.30, 19 en 21.15 u.: „Maciste, de zoon van Hercules", 14 j. Van donderdag af 14.30, 19 en 21.15 u.: „De ge vreesde halve sabel", 14 j. Studio, vandaag 14.15, 19 en 21.15 u.: „Liefdesparen", 18 j. Van donderdag af 14.15, 19 en 21.15 u.: „Huwelijk in Italiaan se stijl", 18 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum: (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16e tot en met de 19e eeuw waaronder Hals' mees terwerken. Dagelijks geopend van 10-17 u. Zondags van 13-17 u. Prentenkabinet: keuze uit eigen verza meling. Dagelijks van 10-17 u. en zondags van 13-17 u. Teylers Museum, (Spaame 16): Perma nente tentoonstelling van schilderijen 19e en 20 ste eeuw. Tekeningen van de Hol landse, Italiaanse en Franse school. Fos sielen e.d. Dagelijks behalve zondag en maandag van 10 tot 16 u.; zondag van 13 tot 16 u. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79). Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunstnij verheid. Dagelijks (behalve maandag) van 10-12.30 u. van 13.30-17 u.; zon- en feest dagen van 14-17 u. De Waag (hoek Spaarne/Damstraat) Expositie van werk van Simon Busé en Michel van Overbeeke. Dagelijks van 14 tot 17 u. en zaterdag en zondag van 13 tot 17 u. Artificia (Heemstede)expositie van gra fiek van Rob Clous en keramiek van Otto Heuvelink. Dagelijks van 9.30 tot 18 u. In 't Goede Uur (Korte Houtstraat) Ex positie van grafiek van Loes van Goor. (Tot 1 maart). Dagelijks van 10-19 u. en van 20-22 u. en zondags van 14-17 u. en van 20-22 u. Kunstcentrum „De Ark", (Nieuw Hei ligland 1-3): Bootzaal: „100 ambachten" van Jan Luyken. Dagelijks geopend van 10 tot 20 u. Klassiek grammofoonplaten concert van 20 tot 22.30 u. Dinsdags geslo ten. Expositie van schilderijen en wand kleden van Gerrit van Dijk, Dirk Müller, Berend Pasman en Fred v. d. Wal. Tot 26 februari. Woonhuis Jacobus van Looy, geopend op donderdag van 10 tot 12.30 en 13.30 tot 17 u. Zon- en feestdagen van 14 tot 17 u. Museum van Looy: De expositie „P. C. Kloes-70 jaar". Dagelijks van 10-17 u. en zondags van 13-17 u. Tot 28 februari. Galerie De Kastanjeloot (Wüstelaan 32, Santpoort)Expositie van houtsneden van Aimée Crince le Roy. Dagelijks van 9 tot 17 en 19 tot 21 u. Tot 20 februari. DIVERSEN Raadhuis Hoofddorp, donderdag 14.30 u.: Gemeenteraadsvergadering, Haarlemmer meer. Raadhuis Hillegom, donderdag 20 u.: Ge meenteraadsvergadering. Advertentie PflPyderm.gftgp WOENSDAG 2 FEBRUARI City, 20 u.: „Het kasteel der duizend angsten." Stadhuis, 19.30 u.: Openbare gemeente raadsvergadering. Galerie ,,De Kastanjeloot", Wüstelaan 32, Santpoort-Z., dagelijks van 9 tot 17 u. eri van 19 tot 21 u.: Expositie houtsneden vervaardigd door Aimée Crince Le Roy de tentoonstelling is tot 20 februari. DONDERDAG 3 FEBRUARI City, 20 u.: „Het verdachte huis madame Polly". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 uur en 14 tot 16.30 uur. Galerie ,,De Kastanjeloot", Wüstelaan 32, Santpoort-Z., dagelijks van 9 tot 17 u. en van 19 tot 21 u.: Expositie houtsneden, vervaardigd door Aimée Crince Le Roy; de tentoonstelling is tot 20 februari. Stadhuis, Plein 1945, IJmuiden-Oost, is te bezichtigen op werkdagen van 10 tot 12 uur. Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 10-12.30 u. en 14.30-17.30 u.; „De Brulboei", Kanaalstr.: 16-17.30 u.; filiaal „Spaarnberg", Wüstelaan 79, Sant poort, 14.30-17.30 u. 19-21.15 u.; uitleen- post Santpoort-Zuid, Wijkcentrum „De Duinpan", Willem de Zwijgerlaan' van 14.30-17.30 u. en van 19-21.15 u. R.-k. leeszaal en bibliotheek: donderdag gesloten. Stichting Huishoudelijke en Gezinsvoor lichting, Spreekuur leidster: van 9.30-12 u. in de Willebrordstraat 102, IJmuiden, tel. 02550-7715. „Een WOENSDAG 2 FEBRUARI Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: getrouwde vrouw". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Le Bon- heur". Verenigingslokaal „Wijkerbaan", 20 uur: Lezing door de heer Spronkers, voor de N.V.V.-vrouwen, afdeling Beverwijk. Creatief Centrum, Hoflanderweg 104, 14 uur: Cursus handenarbeid voor de jeugd door Kennemerstaten. Creatief Centrum, Hoflanderweg 104 18 uur: Cursus pottenbakken voor de jeugd' 20 uur: idem voor ouderen, door Kenne merstaten. Het Groene Huis, Kruisweg 100, 19.30 uur: Cursus pottenbakken. Zaal Vredesvorstkerk, Laan der Neder- Jeugdraden. 15.3017 uur. Galerie Boumans, Breestraat 122: Expo sitie collages en wandkleden door Lies Guntenaar. Kennemer Oudheidkamer, ing. Stum- phiusstraat, te bezichtigen na aanvraag Moensplein 4, tel. 26020, of Groenelaan 21. Openbare leeszaal, Hendrik Burger raat 70, geopend van 15 tot 17.30 en 19 tot 21.30 uur. R.-k. leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 1013 uur en van 1518 uur. van 14 tot 17 u.; r.-k. leeszaal geopend van 14 tot 17 u. DONDERDAG 3 FEBRUARI Theater, géén filmvoorstel-1 Den Helder mist I Ypenburg zw. bew. Vlissingen licht bew. Eelde mist De Bilt zw. bew. I Twente mist Eindhoven licht bew. Z.-Limburg geh. bew. Helsinki onbewolkt Stockholm sneeuw Oslo onbewolkt Kopenhagen mist Aberdeen mist Londen geh. bew. Amsterdam geh. bew. Brussel onbewolkt Luxemburg mist Parijs zw. bew. Bordeaux zw. bew. Grenoble licht bew. Nice zw. bew. Berljjn mist Frankfort mist München mist Zürich mist Genève mist Locarno onbewolkt IVenen geh. bew. Innsbruck mist Belgrado geh. bew. Athene zw, bew. Rome onbewolkt Barcelona geh. bew. Madrid half bew. Mallorca zw. bew. Lissabon zw. bew. *1 y A ,d SS SS ozo 8 5 zo 9 4 0 9 5 ozo 9 4 0 9 6 windst. 10 7 zo 10 7 zzo 11 7 nnw -13 -27 nno -10 -19 n -1 -16 windst. 3 -1 zo 7 -1 ozo 12 9 ozo 8 6 zo 12 8 0 12 3 windst. 12 6 zzo 15 10 windst. 15 -1 nnw 14 9 nw 6 -1 windst. 10 3 windst. 12 I windst. 13 -0 windst. 12 -2 0 9 -4 windst. 9 1 windst. 8 -4 zzw 2 1 windst. 17 8 nno 13 3 z 12 11 nno 16 3 n 17 w 20 10 Kennemer lingen. Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Gideon en Samson". Gebouw I.O.O.F., Prinsesenlaan, 14 uur: Jaarvergadering Nederl. Vereniging van Huisvrouwen. Cultureel Centrum, Hoflanderweg 104: Cursus schilderen en tekenen voor de jeugd; 20 uur: idem voor ouderen, door Kennemerstaten. Huize Scheijbeeck, 19 uur: Toneelcursus door jongeren-toneelgroep „Perine." Sportfondsenbad, Kuikensweg 84, ge opend van 7-17.30 uur; 20-21.30 uur. Galerie Boumans, Breestraat 122: Expo sitie collages en wandkleden door Lies Guntenaar. Openbare leeszaal, Hendrik Burger straat 70, gesloten. Donderdag 3 februari Zon op 08.18 uur; onder 17.31 uur. Maan op 14.18 uur; onder 07.08 uur. Maanstanden Volle maan Laatste kwartier Nieuwe maan Eerste kwartier 5 februari 16.58 uur 12 februari 09.53 uur 20 februari 11.50 uur 28 februari 11.16 uur Hoog en laag water in IJmuiden Woensdag 2 februari Hoog water 0.04 uur en 12.39 uur. Laag water 8.05 uur en 20.44 uur. Donderdag 3 februari Hoog water 1.19 uur en 13.45 uur. Laag water 9.19 uur en 21.53 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden. 1

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 2