Nederlands grootste hektrawler heeft IJ muiden als thuishaven WISKER Jubileum van de heer J. Zoon bij Hoogovens in ÏJmuiden Vaarprogramma Koninklijke Marine in februari I ZWANENBURG OLIEHANDEL ia IfJ Scft. 171 „Cornelis Vrolijk Fzn' maakt vrijdag zijn proefvaart De heer H. J. Nagel 40 jaar bij Van Gelder Havenberichten Man met proefverlof in ÏJmuiden aangehouden Gemeentebibliotheek te Velsen gemakkelijk hygiënisch presentabel Vraag de bekende Venco Sterklasse-kwaliteit,nü in snelsluit-verpakking! 1 i Voor goedkope PETROLEUM naar WOENSDAG 2 FEBRUARI 1966 2T T WASAUTOMATEN 17 JAAR LANG hebben we onze prijzen niet verhoogd OOK NU NIETI Leeuweriklaan 35 - IJmuiden-O. Telefoon 5404 -I# .strip opentrekken zakje open.. Mmmm! VENC0! .weer dicht in een wip! Dat is fantastisch, die nieuwe verpakking met de handige strip sluiting De inhoud blijft stof- en vochtvrij, hóe vaak U ook presen teert. En.. Venco-drop is kwaliteitsdrop, voor jong en oud om van te smullen. Er is volop keus: Katjes en knoopjes, bruine beertjes kleurendrop, dubbelzoute drop, eucalyptus-menthol, salmiak, zoute jujubes, griotten... noem maar op! En alles in de nieuwe Venco- zakjes. Tóch maar 50 cent per zakje KWA LITE ITS DROP Advertentie Zo van de werf van de Scheveningse Sleephelling Maatschappij, waar het schip voor ongeveer twee miljoen gulden werd gebouwd, is Nederlands nieuwste en grootste hektrawler, de SCH 171, Cornelis Vrolijk Fzn, dinsdag in ÏJmuiden aan gekomen. Het kloeke vaartuig meerde af aan de zuidzijde van de Vissershaven waar het veel belangstelling trok. Op het ogenblik wordt de trawler in gereedheid gebracht voor de officiële proefvaart op de Noordzee, komende vrijdag. De dag daarop vertrekt de SCH 171 al naar de visgronden, in hoofdzaak voor de vangst op haring en makreel. De Cornelis Vrolijk Fzn, genoemd naar de vader van de huidige directeuren van n.v. Cornelis Vrolijk's visserijmaatschappij te ÏJmuiden heeft ÏJmuiden als thuishaven. De SCH 171 „Cornelis Vrolijk Fzn", de nieuwste aanwinst van de IJmui- dense vissersvloot, aan de kade van de Vissershaven. Vrijdag maakt het fraaie schip zijn officiële proefvaart op de Noordzee. De zeer modern uitgeruste hektrawler is ongeveer vijftig meter lang, 8,5 meter breed en heeft een holte van 4,5 meter. Voor de voortstuwing zorgt een 1320 pk Deutz-motor die het schip een dienstsnel- heid van 14,5 mijl geeft. Voorts heeft het een winchmotor van 395 pk, een lichtmo tor van 195 pk en een havenset van 30 pk. De hektrawler beschikt over een diep vriesinstallatie van Deens fabrikaat (Sa- broe) met een vriescapaciteit van 18 ton vis per etmaal. De twee ruimen zijn zo wel geschikt voor het opslaan van verse als diepgevroren vis. Er kan 120 ton diep vries vis met 2500 kisten geborgen wor den. Voor diepvries alleen is de ruimca- paciteit 300 ton. De temperatuur kan tot 31 graden onder het vriespunt worden ge bracht. In de volkomen beschutte werkruimte onderdeks zorgt een 22 meter lange lo pende band voor het transport van de ge vangen vis naar de verwerkingsafdeling in het voorschip. Daar staan de nieuwste was- en sorteermachines die het inwendi ge het aanzien van een kleine fabriek ge ven. De „Cornelis Vrolijk Fzn" heeft een be manning van 17 koppen die onder bevel staan van schipper Jan Klinkenberg uit ÏJmuiden. Aan de verblijven van de be manning is grote zorg besteed. Het offi- ciersverblijf bevindt zich vlak onder de brug en heeft een aparte messroom. Ook de manschappen hebben een eigen mess- room die direct in verbinding staat met de kombuis. Het nieuwste snufje voor een Advertentie AEG - ZANUSS! - IGNIS - ZANKER dagelijks demonstratie MARKTPLEIN - ÏJMUIDEN - TEL. 1262 vissersvaartuig is de lift waarmee de maaltijden van de kombuis naar de offi ciersmessroom omhoog worden gebracht. Op de brug kijkt men zijn ogen uit op de modernste apparaten op het gebied van de navigatie en de visopsporing. Zo staan er onder andere twee echoloden (voor bak- en stuurboord) met een bereik van 2400 meter een decca-navigator, ra dar, automatische piloot en een mijlentel ler. Verder staat de brug per telefoon met elk verblijf op het schip in verbin ding. In afwijking van het gebruikelijke type hektrawler heeft de SCH 171 een dicht achterdek. De binnenboord gehaalde vis valt hier door automatisch te openen pneu matische luiken omlaag in de werkruimte benedendeks. Vermeldenswaard is dat men aan boord beschikt over een zoge noemd netsonde-systeem, waarmee het mogelijk is de in zee zwemmende scho len vis nauwkeurig te volgen totdat zij de netten binnengaan. Uiteraard voert de ze technische uitrusting de vangstresulta ten aanmerkelijk op. De „Cornelis Vro lijk Fzn" is bestemd voor de verre vis serij, waarbij men voornamelijk bij de Faroer-eilanden zal opereren. heer H. J. Nagel, algemeen assistent m de lasserij van de centrale onderhouds werkplaats bij de Koninklijke Papierfa brieken Van Gelder Zonen n.v, te Velsen, die dinsdag zijn veertigjarig arbeidsjubi- Ieum vierde, is in zijn woning aan de Populierenlaan te Beverwijk door de di rectie gehuldigd. De jubilaris had namelijk afgezien van een huldiging aan het bedrijf en dit was de reden waarom de heren J. H. Smidt van Gelder jr, bedrijfsdirecteur, en T. C. H. Geelen, chef 'van de centrale onderhoudswerkplaats de jubilaris op zochten. .De heer Smidt van Gelder herinnerde bij dit bezoek aan de loopbaan van de heer Nagel, die aanvankelijk tot 1958 in de papierfabriek werkzaam was, doch we gens gezondheidsredenen daarna in de afdeling papierexpeditie een plaats kreeg Met dank voor de aan het bedrijf be wezen diensten bood de directeur namens de directie een enveloppe met inhoud, fe- licitaties van de hoofddirectie en de ge bruikelijke foto in lijst, alsmede een fleu rig bloemstuk aan. De langdurige trouw vond erkenning in het aanbieden namens de Maatschappij voor Nijverheid en Handel van het ver erend getuigschrift en de grote zilveren legpenning. Dinsdag aangekomen te ÏJmuiden: Skauvann van Monrovia, ÏJmuiden; Trito, Drogheda; Pol- chow, Emden; Karl Grammerstorfl, Rotterdam; I r, Oranjestad: Hontestroom, Sheerness; I Berkelstroom, Rotterdam; Senegalkust, Rotter- I dam; Majo, Londen; Rex, Felixtowe; Ludwigs- hafen, Bremen; Thea. Londen; Clothilda-M. Schevenmgen. ÏJmuiden; Sverker, Antwerpen Hm"' Flducia 2- Rotterdam, ÏJmuiden; Elselil, Esbjerg; Leknes, Rotterdam, ÏJmuiden. I Dinsdag vertrokken uit ÏJmuiden: Pergo naar Kmgslynn, ÏJmuiden; Gazelle, Boston, Koog a/d i Zaan; Claus, Londen, ÏJmuiden; Draco, Aarhus Gretellen Muller, Emden; Timo, Rochefort; Athel I Monarch, Huil; Eildon, Londen; Rugard, Kopen- hagen; Dania, Harlingen; Spika, Harlingen; Dama, Kopenhagen: Nascence, Erith; Buka, Lon- de": skJJusund. Norf°lk. ÏJmuiden; Zaanstroom, fef i Daarn, Hamburg; Hoe Vinces, Londen; Els Teekman, Rochester; Res Nova, Boston, Koog a/d Zaan; Jean-E., Londen; IJstroom, I Fecamp; Axel, Goole: Berkelstroom, Gooie Spaamestroom. Huil; Oscar Sinigaglia, Houston Aquitame, Duinkerken; Aristoteles, Barbados. Woensdag aangekomen te ÏJmuiden: Ause Juncker, van Rouaan; Boreas, Rotterdam- Car- drona, Rouaan: Gulkrona, Rotterdam, ÏJmuiden- Germane, Londen, ÏJmuiden; Delft, Barbados ÏJmuiden. Woensdag vertrokken uit ÏJmuiden: Rondo naar Bremerhaven; Eemland, Teneriffe; Honte- Pi™,™:. s5,ee™efShoreham, Southampton; Finlandia, Rotterdam; Aegis, Antwerpen. (Indien achter de scheepsnaam en de haven °TL of bestemming geen nadere aan- o "naar Xmf^am'Tgegaan SChiP Gisteravond is op het Marktplein te ÏJmuiden door de politie een 36-jarige inwoner van Velsfcn-Noord aangehouden en opgebracht naar het hoofdbureau van politie. De man was met proefverlof, doch de officier van Justitie had het proefverlof ingetrokken. De heer J. Zoon uit Beverwijk was gis teren veertig jaar bjj Hoogovens ÏJmui den. In de met planten en bloemen ver sierde kantine van de buitenhaven werd de jubilaris, temidden van zijn gezin, vrienden, oud-collega's en bedrijfsgeno- ten, huldigend toegesproken door de heer F. F. Jongtien, sectorchef van de dienst havens en vervoer. De heer Jongtien, die namens de raad van bestuur sprak, noemde de voormali ge kraandrijver, thans technisch assistent Zoon een prettig medewerker. Als blijk van grote waardering voor hetgeen hij voor het bedrijf gedurende veertig jaren heeft gedaan werden de jubilaris het gou den Hoogovenembleem, de zeester met briljant, het gouden polshorloge en de gratificatie uitgereikt. De chef van de Hoogovenhavens, de heer M. J. O. Janssens bood de heer Zoon de oorkonde en het bedrijfsfoto-album aan. Namens het jubileumfonds overhan digde de heer A. J. J. Sprengers een en veloppe met inhoud, nadat hij de belang rijkste gebeurtenissen uit de geschiedenis van Hoogovens in de laatste veertig jaren had gememoreerd. Nadat nog verschillende sprekers het woord hadden gevoerd, volgde een recep tie tijdens welke alle aanwezigen de ju bilaris en zijn echtgenote hartelijk geluk wensten. Van links naar rechts: mevrouw Zoon, kleindochter, oud-collega J. Tap, reeds vijf jaren zoals hij zelf zegt -genietend van het Hoogoven pensioen, de jubilaris J. Zoon en nog een kleindochter. In de afdeling voor tieners zijn de volgende boeken aangekomen: Nederlandse romans: Amis, Lucky Jim; Haase, Het woud der verwachting; Hartekamp, Omweg naar het geluk; Lens, Politieagente Ria Bruins met va kantie. Studieboeken: Duverger, De overhe den; Walther, Strijd tegen de misdaad; Parool/Life, Dierenwereld van Austra lië; Varaday, Gara-yaka; Thijsse, Vogel zang; Molenaar, Voetbal; Laag, van der, Zak-encyclopedie voor puzzelaars; Rom- mel-Waridel, Zo amuseren wij ons; Ha verman, Uitzet op stapel; Radiobouw schema's; Rothacker, Over je kamer ge sproken Hermans, De woeste wande ling; Musset, de., Un caprice; Schellart, en de Vries, Woonsteden der Oranjes; Norel, Prinsessen vinden partners. Smaldeel 5, bestaande uit de De Ruy- ter (vlaggeschip), het bevoorradingsschip Poolster, de jager Noord-Brabant en de onderzeeboten Zeeleeuw en Zeehond, be vindt zich momenteel op de winteroefen- reis in de Atlantische Oceaan. Begin maart worden de schepen in Den Helder terug verwacht. Het vliegkampschip Karei Doorman on dergaat een periodieke onderhoudsbeurt op de werf van Wilton Fijenoord n.v. te Schiedam. De jagers Overijssel, Amsterdam en Zeeland houden individuele oefeningen vanuit Den Helder. De Drenthe is, zoals reeds eerder ge meld, ingedeeld bij het NAVO-escorte squadron. Het schip neemt deel aan de oefening Match Maker 2. Het fregat De Bitter is op 28 januari uit Den Helder vertrokken om zich te be geven naar de Nederlandse Antillen. Ge noemde bodem zal aldaar dienst gaan doen als stationsschip. Het fregat Dubois bevindt zich te Den Helder voor onderhoud. Het fregat Wolf, welk schip individuele oefeningen op dé I Noordzee houdt, zal van 11-14 februari een routinebezoek brengen aan Ply mouth. Het fregat Jaguar houdt als visserijpo- litiekruiser toezicht op de naleving van de internationale visserijbepalingen op de Noordzee. Het schip zal van 11-14 februari een routinebezoek brengen aan Chatham. Het patrouillevaartuig Hefring heeft een soortgelijke taak op de Zeeuwse wa teren. Het zusterschip Hadda staat ter be schikking van de vaaropleidingen te Den Helder. Het fregat Van Amstel staat ter be- schikking van de commandant zeemacht in de Nederlandse Antillen. De mijnenveger Onvervaard maakt een oefenreis met adspirant reserve-officieren op de Atlantische Oceaan. i De mijnenbestrijdings-squadrons houden hun normale individuele oefeningen. V .n»' WJh U familie of relaties in het buitenland verrassen met 'n echt rZnA Beschenk? Vraag uw winkelier dan om de VENCO EXPORTTROMMEL met leuke afbeeldingen uit alle provincies! Gevuld met 800 gram gemengde zoute dropf 4.50. O0OGO

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 4