Den UylOnze welvaart is sinds '58 op unieke wijze gestegen Particulier gebruik 0.5 pet hoger dan EEG-gemiddelde Ultimatum in de confectie van de baan Verkoop BNG spaarbrieven mislukt Dividenden POLLEN Gasadvies van Zijlstra voor Nrd.- Holland vertraagd Nedap wil een verklaring van de beambten Rentebetaling bij Nrd.-Holl. Hypbank wordt gewijzigd KNP wil deelnemen in Spaanse fabriek lmm Beurs gesloten op 10 maart Akkoord Westinghouse met Philips biedt grote perspectieven Een bouwende belegging SCHEEPVAARTBERICHTEN KSG-steun voor Maurits kompels as# B u Staking in de aardewerkindustrie geschorst Kort economisch nieuws VRIJDAG 4 FEBRUARI 1966 13 Achterstand Drs. Den Uyl: gezelligheid haalt u bij de slijter met dranken van m* 75 75 br. .»*- R mmi msmm Gisteren op het Damrak WALL STREET: Verdeelde stemming De Nederlandse consument heeft in de periode sedert 1958, het jaar dat de EEG begon, een unieke welvaart stijging beleeft, zo heeft de minister van Economische Zaken drs. J. M. den Uyl, gisteren verklaard in de vaste commissie voor economische zaken van de Tweede Kamer. Het particu liere verbruik is in deze EEG-periode in Nederland met 4,7 percent per jaar gestegen, hetgeen nog een Va percent hoger is dan het EEG-gemiddelde. In hoeverre die welvaartstijging, die gro ter was dan in enige periode in de negentiende en twintigste eeuw, al leen aan de EEG is toe te schrijven, is echter een vraag waar tot op heden zelfs de wetenschap nog geen duide lijk antwoord op heeft kunnen geven. De cijfers wijzen overigens wel duide lijk uit, aldus de minister, dat in de zes E.E.G.landen de internationale handel veel sneller is gestegen dan het bruto- nationale produkt. Dit duidt op een ver sneld proces van arbeidsverdeling. Het lijdt nauwelijks twijfel, dat Nederland daardoor zijn in- en uitvoer sterk heeft kunnen vergroten. Voorzetting van deze welvaartstij ging in de E.E.G. acht minister Den Uyl sterk af hankelijk van een volledige ontwikkeling van de gemeenschappelijke politiek voor de verschillende economische sectoren, en om dat te bereiken zou juist het door Frankrijk zo omstreden instrument van meerderheidsbesluiten essentieel zijn. Op een vraag of de plannen om de vol ledige douane-unie van de E.E.G. per 1 juli 1967 te voltooien nog uitgevoerd kon den worden antwoordde de bewindsman dat de termijn daarvoor wel erg kort was geworden, het zal afhangen van het tem po waarin de E.E.G.-ministerraad samen met de E.E.G.-commissie na de Franse boycot aan het werk gaat. De minister vroeg zich in dit verband overigens af of nog moet worden vastgehouden aan de eis dat de gemeenschappelijke markt voor industrie-produkten en de gemeen schappelijke landbouwmarkt gelijktijdig moeten komen. De minister vindt verder dat de Neder landse industrie meer moet doen aan de produktie van industriële ifisteHsties waar? in kernenergie wordt gebruikt. De be windsman noemde het Nederlandse aan deel in deze snel groeiende industrie „ze- De minister van economische zaken, drs. J. M. den Uyl, heeft gisteren ver klaard dat geheel Noord-Holland op volledig gelijke voorwaarden als de rest van Nederland aardgas geleverd zal krijgen. De minister verklaarde dit in antwoord op vragen in de vaste commissie voor economische zaken van de Tweede Kamer over de bereik te overeenstemming in deze. Minister Den Uijl voegde er aan toe, dat hij niet geloofde dat bestaande pro- duktie-installaties in Noord-Holland behouden moesten blijven als reserve voor noodgevallen. Voorts verklaarde hij dat het advies- Zijlstra over de afkoop van de hoog ovencontracten langer op zich laat ovencontracten langer uitblijft dan men verwacht had, aangezien de juridische aspecten van de zaak ingewikkelder zjjn dan de opdrachtgevers hadden voorzien. Het advies zal nog wel enkele maanden op zich laten wachten. ker niet om te roemen". Volgens drs. Den Uyl dreigt de Nederlandse indus trie op dit gebied een achterstand te krij gen vergeleken met de industrie in ande re Europese landen. De produktie van met kernenergie wer kende fabrieksinstallaties belooft een van de belangrijkste takken van de machine industrie te worden. Minister Den Uyl maakte melding van schattingen volgens welke de investeringen in dit soort machi nes in de periode tot 1990 geraamd werd op bedragen variërend tussen 125 en 150 miljard gulden. Minister Den Uyl kondigde aan een poging te zullen doen om meer duidelijk heid te scheppen in het toekomstige kern energiebeleid. Hij gaf de kamerleden Oele (PvdA) en Blaisse (KVP) die hem in de begrotingscommissie voor econo mische zaken hierover kritische vragen hadden gesteld, toe dat het tijd wordt ordening te brengen in vele "projecten die zijn ingediend. De activiteiten moe ten worden gestroomlijnd, er „moet be slist' worden- wat het eerst moet gebeu- réïf en' wie daaraan moeten meedoen. Als voorbeeld van projecten waarover nu Advertentie N.V. Internationale Beleggings Unie „Interunie", Postbus 617, Den Haag BELEG INTERNATIONAAL BELEG IN Werkgevers en werknemers in de con- fectie-industrie menen een grondslag te hebben gevonden voor de oplossing van het tussen hen gerezen conflict, zo heb ben zij gisteren na afloop van een voort gezet onderling beraad meegedeeld. Als gevolg hiervan zal het door de werkne mers gestelde ultimatum alsmede het door de werkgevers aanhangig gemaakte kort geding worden opgeschort tot een de finitieve oplossing is verkregen. Intussen worden de onderhandelingen over een nieuwe CAO hervat. Zoals gemeld hadden de werknemers bonden in de confectieindustrie een ulti matum gesteld aan de zgn. Stijlgroeple den van het sociaal werkgeversbond in de confectieindustrie te Groningen. Het ulti matum zou vrijdag aflopen. Als niet zou worden voldaan aan de verlangens van de vakbonden ten aanzien van de bevoorde ling van georganiseerde werknemers, zou maandag in Groningen een staking wor den geproclameerd. De N.V. Bank voor Nederlandsche Ge meenten heeft de verkoop van rente- spaarbrieven 1965 per 1 februari beëin digd. Geplaatst werd een nominaal be drag van 15 miljoen gulden. (De uitgifte van de spaarbrieven zou vol gens het emissieprospectus tot en met 31 januari plaatsvinden en een zodanig to taalbedrag omvatten als per die datum ge plaatst. De verkoop zou echter voor 31 ja nuari eindigen, zodra in totaal nominaal 25 min zou worden geplaatst. Eventueel zou het te plaatsen bedrag nog tot 50 min kunnen worden verhoogd. De verkoop is begonnen op 22 november 1965. De ren- tespaarbrieven stukken van 100 en ƒ500 nominaal aan toonder worden a pari geplaatst en zijn op 1 januari af losbaar tegen de koers van 150 percent - Red.). Landré en Glindermann stelt aandeel houders voor over 1965 een dividend te bieden van 11 percent, waarvan 5 percent desgewenst in aandelen. Het vorig jaar werd 11 percent in contanten, waarvan 5 percent desgewenst in aandelen ten las te van de agioreserve bestemd. snelle beslissingen moeten worden geno men noemde de minister de bouw van de scheepsreactor en van „snelle" reac toren. „Anders geen CAO-gesprek" De directie van de NV Nedap, een me taalbedrijf in Groenlo, verlangt van de administratieve beambten in zijn bedrijf een schriftelijke verklaring, dat zijn of haar salaris in overleg met de vakbonden mag worden vastgelegd. De Katholieke Bond van Administratief en Commercieel personeel in de Industrie (A.C.I.) heeft daarmee geen genoegen genomen. De NEDAP wil slechts onder deze con ditie met de bonden praten over een sa larisregeling voor de administratieve be ambten. Volgens de ACI is 75 percent van de administratieve beambten (45 mannen en vrouwen) georganiseerd bij een der erkende organisaties. De ACI heeft er geen bezwaar tegen als de NEDAP-directie zijn beambten-employés in de gelegenheid stelt kenbaar te ma ken wie geen bemiddeling van de vak bonden op prijs stelt. Aan dat resultaat wordt niet getwijfeld. De ACI heeft aan gedrongen op spoedige hervatting van het overleg. In een op 17 februari te houden ver gadering van schuldbriefhouders van de N.V. Maatschappij tot Exploitatie van onroerende goederen vroeger genaamd Noord-Hollandse Hypotheekbank zal een wijziging van de rentebetaling en aflos sing van de schuldbrieven worden behan deld. In 1935 hebben de schuldbriefhouders de vennootschap uitstel van rentebetaling en aflossing verleend, waardoor thans op de vijf percent schuldbrieven 82% per cent en op de 5% percent schuldbrieven 95% percent rente achterstallig is. In middels is het mogelijk geworden weer de volle rente uit de exploitatieresultaten te betalen, waarna nog geld overblijft. Voorgesteld wordt nu de regeling van 1935 zodanig te veranderen, dat de schuld briefhouders gedurende een reeks van ja ren een hogere rente van hun stukken zullgn verkrijgen. Als de schuldbrieïhou- ders met de nieuwe regeling akkoord gaan, zal vanaf 1966, wanneer de geléttniddelen het toelaten, naast de normale rentebe taling een extra bedrag worden besteed voor betaling van achterstallige rente. Na dat alle rente zal zijn voldaan, zal jaar lijks door uitloting op de schuldbrieven worden afgelost. Op het ogenblik staat voor ƒ399.400 uit aan vijf percent schuld brieven 57a percent schuldbrieven. De Koninklijke Nederlandsche Papier fabriek n v heeft een aantal plannen in studie, waarvan de vestiging van een papierfabriek in Spanje wel de voor naamste is. Uit het jongste nummer van het personeelsorgaan „Vezelpraat" blijkt dat wordt overwogen in het Zuidspaanse Algeciras een bedrijf te stichten voor de vervaardiging van gestreken houtvrij pa pier. Het definitieve besluit hiertoe is echter nog niet genomen. Wel verkeren de on derhandelingen met de Spaanse regering in een vergevorderd stadium. Het bedrijf krijgt een capaciteit van 15.000 tot 20.000 ton per jaar. Binnen 2% jaar zal, naar verwachting, met de pro duktie begonnen kunnen worden. Advertentie Beursplein 5 zal op donderdag 10 maart (de huwelijksdag van Prinses Beatrix) gesloten zijn. Het licentiecontract en de overeenkomst inzake uitwisseling van technische kennis op het gebied van geïntegreerde schake lingen tussen de Amerikaanse Westing house Electric corp en Philips openen voor beide concerns goede perspectieven. De elektronische onderdelen, waarop de sa menwerking zich richt, vormen een be langrijk nieuw systeem voor het opbou wen van elektrische schakelingen, waar door de afmetingen van zo'n onderdeel veel en veel kleiner kunnen worden dan bij de conventionele schakelingen. De ge- integreerde schakelingen hebben dan ook een uitgebreid scala van toepassingen, met name in die apparaten, waarvan de afmetingen aan min of meer enge gren zen zijn gebonden (b.v. hoorapparaten). Zowel Philips als Westinghouse heeft op dit gebied een uitgebreide ervaring en kennis, die zij thans wederzijds beschik baar zullen stellen. De Amsterdamse effectenbeurs had reeds enige dagen geleden op deze sa menwerking gepreludeerd. Er circuleer den door Philips tegengesproken geruch ten, als zou er een samenwerking op het gebied van computers tot stand zijn ge komen tussen Philips en IBM of Control Data, twee grote Amerikaanse concerns, die rJfeff^de elektronische informatie verwerking bezighouden. Philips ver klaart thans dat de overeenkomst met Westinghouse zich niet speciaal op com puters richt, omdat de toepassingsmoge lijkheden van geïntegreerde schakelingen aanzienlijk ruimer zijn. Philips en Westinghouse zijn in bepaal de opzichten concurrenten. Westinghouse is de op een na grootste fabrikante van elektronische apparatuur en leider op atoomgebied in de VS. De tientallen eigen en gecontroleerde fabrieken maken meer dan 8.000 typen produkten, waaronder transformatoren, elektrische locomotie ven, tram- en vliegtuiguitrustingen, turbi nes, signaalsystemen, gloeilampen, huis houdelijke elektrische apparaten, liften, radio- en televisietoestellen, zendstations, elektronische apparatuur voor defensie doeleinden, enz. In 1965 behaalde het con cern een omzet van 2,4 miljard dollar BUITENLANDS BANKPAPIER De advieskoersen voor buitenlands bankpapier geldend in Amsterdam luiden: Engelse pond 10.1010.20; Amerikaanse dollar 3.603.64; Canadese dollar 3.343.39; Belgische frank (100) 7.19—7.24; Franse frank (100) 73.60— 74.10; Duitse mark (100) 89.9090.40; Zwitserse frank (100) 83.4083.90; Italiaanse lire (10.000) 57.00—59.00; Zweedse kroon (100) 69.50—70.50; Deense kroon (100) 52.0053.00; Noorse kroon (100) 50.20—51.20; Oostenrijkse schilling (100) 13.97—14.07; Portugese escudo (100) 12.57V*— 12.72Va en Spaanse peseta (100, gr. coup.) 5.94 6.09. Advertentie Abida 4 te Singapore verw. Achilles 4 v. Manta n. Balboa. Alkmaar 3 v. Thameshaven n. Stanlow. Almkerk pass. 3 Perim n. Das Eiland. Aludra pass. 3 Victoria n. Salvador. Ammon 4 te Paramaribo. Angolakust 3 v. Rotterdam. 4 te Amsterdam. Archimedes 4 te Barbados. Avedrecht pass. 3 Berlings n. Antwerpen. Averdijk 2 v. Genua n. Port Said. Baarn 3 v. Bremen n. Rotterdam. Bali 3 v. Singapore n. Colombo. Balticborg 3 v. Amsterdam n. Delfzijl. Barendrecht 5 te Suez verw. Bawean 4 te Calcutta verw. Bengalen 3 v. Nagoya. 3 te Kobe verw. Beninkust 3 te Antwerpen. Bennekom 3 v. Porto Cortez n. Beliza. Bintang 4 te Beyrouth. Boissevain 3 v. Penang n. Mauritius. Breda 3 v. Amsterdam n. Hamburg. Caltex Delfzijl 3 v. Brunsbuttelkoog n. Fredericia. Caltex Naples 4 v. Bahrein n. Kopenhagen. Cartago 3 te Cristobal. z Castor 3 te Alexandrië. Congokust 4 te Monrovia verw. Dahomeykust 3 v. Amsterdam n. West-Afrika via Antwerpen. Daphnis 3 v. Barbados n. St. John. Eemland pass. 3 Quessant n. Teneriffe. Forest Lake 3 v. New York n. La Salina. Gaasterdijk 4 te Antwerpen. Geeststar 3 v. Barry n. Barbados. Giessenkerk 3 te Melbourne verw. Gooiland 4 te Rio Grande do Sul. Grootekerk 3 v. Colombo n. Madras. Hercules 4 te Amsterdam. Hermes 3 dw. Weser n. Bremen. Hoogkerk 4 te Rotterdam. Jacob Verolme 4 te Coquimbo. Jason 3 v. Porta Delgada n. Le Havre. Katelysia 3 v. Kopenhagen n. Fredericia. Karimun 3 dw. Kaap St. Vincent n. Duinkerken. Katendrecht 4 te Port Bandar verw. Keizerswaard 2 v. Singapore n. Bangkok. Kelletia 3 te Rotterdam. Kermia 4 te Rotterdam. Koningswaard 3 te Rotterdam. Korendijk 3 te Rotterdam. Korovina pass. 3 Sabang n. Perzische Golf. Kossmatella 4 te Amsterdam. Kreon 4 v. Paramaribo n. Carupano. Kylix 3 te Colombo. Laarderkerk 4 v. Bedibunder n. Bhavnagar. Lycaon 3 te Suez. Mariekerk 3 te Rotterdam. Mentor 3 v. Piraeus n. Beyrouth. Moerdijk 3 v. Victoria n. Portland. Montferland 3 te Balboa verw. Musi Lloyd 3 v. Bahrein n. Damman. Naess Lion 3 v. Suez n. Bombay. Naess Tiger 3 te Suez verw. Neder Rhone 4 v. Amsterdam. 4 te Rotterdam. Nieuw Amsterdam 3 v. New York n. Nassau. Ondina 3 te Milazzo verw. Oranjefontein 3 te Bremen. Pericles 4 te Matarani verw. Philidora pass. 3 Finisterre n. Mena. Philippia 4 v. Rotterdam n. Porto Miranda. Prins Frederik Willem 3 v. Belfast n. Hamburg. Prins Willem-2 5 te Le Havre. Radja 5 te Manilla verw. Roggeveen 2 v. Hongkong n. Mogadiscio. Rondo 4 te Hamburg. Rotterdam 3 te Napels. Ruys 4 te Singapore verw. Rijndam 3 v. Bremerhaven n. Rotterda Sarpedon 4 te New York verw. Schiekerk 4 v. Tripoli n. Genua. Schouten 3 te Moulmein verw. Servaaskerk 4 te Manilla verw. Simonskerk 3 te Hamburg verw. Sinoutskerk 3 te Antwerpen. Slamat 3 v. Barcelona n. Bilbao. Socrates 3 te Barbados. Stad Den Haag 3 v. Bone n. Amsterdam. Stad Utrecht 3 v. Duinkerken n. Antwerpen. Statendam 4 te St. Thomas. Straat Chatham 3 te Lagos. Straat Clarence 3 v. Melbourne n. Port Kembla. Straat Madura 3 te Melbourne verw. Straat Malakka 3 v. Fremantle n. Adelaide. Straat Rio 4 te Rio de Janeiro verw. Sumatra 4 v. Bahrein n. Muscat. Themis 4 v. Aux Cayes n. Por of Spain. Theron 4 te Port of Spam verw. Tjikampek 2 v. Zanzibar n. Port Amelia. Tjinegara 4 te Colombo. Towa 4 v. Emden n. New Orleans. Van Cloon 3 te Songkhla. 3 v. Songkhla n. Bangkok. Van Riebeeck 3 v. Zanzibar n. Beira. Van Spilbergen 3 v. Durban n. Lourenco Mar ques. Vasum 3 v. Geelong n. Mena. Vlist 3 v. Kobe n. Tokio. Wonogiri 3 v. Hongkong n. Acapulco. Zonnekerk 4 te Durban verw. Zuiderkerk 3 v. Rotterdam n. Hamburg. De Hoge Autoriteit van de K.S. heeft donderdag besloten 1.35 min. beschik baar te stellen voor wederaanpassingshulp ten behoeve van 1500 arbeiders van de cokesfabriek van de staatsmijn Maurits, die als gevolg van opkomst van aardgas in de periode 1965-'67 gesloten moet wor den. Wederaanpassingshulp wordt zoals gebruikelijk verleend op voorwaarde dat de regering eenzelfde bedrag voor her scholing en herplaatsing voor deze arbei ders uittrekt. De Hoge Autoriteit heeft tevens beslui ten inzake hulp voor Duitsland, België en Italië genomen. In totaal is hiermee in clusief de 1.35 min. voor Nederland, bij na 12 min. gemoeid. Het totale bedrag aan K.S.-hulp op dit gebied sedert 1961 wordt hiermee gebracht op ruim 94 min. t'- :n a 4 JSK AMfcSW M stiwm fm SS* t AiA wt&.r F I 3M4 138*— A s it 44% Simmons Sfmc&tf ïWË W/uïtawFftt m 66% tm 30% 30 mti 4m BETERE STEMMING OVERHEERSTE In tegenstelling tot woensdag toen de markt moeilijk op dreef kon komen, viel er gisteren aan de Amsterdamse effec tenbeurs wat meer bedrijvigheid te con stateren. Het zwaartepunt daarvan lag feitelijk in de ochtend toen onder leiding van Philips en Olies de internationale fondsen een krachtig stijgende richting insloegen en een vrij levendige vraag ontmoetten. Het was in lange tijd niet ge beurd dat de markt een zo plotselinge opleving vertoonde. De oorzaak daarvan moet in hoofdzaak worden gezocht in buitenlandse kooplust, vooral voor Zwitserse rekening. Dek kingsaankopen droegen tot de vaste stem ming bij, terwijl Philips speciaal verd gestimuleerd door het veelbesproken be richt over de samenwerking op elektro nisch gebied met het Amerikaanse con cern Westinghouse. Men schijnt hier nog al wat van te verwachten zodat reeds 's morgens de vraag naar Philipswaarden sterk de overhand had en 's middags het hoger niveau, dat de 133 benaderde, ge handhaafd bleef. Hiermee was Philips, vergeleken met woensdag, bijna negen gulden hoger. Maar daarbij bleef het niet want ook Kon. Olie ontmoette buitenlandse vraag en trok bijna drie gulden aan. De handel op de officiële beurs was rustiger maar nadat Unilever zich aan vankelijk afzijdig had gehouden, kwam ook hierin wat vraag opzetten en trok het fonds aan tot boven 115. AKU was mede vast gestemd en boekte een koerswinst van zes punten. VOORBEURS VAN HEDEN A.K.U. Hoogovens Kon. Olie Philips Unilever K.L.M. lste tjjdv. 475 gl 158-158.80 130.50-131.50 114.80-115.10 330 2de tijdv. 158.40 131 115.30 AVONDVERKEER VAN GISTEREN A.K.U. Hoogovens Kon. Olie Philips Unilever K.L.M. 157.80-159.20 132 gb-134.50 115-116.30 gl 340-345 VERHANDELDE FONDSEN Totaal Hoger Lager Gelijk 2 febr. 410 117 (28.5o/o) 181 (44.2»/») 112 (27.3°/o) 3 febr. 426 161 (37.8%>) 139 (32.6»/») 126 (29.6»/») Slot- koersen 3 febr. Slot- koersen 3 febr. A.K.U Hoogovens Philips Unilever Kon. Petroleum Amsterd. Rubber H.V.A Deli-Mij Holla-Am. Lijn K.L.M K.N.S.M Kon. Paketvaart Van Ommeren Ned. Sch. Unie 5»/» Ned. 1964 5'/4»/o Ned. 1964-11 53A"/o Ned. 1965 6»/» B.N.G. 1965 5V»»/o Ned. G. U.. 4Vï«/o A.K.U 574% Hoogovens Alg. Bank Nederl. Amro Bank Holl. Bank Unie Nat.-Nederlanden Ned. Midd.st. B. R.V.S Robeco Interunie Nefo Ver. Bezit Unitas Albert Heijn Alg. Norit Amstel Brouwerij Amsterd. Ballast Amsterd. Droogd. Bensdorp Van Berkel Billiton II Blaauwhoed Bredero Brocades-Stheem Bühr.-Tetterode Bijenkorf Centr. Suiker Mij Curag. Handel Mij Elsevier Erdal Fokker 38274 472 132 gl 115.40 158.20 967» 144 107.20 12772 344 11572 211 217»/2 148 gl 89 gb 90'A> 96 977/8 95 1151/« 111 272 54.50 2IIV2 582 102 546 227 193 99.50 118 4801 71972 225.50 391 101 gb 436 233 402 411 gb 890 684 565 390 150 198 442 262 Ford Van Gelder Zn. Gelderl.-Tielens Gist- en Sp.fabr. Grasso v. d. Grinten Hagemeijer Hatema Havenwerken Heineken Bier Hoek's Machinef. Holec Holl. Beton Indoheem Internatio Kempen-Begeer Key en Kramer Kon. Ned. Papier Kon. Zout-Ketjen Koud ijs Leidsche Wol Lindeteves-J acob Meneba Muller Co. Chem. F. Naarden Ned. Dagbl. Unie Ned. Kabelfabr. Ned. Sch. Mij. Van Nelle Nijverd. Ten Cate Oranjeboom Bier Overz. Gas William Pont Rott. Droogdok Sch. Expl. Mij Schol ten Foxhol Schuttersveld Smit Transform. Spaarnestad Stokvis Zn. Technische Unie Texoprint Thom. en Drijver Ver. Glasfabr. Ver. Machinefabr. Vredest. Rubber Wessanen Wilt. Fijen.-B. Wyers Zwanen berg-Org. 9601 117 gb 465 350 1941 792 493 201 251'/j 476 261 355 45.50 gb 289 1351 440 247 805 gb 173 375 gb I6TV2 380 332 45072 2231 337 7 U/2 gb 25372 137 392 86.50 274 198 gb 195 430 144 241 577 188 311 12074 91.50 216 gl I46V2 145 470 158'/s 560 178.50 2 febr. 3 febr. febr. 3 febr. Atch. Topeka Baltimore Can. Pacific Illinois Cent N.Y. Centr. Pennsylvania South Pac Union Pac. Allied. Chem. Am. Can A.C.F. Ind. Am. Smelting Am. T. and T. Am. Tobacco Anaconda Beth. Steel Boeing Chrysler City Bank Cons. Edison Dougl. Aircr. Dup. de Nem. Eastm. Kodak Gen. Electr. Gen. Motors Goodyear T. 37-Vs 3772 Amer. Motors 1072 107« 443/i 443A Int. Harvester 477s 48 58 59 9772 967e 69 69 Int. T. and T. 71 727» 827/s 82 Kennecott 13274 13174 667/s 6678 Mont. Ward 3272 327» 457/s 4572 52 52 443A 45 437e 42'/, 49>/e 477s exd. Royal Dutch 437e 437s 57 577» 5872 593/, 50'/» 517» Shell Oil 6274 6274 773/i 78 Soc. Vacum 917s exd. 917, 59®/s 607s 7474 75 39'/2 397s Stand. Oil N.J. 8178 807s exd 93'/2 927e Studebaker 2574 247, 407s 397/s 8074 82 172-Vs 172 Un. Aircraft 907s 907/s 5874 59 978 97, 527s 527e 3078 307s 40 3A 4072 Us. Rubber 7774 777, 9278 967s 5378 527s 236 236 63 exd. 627» 12072 11972 Woolworth 2978 2974 11374 11374 5574 54'/, 106 1057e K.L.M 96V8 93 477e 467. Wall Street sloot gisteren in een ver deelde stemming na een levendige han del. De handel werd voor een groot deel beheerst door allerlei geruchten omtrent het onderzoek naar de tarieven bij Ame rican Telephone en Telegraph. Na een grillig koersverloop sloot het fonds een dollar hoger. Hoger waren ook weer de defensiewaarden. Een daling gaven te zien Eastern Airlines (3%), General Dyna mics (l^é), Anaconda (1^) en Ford Dit laatste fonds boekte in 1965 een nettowinst van 703 miljoen dollar of wel 6.33 dollar per aandeel. Dit resul taat overtrof de 505.6 miljoen dollar net towinst van 1964. Dit laatste kwam over een met 4.56 dollar per aandeel. Het re sultaat was een record in de geschiede nis van het concern. Van de 1411 verhan delde fondsen waren er 642 hoger en 510 lager. De omzet beliep 8.14 miljoen sha res tegen 9.09 miljoen shares woensdag. De Dow Jones indices: industrie 981.23 (- 1.06); sporen 258.01 0.10) en open bare nutsbedrijven 148 (-+- 0.61). In afwachting van de uitspraak van de president van de rechtbank in Den Haag in het korte geding van de aardewerk industrie te Maastricht tegen twee vak bonden en twee vakcentralen, hebben bestuurderen van de vakbonden ter zit- woensdag niet tot staking in de aarde werkindustrie in Maastricht over te gaan. De president zal 10 februari uitspraak doen. In Oss is een nieuw laboratorium van Unox N.V. geopend. Op 1 juli 1965 waren er totaal 657.000 deel nemers aan het spaarplan De Zilvervloot. ZIJ hadden met elkaar een spaartegoed van ruim 405 miljoen gulden. Het gemiddeld spaartegoed was ongeveer 617. De commissarissen van Montecatini, Italië's grote chemische concern, hebben hun goedkeu ring gehecht aan de fusie met Edison. Door dit besluit van de directie zijn twee van Europa's grootste ondernemingen gefusioneerd en is 70 percent van Italië's totale chemische produktie in één hand gekomen. Montecatini stelt aandeel houders voor over 1965 een dividend van 65 lire per aandeel (onveranderd) te betalen. De minister van economische zaken, drs. J. M. den Uyl, zal op 7 maart de opening van de inter nationale voorjaarsbeurs in Utrecht verrichten. Door de voortgaande uitbreiding bij Gebr. Geertjes N.V. te Assen, heeft deze firma aan gekocht het gehele gebouwencomplex van Gebr. Schuitema N.V. (Centra) te Assen, met bijbe horend open terrein, aansluitend aan de terreinen van Geertjes.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 13