Chauffeur mag niet bij commissaris van politie wonen, vinden GS bondig Renniesl en TOYOTA Tien kinderen uit Vietnam naar ons land Vragen aan minister over verkiezingskrant Aanklager werd verdachte Diefstal per vuilnisbak Trein botste tegen zichzelf: geen vervolging Zwolsman doet tegenaanval op mr. Polak (c AS VA weigert uitnodiging voor huwelijk CBR meent: links voorrang moet soms Fabrikant schold hoofdagent uit: ƒ500.- boete Vijftien Staphorsters voor rechter Opklaringen *1 p ZATERDAG 5 FEBRUARI 1966 2 Amsterdam woedend over beslissing NSR tegen studentenstop medische faculteiten Vrouw bij diefstal gedood, tien jaar geëist ill f Haarlem Brandend maagzuur? helpen direkt! Beverwijk V elsen-IJ muiden Fa. GEBR. JAK - (Van onze redacteur in Amsterdam) Gedeputeerde Staten van Noord-Hol land hebben zich met de Amsterdamse bouwondernemer-makelaar J. van Weel den op het standpunt gesteld dat het ge zin van een 25-jarige vrachtwagenchauf feur niet in de woning Gloriantstraat 22 tweehoog mag omdat de status van de chauffeur niet in overeenstemming is met die van de overige bewoners van het huis. Dit zijn onder meer een expediteur en een commissaris van politie. Gedepu teerde Staten hebben de vordering van de woning voor het gezin Looy door de ge meente Amsterdam vernietigd. De afdeling woonruimte van de Amster damse dienst volkshuisvesting heeft de woning (huur 91,20 per maand) medio vorig jaar aan de heer Looy toegewezen, De eigenaar weigerde hem en zijn gezin echter toegang tot de woning en tekende tegen de vordering die hierop volgde be roep aan. Gedeputeerde Staten zeggen in de argu mentering van hun beslissing dat de heer Van Weelden in zijn recht staat als hij huurders voor zijn woning uitzoekt die bij de status van de overige bewoners Als een uitvloeisel van de actie van het comité „Terre des Hommes Nederland' is met minister Veldkamp namens het kabinet overeenstemming bereikt over het toelaten in ons land van tien Vietna mese kinderen, voor wie in Vietnam geen adequate medische behandeling mogelijk is. Deze kinderen zullen, ten laste van de middelen die de actie van „Terre des Hommes Nederland" heeft opgeleverd, in Nederlandse ziekenhuizen worden onder gebracht en na genezing naar hun vader land terugkeren. Het comité „Terre des Hommes Neder land" zal zich blijven beijveren voor ver- dere hulp aan kinderen in Vietnam, waar- bij wordt gedacht aan gerichte acties, ook in samenwerking met internationale cha ritatieve organisaties, als het internatio nale Rode Kruis. Blijkens een schriftelijke vraag van het Tweede-Kamerlid Bruggeman (PSP) aan de minister van Binnenlandse Zaken zou de commissaris van de koningin in Zd.-Holland zich bereid hebben verklaard 'n artikel te schrijven in 'n verkiezings krant, te verzorgen door de vijf grote po litieke partijen. Deheer Bruggeman vraagt zich af of dit wel op de weg van een ambtenaar en in het bijzonder van een commissa ris van de koningin ligt. Als de minister dit wel vindt, dan zou de heer Brugge man graag zien dat de commissaris op dracht krijgt een soortgelijke bijdrage te leveren aan een eventueel door een of meer kleine partijen te verzorgen verkie zingskrant. De directeur van een confectie-atelier in Deume is bedrogen uitgekomen met de aanklacht die hij aan het begin van deze week tegen zijn boekhouder uit Griendtsveen wegens malversaties heeft ingediend. Het ingestelde onderzoek van de Deurnese politie heeft ertoe geleid dat niet de boekhouder doch de directeur zelf de grote verdachte werd. Het bleek namelijk dat door het bedrijf over een langere periode belastingfraude was ge pleegd, waarvan de omvang thans nog niet vast staat. Noch de directeur noch de boekhouder is in verzekerde bewaring gesteld. Uit het onderzoek tot dusver is komen vast te staan dat de handelingen van de boek houder nauwelijks als een strafbaar feit mogen worden aangemerkt. De Nederlandse Studenten Raad (NSR) protesteert tegen invoering van de nume rus clausus voor medische studenten. Mi nister prof. dr. I. A. Diepenhorst van Onderwijs en Wetenschappen wil deze studentenstop, waartoe men vorig jaar werd gedwongen, met een noodwet lega liseren. Naar de N.S.R. op een persconferentie in Den Haag heeft meegedeeld zijn ook medische faculteitsverenigingen tegen het invoeren van de numerus clausus. De N.S.R. ontkent dat de noodwet een sluit stuk kan zijn van de maatregelen om de kwaliteit van het onderwijs aan de me dische faculteiten te verbeteren of te handhaven. Daarvoor zijn volgens de N.S.R. onderwijskundige maatregelen nodig. De procureur-generaal bij het gerechts hof te Arnhem, mr. G. W. C. Bijvoet, heeft tegen een 21-jarige los arbeider uit Nijmegen op beschuldiging van mede plichtigheid aan diefstal met geweldple ging tien jaar gevangenisstraf en terbe schikkingstelling van de regering geëist. De rechtbank te Arnhem had hem tot acht jaar veroordeeld. In de nacht van 10 op 11 januari '64 waren hij en een 27-jarige timmerman de woning binnengedrongen van de 68-jarige invalide naaister Toos Hendriks. De vrouw werd gewurgd door de timmer man, terwijl de losarbeider bezig was naar geld te zoeken. De gehele overval zou echter diens idee zijn geweest. passen. De gemeente Amsterdam heeft hiermee niet voldoende rekening gehou den. Verder zeggen G.S. dat de commis saris en de expediteur het zeer onprettig zouden vinden als het gezin Looy bij hen in huis kwam. De twee betrokkenen hebben dit echter ontkend. De gemeente Amsterdam is verontwaar digd over de beslissing van G.S. „Het is onbegrijpelijk", zegt de chef van de dienst volkshuisvesting, mr. J. de Vries. „Amsterdam houdt geen rekening met standverschil. Als G.S. van stand willen spreken moeten zij zeggen dat een expe diteur en een commissaris van politie in woningen met deze lage huren eigenlijk ver beneden hun stand wonen. Verwach ten zij dat wij voor de nu leegstaande woning een tweede commissaris zoeken?" Klacht De Amsterdamse journalist J. Stigter heeft bij de officier van justitie een aan klacht ingediend tegen de directeur van de gemeentelijke woningdienst in de hoofdstad. Hij verzoekt de officier een on derzoek te doen instellen naar „de onoir- bare en hoogst zonderlinge machinaties, die zijn bedreven door de gemeentelijke woningdienst bij de toewijzing van de be nedenwoning aan de Amstelkade 169 a". De heer Stigter meent dat deze uit drie kamers bestaande benedenwoning ten on rechte is toegewezen aan een jong gezin dat slechts een half jaar als woningzoe kende stond ingeschreven, en dat de wo ningdienst hierdoor is voorbijgegaan aan circa vierduizend woningzoekenden die in het bezit zijn van een medische indicatie noodzakelijk om een benedenwoning te betrekken. Namens de woningdienst is inmiddels bekendgemaakt dat acht gezinnen met een medische urgentieverklaring de wo ning hadden geweigerd. Het werd on doenlijk geacht alle woningzoekenden die over zo'n verklaring beschikken te bena deren en daarom is de toewijzing gedaan aan een gezin dat geen medische verkla ring bezat. Een Tilburgse kastelein is er na en kele maanden eindelijk achtergekomen op welke manier er vrij regelmatig si garetten en chocolade en af en toe zelfs enige flessen drank uit zijn café ver dwenen. De werkster placht deze lekkernijen op stille uren in de vuilnisbak te gooi en. Ze zette deze op de daarvoor aan gewezen dagen buiten en zorgde er al tijd voor dat dat ruim voor de wagen van de reinigingsdienst voorbij kwam gebeurde. Daardoor kreeg de dochter van de werkster alle gelegenheid de vuilnisbak gedeeltelijk leeg te halen. De politie is op het ogenblik met moe der en dochter druk aan het rekenen om na te gaan voor hoeveel waarde in de loop van de maanden in de vuil nisbak is beland. In zijn schrijven aan de officier van justitie stelt de heer Stigter dat de vier duizend medisch urgente gezinnen ge makkelijk per advertentie in de krant be reikbaar zouden zijn geweest. Zelf be hoort hij hiertoe en hij zou de woning gaarne hebben geaccepteerd. De Utrechtse officier van justitie, mr. P. J. V. Roscam Abbing, heeft besloten geen verdere strafvervolging in te stellen tegen de twee conducteurs van de trein die op zondagavond 17 oktober bij Amersfoort met zichzelf in botsing kwam. Zoals bekend is kwamen de voorste en twee achterste wagenstellen van een trein met elkaar in botsing, doordat de koppe ling tussen twee wagenstellen kort na het passeren van het station Baarn werd ver broken. De machinist merkte hier niets van. Eén van de conducteurs veroorzaakte de ontkoppeling. Bij de botsing werden achttien passa giers gewond. De officier van justitie is naar aanleiding van de resultaten van het gerechtelijk vooronderzoek tot de conclu sie gekomen dat hij geen voldoende aan wijzingen heeft dat er strafbare feiten zijn gepleegd. De zaak is daarom gesepo neerd. De twee conducteurs zijn wel discipli nair gestraft. Zij hebben hiertegen echter beroep aangetekend bij het scheidsgerecht van de Nederlandse Spoorwegen. In de civiele procedure, die de EMS- aandeelhouder mr. R. J. Polak uit Am sterdam aanhangig heeft gemaakt tegen de heer Zwolsman en de Exploitatie maatschappij Scheveningen zijn de ge daagden bij hun verweer met een tegen eis gekomen. De heer Zwolsman meent, dat mr. Polak de integriteit van de heer Zwolsman persoonlijk heeft aangevallen. De EMS vindt, dat de heer Polak op lichtvaardige wijze bezwaren heeft ge maakt tegen haar handelingen. Gedaag den vragen de Haagse rechtbank het be drag van de schadevergoeding vast te stellen. Mr. Polak eist nietigverklaring van be sluiten, die op de aandeelhoudersverga dering van de EMS op 23 september 1965 werden genomen. Daarbij werden de sta tuten gewijzigd en de heer Zwolsman be noemd tot commissaris. Mr Polak ver zette zich op deze vergadering hiertegen op principiële gronden. Zijn verzet had geen resultaat. Daarna maakte mr. Polak bezwaar tegen de sta tutenwijziging bij het ministerie van ju stitie. De verklaring van geen bezwaar van het ministerie is nog niet afgekomen. Een aantal genodigden voor de huwe lijksplechtigheid zal niet in de Westerkerk verschijnen. Het bestuur van de Algeme ne Studentenvereniging Amsterdam, de overkoepelende studentenorganisatie, heeft de uitnodiging niet geaccepteerd. Een aantal leden van de Amsterdamse gemeenteraad zal evenmin van de uitno diging gebruik maken aanwezig te zijn bij de inzegening van het huwelijk van prinses Beatrix en Claus von Amsberg. De bestuurscolleges van de joodse kerk gemeenschappen zijn niet voor het bij wonen van de kerkdienst uitgenodigd. De Amsterdamse rabbijnen zullen niet komen. Ter uitbreiding van het aantal zitplaat sen in de kerk zullen 750 stoelen uit de thans in restauratie zijnde nieuwe kerk worden geplaatst. Overwogen wordt voorts een aantal zetels uit de Ridder zaal te Den Haag naar de Westerkerk over te brengen. De huwelijksinzegening zal worden on- geluisterd door Bachmuziek. De uitvoe ring ligt in handen van organist Simon C. Jansen, een uit vooraanstaande musici samengesteld orkest en het veertig leden tellende kerkkoor. De sopraan Annette de la Bije is gevraagd als soliste aan de dienst mee te werken. De 21-jarige mejuffrouw Hannie de Hulster uit Breskens is de eerste vrouw in ons land, die het gezel diploma handzetten heeft gehaald. Zij doorliep de vierjarige cursus in drie jaar tijd en deed enige tijd ge leden met succes haar examens. Hier staat ze aan de letterkast. Het centraal bureau rijvaardigheid zou schriftelijke aanwijzingen aan rijschool houders geven, waardoor de kandidaat in het geval, dat er drie files tegelijk van een kruising gebruik willen maken, onder bepaalde voorwaarden links voorrang dient te nemen. Het Eerste Kamerlid Bührmann (CHU) vraagt aan de minis ter van Verkeer en Waterstaat of dit waar is. Voorts wil dit Kamerlid weten indien dit inderdaad zo is, of dan deze gang van zaken naar het oordeel van de minister niet duidt op een onzekerheid terzake van het in de praktijk hanteren van het huidige verkeersreglement. In verband hiermee vraagt het Kamerlid wanneer het nieuwe reglement tegemoet kan worden gezien, voor het ontwerpen waarvan prof. Belinfante ongeveer acht jaar geleden de opdracht kreeg. Urnenveld. Uit een eerste observatie van in Oosterhesselen gevonden scherven en een urn heeft men opgemaakt dat de vondst dateert van ongeveer duizend jaar voor Christus. Stadsschouwburg, dinsdag 20 u.: Toneel groep Ensemble met „Struisvogeleieren" van André Roussin. Regie: Guus Ver- straete." BIOSCOPEN Cinema Palace, 14 en 20 u.: „Spartacus" 14 j. Frans Hals, vandaag 19 en 21.15 en dins dag 20 u.: „Veel liefs uit Moskou", 18 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „Eddie slaat ze door deuren en ruiten", 14 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „10.32", 14 j. Minerva, vandaag 20.15 u.: Hij, zij en de derde", 18 j. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u.: „Sex a la minuut", 18 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „De eerste mensen in de maan", 14 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „Huwelijk in Italiaanse stijl", 14 j. Minerva, vandaag 14.30 u. en zondag 14 en 16.15 u.: „Tarza de wolfshond", a.l. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum: (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16e tot en met de 19e eeuw waaronder Hals' mees terwerken. Dagelijks geopend van 10-17 u. Zondags van 13-17 u. Prentenkabinet: keuze uit eigen verza meling. Dagelijks van 10-17 u. en zondags van 13-17 u. Teyiers Museum, (Spaame 16): Perma nente tentoonstelling van schilderijen 19e en 20 ste eeuw. Tekeningen van de Hol landse, Italiaanse en Franse school. Fos sielen e.d. Dagelijks behalve zondag en maandag van 10 tot 16 u.; zondag van 13 tot 16 u. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunstnij verheid. Dagelijks (behalve maandag) van 10-12.30 u. van 13.30-17 u.; zon- en feest dagen van 14-17 u. De Waag (hoek Spaarne/Damstraat) Expositie van werk van Simon Busé en Michel van Overbeeke. Dagelijks van 14- tot 17 u. en zaterdag en zondag van 13 tot 17 u. Artificia (Heemstede): expositie van gra fiek van Rob Clous en keramiek van Otto Heuvelink. Dagelijks van 9.30 tot 18 u. In 't Goede Uur (Korte Houtstraat) Ex positie van grafiek van Loes van Goor. (Tot 1 maart). Dagelijks van 10-19 u. en van 20-22 u. en zondags van 14-17 u. en van 20-22 u. Kunstcentrum „De Ark", (Nieuw Hei ligland 1-3): Bootzaal: „100 ambachten" van Jan Luyken. Dagelijks geopend van 10 tot 20 u. Klassiek grammofoonplaten- concert van 20 tot 22.30 u. Dinsdags geslo ten. Expositie van schilderijen en wand kleden van Gerrit van Dijk, Dirk Müller, Berend Pasman en Fred v. d. Wal. Tot 26 februari. Woonhuis Jacobus van Looy, geopend op donderdag van 10 tot 12.30 en 13.30 tot 17 u. Zon- en feestdagen van 14 tot 17 u. Museum van Looy: De expositie „P. C. Kloes-70 jaar". Dagelijks van 10-17 u. en zondags van 13-17 u. Tot 28 februari. Galerie De Kastanjeloot (Wüstelaan 32, Santpoort)Expositie van houtsneden van Aimée Crince le Roy. Dagelijks van 9 tot 17 en 19 tot 21 u. Tot 20 februari. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de krant van vrijdag 4 februari). Advertentie „Je bent net een sluipmoordenaar en een mooi-weer mannetje, want als het regent zijn jullie niet te zien. Als het donker is kunnen jullie wel even per on geluk iemand doodschieten of doodprik ken. De ondergrondse moesten ze tegen jullie opzetten". Dit kreeg een hoofdagent van de Amers- foortse politie te horen toen hij vorig jaar oktober een fabrikant uit Leusden verbali seerde, omdat deze te snel had gereden over de rondweg in Amersfoort. De hoofdagent voelde zich door deze uitlatin gen natuurlijk beledigd en gisteren bleek dat hij dat gevoel terecht had gekoesterd. De Utrechtse politierechter was het na melijk roerend met de politieman eens, dat dergelijke opmerkingen tegenover een ambtenaar in functie geen pas geven. Van daar zijn vonnis: een boete van 500 of een maand hechtenis. De vijftien Staphorsters, die bij de re cente relletjes in de nacht van vrijdag 28 januari op zaterdag 29 januari zijn aange houden en de volgende dag op borgtocht werden vrijgelaten door de officier van justitie te Zwolle, zullen volgende week in Zwolle op het matje moeten komen. Ze zullen donderdagmiddag om twee uur terechtstaan voor de kantonrechter in de Overijsselse hoofdstad. ZATERDAG 5 FEBRUARI Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „De naakte wereld"; 23.30 uur: „De man met de wassen beelden." Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Gideon en Samson". W.B. Theater. 20 uur: „Zwaardvechters van Castilië." Creatief Centrum, Hoflanderweg 104. 14 uur: Schilder- en tekenlessen door het St. Lucasgilde. Sportfondsenbad, Kuikensweg 84, ge opend van 9-10.30; 11-12.30; 13-14.30 en 15-17 uur. Galerie Boumans, Breestraat 122: Expo sitie collages en wandkleden door Lies Guntenaar. Kennemer Oudheidkamer, ingang Stum- phiusstraat, te bezichtigen na aanvraag Moensplein 4, tel. 26020 of Groenelaan 21. Openbare leeszaal, Hendrik Burger straat 70, geopend van 10-12.30 uur. R.k. leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 10—13 uur. Oosterwijk, openbare leeszaal geopend van 10-12 uur; r.k. leeszaal geopend van 10-12 uur. Meerestein, openbare leeszaal geopend van 10-13 uur; r.k. leeszaal geopend van 10-13 uur. ZONDAG 6 FEBRUARI Kennemer Theater, 14.30 uur: „Charlie Chaplin in Eén voor allen"; 16.30, 19 en 21.15 uur: „De naakte wereld". Luxor Theater, 14.15 uur: „Follow the Boys"; 16.30 u.: „Gideon en Samson"; 19 en 21.15 uur: „Blond en brutaal." W.B. Theater, 14.30 uur: „De rode kapers kapitein"; 16.30 „Zwaardvechters van Castilië"; 20 uur: „Waar de stengun re geert". Sportfondsenbad, Kuikensweg 84, ge opend van 9-10.15 uur en 10.45-12 uur. MAANDAG 7 FEBRUARI Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „De naakte wereld." Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Blond en brutaal". W.B. Theater, 20 uur: „Waar de stengun regeert". Huize Scheybeeck, 20 uur: Toneelcursus voor jongeren, o.l.v. Gelyn Molier. Sportfondsenbad, Kuikensweg 84, ge opend van 7-17.30 uur en 18-21.30 uur. Galerie Boumans, Breestraat 122: Expo sitie collages en wandkleden door Lies Guntenaar. Kennemer Oudheidkamer, ing. Stum- phiusstraat, te bezichtigen van 19-21.30 u. Openbare leeszaal, Hendrik Burger straat 70, geopend van 15 tot 17.30 en 19 tot 21.30 uur. R.-k. leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 15-18 uur en 19-21 uur. Oosterwijk, openbare leeszaal geopend van 1416 uur; r.k. leeszaal geopend van 1416 uur. Meerestein, openbare leeszaal geopend van 1417 uur; r.k. leeszaal geopend van 1417 uur. ZATERDAG 5 FEBRUARI City, 19 en 21.15 u.: „De Superman van de geheime dienst." Stadsschouwburg, 20 u.: „School voor striptease." Patronaatsgebouw, 20 u.: Toneeluitvoe. ring door Advendo; opgevoerd wordt „Tante Jutta." Galerie „De Kastanjeloot", Wüstelaan 32 Santpoort-Z., dagelijks van 9 tot 17 u. en van 19 tot 21 u.: Expositie houtsneden, vervaardigd door Aimée Crince Le Roy; de tentoonstelling is tot 20 februari. NVV Jongeren, zaal Snelliusstraat 41, 20 u.: dansen op muziek van „The Incrowds." V ZONDAG 6 FEBRUARI City, 14.30 u.: „Hinderlaag in het Rots gebergte"; 19 en 21.15 u.: „De Superman van de geheime dienst." Stadsschouwburg, 15 u.: „De marine voelt nattigheid"; 20 u.: „School voor striptease." De Hoeksteen, Santpoort, Willem de Zwijgerlaan 72, 15 u.: bevestiging en in trede van ds. D. J. Spijkerboer, waarna receptie. Du Commerce, Marktplein, IJmuiden, 20 u.: dansavond Arosa met medewerking van „The Thunerrollers." MAANDAG 7 FEBRUARI Heden geen filmvertoning in de bioscopen. Galerie „De Kastanjeloot", Wüstelaan 32, Santpoort-Z., dagelijks van 9 tot 17 u. en van 19 tot 21 u.: Expositie houtsneden, vervaardigd door Aimée Crince Le Roy; de tentoonstelling is tot 20 februari. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 uur en 14 tot 16.30 uur. Stadhuis, Plein 1945, IJmuiden-Oost, is te bezichtigen op werkdagen van 10 tot 12 uur. Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945; 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 uur; filiaal Velsen-Noord; 14.30 tot 17.30 uur; filiaal Santpoort „Spaarnberg", Wüs telaan (ook voor'r.-k. bibliotheek): 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 uur. R.-k. Openbare leeszaal en bibliotheek, Willemsbeekweg 96; 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21 uur; parochiezaal Vennusstraat: 15 tot 18 en 19 tot 21 uur; filiaal Velsen- Noord: 14 tot 17 en 19 tot 21 uur. Cultureel Centrum, Moerbergplantsoen, IJmuiden, Nederlandse Vereniging voor Sexuele Hervorming, bibliotheek en in lichtingencentrum, geopend iedere maan dagavond van 19.30 tot 20.45. Extra-leerkrachten. Voor het gewoon la ger onderwijs wordt thans in het alge meen een extra onderwijzer toegekend indien een leerjaar 48 of meer leerlin gen telt. Voor het eerste en het zesde leerjaar bedraagt dit aantal 45. Dit deelt staatssecretaris Grosheide (On derwijs en Wetenschappen) mee in ant woord op schriftelijke vragen van het Tweede-Kamerlid Van der Gevel (PvdA). Franse schoolkinderen naar Nederland. Ruim elfduizend schoolkinderen uit Pa rijs en omgeving komen tussen 18 april en 23 mei voor een schoolreisje van een dag per trein naar Nederland om een kijkje te nemen in Rotterdam, Vlaar- dingen, Amsterdam en Volendam. Brand geblust. In de loop van de middag is men gisteren het vuur aan boord van het brandende schip „Conceicao Maria" meester geworden. Terwijl de Atlas het schip naar Borkum sleepte bestreed een tweede sleepboot het vuur met schuimblusapparatuur. Het ligt in de bedoeling de „Conceicao Maria" later van Borkum naar Meeden te verslepen. Prof. A. Kraayenhagen overleden. In Zwolle is na langdurige ziekte overle den prof. ir. A. Kraayenhagen. Sinds 1 januari 1947 was hij directeur van de provinciale planologische dienst Over ijssel. Zaak Voortman voor Hoge Raad. De Hoge Raad der Nederlanden heeft vrijdag de pleidooien gehoord in de reeds enige jaren durende strijd van de landbou wer G. W. Voortman uit Eefde tegen het Landbouwschap over een derden- beslag bij een bank door het schap. De advocaat-generaal, mej. mr. A. A. L. Minkenhof, zal op vrijdag 18 februari conclusie nemen. Advertentie automobielen SANTPOORT V\AAAflflftAfWVWWVWIfWVWWWWIfVlfV««lfVVWWIAf(/VVWWVW Het KNMI deelt mee: In de nacht van vrijdag op zaterdag passeerde een front ons land met regen en veel wind. Daarna volgde een zwakke rug van hoge lucht druk, maar zaterdagochtend keerde het front terug, nu als warmtefront van de depressie die over Schotland naar de Noordzee trekt. Deze depressie zal zon dag in het Skagerak aankomen en daar een aanval inzetten op de vorst in Zuid- Scandinavië. Tijdelijk geraakt ons land in zeer zach te lucht. Deze wordt bij een koufrontpas sage door minder zachte lucht vervangen. Morgen zal met een matige wind tussen zuidwest en west iets drogere oceaan- lucht worden aangevoerd met opklarin gen. Bij de koufrontpassage zal de ko mende nacht nog enige regen vallen, maar morgen overdag zijn de regenkan sen te verwaarlozen. Bij de Azoren be vindt zich een nieuwe randstoring. Deze is echter weinig actief en verplaatst zich morgen naar Frankrijk. WERKRAPPORTEN «Maximum- en minimum temperaturen binnen- en buitenland u c BS Den Helder geh. bew. zw 8 6 Ypenburg regen wzw 9 n Vlissingen motregen zw 8 5 Eelde licht bew. w 7 5 De Bilt licht bew. zw 8 6 Twente half bew. w 9 7 Eindhoven motregen wzw 9 8 Z.-Limburg regen zw 9 7 Helsinki onbewolkt wnw -19 -24 Stockholm sneeuw O -14 -19 Oslo sneeuw no -15 -16 Aberdeen geh. bew. z 9 2 Londen geh. bew. zzw 12 8 Amsterdam geh. bew. zzw 8 6 Brussel regen zw 9 7 Luxemburg regen zw 6 5 Parijs motregen zzw 9 9 Bordeaux mist zo 13 4 Grenoble mist windst. 9 2 Nice zw. bew. nnw 14 7 Berlijn regen zw 3 5 Frankfort geh. bew. zzw 4 3 München regen wzw 8 1 Zürich regen zzo 9 2 Locarno motregen ozo 4 1 Wenen zw. bew. zzo 8 0 Innsbruck geh. bew. w 6 -2 Belgrado onbewolkt z 4 -3 Athene licht bew. nnw 9 Rome onbewolkt windst. 15 6 Barcelona onbewolkt nnw 17 7 Madrid licht bew. nnw 13 1 Mallorca onbewolkt windst. 18 3 Lissabon onbewolkt no 18 10 Zaterdag 5 februari Zon op 08.14 uur; onder 17.35 uur. Maan op 17.09 uur; onder 08.43 uur. Zondag 6 februari Zon op 08.13 uur; onder 17.36 uur. Maan op 18.43 uur; onder 09.12 uur. Maandag 7 februari Zon op 08.11 uur; onder 17.38 uur. Maan op 20.14 uur; onder 09.34 uur. Maanstanden Volle maan5 februari 16.58 uur Laatste kwartier 12 februari 09.53 uur Nieuwe maan 20 februari 11.50 uur Eerste kwartier 28 februari 11.16 uur Hoog en laag water in IJmuiden Zaterdag 5 februari Hoog water 3.18 uur en 15.36 uur. Laag water 11.24 uur en 23.49 uur. Zondag 6 februari Hoog water 4.08 uur en 16.23 uur. Laag water 12.16 uur en uur. Maandag 7 februari Hoog water 4.54 uur en 17.11 uur. Laag water 0.40 uur en 13.05 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 2