Brand kost in Amsterdamse woning vijf bewoners het leven Bewoners sprongen gillend uit de ramen op straat en Politie in Genk houdt twee Neder landers gevangen Hoofdinspecteur liep een blauw oog op Muziek tijdens het speelkwartier Doden in het verkeer Prinses en verloofde terug van vakantie Man zwaar gewond bij vechtpartij Arrestatie na een wilde jacht Tilburgse wethouder heeft er genoeg van Hoe zal het weer zijn op 10 maart? Sieraden gestolen uit Hiltonhotel Nog weinig animo voor goedkoop avondretour Onbestendig II MAANDAG 7 FEBRUARI 1966 2 Vrouwen roepen bemid deling in van mr. Luns Kerkelijk nieuws Trap in brand Groot alarm maandag 7 februari 1966 571ste STAATSLOTERIJ DERDE KLASSE Het K.N.M.I. weet het pas op 9 maart Haarlem Examens Velsen-IJ muiden MIJ OLSTER N.V. VIJFHUIZEN 02508-456 Beverwijk Britse sleepboot gezonken na aanvaring met Nederlandse boot WEERRAPPORTEN ii ri a sa (Van onze redacteur in Amsterdam) Vijf stervende mensen in een zich door een tachtig jaar oude woning voortvretende vlammenzee, kermen de mannen en vrouwen op het asfalt van de straat, een van de tweede ver dieping in een regenplas op de binnenplaats geworpen baby dat was de dramatische situatie op het ogenblik dat twaalf brandweerauto's, enkele ambulances en twee politie wagens in de zeer vroege zondagoch tend met gillende sirenes uitrukten naar de uitslaande brand, die was ge meld in de Bethaniëndwarsstraat in oud-Amsterdam. De brand zelf, hoe hevig ook, was niet spectaculair. De gevolgen echter wa ren tragischer dan in Amsterdam in vele jaren is voorgekomen: nadat het vuur was geblust werden in het uitgebrande huis de stoffelijke overschotten van een gezin van vijf personen gevonden. De ze slachtoffers waren de 42-jarige chauf feur Gerrit Worst, zijn 39-jarige vrouw Johanna Worst-Lauffer en hun drie zoons, de negentienjarige tweeling Jacob en Gerrit de een bankwerker, de ander schilder en de zestienjarige Johan die nog op school ging. De overige bewoners van het huis wa ren luid gillend uit de ramen aan voor- en achterzijde op straat gesprongen. En kelen bleven daar gewond liggen in de stromende regen. Van hen zijn in ernsti ge toestand in een ziekenhuis opgenomen de 28-jarige bewoner van de tweede ver dieping, G. van der Veen, diens schoon zuster J. P. van der Kleij (23 jaar) en haar eenjarige baby. Minder ernstig letsel bij de valparti Brandweerlieden en broeders van de G.G. en G.D. dragen een van de slachtoffers van de brand naar een gereedstaande ziekenwagen. De vrouwen van twee Nederlanders die in België gevangen worden gehouden, hebben minister Luns om tussenkomst verzocht. Het betreft de Amsterdamse foto-journalist K. Wessing en diens vriend de chemische student M. P. van Albeda. De heer Wessing was in opdracht van een Nederlands ochtendblad naar Genk in België gegaan om daar foto's van de on geregeldheden te maken. Hij was verge zeld de heer Van Albeda. Hun vrouw wen lazen later in de kranten dat zij wa ren gearresteerd. Mevrouw Wessing heeft zondag haar man in de gevangenis in Tongeren ge sproken. Hij vertelde haar, dat zijn vriend Albeda met de menigte wegvluchtte toen er een traangasbom dicht in zijn nabij heid viel. Hij werd toen aangehouden. Toen de heer Wessing, de politie wilde meedelen, dat de heer Albeda niets met de rel te maken had, werd ook hij aan gehouden. Er zou nog geen duidelijk geformuleer de officiële beschuldiging tegen de twee Nederlanders zijn ingebracht, maar vol gens de Belgische bladen zouden zij er van worden beschuldigd de ongeregeld heden te hebben uitgelokt om foto's te kunnen maken. De Zwolse hoofdinspecteur van politie J. Pruis heeft zaterdagavond een blauw oog opgelopen toen hij in de trein van Alme lo naar Zwolle zes mannen, die de pas sagiers hinderden, tot kalmte probeerde te manen. De passagiers vluchtten naar een ande re coupé voor het lawaai dat de heren, die menig biertje ophadden, produceer den. Hoofdinspecteur Pruis maakte zich als politiefunctionaris bekend, toen de knapen een agressieve houding aanna men. Dat weerhield een Van hen niet hem een vuistslag toe te dienen. Bij aankomst in Zwolle is het zestal ingerekend. De mannen zijn afkomstig uit Veendam, Winschoten, Oude Pekela en Nieuwe Pekela. In navolging van de arbeidsvitaminen, die kennelijk stimulerend werken op de prestaties van huisvrouwen en van werk nemers op honderden Nederlandse bedrij ven, heeft de lichte muziek nu ook haar intrede op school gedaan. In Vlijmen werden de vijfhonderd leer lingen van een lagere school zaterdag tijdens het speelkwartier op vrolijke mu ziek vergast. Bij wijze van experiment zullen er voorlopig gedurende allr pauzes platen worden gedraaid, waarmee deze Brabantse school een landelijke primeur heeft. Ned. Herv. Kerk Beroepen te Delfstrahuizen c.a. W. A. Soesan te Eierland (Texel); te Okken- broek W. P. J. Osinga te Ilpendam c.a. Geref. Kerken Beroepen te Hoogeveen (6e pred.pl.) J. D. van Veen te Maarssen. Geref. Gemeenten Beroepen te Vlissingen A. W. Verhoef te Barneveld. Bedanks voor Borssele G. Schipaanboord te Apeldoorn. hadden de dertigjarige heer G. J. Cra mer, de 21-jarige mevrouw C. van der Veen-Van der Kleij en het echtpaar J. L. Verbeek-Eggens (28 en 27 jaar) opge lopen. De Bethaniëndwarsstraat is een smal stil zijstraatje van de Oude Hoogstraat, evenwijdig lopend aan de Oudezijdsach- terburgwal. Door het vele erin verwerkte hout en de in het verleden ontstane vaak vreemde doorverbindingen, zijn de hui zen uiterst brandbaar. Het vuur is ver moedelijk ontstaan in het trappenhuis van het onder een trapgeveltje liggende huis op nummer 1. Rook en vuur vonden zeer snel een weg naar een zolderverdie ping van het huis op nummer 3, die door middel van een trap verbinding had met de derde etage van het eerste pand. De brand moet zondagmorgen om streeks half vijf zijn ontstaan. Op de centrale seinzaal van de brand weer rinkelde het alarm om 4.41 uur pre cies. Het feit dat er reeds vlammen uit sloegen, maar vooral de dichte bebouwing in dit stadsdeel deed de brandweer be sluiten met groot materieel uit te rukken. Er reden twaalf brandweerwagens naar de brand, waaronder vijf motorspuiten en twee ladderwagens. De blusboot Jan van der Heyden voer uit het IJ op naar de Oudezijdsvoorburgwal, om bij te staan in de levering van bluswater. Zo snel grepen dep Vlammen om zich heen dat de brandweerlieden het huis niet konden betreden. Uit de verklarin gen van de op straat liggende gevonden en de overstuur zijnde omwonenden was niet op te maken of zich nog mensen in het brandende huis bevonden. Deze vrese lijke ontdekking werd pas gedaan toen men tegen half zes de brand meester was. Twee wachtmeesters eerste klasse van de rijkspolitie groep Heer zijn zaterdag morgen om het leven gekomen toen hun auto in Cadier en Keer in een flauwe bocht van de weg raakte en tegen een boom botste. De 39-jarige gehuwde wachtmeester J. Jansen uit Amby, vader van vier kinderen, en zijn 26-jarige on gehuwde collega A. Hei je uit Heer waren op slag dood. Op de Veurse Straatweg te Leidschen- dam is een personenauto als gevolgd van de enigszins natte weg geslipt en tegen een boom gebotst. De naast de bestuur der gezeten achttienjarige zeeman C. M. van Aartsen uit Voorschoten werd door de botsing uit de wagen geslingerd. Hij overleed in het ziekenhuis. De 75-jarige mevrouw J. van Barne veld uit Veenendaal is zaterdag, toen zij te voet de Adriaan van Ostadelaan over stak, aangereden door een personenauto. Zij werd met een beenbreuk en een sche- delbasisfactuur naar het Julianazieken- huis te Veenendaal overgebracht waar zij zondagnacht aan haar verwondingen bezweek. Prinses Beatrix en haar verloofde zijn zondagmiddag omstreeks half zes op de vliegbasis Soesterberg teruggekeerd van hun wintersportvakantie. Advertentie Prijzen van 15 zijn gevallen op nummers eindigende op 9 50 zijn gevallen op nummers eindigende op 490 100 zijn gevallen op nummers eindigende op 965 200 zijn gevallen op nummers eindigende op 897 400 zijn gevallen op nummers eindigende op 610 1000 zijn gevallen op nummers eindigende op 5554 Een prijs van 2000 is gevallen op het nummer 011332 Een prijs van 2000 is gevallen op het nummer 038601 Een prijs van 2000 is gevallen op het nummer 026538 Een prijs van 2000 is gevallen op het nummer 047103 Een prijs van 2000 is gevallen op het nummer 014989 Een prijs van 5000 is gevallen op het nummer 023945 De prijs van 30.000 is gevallen op het nummer 061395 LET WEL op dit nummer zijn twee prijzen gevallen. Een hevige vechtpartij in een café in de Jonkerfransstraat 13 in Rotterdam heeft zondagavond bijna een slachtoffer geëist. Twee Rotterdammers, die beiden nogal het een en ander hadden gedronken, raakten er om een kleinigheid slaags. Een 34-jarige loodsbaas uit de Maasstad moest daarbij dermate ernstige vuistslagen in casseren dat hij een schedelbasisfractuur opliep. De politie heeft de man gearres teerd die de slagen had uitgedeeld. Het was een 28-jarige koopman, eveneens uit de Maasstad. Het is de politie van het Duitse plaatsje Tudderen in de nacht van vrijdag op za terdag gelukt de auto van een in België wonende twintigjarige Nederlander klem te rijden en de man te arresteren. Een tweede inzittende van Belgische nationali teit werd eveneens aangehouden. Aan de arrestatie was een wilde ach tervolging vooraf gêgaan door Nederland se en Duitse politiepatrouilles van de Belgische grens bij Maastricht af door bij na geheel Zuid-Limburg en een stuk van het Duitse grensgebied. De aangehoudenen worden verdacht van een aantal ernstige misdrijven waar onder een overval op het kantoor van de bank van België in Eysden en een schietpartij in het Belgische Opgrimbie, waarbij één persoon door een kogel uit een pistoolmitrailleur wend gewond. (Van onze correspondent) TILBURGDe 53-jarige Tilburgse wet houder N. Pontzen, (K.V,P,) die de por tefeuille van Onderwijs en Cultuur be heert, heeft na 12 jaar genoeg van het wethoudersschap. Hij vond de debatten tijdens de laatste begrotingsbehandeling van een bijzonder laag gehalte en boven dien is hij het niet eens met de manier waarop de K.V.P. de kandidatenlijst voor de komende raadsverkiezingen opstelt. De heer Pontzen heeft zich niet meer her kiesbaar gesteld en wil zich weer gaan wijden aan zijn architectenbureau. Hoe zal op de huwelijksdag van prinses Beatrix het weer in Amsterdam zijn? Jhr. Ellemeet, secretaris van de kerkcom- missie voor het huwelijk, heeft pogingen gedaan om achter de bedoelingen van de weergoden op 10 maart te komen. De zon schijnt op 10 maart gemiddeld ruim 3,5 uur. In de gehele maand maart pleegt de zon zes dagen geheel verstek te laten gaan. Die zes zijn voor het grootste deel geconcentreerd in de eerste helft van de maand. Dat heeft dr. H ten Kate adjunct-directeur bij het K.N.M. medegedeeld. Wat de hoeveelheid regen betreft maart de droogste maand van het jaar. Het regent in maart gemiddeld 42 uur, een gemiddelde van vijf kwartier regen per dag. In de Bilt was het op 10 maart in 1965, 1964 en 1961 droog. Het aantal dagen waarop er in maart een milimeter of meer regen valt, is negen. Dit houdt in dat er 70 percent kans is dat het droog zal zijn, aldus dr. Ten Kate. Wat de temperatuur in maart aangaat is er een ruime mate van variatie moge lijk. In de vroege ochtend van 6 maart 1961 werd in De Bilt een temperatuur ge meten van 17 graden onder nul. Op 10 maart 1931 vroor het 's nachts elf gra den. Maar het kan ook 17 graden boven nul zijn. De gemiddelde dagtemperatuur is ongeveer 8 graden, Dr. Ten Kate acht het zeer onwaarschijnlijk dat het op 10 maart overdag zal vriezen. Een progno se blijft echter ondanks alle statistieken een slag in de lucht. „Op 9 maart we ten we meer", aldus dr. Ten Kate. Uit de kamer van een in het Hilton-ho tel in Amsterdam verblijvend Ameri kaans echtpaar is het afgelopen week einde een groot aantal sieraden, waaron der ringen, parel-coliers en clips gestolen. Volgens het echtpaar vertegenwoordigt het gestolene een waarde van circa honderdduizend dollar. De cassette, waarin de kostbaarheden lagen, bleek te zijn opengebroken. De po litie stelt een onderzoek in. Te duur. De Tweede Kamer-leden Koe koek (B.P.) en Peschar (P.v.d.A.) heb ben in schriftelijke vragen aan respec tievelijk de minister van Volkshuisves ting en Ruimtelijke Ordening en de be windsman van Economische Zaken en diens staatssecretaris hun aandacht ge vestigd op huns inziens te dure huizen en te hoge plaatsingskosten voor c.v.- ketels (gas). f Prof. Coolhaas overleden. In Wageningen is overleden prof. dr. ir. C. Coolhaas, van 1948 tot 1961 hoogleraar in tropi sche landbouwplantenteelt aan de land bouw hogeschool. P. v. d. A.-jongeren over Vietnam. De federatieraad van de federatie van jon gerengroepen van de Partij van de Ar beid heeft op een in Utrecht gehouden vergadering een resolutie aangenomen, waarin de hervatting van de Ameri kaanse bombardementen op Noord-Viet- nam wordt veroordeeld. Buitenlandse persvereniging. De heer H. Kersting (AP) is gekozen tot president van de buitenlandse persvereniging in ons land als opvolger van de heer H. George Franks, ondermeer correspon dent van de Daily Mail. Stadsschouwburg, dinsdag 20 u.: Toneel groep Ensemble met „Struisvogeleieren1 van André Roussin. Regie: Guus Ver- straete." BIOSCOPEN Cinema Palace, 14 en 20 u.: „Spartacus" 14 j. Frans Hals, dinsdag 20 u.: „Veel liefs uit Moskou", 18 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „Eddie slaat ze door deuren en ruiten", 14 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „10.32", 14 j. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u.: „Sex k la minuut", 18 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „De eerste mensen in de maan", 14 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „Huwelijk in Italiaanse stijl", 14 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum: (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16e tot en met de 19e eeuw waaronder Hals' mees terwerken. Dagelijks geopend van 10-17 u. Zondags van 13-17 u. Prentenkabinet: keuze uit eigen verza meling. Dagelijks van 10-17 u. en zondags van 13-17 u. Teylers Museum, (Spaarne 16): Perma nente tentoonstelling van schilderijen 19e en 20 ste eeuw. Tekeningen van de Hol landse, Italiaanse en Franse school. Fos sielen e.d. Dagelijks behalve zondag en maandag van 10 tot 16 u.; zondag van 13 tot 16 u. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunstnij verheid. Dagelijks (behalve maandag) van 10-12.30 u. van 13.30-17 u.; zon- en feest dagen van 14-17 u. De Waag (hoek Spaarne/Damstraat) Expositie van werk van Simon Busé en Michel van Overbeeke. Dagelijks van 14- tot 17 u. en zaterdag en zondag van 13 tot 17 u. Artificia (Heemstede): expositie van gra fiek van Rob Clous en keramiek van Otto Heuvelink. Dagelijks van 9.30 tot 18 u. In 't Goede Uur (Korte Houtstraat) Ex positie van grafiek van Loes van Goor. (Tot 1 maart). Dagelijks van 10-19 u. en van 20-22 u. en zondags van 14-17 u. en van 20-22 u. Kunstcentrum „De Ark", (Nieuw Hei ligland 1-3): Bootzaal: „100 ambachten" van Jan Luyken. Dagelijks geopend van 10 tot 20 u. Klassiek grammofoonplaten- concert van 20 tot 22.30 u. Dinsdags geslo ten. Expositie van schilderijen en wand kleden van Gerrit van Dijk, Dirk Müller, Berend Pasman en Fred v. d. Wal. Tot 26 februari. Woonhuis Jacobus van Looy, geopend op donderdag van 10 tot 12.30 en 13.30 tot 17 u. Zon- en feestdagen van 14 tot 17 u. Museum van Looy: De expositie „P. C. Kloes-70 jaar". Dagelijks van 10-17 u. en zondags van 13-17 u. Tot 28 februari. Galerie De Kastanjeloot (Wüstelaan 32, Santpoort): Expositie van houtsneden van Aimée Crince le Roy. Dagelijks van 9 tot 17 en 19 tot 21 u. Tot 20 februari. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" i de krant van vrijdag 4 februari). De animo van het treinreizende publiek voor het goedkope avondretour van de Nederlandse Spoorwegen was op de eer ste avond van dit nieuwe voordeel (zater dagavond) niet bijster groot. Op een aan tal stations werden meer kaartjes dan normaal verkocht, elders was de drukte normaal. De goedkope avondretours voor de prijs van een enkele reis plus een kwartje zijn niet op vrijdag- en zondag avond verkrijgbaar. De nieuwe tarieven van de spoorwegen zijn vrijdag ingegaan. De spoorwegen hebben de indruk, dat het goedkope avondretour nog onvoldoen de is ingeburgerd. Voorts zijn er kenne lijk treinreizigers, die niet op een voor deeltje belust zijn. Zaterdagavond was er althans een klant, die niet wilde wach ten op het uitschrijven van een trein kaartje, omdat nog niet voldoende bedruk te kaartjes aanwezig zijn. Hij gaf de voor keur aan een gewoon retour. Rotterdam. Doctoraal examen: H. A. C. Kerckhof (Wassenaar), G. Krol (Rotter dam). MAANDAG 7 FEBRUARI Heden geen filmvertoning in de bioscopen. Galerie „De Kastanjeloot", Wüstelaan 32, Santpoort-Z„ dagelijks van 9 tot 17 u. en van 19 tot 21 u.: Expositie houtsneden, vervaardigd door Aimée Crince Le Roy; de tentoonstelling is tot 20 februari. Cultureel Centrum, Moerbergplantsoen, IJmuiden, Nederlandse Vereniging voor Sexuele Hervorming, bibliotheek en in lichtingencentrum, geopend iedere maan dagavond van 19.30 tot 20.45. DINSDAG 8 FEBRUARI City, 20 u.: Een mes in het water", in de filmserie van de Velser (Kunstkring. Paviljoen Schoonenberg, Minister Van Houtenlaan, 20 u.: voorlichting kaartlezen door J. G. Swier voor IJmuiden auto mobielclub „De Rijmonders." Galerie „De Kastanjeloot", Wüstelaan 32, Santpoort-Z., dagelijks van 9 tot 17 u. en van 19 tot 21 u.: Expositie houtsneden, vervaardigd door Aimée Crince Le Roy; de tentoonstelling is tot 20 februari. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 uur en 14 tot 16.30 uur. Stadhuis, Plein 1945, IJrouiden-Oost, is te bezichtigen op werkdagen van 10 tot 12 uur. Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 10 tot 12.30 en 14.30 tot 17.30 uur; filiaal Velsen-Noord: 19 tot 21.15 uur. R.-k. Openbare leeszaal en bibliotheek, Willemsbeekweg 96: 10 tot 12 en 14.30 tot 17.30 uur. Stichting Huishoudelijke en gezinsvoor lichting, spreekuur leidster: van 9.30 tot 12 uur in de Willebrordstr. 102 te IJmui den, telefoon 02550-7715. Federatie Bejaardenzorg Velsen, sociaal advies voor bejaarden, spreekuren: IJmui den en omgeving, van 9 tot 10 u. in het Cultureel Centrum. Moerbergplantsoen 22, tel. 02550-5010; Velsen-Noord, van 11 tot 12 u. in de gemeentelijke vergaderzaal aan de Smidt van Gelderstr. 5, tel. 02510-2550; Santpoort, van 15 tot 16 u. in het gebouw Cusa, Hoofdstraat 117, Santpoort-Noord, tel. 02560-8014; verder volgens afspraak; secretariaat, Hoofdstraat 117, Santpoort- Noord. Advertentie i centrale verwarming MAANDAG 7 FEBRUARI Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „De naakte wereld." Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Blond en brutaal". W.B. Theater. 20 uur: „Waar de stengun regeert". Huize Scheybeeck, 20 uur: Toneelcursus voor jongeren, o.l.v. Gelyn Molier. Sportfondsenbad, Kuikensweg 84, ge opend van 19-21.30 uur en 20-21.30 uur. Galerie Boumans, Breestraat 122: Expo sitie collages en wandkleden door Lies Guntenaar. Kennemer Oudheidkamer, ing. Stum- phiusstraat, te bezichtigen van 19-21.30 u. Openbare leeszaal, Hendrik Burger straat 70, geopend van 15 tot 17.30 en 19 tot 21.30 uur. R.-k. leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 15-18 uur en 19-21 uur. Oosterwük, openbare leeszaal geopend van 1416 uur; r.k. leeszaal geopend van 1416 uur. Meerestein, openbare leeszaal geopend van 1417 uur; r.k. leeszaal geopend van 1417 uur. DINSDAG 8 FEBRUARI Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „De naakte wereld." Luxor Theater, 19 en 21.15: „Blond en brutaal." De Opgang, Florastraat, 20 uur: Bijeen komst Smalfilmclub IJmond Dobbel Acht. Aula Pius X-college. 20 uur: Toneelavond Theatre d'amour." Huize Scheybeeck, 19.30 uur: Cursus Creatief spel voor jongeren van 13-15 jaar, o.l.v. Saskia Verwayen. Creatief Centrum, Hoflanderweg 104. 16.30 uur: Jeugdcursus boetseren en beeld houwen; 20 uur: Idem voor ouderen, door Kennemerstaten. Sportfondsenbad, Kuikensweg 84, ge opend van 7-17.30 uur; 20-21.30 uur. Galerie Boumans, Breestraat 122: Expo sitie collages en wandkleden door Lies Guntenaar. Stichting voor Huishoudelijke- en Ge zinsvoorlichting, Akerendamlaan 16, spreekuur elke dinsdagmorgen van 10-11 uur, tel. 24276. Openbare leeszaal, Hendrik Burger straat 70, geopend van 15-17.30 uur. R.k. leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 15-18 en 19-21 uur. Oosterwijk, openbare leeszaal geopend van 14-16 uur; r.k. leeszaal geopend van 14-16 uur. Meerestein, openbare leeszaal geopend van 14-17 uur; r.k. leeszaal geopend van 14-17 uur. De Britse sleepboot „Masterman" is zondagavond na een aanvaring op de Humber met de Nederlandse drijvende bok „Global Adventurer" gezonken. Eni ge zeelieden van de „Masterman" vielen in het water maar werden gered. De „Masterman" was met de sleepboot „Merckastman" de „Global Adventu rer" te hulp gekomen toen een bouwwerk in de rivier, waarbij gebruik van de bok gemaakt, instortte. De „Masterman" raakte tussen het bouwwerk en de „Glo bal Adventurer" bekneld. De „Global Adventurer" is eigendom van de Nederlandse Vracht en Tank- vaartmaatschappij n.v. te Willemstad op Curagao. VVWAAAAAAA/UWAAfWVVWWVVWWVUVVMWVWVUVVVVVVVU WWWWWWAAAfWWWWWWWWWWWMWWWWWWWWWWW Het K.N.M.I. deelt mee: Gedurende het weekeinde bleef het weer zeer zacht voor de tijd van het jaar. De maximum temperatuur in De Bilt op za terdag en de minimumtemperatuur in de racht van zaterdag op zondag bereikten recordwaarden. De luchtdrukverdeling wordt bepaald door lagedrukgebieden, die zich van de oceaan via de Noordzee en Scandinavië naar midden-Rusland uit strekken. Noordelijk daarvan staat een oostcirculatie met transport van zeer kou de continentale lucht. Zuidelijk ervan handhaaft zich een westelijke circulatie met transport van zachte oceaanlucht. In de afgelopen nacht heeft het front, dat gisteren juist boven midden-Nederland tot stilstand kwam en langdurige regen ver oorzaakte, ons land verlaten. Bovendien verplaatste zich een koufront, dat de voorste begrenzing vormt van de Scandi navische winterkou, over de Noordzee naar het zuiden. Het ziet er naar uit dat dit front tot het waddengebied of de noordelijke pro vincies zal doordringen. Tegelijkertijd daalt de luchtdruk bij Ierland, in de Ka naalzone en in de Golf van Biscaye. Ver wacht wordt dat van het zuidwesten uit weer een storing naderbij komt, die het kamende etmaal regen zal veroorzaken en misschien in het uiterste noorden tij delijk natte sneeuw. De wind draait naar zuidwést tot zuid, in het noorden van het land mogelijk naar zuidoost. Maximum- en minimum M 1 s temperaturen -O+J Pinnen- en buitenland •3 o ca E Den Helder geh. bew. W 7 5 Ypenburg zw. bew. w 9 Vlissingen zw. bew. wzw 10 5 Eelde geh. bew. w 9 6 De Bilt zw. bew. wzw 10 6 Twente geh. bew. w 10 7 Eindhoven zw. bew. wzw 13 7 Z.-Limburg geh. bew. wzw 14 7 Helsinki sneeuw ono -16 -20 Stockholm sneeuw n -11 -13 Oslo onbewolkt nw -9 -18 Kopenhagen zw. bew. nw 6 0 Aberdeen sneeuwbui wnw 11 -0 Londen zw. bew. zw 11 5 Amsterdam zw. bew. w 9 6 Brussel zw. bew. w 13 7 Luxemburg zw. bew. w 13 6 Parijs zw. bew. w 13 8 Bordeaux mist z 16 6 Grenoble onbewolkt nw 15 7 Nice half bew. nw 14 8 Berlijn regenbui wzw 11 8 Frankfort zw. bew. zw 15 6 München geh. bew. wzw 16 7 Zürich regen wzw 13 5 Genève regenbui wzw 15 7 Locarno geh. bew. nw 9 3 Wenen zw. bew. wnw 13 3 Innsbruck geh. bew. w 8 -4 Belgrado onbewolkt zzw 9 -2 Athene onbewolkt ono 16 Rome zw. bew. zo 16 3 Barcelona licht bew. n 14 6 Madrid mist windst. 13 2 Mallorca mist windst. 17 7 Lissabon motregen z 18 12 Dinsdag 8 februari Zon op 08.09 uur; onder 17.40 uur. Maan op 21.43 uur; onder 09.51 uur. Maanstanden Laatste kwartier 12 februari 09.53 uur Nieuwe maan 20 februari 11.50 uur Eerste kwartier 28 februari 11.16 uur Hoog en laag water in IJmuiden Maandag 7 februari Hoog water 4.54 uur en 17.11 uur. Laag water 0.40 uur en 13.05 uur. Dinsdag 8 februari Hoog water 5.42 uur en 17.58 uur. Laag water 1.28 uur en 13.53 uur. I Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 2