Davo balanceert door grote fouten op rand van afgrond BEDRIJFSAUTO'S 3 t/m 13 lebniaii m Debacle met omschakeling op nieuwe gashaarden In Westduitse Metaal wordt al gestaakt JÉ3L Vijf min. verlies, reserves uitgeput „Veel hangt af van resultaat voorjaarsbeurs" Robeco weer 9.25 plus 2V% bonus SCHEEPVAARTBERICHTEN Ook Drukkerij De Boer streeft naar coupures van 100 49' Wm. Barendsz nu definitief weg Kort economisch nieuws van licht bestel tot zwaar transport, lie? WOENSDAG 9 FEBRUARI 1966 11 geopend van 10-17 uur en van 19-22 uur. Zaterdag en zondag van 10-17 uur. Davo-directeur Slechte ontvangst Geloof Toekomst 1» S"r. s m m Gisteren op het Damrak Stemming van heden 'Rlaalrtvhoêd-!'! as WALL STREET: Herstel na fors verlies Grote beleidsfouten van het bestuur zijn de Davo Haardenfabrieken n.v. in Deventer en Coevorden, over 1965 komen te staan op een zeer aanzienlijk verlies van naar schatting vijf miljoen gulden, na afschrijvingen ten be drage van 1,1 miljoen gulden. Dit verlies is zo groot dat ook na verreke ning met de redelijke resultaten van de Ubbink-maatschappijen de gehele concernreserves van de combinatie Ubbink/Davo n.v. in Doesburg ad ruim vier miljoen gulden als verloren moeten worden beschouwd. De uiterst slechte gang van zaken bij Davo heeft er niet alleen toe geleid dat tegen het einde van 1965 voor de gehele groep een bankroet dreigde, dat met steun van de overheid althans voorlopig kon worden voorkomen, maar ook dat de Davo thans nog langs het randje van het liquiditeitsravijn balan ceert. Voor de Ubbink-maatschappijen kon het gevaar van een faillissement definitief worden bezworen. De verliesgevende situatie bij Davo duurt echter ook in 1966 i\og voort. Er wordt op het ogenblik hard gewerkt aan een oplossing, die het voortbestaan van de onderneming moet garanderen, maar het is nog geenszins zeker dat het bestuur In zijn opzet zal slagen. Deze mededelin gen, die het bestuur van Ubbink-Davo gis teren tijdens een buitengewone aandeel houdersvergadering heeft gedaan, vorm den het uitgangspunt van een ruim 2!/i uur durende discussie. De commissarissen hebben zich in deze moeilijke situatie verzekerd van de bij stand van een adviseur, de heer H. Meij er, die diverse commissariaten vervult en zich op het gebied van de sanering van ondernemingen (o.a. Excelsior in Schie dam) een zekere reputatie heeft verwor ven. De heer Meijer bracht aandeelhou ders verslag uit van zijn bevindingen. Het bedrijf heeft volgens hem wat de liquidi teit betreft te lang aan een afgrond ge staan. Wel heeft het bestuur getracht kortlopende schuld om te zetten in schuld op lange termijn, maar dit is niet gelukt. De geldschieters van Davo zijn op het ogenblik niet bereid verder ook maar één cent in het bedrijf te steken. Het onroe rend goed-bezit van Ubbink-Davo is ge heel bezwaard. De schuldeisers staan zich te verdringen om hun geld, zodat bij Davo de telefoon roodgloeiend staat. Advertentie bedrijfsautomobielen j chassis aanhangwagens|opleggers|autobussen| touringcars]bestelwagens|microbussen| combinatiewagens Iziekenauto's en auto's voor brandweer, reinigings- en andere bijzondere doeleinden) accessoires| onderdelen| gereedschappen) garage-uitrustingen AMSTERDAM Bij de N.V. Davo Haardenfabriek in Deventer en Coevorden, een dochteron derneming van het Ubbink-Davo Concern, is gisteren een begin gemaakt met een zes tot acht weken durend programma van werktijdverkorting, waarbij in totaal omstreeks 500 werknemers betrokken zijn. Van het ministerie van economische zaken was hiertoe toestemming verkre gen. De werktijdverkorting dient om de pe riode te overbruggen, die nodig is om de voorraden oude haardmodellen weg te werken en tevens de aanloopperiode van de nieuwe modellen te overbruggen, zo verklaarde ons de directeur, de heer J. de Blij. De heer De Blij zei dat de ge nomen maatregel een voor de liquiditeit van het bedrijf zo gunstig mogelijke aan passing beoogt. De 500 betrokken werkne mers, die afwisselend een week werken en een week thuisblijven, worden tijdens de aanpassingsperiode normaal doorbetaald. Of er na deze periode alsnog ontslagen zullen vallen in Deventer of Coevorden, hangt af van de orders, die tot 15 april zullen binnenkomen. In de afzetverwach- tingen van de directie speelt de voorjaars beurs in Utrecht een belangrijke rol. Davo heeft in Deventer twee fabrieken, waaronder is begrepen de dochteronder neming N.V. Deventer Ijzergieterij. Ver der beschikt de onderneming over twee fabrieken in Coevorden. In totaal werken er bij Davo tussen de 570 en 580 man, ongeveer gelijkelijk verdeeld tussen De venter en Coevorden. Allereerst is het noodzakelijk dat een regeling wordt getroffen met de geld schieters. In de loop van deze maand hoopt het bestuur dan ook klaar te zijn met een plan, dat een inzicht geeft in de mogelijkheden tot voortzetting van het bestuur en dat aan de geldschieters zal worden voorgelegd. Deze regeling moet Davo de adempauze verschaffen, die no dig wordt geacht om de huidige moeilijk heden te boven te komen en de produktie opnieuw te organiseren. Hierbij wordt ge dacht aan een snelle consolidatie, het zo sterk mogelijk drukken van de kosten, het bereiken van de grootst mogelijke efficiency en produktiviteit en een samen werking van Davo binnen de vakgroep. Inmiddels is bij de Davo-fabrieken in Deventer en Coevorden, zoals bekend, een werktijdverkorting doorgevoerd waarbij 500 van de in totaal 570 werknemers zijn betrokken. Hierover zei de voorzitter, ir. J. C. Keiler, dat het op dit ogenblik de beste oplossing is. „In dit opzicht zou den we eerder nog wat verder kunnen gaan, maar daarover kan ik thans niets anders zeggen", zo voegde hij eraan toe Ir. Keiler ging diep in op de oorzaken van de debaccle bij Davo. Hij wees op de algemene moeilijkheden, die gepaard gin gen met de omschakeling op een geheel nieuw produkt, i.e. gashaarden in plaats van de tientallen jaren lang gefabriceerde kolen- en oliehaarden. Op het moment van de omschakeling werd in Coevorden een nieuwe fabriek gebouwd en ingericht, waarvan de financiering veel te scherp was geschied, namelijk met inbegrip van toekomstige winstverwachtingen. Tegen de verwachtingen in werden de nieuwe modellen gashaarden door het pu bliek zeer slecht ontvangen en verzuimde het bestuur maatregelen te nemen om de kosten aan te passen aardde moeilijke si tuatie, die daarna ontstond. Bovendien heeft de Davo begin 1965 een wijziging gebracht in haar afzetpolitiek. Met uit schakeling van de groothandelaren, waar mee zij voorheen zaken deed, werd toen rechtstreeks aan detaillisten geleverd. Volgens de directeur, de heer J. de Blij, heeft deze laatste factor de resultaten wel nadelig beënvloed, maar kan zij niet ver antwoordelijk worden gesteld voor de de- satreuze ontwikkeling. De heer Meijer noemde echter de verandering in de af zetkanalen, naast de zeer slechte ont vangst van de modellen, de oorzaak van de z.i. abnormaal grote verliezen. Hij zei verder het te betreuren dat commissaris sen niet eerder hebben ingegrepen, want dan waren deze verliezen niet in die mate gekomen. Ook volgens de president-commissaris zijn er grote fouten gemaakt. De directie had nooit mogen komen met het te scherp gefinancierde uitbreidingsplan in Coe vorden en de raad van commissarissen had dit plan nooit goed mogen keuren. Verder heeft de directie gefaald bij het aantrekken van modellen gashaarden. Toen de moeilijkheden zich eenmaal openbaarden hadden commissarissen bo vendien tijdig op aanpassingmaatregelen en een inkrimping van de produktie moe ten aandringen. „Wij geloofden echter van maand tot maand dat de toestand in ons voordeel zou omslaan", aldus ir. Keiler. De beleidsfouten hebben zeer ernstige moeilijkheden tot gevolg gehad. Niet al leen namen de liquiditeitsproblemen in Deventer zienderogen toe, maar deze hadden ook hun weerslag op de bevredi gend lopende gieterij van Ubbink in Does burg. De gieterij stond voor noodzakelij ke investeringen, die echter niet konden worden gedaan omdat Davo alle middelen opslokte. De resultaten van Ubbink in 1965 bleven daarom belangrijk onder het mogelijke. De moeilijkheden namen ten slotte zodanige vormen aan dat, gezien de verwevenheid van het concern, tegen het einde van 1965 voor een algemene deconfiture moest worden gevreesd. Dit Het Rotterdamsch Beleggingsconsor tium (Robeco) stelt aandeelhouders voor het dividend over het jaar 1965 te bepa len op 9,25 (onv) per aandeel. Bij aan vaarding van het voorstel zal dit dividend worden betaald over het in 1965 met 2% percent agiobonus vergrote kapitaal. Daar in november reeds een interim-di vidend van 4 is betaald, zal de slotuit- kering 5,25 per aandeel bedragen. Voorts wordt voorgesteld wederom 2% percent in aandelen ten laste van de agioreserve uit te keren. De netto-winst over 1965 bedroeg ƒ77.969.346 (over 1964: ƒ69.453.398). Per ultimo 1965 bedroeg ƒ77.969.346 (over 1964: ƒ69.453.398). Per ultimo 1965 ston den 8.392.000 aandelen Robeco uit, tegen 7.436.000 het jaar daarvoor. Het jaarver slag over 1965 zal op 15 maart verschij nen, de vergadering is op 30 maart gevaar is toen met hulp van de over heid afgewend. De overheidssteun kon niet recht streeks aan Davo worden verleend, om dat de regering van mening was dat er te veel capaciteit is in de haardenindustrie. De hulp richtte zich op de Ubbink-giete- rij, de enige in Nederland waar auto onderdelen worden gemaakt, „een uniek bedrijf dat men voor de nationale econo mie wilde behouden". Van de Nationale In vesteringsbank (Herstelbank) ontving Ub bink 'n lening, terwijl zij de bank een deel neming in 't kapitaal toestond in de vorm van 1.000 7 1/4 percent cumulatief pre ferente aandelen. Ubbink was hierna in staat de bankschuld en de schuld aan de moedermaatschappij Ubbink-Davo af te lossen, zodat de onderlinge verwevenheid binnen het concern was verbroken en een déconfiture van de ene werkmaat schappij de andere niet langer kon scha den. Ubbink-Davo verkreeg hierbij midde len, die in Deventer weer enig soelaas brachten. Bij Davo zijn momenteel maatregelen gepland om bij een omzet, die 35 percent hoger ligt dan de bescheiden verkopen van 1965 een sluitende rekening te krij gen. Ir. Keiler zei dat men deze omzet waarschijnlijk wel zal halen. Een nieuw en waarschijnlijk beter model gashaard is in een vergevorderd stadium van ontwik keling. Van de „streefomzet" voor het lopende jaar is bovendien al veertig per cent door vaste orders gedekt. Voor de toekomst van Davo is bepalend of met het nieuwe model de smaak van de mas sa wordt geraakt. „Doen we dat niet, dan is het met ons afgelopen", aldus ir. Kei ler. De goede ontvangst van de modellen is overigens met alle menselijk en zake lijk mogelijke zekerheden omringd. In de huidige wederom aanzienlijke voorraad onverkochte haarden schuilt nog enige risico, maar sedert november 1965 is Davo weer op de grossiers overge stapt, terwijl de samenwerking met de Steenkolen Handels-Vereeniging op het gebied van de afzet goed floreert. (Van onze correspondent) De steeds dreigender wordende loon conflicten in de Duitse metaalindustrie leidden gisteren tot de eerste waarschu wingsstakingen van een half uur in Ba- den-Würtemberg. 30.000 arbeiders in Mannheim en omgeving legden het werk neer. Fabrieken als die van Daimler Benz en Brown Boverie werden door de stakingen getroffen. Kort daarvoor waren de loononderhandelingen in Hessen en Ba- den-Würtemberg afgebroken. Ook in Noordrijnland-Westfalen houden functio narissen van Duitse vakhonden waarschu wingsstakingen voor mogelijk. Hier loopt het gerucht dat ook een eis tot loonsver hoging van minder dan 5 percent door de werkgevers van de hand gewezen is. In Baden-Würtemberg waar een eis van 5,4 percent loonsverhoging was afge wezen hebben de vakbonden sterk de indruk dat de werkgevers er op uit zijn de eis tot arbeidstijdverkorting op de lan ge baan te schuiven. De werkgevers ver klaren in dit verband dat de arbeidstijds kwesties op bondsniveau moeten worden opgelost, en niet door ieder land afzon derlijk worden geregeld. De situatie in de industrie ziet er drei gend uit. Vele grote vakbonden hebben op korte termijn hun tariefverdrag opge zegd. Zij eisen voor hun arbeiders een deel in de gestegen welvaart, die te reali seren zou zijn door loonsverhoging en ar beidstijdverkorting. Maar de werkgevers zijn het niet met de welvaartsvoorstellin gen van de vakbonden eens. De werkloosheid in de Verenigde Staten heeft in januari met vier percent het laagste punt sinds negen jaar bereikt. Koning Boudewijn der Belgen heeft de heer H. J. de Koster, voorzitter van het Verbond van Nederlandse Werkgevers, benoemd tot comman deur in de Kroonorde. Het bij die onderscheiding behorende comman deurskruis werd de heer De Koster gistermiddag door de ambassadeur van België, F. X. baron van der Straten-Waillet, opgehangen. Achilles 9 te Santa Marta verw. Acmaea 8 v. Curagao n. Porta Cardon. Adonis 9 te La Ceiba. Agamemnon 8 v. Leixoes n. Bremen. Alcor 9 v. Rotterdam n. Amsterdam. Algol 8 te Bremen verw. Alhena pass. 8 Fernando Noronha n. Santos. Alkes 8 rede Ummsaid. Alkmaar 8 v. Liverpool n. Curagao. Alnitak 9 te Karachi verw. Aludra pass. 8 St. Pauls Rocks n. Las Palmas. Ammon 8 te Nickerie verw. Annenkerk 10 te Cochin verw. Artemis 8 v. Hamilton n. Port of Spain. Avedrecht 8 v. Antwerpen n. Perzische Golf. Averdijk 7 v. Suez n. Aden. Banggai 9 te Djeddah. Batu 9 te Port Swettenham. Billiton 9 v. Durban n. Lourenco Marques. Blitar pass. 8 Kaap Guardafui n. Aden. Breda 8 te Rotterdam. Calamares 8 te Coriento. Caltex Arnhem 8 te Suez. Caltex Gorinchem 8 v. Rotterdam n. Fredericia. Caltex Madrid 8 te Marseille. Caltex Rotterdam pass. 8 Muscat n. Bahrain. Caltex The Hague pass. 8 Timor n. Singapore. Caltex Utrecht 10 te Mena al Ahmadi verw. Camerounkust 9 te Dakar. Celebes 9 te Port Said verw. Charis 8 te Maracaibo. Chiron 9 te Curagao verw. Cinulia pass. 8 Portland Bill n. Rotterdam. Congokust 9 te Lagos. Crania 8 te Curagao. Diemerdijk 7 v. Cristobal. Diogenes 8 v. Antwerpen n. Amsterdam. Doelwijk 8 ten anker rede Liverpool. Dongedijk 8 v. Rotterdam n. Antwerpen. Echo 8 v. Dieppe n. Nova Scotia. Eemland 7 v. Tenerife n. Recife. Esso Den Haag 9 te Marsa el Brega. Fina Nederland 9 te Svolvaer. Forest Lake 9 te La Salina. Gabonkust pass. 8 Santa Cruz de Tenerife n. Amsterdam. Ganymedes 8 v. Rotterdam n. Hamburg. Geopotes 8 rede Rouaan. Goeree 7 v. Tobak n. Fremantle. Grootekerk 8 te Calcutta. Gulf Hansa 9 v. Suez n. Perzische Golf. Hector 8 v. Alexandrië n. Turkije. Heemskerk pass. 8 Kreta n. Akaba. Hollands Dreef 9 te Kobe verw. Japara 8 te Rostock. Justus Waller 8 v. Hamble n. Teesport. Kalydon 10 te Casablanca verw. Kamperdijk 9 te Rotterdam. Karakorum 8 v. Kaapstad n. Port Elizabeth. Karimun 9 te Rotterdam. Koudekerk pass. 8 Gibraltar n. Marseille. Kylix 8 te Singapore. Leiderkerk 9 te Port Said. Liberiakust 8 v. Dakar n. Freetown. Maasdam 8 v. Cobh n. Southampton. Maas Lloyd 8 v. Mombasa n. Djibouti. Maaskerk pass. 8 Kuria Muria n. Damman. Madison Lloyd 9 v. Aden n. Massawa. Marathon 8 v. Oranjestad n. Nassau. Mentor 5 v. Lattakia n. Famagusta. Medon 8 v. Georgetown n. Amsterdam. Memnon 8 v. Porto Plata n. Newport News. Mentor 8 v. Lattakia n. Famagusta. Mersey Lloyd 8 v. Suez n. Djibouti. Moerdijk 8 v. Portland n. Redwood City. Naess Lion pass. 8 Ras al Kalb n. Kandia Neder Ebro 8 v. Panamakanaal n. Curagac Neder Rhone 8 te Bremerhaven. Neder Weser 8 v. Suez n. Djibouti. Nestor pass. 8 Kreta n. Beyrouth. Ondina 8 in Suezkanaal n. Mena. Ossendrecht 8 v. Immingham n. Golf v M ico. Ouwerkerk 8 te Dar es Salaam. Overijsel 9 te Lourenco Marques. Parkhaven 8 v. Rotterdam n .Bremen. Pericles 9 te Salaverry verw. Philidora 9 v. Ras Lanuf n. Rotterdam. Philine 9 te Khoralmaya verw. Polyphemus pass. 8 Gibraltar n. Port Said. Pres. William V. S. Tubman 8 te Monrovia. Prins Alexander 9 te Hamburg. Prins Casimir pass.' 8 Kaap Finisterre n. Gibraltar. Prins Willem-2 9 te Rotterdam. Purmerend 8 ten anker rede Heysham. Radja 8 v. Manilla n. Singapore. Raki 8 v. Gothenburg n, Cristobal. Roepat 8 v. Londen n. Marseille. Rotte 9 te Hongkong verw. Rotterdam 9 te Port Said verw. Ruys 10 te Hongkong verw. Rijn 82 v. Antwerpen n. Norfolk. Rijndam 9 v. Southampton n. Port Said. Serooskerk 9 te Zanzibar. Servaaskerk 9 te Hongkong verw. Sibigo 9 te Kota Baru. Skadi 8 v. Messina n. Liverpool. Solon 8 te New York. Statendam 8 v. San Juan n. New York. Stentor 8 t.h.v. Algiers n. Piraeus. Straat Bali 8 te Hongkong verw. Straat Cumberland 7 v. Brisbane n. Melbourne. Straat Franklin 8 v. Durban n. Kaapstad. Straat Van Diemen 9 te Mauritius. Sumatra 8 te Bombay. Themis 8 te Fort Liberté. Togokust 7 v. Freetown n. Antwerpen. Ulysses 8 v. Antwerpen n. Bremen. Videna 9 te Portland (Maine) verw. Walcheren 9 te Pascagoula. Westertoren 7 v. Hongkong n. Yokohama. Woensdrecht 8 te Hamburg. Wonosari 8 v. Chalna n. Colombo. Wonosobo 8 ten anker rede Liverpool. SLEEPVAART Cycloop, 8 febr. werkzaam te Marsa el Brega, Libye. Friesland, 8 febr. bij de Arion op 150 mijl ten Oosten van Bermuda. Gelderland, 8 febr. vermoedelijke vertrekdatum IJmuiden. Groningen, 7 febr. 200 mijl ten Noorden van Dakar, onderweg met zuiger van Tarente naar Buenos Aires. Hector, 7 febr. van IJmuiden naar Amsterdam (dok). Help, 6 febr. vertrokken van Haifa. Jacob van Heemskerck, 8 febr. 30 mijl ten Noorden van Cherbourg, onderweg met walvis vaarder Norhval van Horten naar Bilbao. Junior, 8 febr. werkzaam te Marsa el Brega, Libye. Noord-Holland, 8 febr. 200 mijl ten Noorden van Port Soedan, onderweg met baggermaterieel van Emden naar Koeweit. Octopus, 8 febr. nog te IJmuiden. Sepiola, 8 febr. nog te IJmuiden. Simson en Titan, 5 febr. Westduitse Willi Huber vlotgetrokken nabij IJmuiden. Utrecht, 8 febr. station Landsend. Willem Barendsz, 8 febr. nog te Portland (Ore gon, USA). Het bestuur van Drukkerij en Uitgeve rij v/h C. de Boer jr NV heeft een sta tutenwijziging moeten voorbereiden, aan gezien het maatschappelijk kapitaal ge heel zal zijn geplaatst. Een voorstel tot wijziging van de statuten zal op 24 febru ari tijdens een buitengewone aandeelhou dersvergadering aan de orde komen. 21» .22»- 1 17-5» 1S6&— ■Wif ift.lt Tw W - St+IshW lb Stemton WVi- ÜM SI mimi s f mcrof 1 -MKVi ilmnPnl ?- W« B 20» - 21 5. it Wk JFT"Wh i Wh 64» 64» 30» 30» 33» ÏTTi7 2oy3 1" «O WimFrt Hfctrt Cl 1 y- lai n 34» WflfiferOO: l rm WoynzKrat 2 ,\<t&ft» Wfti nrtnfi 5? W m „m PHILIPS GEVRAAGD De internationale waarden hebben gis teren bij de opening geen grote koersver anderingen te zien gegeven t.o.v. het vori ge slotniveau. De stemming was meren deels goed prijshoudend met Unilever aan de lage kant op ƒ114,70 (ƒ115,40). Dit door enig Amerikaans aanbod waartegen over niet voldoende vraag aanwezig was. Kon. Olie verbeterde een paar dubbeltjes tot 159. Philips was een halve gulden hoger op 130,50. Verder noteerde AKU 37574 (375). Hoogovens werd onveranderd op 467 geadviseerd. KLM kreeg een paar gulden hogere advieskoers. Het fonds steeg maan dag in Wall Street wederom bijna twee dollar. De overige Nederlandse fondsen waren er nauwelijks prijshoudend, waar mee wordt aangetoond dat de koersen van de internationale waarden in Amsterdam zeker niet tegenvielen. Wall Street sloot voor de eigen markt iets hoger door koop opdrachten wegens inflatievrees. Overi gens bleef men op de Newyorkse beurs terughoudend i.v.m. de besprekingen van president Johnson in Honolulu over de oorlog in Vietnam. Nadat velen de handel reeds zo goed als zeker hadden afgeschre ven kwam er leven in de Philipshoek. Plotselinge vraag van het publiek alsmede van arbitragezijde deden de koers voor het elektro-aandelen oplopen tot 131,70. Hierop volgde later een lichte reactie. Uni lever verbeterde tot 115,20, AKU tot 377. A.K.U. Hoogovens Kon. Olie Philips Unilever K.L.M. VOORBEURS VAN HEDEN lste tjjdv. 2de tijdv. 377 gb 159.10-159.20 130.50-131.50 gl 115-115.40 159.60 131.70 115.50 VERHANDELDE FONDSEN 7 febr. Totaal428 Hoger 156 (36.5°/o) Lager 174 (40.7°/o) Gelijk 98 (22.8°/oi 8 febr. 432 140 (32.4V«) 188 (43.5°/«l 104 (24.1«/o) AVONDVERKEER VAN GISTEREN A.K.U. Hoogovens Kon. Olie Philips Unilever K.L.M. 158.20-159 129.40-131.40 114.60-115.50 Slot- koersen 3 febr. Slot- koersen 8 febr. A.K.U Hoogovens Philips Unilever Kon. Petroleum Amsterd. Rubber H.V.A Deli-Mij Holla-Am. Ljjn K.L.M K.N.S.M Kon. Paketvaart Van Ommeren Ned. Sch. Unie 5% Ned. 1964 ö'/Wo Ned. 1964-11 5Vt°/o Ned. 1965 6°/o B.N.G. 1965 5W/o Ned. G. U.. 4'/!°/» A.K.U 5W/o Hoogovens Alg. Bank Nederl. Amro Bank Holl. Bank Unie Nat.-Nederlanden Ned. Midd.st. B. R.V.S Robeco Interunie Nefo Ver. Bezit Unitas Albert Heijn Alg. Norit Amstel Brouwerij Amsterd. Ballast Amsterd. Droogd. Bensdorp Van Berkel Bredero Brocades-Stheem Bühr.-Tetterode Bijenkorf Centr. Suiker Mij Curaq. Handel Mij Elsevier Erdal Fokker 377 468 131.40 115.40 158.70 9574 1437s 107.20 127 341 11474 207 216 147 887s 90Vs 95% 977/8 9574 11674 1107s 269 53.80 211 583 102 545 230 195 99.50 118 490 720 224 387 455 gb 891 681 55574 390 147>/4 194.50 445 255 Ford Van Gelder Zn. Gelderl.-Tielens Gist- en Sp.fabr. Grasso v. d. Grinten Hagemeijer Hatema Havenwerken Heineken Bier Hoek's Machinef. Holec Holl. Beton Indoheem Internatio Kempen-Begeer Key en Kramer Kon. Ned. Papier Kon. Zout-Ketjen Koudijs Leidsche Wol Lindeteves-Jacob Meneba Muller Co. Chem. F. Naarden Ned. Dagbl. Unie Ned. Kabelfabr. Ned. Sch. Mij. Van Nelle Nijverd. Ten Cate Oranjeboom Bier Overz. Gas William Pont Rott. Droogdok Sch. Expl. Mij Scholten Foxhol Schuttersveld Smit Transform. Spaamestad Stokvis Zn. Technische Unie Texoprint Thom. en Drijver Ver. Glasfabr. Ver. Machinefabr. Vredest. Rubber Wessanen Wilt. Fijen.-B. Wyers Zwanen berg-Org. 955 117 4601 354 186 800 495 gb 20072 256 485 540 262 356 46.20 28072 135 440 243 801 171 369 15674 380 332 453 22274 333 73 257 135 38072 84 278 197 192 421 140 24274 579 1827s 311 120 gb 88.80 14474 141 gb 478 156 gb 584 178.80 7 febr. 8 febr. 7 febr. 8 febr. Atch. Topeka 3774 3774 Amer. Motors 45 4374 Int. Harvester Can. Pacific 597s 577s Illinois Cent 707s 7172 Int. T. and T. N.Y. Centr 8274 8374 Pennsylvania 6772 6874 Mont. Ward South Pac 46 4578 46 4578 Allied. Chem. 4874 48 Royal Dutch Am. Can 5874 5774 A.C.F. Ind 52 527s Shell Oil Am. Smelting 77'A 767s Soc. Vacum Am. T. and T. 63 6274 Stand. Br Am. Tobacco 40 407s Stand. Oil N.J. 9074 9174 Studebaker Beth. Steel 397s exd. 397s 16472 exd. 1637s Un. Aircraft 597» 6074 Un. Corp City Bank 5374 53 Cons. Edison 417s 407s Us. Rubber Dougl. Aircr. 1077s 10774 Dup. de Nem. 237 236 Eastm. Kodak 119Vs 1187s Woolworth Gen. Electr 1137s 11272 Gen. Motors 10574 10574 K.L.M 48 49 10 V« 107. 497s 5074 5874 9874 747s 74 12872 1257s 347s 3472 5278 5174 44 4572 437s 447s 5974 60 627s 627s 917s 9174 7074 exd. 757e 8072 80 2674 297s 8174 817s 9372 9378 974 974 3074 33Vs 777z 77 537s 527s 637e 637s 287s 297s 57 567s 9674 977s Het gerucht dat president Ho Tsji Minh van Vietnam premier Indira Gandhi van India zou hebben verzocht vredesonder handelingen op gang te brengen, heeft gisteren in Wall Street een verkoopgolf veroorzaakt in defensieaandelen. Het aan tal orders was op een zeker ogenblik zo groot, dat de tikkers dertien minuten op de transacties achter waren. Toen het ge rucht niet bevestigd werd herstelden de koersen zich geleidelijk. Zo verliet Boeing de markt met een verlies van 1% dollar op 163%. Douglas Aircraft bracht het ver lies terug tot ongeveer een halve dollar. Ook de andere fondsen maakten de mees te verliezen weer goed. Van de verhan delde fondsen waren er 710 lager en 491 hoger. De omzet beliep 10.55 miljoen sha res tegen 7.95 miljoen shares maandag. De Dow Jones indices: industrie 991.03 1-34); sporen 262.96 (+0.97) en openbare nutsbedrijven 148.54 (+0.21). Enige weken later dan oorspronkelijk was aangekondigd, is de walvisvaarder Willem Barendsz gisteren onder Zuid- afrikaanse vlag uitgevaren uit IJmuiden op weg naar Kaapstad. Het hier zo be kende walvistraanfabrieksschip heeft daarmee definitief de Amsterdamse ha ven verlaten om in Zuid-Afrika te worden omgebouwd tot een fabrieksschip voor vismeel. BUITENLANDS BANKPAPIER De advieskoersen voor buitenlands bankpapier geldend in Amsterdam luiden: Engelse pond 10.1110.21; Amerikaanse dollar 3.603.64; Canadese dollar 3.343.39; Belgische frank (100) 7.19'/i—7.24'/i; Franse frank (100) 73.6574.15; Duitse mark (100) 89.9590.45; Zwitserse frank (100) 83.50—84.00; Italiaanse lire (10.000 57.0059.00; Zweedse kroon (100) 69.50 70.50; Deense kroon (100) 52.0053.00; Noorse kroon (100) 50.2051.20; Oostenrijkse schilling (100) 13.9814.08; Portugese escudo (100) 12.57'/! 12.72'/! en Spaanse peseta (100, gr. coup.) 5.94 6.09. In januari Is het vermogen van het Beleg gingsfonds voor Goudmijnwaarden „Goldmines" toegenomen van 11,88 miljoen tot 12,95 mil joen. Deze stijging was voornamelijk te danken aan een sterke waardestijging van het effecten bezit. te weten van 10,8 tot 11,7 miljoen. Het aantal geplaatste participatiebewijzen steeg van 18.300 tot 18.600 en de afgifteprijs per parti cipatie van 688,15 tot 737,98. In 1965 zijn 18.065 zeeschepen de haven van Antwerpen binnengelopen. 485 minder dan in 1964. De produktie over januari 1966 van Productora Agricola Tropical Ecuatoriana SA (PATE) in Ecuador (onder directie van de firma H. G. Th. Crone N.V.) heeft 22.360 trossen bananen bedra gen (over december 1965 18.349 trossen), tegen 6.624 trossen in januari 1965. JOOOOOOOWVttttrKroonooooorxxwofioooocooooonnoonnoooooooooi WEEKABONNEMENTEN 8 dienen uiterlijk op woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op donder- g dag moeten afrekenen. g DE ADMINISTRATIE 3

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 11