„Nadelig effect van vijfdaagse werkweek in de haven van IJmuiden duidelijk minder" w—- VrTÉ VIISKER Expositie in Slot Assumburg Fotoclub „De Muggen" leidt de streekcompetitie na twee ronden Stemmen voor verkiezing leden Provinciale Staten Verzorging van bejaarden in de gemeente Veisen Suurhoff in Eerste Kamer Wie weet iets van deze goederen af? IJmuidense horlogedief krijgt twee jaar Havenberichten Centrum voor de kleindiersport in Beverwijk In de vishal en op zee Bromfietser botste tegen een hoop stenen K Bromfietser van 75 botst tegen auto IJmuidenaar spoorde zelf zijn gestolen fiets op Baal poetskatoen smeulde in fabriek aan Haringkade WOENSDAG 9 FEBRUARI 1966 WASAUTOMATEN Havenverkeer A msterdam COÖP. BOERENLEENBANK De (spaar)bank voor iedereen AL UW BANKZAKEN Bob Buys Kandidatenlijst P.v.d.A. voor Velsens raad OLD CLOTHES NEW DRY CLEANING ONLY ("Van onze parlementaire redactie) „Het nadelig effect van de eenzij dige invoering van de vijfdaagse werkweek in de haven van IJmuiden wordt duidelijk minder. Veel schepen, die in verband met deze maatregel hun heil elders hadden gezocht, ko men naar IJmuiden terug om te los sen. Dat zei minister Suurhoff van Verkeer en Waterstaat gistermiddag in de Eerste Kamer bij de behande ling van de begroting 196(i van het Staatsvissershavenbedrijf. De minister reageerde daarmee op het pleidooi van de christelijk-historische se nator mr. J. C. Bührmann, burgemeester van Veisen, om de nadelige positie waar in het IJmuider bedrijfsleven is geraakt, op te heffen door invoering van een vijf daagse werkweek voor alle vissershavens. Volgens mr. Bührmann heeft de eenzijdi ge invoering in IJmuiden blijkens de ex- ploitatiecijfers ook voor het Staatsvis sershavenbedrijf nadelige gevolgen ge had. Maar minister Suurhoff zag juri disch geen mogelijkheden voor een uni forme maatregel als de Velsense burge meester bedoelde. Mr. Bührmann zei voorts dat het huidi ge heffingstelsel in het Staatsvissersha venbedrijf slechts te handhaven is wan neer de aanvoer ook de duurdere vissoor ten omvat. Hij pleitte voor een doelmati ge spreiding van de aanvoer om verho ging van de afslagrechten en daarmee hogere kosten in de visserij te voor komen. Volgens de minister is de aanvoer van een vissoort als tong echter reeds in stijgende lijn. De tong bracht vorig jaar 21 miljoen gulden op, dat is 50 percent meer dan een jaar tevoren. Mr. Bührmann bestreed de stelling van Advertentie AEG - ZANUSSI - IGNIS - ZANKER dageli dagelijks demonstratie MARKTPLEIN IJMUIDEN - TEL. 4262 Langs de Duin en Kruidbergerweg ter hoogte van het in aanbouw zijnde kinder tehuis ,,'t Vinkennest", is dinsdagmorgen een hoeveelheid goederen aangetroffen waarvan de herkomst tot nu toe duister is. Het betreft onder andere kledingstuk ken (onder- en bovenkleding) in vrij nieu we staat, radio-onderdelen en een verre kijker. De Velsense politie verzoekt dege nen die over deze vondst inlichtingen kunnen geven zich met haar in verbin ding te stellen. De rechtbank te Arnhem neeft vandaag een 52-jarige monteur uit IJmuiden, te gen wie een jaar gevangenisstraf en ter beschikkingstelling van de regering was geëist, veroordeeld tot twee jaar gevange nisstraf en voorwaardelijke terbeschik kingstelling van de regering met een proeftijd van drie jaar en verbeurdver klaring van een in beslaggenomen pis tool. De IJmuidenaar, een recidivist, die ruim 28 jaar van zijn leven in gevangenissen heeft doorgebracht, wordt verdacht van diefstal van horloges uit een juweliers zaak in Wageningen na een ingewikkelde klimpartij en van bedreiging met een pis tool van een hoofdagent die hem had ge arresteerd. Hij wordt ook verdacht van in braken te Alkmaar, De Bilt en Haarlem. Dinsdag aangekomen te IJmuiden: Theano, van Dagenham; Hontestroom, Sheerness; Argos, Rot terdam; Inga, Rotterdam; Dongeborg, Harlingen, voor IJmuiden; Rijnstroom, Shoreham; Majo, Londen, IJmuiden; Dutch Master, Rotterdam; Frieda Buss, Londen, IJmuiden; Zeeburgh, Stockholm; Hathor, Antwerpen; Carl Meentzen, Emden, IJmuiden; Ernst S., Roennebyhamn; Plato, Lübeck; Palamedes, Hamburg; Geestdiep, Maassluis, IJmuiden; Bram, Dagenham; Dina, Rochester, IJmuiden; Viscount, Rotterdam; Ar gonaut, Rensburg; Jason, Le Havre; Waver- stroom, Goole; British Vine, Isle of Grain; Pernille Maersk, Manchester; Loulea, Le Havre; Pickhuben, Hamburg. Dinsdag vertrokken uit IJmuiden: Aries, naar Curagao; Atlas, Aarhus; Willem Barendsz, Kaap- gtad; Velox, Londen, IJmuiden; Bramber, Hull; Spaarnestroom, Grimsby; Berkelstroom, Goole; IJstroom, Leith; Hugin, Rotterdam; Hercules. Barbados; Dollard, Mostyr; Hoc Vinces, Londen; Rijnstroom, Shoreham; Heluan, Gothenburg; Dutch Master, Londen. Woensdag aangekomen te IJmuiden: Diogenes, van Antwerpen; Shropshire, Rotterdam. Woensdag vertrokken uit IJmuiden: Hille Ol- dendorff, naar Savona, IJmuiden. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit, dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). In de week van 30 januari tot en met 5 februari zijn in de hoofdstedelijke ha ven aangekomen 160 zeeschepen (374.385 brt.) en vertrokken 167 zeeschepen (365.823 brt.). de minister, dat uit de resultaten van het onderzoek naar de aanvoermethoden op Urk ook voor de haven van IJmuiden belangrijke conclusies te trekken zullen zijn. „De situatie in een haven waar uit sluitend kleine vaartuigen aanvoeren, kan voor een haven waar per jaar bijna 5000 grote Vaartuigen de vangsten aan wal brengen, niet maatgevend zijn", zei hij. De minister en de burgemeester kwa men overeen dat zij binnenkort samen een bezoek aan de havens van IJmuiden zullen brengen om na te gaan wie de verontreiniging van de vissershaven op zijn geweten heeft. Volgens de minister zijn dat de visverwerkende bedrijven. Volgens de burgemeester worden de ha vens ook verontreinigd door het spoel- en afvalwater van het Staatsvissershavenbe drijf alsmede door de olie van de vissers vaartuigen. Mr. Bührmann vroeg de mi nister daarom dit ook in het onderzoek naar de oorzaken van de vervuiling te betrekken. Minister Suurhoff was het niet eens met Advertentie te Santpoort, Hagelingerweg 69, tel. 8173 Bijk.: IJmuiden, Wijk aan Zeeerweg 4, tel. 2556 Bankgiro l'/« Spaarrente tot 41/, Vreemde valuta Effekten en gunstige openstellingsuren (ook des avonds) „voor Na langdurige besprekingen van de Be verwij kse sociaal culturele raad met de besturen van pluimvee-, vogel- en aqua riumverenigingen, zijn thans concrete plannen uitgewerkt voor een groot cen trum in de groenstrook tussen Oosterwijk en Meerestein, waar de liefhebbers hun hobby kunnen uitleven, zonder dat hun bu ren er last van ondervinden. Er zal ook een tentoonstellingszaal komen. De voorzitter van de Kennemer Pluim vee vereniging, de heer D. Luyendijk, kondigde voorts aan dat de K.P.V. nau wer gaat samenwerken met de zusterver enigingen in de IJmond en omstreken. De K.P.V. houdt op 3 september een kleindierendag en op 5 oktober zal de we relddierendag door genoemde vereniging zeer zeker niet vergeten worden; men heeft voor beide dagen grootse plannen. Het ledental van de K.P.V. is gegroeid tot 110 en de vereniging is ook financieel gezond, zoals uit het jaarverslag van de penningmeester blijkt. De secretaris, de heer Kruize is afge treden; hij is opgevolgd door de heer C. van Eerden. mr. Bührmann dat de Warenwet geen mogelijkheden biedt om stringente eisen te stellen aan de inrichting van pakhui zen, waar niet alleen vis wordt opgesla gen maar ook wordt gefileerd. Hij meen de dat de werkruimten wel degelijk op grond van de wet kunnen worden onder worpen aan bepaalde regelen. Mr. Bühr mann klaagde erover dat de pakhuizen niet voor de verwerking van vis zijn in gericht en dat de inrichting op zijn minst „zeer summier" te noemen is. Dinsdag In IJmuiden werden dinsdag 5750 kis ten vis aangevoerd, waarvan 728 kisten tong en tarbot, 1410 schol, 25 schar, 1810 haring, 12 haai, 930 schelvis, 350 wijting, 460 kabeljauw en gul en 25 diversen. Per kilogram werd, in guldens, betaald voor: gr. tong 4,82-4,67, grm. tong 5,78-5,67, kim. tong 5,83-5,72, kl. tong I 4,21-3,60, kl. tong II 2,80-2,51, tarbot I 6,10-5,40. Per 125 kilogram: gr. kabeljauw 240-79. Per 50 kilogram: gr. en grm. schol 26-22, kim. en kl. schol I 28-23, kl. schol II 36-28, schar 26-17, kl. haai 36, verse haring 48-22, gr. schelvis 61-50, grm. schelvis 60-45, kim. schelvis 45-40, kl. schelvis I 41-36, kl. schelvis II 40-17, wijting 32-17, gr. gul 48-37, mid. gul 43-35, kl. gul 37-30. Dinsdag werden in IJmuiden de vol gende besommingen, in guldens, gemaakt: KW 101-13.390, 24-4.470, 26-4000, 196-7.440, 143-12.180, 166-7.020, 162-7.620, 194-5.660, 217-10.380. 212-7.210, 152-9.400, 204-8.280, 73-6.810, 30-4.530, 116-4.300, 87-9.470, 143- 11.270, 103-4.430, IJM 154-7.270. Aanvoer van woensdag Twaalf vaartuigen hebben woensdag morgen te IJmuiden aangevoerd: 2530 kisten vis, 10.000 kilogram tong en 35 stij ve kabeljauwen. Bij de aanvoer waren: 930 kisten schelvis, 30 wijting. 300 gul en kabeljauw, 180 kleine gul, 310 koolvis, 320 schol, 5 tarbot, 180 roodbaars, 75 varia. Prijzen van woensdag Per kilogram, in guldens: heilbot 6.20- 3,50, tarbot 6.60-5.60, grote tong 4.68-4.50, grootmiddel tong 5.96-5,81, kleinmiddel tong 6-5.79, tong een 5.59-4.49, tong twee 3.65-3.24. Per 125 kilogram: grote kabeljauw 128- 102, middel kabeljauw 114-96, grote kool- vis 124-102, middelkoolvis 116-104. Per tien stuks: grote kabeljauw 130-102, middel kabeljauw 61-48. Per kilogram: jumbo 70-60, grote schel vis 56-50, middel schelvis 52-4, kleinmid del schelvis 48-40, schelvis één 35-27, schelvis twee 32-33, kabeljauw een 68-54, kabeljauw twee 65-48, kabeljauw drie 54- 39, koolvis een 49-43, koolvis twee 37-32, grote en middel schol 31-23, kleinmiddel en schol een 29-22, schol twee 38-29, schol drie 36-31, schar 35-30, poon 47-46, gestrip te wijting 35-30, dichte wijting 44-36, tar bot 220-124, roodbaars 40-35, lever 40-34, kleine wolf 45. Scheveningen De aanvoer te Scheveningen bestond hedenmorgen uit: 100 kisten wijting, 60 gul en kabeljauw, 400 haring, 650 kleine kisten haring, 600 schol en 15.000 kilogram tong. DE CULTURELE RAAD Noord-Holland heeft weer eens een expositie doen in richten in het Slot Assumburg te Heemskerk. Tot 21 februari kan men daar werk bekijken van een viertal jongere kunstenaars, drie vrouwen en een man. Als ik begin met het noemen van Jan van der Vaart komt dit omdat ik enige dagen ge leden al een bezoek aan de tentoonstelling van deze pottenbakker bij Ina Broerse te Amsterdam mocht aanbevelen. Van der Vaart blijkt al aan een respectabel aantal exposities te hebben deelgenomen en in verscheidene collecties vertegenwoordigd te zijn. Ik roemde zijn werk om de zuivere vorm, de grote bruikbaarheid en sta biliteit van zijn van materiaal zo stevige produkten, die op zo zinvolle wijze een plaats in ons interieur kunnen innemen. ANDERS IS DAT met de keramiek van Lies Cosijn, die in de richting van de beeldhouwkunst gaat en waarvan het suc ces te maken zal hebben met de meer persoonlijke voorkeuren van de beschou wer. Van haar boeiden mij vooral een tweetal reliëfs, die mij even deden den ken aan voorbeelden van oude beeldhouw kunst in Indonesië. Bij nadere beschou wing is echter sprake van een geheel eigen vormgeving, waarbij aan geen voorbeeld meer herinnerd wordt. Mis schien is er sprake van een sfeer in dit tweetal plastieken, die ons even doet den ken aan kunst uit Indonesië, waar, zoals bij het doorlezen van de catalogus blijkt, Lies Cosijn geboren werd. Jos Smale en Ria van Elk tonen wand kleden. Die van Jos Smale worden in de catalogus stofappliqués genoemd, die van Ria van Elk zijn dat óók. Dat houdt in dat zij tot hun verbeeldingen komen door op een ondergrond van stof verschil lend gekleurde en in bepaalde vormen ge knipte stukjes stof te bevestigen met naald en draad. De wijze van bevestiging in het werk van Jos Smale is dan tevens een borduren en heeft zo ook een beelden de functie. Ria van Elk gebruikt ook door Een 22-jarige bromfietser uit IJmuiden- Oost maakte dinsdagmorgen een lelijke val toen hij op de IJmuiderstraatweg bij de Julianakade tegen een stapel stenen opreed. Met hoofdletsel is hij naar het ziekenhuis gebracht. De stenen waren de avond tevoren door de chauffeur van een vrachtauto op die plaats afgeladen omdat ze gebruikt moesten worden voor het her- bestraten van de weg. haarzelf bedrukte stukken stof en ik meende te zien dat zij soms ook bepaal de plekken plaatselijk even aanverfde ter- wille van haar verbeeldingen, waarvan ik in dit geval „Beweging onder water" noem. Beider werk is dus van meer dan alleen decoratieve betekenis. Ria van Elks kleurgeving is uitbundig te noemen, die van Jos Smale is meer ingehouden. Van Jos Smale ontmoeten we ook een aantal gevoelige tekeningen. Die van vis sersschepen lijken mij de knapste. Haar tekeningen naar rotsformaties zijn ook bijzonder fraai, maar daarin bereikte zij iets te weinig de suggestie van de derde dimensie. De foto's voor de tweede ronde van de rayoncompetitie van de Bond van Neder landse Amateur-fotoverenigingen zijn gis teravond gejureerd in het Johez-ontspan- ningsgebouw te Haarlem. Dit jaar is de organisatie van deze competitie opgedra gen aan de Haarlemse „Groep X", met als deelnemers „De Muggen", Fotokring Veisen, de Kennemer Fotokring, de H.A.F.V., Fotokring Zandvoort en nog enige bedrijfsfotografenverenigingen. „De Muggen" hebben thans het grootste aan tal punten verzameld. Evenals de vorige maal waren er on geveer 125 foto's ingezonden, meestal van een bevredigende kwaliteit, al valt het op, dat er zelfs onder de beste amateurs, die technisch dus uitstekend werken, ook nog maar weinigen zijn met een eigen geluid. Het is, bij het bekijken van de totale in zending, of men in een aantal jaargangen van goede fotobladen nog eens nagaat, wat er de laatste jaren op dit gebied reeds is verricht. Te weinig treft men foto's aan, waarmee nieuwe wegen wor den ingeslagen; te weinig wordt gezocht Gisteravond heeft de Partij van de Ar beid te Veisen de kandidatenlijst voor de gemeenteraadsverkiezingen op 1 juni van dit jaar samengesteld. Op deze lijst staan de volgende Velse- naren: H. de Boer, IJmuiden; C. Ocke- loen, IJmuiden; J. van Os van de Abee- len, Velsen-Zuid; J. W. Meijer, Velsen- Noord; L. Munnikes, Santpoort; A. Schaar-Sanders, IJmuiden; K. H. Marks, Velsen-Noord; drs Roessingh, Velsen- Zuid; W. van Eijk, Santpoort; W. Wil- jouw, Velsen-Noord; H. Koster, IJmui den; mevrouw G. Knigge, Driehuis; B. Timmers, Velsen-Zuid; J. H. Porck, Sant poort; I. Drukker, Santpoort; J. G. Boos, Santpoort; J. J. Hartman, Driehuis; G. Diemer, IJmuiden; J. J. Jansen, Sant poort; B. Buitendijk, Santpoort; J. G. Kluit, Driehuis; Ph. Visser, Santpoort; R. van Veen-Van der Heide, Santpoort; R. Schriemer, Velsen-Noord; E. Harmsen- Haykens, Velsen-Zuid; C. A. Roose, IJmuiden; J. H. Hulstijn-Offers, Sant poort; H. Moorman, Velsen-Noord; C. Drukker-van Doorn, Santpoort; Th. Mooy, IJmuiden; A. Hoek-Weeber, Velsen- Noord. De eerste dertien (op de heer H. Koster, die in de plaats van de heer J. de Groot zou komen, na) hebben zitting in de hui dige gemeenteraad van Veisen. Een 75- jarige IJmuidenaar is dinsdag morgen op de Zeew. bij de Lange Nieuw- straat met zijn bromfiets tegen de achter zijde van een personenauto gebotst. De bestuurder van de auto stopte om voet gangers gelegenheid te geven over te steken. Vermoedelijk heeft de bromfietser dit te laat opgemerkt. Bij zijn val brak hij zijn neusbeentje. Na behandeling in het ziekenhuis kon hij huiswaarts keren. Woensdag 23 maart gaat Nederland naar de stembus voor de verkiezing van de leden van de Provinciale Staten. De oproep om aan deze verkiezing deel te nemen kan men tussen 9 en 17 maart thuis verwachten. Kiezers die vermoede lijk niet in staat zullen zijn aan de stem ming deel te nemen en zij die in een an dere gemeente in Noord-Holland hun stem willen uitbrengen kunnen uiterlijk 9 maart van een der onderstaande regelingen ge bruik maken. Indien een kiezer b.v. door ziekte of door afwezigheid buiten Noord-Holland, ver wacht op 23 maart niet zelf te kunnen stemmen, dan is het mogelijk om iemand te machtigen voor hem te stemmen. Dit moet gebeuren door middel van een ver zoekschrift in te dienen bij burgemeester ep wethouders van de gemeenten waar men op 8 februari 1966 ingeschreven staat. Voor het doen van een dergelijk verzoekschrift zijn op het stadhuis formu lieren verkrijgbaar. Kan men op 23 maart door enigerlei omstandigheid niet in Veisen zijn voor het uitbrengen van zijn stem, maar is men wel in staat om zelf naar het stem bureau te gaan, dan ken men stemmen in de gemeente waar men verblijf houdt, mits die gemeente ligt in de provincie Noord-Holland. In dat geval mag niet van de regeling voor het stemmen bij vol macht gebruik worden gemaakt. De kiezer, die van deze mogelijkheid gebruik wil maken, moet zich persoonlijk melden op de gemeentesecretarie voor het doen opmaken van een schriftelijke verklaring. Voor beide verzoeken geldt dus dat men die tot uiterlijk 9 maart 1966 kan indienen. Voor de benodigde formulieren en voor nadere inlichtingen kan men gaan naar de gemeentesecretarie op het stadhuis. naar een werkelijke persoonlijke of sub jectieve fotografie. Er volgt nu nog een derde ronde in de eerste helft van april. Daarna zijn de de finitieve resultaten van de jaar-kampioen schappen pas bekend. Het gaat hier zowel om clubkampioenschappen als persoon lijke klassementen. Hieronder volgen de uitslagen van de beide eerste ronden. Uitslag der 2de ronde streekcompetitie: 1. De Muggen 210 p.; 2. Groep X 190p.; 3. K.F.K. 166 p.; 4. H.A.F.V. 161 p.; 5. Veisen 159 p.; 6. P.W.N. 158 p.; 7. N.I.V.O.N. 57 p.; 8. Zandvoort 113 p. Stand na de le en 2e ronde 1. De Muggen 400 p.; 2. Groep X 370 p.; 3. K.F.K. 345 p.; 4. H.A.F.V. 333 p.; 5. Veisen 311 p.; 6. PWN 307 p.; 7. NI.VON 175 p; 8 Zandvoort 113 p. Persoonlijk klassement na de le en 2e ronde. 1. G. J. Offerhaus, 86 p. de Muggen; 2. G. Bothof 84 p. Veisen; C. Blanken- stein 84 p. de Muggen; 3. Joh. Scholte 77 p. de Muggen; 4. J. v. Brummelen 76 p. H.A.F.V.; 5. H. Tutert 74 p. Groep X; 6. B. Hijma 73 p. de Muggen; 7. J. de Haan 72 p. Groep X; Goissens 72 p. K.F.K.; P. J. Ruys 72 p. de Muggen; 8. Th. Fens 71 p. Groep X; P. Bosman 71 p. de Mug gen; 9. F. H. Klardie 70 p. de Muggen. Een van de beste foto's van de streekcompetitie, voor de tweede ronde ingezonden. Het is een dubbelopname, op het vergrotings papier ontstaan door twee verschil lende negatieven over elkaar af te drukken. Wat de foto toont, het sil houet van een vrouwengezicht voor een venster, was dus geen realiteit. Twee negatieven hebben bijgedragen tot een beeld dat er in werkelijkheid niet is geweest. Dit is een vorm van persoonlijke fotografie, die nog tal van mogelijkheden in zich heeft, het creëren van een verbeeldingswereld. Deze foto leverde Th. Fens van „Groep X" een hoog aantal punten op. Dankzij eigen oplettendheid heeft een IJmuidenaar gisteren zijn op 11 januari op het Hoogoventerrein gestolen fiets te ruggekregen. Hij zag zijn karretje op de zelfde plaats staan waar het een maand geleden was ontvreemd. Hij hield zijn be zit goed in het oog en tegen vijf uur gis termiddag zag hij dat een man erop wil de wegrijden. Het bleek een 24-jarige con structieschilder te zijn die tegenover de politie toegaf de fiets te hebben wegge nomen om er mee van zijn werk bij Hoogovens naar het Beverwijkse station te rijden. In april van het vorig jaar werd aan de gemeenteraad van Veisen de zo ge noemde bejaarden-nota overgelegd. Bij het afdelingsonderzoek van de begroting voor dit jaar is dc vraag gesteld welke van de vele wensen thans voor uitvoering op het programma staan. Wat het open bejaarden werk betreft, is geïnformeerd naar de voedselvoorziening en de voetverzorging, die gedeeltelijk voor rekening van het ziekenfonds zou zijn. Flats met centrale verzorging voor be jaarden, noodzakelijke uitbreiding van het tehuis voor chronisch zieke bejaarden „Kennemergaarde", pensions voor be jaarden en meer aandacht vragen aan de gemeenschap voor het belangrijke bejaar den werk zijn onderwerpen waaromtrent men gaarne meer zou willen vernemen. Er hebben zich thans zeventig bejaar den opgegeven voor een warme maaltijd per dag. Met het onderzoek naar de gezinsom standigheden van de aanvragers zullen de Kruisverenigingen zich belasten. De SAMVRO zal worden ingeschakeld bij de uitreiking van de warme maaltijden. Er is nog overleg gaande omtrent de plaats waar de maaltijden zullen worden bereid. Verwacht wordt, dat spoedig een begin kan worden gemaakt met de verstrekking van warme maaltijden. De kosten voor voetverzorging komen niet (ook niet gedeeltelijk) voor rekening van een ziekenfonds. Er zijn wel vanwege de federatie contacten met een pedicure in Santpoort. De bejaarden worden dan in het CUSA-gebouw te Santpoort-noord behandeld tegen een billijk tarief. V erzorgingsflats De Stichting verzorgingsflats te Veisen heeft het voornemen in Driehuis de bouw van flats met verzorging tot stand te brengen. Maar dit plan bevindt zich nog steeds in een stadium van voorbereiding. Ook de uitbreiding van het tehuis voor chronisch zieken bejaarden is nog niet gerealiseerd; in overleg met het betrok ken ministerie wordt hieraan gewerkt. De voorbereidingen tot de bouw van een goed geoutilleerd pensiontehuis voor be jaarden en het mogelijk maken van de bouw binnen een voor het rijk aanvaard bare prijs vergen zeer veel tijd, zodat de uitvoering van de plannen in dit jaar niet kan worden voorspeld. Burgemeester en wethouders zullen wel bevorderen dat zo spoedig mogelijk met de bouw van een of meer bejaardenhuizen in de gemeente zal worden begonnen. Een gelijktijdige bouw van de verschillende bejaardentehuizen hangt echter voorna melijk af van de mogelijkheden de finan ciering te regelen en het benodigde bouw volume te verkrijgen. De volgende plannen tot de bouw van bejaardentehuizen zijn in voorbereiding: R.K. pensiontehuis voor bejaarden in Driehuis; Protestants Christelijk bejaar dentehuis in IJmuiden; een bejaardente huis in Zeewijk, op initiatief van de Stich ting tot huisvesting en verzorging van be jaarden en alleenstaanden; flats voor be jaarden met verzorging in Driehuis voor rekening van de Stichting verzorgings flats Veisen; woningen voor bejaarden, eventueel met verzorging te Santpoort- zuid, voor rekening van de Woningbouw vereniging Bloemendaal-noord. Geestelijk gestoorde bejaarden Er is een groot tekort aan bedden voor geestelijk gestoorde bejaarden. De be hoefte in de IJmond is thans ongeveer 120 bedden; in 1980 zullen er 190 bedden nodig zijn. Veisen, Beverwijk en Heems kerk waren na besprekingen, waaraan ook vertegenwoordigers van de ziekenhui zen hebben deelgenomen, tot de conclusie gekomen dat één inrichting met drie bed denhuizen (in totaal 150 bedden) in het IJmondgebied moet worden gesticht. Na bespreking met het betrokken lid van de Gedeputeerde Staten van Noord-Holland, dat zeer met het plan was ingenomen, is het contactorgaan voor sociaal hygiëni sche vraagstukken in het IJmondgebied ingeschakeld om een plan voor te berei den, waarbij overleg met het particulier initiatief zou plaats hebben. De activiteiten van een plotseling op tredende stichting in Assendelft hebben het plan in gevaar gebracht. De laatste ontwikkeling laat zich iets gunstiger aanzien, zodat het college hoopt dat het plan toch en dan zo spoedig mogelijk zal kunnen worden gereali seerd. Advertentie KONINGSPLEIN 10 TELEFOON 4886 Vanmorgen omstreeks vijf uur werd de brandweer gealarmeerd voor een brand in een poetskatoenfabriek aan de Haring kade in IJmuiden. Bij onderzoek bleek dat een baal poetskatoen lag te smeulen. De brandweer heeft het materiaal naar buiten gesleept en het vuur geblust.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 5