In Marokko zwijgt men liever over het mysterie Ben Barka Informeren naar de affaire niet geheel zonder risico GRIEP? NEEM DIRE KT EEN AKKERTJE Is autorijder gedekt door advies van gar NSF maakt films in Göteborg Duitse vrouw zoekt oud-gevangenen uit Stadelheim ZON TE HUUR Vrijdag Franse D-l-A ruimte in Kon. familie terug uit Oostenrijk Bijna twee ton voor huwelijksgeschenk Wegwijzers voor de bruggenroute naar Zeeland Brand in het klooster van Athos Censuur genegeerd in Rhodesië HAARLEMSE RECHTBANK Verkeer ontwricht in West-Duitsland Kanselier Erhard wil voorzitter van CDU worden 11 Voor de Uitspraken DONDERDAG 10 FEBRUARI 1966 Speculaties Wie kinderen heeft, moet Norit in huis hebben Wraakneming Examens Onder de wol Onder invloed PHILIPS HOOGTEZON VERHUUR MEDISCH INSTRUMENTHANDEL Recht, wet en praktijk Onzekere gang Koper gestolen Bonn stuurt nieuwe ambassadeur naar Moskou (Van onze reisredacteur mr. H. L. Leffelaar RABAT. Wie in de Marokkaanse hoofdstad om inlichtingen vraagt c'e troebele Ben Barka-kwestie, vraagt niet naar de bekende weg. Officiële bronnen doen er een even officieel stilzwijgen toe, terwijl infor mele gesprekken snel doodlopen zodra de kwestie aan de orde wordt ge steld. kén ding is zeker: de figuur van Ben Barka is minder belangrijk ge worden dan de aanleiding tot zijn vermoedelijke dood. De volgende feiten onderscheiden zich van de talrijke geruchten en speculaties: Ben Barka's dood is tot nog toe niet bevestigd door het vinden van zijn stoffelijk overschot. Theoretisch bestaat de mogelijkheid dat hij in leven is, maar door belanghebbenden buiten schot wordt gehouden. Deze mogelijkheid is klein. 2. Frankrijk vaardigde een arrestatiebevel uit tegen de Marokkaanse minister van Binnenlandse Zaken, generaal Mohamed Oufkir. Marokko weigerde hem uit te leveren. Frankrijk is hierbij in het offensief, Marokko bevindt zich in het defensief. Opmerkelijk zijn in dit verband de ongewone diplomatieke activiteiten die Marokko gedurende de afgelopen week heeft ontwikkeld. 3. De relaties tussen Frankrijk en Marokko waren, volgens bevoegde waarnemers, al voor de Ben Barka-kwestie aan het verslechteren. Wat het laatste betreft: op 4 februari verscheen in een Marokkaans dagblad het bericht dat de ruim 120.000 Fransen in Marokko niets te vrezen hebben als ge volg van de door de Ben Barka-kwestie gerezen moeilijkheden tussen Frankrijk en Marokko. Dit bericht duidt erop dat er Marokko meer aan is gelegen dan Frankrijk om de reeds geruime tijd gele den begonnen uittocht van Fransen niet aan te wakkeren. DIT ZIJN DE feiten. Ze worden gevolgd door speculaties en theorieën omtrent de achtergrond van de Ben Barka-kwestie. Deze vallen uiteen in twee groepen, spe culaties die Frankrijk zien als de belang hebbende bij de verdwijning van Ben Barka, en die waarbij Marokko de groot ste belanghebbende zou zijn. Över de eerste groep kan dit gezegd worden. Volgens welingelichte bronnen bestond in bepaalde Franse kringen, waartoe het ministerie van Buitenlandse Zaken niet behoort, het verlangen om de verhoudingen met Marokko te wijzigen en te normaliseren. In deze kringen voelde men Marokko als een albatros om de nek, niet ongelijk aan het sentiment in bepaalde Nederlandse kringen ten tijde van de slepende Nieuw-Guinea-kwestie. Deze groep Fransen zou nieuwe ratio nele betrekkingen voorstaan met Marok ko, waarbij het voormalige protectoraat minder ten laste zou komen van Frank rijk. In dit verband wordt ook gewezen op de houding van de nog in Marokko wonende en werkende Fransen, die nog Steeds in de sfeer leven van de protecto raat-dagen. De op deze gedachtengang ge baseerde speculatie is, dat toen Marokko de wens kenbaar maakte om Ben Barka uit de weg te ruimen (om welke redenen dan ook) Frankrijk onder pressie van deze groep Fransen zijn medewerking verleen de. Deze tehorie houdt echter geen reke ning met de nog steeds grote belangen van Frankrijk in Marokko, noch met de invloed van industriëlen en anderen die niet gebaat zijn bij een verandering in de betrekkingen. Deels gaat deze theorie ook uit van juist de belangen van de in Marokko geves tigde Fransen. Het heet dan dat de oor zaak van Ben Barka's verdwijning gezocht moet worden in een vrees van deze groep Advertentie Norit is een befaamd middel bij gewone maag-en darmstoornissen. Maar Norit is meer: Als kinderen ver giftige stoffen hebben gedronken of gegeten kan Norit levens reddend zijn. Bel in zo'n situatie direct de dokter, maar begin alvast Norit te geven, véél Norit. Vraag Norit bij Uw apotheker of drogist. De Nederlandse Sport Federatie heeft van het organisatiecomité van de wereld kampioenschappen in het hardrijden op de schaats, die op 19 en 20 februari in Göteburg worden gehouden, toestem ming gekregen, in samenwerking met de KNSB, een film te vervaardigen van de training en de wedstrijden zelf. Uit het opgenomen materiaal in Göteburgzal een algemene reportagefilm worden sa mengesteld, die zo snel mogelijk na het wereldkampioenschap zal worden uitge bracht. Tevens ligt het in de bedoeling uit het materiaal ten behoeve van de KNSB films te monteren met opnamen op technisch gebied, terwijl voorts veel aandacht zal worden besteed aan de verschillen in rijstijl van de Nederland se en de bekendste buitenlandse deelne mers in Göteburg. dat zijn terugkeer op het Marokkaanse politieke toneel als uiterst links georiën teerde stem, ongewenste nationalisaties ten gevolge zou hebben. GISSINGEN die uitgaan van het Marok kaanse standpunt, brengen de Ben Bar ka-kwestie in verband met een eenvoudi ge persoonlijke wraakneming, of met de precaire nationale politieke balans. In ge val van het laatste circuleert een theorie die teruggrijpt naar de gebeurtenissen in maart 1965, toen ongeregeldheden in Ca sablanca, Marakesj, en in de heuvels van Fez leidden tot de dood van honderd de monstranten, de executie van veertien ter dood veroordeelde linkse Marokkaanse politici, en de arrestatie van ruim acht honderd betogers. Korte tijd daarna, kennelijk om de lin kervleugel te pacificeren, liet koning Has san II contact opnemen met de tweemaal ter dood veroordeelde en in het buitenland vertoevende linkse politieke leider Ben Barka. Een tweede toenaderingspoging zou ondernomen zijn omstreeks de tijd dat Ben Barka werd ontvoerd en vermoe delijk gedood. Hieruit zou volgen dat rechtse Marokkaanse groeperingen, ont stemd over een dreigende toenadering, be sloten het recht in eigen handen te ne men. Geen van deze speculaties beantwoordt een aantal essentiële vragen: als het ging om de eliminatie van Ben Barka, waren er dan geen eenvoudiger plannen te be denken dan een ingewikkeld komplot met talrijke tussenpersonen, auto's, vliegtui gen, en villa's? Waarom gaf men de voor keur aan Frankrijk als plaats voor de uitwerking van het komplot, terwijl men ook een ander land had kunnen kiezen? Waarom ging Frankrijk over tot de on gebruikelijke en drastische stap van een arrestatiebevel tegen een Marokkaanse minister? In Rabat, de helwitte, in koel winter licht gedompelde hoofdstad van Marokko, zijn deze vragen evemnin te beantwoor den als in Parijs. Ik heb alleen ervaren dat pogingen om de Ben Barka-kwestie (Van onze correspondent) AMSTERDAM Een 61-jarige Duitse vrouw, Maria Christel Schultes, zogkt op het ogenblik vanuit het Amsterdamse ho tel Belga Nederlandse getuigen voor een gerechtelijke strijd met de autoriteiten in de deelstaat Beieren. Deze hebben gewei gerd haar een schadevergoeding te geven die zij wil hebben in verband met de slechte lichamelijke toestand waarin zij in de oorlog geraakt is door een verblijf als politieke gevangene in de gevangenis München-Stadelheim. Mevrouw Schultes heeft reeds de heer A. de Blauw uit Schalkhaar bereid gevonden haar te hel pen. Hij heeft in het laatste oorlogsjaar onder meer in Stadelheim gevangen ge zeten en wil getuigen dat de gevangenen daar mishandeld werden en bijna niet te eten kregen. Zeventien jaar geleden deed mevrouw Schultes haar eerste verzoek om schade vergoeding. De Beierse autoriteiten wei gerden deze met de motivering dat zij het goed had gehad in de gevangenis. Voor het Oberlandesgericht in München, waar haar verzoek werd behandeld, schil derden getuigen Stadelheim af als een ge rieflijk oord. Van mishandeling was in Stadelheim geen sprake. Een „Regie- rungsdirektor" van het ministerie van justitie in München zei dat de gezond heidszorg in Stadelheim uitstekend was. Het Oberlandesgericht accepteerde deze getuigenis en kwam tot de conclusie dat mevrouw Schultes geen recht had op een uitkering. Mevrouw Schultes, die in 1944 gevangen genomen werd omdat zij gezegd had dat de oorlog voor Duitsland verloren was, droeg een beenprothese als gevolg van een vliegtuigongeluk. Zij heeft verklaard dat de bewakers in Stadelheim die pro these kapotgeslagen hebben, zodat zij zich over de grond moest slepen op één zij. Zij namen haar krukken af en scholden haar uit. Als iedereen bij bombardemen ten naar de schuilkelder ging lieten ze haar alleen zitten zonder krukken. Zij zoekt nu naar oud-medegevangenen van Stadelheim, die haar ervaringen kunnen bevestigen. LEIDEN. Arts: J. A. C. van Hoeve (Den Haag), R. G. Louwe (Leiden), J. Thomee (Leiden), ter sprake te brengen niet zonder risico zijn. Een gesprek in een bar leidde tot een poging van de geheime dienst om mij door middel van een tussenpersoon tijdens een klassiek nc^halant opgezet te ontmoeting aan de tinid te voelen. V Minister Oufkir van Marokko, wiens schuld in de Ben Barka-affaire in Rabat wordt ontkend. Advertentie Een 50-jarige motordrijver uit IJmuiden had enkele maanden geleden een etalage ruit vernield van een bedrijf in IJmuiden Na ettelijke glazen sterke drank te heb ben gebruikt had hij door de etalage een fiets gegooid. De politie die naderhand arriveerde kon aanvankelijk geen dader ontdekken. Deze was evenwel in een bed in de etalage on der de wol gekropen. De schade bedroeg ongeveer 762. De politie-rechter veroor deelde hem tot 100 boete en drie weken gevangenisstraf voorwaardelijk. De offi cier van Justitie had drie weken gevan genis geëist. Een 30-jarige chauffeur uit Den Helder moest terecht staan omdat hij na een aan rijding met een personenauto op 14 de cember op de Velsertraverse zou zijn doorgereden. Met zijn autobus was hij linksaf gesla gen en zou daarbij een auto hebben be schadigd, die in een voorsorteervak links van hem stond. „Ik heb er niets van gemerkt," zo ver klaarde hij. Het bleek dat de autobus een nogal la waaimakende dieselmotor had gehad waardoor de verdachte niets had gehoord De raadsman achtte bewust doorrijden niet bewezen. Ook de politierechter vond dat en sprak hem vrij. De officier van Justitie had 100 boete subsidiair twintig dagen geëist. Op 1 december van het vorige jaar had een 29-jarige kelner uit Wijk aan Zee op de Kanaaldijk in Velsen-Noord een aan rijding veroorzaakt. Met een snelheid van ruim 80 tot 90 km per uur had hij op de dijk een bocht genomen, terwijl hi; onder invloed reed. Er gold ter plaatse een maximum snelheid van 50 km per uur. Hij had een alcohol promillage van 2.15. De officier van Justitie eiste vier weken en twee jaar ontzegging van de rij bevoegdheid, doch teruggave van de in beslaggenomen auto. De politierechter veroordeelde hem tot drie weken, de ont zegging conform en eveneens teruggave van de auto. Advertentie reeds vanaf 10,- per maand Wagenweg 124 - Telefoon 14461 Schoterbosplein 19 - Tel. 51088 HAARLEM Voor de verkeersveilig heid is het van groot be lang, dat auto's en andere voertuigen rijtechnisch in orde zijn en geen gebreken vertonen. De remmen moe ten goed werken, de ver lichting moet in orde zijn. Een auto met mankemen ten is een groot gevaar op de weg. Met het oog op dit gevaar verbiedt het Wegenverkeersregle ment de bestuurder van een voertuig daarmede te rijden indien het voertuig niet „van deugdelijke bouw of inrichting is" of rijtech nisch niet in voldoende staat van onderhoud ver keert. Overtreding van dit verbod kan worden ge straft met hechtenis van ten hoogste twee maanden of boete van ten hoogste 300,—. Onder dit verbod valt ook het rijden met te glad de banden. Menig automo bilist bekommert zich te weinig om de toestand van zijn banden en neemt daardoor risico's, die niet verantwoord zijn. In ons land met zijn vochtige kli maat behoort men extra aandacht te schenken aan zijn banden. Speciaal op natte wegen werken glad de banden immers zeer on gunstig op remvermogen en wegligging. Nu behoeft men, als men maar langzaam genoeg en extra voorzichtig rijdt, met gladde banden geen onge lukken te maken. De rechtbank te Leeuwarden heeft echter beslist, dat de vraag, of een voertuig rijtechnisch al dan niet in voldoende staat van on derhoud verkeert, naar een objectief criterium be oordeeld dient te worden. Men moet als automobilist bij normale omstandighe den op een normale weg een normaal gebruik van zijn auto kunnen maken. Wanneer men zijn snelheid zodanig drastisch moet be perken, dat normaal dat wil zeggen aan het overige verkeer aangepast rijden niet mogelijk is, kan niet langer worden ge sproken van een normaal gebruik van zijn auto. Ie dere weggebruiker moet zich immers, wat snelheid betreft, te allen tyde en onder alle omstandigheden kunnen aanpassen aan het overige verkeer. Voorts beschouwde de rechtbank regen- en sneeuwval in Nederland in de wintermaanden als nor male omstandigheden. Een automobilist heeft soms helemaal geen ver stand van de technische zaken betreffende zijn au to en is dan geheel aange wezen op voorlichting door een deskundige. Kan in zo'n geval een strafrechte lijk vervolgde automobi list een beroep doen op eigen onwetendheid? Deze vraag kreeg de rechtbank te Zutphen te beantwoorden. Een te En schedé wonende automo bilist had met te gladde banden gereden. Hij ver klaarde dat hij volkomen leek was in technische aan gelegenheden en steeds af- ging op wat zijn garage houder hem adviseerde. De automobilist vond wel, dat zijn autobanden aan vernieuwing toe wa ren en had aan zijn gara gehouder ook opdracht ge geven om nieuwe banden aan te brengen. Maar de garagehouder maakte daar mee geen haast, omdat de automobilist volgens de garagehouder nog ge rust enige malen met de oude banden van Ensche dé naar Amsterdam en te rug kon rijden. Op dit ad vies had de automobilist vertrouwd. De rechtbank was van oordeel, dat de automobi list aan de garagehouder een zodanig gezag mocht toekennen, dat hij in rede lijkheid op de deugdelijk heid van diens advies mocht vertrouwen. Aldus werd de automobilist van rechtsvervolging ontslagen. Tegen dit vonnis teken de de officier van Justitie Cassatie aan bij de Hoge Raad. De officier van Jus titie wees er op, dat de wet de verantwoordelijk' heid voor de nakoming der voorschriften met betrek king tot de staat der ban den op de bestuurder van het motorrijtuig legt en van hem derhalve een ze kere deskundigheid eist Het gaat niet aan deze verantwoordelijkheid op geheven te achten, indien de bestuurder zonder meer afgaat op het advies van zijn garagehouder. Slechts dan zou de bestuurder ge acht kunnen worden geen schuld te hebben, indien het betreft een aangele genheid, waarvoor meer nodig is dan de van elke automobilist in redelijk heid te eisen deskundig heid. Maar dit was volgens de officier niet het geval Het betrof hier de ook voor een leek waarneem bare gebreken aan de bui tenkant van de auto, te weten de staat der banden.: De officier van Justitie kreeg de volle steun van de advocaat-generaal bij de Hoge Raad. Deze achtte het niet venzelfsprekend, dat het beroep op eigen onwetendheid de automo bilist van schuld bevrijdt. Wie zonder gevaar voor anderen op te leveren met een auto wil rijden, zal zich in elk geval toch een zeker minimum aan kennis van het mechaniek van de auto moeten zien eigen te maken, omdat anders dat mechaniek niet aan zijn handen kan worden toe vertrouwd. Een automobi list, die verklaart zozeer leek te zijn, dat hij niet kan zien, of het loopvlak van de banden is versle ten,verzwaart daarmede eerder zijn schuld dan dat hij deze verlicht, aldus de advocaat-generaal. De Hoge Raad overwoog, dat in cassatie niet de vraag getoetst kan worden, of de rechtbank terecht tot de conclusie was geko men dat bij de automobi list elke schuld ontbrak. De Hoge Raad mocht slechts onderzoeken, of de rechtbank op grond van de door haar vastgestelde feiten en omstandigheden tot die conclusie had kun nen komen. De Hoge Raad achtte dit laatste inder daad het geval en ver wierp het cassatieberoep. Op 1 december van het vorige jaar was een 53-jarige aardappelhandelaar met zijn auto in Assendelft te water geraakt. De bloedproef had uitgewezen een alco hol promillage van 2.30. De politie had bij zijn aanhouding ook al een zwaaiende gang geconstateerd. Voorts had de ver dachte verwarde taal gesproken. „Ik ben er helemaal van over mijn toeren ge weest," verklaarde hij voor de politie rechter. De officier van Justitie eiste drie we ken onvoorwaardelijk en twee jaar ont zegging van de rijbevoegdheid. De politie rechter veroordeelde hem tot eveneens drie weken onvoorwaardelijk, maar met ontzegging van de rijbevoegdheid van een jaar en zes maanden. Een 27-jarige losarbeider zonder vaste verblijfplaats en een 50-jarige grondwer ker, eveneens zonder vaste woonplaats moesten zich verantwoorden, omdat zij koper van een schip hadden gestolen. De losarbeider, die een karweitje voor een schipper had opgeknapt mocht enkele tijd op de verder onbewoonde boot loge ren. Hij kreeg daar naderhand gezel schap van grondwerker, die geen nacht verblijf had. Zij verkochten het koper dan 35 ople verde, welk bedrag zij broederlijk deel den. De politierechter veroordeelde de los arbeider tot veertig dagen gevangenis straf, waarvan twintig dagen voorwaar delijk met aftrek van voorarrest en een proeftijd van drie jaar en de grondwer ker tot tien weken waarvan vijf weken voorwaardelijk met aftrek voorarrest en een proeftijd van drie jaar en ondertoe zichtstelling van de reclassering. De eis van de officier van Justitie was voor de grondwerker geweest twaalf we ken, waarvan vier voorwaardelijk met aftrek voorarrest en onder toezichstel- ling van de reclassering en voor de los arbeider acht weken, waarvan vier voor waardelijk met aftrek voorarrest en een proeftijd van drie jaar. HAMMAGUIR (Algerije) (Reuter) Franse ruimtevaartdeskundigen vertrou wen erop dat vrijdag de lancering van de D-l-l-satelliet van de bases Hammaguir in de Sahara of zal doorgaan. De capsule zal met een drietrapsraket van Franse makelij, die ruim achttien ton weegt en negentien meter lang is, omhoog worden gebracht. De D-l weegt negentien kilo, is uitge rust met wetenschappelijke instrumenten en zal onder meer gegevens over het lan ceringsmechanisme moeten verstrekken. BONN (AP) De regering van de Bondsrepubliek heeft woensdag bekend gemaakt dat zij een nieuwe ambassadeur in Moskou zal benoemen. Het is Ger- hardt von Walther, de ambassadeur in Turkije is. De huidige ambassadeur in Moskou, Horst Gröpper, zal naar Anka ra gaan. Gröper heeft vorig jaar in Mos kou aan critiek blootgestaan, omdat hij in de Sovjet-Unie ikonen zou hebben ge kocht en die naar Duitsland heeft ge stuurd. De koninklijke familie is vandaag uit Oostenrijk naar Nederland teruggekeerd na een verblijf van ruim twee weken in de wintersportplaats Lech am Arlberg. Door overmaking op giro 25 en door stortingen bij de banken is tot en met 7 februari 192.362,94 voor het huwelijksge schenk voor prinses Beatrix bijeenge bracht. De toezeggingen van het bedrijfs leven en de resultaten van plaatselijke ac ties zijn hierbij niet inbegrepen. De bewegwijzering op de nieuwe brug genroute van Zeeland naar Rotterdam zal worden uitgebreid. Het ligt in de be doeling van de A.N.W.B. „informatiebor den" te plaatsen langs de wegen door Zeeland en die ten zuiden van Rotterdam. Tot nu toe werd op de nieuwe bruggen» route volstaan met de aanduiding Helle gatsplein, hetgeen voor een groot deel van het publiek niet duidelijk is. De nieuwe route is nog overwegend en- kelbaans. Dit was een van de redenen waaróm de A.N.W.B. een zekerq terug houdendheid in bewegwijzering heeft be tracht. Over enkele jaren zal ook de Vol- kerakdam gereed zijn, die de Haring vlietbrug met de vaste Brabantse wal zal verbinden. De functie van het Helle gatsplein als knooppunt van verkeer wordt dan veel belangrijker. ATHOS (Griekenland) (AP) Gisteren is brand uitgebroken in het uit de elfde eeuw daterende klooster van Vatopedi op het schiereiland Athos in Griekenland. De brand woedde in de oostelijke vleu gel van het klooster en verspreidde zich naar de cellen van de monniken en naar de kostbare bibliotheek, die 8.000 boeken bevat. SALISBURY (Reuter en AP) Het dagblad „The Rhodesian Herald", het eni ge landelijke dagblad van Rhodesië, heeft in het nummer van vandaag de nieuwe censuurvoorschriften genegeerd. Twee berichten zijn in het nummer gecensu reerd en blanco gelaten. De nieuwe voor schriften verbieden het op deze wijze aan te geven dat er censuur is toege past. Bovendien staat in een kadertje op de voorpagina dat alle materiaal in het nummer is onderworpen aan censuur door de regering. Dit kadertje staat al enkele maanden op de voorpagina, maar vol gens de niéuwe censuur-bepalingen is ook dat verboden. De in Boelawayo verschijnende „Chro nicle" trotseerde vandaag eveneens de regeringbepaling. Op overtreding daar van staat twee jaar gevangenisstraf en 5000 gulden boete. Een 27-jarige chauffeur uit Leiden door de Haarlemse rechtbank veroor deeld tot drie weken hechtenis en een half jaar ontzegging van de rij bevoegd heid, conform de eis wegens het veroor zaken van een dodelijk ongeluk. Op 22 september reed de chauffeur in Haarlem met zijn auto een 61-jarige, uit Beverwijk afkomstige, vrouw aan op het zebrapad bij de Emmabrug op de Leidsevaart. De vrouw kwam tengevolge van het ongeluk om het leven. De chauffeur verklaarde veertien dagen geleden dat hij de vrouw niet had gezien. Hij heeft nog getracht door remmen een aanrijding te voorko men maar raakte de vrouw nog net met zijn linkerachterspatbord. Een 26-jarige Haarlemse buschauffeur werd veroordeeld tot twee weken hechte nis en vier maanden ontzegging. Op 6 augustus reed hij met een bus uit de richting Amsterdam op de Rustenburger laan door rood licht. Een bromfietser die vanaf de Kleine Houtweg door groen licht opreed botste tegen de bus en werd zwaar gewond. Tegen de chauffeur was drie weken hechtenis en een half jaar ont zegging geëist. Een 55-jarige Haarlemse vertegenwoor diger werd vrijgesproken van het hem tenlaste gelegde. Veertien dagen geleden werd er een maand voorwaardelijke ge vangenisstraf tegen hem geëist met drie HAMBURG (DPA) In het noorden van West-Duitsland is het verkeer woens dag door zware sneeuwval en heftige stormen volkomen ontwricht geraakt. Er hebben zich honderden ongelukken voor gedaan. Vele mensen werden gewond. De schade is groot. In het noordwesten van de Bondsrepu bliek zijn Wilhelmshaven met omliggende dorpen van de buitenwereld afgesloten. De wegen zijn door de op hopen gewaaide sneeuw onberijdbaar. Militairen helpen de sneeuw te ruimen. Ook het goederenverkeer tussen West- Duitsland en West-Berlijn ondervindt veel hinder. In vele streken van Duitsland kwamen de meeste mensen uren te laat op hun werk. jaar proeftijd en een boete van vijfhon derd gulden. Hij had op 11 februari in de Jan Haringstraat in Haarlem-Noord een jongetje aangereden. Het kind werd zwaar gewond. De vertegenwoordiger zei dat het jongetje geheel links had gefietst. Een 25-jarige Amsterdamse student kreeg een week hechtenis en een jaar ont zegging van de rijbevoegdheid. Op 13 augustus reed hij in Velsen met zijn auto tegen een auto waarin drie heilgymnas- tes uit Santpoort zaten. Twee der vrou wen werden zwaar gewond. Er was twee weken hechtenis en een half jaar ontzeg ging tegen de student geëist. Een boete van vijfhonderd gulden en een voorwaardelijke ontzegging van drie maanden met twee jaar proeftijd kreeg een 34-jarige vishandelaar uit Velsen. Hij was op de kruising Velserduinweg-Hee- renduinweg in Velsen tegen een motor op gereden, de motor had voorrang. Er wag een boete van vierhonderd gulden en een half jaar ontzegging tegen hem geëist veertien dagen geleden. BONN (DPA) De Westduitse bonds kanselier, Ludwig Erhard, heeft woens dag officieel laten weten, dat hij van plan is zich kandidaat te stellen voor het voorzitterschap van de Christen-Democra tische Unie. Dit verrassende besliuit van de kanselier werd meegedeeld door rege ringwoordvoerder Von Hase. In de korte verklaring die deze voorlas heet het dat koppeling van de functies van Bondskanselier en partijvoorzitter de beste oplossing zou zijn". Erhard had tevoren een gesprek gehad met de voor zitter van de CDU-CSU-fractie in de Bondsdag, Rainer Barzel, die zich een etmaal eerder bereid had verklaard, het voorzitterschap van de CDU van Konrad Adenauer over te nemen. Barzel zei la ter dat hij eraan dacht zijn kandidatuur te handhaven. KERKNIEUWS Geref. Kerken (vrijgemaakt) Beroepen te Zaamslag J. Strating te Alkmaar-Broek op Langendijk.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 11