Krachtmeting voor zonder waarde het voorlopig Nederlands elftal Strasbourg met 7-0 verpletterd Jubilerend De Tweede Jeugd kreeg grote belangstelling blijf jong, blijf fit: fiets! Woedende Scholte wilde de strijd in Cairo beëindigen m Imre Rietveld moet faam waarmaken Me, Gevaarlijk veld Bijtende kou Geen tegenstand Moeizame zege voor die Raeckse KESSLER: Sfeer was goed" Zeven Nederlanders in zesdaagse van Antwerpen Belg Ceulemans verloor twee keer Eindhovenaar met moeite overgehaald om door te gaan en... Vervest te verslaan Deense suprematie bij de heren Sterretjes uit Driehuis sterk ingedeeld DONDERDAG 10 FEBRUARI 1966 19 25 cent per rol Nu heeft de vakman de meeste tijd om uw fiets na te zien! Basketbalprogramma Nederlandse Judobond wil Japanse trainer BEZETTING OPEN INTERNATIONALE BADMINTONKAMPIOENSCHAPPEN STERKER DAN OOIT Alle ogen zijn zaterdag en zondag gericht op Imre Rietveld, de Neder landse badminton-vedette, van wie men verwacht dat zij voor eigen pu bliek het open internationale kam pioenschap op haar naam zal bren gen. Haar laatste successen twee duidelijke overwinningen in Haarlem en in Kent op Engelands topster num mer één Angela Bairstow recht vaardigen deze verwachting. Imre deelde onze mening dat zij met de Schotse Muriel Ferguson, die vorig jaar finaliste was, als eerste tegen standster en met Angela Bairstow in haar deel van het schema, bijzonder sterk is ingedeeld, maar zij merkte te recht op „dat een finaleplaats dan ex tra verdiend zou zijn". Imre speelt liever in het buitenland, dan zijn niet alle ogen op haar ge richt en speelt zij meer ongedwongen. In Haarlem speelt Imre gewoonlijk niet haar sterkste partijen en zij bleef bescheiden in het aanslaan van haar kansen. Als nummer één, en dit is stellig wel wat overtrokken, werd Mrs. Hea ther Nielsen-Ward geplaatst, woon achtig in Zuid-Afrika en uitkomend voor Engeland. Er is te weinig van haar huidige speelsterkte bekend om haar deze plaats toe te kennen. Deense suprematie Van onze sportredacteur) De eerste wedstrijd, waarin Georg Kessler als bondscoach langs de lijn zat, heeft wel een daverende overwin ning voor het voorlopig Nederlands elftal opgeleverd Racing Club de Strasbourg werd met 70 versla gen maar veel voldoening was er na afloop toch niet in het Haagse Zuiderpark. De omstandigheden een licht besneeuwd, keihard veld en bijtend koud weer waren allesbe halve bevorderlijk voor een juiste be oordeling van de spelers. Bovendien bleek de Franse formatie een dus danig zwakke tegenstander te zijn, dat er geen eer tegen te behalen viel. Als er al een pluspunt viel te signaleren, dan was het wel de grote strijdlust, waarmee het Nederlandse selectie team aan de slag ging en bleef. Onder de onverwachte wending van de weersomstandigheden had men dit oefen duel beter kunnen afgelasten. Er werden nu grote risico's genomen, waarvan de spelers en de clubs wel eens de dupe hadden kunnen worden. Gelukkig is het door de beheersing, die de spelers aan beide zijden aan de dag legden, niet tot ernstige blessures gekomen, maar we za gen trainer Michels van Ajax, die met enkele spelers onder wie Ko Prins naar Den Haag was getogen, toch wel heel somber kijken, toen Nuninga en Cruyff enkele keren hard tegen de „betonnen" grasmat gingen. Het was ook een weinig spectaculaire strijd, vooral in de eerste helft. Stras bourg bleef maar volharden in zeer kort, peuterig samenspel zonder enige verras sing. Als er al lieden iets van deze test match geleerd hebben dan waren het de Fransen. Zij konden zien, hoe de Neder landers de dieptepasses hanteerden als vlijmscherpe ontleedmessen. De „voorlo- pigen" hadden beslist niets te leren van Strasbourg. Wat dat betreft had men net zo goed of eigenlijk nog beter een Neder landse eerste divisieclub als oefenpartner kunnen nemen. Natuurlijk heeft het flinke aantal doel punten de show nog iets gered. Voor de rust deden de Nederlanders het nog vrij rustig aan en konden de Fransen de scha de beperkt houden tot twee treffers (van Verdonk en Muller). In de tweede helft werden de Elzassers compleet onder de voet gelopen. De Ajacieden drukten voor al hun stempel op de strijd. Cruyff schoot maar liefst drie keer raak (waarvan één keer in buitenspel-positie), Swart nam een voltreffer voor zijn rekening en Advertentie RED BAND- ROOSENDAAL (Van onze volleybalmedewerker) De damesploeg van die Raeckse heeft zich gisteravond in het Krelagehuis in Haarlem tegen het hoofdstedelijke Slo- termeer, uiterst moeizaam naar een over winning gesleept. De Haarlemse dames hadden reeds een nederlaag in 't zicht toen Slotermeer in de beslissende set tot 13-9 uitliep. Gien de Vries, die in deze strijd weinig goede set ups aangebo den kreeg, werd juist op het beslissende moment door de ijlings ingezette Ineke Renes en later door Tilly Bloemberg goed gelanceerd en met een drietal goe de slagen schraapte zij voor haar ploeg genoten de moed bij elkaar, die net voor het handhaven van de ongeslagen positie voldoende was. De setstanden waren 15- 12, 10-15, 15-9, 15-17 en 15-13. Het Hoornse TOG, mannelijk gecoacht door mej. Pieterse, had niet de minste moeite met OVRA, dat zonder hoofdaan valler Cees Leijen, vrijwel geen weer stand bood. Bert v. d. Scheur was de eni ge Haarlemmer die nu en dan tot 'n goe de slag kwam. De Westfriezen, met de Hoornse veearts de oud-RVC'er Dick de Vries als sterkste aanvaller, wonnen de strijd in 41 minuten met 15-4, 15-5 en 15-1. De heren van die Raeckse bereikten via een nogal zonderling scoreverloop te gen het hoofdstedelijke SMH een gelijke stand met de setstanden; 3-15, 11-15, 15-6 en 15-10. Een spannende set volgde die de roodwitten via 11-8, 11-12 en 13-12 met 16-1 verloren. Nuninga bediende iedereen van goede passes. Voor Willy Dullens was het pret tig, dat hij zijn entree in het topvoetbal maakte met een fraaie goal. Hij besloot een dribbel met een listig tikje, hetgeen de eindstand op 7-0 bracht. Voor de achterhoede, waarin Pieters Graafland na de rust door een betrouw baarder Doesburg werd vervangen en waarin Veldhoen (wegens een blessure bij de training) zijn plaats moest afstaan aan Quadackers, waren er geen proble men. Schrijvers en Israel vormden weer een goed tandem. Flinkevleugel had aan vankelijk wat moeite met de enige ge vaarlijke aanvaller Hausser, maar dat duurde niet zo lang. Quadackers speelde nuttig, maar niet groots. In de midden linie verdiende Muller voor de rust zijn plaats. Hij speelde geraffineerder dan zijn vervanger na rust, Miel Pijs. De tweede man van de „schakeling", Willy Dullens had bepaald geen last van debu tantenkoorts. Hij gaat zijn oranjeshirt wel verdienen, al is het misschien nog niet tegen de Duitsers. In de voorhoede ontbrak Coen Moulijn. De Rotterdammer treurt over het verlies van zijn tweede kindje, dat een dag te voren zonder levenskansen geboren werd. Moulijn's plaats werd ingenomen door een actieve en niet teleurstellende Ver donk. Cruyff heeft ongetwijfeld zijn cap verdiend door zijn productieve wijze van voetballen. Nuninga voldeed ook wel. Swart was geen verrassende rechtsbui ten. Maar nogmaals, deze wedstrijd was geen krachtproef voor het selectieteam. In het bijzonder de achterhoede van de voorlopigen heeft geen problemen van betekenis op te lossen gehad. Om te zeggen, dat bondscoach Georg Kessler na het eerste optreden van het voorlopig elftal onder zijn leiding een vol komen tevreden mens was, zou overdre ven zijn. Het matige spel, dat de Racing Club Strasbourg tweemaal drie kwartier had gedemonstreerd, was voor hem een grote tegenvaller geweest. „Sterkere te genstand is wel gewenst," was het com mentaar van de heer Kessler, die nuch ter genoeg is om aan een 7-0 zege be haald op een ploeg als Strasbourg, geen grote waarde te hechten. Niettemin zag de bondscoach toch posi tieve punten. Hij was vooral te spreken over de manier, waarop alle spelers, dus ook de aanvallers, geheel in het kader van het moderne voetbal hun verdedigende taak hadden vervuld. „Naarmate de wed strijd vorderde, werd ons overwicht gro ter en toen behoefde de voorhoede zich niet meer zo met de verdediging bezig te houden, maar in de eerste helft is het gegaan zoals ik wilde. De instelling was juist, de sfeer was goed en de ploeg vorm de een eenheid. En daar werk ik op. Wel werden van onze kant veel acties nog te langzaam uitgevoerd, maar je loopt nu eenmaal altijd het gevaar in de vertragingstactiek van je tegenstander te worden meegetrokken." Het bondsbureau van de afdeling Haar lem KNVB aan de Jansweg bleek woens dagavond niet groot genoeg om de vele belangstellenden voor de receptie van het veertigjarige De Tweede Jeugd te kunnen herbergen. De eerste felicitanten moesten dan ook al spoedig plaats maken voor de nakomers. Door de verschillende spre kers op deze geanimeerde receptie werd in alle toonaarden de loftrompet gestoken op de jubilerende club en zijn bijzondere karakter als de kleinste voetbalvereniging in het land. De wens van heel De Tweede Jeugd om vanwege de sfeer en gezelligheid weer in het Noorder sportpark te mogen voetballen dit seizoen speelt men in het Van der Aartsportpark werd door vrijwel alle sprekers aangeroerd. Ze hoopten allemaal dat die wens van prae ses Bertus Hodde c.s. in vervulling zou mogen gaan. Als eerste spreker voerde wethouder P. W. Voskuilen van sport- en jeugdzaken het woord. Hij noemde het in n geestig speechje een unicum dat De Tweede Jeugd al die veertig jaar met één elftal speelt. ,,Maar uw vereniging niet te groot", sprak de heer Voskuilen tot slot, „speel fair en zorg dat de „buikjes" wegblijven". De heer D. Beets had als voorzitter van de sportraad eveneens de grootste bewondering voor de jubilerende club en roemde het gezellige karakter. Voorzitter H. W. van Turnhout van de afdeling Haarlem KNVB sprak daarna lachend: „Uw vereniging bestaat in feite bij de gratie van de bond, want u heeft niet het reglementair vereiste aantal van vijftig werkende leden". Het blijft dan ook de enige kleine club en „als het effe kan gaan jullie weer naar het Noorder (Van onze sportredacteur) De ploegen voor de zesdaagse van Ant werpen (van 18 tot 24 februari) zijn sa mengesteld. In deze zesentwintigste edi tie van de belangrijkste zesdaagse van het seizoen zullen zeven Nederlanders trachten iets van de ƒ30.000 aan premies te bemachtigen: Post, Janssen (met de ervaren Zwitser Pfenninger als derde man), De Roo, Karstens en Zoet, die een trio vormen en Van der Lans en Van Dongen, die met de Belg Lambrechts aan de slag gaan. Het grootste deel van de prijzenpot zal wat de Nederlanders be treft ongetwijfeld in de kabine van Post en Janssen terecht komen. Zij zijn trou wens ook de favorieten voor de over winning. Hoewel directeur De Winter van het Antwerpse Sportpaleis op het commer ciële vlak zeer tevreden is de voorver koop loopt enorm en men verwacht een record aantal bezoekers had hij het sportief toch graag anders gezien. Zo had hij Rik van Looy liever niet gekoppeld ge zien aan Van Steenbergen, maar Van Looy, na vier jaar weer terug in de Ant werpse zesdaagse, wilde per se met Lyk- ke rijden en Van Steenbergen ook. De jonge Belgische klasserenners Sercu en Merckx vormen met de oude rot Bugdahl een zeer sterk driemanschap. Ook Sels- Severeijns-Eugen zullen hun partijtje wel meeblazen. De overige koppels zijn: Kemper-Renz- Van Clooster, Proost-Baensch-Verachtert, Van Tongerloo-Debakker-Aerenhouts, Fo- ré-F aggin-DeloofScrayen-Sorgeloos- Steevens. Mertens-Seeuws-Walschaert, Deferm-Molmans-Huysmans. sportpark". Namens de aangesloten clubs overhandigde Van Turnhout de gebruike lijke enveloppe met inhoud „met een bescheiden bedrag voor de jeugdafde ling!" en samen met administrateur en oud-international Wim Roozen ontvouw de hij de bonsvlag als geschenk voor het jubilerende bestuur. Als laatste voerde Karei Kaufmann, vroeger trainer van het Nederlands elf tal, het woord. Deze sprak namens de gastspelers van vroeger zelf heeft hij meerdere keren in vriendschappelijke wedstrijden meegedaan en wenste het bestuur nog heel veel succes. De sprekers werden ingeleid en bedankt door ceremoniemeester Bas de Jong. Hij overhandigde namens het kleine ploegje leden een welgevulde envelop. De da mes hadden voor een bloemstukje ge zorgd. Onder de vele aanwezigen merk ten we o.a. wethouder Spek en oud- scheidsrechter Formenoy op. Het Bossche biljarttoernooi kader 47/2 om de Coupe Rode Leeuw leverde woensdag een paar verrassingen op. In zijn partijen tegen de beide Ossenaren Tiny Wijnen en Lambert van Leur moest Raymond Ceule- mens een nederlaag incasseren, waardoor de wereldkampioen driebanden, houder van de Coupe uitgeschakeld is voor de eerste plaats. Maar ook Wijnen kreeg een teleur stelling te verwerken, want hij leed een nederlaag tegen de Oostenrijker Johann Scherz. Deze laatste is nu met de Belgen Boulanger en Schrauwen de grootste kans hebber. Derde ronde: Boulanger 400 12 115 33.33 Scherz 366 12 83 30.50 Wijnen 400 5 268 80.00 Ceulemans 43 5 39 8.60 Van Leur 400 6 325 66.66 Ceulemans 98 6 62 16.33 Scherz 400 7 167 57.14 Wijnen 238 7 70 34.00 Advertentie Het basketbalprogramma voor het dis trict Haarlem ziet er deze week als volgt uit: Donderdagavond: dames, 7 uur: HCK 2 Typhoons; 8 uur: HOC 2Tornado; he ren, 7 uur: Typhoons 3White Stars 2; 8 uur: Flamingo's 2Tornado; 9.15 uur: Haarlem Cardinals 2Sea Devils 2; HOC 3—Tornado 2. Vrijdagavond, dames, 7 uur: HCK 3 HOC 5; HOC 4—Exercitia 2; 8 uur: HCK Antilopen; heren, 8 uur: Antilopen HCK; 9.15 uur: Haarlem CardinalsAkri- des; Typhoons 4Sea Devils. De Nederlandse Jiu Jitsu en Judobond is van plan om als. opvolger van bonds- trainer Anton Geesink, die indertijd uit zichzelf voor deze functie bedankt heeft, een Japanse judoka te engageren. In af wachting van zijn komst, zijn voor het lopende wedstrijdseizoen tot nationale trainers gekozen de heren Hein Essink (Eindhoven) en Tonny Wagenaar (Am sterdam). (Van een speciale verslaggever) „Ga zo door" luidde de inhoud van een telegram, dat KNBB-voorzitter Piet van Engelen woensdag naar Cairo zond om de Nederlandse topbiljarter Henk Scholte te steunen in diens poging zijn vorig jaar veroverd Europees libre-kampioenschap te prolongeren. Het leek of de pasbe noemde bondsvoorzitter de hulp van pa ragnost Max Croiset had ingeroepen. Want juist op het moment dat -het tele gram met de bemoedigende inhoud bin nenkwam was Scholte nog maar nauwe lijks bekomen van een woede-aanval, die bijna een einde zou hebben gemaakt aan zijn briljante carrière. Wat was er ge beurd? Scholte had geweigerd de Belg Vervest al in de vijfde ronde te ontmoeten. De Eindhovenaar stond daarmee in zijn recht. De moeilijkheden waren gerezen na de resultaten van dinsdag. Sinds enke le jaren heeft de internationale biljart bond het Ave-systeem overboord gezet, en heeft hiervoor een volkomen nieuw sys teem in de plaats gesteld, waaarbij de beste biljarters elkaar pas in de laatste ronden ontmoeten, zodat de spanning ge handhaafd blijft. Men kan echter in bij zondere gevallen van deze methode af wijken. Dit om een echte finale mogelijk te maken. Na de resultaten van dinsdag was men het erover eens dat het oor spronkelijke programma voor de vijfde ronde zou moeten worden gewijzigd. Rn wel in die zin dat de Fransman Marty niét tegen de Spanjaard Aguilera zou moeten uitkomen, maar tegen de Belg Vervest, terwijl Scholte het tegen de Spanjaard zou moeten opnemen. De Egyptische wedstrijdleider, die niet be kend was met de Westeuropese gewoon ten, bleek het met deze laatste zienswijze eens. Secretaris Hautot van de Franse bond verzette zich tegen deze bereidwilli- heid. Hij was van mening dat een wijzi ging slechts na de vijfde ronde zin zou hebben. Deze Parijzenaar heeft al in voorgaande grote toernopien voor diverse conflictsituaties gezórgd. Altijd met het oogmerk de reglementen in het voordeel van zijn landgenoten uit te leggen. Hautot hoopte op een overwinning van Vervest op Scholte, zodat Marty al voor de eigenlijke finale Europees kampioen zou zijn. In deze argumentenstrijd stond de Eindhovenaar alleen. De KNBB, die altijd de mond vol heeft van coaching en begeleiding van zijn vertegenwoordi gers in het buitenland, had niet de moeite (Van onze badmintonmedewerker) Op papier moet Duin wij ck's eerste da me via een zege op Miss Ferguson en Judy Charles of Mrs. Middelberg de hal- ve-eindstrijd bereiken, om dan zondag morgen om half elf het racket op te ne men tegen Angela Bairstow, de titelver dedigster. Heeft de wedstrijdleiding de speelsterkte van Heather Nielsen juist ge schat dan zal deze geboren Engelse, woonachtig in Zuid-Afrika en met een Deen gehuwd om twee uur de finale spe len tegen Imre Rietveld of Angela Bair stow. Agnes Geene ontmoet Lisbeth van Bamekow als eerste tegenstandster en zal na een overwinning mogelijk Jenni fer Horton ontmoeten. Bij de heren mogen we een Deense su prematie verwachten, mogelijk beïnvloed door de Schot Robert Mc Coig en de Canadees Yves Paré. Van de Engelsen en van de Malakkezen hebben de Denen in het enkelspel waarschijnlijk niets te vrezen. Knud Age Nielsen is in dit toer nooi de grote favoriet, die rekening heeft te houden met zijn landgenoten Bacher, Rose en Herlevsen. Ole Mertz en Knud Nielsen behoren mét de Engelsen John Havers en Dave Horton tot de grote kanshebbers in het herendubbelspel waar men de Denen Bacher en Andersen, Rose en Herlevsen en de Schotten Mc Coig en Sydie niet uit het oog mag verliezen. Sterk spel en riva liteit mag men ook verwachten in de strijd om de titel in het gemengddubbel- spel, met talloze kandidaten van wie wij willen noemen het Engelse echtpaar Hor ton, het Schotse dubbel Miss Ferguson en Mc Coig, Imre Rietveld met de Canadees Yves Paré en de Deense dubbels Bente Flindt-Bendt Rose, Lonny Funch en Knud Nielsen en Lisbeth v. Barnekow en Ole Mertz. In het dubbelspel zullen Imre Rietveld en Agnes Geene hun geluk beproeven in een veld met zeer sterke tegenstanders als Heather Nielsen en Jennifer Horton, Anne en Bente Flindt Angela Bairstow en Glenys Middelberg (Nieuw Zeeland) en Rechts de grote organisator van het open Nederlandse kampioenschap badminton: de heer Leen Verhoef. Hij doet dit nu voor de twintigste maal. Naast hem de captain van de Deense ploeg, Ole Mertz, tevens een vriend van de heer Verhoef. De heer Mertz is een van de contactmensen voor het buitenland van de heer Verhoef. Lisbeth v. Barnekow en Lonny Funch. Morgenavond wordt in de badminton- hal en dit is voor het eerste na twintig jaar kwalificatierondes gespeeld. Het zijn vooral de Belgen en de Nederlanders die hiervoor in aanmerking komen en moeten bewijzen dat zij voor het „grote toernooi" een plaats waardig zijn. Henk Scholte zoekt ontspanning in de kashba. genomen iemand naar Egypte af te vaar digen. Niemand kon dus Scholte's belan gen behartigen en het is begrijpelijk dat de door darmstoornissen geplaagde Ne derlander zich steeds meer opwond. Op een gegeven moment leek het er zelfs op, dat hij zich zou terugrekken uit het toer nooi. Het was maar goed dat tenslotte de Egyptenaar Mustafa Diab zich met de zaak ging bemoeien. Hij monterde Scholte in zoverre op, dat deze tenminste bij de aanvang van de middagpartijen in de zaal aanwezig was. Maar toen Scholte hoorde, dat Diab's pogingen om alsnog een verandering in het schema aange bracht te krijgen, waren mislukt en hij dus toch tegen Vervest moest aantreden, pakte hij zijn keu op en liep woedend de zaal uit. Scholte had het niet meer. Men slaagde er echter in de halfhuilende Bra bander ervan te overtuigen dat hij bij weglopen uitsluiting van het toernooi en zelfs een schorsing voor het leven zou riskeren. Geheel uit balans gebracht begon Schol te tóch aan de partij tegen de Belg. De ook niet geheel fitte Vervest, die een slechte nachtrust achter de rug had, streed in feite voor zijn laatste theoreti sche kans. Drie maal achtereen liet hij een veelbelovende positie voor Scholte achter, maar pas in de vierde beurt greep deze zijn kans. Toen scoorde hij ook in vlot tempo de nog ontbrekende 458 caramboles. In de nabeurt, waarin Ver vest evenmin tot geïnspireerd spel kon komen, had de Belg geluk met de acquit- stoot, maar faalde twee caramboles ver der op een betrekkelijk eenvoudig trek- stootje. „Geluk verder" zei Vervest toen hij Scholte met diens vijfde achtereen volgende zege feliciteerde. Op de andere tafel rukte de Fransman Marty, een van de grote favorieten voor het kampioenschap, in één beurt op naar de 500, Aguilera, die de beginstoot had gemist ,op nul achterlatend. Het was zijn derde overwinning in één beurt. Ook in de zesde ronde bleef Scholte ongeslagen. Hij versloeg in twee beurten de Spanjaard Aguilera. Deze heeft nu vier verliespunten. Ook de Fransman Marty handhaafde zijn record. Scholte (Ned.) 500 4 458 125,00 Vervest (belg. 128 4 124 32.00 Aguilera (Sp.) 0 1 0 0.00 Marty (Fr.) 500 1 500 500,00 Weingartner (Oost) 500 7 306 71.42 Diab (Egypte) 44 7 14 6.28 Tawzik (Eg.) 235 21 70 11.19 Burwig (Did.) 500 21 162 23.80 Diab 264 13 127 20.30 Burwi0 500 13 166 38.48 Weingartner 500 1 500 500.00 Tawzik 3 1 3 3.00 Marty 500 2 498 250 Vervest 2 2 2 1.— Scholte 500 2 500 250 Aguilera 7 2 68 36.— Met nog een ronde te spelen luidt de stand: Marty 12 3000 13 500 230.76 Scholte 12 3000 24 500 125.— Aguilera 8 2007 38 441 52.81 Vervest 6 1648 23 500 71.65 Weingartner 4 1222 27 500 45.25 Burwig 4 1335 51 258 26.17 Diab 2 836 49 195 17.06 Tawzik 0 610 61 118 10.00

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 19