PTT-tarieven moeten nog verder omhoog BADHOTEL Winkels in centrum moeten voor auto's bereikbaar zijn fe en AGENDA V Porto-verhoging voor nieuwsbladen en tijdschriften pas op laugustus Werfcontroleur viel van steiger In België aangehouden Nederlanders over de grens gezet Kleuter overleden aan infectieziekte Geschaakt meisje in Breda terug Nieuw bos van 100 ha in de Kielerwaard B, en W. van Amsterdam: AKKOORD MET ROEANDA Duitse douane stuurt geld terug Doden in het verkeer Gereformeerde predikant op KVP-lijst Minister Diepenhorst niet pessimistisch over onderwijs Commissaris kreeg bij huisuitzetting koffie in zijn gezicht DAMPO Op de grens tussen dooi en vorst f! i l! WINKELCENTRUM „Jan v. Goyenstraat" HEEMSTEDE Spit, Spierpijn DONDERDAG 10 FEBRUARI 1966 MINISTER SUVRHOFF IN KAMER: Niet vergeten BOULEVARD PAULUS LOOT 1, ZANDVOORT - TEL. 4941 zaterdag 12 februari 1966 INTOCHT PRINS ADEURO De boemelaarsronde door Zandvoort. OP NAAR DE ORGANISATOREN VAN DE ZOTHEID. ZANDVOORT Kom per auto winkelen! in het Haarlem Velsen-lJ muiden Beverwijk li door verhoging van de rijksbijdrage is on mogelijk, zei hij. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG De Tweede Kamer heeft gistermiddag in een motie de rege-1 Er komt geen speciale postzegel ter ge ring uitgenodigd de P.T.T.-tarieven voor legenheid van het huwelijk van prinses 't verzenden van tijdschriften en nieuws- Beatrix. „Het is misschien een tekortko- bladen niet op 1 mei, maar op 1 augustus ming van mijn kant, maar ik heb mi te laten ingaan. De motie, ingediend door te laat afgevraagd of deze gebeurtenis K.V.P. en A.R., kreeg de steun van de een speciale zegel verdiende," zei minis- gehele kamer met uitzondering van de ter Suurhoff. „Het is ook niet gebeurd V.V.D. De motie van de heer Tolman I bÜ het huwelijk van prinses Juliana. De (C.H.), waarin wordt voorgesteld van el- directie van de P.T.T. is ook niet op het ke tariefsverhoging bij de P.T.T. af te ldee gekomen", aldus de bewindsman zien werd worpen. met grote meerderheid ver- Minister Suurhoff van Verkeer en Wa terstaat had in de Kamer veel critiek te horen gekregen op de tariefsverhogingen bij P.T.T., die vrij plotseling ingaan. In zijn verweer zei de minister, dat het niet Nu is .het er te laat voor, want een dergelijke uitgifte vereist veel voorberei ding." In welingelichte kringen in Den Haag goed mogelijk is, de verhogingen eerder 5*®? ™en echter te weten dat de Cen aan te kondigen dan nu is gebeurd of e Directie van P.T.T. reeds enige om het bedrijfsleven tevoren in te lich- maanden geleden aan minister Suurhoff ten. Volgens de bewindsman kwamen d< voorstel heeft voorgelegd voor de verhogingen helemaal niet als een don-1 u"gave van een speciale postzegel ter derslag bij heldere hemel. Iedereen wist g,eleSenheid van het huwelijk van prinses dat ze zouden komen, zei hij Beatrix en dat toen door de minister, in overleg met de centrale directie, is be- Hij liet meteen doorschemeren dat er I sloten niet over te gaan tot deze uitgifte, over enige tijd nieuwe tariefsverhogingen I te verwachten zijn, omdat de tarieven, minister en zijn adviseurs meenden in de E.E.G.-landen geharmoniseerd moe- namelljk dat deze speciale uitgave onder ten worden en omdat de investeringskos- werP zou kunnen worden van politieke ten voor de telefonie steeds hoger worden. cont™versen. Het werd niet uitgesloten Handhaving van de investeringsbedragen gea™t dat een dergelijke zegel al bij ver- I zending door tegenstanders van het huwe lijk van de prinses zal worden verminkt door het aanbrengen van krassen. Met het oog hierop heeft de minister van Ver keer en Waterstaat zijn besluit genomen. De kwestie werd opnieuw urgent toen de minister uit persberichten vernam, dat de Nederlandse Antillen hadden be Bij een ongeluk op de werf Piet Smit I eeaP°stzegel ter gelegen- jr. aan de Stadionweg te Rotterdam is de t V, jï huwelijk te komen. De minis- 66-jarige werfcontroleur J. Postma uit de heelt daarop opnieuw overlegd met de Maasstad om het leven gekomen. De man de^onch^ie^At Va" P'T,T; ^en z?u tot viel door een ononffehelHerHp onrvant I de conclusie gekomen zijn, de kwestie aan de mimsterrraad voor te leggen. Minister Suurhoff heeft vrijdag aan de minister- viel door een onopgehelderde oorzaak van een zes meter hoge steiger en sloeg te gen een betonnen vloer. In het Dijkzigt- ziekenhuis overleed de werfcontroleur aan zijn hoofdwonden. De twee Nederlanders, die de vorige I week tijdens de ongeregeldheden in de mijnstreek van Belgisch-Limburg werden gearresteerd, zijn woensdagmiddag uit de gevangenis van Tongeren in vrijheid gesteld. De twee Amsterdammers werden onder politiebewaking bij Roosteren over de grens gezet. De 25-jarige M. P. van Albeda, student in de chemie, en de 24-jarige free-lance fotograaf K. Wessing, arriveerden gister avond in Amsterdam. Zij zijn uitgewezen op voorwaarde dat zij niet meer in Bel- f gië zullen komen. Beiden waren zeer ver baasd over de verhalen in een groot deel van de Belgische pers, waarin zij „in Cu ba opgeleide communistische agitatoren" werden genoemd. (In hun paspoorten was een Cuba-visum aangetroffen. Vorig jaar maakten zij met een aantal studenten een reis naar dat land). Zowel de student als de fotograaf verklaarde dat niemand hun gedurende het arrest in Genk en daarna in Tongeren, had medegedeeld wat de reden van hun aanhouding was. School paar dagen gesloten Na het overlijden van de vijfjarige Marjolein Maljers is de kleuterschool aan de Leliestraat in Goes, waar Marjolein op school ging, gesloten. Het meisje werd zondagmorgen ziek en stierf diezelfde dag aan een gevaarlijke infectieziekte. De ziekte wordt veroorzaakt door zoge naamde coccen, een soort bacterie. Vanwege het besmettingsgevaar zijn de 47 leerlingetjes van de kleuterschool voor een paar dagen naar huis gestuurd. raad advies gevraagd. Daarop heeft de ministerraad besloten de oorspronkelijke beslissing van minister Suurhoff te be krachtigen. Het achttienjarige meisje, dat in mei vorig jaar was geschaakt, is gistermid dag in Breda terruggekeerd. Pastoor Oomen heeft het meisje op haar verlan gen gehaald uit een stad in Nederland, die betrokken partijen nog steeds weige ren te noemen. Men zal zich herinneren dat de man, die het meisje had geschaakt, vorige week bij zijn terugkomst in Bre da is gearresteerd. In de ruilyerkaveling Kielerwaard zal een geheel nieuw bos van ongeveer hon derd hectaren aangelegd worden. Er ko men verschillende recreatieve voorzienin gen bij zoals een zwemgelegenheid met badstranden, een kampeerterrein, pick nickplaatsen, wandelstreken en rijwielpa den. Het project is een uitvloeisel van de vie ring 150-jaar-koninkrijk in 1963. Toen werd de gedachte geboren een natuurmonument te stichten dat als een bezit van het gehe le Nederlandse volk een functie zou kun nen vervullen bij de voorziening in de steeds stijgende behoefte aan recreatie mogelijkheden. Het nieuwe recreatiecentrum, dat „Lin- gebos" zal heten, komt ongeveer 44 kilo meter van Rotterdam te liggen aan rijks weg 36. Advertentie CARNAVAL in alle zalen van het Opening Carnavalsfeest 20.30 uur, einde tot dat het genoeg is AANKOMST RAADHUISPLEIN 2.30 UUR met de Raad van Elf, Hofdames en de „Huppelepupkes" van de Carnavalsvereniging „de Zandkruiers van Eurostrand", Wester hoven met Hofkapel en die Tambourijnen van die Stadt Eynd- hoven, de Harmonie IJmuiden en andere muziekkorpsen. Vuurwerk en muzikale show vanaf alle balkons van het Bad hotel om 20 uur. Gecostumeerd of avondkleding/donker kostuum met masker verplicht. J. MONNIKENDAM, Ged. Raamgracht 7, Haarlem, tel. 11449, helpt u Inschrijfgeld 5.00 voor lidmaatschap van de Carnavalsvereniqinq „SATUR- NE DE URSTE" aan de receptie van het Badhotel. B. en W. van Amsterdam achten het voor de winkelstand in de binnenstad van het grootste belang, dat dit stads deel overdag per auto bereikbaar is. Zij willen dan ook voor kort- en semi-lang parkeerders in de binnenstad ruimte ont trekken aan de parkeerruimte op de openbare weg, die thans door langpar keerders wordt ingenomen. Amsterdam krijgt waarschijnlijk par- keermeters waarbij vier uur mag wor den geparkeerd. Met de minister van Verkeer en Waterstaat zijn besprekingen gevoerd om de Motorrijtuigenbelasting wet zodanig te veranderen, dat de maxi- Nederland en België enerzijds en de Afrikaanse republiek Roeanda anderzijds hebben woensdagochtend in Den Haag een overeenkomst ondertekend inzake de verbetering en uitbreiding van de rijkstechnische school te Kicukiro in Roeanda. Op de foto links president G. Kayi- banda, rechts minister J. Luns. Twee aannemers uit Kerkrade, vader en zoon Schmidt, hebben van de Duitse douane 1450 Duitse marken teruggekregen Aan het eind van de zomer van het af gelopen jaar hadden zij bij Posterholt zon der dat ze dit wisten de Nederlands-Duit se grens overschreden en toen 1500 mark moeten betalen. De 65-jarige mevrouw C. Jansen-Mid dendorp uit Loosduinen is in het zieken huis Westeinde in Den Haag overleden te gevolge van een verkeersongeluk, dat haar zondag 6 februari was overkomen. De 49-jarige pater Grol van het missie huis De Wildbaan in Brummen is bij een verkeersongeval om het leven gekomen. Op de Goudse Straatweg tussen Haas trecht en Oudewater onder de gemeente Hoenkoop is vanmorgen een ernstig ver keersongeluk gebeurd, dat aan de 44-ja- rige heer R. J. van Eerten uit Den Haag, die sinds kort als chirurg aan het zieken huis van de St. Jacobstichting in Oudewa ter was verbonden, het leven heeft ge kost. Dr. van Eerten was op weg naar het ziekenhuis in Oudewater om een operatie te verrichten. Net op het grondgebied van Hoenkoop slipte zijn auto ten gevolge van de gladheid van het wegdek. De auto reed de dijk af en kwam tegen een boom tot «tilstand. Dr van Eerten was op slag dood. twee maal toegestane parkeenduur van tot vier uur wordt verhoogd. In de hoofdstad is de ervaring met de parkeermeters gunstig. De bezetting van de meters schommelt gemiddeld om de 90 percent. Met de parkeerschijfzones zijn de ervaringen minder goed. Vele automobilisten blijken zich niet te reali seren dat zij zich in een parkeerschijf- zone bevinden. De controle van de schij ven is minder gemakkelijk dan van de parkeermeters. Voorts staan tegenover de kosten van inrichting en controle van de zones (ca. 52.500 per jaar) geen in komsten zoals bij de parkeermeters. Vorig jaar maakten de parkeercontro leurs in Amsterdam 10.417 processen ver baal op en reikten zij 8.816 transacties uit, hetgeen dus neerkomst op 19.233 overtredingen. In de parkeerschijfzones werden drie maal zoveel overtredingen begaan als bij de parkeermeters. Amsterdam heeft 1.125 parkeermeters, waarvan 1.106 voor ten hoogste twee uur en negentien meters voor ten hoogste één uur parkeren. In de parkeerschijfzo nes zijn ongeveer 480 plaatsen beschik baar. Op de lijst, die de K.V.P. in Tilburg zal indienen voor de komende verkiezin gen voor de gemeenteraad, zal de naam voorkomen van de gereformeerde predi kant ds. P. Visser. De K.V.P. heeft deze vertegenwoordiger van de christelijke minderheidsgroep een verkiesbare plaats aangeboden. De K.V.P. is met 29 zetels in de raad vertegenwoordigd. De protestants-christe lijke partij, waarvan ds. Visser deel uit maakte, de laatste vier jaar niet. Ds. Visser verloor vier jaar geleden zijn raadslidmaatschap door het optreden van andere kleine partijen, die overigens niet in de raad kwamen. Iedereen betreurde het vertrek van ds. Visser. Zijn terugkeer in de gemeenteraad staat vrijwel vast. Zelf heeft hij niettemin als eis gesteld dat minstens duizend voorkeursstemmen op hem moeten worden uitgebracht, wil hij zijn benoeming aanvaarden. Wat zijn po litiek betreft is hij volkomen vrij. (Van onze correspondent) Volgens de minister van Onderwijs en Wetenschappen, prof. mr. I. A. Diepen horst, is er in Nederland geen reden voor „doffe wanhoop of vertwijfeling" over de onderwijssituatie. Hoewel bepaalde voor zieningen als gymnastieklokalen nog slechts gedeeltelijk zijn uitgevoerd en het lerarentekort nog aanmerkelijk is, is dit tekort in omringende landen nog veel groter. De minister zei dit gistermiddag in het Kurhaus in Scheveningen tijdens een bij eenkomst van de Algemene Nederlandse Onderwijzers Federatie ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van de federatie. Hij sprak over het onderwerp „onder wijsperspectieven". Minister Diepenhorst merkte op, dat hervormers van het onderwijs vaak in ons land met het hoofd tegen de muur lopen. Hij drong aan op evenwichtigheid en nuchterheid. „Het departement moet voorzichtig wikken en wegen". Hij rekende voor, dat over ongeveer tien jaar voor het onderwijs ruim zeven miljard gulden zal moeten worden uitge trokken. Thans is dat bedrag 3,7 miljard. Willen er echter een aantal verbeteringen worden doorgevoerd dan zal dat bedrag negen miljard moeten worden en bij de waardevermindering van de gulden elf miljard. Bij een huisuitzetting hebben zich woensdag in Utrecht enige ongeregeldhe den voorgedaan. De politie assisteerde het gemeentepersoneel bij de verwijdering van een uit een echtpaar en twee jonge kinderen bestaahde gezin uit het vorig jaar december klandestien betrokken per ceel Eikenboomstraat 4. Daarbij werd verzet geboden. Commis saris mr. L. C. H. Mutsaers van de jus titiële dienst kreeg een kop koffie in het gezicht gegooid. Woningnood in Den Haag groter. De wo ningnood is het vorige jaar in Den Haag toegenomen. Het aantal gere gistreerde woningzoekenden steeg met 1796 tot 14.808, van wie 2501 van buiten de gemeente. „Woensdrecht" vlot getrokken. Het 10.450 ton metende Nederlandse vrachtschip „Woensdrecht", dat woensdagochtend in een krachtige oosterstorm ten noor den van het eiland Neuwerk in de Elbe- monding aan de grond was gelopen, is in de loop van de middag met hulp van zes sleepboten vlot gekomen. Belgische onderscheiding. De ambassa deur van België, F. X. baron van der Straten-Waillet, heeft in zijn residentie in Den Haag het commandeurskruis van de Kroonorde uitgereikt aan het Tweede-Kamerlid dr N. H. L. van den Heuvel en aan het Eerste-Kamerlid J. L. P. M. Teijssen (beiden K.V.P.) voor hun verdiensten bij de totstandkoming van het Belgisch-Nederlands verdrag voor de Schelde-Rijnverbinding. Beatrixbos. Ter gelegenheid van het hu welijk van prinses Beatrix en de heer Claus von Amsberg gaat de lagere schooljeugd in Ter Apel op 9 maart een Beatrixbos planten. Ruim een hectare grond zal worden beplant met naar schatting 1000 tot 1500 bomen. Boerderijbrand. De boerderij annex loon bedrijf van de familie J. G. Zomer in Mussel is door kortsluiting in brand geraakt en volledig in vlammen opge gaan. Dertien stuks vee en een paard konden in veiligheid worden gebracht. Advertentie De overstuur zijnde man is voor kal mering enige uren opgesloten geweest in het hoofdbureau van politie. Later is het gezin, dat voorheen bij familie woonde weer bij zijn familie ingetrokken ruime parkeergelegenheid alle winkels binnen 100 meter 2000 m2 verkoopruimte met per soonlijke bediening Ook bereikbaar met buslijn 1 Stadsschouwburg, vrijdag 20 u.: De Ne derlandse Comedie met „Het onderzoek" van Peter Weiss. Regie: Peter Palitsch. Concertgebouw, vrijdag 19.45 u.: Provin ciaal jeugdconcert door het N. Ph. O, o.l.v. Henri Arends. Solist: Jan Wijn (piano). BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u.: „De man van Istamboel", 14 j. Frans Hals, geen voorstellingen. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: ,,De man die ver dwijnen moest", 14 j. Luxor, 14, 19 en 21.30 u.: „Mary Poppins", alle leeftijden. Minerva. 20.15 u.: „Agent OSS 117 en het mysterie van de verdwenen duiker", 18 jaar. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u.: „Genghis Khan", 14 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „d'Artagnan tegen de 3 musketiers", 14 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „Huwelijk in Italiaanse stijl", 18 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum: (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16e tot en met de 19e eeuw waaronder Hals' mees terwerken. Dagelijks geopend van 10-17 u. Zondags van 13-17 u. Prentenkabinet: keuze uit eigen verza meling. Dagelijks van 10-17 u. en zondags van 13-17 u. Teylers Museum, (Spaarne 16): Perma nente tentoonstelling van schilderijen 19e en 20 ste eeuw. Tekeningen van de Hol landse, Italiaanse en Franse school. Fos sielen e.d. Dagelijks behalve zondag en maandag van 10 tot 16 u.; zondag van 13 tot 16 u. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunstnij verheid. Dagelijks (behalve maandag) van 10-12.30 u. van 13.30-17 u.; zon- en feest dagen van 14-17 u. Artificia (Heemstede)expositie van gra fiek van Rob Clous en keramiek van Otto Heuvelink. Dagelijks van 9.30 tot 18 u. In 't Goede Uur (Korte Houtstraat) Ex positie van grafiek van Loes van Goor. (Tot 1 maart). Dagelijks van 10-19 u. en van 20-22 u. en zondags van 14-17 u. en van 20-22 u. Kunstcentrum „De Ark", (Nieuw Hei ligland 1-3): Bootzaal: „100 ambachten" van Jan Luyken. Dagelijks geopend van 10 tot 20 u. Klassiek grammofoonplaten- concert van 20 tot 22.30 u. Dinsdags geslo ten. Expositie van schilderijen en wand kleden van Gerrit van Dijk, Dirk Müller, Berend Pasman en Fred v. d. Wal. Tot 26 februari. Woonhuis Jacobus van Looy, geopend op donderdag van 10 tot 12.30 en 13.30 tot 17 u. Zon- en feestdagen van 14 tot 17 u. Museum van Looy: De expositie „P. C. Kloes-70 jaar". Dagelijks van 10-17 u. en zondags van 13-17 u. Tot 28 februari. Galerie De Kastanjeloot (Wüstelaan 32, Santpoort)Expositie van houtsneden van Aimée Crince le Roy. Dagelijks van 9 tot 17 en 19 tot 21 u. Tot 20 februari. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" de krant van vrijdag 4 februari). DIVERSEN Waagtaveerne, vrijdag 21—2 u.: Cobi Schreijer met haar internationaal program ma. Gast: Rick Nocross. m Advertentie en reumatische pijnen wrijft U eveneens weg met DONDERDAG 10 FEBRUARI City, 20 u.: „Neferite, koningin van de Nijl". Galerie „De Kastanjeloot", Wüstelaan 32, Santpoort-Z., dagelijks van 9 tot 17 u. en van 19 tot 21 u.: Expositie houtsneden, vervaardigd door Aimée Crince Le Roy de tentoonstelling is tot 20 februari VRIJDAG 11 FEBRUARI City, 20 u.: „Spel met vuur". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 uur en 14 tot 16.30 uur. Galerie ,,De Kastanjeloot", Wüstelaan 32, Santpoort-Z., dagelijks van 9 tot 17 u. en van 19 tot 21 u.: Expositie houtsneden vervaardigd door Aimée Crince Le Roy; de tentoonstelling is tot 20 februari. Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 14.30-17.30 en 19-21.30 uur; filiaal Velsen-Noord: 14.30-17.30 en 19- 21.15 uur; filiaal „Spaarnberg", Santpoort (ook voor r.-k. bibliotheek): 19-21.30 uur. R.-k. Openbare leeszaal en bibliotheek, Willemsbeekweg 96: 14.30-17.30 en 19-21 u.; filiaal Velsen-Noord: 14-17 en 19-21 u. Stadhuis, Plein 1945, IJmuiden-Oost, is te bezichtigen op werkdagen van 10 tot 12 uur. DONDERDAG 10 FEBRUARI Kennemer Theater, 20 u.: Concert door Beverwij kse Harmoniekapel. Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Help". Kennemer Theater, 20 u.: Toneelavond Rederijkerskamer Kennemerland. Stadskantoor, 19.30 uur: Openbare ge meenteraadsvergadering. Creatief Centrum, Hoflanderweg 104, 16.30 u.: Cursus tekenen en schilderen voor de jeugd; 20 u.: idem voor ouderen, door Kennemerstaten. Huize Scheybeeck, 19 u.Toneelcursus door jongerentoneelgroep „Perini". Sportfondsenbad, Kuikensweg 84, ge opend van 7-17.30 uur; 20-21.30 uur Galerie Boumans, Breestraat 122: Expo sitie collages en wandkleden door Lies Guntenaar, Kennemer Oudheidkamer, ingang Stum- phiusstraat, te bezichtigen na aanvraag Moensplein 4, tel. 26020 of Groenelaan 21 Openbare leeszaal, Hendrik Burger straat 70, gesloten. R.-k. leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 10-13 uur en van 19-21 uur. Oosterw(jk, openbare leeszaal geopend van 14-16 uur; r.k. leeszaal geopend van 14-16 uur. Meerestein, openbare leeszaal geopend van 14-17 uur; r.k. leeszaal geopend van 14-17 uur. VRIJDAG 11 FEBRUARI Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: De naakte wereld" (tweede week). Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Help". W.B. Theater, 20 u.: „Prostitutie". Sportfondsenbad, Kuikensweg 84 ge opend van 7-17.30 u. en van 20-21.30 uur. Galerie Boumans, Breestraat 122: Expo sitie collages en wandkleden door Lies Guntenaar. Kennemer Theater, 20 u.: Concert door Beverwijkse Harmoniekapel. Hervormd Verenigingsgebouw, Schans, 20 u.: Beverwijkse Amateurfotografen. Kennemer Oudheidkamer, ing. Stum- phiusstraat, te bezichtigen na aanvraag Moensplein 4, tel. 26020, of Groenelaan 21. Openbare leeszaal, Hendrik Burger straat 70, geopend van 15 tot 17.30 en 19 tot 21 uur. R.-k. leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 10-13 uur en van 19-21 uur. Oosterwijk, openbare leeszaal geopend van 1416 uur; r.k. leeszaal geopend van 1416 uur. Meerestein, openbare leeszaal geopend Het K.N.M.I. deelt mee: De grenslijn tussen het winterweer in Noord-Europa met 20 tot 30 graden vorst in Scandinavië en het voorjaarsweer met temperaturen van ongeveer 15 graden in Frankrijk verplaatst zich in onze omge ving afwisselend naar het noorden en zui den. Met de oostelijke tot noordoostelijke wind raakte gisteren het gehele land in het vorstgebied, maar onder invloed van een nieuwe oceaanstoring, die vanmorgen boven Zuidwest-Engeland was aangeko men, drong de zachtere lucht de afgelopen nacht weer naar het noorden op. Van morgen om negen uur was het kwik in Zuid-Limburg weer opgelopen tot zes gra den. Op dezelfde tijd vroor het in Eelde 8 graden. Bij de grenslijn zal de komende 24 uur weer regen, ijzel en sneeuw voor komen. Het opdringen van de zachtere lucht is van tijdelijke aard. Na het voor- bijtrekken van de nieuwe storing zal de vorst zich weer in zuidelijke richting over het land uitbreiden. WERKRAPPORTEN Maximum- en mlnlmum- blnnen- i .4 buitenland a geh. bew. O -3 -6 geh. bew. O -3 -3 regen O 7 -0 -9 driftsneeuwn -6 geh. bew. ono 0 -4 geh. bew. 0 -4 -6 motregen 0 9 -2 geh. bew. z 10 0 onbewolkt nnw -17 -26 onbewolkt w -19 -16 geh. bew. n -16 -27 onbewolkt O -8 -8 sneeuwbui zzo 1 -2 regen O 8 4 geh. bew. O -1 -4 geh. bew. ZZO 10 3 regen z 9 5 regen zw 14 8 licht bew. z 16 9 mist windst. 12 2 zw. bew. n 21 8 licht bew. O -6 -13 geh. bew. z 11 7 zw. bew. zw 10 6 zw. bew. zo 10 5 half bew. windst. 12 2 onbewolkt windst. 12 -2 mist windst. 14 -1 mist windst. 5 1 zw. bew. windst. 13 5 zw. bew. no 12 zw. bew. ozo 17 12 geh. bew. w 21 13 zw. bew. w 15 9 half bew. wnw 20 13 geh. bew. wzw 16 14 Den Helder Ypenburg Vlissingen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Z.-Limburg Helsinki Stockholm Oslo Kopenhager Aberdeen Londen Amsterdam Brussel Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Zürich Genève Locarno Wenen Innsbruck Belgrado Athene Rome Barcelona Madrid Mallorca Lissabon Vrijdag 11 februari Zon op 08.04 lur; onder 17.46 uur. Maan op 00.30 uur; onder 10.39 uur. Maanstanden Laatste kwartier12 februari 09.53 uur Nieuwe maan 20 februari 11.50 uur Eerste kwartier 28 februari 11.16 uui Hoog en laag water in IJmuiden Donderdag 10 februari 7.13 uur en 19.32 uur. 2.52 uur en 15.21 uur. Hoog water Laag water Vrijdag 11 februari Hoog water 7.58 uur en 20.18 uur. Laag water 3.39 uur en 16.06 uur. y?" I,4 17 uur! r-k- leeszaal geopend van Het hoog en laag water te Zandvoort is uur' 110 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 2