Generaal Massu gerehabiliteerd Israel probeert toestand in het Nabije Oosten te normaliseren Minister Eban vond bij De Gaulle gewillig oor Weer onrust in Santo Domingo mm Miniatuur - onderzeeërs gaan VS-kernbom zoeken Onfatsoen Cri r Van dag tot dag „Gevaarlijke fase in Vietnam-oorlog Nieuwsgierigen worden geweerd „Anti-semitisme in West-Duitsland is toegenomen" raatótoel 'MÜ tel eg rammen DONDERDAG 10 FEBRUARI 1966 3 Persbureau Tass: Athos' kunstschatten bleven behouden Minister Jager: Op de Remco Campert CHOCOLADE-MINTS Het ministerie van Sociale Zaken heeft met zijn Volksgezondheidsnota een beleid aangekondigd, dat niet alleen ontstellend kostbaar zal worden maar bovendien zal moeten afrekenen met een aantal ver ouderde opvattingen, die een ernstige ach terstand hebben veroorzaakt. De instelling van een bestuurslichaam voor de volksgezondheid is een van de onderwerpen, die duiden op deze ach terstand. De taak die dit lichaam binnen betrekkelijk korte tijd zal moeten vervul len, omvat zoveel en zo gecompliceerde voorzieningen, dat men het moet betreu ren dat dit lichaam niet veel eerder aan die taak is begonnen. Achterstand op velerlei gebied, zowel wat betreft de bescherming tegen geva ren die de gezondheid bedreigen als de verzorging van en hulp aan zieken, heeft op diverse punten reeds noodtoestanden geschapen. De vervuiling van lucht en drinkwater is verdergeschreden dan ver antwoord kan worden geacht. De bouw van ziekenhuizen en een efficiënter, doel treffender medische voorziening zijn stringente eisen, die niet vooruitlopen op verwachte ontwikkelingen maar de huidi ge situatie al ver ten achter zijn. Efficiency in de samenwerking tussen artsen, specialisten, ziekenfondsen en ver zekeringsmaatschappijen is ver te zoeken. Problemen als die tussen artsen en zie kenfondsen over honoraria staan niet op zichzelf, maar zijn onderdeel van gebrek aan doeltreffende samenwerking, waar van de patiënten het slachtoffer worden. Tijdrovende en kostbare omslag in de be trekkingen tussen ziekenhuizen, zieken fondsen, verzekeringsmaatschappijen en artsen verhindert nog steeds een zo snel mogelijke medische hulp. Een gebrek aan organisatie tussen de gemeenten van agglomeraties op het hoofdstuk van on gevallendiensten en ziekenvervoer ver traagt medische bijstand, vaak met fata le gevolgen. Een afwezigheid van coör dinatie, zowel plaatselijk als regionaal en nationaal, op het gebied van ziekenhuis- bouw en ziekenhuis-accommodatie heeft een chaotische toestand doen groeien, waarin bepaalde willekeur de kans krijgt andere dan belangen der volksgezondheid te dienen. Dat alles is slechts een losse greep uit de problemen, die zich aandienen en de aandacht van de regering hebben getrok ken. Er is in Nederland op velerlei be- drijfs- en handelsgebied na de oorlog een verrassende planning verwezenlijkt, maar op het gebied van de volksgezondheid heeft zich tot dusver die planning slechts sporadisch en gebrekkig gedemonstreerd. Het departement van Sociale Zaken staat voor een veelheid van vraagstukken, die benauwender wordt met iedere nieuwe dag. Er zal inderdaad van een omwente ling sprake moeten zijn, wil de achter stand worden ingelopen. Die omwenteling zal nieuwe denkbeelden en drastische om schakelingen noodzakelijk maken, die niet alleen veel geld maar ook méér begrip van betrokkenen voor hun taak in het al gemeen belang zullen eisen. PARIJS (AP) De Franse korpsgene- raal Jacques Massu is benoemd tot com mandant van de Franse strijdkrachten in West-Duitsland. Tegelijkertijd is hij ge promoveerd. Massu was in januari 1960 comman dant in Algiers. Hij werd later naar het Elysée geroepen en kreeg een schrobbe ring, omdat hij in een interview crtiek had geleverd op het Algerijnse beleid van De Gaulle. Hij bleef daarna in Frankrijk, waar hij september 1961 militair gouver neur van Metz werd. Massu is een veteraan uit Indo-China. Hij speelde een belangrijke rol bij de op stand in Algiers in 1958. MOSKOU (Reuter en AP) Het offi ciële Russische persbureau Tass heeft vandaag geschreven dat de besprekingen van president Johnson in Honoloeloe „een nieuwe en gevaarlijke periode inluiden in de Vietnam-oorlog. De president heeft voor het eerst of ficieel verklaard, dat de Verenigde Sta ten „tot de overwinning" zullen vech ten", aldus Tass. President Johnson zal vandaag bespre kingen voeren met Arthur Goldberg, de Amerikaanse vertegenwoordiger bij de Verenigde Naties, over mogelijke nieuwe diplomatieke pogingen ter beëindiging van de oorlog in Vietnam. In Cairo heeft de Noordvietnamse am bassadeur gisteren de Egyptische minis ter van Buitenlandse Zaken een voor president Nasser bestemde boodschap van president Ho Tsji Minh van Noord- Vietnam overhandigd. De wereldraad van kerken heeft in Ge- nève voorbereiding getroffen voor een nieuwe poging om te komen tot vredes onderhandelingen over Vietnam. De raad, waarin 214 protestanse, orthodoxe, angli caanse en oud-katholieke kerken in de ge hele wereld zijn verenigd, heeft over de kwestie-Vietnam een reeks documenten gepubliceerd. Zaterdag worden verklarin gen over Vietnam verwacht. (Van onze correspondent) JERUZALEM Bij zijn bezoek aan Moskou, in juni, zal president De Gaulle van gedachten wisselen over de situatie in het Nabije Oosten. Daaraan bestaat voor de Israeli geen twijfel na het bezoek, dat hun nieuwe minister van Buitenlandse Za ken, Abba Eban, zojuist aan Parijs heeft gebracht. Eban heeft een willig oor ge vonden voor zijn voorstellen tot stabilise ring van de toestand in dit deel van de wereld. Parijs heeft zich niet alleen be reid verklaard de zaak met de Russische leiders op te nemen, maar heeft ook toe gezegd de Israëlische opvattingen naar voren te zullen brengen. De Israëlische minister heeft zijn sug gesties voor het Franse publiek uitge werkt in een interview voor de Parijse SANTO DOMINGO (Reuter en AFP) Bij ongeregeldheden voor het presidentië le paleis in de hoofdstad van de Domini caanse republiek zijn gisteren twee poli tiemannen en vjjf burgers gedood. Een aantal politiemannen en ongeveer veertig betogers werden gewond. Volgens de politie ontstond een schiet partij nadat betogers vanaf het dak van een gebouw het vuur hadden geopend. Tijdens de gevechten werd een politie man bewusteloos geslagen en levend ver brand. Een kind van tien jaar stak de benzine aan waarmee men de man had overgoten. De andere politieman werd doodgeschoten. Na het bekendworden van het nieuws over de schietpartij stroomde de bevol king van Santo Domingo de straat op en wierp barricades op. Passerende auto's werden met stenen bekogeld. Drie auto's - één van de Amerikaanse en twee van de Canadese ambassade werden in brand gestoken. De studenten eisen dat de regering tot spoedige uitbetaling van de subsidies voor de universiteit van Santo Domingo zal overgaan. televisie. Bij die gelegenheid legde hij er de nadruk op, dat zijn regering niets lie ver zou zien dan een oplossing van het Israelisch-Arabische conflict in de geest van de recente overeenkomst tussen India en Pakistan en met gebruikmaking van dezelfde procedure, dat wil dus zeggen: door bemiddeling. Eban heeft intussen zijn reis, die hem ook naar de Verenigde Staten, Canada en Groot-Brittannië brengt, vervolgd. Voor zijn vertrek uit Jeruzalem werd als hoofd doel een hernieuwd contact met leidende Westerse staatslieden opgegeven. Daarbij legde de minister zelf, noch de regering veel spraakzaamheid aan de dag over de specifieke punten van bespreking. Het is echter al uit de eerste fase van zijn reis duidelijk geworden, dat het Eban erom te doen is zijn gesprekspartners te winnen voor drie zaken, die in Jeruzalem als hoekstenen voor een vrede in het Midden- Oosten worden beschouwd: een uitdrukkelijke garantie, bij voor keur zowel van het Oosten als het Wes ten, voor handhaving van de status quo; herstel van het bewapeningsevenwicht, dat naar Israëlische opvatting voorname lijk door de Russische wapenleveranties aan Nasser is verbroken; directe vredesonderhandelingen tussen Israel en de Arabische staten naar het patroon van Tasj kent. Wat Frankrijk betreft constateert men in Parijs, dat Eban in zijn missie is ge slaagd. Of de andere grote mogendheden even toeschietelijk zullen zijn om zich te stellen achter de Israëlische wensen die door de Arabieren worden afgewezen zullen de komende weken leren. ATHOS (AP) De brand in het kloos ter op de Griekse berg Athos is in de loop van de middag bedwongen. Een deel van het klooster is verwoest. De kunstschatten zijn behouden gebleven. De schade wordt geschat op ruim 600.000 gul den. In de Middellandse Zee bij de Spaanse plaats Palomares wordt door Amerikaanse legerspecialisten steeds naarstiger gezocht naar de verdwenen kernbom. Tientallen brokstukken van de twee veronge lukte vliegtuigen zijn gevonden. De bom blijft echter spoorloos. Lan dingsvaartuigen brengen de vond sten naar de kust, zoals blijkt uit deze foto. Een vaartuig heeft een ge havende vleugeltank van een van de vliegtuigen op het strand ge deponeerd. (Telefoto). MADRID (DPA) Na wekenlange vruchteloze pogingen van duikers om de vermiste Amerikaanse kernbom van de bij Palomares in zuidoost-Spanje veronge lukte Amerikaanse B-52 in de Middelland se Zee op te sporen, schijnt thans alle hoop gevestigd te zijn op de twee uit Ame rika overgevlogen miniatuur-onderzeeërs „Alvin" en „Aluminaut". Zowel de 75 ton zware „Aluminaut" met zijn driekoppige bemanning als de „Al- vin" van dertien ton met zijn bezetting Advertentie van twee man zijn met sterke zoeklich ten en zeer gevoelige elektrische meetap paraten uitgerust. Zij moeten trachten de meer dan drie honderd meter diep liggende bom te localiseren en deze dan met hun stalen vangarmen te grijpen en voorzichtig naar de oppervlakte te brengen. De deskundi gen schijnen op een betrekkelijk lange duur van deze bergingspoging te reke nen, er arriveert in ieder geval steeds meer gespecialiseerd personeel. De oorlogsschepen van de zesde Ame rikaanse vloot hebben een kordon om het „bomgebied" getrokken. Publiek en pers worden angstvallig geweerd. Een poging van journalisten om met vissersboten na derbij te komen werd verijdeld. Men heeft 67 voorwerpen gevonden, waaronder waarschijnlijk wrakstukken van het tegen het tanktoestel gebotste vliegtuig, op de zeebodem. Ook op het land bij Palomares zet personeel van de Amerikaanse lucht macht het onderzoek van de gewassen op mogelijke radioactieve besmetting voort. De nog niet vrijgegeven stukken land zijn door rode vlaggen aangegeven. Een Spaanse woordvoerder heeft berichten dat Palomares ontruimd zou zijn, tegenge sproken. Enkele tomatenvelden werden woensdag vrijgegeven. De landbouwers deelden mee dat zij met de op radioactiviteit onder zochte produkten thans kunnen doen wat zij willen. Het verkoopverbod geldt echter nog wel voor velden in de directe omge ving van de plaats waar de B-52 vorige maand neerstortte. BONN (AP) Het anti-semitisme is het vorig jaar in West-Duitsland toegeno men, zo verklaarde de minister van Jus titie, Richard Jager, gisteren in de Bonds dag. Volgens Jager is het aantal gevallen van brandstichting, bedreigingen en ont wijding van joodse synagogen en begraaf plaatsen door politieke extremisten in 1965 toegenomen. Dr. Fritz Bauer, officier van Justitie in Hessen, heeft tegenover het Deense links- liberale blad „Ekstrabladet" als zijn me ning te kennen gegeven, dat alle Duitsers vanaf 1933 van het bestaan van concen tratiekampen op de hoogte zijn geweest. Op de vraag of de processen in West- Duitsland niet slechts een handjevol men sen tot zondebokken maken, antwoordde Bauer: „Ik ben mij van dit risico be wust, maar ik geef u de verzekering dat mijn medewerkers en ik alles in het werk stellen om te voorkomen, dat deze ver keerde mening postvat." Volgens de Duitse jurist wordt met de processen niet uitsluitend bestraffihg van de nazi-beulen beoogd. „Wij willen aan tonen dat deze relatief weinige exponen ten van de nazi-misdaden miljoenen Duit sers achter zich hadden. Ook willen we de bevolking er op wijzen, dat het niet juist is als de gewone man beweert dat hij werkelijk niets van de concentratiekam- heeft geweten", aldus dr. Bauer. Ten onrechte zijn onlangs vrome zielen geschokt door een mededeling op het t.v.- scherm, dat het kampioen schap paren zou worden uit gezonden. Afgezien nog van het feit dat in die tak van sport geen competitie be staat, had men kunnen we ten dat onze televisie zich niet op één lijn wenst te stel len met wat de film tegen woordig de argeloze toe schouwer durft voor te zet ten. Maar het feit alleen al dat men het waagt te schrik ken, betekent dat men de mógelijkheid toch niet zon der meer verwerpt. En dat is zo'n ontstellend duidelijk teken des tijds, dat het de moeite waard is zich af te vragen waar eigenlijk nog een grens ligt tussen dat gene wat volgens de ruimste begrippen van fatsoen nog nét kan en datgene wat te enenmale onbehoorlijk loet worden geacht. Hoe breed men ook denkt en met hoeveel enthousiasme men de vrijmoedigheid en eerlijkheid ook verwelkomt als opvolgster van de schijn heiligheid en bekrompenheid van weleer, men ontkomt toch nooit aan die grens. Ik wil aannemen dat de nieuwe generaties bezig zijn naar die grens te zoeken en zich daar bij vaak onverhoeds op ver boden terrein wagen. Maar toch krijgt men de indruk, dat hele volksstammen be reid zijn dat verboden terrein onmiddellijk als geopend te aanvaarden, mits de voor trekkers er maar luid genoeg over oppijpen. Het strikt onbehoorlijke zit meestal ook niet in dat open leggen van nog onbetreden gebieden van sex en aanver wante artikelen, maar in de exploitatie ervan. Een film die wordt aangekondigd als „een meesterstuk van opwin ding en geslachtsdrift, open hartig blootgelegd tot in de intiemste details" en waarin vcor goed geld niets bijzon ders wordt getoond, zou veel onfatsoenlijker moeten heten dan een rolprent die in haar aankondiging bescheiden wordt aanbevolen en waarin de intimiteit veel nadrukke lijker en openhartiger wordt blootgelegd dan in de vorige. Het onfatsoen wordt voor namelijk gedragen door de speculatieve misbruiken, die met de menselijke instincten worden bedreven en veel minder door de openhartig heid over die instincten. Er zijn vele normen van on fatsoen, maar de gevaarlijk ste zijn toch wel die, welke worden bedreven met een air alsof zij de gewoonste zaak ter wereld zijn. Het is duide- delijk dat de samenlevingen van vandaag onzeker zijn over hun normen. Men weet niet meer zeker of iets onfat soenlijk danwel vooruitstre vend moet worden genoemd. Men aarzelt en kijkt naar zijn omgeving om te weten of men moet blozen. Men is bang voor ouderwets en be krompen te worden versle ten, als men zich ergert of boos maakt. En men stoot zich pas aan bepaalde ver schijnselen, indien een groot aantal medeburgers daarin vóórgaat. Als er iéts is waarop het gezegde van toepassing is: „De brutalen hebben de hal ve wereld", dan is het wel de manier waarop in onze dagen het brute onfatsoen wordt be dreven: de onfatsoenlijken slagen erin hun medemensen te verbijsteren en in de war te brengen, door hun gebrek aan beschaving te etaleren als modernisme. Daartegen helpt weinig. De grens tussen fatsoen en onfat soen ligt niet duidelijk afge- bakend en het is gemakke lijk, haar te overschrijden on- de*- het motto van vrijmoe digheid en eerlijkheid. „Rea listisch" is ook zo'n prachti ge term om de fatsoensnorm ongestraft op te schuiven naar het onbehoorlijke. Als een film „realistisch" wordt genoemd, kan men er van opaan dat de makers er van zich stiekem schamen. „Modern" of „modernistisch" zijn woorden die vaak functio neren als deksels op vuilnis bakken. Hoe degelijk, eerlijk en eenvoudig doet eigenlijk een impulsief neergeklad schuttingwoord aan, vergele ken bij de handige manieren waarop veel schunniger im pulsen verpakt en verguld aan de liefhebbers worden verkocht. Over schuttingwoorden ge sproken: men behoeft daarbij niet altijd aan schuttingen te denken, noch aan haveloze, onopgevoede jongetjes die er op kladderen. Er behoeft zelfs geen schijn van „sex" in het spel te zijn. Een welsprekend voorbeeld leverde onlangs een ongetwijfeld zeer gezien in woner van een onzer mooiste villadorpen, die onder de titel „Je blijft lachen" het hierna volgend epistel aan zijn krant stuurde en het nog afge drukt kreeg ook, ondertekend met zijn volle naam en woon plaats. „Wat een heerlijk „giller- tje" las ik in mijn lijfblad. De beroemde Pier Tania, be kend van zijn bedenkelijke (wel eens gehoord van „85 gulden schoon"?) berichten en verdachtmakingen via de t.v. vooral waar het ons koninklijk huis betrof, dat zich tegen zo iets niet kan verdedigen, schijnt nu in de gemeente Gro ningen benoemd te zijn tot hoofd van Culturele Zaken. Om met een vriend van mij te spreken ,,Je blijft lachen"! Aan dat soort cultuur zal Gronin gen wel plezier beleven. Maar gelukkig bederft hij ons kijk genot dan niet meer". Tot zover dit enigszins uit voerige schuttingwoord, waar van het onfatsoen in geen en kel opzicht afwijkt van wat vieze jongetjes anoniem op muren schrijven. Die vieze jongetjes zijn eigenlijk nog fatsoenlijker, omdat zij ten minste door hun anonimiteit het bewijs van schaamte ge ven. De schrijver van de geci teerde brief was kennelijk trots op zijn meesterwerk en dat maakt het nog veel droe viger. En nog droeviger ge draagt zich de schutting zelf, in dit geval het „lijfblad", dat dit „gillertje" de gelegen heid gaf om zo onbeschaafd te gillen. Een hardwerkende, serieu ze en vakkundige televisie journalist, die nooit een vlieg kwaad gedaan heeft, laat staan het koninklijk huis, en met zijn „85 gulden schoon" alleen maar de knuppel in een sociaal hoenderhok heeft geworpen uit eerlijk mededo gen met te laag betaalde me deburgers, verlaat de t.v. en aanvaardt een verantwoorde lijke, zware functie in dienst van de Groninger gemeen schap. Dit is voor een geacht Nederlander ergens in den lande aanleiding en reden om deze man niet alleen van ver dachtmakingen te betichten maar hem zelfs een gebrek aan culturele inhoud te ver wijten. De gemeente Gronin gen, die Pier Tania koos uit een groot aantal gegadigden, krijgt en passant een veeg uit de pan en het geheel wordt dan een „gillertje", waarover de schrijver en zijn vriend voor de rest van hun leven kunnen blijven lachen. In het villadorp wordt op het adres, waar 's morgens het „lijfblad" in de bus komt, waarschijnlijk dag in dag uit gelachen. Maar het klinkt toch verdacht veel op het ge lach van vieze jongetjes, die een argeloze voorbijganger een smerige poets hebben ge bakken. Dit is een soort van onfatsoen, waarover men zich in onze tijd eigenlijk veel on geruster zou moeten maken dan over naaktfoto's of „Ik- ken Jannen Cremers". Het is een soort onbeschaving die helaas niet als zodanig te boek staat. Zij wordt bedre ven door geachte en geëerde mensen, mensen van „ni veau" en „status". Het recht op critiek en eigen mening wordt verward met het recht van vuilsmijterij. Critiek? Eigen mening? Wie spreekt van een „lijfblad" heeft die twee kostelijke gaven al eer der opgegeven. Want een „lijfblad" is een blad zoals Adam dat had een dat alles verbergt wat niet tonen wil en waarachter men zich verschuilen kan om eigen leegheid te verbergen. Een blad dat men voor de mond neemt, omdat men an ders niet weet wat men zeg gen moet. Een blad dat men eet en drinkt,* wiens woord men spreekt, een blad waar mee men oren en ogen kan dichtstoppen opdat niets van de vrije buitenwereld de ge dachten zal vergiftigen. Tussen ons gezegd een volwassen man die praat over „een gillertje" lijkt me al leen daarom al een griezel. En voor ons koninklijk huis is het allerminst een gezellig idee, zülke verdedigers te hebben blad men Uitgeslapen Reuter is een persbureau dat ons altijd weer verrast. Zo heeft dit bureau op een meubelbeurs in Keulen een bed ontdekt dat de slapende automatisch wekt. Dit bed is uitgerust met een kleine elektri sche motor die op het gewenste tijdstip aanslaat en trillingen veroorzaakt. Ver der doet Reuter er het zwijgen toe, al thans op de dag waarop ik dit uitgesla pen nieuws las. Zo'n bed klinkt verleidelijk, maar als ik er goed over nadenk weet ik eigen lijk niet waarom het verleidelijk klinkt. Ik. geloof dat het alleen het woord „bed" is dat zijn aantrekkingskrachten op mij uitoefent. Want een elektrische motor heeft voor mij niets verleidelijks, hoe klein hij ook uitgevallen mag zijn. Ik vind het zeker geen ding om in je bed te hebben of zelfs maar in de buurt er van. In bed wil ik niets met elektriciteit te maken hebben. Een mooi leesboek, goed, een speelgoedbeer, akkoord, een warme kruik graag, maar een elektrisch motortje, dat gaat me te ver. En zeker geen elektrisch motortje dat op het gewenste tijdstip aanslaat. Als ik eenmaal in bed lig vind ik ieder tijdstip ongewenst de tijd hoort dan een zachte substantie te zijn, egaal van kleur, en ge heel en al zonder stippen. Wekkers, han den die je wakker schudden, stemmen die je wakker brullen, motoren die aan slaan, ik kan ze allemaal missen als kies pijn. Het woord „aanslaan" bevalt me trou wens ook niet. Ik schrik nog altijd als in de keuken de koelkast „aanslaat" en dat gebeurt dan nog een eind uit mijn buurt en voor een doel dat ik waarderen kan. Maar de gevolgen zouden niet te over zien zijn als er in mijn bed een motor zou aanslaan. Ik durf er niet eens aan te denken, zelfs niet op dit ogenblik, terwijl ik nu toch veilig aan mijn tafel zit, met voor alle zekerheid mijn bureaulamp (een bron van elektriciteit) een flink eind weg geschoven. De Amerikaanse schrijver Ja mes Thurber had een tante die dacht dat de elektriciteit uit de lampen kwam lek ken. Ik heb wat dat betreft iets van Thurbers tante weg. Je bent natuurlijk wel meteen goed wakker als zo'n elektrische motor aan slaat. Ik vind dat een nadeel, maar ik kan me voorstellen dat er mensen zijn die het een voordeel achten. Maar ik begrijp niet goed waarom die motor dan trillin gen gaat veroorzaken. Is dat niet een beetje teveel van het goede? En zou je door die trillingen juist niet weer in slaap gesust worden? Hoe het ook zij. Ik houd me maar bij mijn vertrouwde, geheel op handkracht voortbewogen, bedstee waarin ik me al tijd zo mooi en langdurig weet te versla pen. Advertentie trim chocolade-mints: van binnen hard/zachte mint, van buiten fijne chocolade. Verras uzelf - met trim! trim E J Mosterdspuit. De postbodes in Boston zullen worden uitgerust met een mos terdspuit om zich lastige honden van het lijf te houden. Het „wapen" heeft een bereik van vijf meter. Hersens. De 76-jarige weduwe van Mus solini, wil de hersens terughebben van haar man die in 1945 voor studie-doel einden naar de Verenigde Staten zijn gebracht. Rachele heeft geen vrede voordat alle stoffelijke resten /an Mus solini op het kerkhof van San Cassiano rusten. School. George Moord, een zakenman uit Walton in Engeland, wil zijn zoon een behoorlijke particuliere school laten af lopen. Daarom heeft hij er een gekocht. De school is echter nog niet helemaal naar de zin van Moore. Er zullen nu klaslokalen bijgebouwd worden en er komt een nieuwe gymnastiekzaal en een verwarmd zwembad. Alles bij elkaar gaat dat ruim een half miljoen gulden kosten. Gearresteerd. George Lincoln Rockwell, zich noemend leider van de Amerikaan se nazipartij, is gearresteerd toen hij op het punt stond een rede te houden voor tweeduizend studenten van de Co- lumbia-universiteit in New Vork Rock well moet terechtstaan wegens orde verstoring. IJs. De laatste drie havens in de Bot- nische golf die tot voor kort nog toe gankelijk voor de scheepvaart waren, zijn door het ijs afgesloten. Je Zweed se spoorwegen zien zich voor een nood situatie gesteld. Verzending van goede ren per schip is niet meer mogelijk.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 3