KING CORN Burgerlijke stand van Velsen Geen schatgravers bij de Engelmunduskerk Iets van U bij? zweeds Havenberichten Elf miljoen ton cement uit Velsen Omzet visafslag Urk al boven een miljoen Concert in nieuwe kerk in IJmuiden 5 Pipo in de boom LOEtiDERSLOOT, DONDERDAG 10 FEBRUARI 1966 Drukkerij P. W. Nijaaen Bescheiden Beeckestein Engelmunduskerk Service-Station „BOEMERANG" Vraag het uw bakker. roestvrij stalen pannen Groenteprijzen „Lijkschaduw" natuurzuiver, blijft dagen lang vers. Kennemer Kruimels GEBOORTE- VERLOVINGS- HUWELKJKSKAARTEN VOORHEEN FIRMANT DRUKKERIJ „NIJKO" OOSTERDUINWEG 31, UMUtOEN - TEL JOM Do druMnr die er teven* woont, ooit avond* Qeopend Advertentie en stukjes Fries aardewerk uit de eer ste eeuw geweest, aangevuld door aardewerk met bandreliëf uit de acht ste eeuw. Interessant was ook de vondste van een zilveren halve stuiver uit 1491, die elke verzamelaar onge twijfeld gaarne in zijn bezit zou heb ben. VOORTS WERD NOG een „lijkscha- duw" blootgelegd, een benaming welke onwillekeurig aan een thriller van Hitchcock doet denken. Archeologen weten echter dat hiermee de zwarte lijnen worden bedoeld welke in de bo dem achterblijven, wanneer een hier begraven stoffelijk overschot in de loop der eeuwen geheel is vergaan. En het zijn deze ontdekkingen, waardoor de archeoloog aan de betrekkelijkheid van het bestaan wordt herinnerd. NEE, HET ZIJN GEEN SCHATGRAVERS, die in de omgeving van de oude Velsense Engelmunduskerk tijdens hun activiteiten door Hans de Boer werden gefotografeerd. Dit om te voorkomen dat op gouden mun ten beluste voorbijgangers zich hier in het donker eveneens aan het spit ten zouden zetten, in de hoop op een herhaling van de geruchtmakende goudschat van Serooskerke. Hun enige buit zou wellicht bestaan uit enige in hun ogen toch waardeloze potscherven en beenderenresten van hen, die vele eeuwen geleden rond de kerk werden begraven. En dit zijn nu bepaald geen vondsten, waar een proces-verbaal voor moet wor den geriskeerd. t GEEN SCHATGRAVERS op de foto dus, maar enige amateur-archeologen verenigd in de archeologische werk groep „Hoogovens", die in de omge ving van het Kerkplein een intensief bodemonderzoek zijn begonnen, in de hoop te kunnen vaststellen of de heu vel, waar de Engelmunduskerk op is gebouwd door mensenhanden is ont worpen, of dat zijn ontstaan een na tuurlijke oorzaak heeft. Tevens wensen zij zekerheid te verkrijgen over de vraag, of de fundamenten van de kerk misschien bestaan uit de resten van een Romeins castellum. DIT BODEMONDERZOEK is voor deze amateur-archeologen reeds lang meer dan een hobby geworden, om dat het een bezigheid is waar een zeke re historische kennis voor wordt ver eist, welke weer voor een groot deel in de praktijk moet worden verzameld. „Het is een bezigheid, welke de moder ne mens bescheiden maakt, omdat hij hierdoor wordt geconfronteerd met de grootheid van het verleden en de be trekkelijkheid van het bestaan", meent de heer A. J. Schotman, een der man nen van het eerste uur, die destijds met een nuchtere vraag in de gemeen teraad onbewust dit bodemonderzoek op gang heeft gebracht. Hij had na melijk in 1959 als geïnteresseerde bui tenstander bij het college van B. en W. geïnformeerd, of het bereid was zijn medewerking te verlenen aan een in deze omgeving in te stellen bodemon derzoek, omdat de heerSchotman ver moedde dat een en ander wel eens in teressante vondsten zou kunnen ople veren. JA, HET COLLEGE was bereid en of de heer Schotman dan maar eens wilde adviseren. Deze stelde zich op zijn beurs in verbinding met de heer H. J. Calkoen uit Driehuis, op dit ge bied nu niet bepaald een leek, met als resultaat een advies-commissie, welke reeds kort daarop door burgemeester mr. J. C. Bührmann van Velsen offi cieel in het raadhuis kon worden geïn stalleerd. De burgemeester maakte toen tevens bekend dat aan alle aan nemers van gemeentewerken opdracht zou worden gegeven niet eerder met de funderingen te beginnen, alvorens de bodem op eventueel archeologische vondsten zou zijn onderzocht. Van de aldus geïnstalleerde commissie werden de heren Calkoen en Schotman respec tievelijk adviseur en inspecteur. HET EERSTE WERK van de com missie bestond uit het aanschrijven van de grote bedrijven in de IJmond, met het verzoek om toestemming tot bodemonderzoek op hun terreinen in de gevallen, dat hier nieuwe bouwwerken zouden verrijzen. Hierop reageerde al leen Hoogovens positief. Meer dan po sitief zelfs, want sindsdien heeft de di rectie deze archeologische activiteiten zoveel mogelijk gesteund. Zo stelde zij de groep het benodigde materiaal en een rijdende werkkeet ter beschikking (welke inmiddels het eigendom van de werkgroep is geworden), terwijl de archeologen voorts in de persoon van de heer Bakker een vaste assistent werd toegewezen. OP DEZE WIJZE zijn op de terrei nen van Hoogovens reeds verscheide ne belangrijke oudheidkundige vond sten gedaan, waarvan de resultaten uiteraard zorgvuldig werden verza meld en zo mogelijk gerestaureerd. Enige jaren geleden heeft koningin Ju liana bij haar bezoek aan Hoogovens deze unieke verzameling nog met de grootste belangstelling bekeken en het mag wel als vaststaand worden aan genomen, dat deze collectie straks in „Beeckestein" een definitieve plaats zal krijgen. DE NIEUWSTE ONTDEKKING van deze werkgroep bestaat uit de funda menten van een stenen vuurtoren (vierboet) uit de vijftiende eeuw, waar van de resten zijn gevonden op de grens van Velsen en Beverwijk, bij Wijk aan Zee; compleet met de as van takkebossen, die vroeger bran dend als vuurbaken hebben gediend. Ook het Rijksbureau voor oudheidkun dig bodemonderzoek heeft reeds grote belangstelling voor deze vondst ge toond en de leden van de werkgroep zijn er dan ook van overtuigd dat zij voorlopig en dit geldt dan wellicht voor enige tientallen jaren bij Hoogovens nog lang niet zijn „uitge studeerd". Vooral in verband met de voorgenomen nieuwe uitbreidingen. GEEN WONDER dat deze amateur archeologen er ook als de spreekwoor delijke kippen bij zijn geweest, toen zij kennis kregen van het voor nemen de omgeving van de bijna dui zend jaar oude Engelmunduskerk in Oud-Velsen te asfalteren. Zij vroegen en kregen toestemming hier eveneens een bodemonderzoek te beginnen, welke werkzaamheden bij toerbeurt en in groepsverband voornamelijk op de vrije zaterdag worden uitgevoerd. Het is een uiterst zorgvuldige, bijna minu tieuze bezigheid, waarbij eigenlijk meer wordt uitgediept dan gegraven en wel met een zoveel mogelijk horizontaal gehanteerde spade. Dit laatste natuur lijk om beschadiging van eventueel in de bodem aanwezige voorwerpen te voorkomen. Elke blootgelegde bodem laag wordt geregeld met kleuren in kaart gebracht en iedere vondst geno teerd. Uit deze resultaten kunnen de archeologen, na een en ander zorgvul dig te hebben bestudeerd, te zijner tijd hun conclusies trekken. DE ARCHEOLOGEN zijn hier reeds op talrijke eeuwenoude graven ge stuit, waarbij uit de ligging van de ge ringe menselijke overblijfselen (in zuid oostelijke of noord-westelijke richting) kon worden afgeleid, in welk tijdperk deze personen werden begraven. Op deze wijze heeft men graven ontdekt uit de Merovinger periode (het jaar 700). De oudste vondsten zijn tot dus ver scherven van Romeinse kogelpotten Een dezer dagen werden de omwo nenden van het plantsoen bij de Mar conistraat gealarmeerd door angstig kattegeschrei, dat uit de top van een der hoge bomen hoorbaar was. Men riep de hulp van de brandweer in om het beest uit zijn benarde positie te bevrijden, waartoe de eerste pogingen met een magirusladder werden onder nomen. Poes, die inmiddels was her kend als Pipo, de trouwe huisgenoot van de familie Van Veelen, was echter zo schuw geworden dat hij de hem toe gestoken hand van de brandweerman niet wenste te accepteren. Wel bleek hij bereid zich in nog hoger sferen te rug te trekken. Ten einde raad werd toen maar een brandslang uitgerold, met de bedoeling Pipo met een straal water naar om laag te dwingen. Dit was het ei van Columbus, want omdat de kat blijk gaf meer water- dan hoogtevrees te bezit ten, liet hij zich onder gejuich van de vele omstanders langzaam naar bene den zakken. Maar ook deze bijval werd te vroeg betuigd, omdat Pipo zich weer met snelle bewegingen omhoog begaf, toen de waterstraal even werd onderbroken. Wel was hij op een be ter te bereiken plaats terecht gekomen, zodat de ladder in een andere positie werd gedraaid om een der brandweer mannen in de gelegenheid te stellen Pipo in zijn nekvel te grijpen. Het beest was echter zo angstig en schuw geworden, dat hij zich hevig verzette en daarbij zelfs zo ondankbaar bleek zijn redder in de duim te bijten. Deze moest Pipo dus op weg naar beneden plotseling loslaten, zodat poes als een baksteen naar beneden viel. Pipo wens te echter geen uitzondering te maken op de regel, dat een kat altijd op zijn pootjes terecht komt, zodat hij, een maal weer op de aarde gearriveerd, rrïët eert' fraaie sprint de Vier benen nam. Recht naar Johan, zijn kleine baas, voor wie hij inmiddels al lang het trouwe vriendje weer is geworden, dat hij altijd is geweest. (Stadsschouwburg). In „Het geheim van de gesloten kamer" speelt Con nie Stevens de rol van een dochter van een illusionisten-echtpaar, dat door zijn gevaarlijke stunts beroemd is geworden. Een daarvan was wel een bijzonder riskante onderneming, namelijk doordat hij op het toneel met een echte guillotine trachtte de onthoofding van Marie Antoinette te imiteren. Cassies moeder moest daarbij als een ongelukkige Franse koningin fun geren. Haar ouders zijn inmiddels echter overleden en na twintig jaar ver neemt Cassie dat zij in aanmerking komt van haar vaders erfenis een grote uiteraard mits zij de moed kan opbrengen zeven nachten door te brengen in het afgelegen landhuis, waar haar vader destijds een aantal jaren heeft gewoond. Benzine Super-, Dieselolie- en motor- oiieverkoop. Doorsmeren, ook op zaterdag. Geopend van 724 uur; zondag 8 24 uur. WIJK AAN ZEEËRWEG hoek Reinier Claeszenstraat - Tel. 4650 Twee beroemde filmsterren in een boeiende film: Gina Lollobrigida en Sean Connery (James Bond) in „Spel met vuur" (City). Bij de Velsense politie zijn de vol gende voorwerpen als gevonden aange geven: étui met vijf sleutels, paar kin derwantjes, dameshandschoen, linker herenhandschoen, kettinkje met bloem figuur, herensjaal, paar herenhand schoenen, portemonnee, bankbiljet, kindersjaal, plastic zak met gymbroek en handdoek, twee reddinggordels, he renportemonnee met geld en foto paar schaatsen, vier bankbiljetten, autoantenne, motorwant, vulpotlood, ketting, witte sjaal en aantal wanten (gevonden op de ijsbaan Santpoortse Dreef en gedeponeerd bij de politie post in Santpoort), herenhorloge, arm bandje, doos met zesendertig plastic deksels, dames bril, sjaal, hoofddoek, rechter herenhandschoen, dameshorlo ge, autoped, parkiet. Inlichtingen over deze voorwerpen kunnen dagelijks worden verkregen op het hoofdbureau van politie te Velsen, waar zij elke dinsdag en vrijdag van 16.30 tot 17.30 uur eventueel zullen wor den afgegeven. Advertentie ZILMETA LAGOSTINA B.K. KARAAT Ook andere huishoudelijke ar tikelen hebben wij in roestvrij- staal. Lange Nieuwstraat 433-435 - IJmuiden Telefoon 4654 „DAT DURF IK BEST", zegt Cassie en dan gaat het er in dit filmverhaal weer ouderwets op los. Bloedstollende kreten, van angst verstijfde bezoekers en andere lugubere effecten volgen als het waren aan de lopende band, waarbij zelfs de guillotine weer in gebruik wordt ge steld ten einde enige hoofdjes te laten rollen. Wie dus verlangt naar griezelen en huiveren, weet waar hij zaterdag en zondag aan zijn trekken kan komen. De kinderen mogen dan zondagmiddag naar „Dik Trom en het circus" gaan kijken, een Nederlandse film, waarin zij alle hel den uit C. Joh. Kievit's bekende jongens- hoeken mogen ontmoeten. Hoera voor Dik Trom, Bruin Boon, veldwachter Flipse en de gierige Mulder dus. (City). GINA LOLLOBRIGIDA maakt in de film „Spel met vuur" van een heel moeilijke rol een opvallend goede creatie. Zij is een verpleegster, die een multi-mil- jonair om zijn geld wil trouwen. Met een neef van de rijkaard spant zij tegen de oude man samen, die in zijn verpleeg ster langzaam maar zeker een ideale echtgenote gaat zien. De afspraak is: als het huwelijksplan lukt, betaalt de ver pleegster aan de neef wanneer de er fenis eenmaal binnen is tien miljoen gulden. Zij vat echter een reële genegen heid op voor de man, zodat Gina Lollobri gida de rol krijgt te spelen van een door trapte zwendelaarster, die haar slachtof fer tegelijk oprecht bemint. HET VERHAAL is spannend en de ont knoping van de bijna volmaakte misdaad buitengewoon verrassend. De luxueuze atmosfeer, het riante kasteel, het fraaie jacht en een groot aantal mooie natuur opnamen geven de thriller bovendien een aangenaam kader. De dialogen zijn intel ligent en Ralph Richardson maakt van de oude rijkaard een schitterende rol. En bij dit alles demonstreert Sean Conne ry als zijn onscrupuleuze neef over meer, dan alleen maar „James Bond"-talenten te mogen beschikken. Aldus een voortref felijke thriller, met kwaliteitsvolle routine gemaakt, om hier tenslotte van vrijdag tot en met zoridag te worden vertoond. Alleen zondagmiddag onderbroken voor „De vernietiging van Hereulaneum" een met opwinding en actie geladen verhaal uit de strijd van Titus Flavius. SAM PECKINPAH, de regisseur van „Majoor Dundee", stamt uit Indiaanse voorouders eh in die zin is hij al gepre disponeerd om zijn filmbelangstelling te richtep op de „western", waarin immers de Strijd tussen de Amerikaanse pioniers die westwaarts trokken en de indianen als oorspronkelijke bewoners van het land, een schier onuitputtelijk thema vormt. Het onderwerp heeft Peckinpah tot nu toe gedurende zijn hele carrière van tv-re- gisseur en speelfilmer dan ook geducht BEVALLEN: I. A. van Slooten-Mül- ler, z„ Kennemerlaan 137, IJmuiden; A. C. Iskes-Verschuren, d„ Pres. Kruger str. 24. IJmuiden; D. Scholz-Bovenkamp, d„ Huis ten Biltstraat 12 Santpoort; M. van Eden-Stek 2 x z„ Dirk Hartoghstr. 64, IJmuiden; A. A. Bosson-Wouterson, z., Padangstr. 14, Haarlem; A. F. M. Snoek- van Schaik, d., Valckenhoefl. 75, Sant poort; D. M. A. de Weers-van der Wel, z„ Keizer Wilhelmstr. 11, IJmuiden; J. B. de Koning-'t Hart, z„ Trompstr. 218, IJmui- den-O.; C. Meijboom-van der Bree, d. Valckenhoefl. 63, Santpoort; J. Kat-Ver- baan, z„ Spaarndammerweg 14, Velsen-Z., post Spaarndam; W. Sotgiu-Vledder, d„ Stratingplantsoen 47, Velsen-N.; C. C Advertentie Woensdag aangekomen te IJmuiden: Mosel, van Hamburg; Alcor, Rotterdam; Liberty, Ips wich; Bischofstein, Hamburg; Maine, Rotter dam; Tico, Bilbao, IJmuiden; Commander, Phi ladelphia; Francesca, Monrovia, IJmuiden; HKS De Hoop. Noordzee; Lissabon. Rotterdam; Asterope, Liepaja; Antilope, Rotterdam, IJmui den; Jans, Londen; Isis, Londen; Astarte, Bremen; Mare Liberum, Dagenham; Margrit An- gelika, Aalborg; Breda, Rotterdam. Woensdag vertrokken uit IJmuiden: Baltic, naar Rotterdam; Vivita, Las Palmas, IJmuiden; Westriding, Goole; Buka, Londen; Arad, US Gulf; Luther, Poole, IJmuiden; Helene Olden- dorff, Vitoria, IJmuiden; Hontestroom. Sheer- nes; Frieda Buss, Londen. IJmuiden; Zeeburgh, Rotterdam; Dongeborg, Silvesborg, IJmuiden; Waverstroom, Dagenham; Viscount, Londen; Bram, Dagenham; Arvi, Antwerpen; Majo, Workington, IJmuiden; Sitka, Nantes, IJmuiden; Virgilia, Hamburg; Tanto, Stockholm; Forel, Rotterdam; IJmuiden; Milo. Gdansk; Ante Topic, Florida; Hamina, Canada; Tites, Aruba; Liberty, Ipswich; Pickhuben, Rotterdam; Steckenpjerd, Hamburg; Theano, Rotterdam; Bischofstein, Antwerpen; Taras, Rotterdam; Frans Boehmer, Rotterdam; Magas, Rotterdam. Donderdag aangekomen te IJmuiden: Kalmar- sund, van Calais, IJmuiden; Tim S.. Putters- hoek, IJmuiden; Baarn, Antwerpen; Loke, Rot terdam; Alouette, Londen; Bornrif, Par; Aino, Kotka, Velsen; Plover, Felixtowe. Donderdag vertrokken uit IJmuiden: Geest- diep, naar Boston. IJmuiden; Argonaut, Duin kerken; Kopalonia Bobrek, Narvik; Pernille Maersk. Los Angeles; Leo, Rostock;r Helios 2, Gothenburg; Oberon, Rotterdam; Tico, Ham burg, IJmuiden. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit, dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). Sehilpzand-de Pree, d„ IJsselstr. 75, IJ muiden; A. Schoen-Graaman, d., Rijksw. 336, Santpoort; A. C. C. van de Keer- Arisz, d., Velserduinweg 180, IJmuiden-O.; A. de Jongh-de Hoog, z„ Haspelstr. 11, Haarlem; D. A. V. M. Lampe-Hintzen, z d„ Zeeweg 142, IJmuiden-O.; H. Bies heuvel-van Renssen, d„ Dolfijnstr. 274, IJmuiden; C. Vellinga-Zwart, z., Oranje straat 2, IJmuiden. OVERLEDEN: W. Gleijsteen, 15 jr., Walravenstr. 40, Velsen-N.; D. Verschoor, 86 jr., weduwe van C. van Zonderen, Tuindersstr. 90, IJmuiden-O. De n.v. Cemij te Velsen heeft gister middag de 11 miljoenste ton hoogovence- ment gefabriceerd, sinds het moment, 16 juni 1931, dat het eerste cement werd vervaardigd. Ter vergelijking van de hoeveelheid kan dienen de Oosterscheldebrug, die vo rig jaar december werd geopend. Deze brug is met haar lengte van 5 kilometer de langste brug van Europa. In totaal zouden er met die 11 miljoen ton 239 Oostescheldebruggen gemaakt kun nen worden. De hoeveelheid cement die in deze brug is verwerkt (46.000 ton) werd praktisch geheel geleverd door de Nederlandse ce- mentindustrie. De naam van het cement: „hoogoven- cement" wijst er op dat er een band be staat met een hoogoven- en staalbedrijf. Dit is inderdaad het geval. Hoogovens IJmuiden levert één van de belangrijkste grondstoffen voor de cementfabricage. Tijdens het proces in de hoogoven, waarbij ruwijzer vrijkomt uit ijzererts, ontstaat tevens het bijprodukt slak. Van tijd tot tijd wordt de vloeibare slak uit de hoogoven afgetapt en vervolgens door krachtige waterstralen uiteen gespoten (granulatie), waardoor slakzand ontstaat. Dit slakzand nu vormt met klinker de belangrijkste grondstof voor de hoogoven- cementfabricage. Op 7 februari was dit jaar aan de ge meentelijke visafslag te Urk reeds voor een miljoen gulden aan vis verhandeld. Dat de aanvoer van vis aan de visafslag te Urk een stijgende lijn vertoont, blijkt wel uit het feit dat verleden jaar pas op 31 maart voor een miljoen gulden vis was verhandeld. De aanvoer is thans zo groot dat weer tot uitbreiding van de afslag moet worden overgegaan. beziggehouden en na kleinere produkties als „Guns in the afternoon" en „Deadly companions" kan „Majoor Dundee" wor den beschouwd als zijn eerste grote en kostbare proeve van bekwaamheid in een genre, dat reeds diverse boeiende filmfiguren heeft voortgebracht. PECKINPAH heeft van die gelegen heid gebruik gemaakt een omvangrijk en relatief gecompliceerd gebeuren in beeld te brengen, wat tot gevolg heeft gehad dat vooral in de aanvang de actie en be weging, welke door het genre worden vereist, enigszins in de verdrukking ko men door de noodzakelijk geworden uit eenzettingen over de situatie en de ka rakterisering van de hoofdpersonen. Maar als eenmaal majoor Dundee (Charlton Heston) op pad gaat in gezelschap van zijn doodsvijand kapitein Tyreen (Ri chard Harris), om de achtervolging van een opstandige Apachenstam in te zetten, komt er direct tekening in het verhaal en beleven wij de avontuurlijke tocht van de koppige Dundee, die door de steeds wegtrekkende indianen tot over de grens van Mexico wordt gelokt en daardoor ge regeld in nieuwe moeilijkheden raakt. ALLES BIJ ELKAAR een echte wild west-film, zij het dan ook dat van de aan vang af de bedoeling aanwezig blijkt het genre te veredelen, hetgeen betekent dat aan de psychologie der handelende perso nen minstens zoveel aandacht wordt be steed als aan avonturen en strijd. Met als gevolg een voortreffelijke avonturen film, die dinsdag en woensdag kan wor den bekeken. RENé CLéMENT IS een Franse ci neast, die in een veeljarige loopbaan al heel wat films van allure op zijn naam heeft gebracht. Deze werkstukken pleegt hij onbekommerd af te wisselen met min der ambitieuze produkten, waaronder ook zijn „Kooi der liefde" kan worden ge rangschikt, met welke film dit weekpro- gramma donderdagavond wordt afgeslo ten. Het is een 'frequent vervaardigd mengsel van „thrill, suspence en erotiek" waarin Alain Delon de hoofdrol speelt. Achtervolgt door Amerikaanse gangsters zoekt hij als Mare zijn toevlucht in een mysterieuze villa, bewoond door twee jonge en knappe vrouwen aan de Azuren Kust. Ook dit verhaal is in zijn soort weer heel bekwaam gemaakt, zodat men er stellig een onderhoudende avond aan zal kunnen beleven. Advertentie Woensdag 16 februari wordt in de nieu we kerk aan de Kanaalstraat te IJmuiden een kerkconcert gegeven door de geza menlijke hervormde kerkkoren. Het con cert begint om acht uur 's avonds. Niet minder dan zes koren verlenen hun me dewerking aan deze uitvoering, namelijk het Bethlehemkoor onder leiding van Ben Nuyen, het Engelmunduskoor met Joop Huizinga, het Goede Herder-koor met Jeanne van. Asselt, het kerkkoor IJmui- den-West met Jan te Loo, het Noorder kerkkoor met Bertie J. Beylevelt en het Christelijke Jeugdkoor IJmuiden-West met J. van Asselt. Het orgel zal worden bespeeld door B. J. Beylevelt. De prijzen op de groenteveiling te Be verwijk waren als volgt: sla 15-28. witlof 65-94, waspeen 32-55, prei 50-105, seldery- knollen 12-55, spruiten 60-125, boerenkool 70-120, groenekool 40-45, uien 3-13, breek- peen 12-27, rabarber 65-100.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 5