WOLFGANG BOCHOW DE GROTE SURPRISE HERENTITEL GING NAAR KNUD NIELSEN GeeneRietveld bereikte plaats in de finale dubbel TOCH NOG VOETBAL... Protest van Punch tegen Flamingo's Cijfers van „internationale" Imre Rietveld kon Angela Bairstowe in de „eigen Duinwijckhal" niet verslaan Drukke dag voor Fortunati Damesploeg tegen Z.-Afrika transparante verpakkingen van SPARO winnen altijd MAANDAG 14 FEBRUARI 1966 Imre Herendubbel Damesdubbel Heracles-ADO bij kunstlicht in Den Haag Clark leidde van start tot finish in Australië Engelsen domineerden Renpaard Querido II na fotofinish eerste in Prix de Paris Advertentie werkgelegenheid voor personeel met teamgeest ZWANENBURG TEL. 02907-4851 De nationale badmintonkampioen Herman Leidelmeyer had door een reeks misverstanden niet ingeschreven voor de internationale Nederlandse kampioenschappen. Zowel hij als Ro nald van der Meijde (die zo verrassend voor de dag kwam) worden sinds eni ge tijd getraind door Leo Fortunati, de man, die Imre Rietveld aan de top bracht. Jeugdtrainer Fortunati speelde ook in dit toernooi een belangrijke rol. Hij coachte de Duitser Bochow tot ieders verrassing tot aan de finale. Toen was het afgelopen. Fortunati's arbitrale werkzaamheden dwongen hem op de scheidsrechterstoel plaats te nemen. Machteloos vanaf zijn hoge plaats zag hij toe hoe Knud, Age Nielsen, de all- England kampioen van '64, zijn tijdelij ke pupil met 18-15, 15-9 de baas bleef. (Van onze spi We hebben toch nog voetbal gehad dit weekeinde in Nederland. Zelfs een interland, waarvan men hierboven een foto ziet. Het is een beeld uit de wed strijd Nederland-Eng eland: Bobby Charlton heft dreigend de vinger op naar Van Nee. Wanneer u, geachte le zer, deze regels onder ogen krijgt, zult u misschien zeggen: „dit is waanzin nig. Er is niet gespeeld en bepaald geen interland". Maar de wedstrijd is op het scherm geweest. De gehele dure zendtijd van Sport in Beeld werd er zelfs aan besteed. Het was de film van de wedstrijd Nederland-Engeland in december 1964... „Sport in Beeld" is dus bijzonder ac tueel geweest. Wij wilden eigenlijk niet achterblijven. We zijn van plan ge weest nu er geen voetbal in Neder land gespeeld kon worden om een fotopagina plus verslag te brengen van de befaamde wedstrijd op Houtrust te gen Engeland. Maar we dachten: la ten we het bij de wedstrijd van 1964 houden. Vandaar de foto. Wij hadden eigenlijk ook niets van andere sporten willen brengen net zoals „Sport in Beeld". Voetbal is immers alleen-za ligmakend. Wij prijzen het grote vernuft, dat de sportliefhebbers zo'n enorme dienst heeft bewezen door de interland van 1964 te laten zien. Volgende week graag de gehele zendtijd gewijd aan de wedstrijd België-Nederland op 30 april 1905, grote fantasierijke geest achter „Sport en Beeld." Wolfgang Bochow, een 21-jarige student uit Bonn voor de derde maal kampioen van Duitsland, vormde de grote verras sing van het toernooi. Hij versloeg in de halve-finale de als eerste geplaatste Deen Bendt Rose met 5-9 en 15-11 en gaf dipns landgenoot Knud Age Nielsen in de finale voortreffelijk partij. Strateeg Nielsen keek in de eerste game tweemaal tegen een belangrijke achterstand op van 7-2 en 13-10, maar won ten slotte met 18-15 en 15-9. De lange Duitse atleet heeft een enorme reikwijdte, haalt veel en slaat bij zonder hard. Hij was spoedig de favoriet van het publiek. „Ik voel me in blaken de vorm", zei de Schot Robert McCoig „en ik zal 't laten merken". De Deen Tom Bacher ondervond de juistheid van zijn woorden. Nog voor de kwart-finale was Bacher zijn titel kwijt, 17-14, 2-15 en 15-10. Maar McCoig kwam niet verder, want de sterk spelende Lee Kin Tat, die beweert dat hij de „All England" gaat winnen, klopte de Schot met 15-4 en 15-10. De enige Nederlander die niet bij de eer ste partij sneuvelde, maar zelfs tot de laatste acht behoorde, was de twintigja rige Duinwijcker Ronald v. d. Meijde. Hij strandde in de kwart-eindstrijden op „ver rassing" Bochow, 15-4 en 15-5. Veertien dagen lang had deze speler uit het derde van Duinwijck (zevende op de clubrang lijst) op het strand aan zijn conditie ge werkt. Tmre Rietveld versloeg achtereenvol gens de Schotse, vorig jaar finaliste, Ma- riel Ferguson met 11-5 en 11-2 en de En gelse Judy Charles met tweemaal 11-3. In de halve finale werd zij door Angela Bair- stow in de eerste game voor een ogen schijnlijk hopeloze 9-3-achterstand ge plaatst, doch Imre herstelde zich magni fiek en won zowaar de game met 11-9. De Engelse voorkwam echter erger en bracht met 11-6 de balans weer in even wicht. In de beslissende game kwam Im re Rietveld op 9-6 in een zeer gunstige po sitie, nam echter iets te veel risico, sloeg te lang, raakte aangeslagen, verlengde op 9-9 met drie punten, maar kon het niet meer klaren. Angela Bairstow toonde zich verrukt over haar zege (0-2). In de eindstrijd ontweek Angela Bairstow, heel kundig de „dodelijke" venijige smash van Heather Nielsen, die door een zege op de Deense kampioene Lisbet von Barnekow (8-1, 11-7 en 12-11) de fi nale had bereikt. De Engelse kampioene bestookte in het achterveld aanhoudend de backhand van haar ploeggenote en won ten slotte met 11-7, 8-11 en ïi-o. In haar eerste partij ontmoette Agnes Geene de Deense Lisbeth von Barnekow die juist vorige week Deens kampioene was ge worden, 11-5 en 11-7. De in Engeland studerende Maleisiërs Gunalan en Oon Chong en de Duitsers (nr. 1 en 2) Bochow en Wulff hebben het toch al interessante toernooi om de heren- dubbelspeltitel nog extra reliëf gegeven. De Duitse gasten hebben hun huid aan de Denen Nielsen en Hansen heel duur verkocht. Pas na drie games en een ver lenging waren de Denen zeker van een finaleplaats 15-9, 10-15 en 18-13. De Ma- lakkezen Gunalan en Oon Chong Hau heb ben een ware triomftocht gemaakt. Zij versloegen eerst de sterke Denen Bacher en Andersen en later in drie games de Schotten McCoig en Sydie. In de finale brachten zij het publiek in verrukiing, althans de 18-jarige Gunalan, een artiest met het racket, die soepel als een kat het hele veld beheerste. Het is te wensen dat deze Gunalan ons land nog veel be zoekt, want hij speelt bijzonder aantrek kelijk en zal een goede badmintontoe- komst tegemoet kunnen gaan. De 26-jari- ge Nielsen zou met Ole Mertz dubbelen, maar Mertz die verscheidene keren naar Haarlem belde, was het slachtoffer van een ontwricht Deens vliegverkeer. Pas zondag kon deze sympathieke Deen de animator voor het Haarlemse toernooi in zijn land, het besluit nemen van zijn reis af te zien. Men had in Haarlem tot zon dagmorgen zijn plaats vrijgehouden. Imre Rietveld en Agnes Geene, die spe ciaal voor de internationale wedstrijden reeds vorig jaar een dubbel hebben ge vormd, boekten enkele fraaie successen en drongen zelfs door tot de finale. Za terdag versloegen zij Angela Bairstow en de Nieuwzeelandse Glenys Middelberg met 10-15, 15-9 en 15-12 en in de halve-fi- nale klopte het Nederlandse dubbel de Deense dames v. Barnekow en Fönch met 15-10 en 15-12. In de eindstrijd tegen de Engelsen Heather Nielsen en Jennifer Horton, met in de eerste -game de rally van het toernooi, gingen de Nederlandse dames goed van start en hadden zij op 14-8 de game voor het grijpen. Zij be schikken echter nog over te weinig weer stand op kritieke momenten en zowaar ging de game nog verloren, 17-14. Het was een dodelijke klap die het Nederlandse dubbel niet meer te boven kwam, tweede game 15-3. De achterstallige competitiewedstrijd Heracles-ADO zal woensdag a.s. worden ingehaald. De ontmoeting vindt plaats op het ADO-terrein, omdat Heracles niet over een lichtinstallatie beschikt. De re turnwedstrijd zal in Almelo worden ge houden. Wereldkampioen Jim Clark heeft zon dag op het circuit van Warwick Farm bij Sydney een gemakkelijke zege behaald in de eerste van de vier grote autoraces van het Australische seizoen. De Britse Lotus-rijder leidde van start tot finish. De Nederlandse damesbadmintonploeg speelt woensdagavond a.s. in Heems kerk tegen de .Zuidafrikaanse dames, die dit weekeinde in een wedstrijd voor de Uber-cup tegen West-Duitsland zijn uit gekomen. Het Nederlandse team bestaat uit Imre Rietveld, Marja Ridder, Henriette Ernst, Tonny Pannemans en Lilly ter Metz. De ploeg van Zuid-Afrika is samengesteld uit: mevr. Kay Stavridis, Melanie Har- ris, Ann Smith en Wilma Prades. Agnes Geene en Felice de Nooyer zijn verhin derd om voor Nederland uit te komen. Zij maken deze week een trainingsstage door in Engeland. Het Nederlandse dubbel Agnes GeeneImre Rietveld heeft een uit stekende indruk gemaakt in de Duinwijckhal. Links Agnes Geene, die gespannen toeziet hoe Imre Rietveld de shutle terugslaat. De finale heren-enkel tussen Knud Age Nielsen en Wolfgang Bochow in beeld. Links twee acties van de Duitser Bochow, rechts twee keer winnaar Nielsen. (Van onze sportredactie) De Delftse studentenbasketbalvereni- ging Punch zal bij het bondsbestuur van de N.B.B. een protest indienen wegen» het afgelasten van de eredivisie wed strijd Punch-Flamingo's, die vrijdagavond in de Delftse universitaire sporthal zou worden gespeeld. Op verzoek van Flamin go's heeft het bondsbestuur bij monde van haar voorzitter P. Storm deze ont moeting namelijk naar een latere datum verschoven, vanwege de slechte verkeers verbindingen. Bij Punch is men hierover zeer ver baasd en ook enigszins verontwaardigd, omdat alle middelen van openbaar ver voer normaal functioneerden, terwijl vol gens de wegeninformatiedienst ook de verkeerswegen tussen Haarlem en Delft goed berijdbaar waren. Dit laatste blijkt ook uit het 'feit dat vele toeschouwers af komstig uit Amsterdam zonder moeilijk heden Delft hebben kunnen bereiken en eerst ter plaatse mochten vernemen dat zij voor niets waren gekomen. Bovendien kan men zich bij Punch niet geheel aan de indruk onttrekken, dat het Flamingo's misschien wel goed uitkomt dat de wedstrijd niet is doorgegaan, nu een van de steunpilaren van de Delfste studenten, de Amerikaan Archie Elam, binnenkort ons land zal verlaten en dus niet meer beschikbaar kan zijn. Flamingo-coach J. Janbroers vond het laatste argument beslist ongegrond. In de eerste plaats wist men dit helemaal niet, maar bovendien zal Flamingo's zelf binnenkort enkele spelers moeten missen, zoals dienstplichtige Lex Kroder, die we gens oefeningen naar Duitsland moet ver trekken. De reden van het Flamingo-ver zoek ligt in het feit, dat er op deze dag een grote-kans bestond dat enkele spelers niet op tijd in Delft aanwezig zouden zijn. Enkele spelers moeten nl. vanuit di verse plaatsen uit het land naar Delft reizen. Aangezien het hier om een wed strijd tussen de nummers één en drie van Nederland betrof, wilde men dit risico zwaar laten wegen. Was de wedstrijd op een zaterdag of zondagavond vastgesteld, dan was er tijd te over geweest, maar vrijdagavond is voor veel spelers een on gelukkige avond. Overigens begreep de heer Janbroers niet goed, wat Punch met dit protest hoopt te bereiken. De wedstrijd zal toch in ieder geval opnieuw moeten worden vastgesteld. Dit zal dan de derde keer worden, want de eerste keer moest de ontmoeting in de rust, bij een stand 42-41 voor Punch, wegens een lekkend dak worden gestaakt. Men kan de indruk krijgen dat basketbal nu ook tot de buitensporten gerekend moet worden. Het zesjarige Franse paard Querido II heeft gisteren de Prix de Paris (300.000 francs 60.000 dollar) gewonnen. Het paard kwam pas tegen het einde van de wedstrijd, over 3150 meter, aan de kop. Een foto was nodig om uit te maken wie winnaar was. Tweede is geworden RL, derde Pickwick, vierde Panipa. De belangrijkste resultaten van de internatio nale badmintonkampioenschappen luidden: Heren-enkelspel, laatste ronde: B. Rose (Den.) versl. Y. Paré (Can.) 15—6, 15—8; P. Gunalan (Mal.) versl. J. Sydie (Schotl.) 157, 1510; R. v. d. Meijde (Ned.) versl. J. Herlevsen (Den.) 915, 15—11, 17—15; W. Bochow (Duitsl.) versl. E. Hansen (Den.) 15—9, 15—8; R. Mc. Coig (Schotl.) versl. T. Bacher (Den.) 1714, 215, 1510; Lee Kin Tat (Mal.) versl. R. Sharp (Eng.) 15—6, 158; Oon Chong Hau (Mal.) versl. F. Wulff (Duitsl.) 15—10, 15—5; K. Nielsen (Den.) versl. P. Whetnall (Eng.) 15—13, 8—15 en 1511. Kwart-finale: B. Rose versl. P. Gunalan 715, 154f 158; W. Bochow versl. R. v. d. Meijde 154, 155; Lee Kin Tat versl. Mc. Coig 154, 1510 en K. Nielsen versl. Oon Chong Hau 15—8, 14—17 en 15—1. Halve-finale: W. Bochow versl. B Rose 159, 1511; K. A. Nielsen versl. Lee Kin Tat 315, 15—6 en 15—7. Finale: K. A. Nielsen versl. W. Bochow 18—15 en 15—19. Dames-enkelspel, laatste ronde: H. Nielsen (Eng.) versl. M. Ridder (Ned.) 114, 113; B. Flindt (Den.) versl. L. ter Metz (Ned.) 115, 11—8; J. Horton (Eng.) versl. G. Stockholm (Den 1211, 711, 113; L. v. Barnekow (Den.) versl. M. ter Metz (Ned.) 12—10, 11—6: A. Bairstow (Eng.) versl. A. Flindt (Den.) 129, 115; L. Fönch (Den.) versl. F. de Nooijer (Ned.) 117, 11—3; J. Charles (Eng.) versl. G. Middelberg (Nw. Zeeland) 11—4, 12—10; I. Rietveld (Ned) versl. M. Ferguson (Schotl.) 115, 112. Kwart-eindstrijden: H. Nielsen versl. B. Flindt 129, 110; L. v. Barnekow versl. J. Charles 11—3, 11—3. Halve-finale: H.Nielsen versl. L. v. Barnekow 8—11, 117, 12—11; A. Bairstow versl. I. Rietveld 9—11, 11—6 en 12—10. Finale: A. Bairstow versl. H. Nielsen 117, 8—11 en 11—5. Heren-dubbelspel, kwart-finale: Hansen/Niel- sen (Den.) versl. Sharp/Whetnall (Eng.) 1510, 15—3; Bochow/Wulff (Duitsl.) versl. Rijmer» Weijs (Ned.) 15—9. 4—15, 153; Gunalan/Oon Chong (Mal.) versl. Bacher/Andersen (Den.) 159, 1510; Mc Colg/Sydie (Schotl.) versl. Havers/Horton (Eng.) 10—15, 158, 1510. Halve-finale: Hansen/Nielsen versl. Bochow Wulff 15—9, 10—15. 18—13; Gunalan/Oon Chong versl, Mc. Coig/Sydie 015, 1510 en 159. Finale: P. Gunalan en Oon Chong Hau versl. E. Hansen en K. A. Nielsen 154 en 154. Dames-dubbelspel, kwart-finale: N iel sen/Ho r- ton (Eng.) versl. Ferguson/M. Ridder (Schotl./ Ned.) 155. 154; Charles/Pound (Eng.) versL A. en B. Flindt (Den.) 7—15, 7—15, 15—9; v. Barnekow/Fönch (Den.) versl. De Nooijer/Ernst (Ned.) 156. 157; Rietveld/Geene (Ned.) versl. Bairstow/Middelberg (Eng./Nw. Zeeland) 1015, 15—9 en 15—12. Halve-finale: Nielsen/Horton versl. Charles en Pound 1511, 157; Rietveld/Geene versl. Bar nekow/Fönch 1510 en 1512. Finale: H. Nielsen en J. Horton versl. I. Riet veld en A. Geene 1714 en 153. Gemengddubbelspeel, kwart-finaleechtpaar Horton (Eng.) versl. mej. Ferguson/Mc. Coig (Schotl.) 1512, 915, 1510; mevr. Nielsen en Havers (Eng.) versl mej. Pound/Sharp (Eng.) 155, 1512; mej. Charles/Whetnall (Eng.) versl. mej. M. ter Metz/Gunalan (Ned./Mal.) 157. 152; Mej. Rietveld/Paré (Ned./Can.) versl. mej. de Nooijer/v. Ginneken (Ned.) 157, 156. Halve-finale: echtpaar Horton versl. mevr. Nielsen/Havers 159, 1511; mej. Charles/Whet- nalla versl. mej. Rietveld/Paré 1115, 1512 15—11. Finale: echtpaar Horton versl. mej. Charles en Whetnall 153 en 154. Angela Bairstow, werkend aan de zege. In het gemengddubbelspel domineer den de Engelsen met drie plaatsen in de halve-eindstrijden. In de finale klopte het echtpaar Horton hun landgenoten Judy Charles en Paul Whetnell met 15-3 en 15-4. De verliezers hadden in de halve-eind- strijd Imre Rietveld met haar partner de Canadees Ives Paré uitgeschakeld. Na iedere eindstrijd werden de prijzen direct uitgereikt. Beurtelings kweten zich van die taak de voorzitters van de Inter nationale Badminton Federatie, de voor zitter van de Deense badmintonbond, de wethouder van sportzaken van de gemeen te Haarlem, de heer P. W. Voskuilen in gezelschap van wethouder D. Geluk en de voorzitter van de Nederlandse Sport Federatie jhr. Feith. IVoor Imre Rietveld en Agnes Geene had de voorzitter van het IBF een aan gename verrassing, die bovendien een er- (Van onze badmintonmedewerker) Het twintigste internationale badmintontoernooi, dit weekeinde in de Badmintonhal in Haarlem gehouden, heeft vele eerdere krachtmetingen in Haarlem overtroffen. Hoogstaand was het spelpeil en fraai waren de finales, maar ook het verloop van de strijd was bijzonder belangwekkend door de vele verrassingen waarvoor vooral gezorgd werd door de Duitsers en de Maleisiërs. De Denen die een zeer sterke badmintonnatie vormen, hebben genoegen moeten nemen met slechts twee finaleplaatsen en alleen Knud Age Nielsen heeft een titel kunnen bemachtigen. Angela Bairstow, de 23- jarige Engelse troef, had in korte tijd tweemaal van Imre Rietveld ver loren, was in de halve-eindstrijd tegen Imre niet ver van een derde neder laag af keek in de finalegame tegen een 96 achterstand op maar slaagde er niettemin in de eindstrijd te bereiken. In de finale versloeg zij met 117, 811 en 115 de in Zuid-Afrika wonende, de met een Deen gehuwde en voor Engeland spelende mrs. Heather Nielsen. kenning inhoudt van de prestaties van de i toren van de „All England" (het oi'ficieu- Nederlandse dames. Zij krijgen een uit- ze wereldkampioenschap) aan dit belang- nodiging om op kosten van de organisa-1 rijkste toernooi deel te nemen.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 11