Eremetaal voor de redders van „Ping An"-opvarenden en 'n Griepje? §mprh II Rel tegen leraren in Doetinchem door collega's afgekeurc Tongelre heeft een nieuwe pastoor Haagse politie waakt tegen Haarlemse kalkers Thans 160.000 voor voedsel voor India Vrachtschip bij De Hoek nu geheel in vlammen Binnenschip gezonken in de Westerschelde ^ging tot brandstichting in Amsterdam Burgemeester van Markelo overleden „Vrije Burgers" vragen vervolging tegen „Zo is het" Autobus voor mensen met een glaasje op Kapelaan in Achterveld legt zijn ambt neer KINDERTABLETTEN Zoeken naar UK 58 vandaag hervat Acties voor India nu gecombineerd V einig verandering MAANDAG 14 FEBRUARI I960 R.-k. onderwijzeres kan na huwelijk weer aangesteld worden DE TRIOMF VAN is de GABR1ELE Bij carnaval in Venlo Haarlem Big met acht poten Beverwijk V elsen-lJ muiden J h li rit In Hoek van Holland heeft de presi dent-directeur van de K.N.Z.H.R.M. eremedailles uitgereikt aan de be manning van de reddingboot „Ko ningin Juliana" voor de redding van 27 opvarenden van de bij Terheyde in november gestrande „Ping An". (Van onze correspondent) DOETINCHEM Directie en leraren van het Sint Ludgercollege in Doetinchem hebben in een brief aan de ouders van de leerlingen van deze middelbare school hun standpunt over de politieke rel in Doetinchem uiteengezet. Deze rel ontstond doordat de afdeling van de P.v.d.A. twee leraren van deze school, de heren J. A. M. Roording en dr. E. G. H. Hartel op de ontwerp-groslijst voor de gemeente raadsverkiezingen had geplaatst. De heer Roording heeft zich intussen wegens per soonlijke redenen teruggetrokken. In hun brief zeggen directie en leraren het te be treuren, dat bij de tegen de heer Roording gevoerde actie deze werd belemmerd zich in te zetten voor de gemeente Doetinchem. De manier waarop deze actie werd ge voerd wordt in de brief onwaardig en on eerlijk en in strijd met het algemeen be lang genoemd. Het lerarenkorps protes teert tegen de aantasting van de goede naam van de betrokken leraren. Zij me nen dat het katholieke karakter van de school niet in direct verband staat met de actuele politiek. Geconstateerd wordt dan ook dat de katholieke grondslag van de school onrechtmatig als politiek wapen is gebruikt en geprotesteerd wordt tegen de aantasting van de waardigheid van de christelijke levensbeschouwing. (Van onze correspondent) De 47-jarige rector J. van Loosdrecht van het Tilburgse St. Elisabeth-Zieken- huis is door de Bossche bisschop, mgr. Bekkers, benoemd tot pastoor van de r.k. parochie in het Eindhovense stadsdeel Tongelre. De rector volgt er de 50-jarige pastoor A. Verwey op, die zijn ambt heeft neergelegd omdat het celibaat hem te zwaar was geworden. Zodra pastoor Ver wey door Rome van zijn celibaatverplich- tingen is ontheven, zal hij in het huwelijk treden met een weduwe, die moeder is van drie kinderen. Een r.k. schoolbestuur kan voortaan «en gehuwde onderwijzeres of kleuter leidster in tijdelijke of vaste dienst aan stellen zonder daarvoor speciale toestem ming te vragen bij de bisschoppelijke in specteur of bij de bisschop. Als een on derwijzeres of kleuterleidster trouwt, ein digt daardoor wel haar dienstbetrekking, maar het r.k. schoolbestuur kan haar op nieuw aanstellen, zowel in tijdelijke als in vaste dienst. Het voorschrift heeft altijd praktische bezwaren ontmoet. Bovendien werd het als een bezwaar gevoeld dat de richtlijn geen recht deed aan de eigen verantwoor delijkheid van de gehuwde vrouw en aan die van het schoolbestuur. Mede op aan dringen van de bisschoppelijke inspectie is de richtlijn buiten werking gesteld. In Hoek van Holland zijn zaterdag me dailles uitgereikt aan de bemanning van de reddingboot „Koningin Juliana" voor de redding van 27 opvarenden van de „Ping An". Tijdens 'n zware noordwester storm hebben schipper W. van Seters en zijn zeven bemanningsleden 27 Chinese opva- De Haagse politie patrouilleert nu ook 's nachts in de omgeving van gebouwen, waar donderdag op de ondertrouwdag van prinses Beatrix en de heer Claus v. Ams- berg, feest zal worden gevierd. Deze atten tie van de politie beoogt te voorkomen, dat door op muren te kalken uiting wordt gegeven aan gevoelens van afkeuring en onbehagen over het huwelijk van prin ses Beatrix met de heer Von Amsberg. Deze bewaking is ingesteld naar aan leiding van geruchten, dat mensen uit Haarlem van plan zijn naar de residen tie te komen om gebouwen te bekladden. De kalkers zijn de afgelopen nachten niet verschenen. Ook op andere punten in de stad zijn geen hakenkruisen met de let ter C aangetroffen, zoals verschillende weekeinden in januari het geval was. De dag-en-nacht-patrouilles houden het paleis aan het Lange Voorhout en de ko ninklijke Schouwburg, de Ridderzaal en het Binnenhof en het paleis Noordeinde in het oog. renden van het onder Liberiaanse vlag varende 10.000 ton metende schip ge haald, dat op 24 november van het vo rig jaar, iets ten noorden van Terheyde vlak bij de kust aan de grond was ge lopen. In Terheyde zijn eveneens me dailles van de Koninklijke Zuidhollandse Maatschappij tot Redding van Drenkelin gen uitgereikt aan de bemanning van de reddingvlet „Prinses Margriet", die on der leiding van schipper A. Troost, in de branding vlak voor de kust 21 opvaren den van boord heeft gehaald. „De redding van de opvarenden van de „Ping An", 47 mannen en een vrouw, was een parel aan de kroon van de Ko ninklijke Zuidhollandse Maatschappij", zo verklaarde de president-directeur mr. J. T van Munster van Heuven, bij de medail le-uitreiking. De maatschappij en de be manning zijn zeer tevreden over de pres taties van de reddingboot de „Koningin Juliana", die bij deze reddingsoperatie de vuurdoop heeft ondergaan. Op girorekening 100200 van de actie „Voedsel voor India" is thans 160.000 gul den overgemaakt, aldus heeft de Neder landse Organisatie voor Internationale Bij stand (NOVIB) vanmorgen meegedeeld. De derde zending levensmiddelen, 200 ton, gaat vrijdag 18 februari uit Rotter dam naar India. Advertentie Triumph-een machine die z'n kwaliteit altijd schriftelijk bevestigt. kofferschrijfmachine Een machine voor moderne mensen, die eisen aan hun correspondentie stellen. Gabriele, een machine, die altijd perfekt verzorgde brieven levert. Gabriele, een machine, die een glansrijk verschil vertoont met de gebruikelijke benaming „portable". Die zijn (licht)gewicht in goud waard is. Prijzen vanaf f325 incl. koffer. Kantoormachinehandel Hartog Schoterweg 122 Haarlem - Telefoon 50130 De brand in de lading vismeel aan boord van het Liberiaanse vrachtschip „South America" bij Hoek van Holland heeft zich van het achterschip uitgebreid naar het voorschip. Het schip staat nu van voor tot achter in lichter laaie. De bergers aan boord van de „South Ameri ca" moesten zich wegens explosiegevaar snel uit de voeten maken. Zij stapten over op een van de in de nabijheid liggen de sleepboten. Deze slepers, de „Maas- bank", „Steenbank" en „Scliouwenbank" die van vrijdag af al bezig zijn met de blussing, moesten snel afstand nemen van de „South America." De kans om het schip te behouden zijn nu vrijwel verkeken. Bergingsdeskundigen vrezen dat de huidplaten het door de ge weldige hitte niet lang meer zullen hou den. Als de huid van de „South America" openbarst is het schip vrijwel verloren. Gebeurt dat niet, dan kan de vismeel- brand in de ruimen nog vele dagen aanhouden. Zondagmiddag is het Nederlandse bin nenschip „Atalante" (540 ton) op de Wes terschelde gezonken. Er waren vijf per sonen aan boord, die overgenomen werden door een passerend binnenschip. Het schip voer, uitwijkende voor een zeeschip, tegen een gasboei, waardoor het lek stootte. De schipper zette zijn schip omhoog tegen de wal, maar bij hoogwater liep het vol. De Belgische sleepboot „Laurens Gerlin" was kort na de aanvaring aanwezig, maar de pompen van dit schip weigerden. .Het Nederlandse schip „Menapia" heeft nog getracht de „Atalante" met zijn pompen boven water te houden, hetgeen echter niet lukte. Het schip had een lading van 500 ton zand en was afkomstig uit België. In de nacht ;an zaterdag op zondag heeft een onbekende geprobeerd brand te stichten in een huis aan de Dijkstraat in Amsterdam. Een van de bewoners ont dekte beneden aan de trap een plas petro leum met daarin een pakje lucifers en een smeulende sigarettenpeuk. Voorts bleek dat op verschillende plaatsen op de trap petroleum was uitgegoten. Zondag is op 55-jarige leeftijd jhr. mr. A. J. de Beaufort, burgemeester van Markelo, plotseling overleden. Bij het verlaten van de kerk werd de burgemees ter onwel. Hij is vijftien jaar burgemees ter van Markelo geweest. De Partij van Vrije Burgers uit Den Haag heeft in een telegram aan de minis ter van Justitie, Samkalden, verzocht om een vervolging in te stellen tegen dege nen die verantwoordelijk zijn voor de uit zending van het televisieprogramma „Zo is het toevallig ook nog eens een keer" van vrijdagavond. De ondertekenaars van het telegram, de voorzitter van de Parti van Vrije Burgers, ing. E. D. C. Drenthen Soesman, en secretaris K. G. W. van Oyen, menen dat men zich in dit pro gramma schuldig heeft gemaakt aan een misdrijf, strafbaar gesteld bij artikel 112 van het Wertboek van Strafrecht. Dit ar tikel luidt: „opzettelijke belediging van den troonopvolger, een lid van 't konink lijk huis of een regent aangedaan, wordt gestraft met gevangenisstraf van ten hoogste vier jaren of geldboete van ten hooste driehonderd gulden". De stadsautobusdienst in Venlo, zal in het kader van de actie „Glaasje op, laat u rijden", tijdens de carnavalsdagen ook 's nachts autobussen laten rijden tot een zodanig tijdstip dat zelfs de allerlaatste cafébezoeker nog ruimschoots gelegenheid heeft zich naar huis te laten rijden. (Van onze correspondent) BARNEVELD. De 28-jarige kape laan G. J. Vlutters uit het dorpje Achter veld tussen Barneveld en Amersfoort, heeft zijn ambt neergelegd. Dat heeft de pastoor van de ongeveer 1.600 leden tel lende parochie van de kansel af meege deeld. Volgens de pastoor wil de uitgetre den kapelaan zich voortaan geheel wijden aan jeugdwerk. Maar in Achterveld me nen velen, dat de kapelaan zijn ambt heeft neergelegd omdat de eisen van zijn celibaat hem te zwaar zouden zijn gewor den. Het aartsbisdom Utrecht onthoudt zich van commentaar, omdat het de stap van de kapelaan als een zuiver particuliere aangelegenheid beschouwt. De kapelaan heeft Achterveld verlaten en zijn intrek genomen bij een familie in Utrecht. Kapelaan Vlutters was de enige kape laan in Achterveld, dat als een rooms- katholieke enclave op de grens van de provincies Gelderland en Utrecht als deel van de gemeente Stoutenburg in de ge meente Barneveld ligt. Tekort. De regering van Zuid-Afrika gaat 1.750.000 balen mais, 50.000 ton tar we en 3.000 ton boter in het buitenland kopen om een eventueel voedseltekort als gevolg van de langdurige droogte te kunnen opvangen. Amersfoortse inrichting hoeft niet te slui ten. De rechtbank in Utrecht heeft be paald dat de inrichting „Huize de Eik" te Amersfoort niet hoeft te worden op geheven. Het openbaar ministerie had de sluiting van deze inrichting geëist wanner niet binnen het jaar de ver gunningen, die nodig zijn krachtens de krankzinnigenwet, waren verkregen. Samenvoeging Dordrecht en Dubbeldam. Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland hebben de gemeentebesturen van Dor drecht, Dubbeldam en Sliedrecht mee gedeeld dat zij voornemens zijn een ge meentelijke herziening op het eiland van Dort voor te stellen in die zin dat op het eiland maar één gemeente, namelijk de gemeente Dordrecht ontstaat. Koninklijke onderscheiding. J. Peters, al gemeen secretaris van de Nederlandse Jeugd Gemeenschap, wonende te Am sterdam, is benoemd tot officier in de orde van Oranje-Nassau, bij bevorde ring. RAI gesloten. De 51ste RAI-tentoonstel- ling van bedrijfsautomobielen heeft zondagmiddag haar poorten gesloten. De tentoonstelling werd door 140.256 belangstellenden bezocht. Advertentie Niet lekker? Koorts? Extra liefde en aandacht doen natuurlijk al een hoop. Maar zorg ook voor verant woorde hulp: haal op tijd de dokter en geef een paar van die vertrouwde, prettige Sinaspril zuigtabletjes. Met een stof die de gevoelige kinder maag beschermt. Sinaspril heeft een frisse limonadesmaak, gaat er zonder mokken in en helpt heel snel. Concertgebouw, vandaag en dinsdag, 19.45 uur: Jeugdconcert door het N.Ph.O. o.l.v. Henri Arends. Solist: J. Wijn (piano). Stadsschouwburg, vandaag 20 uur: Am sterdams Volkstoneel met „Rooie Sien" van Marius Spree. BIOSCOPEN Vanmorgen vroeg is de Urker Noordzee vloot weer ter visvangst uitgevaren. In verband met de jaarlijkse biddag voor de visserij was de vloot de afgelopen week binnen gebleven. Het was de bedoeling geweest dat don derdag, na de biddag, een aantal schepen weer zou gaan zoeken naar de nog ■teeds vermiste kotter UK 58, maar de weersomstandigheden waren te ongunstig. Schippers en bemanningen van de Noord- reekotters hebben evenwel besloten dat van vandaag af zes schepen nog een week naar de vermiste kotter zullen zoe ken. De opvarenden van de overige sche pen zullen vijf percent van de deze week te maken besommingen aan de opvaren den van deze schepen uitkeren. Het zoe ken zal zich concentreren in de omge ving van het Borkumer Rif, waar het vermiste schip het laatst gezien zou zijn. Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 uur: „De man van Istanboel", 14 jaar. Frans Hals, geen voorstellingen. Lido, 14, 19 en 21.15 uur: „De man die verdwijnen moest", 14 jaar. Luxor, 14, 19 en 21.30 uur: „Mary Pop- pins", a.l. Minerva, 20.15 uur: „Agent OSS 117 en het mysterie van de verdwenen duiker", 18 jaar. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 uur: „Genghis Khan", 14 jaar. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 uur: „Het geheim van de giftige mamba", 18 jaar. Studio, 14, 19 en 21.15 uur: „Huwelijk in Italiaanse stijl", 18 jaar. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum: (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16e tot en met de 19e eeuw waaronder Hals' mees terwerken. Dagelijks geopend van 10-17 u. Zondags van 13-17 u. Prentenkabinet: keuze uit eigen verza meling. Dageljjks van 10-17 u. en zondags van 13-17 u. Teylers Museum, (Spaame 16): Perma nente tentoonstelling van schilderijen 19e en 20 ste eeuw. Tekeningen van de Hol landse. Italiaanse en Franse school. Fos sielen e.d. Dagelijks behalve zondag en maandag van 10 tot 16 u.; zondag van 13 tot 16 u. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunstnij verheid. Dagelijks (behalve maandag) van 10-12.30 u. van 13.30-17 u.; zon- en feest dagen van 14-17 u. Artificia (Heemstede): expositie van gra fiek van Rob Clous en keramiek van Otto Heuvelink. Dagelijks van 9.30 tot 18 u. In 't Goede Uur (Korte Houtstraat) Ex positie van grafiek van Loes van Goor. (Tot 1 maart). Dagelijks van 10-19 u. en van 20-22 u. en zondags van 14-17 u. en van 20-22 u. Kunstcentrum „De Ark", (Nieuw Hei ligland 1-3): Bootzaal: „100 ambachten" van Jan Luyken. Dagelijks geopend van 10 tot 20 u. Klassiek grammofoonplaten- concert van 20 tot 22.30 u. Dinsdags geslo ten. Expositie van schilderijen en wand kleden van Gerrit van Dijk, Dirk Müller, Berend Pasman en Fred v. d. Wal. Tot 26 februari. Woonhuis Jacobus van Looy, geopend op donderdag van 10 tot 12.30 en 13.30 tot 17 u. Zon- en feestdagen van 14 tot 17 u. Museum van Looy: De expositie „P. C. Kloes-70 jaar". Dagelijks van 10-17 u. en zondags van 13-17 u. Tot 28 februari. Galerie De Kastanjeloot (Wüstelaan 32, Santpoort) :-Expositie van houtsneden van Aimée Crince le Roy. Dagelijks van 9 tot 17 en 19 tot 21 u. Tot 20 februari. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de krant van vrijdag 11 februari). Vijf organisaties hebben thans besloten de actie voor hongerend India tezamen te voeren om versnippering te voorko men. De actie wordt gevoerd onder het motto „Eten voor India". De organisa ties zijn de NOVIB, het Nederlands Co mité Unicef, het Unesco Centrum Ne derland, de Stichting Oecumenische Hulp aan Kerken en Vluchtelingen en de stich ting Mensen in Nood. De actie „Eten voor India" is reeds sinds januari aan de gang. Op 4 februari is reeds de eerste zen ding voedsel van 170 ton uit Rotterdam vertrokken naar Bombay en Madras. Vrijdag vertrok uit Rotterdam het schip „Lichtenfels" met 190 ton melkpoeder, rijst en havermout. Tegen het eind van de maand gaat een derde partij scheep. De NOVIB heeft al dit voedsel reeds betaald uit een lening van een half mil joen gulden. Tot dusverre werd op het gironummer van de NOVIB 00200 in Den Haag al meer dan 100.000 gulden gestort. Op de boerderij van landbouwer J. Beu nen in Ohé en Laak (Limburg) heeft een varken het leven geschonken aan een big met acht poten. MAANDAG 14 FEBRUARI Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „De naakte wereld" (tweede week). Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Help". W.B. Theater, 20 u.: „Moord in de slaap wagen". K.S.A.-gebouw, Peperstraat, 20 u.: Kla- verjasavond Ned. Kath. Vakverbond. Huize Scheybeeck, 20 uur: Toneelcur sus voor jongeren, o.l.v. Gelyn Molier. Sportfondsen bad, Kuikensweg 84, ge opend van 7-17.30 u. en van 18-21.30 uur. Galerie Boumans, Breestraat 122, expo sitie collages en wandkleden door Lies Guntenaar. Stadskantoor, Kennedyplein, 14 uur: Behandeling gemeentebegroting 1966. Kennemer Oudheidkamer, ingang Stum- phiusstraat, te bezichtigen van 19-21.30 u. Openbare leeszaal, Hendrik Burgerstr. 70, geopend van 15-17.30 u. en 18-21.30 u. R.k. leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 15-18 uur en van 19-21 uur. Oost er wijk, openbare leeszaal geopend van 1416 uur; r.k. leeszaal geopend van 1416 uur. Meerestein, openbare leeszaal geopend van 1417 uur; r.k. leeszaal geopend van 1417 uur DINSDAG 15 FEBRUARI Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „De naakte wereld". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Help". Huize Scheybeeck, 19.30 u.: Cursus ere atief spel voor de jeugd, van 13 t.e.m. 15 jaar o.l.v. Saskia Verwayen. Creatief Centrum, Hoflanderweg 104, 16.30 u.: Jeugdcursus boetseren en beeld houwen; 20 u.: idem voor ouderen, door Kennemerstaten. Hervormd Verenigingsgebouw Schans, 20 u.: Vastenavond Vrouwenbeweging Katholiek Vakverbond. Stadskantoor, Kennedyplein, 14 uur: Behandeling gemeentebegroting 1966. K.S.A.-gebouw, 20 u.: Schaken door „Excelsior". Sportfondsenbad, Kuikensweg 84, ge opend van 7-17.30 u. en van 20-21.30 uur. Galerie Boumans, Breestraat 122: Expo sitie collages en wandkleden door Lies Guntenaar. Kennemer Oudheidkamer, ing. Stum- phiusstraat, te bezichtigen na aanvraag Moensplein 4, tel. 26020, of Groenelaan 21. Openbare leeszaal, Hendrik Burgerstr. 70, geopend van 15-17.30 uur. R.-k. leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 15-18 uur en van 19-21 uur. MAANDAG 14 FEBRUARI City en Stadsschouwburg, geen bios coopvoorstellingen. Galerie ,,De Kastanjeloot", Wüstelaan 32, Santpoort-Z., dagelijks van 9 tot 17 u. en van 19 tot 21 u.: Expositie houtsneden, vervaardigd door Aimée Crince Le Roy de tentoonstelling is tot 20 februari. Cultureel Centrum, Moerbergplantsoen, IJmuiden, Nederlandse Vereniging voor Sexuele Hervorming, bibliotheek en in lichtingencentrum, geopend iedere maan dagavond van 19.30 tot 20.45. DINSDAG 15 FEBRUARI City, 20 u.: „Majoor Dundee". Cultureel Centrum, 20 u.: Aquarium vereniging Velsen, lezing met dia's. Galerie „De Kastanjeloot", Wüstelaan 32, Santpoort-Z., dagelijks van 9 tot 17 u. en van 19 tot 21 u.: Expositie houtsneden vervaardigd door Aimée Crince Le Roy de tentoonstelling is tot 20 februari. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 uur en 14 tot 16.30 uur. Stadhuis, Plein 1945, IJmuiden-Oost, is te bezichtigen op werkdagen van 10 tot 12 uur. Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 10 tot 12.30 en 14.30 tot 17.30 uur; filiaal Velsen-Noord: 19 tot 21.15 uur. R.-k. Openbare leeszaal en bibliotheek, Willemsbeekweg 96: 10 tot 12 en 14.30 tot 17.30 uur. Stichting Huishoudelijke en gezinsvoor lichting, spreekuur leidster: van 9.30 tot 12 uur in de Willebrordstr. 102 te IJmui den, telefoon 02550-7715. Federatie Bejaardenzorg Velsen, sociaal advies voor bejaarden, spreekuren: IJ muiden en omgeving, van 9 tot 10 u. in het Cultureel Centrum, Moerbergplant soen 22, tel. 02550-5010; Velsen-Noord, van 11 tot 12 u. in de gemeentelijke ver gaderzaal aan de Smidt van Gelderstraat 5, tel. 02510-2550; Santpoort, van 15 tot 16 u. in het gebouw Cusa, Hoofdstraat 117, Santpoort-Noord, tel. 02560-8014; verder volgens afspraak; secretariaat: Hoofdstr. 117, Santpoort-Noord. Oosterwijk, openbare leeszaal geopend van 14-16 uur; r.-k. leeszaal geopend van 14-16 uur. Meerestein, openbare leeszaal geopend van 14-17 uur; r.-k. leeszaal geopend van 14-17 uur. Het K.N.M.I. deelt mee: Het hogedrukgebied boven Scandinavië heeft nu een uitloper over Engeland in de richting van Frankrijk. Deze uitloper verplaatst zich naar het oosten, waarbij de wind in ons land zwak en veranderlijk is geworden. Het weer zal weinig veran deren. In het noorden van het land houdt de lichte vorst aan, in het zuiden blijft de temperatuur om het vriespunt schom melen. In verband met de aanwezigheid van een storing in de hogere luchtlagen blijft de kans op af en toe wat neerslag in allerlei vormen bestaan. De koers van de oceaandepressie blijkt enige verande ring te ondergaan. De baan in de richting van de Middellandse Zee wordt geblok keerd, waardoor de storingen hun invloed nu over Ierland en Zuidwest-Engeland gaan uitbreiden. WERKRAPPORTEN Maximum- ea minimum temperaturen binnen- en buitenland Den Helder sneeuw no -3 -3 Ypenburg ijzel windst. -4 -2 Vlissingen geh. bew. nw 1 0 Eelde geh. bew. no -4 -4 De Bilt geh. bew. nnw -1 -2 Twente geh. bew. windst. -2 -4 Eindhoven mist w 0 0 Z.-Limburg geh. bew. w 2 0 Helsinki half bew. ono 3 -15 Stockholm sneeuw ono -14 -16 Oslo sneeuw n -16 -18 Kopenhagen sneeuw no -3 -4 Aberdeen sneeuwbui no 1 -3 Londen zw. bew. nnw 2 -0 Amsterdam ijzel n -1 -3 Brussel geh. bew. wnw 1 0 Luxemburg geh. bew. wnw 4 -0 Parijs geh. bew. nw 5 2 Bordeaux zw. bew. wnw 11 7 Grenoble geh. bew. nnw 9 3 Nice onbewolkt nw 12 7 Berlijn geh. bew. nnw -4 -4 Frankfort geh. bew. z 5 1 München regen wnw 4 3 Zürich regen z 5 2 Genève regen zzw 6 2 Locarno geh. bew. O 7 4 Wenen geh. bew. ozo 11 4 Innsbruck regen windst. 12 3 Belgrado zw. bew. zo 16 8 Athene zw. bew. zzo 18 14 Rome regen w 14 10 Barcelona licht bew. n 15 8 Madrid licht bew. zzw 11 6 Mallorca half bew. wnw 16 13 Dinsdag 15 februari Zon op 07.56 uur; onder 17.53 uur. Maan op 05.29 uur; onder 12.34 uur. Maanstanden Laatste kwartier Nieuwe maan Eerste kwartier 12 februari 09.53 uur 20 februari 11.50 uur 28 februari 11.16 uur Hoog en laag water in IJmuiden Maandag 14 februari Hoog water 10.48 uur en 23.33 uur. Laag water 6.00 uur en 18.48 uur. Dinsdag 15 februari Hoog water 12.13 uur en uur. Laag water 7.27 uur en 20.17 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden. 5^

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 2