„Kabaal in Chioggia" l TONEEL IN HAARLEM Pyjamapraat en mooie benen op Ierse en Britse t.v. Zware straffen geëist tegen de Russische auteurs Sinjavski en Daniel d Marguérite Long overleden WIJ ONTVINGEN MAANDAG 14 FEBRUARI 1966 6 Bruisende Goldoni-opvoering door Theater „Goldfinger" mag Israel in Organisatie van huwelijks televisiereportage „The War Game" komt wellicht in filmroulatie De radio geeft dinsdag Simon Koster w m m m ww wm-'WV v 'w m ww v v w -tryw x v „a. o «Mf m ss« m. Televisieprogramma DE ARNHEMSE TONEELGROEP Theater is nog niet dikwijls met een zo aanstekelijk-vrolijke, zo van leven bruisende opvoering voor de dag ge komen als gisteravond met Carlo Goldoni's „Kabaal in Chioggia", waar voor heiaar veel te weinig toeschouwers zich door sneeuw en modder naar de Haarlemse schouwburg hadden begeven. Zij die liever thuis bij de kachel zijn gebleven hebben een bijzonder genoeglijke toneelavond gemist, want de nieuwe regisseur van Theater, Hans Croiset, heeft met deze op voering volledig revanche genomen voor de weinig geslaagde vertoning van Molière's „George Dandin" waarmee hij zijn regie-taak bij dat gezel schap de vorige herfst begon. „KABAAL IN CHIOGGIA" („Le baruf- fe Chiozzotte"is waarschijnlijk het laat ste stuk dat Goldoni in Venetië heeft ge schreven, want toen het daar in januari 1762 in première ging was hij enige maanden tevoren al naar Parijs vertrok ken om daar voor de Italiaanse Comedie te gaan werken (en er tijdens de Fran se revolutie in armoede te sterven). „Ka baal in Chioggia" was dus in zekere zin het stuk waarmee hij afscheid nam van het milieu dat hem heel lang dierbaar was geweest. Dat hij daarvoor als on derwerp niet het Venetiaanse wereld stadsleven had gekozen maar het leven in het vissersdorp even ten zuiden van Venetië was vooral bedoeld als een af scheidsgroet aan zijn jeugdjaren, waar van hij er enkele als assistent bij het plaatselijk gerecht in Chioggia had door gebracht. DE ONDERWERPEN VOOR zijn on telbare stukken heeft Goldoni altijd in rijn naaste omgeving gevonden en bij „Kabaal in Chioggia" is het bijzonder duidelijk dat hij de kijvende, roddelende, schreeuwende, vechtende maar deson danks verliefde Chioggezen van nabij heeft meegemaakt. Hij was blijkbaar ten minste toen hij er vele jaren weg was ró verrukt van dat onstuimige zuidelij ke vissers volk met zijn om de haverklap hoog-oplaaiend temperament („Die men sen hebben altijd wel een fortissimo ach ter de hand"), dat hij in dit geval vol stond met milieuschildering en karakter tekening en zich aan de intrige weinig gelegen liet liggen. De zes opgewonden ruziënde jongelui, die door de adjunct- rechter met veel geduld en enige vin dingrijkheid tot drie bruidsparen worden gemaakt, leveren geen spannende hande ling op. Maar niettemin kan men er zich uitmuntend mee vermaken (zoals zelfs de toch niet zo gauw tevreden Goethe tij dens zijn Italiaanse reis in 1786 al geest driftig vaststelde). In de voortreffelijke Nederlandse bewer king door Dolf Verspoor, die de op veel plaatsen verouderde tekst heeft vervan gen door een sappig, volbloedig volks taaltje dat van alle tijden zou kunnen rijn, heeft dit stuk nu eindelijk het Ne derlandse schouwburgpubliek bereikt» De Nederlandse toneeldirecties zijn bij hun keus van het Goldoni-repertoire tot dus Het bestuur van de Israëlische Filmkeu ring heeft zijn verbod op de James Bond film „Goldfinger" en op de Duitse acteur Gerd Froebe, die er een hoofdrol in speelt ingetrokken. Froebe werd op dertien de cember vorig jaar persona non grata ver klaard na een verklaring die aan hem is toegeschreven dat hij in zijn jeugd lid is geweest van de nationaal-socialistische partij in Duitsland. Na een beroep heeft de Raad van de Filmkeuring diverse docu menten bestudeerd die door de partijen waren ingediend. Daarna heeft de raad besloten het verbod op te heffen. Musical in Tilburg. Dinsdag 1 maart zal in de stadsschouwburg in Tilburg de galapremière worden gegeven van „Koning Salomo en de schoenlapper' een muzikale komedie van Sammy Gro- nemann en Alexander Argov in de Ne derlandse bewerking van Jan Starink, De regie is van Samuel Bunim. De gala première wordt gegeven ter gelegen heid van het eerste lustrum van de Stadsschouwburg. Michael Ryan, de bisschop van Clon- Jert, heeft geprotesteerd tegen een Iers televisieprogramma waarin een man en zijn vrouw werden gevraagd om slaapka mergeheimen te onthullen. De bisschop noemde in een preek de vertoning walge lijk en schandelijk, en in strijd met de tradities van het katholieke Ierland. Hij riep de mensen op om mondeling, per brief en telefonisch bij de t.v. te pro testeren en zelfs abonnementen op te zeggen. Gay Byrne, de leider van de show, haalde een man en diens vrouw in de studio. Toen de man het toneel had ver laten, werden de vrouw vragen gesteld, zoals bij voorbeeld hoe haar man 's och tends zijn broek aantrok. Toen de vrouw weg was, werd de man gevraagd naar de kleur van het nachtgewaad, van zijn vrouw. Hij antwoordde: „Ze heeft nooit wat aan." Ook de commerciële Britse t.v. heeft veel protesten gekregen tegen de uitzen ding van „A lot of De gastheer van de show was Eamon Andrews, die de 27 jaar oude mode-fotograaf David Bailey, die het model Jean Shrimpton heeft ont dekt, vroeg wat hij dacht van een rijtje modellen die in de studio zaten. De daar op volgende conversatie over mooie be nen heeft veel protesten uitgelokt, hoe wel de regisseurs een hoop woorden had den weggelaten die niet door de beugel konden. Nu het 150 jaar geleden is dat de schilder Fedotov werd geboren heeft het Russische staatspostbedrijf een nieuwe zegel uitgegeven waarop het schilderij „De hofmakende burge meester" is afgebeeld. Trees van der Donck, Hans Pauwels en Sjoukje Hooymaayer in „Kabaal in Chioggia" van Goldoni. ver misschien wat te kieskeurig geweest en inderdaad is er heel wat kaf tus sen het koren van de Venetiaanse veel schrijver want uit deze vertoning door Theater blijkt dat ook een Goldoni-blij- spel met een zwakke intrige ruimschoots voldoende materiaal kan bevatten voor een heerlijke toneelavond. Maar dan moet het ook zo inventief geregisseerd en zo levendig gespeeld worden als Hans Croi set en het Arnhemse gezelschap dat in dit geval hebben gedaan. Het was een op voering waarin beweging, kleur en geluid (Van onze correspondent) De regisseurs en commentatoren, die op 10 maart betrokken zijn bij de direc te televisiereportage van het huwelijk van prinses Beatrix en de heer Claus von Amsberg, zijn nu aangewezen. Bovendien heeft de NTS de posities van de reporta gewagens vastgesteld. Als commentatoren zullen optreden ds. A. C. D. van den Bosch en Ilse Wessel (Westerkerk), Ed van Westerloo (Wes de voornaamste elementen vormden; zelfs termarkt), Jean Smits en Frans van de tekst werd af en toe opzettelijk ver- Houtert (Dam), Jan Gerritsen (Damrak) waarloosd, namelijk wanneer het optische en Frits van de Poel (stadhuis). Met de effect voor zichzelf sprak. Dat is een onee- regie belasten zich Ab van Roon, Nic. van i:ili v i t I tp-n bruikelijke vrijheid, die men de regie bij Baarle, Willibrord Frequin, Ger Roos Fred Oster, Ben Steggerda, Bruin Noor- dam, Piet Kaart, Bob Bremer, Wim Bos boom, Huib de Ru en Pier Tania. Eind- een stuk als dit gerust mag gunnen. EEN HOOFDROL is er in „Kabaal in I Chioggia" niet; alle figuren vormen ge- I regisseur is Kees van .Langeraad. Het lijkwaardige onderdelen van de handeling verbindende commentaar wordt gespro- en ze komen danookom beurten aan keb door Dick van Bonjxnel. Langs de hun trekken. Het Arnhemse ensemble N.Z. Voorburgwal, het Rokin en hefRus- was daar precies op afgestemd. Ik moet I land zijn eveneens reportagewagens op- dus wel steeds het meervoud gebruiken als gesteld. Voor een verslag van de stoet op ik vermeld dat de moeders goed werden deze plaatsen zijn geen speciale repor- gespeeld door Trees van der Donck en Riet Wieland Los, de dochters tempera mentvol door Sjoukje Hooymaayer, Mar griet de Groot en Margreet Blanken, en de vrijers niet minder amusant door Jacques Luyer, Hans Pauwels en Cor van den Brink. Prachtig getypeerd waren de oudere vissers, vooral door Onno Mo lenkamp (die een meesterlijk staaltje chaplineske commedia-dell'-arte ten bes te gaf) en Arthur Boni. Eric van der Donk was een innemende grootsteedse adjunct rechter (de rol waarin Goldoni een soort jeugdig zelfportret heeft geschilderd) en Willem Grelinger maakte een aardige karikatuur van een deurwaarder. Niels ters aangewezen. Documentaire over kernbombardementen „The War Game", een controversiële tv-documentaire over kernbombardemen ten, welke door de B.B.C. niet voor ver toning was toegelaten, wordt wellicht als film in roulatie gebracht. De documentai re van 50 minuten laat de gevolgen zien van een Russische kernaanval op Enge land, waarbij de slachtoffers op straat tot onherkenbaar toe worden verbrand, politie op straat voedselplunderaars dood schiet en andere tonelen zijn te zien die de B.B.C. te gruwelijk vond. Peter Wat- kins, de producer van „The War Game" heeft zondag verklaard; „Als de docu mentaire zelfs geen beperkte openbare vertoning wordt gegeven, dan zal ik we gen en middelen zien te vinden om haar tot een speelfilm te maken voor vertoning in de bioscoop". De B.B.C. heeft de vorige week de film in besloten kring vertoond voor journalis ten, recensenten en parlementsleden. Ken neth Tynan van de „Observer" schreef: „Dit kan de belangrijkste film genoemd worden die ooit gemaakt is. Men zegt ons altijd dat kunstwerken de loop van de ge schiedenis niet kunnen veranderen. Maar als deze film een verspreiding krijgt die ruim genoeg is, dan meen ik dat dit kunstwerk het wèl kan." De Nederlandse jazzpianist Pim Ja cobs heeft voor zijn t.v.-programma „Dzjes zien" Piet Noordijlc geënga geerd. Deze 34-jarige alt- en so praansaxofonist uit Rotterdam is de winnaar van de Wessel Ilcken-prijs voor de jazz 1965. Noordijk begon zijn loopbaan aan het Rotterdams conservatorium en speelde later in het Rotterdams Kamerorkest. Col- trane en Parker zijn zijn favorieten. Noordijk en het trio Pim Jacobs zullen vijfentwintig minuten optre den, morgen op Nederland II van 21.25-21.50 uur. (Van onze correspondent) BARIJS In Parijs is gisteren op 92- jarige leeftijd de beroemde pianiste en pianopedagoge Marguérite Long gestor ven. Deze kunstenares heeft in haar lan ge loopbaan steeds nauwe betrekkingen onderhouden met de grootste Franse com ponisten van haar tijd als Claude Debus sy, Gabriel Fauré en Maurice Ravel. Ra vels pianoconcert was aan Marguérite Long opgedragen, die het, onder leiding MOSKOU (Tass, Reuter, AFP). De advocaat-generaal Oleg Temoesjkin heeft van 116 componist, indertijd in Parijs ook zaterdag in het proces tegen de Russische schrijvers Andrei Sinjavski en Joeli Da niel tegen de eerste beklaagde de maximum-straf zeven jaar verblijf in een strafkolonie, gevolgd door vijf jaar verbanning naar een afgelegen gebied ge- eist, en tegen Daniel vijf jaar verblijf in een strafkolonie. De twee schrijvers wer den schuldig bevonden aan tegen de Sovjet-Unie gerichte propaganda en het belasteren van het Sovjet-volk door middel van in het buitenland uitgegeven werken, waarvan de manuscripten het land uit waren gesmokkeld. ten doop heeft gehouden. Ook in Neder land heeft madame Long dit meesterwerk meerdere malen persoonlijk vertolkt. Voor de openbare aanklager aan 't woord kwam, had de schrijver Arkadi Vassiljev uit naam van de vereniging van Russische letterkundigen „een zware straf" tegen de beklaagden geëist omdat zij één van de zwaarste misdrijven hadden begaan. Dit maal zaten er in de zaal geen vrienden en oud-leerlingen van Sinjavski, maar een dertig mensen die de beklaagden duide lijk vijandig gezind waren. De openbare aanklager verklaarde dat de geschriften van beide beklaagden een bespotting vormden van alles wat een Sovjetburger lief en heilig is: het vader land, de communistische opvattingen, de huidige Russische levenswijze en de mo rele normen van de Sovjet-bevolking. Hij zei zware straffen te eisen wegens de schade die de Sovjet-Unie is toegebracht en de onoprechtheid der beide schrijvers. Hun activiteit was vooral zo gevaarlijk omdat het imperialisme door middel van zijn propaganda-appgraat uit is op ideo logische ondërmTjmng in de Sovjét-Unie. De rechtszaal was voor alle verslagge vers, op een paar Russische na, gesloten. Dezen hebb enniets over de verdediging van de twee schrijvers bekend gemaakt. Uit het weinige dat er over is gepubli ceerd, kan worden opgemaakt dat de bei de verdachten sterk gepleit hebben voor vrijheid voor intellectuelen om zich arti stiek te kunnen uiten zonder politiek te worden beoordeeld. De beschuldiging te-1 gen hen was dat hun satires op de Sovjet maatschappij politiek door de vijanden van Rusland waren uitgebuit. Tass deelde over het einde van de zit ting mee, dat de eisen van de aanklager geen verrassing waren voor de schrijvers en de vertegenwoordigers van het publiek in de zaal. „Het gerechtelijk onderzoek dat objectief verricht werd, bracht de anti-Sovjet activiteit van hen aan het licht, hun dubbelzinnige houding ten op zichte van de socialistische idealen, die zij schijnheilig verdedigen in de Sovjet pers en bespeurden in manuscripten die illegaal naar 't buitenland gezonden wer den". Tass vermeldde slechts in een en- kelè* zin de verdediger: „De verdediger Marguérite Long Korf, pa de, .oprlqg richtte Marguérite Long samen met de vermaarde violist Jacques Thibaud het internationale solis tenconcours op dat hun beider naam van beide beklaagden probeerde de daden droeg en dat de weg naar het grote po- van Sinjavski en Daniel te motiveren niet dium voor een lange rij van jonge virtuo uit politieke, maar uit diverse subjectie ve drijfveren". zen, onder wie onze landgenoot Daniel Wayenberg heeft geopend. Vooral als pia nopedagoge heeft Marguérite Long een unieke betekenis gehad, en tot in haar laatste levensjaren kwamen jonge pianis ten uit de hele wereld naar Parijs om onder haar leiding de kroon op hun studie te kunnen zetten. HILVERSUM I. 402 m. 7.00-24.00 KRO. KRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Het levende Woord. 7.15 Lichte grammofoonmuziek. Hamol (7.30-7.32 Nieuws. 7.45 KNAC/ANWB we. ™fl „„deu0" llrP!L.ra.n ^,.kleu,ri,g? I geninformatie). 7.55 Overweging. 8.00 kostuums en het ingenieuze dekor (dat echter klaarblijkelijk niet op de afmetin gen van de Haarlemse schouwburg was berekend). INCASSO WEEKABONNEMENTEN De incasso van het abonnementsgeld iedere week kost veel tijd en moeite, aan u en aan onze bezorgers. Er zijn twee mogelijkheden om het ongemak in dit opzicht te vermijden a. Overgang op een kwartaalabonne ment. b. Betaling aan de bezorger voor een periode van 4-5 weken. U krijgt dan een door de bezorger onder tekend ontvangstbewijs. Misver stand over de betaling is daardoor uitgesloten. Het resultaat voor u Minder geloop naar en gebel aan de deur; in uw wijk daardoor een vlottere bezorging. Voor de bezorger minder last. Probeert u het eens. DE ADMINISTRATIE. Nieuws. 8.10 Lichte grammofoonmuziek, (8.30-8.32 Nieuws). 8.40 Voor de huis vrouw. 9.35 Waterstanden. 9.40 Schoolra dio. 10.00 Aubade: licht muziekprogram ma (opn.). 10.50 Lichtbaken, lezing, (her haling van zaterdag jl.)11.00 Voor de vrouw. 11.30 Lichte grammofoonmuziek, 11.50 Volaan. vooruit, lezing. 12.00 Angelus. 12.03 Stereo: Licht ensemble, 12.20 Voor de boeren. 12.27 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.30 Nieuws 12.40 Actualiteiten of grammofoonmuziek 12.50 Draaien maar!!!!: Lichte grammo foonmuziek. 13.35 Voor de plattelands vrouwen. 13.45 Muziek kent geen gren zen: gevarieerd muziekprogramma. 14.56 Zie ik maak alles nieuw: cursus over geloof leven en godsdienstige vorming (19) 15.00 Bij Cascade te gast: gevarieerd mu ziekprogramma (herhaling van zaterdag jl.). 16.00 Voor de zieken. 16.40 Onder weg: programma voor oudere luiste raars. 17.00 Voor de jeugd. 17.40 De Kin derboekenbus. 17.50 Overheidsvoorlichting De herkomst van onze joodse medebur gers op Curacao. Spreker: F. J. van Wel. 18.00 De Zilvervloot: internationale Volks liederen. 18.20 Uitzending van de Partij van de Arbeid. Bij de tijd. Een 14-daags Radiomagazine, voor de microfoon ge bracht door Theo Eerdmans en Jaap Brand, onder redactie van Gabri de Wagt. 18.30 R.V.U. Van twee Internatio nale Psychoanalytische Congressen in Nederland: 1920-1965 Resultaten van toen en nu, door dr. P. J. van der Leeuw, m.m.v. mevrouw Drs. P. van Dijck te Gent. 18.58 Nieuws van de wed strijd Marathon. 19.00 Nieuws. 19.10 Ac tualiteiten. 19.30 Metropole orkest en zang soliste. 20.00 Limburgs symfonie orkest en solisten: moderne muziek. 21.05 Chris ten-Democraten achter het IJzeren Gor dijn (deel II: Tsjechoslowakije), docu mentaire. 21.40 Grammofoonmuziek. 21.45 Christen-Democraten achter het IJzeren Gordijn, gedachtenwisseling. 22.15 Zie, ik maak alles nieuw: cursus over geloofsle ven en godsdienstige vorming (20). 22.30 Nieuws. 22.40 Epiloog. 22.45 De zingende kerk: bloemlezing uit het gregoriaanse repertoire. 23.05 Lichte grammofoonmu ziek. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II. 298 m. 7.00 AVRO. 7.50 VPRO. 8.00-24.00 AVRO. AVRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Ochtendgym nastiek. 7.20 Lichte grammofoonmuziek. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nieuws. 8.10 Lichte grammofoonmuziek. (8.25-8.30 De groenteman). 8.45 Morgen wijding. 8.55 Boekbespreking. 9.00 Voor de zieken. 10.00 Voor de kleuters. 10.10 Ar beidsvitaminen (gr.). (11.00-11.02 Nws). 12.00 Dansorkest en zangsolisten. 12.27 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw, 12.30 Overheidsvoorlichting: Voor de landbouw. 12.40 Licht instrumentaal en emble en zangsoliste. 13.00 Nieuws. 13.10 Journaal en beursberichten. 13.30 't Muzi kantenuur: I Vocaal ensemble: 2 Piano en fluit: moderne muziek: 3 Stedelijk Symfonie-orkest van Praag met koor en solisten: moderne muziek. 14.40 Schoolra dio. 15.00 Voor de vrouw. 15.40 Zangso list en pianospel. 16.00 Nieuws. 16.02 Vo caal ensemble (gr.): melodieën uit Mary Poppins. 16.15 Voor de jeugd. 17.15 New York calling. 17.20 Lichte grammofoon muziek voor de tieners. 17.59 Nieuws over de wedstrijd Marathon. 18.00 Nieuws. 18.15 Aktualiteiten. 18.25 Lichte orkestmuziek en zangsolisten. 18.55 Voor de kinderen 19.00 Gesproken brief uit Parijs. 19.05 Gamelan, Indonesische programma. 1835 Sitar, radiotijdschrift voor gitaristen. 20.00 Howland in Holland: gevarieerd program ma over actuele onderwerp. 21.40 Pianore cital: klassieke muziek. 22.10 Amusements muziek. 22.25 Ik geloof, dat.praatje 22.30 Nieuws. 22.40 Aktualiteiten. 23.00 Venster op de hedendaagse muziek, mu zikale lezing. 23.40 Licht instrumentaal trio en zangsoliste. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM III. (240 m en FM-kanalen) NRU - GEZAMENLIJK PROGRAM MA. 9.00-17.00 Voorbereid door NCRV. 17.00-18.00 Voorbereid door VARA. NRU/NCRV: 9.00 Nieuws. 9.02 Instru mentaal allerlei (gr.). 10.00 Nieuws. 10.02 Licht muziekprogramma (gr.). (Om 11.00 Nieuws). 12.00 Nieuws. 12.02 Nieuwe Ne derlandse liedjes (gr.). 12.30 De Top Tien van deze week (gr.). 13.00 Nieuws, even tueel aktualiteiten. 13.02 Theaterorgel: amusementsmuziek. 13.30 Klanken van eigen bodem (gr.). 14.00 Nieuws. 14.02 Lichte vokale muziekjes (gr.). 15.00 Nws. 15.02 Licht platenprogramma. 16.00 Nws. 16.02 Platenshow voor de tieners. NRU VARA: 17.00 Nieuws. 17.02-18.00 Verzoek- platenprogramma. BRUSSEL 324 m. 12.00 Nieuws. 12.03 Nieuwe tophits. 12.40 Weerbericht, mededelingen, programma overzicht en SOS-berichten voor schippers 12.40 Grammofoonmuziek. 11.55 Buiten lands persoverzicht. 13.00 Nieuws, weer bericht en beursberichten. 13.20 Kamermu ziek. 14.00 Nieuws. 14.03 Schoolradio. (15.00 Nieuws). 15.45 Gevarieerde muziek. 16.00 Nieuws. 16.03 Beursberichten. 16.09 Duitse les. 16.24 Lichte muziek. 17.00 Nws. weerbericht en mededelingen. 17.15 Lichte muziek. 17.45 Volksliederen uit Mexico. 18.00 Nieuws. 18.03 Voor de soldaten. 18.28 Paardeportberichten. 18.30 Lichte muziek 18.45 Sport. 18.52 Lichte muziek. 19.00 Nieuws, weerbericht en radiokroniek. 19.40 Liedjesprogramma. 19.50 Voor de middenstand. 20.00 Lichte orkestmuziek. 20.25 Hoorspel. 22.00 Nieuws en berich ten. VOOR MAANDAG NEDERLAND I NTS: 19.00 Nieuws in het kort. 19.01 Voor de kleuters: Klaas Vaak. CVK/ IKOR/RKK: 19.06 Kenmerk, de veer tiendaagse informatierubriek van de ker ken. NTS: 19.35 Flipper, TV-film. 20.00 Journaal en weeroverzicht. 20.20 Uitzen ding van de Volkspartij voor Vrijheid en Democratie. 20.30 Uitzending Stichting Socutera. 20.35 Lady Dona, speelfilm. (Centrale Keuring: 14 jaar. Katholieke Film Centrale: 18 jaar). 22.25-22.30 Jour naal. NEDERLAND II boekenboekenboekenboek:» boekenboekenboekenboekenl boekenboekenboekenboeken] boekenboekenboekenboeken boekenboeken boekenboeken enj boekenboeken iboekenboeken boekenboekenboekenboekenl boekenboekenboekenboeken boekenboekenboekenboeken boekenboekenboekenboeken Als delen 6 en 7 van „DE WONDEREN VAN HET DIERENRIJK" zijn bij ELSE VIER in Amsterdam en Brussel versche nen „Zoogdieren" en „Apen en huisdie ren", beide van dr. Maurice Burton. Het laatste deel completeert de serie met een totaal van 1265 bladzijden en 1035 illustra ties, waarvan 30 in kleuren. In het ze vende deel is een register voor alle delen opgenomen. „Wij..." is een serie gebonden boekjes MTc- on nn u 4 i rmrs iop het Set3ied van hobby, sport en spel. Nieuws in het kort. KRO: De (eerste) delen, uitgegeven bij de Uit- 20.01 Waauw: gedanste hitparade. 20.30- tat r-n™- rn«„S»T„ Silhouet: hoogtepunten uit het leven van geverij „IN DEN TOREN" in Baarn, zijn gewijd aan puzzelen (J. E. van der Camuw nojf ?ehaken (H-. Kramer)! auto-rijden Campanello (De nachtbei van de apothe ker), komische opera van Donizetti. KRO: 21.50 Onze man in Londen. NTS: 22.15- 22.20 Journaal. VOOR DINSDAG NEDERLAND I NOT/NTS: 10.45-12.00 Schooltelevisie. NTS: 19.00 Nieuws in het kort. 19.01 Klaas Vaak. 19.05 Journaal voor gehoorgestoor den. 19.32 Engelse les. (les 20 en herha ling van les 19(. 20.00 Journaal. VARA: 20.20 Achter het nieuws. 20.45 Voordracht. (C. Dirkse) en Bridgen (P. Boender en J. K. Kroes). In de serie PRISMA-BOEKEN is een boekje uitgekomen over puzzels. De sa mensteller is K. Batstra. Bij A. J. G. STRENGHOLT'S Uitge versmaatschappij n.v. in Amsterdam is verschenen „Geboorteregeling" van dr. Th. Bruck, in de bewerking van de sexuo- loog dr. P. Peverlini. Bij VAN LOGHUM SLATERUS' Uitge versmaatschappij n.v. in Arnhem is ver schenen het boekje „Kinderen krijgen is (g)een kunst" van A. Guttmacher, be werkt door de arts M. Briët-Tricht, me- 20.55 Z-Cars: T.V.-film. 21.45 Signalement, I,' een maandelijks programma over figuren Nederlandse VerenieiruT eaUS Van e en verschimmelen uit rfe wor-oiri h»»r aenanase vereniging en verschijnselen uit de wereld van beel dende kunst, toneel, muziek en literatuur van Sexuele Her vorming. 22.25 VARA-prijsvraag zondagsschilders. I NINGE^Ms* biTw^DE HAA^Hil™" 22.30 Actueel Humanisme, een uitzending sum e j M MEUL FNHOFF in samenwerking met het Humanistisch Ham v S VSto" VprhnnH tmt.q» 90/in_oo/if; <10 te oam ei schenen „Feiten, waarden, Verbond. NTS: 22.40-22.45 Journaal. 22.45 23.15 Teleac: Samen leven nu en mor gen (les 16). NTS: nederland 20.00 Nieuws in het kort. NCRV: ge beurtenissen" van dr. C. A. van Peursen, Bij de Uitgeversmaatschappij „WEST- FRIÉSLAND" in Hoorn zijn verschenen: Vuur onder de sneeuw" van Roger Fri- son-Roche (vertaling Henk Muris); „De laatste kaper" van Douglas Reeman (ver- 20.01 Dieren kijken, programma over die- U3]1"® ^on Stam); „Het hart in de rug- ren. 20.20 Haal je kijkgeld terug, t.v.-prijs van Wladyslaw Smólska (vertaling vraag. 20.45 Een op de tien, programma I Mayer)„Het volmaakte hu- i welijk van Krystyna Nepomucka (uit het Pools vertaald door Willem A. Mayer). Als achtste deel in de HAAGSE MVS- over bejaarden, (deel 5). 21.25 Djes zien: jazzmuziek. 21.50 Attentie. CVK/ IKOR: 22.05 Dichterbij, een wekelijks programma. NTS: 22.35-22.40 Journaal. Rob Houwer geëerd. In het internatio nale festival van sociologisch en etno- logische films heeft de Nederlander Rob I der uitgaven verzorgde "opliet gebied van TERIE REEKS is bij de n.v. Uitgeverij W. VAN HOEVE in 's-Gravenhage ver schenen „Katastrofe in Kijkduin" van Pim Holdorp. De Uitgeversmaatschappij C. A. J. VAN DISHOECK in Bussum, die al eer- Houwer een eervolle vermelding ge- bakken en koken, heeft het licht doen kregen voor zijn film „Aanleiding". De zien „Gebak uit de oven" (voor gas- Franse film „Demain 1 Afrique' van aardgas- en elektrische fornuizen) van He Jean Luc Magneron kreeg de eerste len A. M. Halverhout en „Weekend oven- pnJs- schoteltjes" van Joanita en Carla Lee.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 6