Op 1 maart w.a.-plaatjes voor brommers verplicht Uitlevering van Fischböck wellicht niet onmogelijk A VOOR HAARLEM EN Kort en bondig Chefarine „4 z Elk jaar een andere kleur Getuigen voor mevrouw Schultes Samengaan of fusie tussen K.V.P., C.H.U. en A.R.P.? Minister Samkalden Drie mensen dood door koolmonoxyde Hotel uitgebrand in Maartensbrug Ds. H. Visser van Urk treedt uit de Chr. Geref. Gemeente Vraag de nieuwe, kleurrijke 'aankleedfolder" van Delana Burgemeester van Enkhuizen naar Bussum Inval in clandestien speelhuis in Eindhoven Depressie nadert il Griepbestrijding met 4 middelen tegelijk! F DINSDAG 15 FEBRUARI 1966 Partijstandpunten in Rotterdam uiteengezet Kerkelijk nieuws Kort nieuws WEERRAPPORTEN 15 He Haarlem Vier middelen in één tablet helpen elkaar endoen wonderen! De vier middelen, verenigd in één tablet Chefarine „4", zijn elk in de hele wereld beroemd en hebben mil joenen mensen baat gebracht. Te zamen werken zij nog beter en doen werkelijk wonderen. Eén der be standdelen ishet betrouwbare maag middel Chefarox. Dit zorgt, dat een teveel aan maagzuur wordt geneu traliseerd. V elsen-lJ muiden Beverwijk Met ingang van 1 maart worden brom fietsers verplicht op hun brommer als bewijs dat ze tegen wettelijke aansprake lijkheid verzekerd zijn een plaatje te laten aanbrengen met een letter- en cij fercombinatie. Die plaatjes zullen ieder jaar verschillend van kleur zijn. Dit jaar is een witte achtergrond gekozen in com binatie met zwarte cijfers. De brom fietsers moeten bovendien een document bij zich dragen dat dezelfde letter- en cijfercombinatie draagt. De plaatjes, in combinatie met de docu menten. zijn verplicht gesteld om controle op het al of niet verzekerd zijn van de bromfietsers gemakkelijk te maken. Tevens hoopt de justitie, dat het aantal bromfietsdiefstallen erdoor zal teruglopen voornamelijk omdat gestolen bromfietsen veel minder gemakkelijk te verkopen zijn. Het aantal bromfietsdiefstallen bedroeg in het afgelopen jaar 11904 (7156 kwamen weer terecht). In 1964 waren het 11267 (waarvan er 7089 werden opgespoord) en in 1963 9311 (6180 kwamen er toen te rug). Bij diefstal zal een eigenaar nu ook aan de politie een volledig signalement met framenummer kunnen opgeven, want dat staat in het document dat hij krijgt. De verzekering tegen wettelijke aan sprakelijkheid kost de bromfietsers 23 Mevrouw Schultes, de Duitse vrouw die naar Nederland was gekomen om hier mensen te zoeken die evenals zij tijdens de oorlog in de gevangenis van München- Stadelheim zijn mishandeld, is vandaag naar München teruggekeerd. Bij haar jarenlange strijd om vergoeding voor het leed, haar in Duitsland aangedaan, heeft zij ons land een aantal getuigen gevon den dat haar wil steunen. Zaterdag heeft zij uitvoerig voor de Nederlandse televi sie verteld, wat zij heeft moeten door staan. Nadat zich vorige week reeds getuigen hadden gemeld, die in de oorlogsjaren ook in Stadelheim gevangen hebben gezeten, zijn er dit weekeinde nog enige bijgeko men, die allen bereid zijn voor haar te getuigen. Dr. W. Drees heeft haar geschreven en haar alle steun toegezegd. Bovendien hebben enige Nederlanders haar gelde lijke steun beloofd. Deze neemt zij echter niet aan, want alles wordt gefinancierd door de Duitse verzetsgroep waartoe ze be hoorde. Deze betaalt straks ook alle reis- verblijf- en loondervingskosten van de Ne derlanders die zullen getuigen wanneer haar zaak voor het gerecht in München behandeld zal worden. per jaar, inclusief plaatje en document. Het is een eenheidstarief van de verzeke ringsmaatschappijen. Het document kan niet dienen als groene kaart, die in som mige landen vereist is. Een groene kaart kost 5 extra. Per jaar wordt er door bromfietsers voor ongeveer een miljoen gulden schade aangericht. Er zijn op het ogenblik rond anderhalf mil joen bromfietsers in Nederland. De politie zal het bij de opsporing van gestolen bromfietsen wat gemakkelijker krijgen. Zij verwacht dat iemand die een bromfiets steelt, deze in het volgende jaar in ieder geval zal moeten verzekeren. De gegevens voor nieuw aangevraagde verzekeringen zullen worden vergeleken met de gegevens die bekend zijn over ge stolen brommers. Deze zullen op die ma nier achterhaald kunnen worden. Moeten de drie grote christelijke par tijen in Nederland naar samenwerking streven of moeten zij tot een fusie trach- te te komen? Over deze vraag is gister avond in Rotterdam gediscussieerd door drs. W. K. N. Schmelzer, fractieleider van de K.V.P., de heer B. Roolvink, leider van de A.R.-fractie en de heer W. Scholten, lid van de Tweede Kamer voor de C.H.U. De heer Schmelzer zei door een bunde ling van christendemocratische krachten grotere doorzichtigheid in de politiek te verwachten. Hij doelde hierbij duidelijk op een samengaan. Het risico van een mo gelijke teruggang bij een fusie, wanneer dus meer K.V.P.-, A.R.- of C.H.U.-kiezers niet op de nieuwe christendemocratische partij zouden stemmen dan kiezers van andere partijen wèl, zou aanvaard moe ten worden. De heer Scholten verzette zich tegen krachtenbundeling als doel. Het gaat zijns inziens niet om de macht, maar om door- Werking van beginselen. Evenals de heer Roolvink vreesde hij een ontwikkeling in de richting van een tweepartijenstelsel Hij pleitte voor een gezamenlijke we tenschappelijke bestudering van de grote vragen die er tussen de drie partijen be staan. De heer Roolvink was van mening dat er een groot nationaal en internationaal belang mee gediend kan worden wanneer de drie partijen zo veel mogelijk samen gaan. Daarvoor is echter geen gemeen schappelijk partijverband nodig. Primair vond hij het bereiken van overeenstem ming tussen A.R.P. en C.H.U. nodig. De stagnatie hierbij wordt ernstig betreurd. De bijeenkomst was georganiseerd door de jongerenafdelingen van K.V.P., C.H.U. en A.R. in Rotterdam en werd door ongeveer 200 jongeren bijgewoond. De regering heeft haar standpunt met betrekking tot een mogelijk verzoek tot uitlevering aan de regering van het land waar Fischböck thans verblijft, nog niet definitief bepaald. Dit heeft minister Samkalden van Justitie geantwoord op vragen van het Tweede Kamerlid drs. Ne- derhorst (P.v.d.A.). Het Openbaar Minis terie gaat na of tegen Fischböck alsnog een vervolging kan worden ingesteld. De bepalingen ten aanzien van de verjaring leggen hier belangrijke beperkingen op. Het is evenwel niet ondenkbaar, dat Fischböck alsnog niet-verjaarde strafba re feiten ten laste kunnen worden gelegd. Bij de vraag of uitlevering kan worden verzocht doen zich problemen voor, die verband houden met het verdragsrecht. Uitlevering door een ander land kan slechts geschieden indien het recht tot strafvordering van de feiten waarvoor de uitlevering wordt gevraagd, ook volgens het recht van de staat van verblijf niet is verjaard. Minister Samkalden deelt voorts mee, dat het hem al enige tijd bekend was, dat een aantal journalisten wist, dat Fischböck zich in de Westduitse stad Es sen had gevestigd. Het is hem niet be kend, welke voorwaarden degene, die de journalisten op de hoogte heeft gebracht, daarbij over de publikatie heeft gesteld. De minister draagt geen verantwoordelijk heid voor enigerlei publikatie over deze zaak. Het ligt niet op zijn weg zich uit te spreken over de motieven, die de jour nalisten tot het doen van publikaties heb- In Veendam zijn drie mensen door kool monoxyde om het leven gekomen. De slachtoffers zijn de 64-jarige F. Wester, zijn 69-jarige vrouw en hun 25-jarige zoon Zij werden levenloos aangetroffen in de woonkamer, waar een gaskachel brandde. De schoorsteen bleek verstopt te zijn. In de afgelopen nacht is het hotel-café restaurant „De Rode Leeuw" in Sint Maar tensbrug uitgebrand. Het gebouw, dat nog maar kort werd geëxploiteerd door de fa milie R. Heinemans, zou eind fe bruari openbaar worden verkocht. Bij deze brand hebben de plaatselijke gymnastiek- en toneelvereniging hun at tributen verloren. ben bewogen. Hij beschikt niet over ge gevens om te kunnen vaststellen of de pu blikatie ten gevolge heeft gehad, dat een uitlevering van Fischböck feitelijk onmo gelijk zou zijn geworden. (Van onze correspondent) URK De predikant van de Christe lijke Gereformeerde Gemeente te Urk, ds. H. Visser, is uitgetreden uit het ver band van de Chr. Gereformeerde Gemeen te. Voor de gemeente was het een onver wacht bericht. Wel was bekend dat de predikant zich bij de Gereformeerde Ge meente wilde voegen met zijn hele ge meente van ongeveer 1.000 zielen. Dit was in een ledenvergadering afge wezen. Dat de predikant zou uittreden had niemand verwacht. In 1937 werd ds. Visser bevestigd als predikant van de Christelijke Gerefor meerde Kerk te Bunschoten. In 1940 ging hij naar Middelharnis en in februari 1946 naar Rotterdam. Daar ontstonden moei lijkheden met de kerkeraad, de classis en de synode over bepaalde uitspraken in de preken van ds. Visser. Hij stichtte toen de Christelijke Gereformeerde Gemeente in Den Helder. Vlaardingen, Gouda, Gou derak, Werkendam en Urk. In Urk ging in november.1960 de gehele kerkeraad van de Christelijke Gereformeerde Kerk over naar de Christelijke Gereformeerde Ge meente. Ds. Visser, toen nog in Rotter dam, werd beroepen naar Urk en in no vember 1960 bevestigd in de nieuwe Boas- kerk, die gebouwd was voor de Christelij ke Gereformeerde Kerk, maar die ook overging naar de Chr. Gereformeerde Ge meente. Evang. Lutherse Kerk Beroepen te Leiden C. Pel te Amster dam. De 28-jarige chauffeur H. Baars uit Nijmegen heeft in Rijssel (Frank rijk) anderhalf uur bekneld gezeten in de kabine van zijn vrachtauto, die in een dichte mist tegen een andere vrachtwagen was gebotst. De brandweer van Rijssel wist hem te bevrijden waarna hij met inwendige kneuzingen in een ziekenhuis is op genomen. Advertentie Pullover van wol met nylon. Maten 116-152 v.a. f. 9,95 Bijpassend wollen broekje. Maten 104-134 f. 9,95. Bij uw winkelier. Dan kunt u meteen die vele prachtige modellen bewonderen uit Delana's nieuwe collectie gebreide kleuter- en kinderkleding) Met ingang van 1 maart is benoemd tot burgemeester van Bussum de heer A. Admiraal. De heer Admiraal, die 56 jaar is, is sinds 1 november 1949 bur gemeester van Enkhuizen. Hij is gerefor meerd en lid van de A.R.-partij. In Eindhoven heeft de politie in een huis aan de Heezerweg een inval gedaan. Twaalf mannen werden aan een draaien de roulette betrapt. Met politiewagens werden het gezelschap, de huurder van het huis en de bankhouder, naar het politie bureau overgebracht. De speeltafel en een flink bedrag werden in beslag geno men. De roulettespelers werden bekeurd en daarna vrijgelaten, maar de huurder van het huis en de Belgische bankhouder werden opgesloten. Zij exploiteerden sinds drie maanden de clandestiene speel- gelegenheid. Met gestolen geld op reis. In Rotterdam is een 14-jarige jongen uit Waalwijk aangehouden, die van plan was scheep te gaan naar Engeland. Hij had in Waal wijk bij een inbraak 1.500 gestolen en ging via een reisje naar Friesland naar Rotterdam, waar de politie een einde maakte aan zijn reisplannen. Noodaggregaten voor bejaardentehuizen. Het Tweede-Kamerlid Engels (K.V.P.) heeft de minister van Binnenlandse Zak ken en de staatssecretarissen van CRM en van Sociale Zaken en Volksgezond heid schriftelijk gevraagd om voorzie ningen in het hele land in noodaggre gaten voor verpleegtehuizen en bejaar dentehuizen voor het geval er zich elec- triciteitsstoringen voordoen. Economische voorlichting. De Economi sche Voorlichtingsdienst zal ambtena ren uit de ontwikkelingslanden in de gelegenheid stellen zich gedurende vier maanden in Nederland te bekwamen in economische voorlichting en exportbe vordering. Reeds zijn in Den Haag aan gekomen een functionaris bij de re searchafdeling van het ministerie van Handel te Accra (Ghana) en een em ployé van het directoraat voor de Bui tenlandse Handel van het ministerie van Handel te Djakarta. Verkeersslachtoffer overleden. In het zie kenhuis te Enschede is de 18-jarige J. H. Saaltink uit Eibergen overleden aan de verwondingen die hij opliep toen hij op 15 december op de Beltrumseweg te Eibergen met zijn bromfiets in botsing kwam met een melkwagen. Dodelijk mijnongeluk. De 41-jarige on dergrondse bankwerker J. van de Boom uit Kerkrade is in de domaniale mijn te Kerkrade op 200 meter diepte onder vallend gesteente bedolven en om het leven gekomen. Hij was gehuwd en va der van twee kinderen. Hongerfonds. De Italiaanse radio heeft zondagavond bekend gemaakt dat de eerste 48 uur van zijn fonds om de hon- gerslachtoffers van India te helpen meer dan een half milojne dollars heeft op geleverd. Mislukte diefstal. Een jongeman van ongeveer 18 jaar heeft zaterdagmiddag een mislukte poging gedaan uit een postzegelhandel in de Gravenstraat te Amsterdam twee albums met postzegels ter waarde van 2.100,te ontvreem den. De eigenaar zag dat de jongen met twee albums onder zijn jas de win kel wilde uitlopen en greep hem vast. De jongen wist na een vechtpartij te ontkomen, maar zijn buit moest hij achterlaten. Burgemeesters. Aan mr. A. A. M. van der Meulen is wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd op zijn verzoek met ingang van 1 maart eervol ontslag verleend als burgemeester van Leeuwarden. Eveneens wegens het be reiken van de pensioengerechtigde leef tijd is met ingang van 1 maart 1966 eervol ontslag verleend aan de heer S. H. J. Bosma als burgemeester van d« gemeente Limmen. ViAfVVnfWVIA/VtfWWWVWWWVVVWWWIWIfWWVVIMVWWA/WUWVW Het K.N.M.I. deelt mee: Terwijl de luchtdruk boven Scandinavië langzaam daalde, is boven onze omge ving een rug van hogedruk ontstaan, waarvan het zwaartepunt zich naar Duits land verplaatst. De aanvoer van koude lucht uit Scandinavië is hierdoor tot een einde gekomen. In het hogedrukgebied bo ven onze omgeving en Duitsland komt niet meer dan lichte vorst voor. Er is ook nog veel bewolking in dit gebied aanwe zig. Ten westen van Ierland en Portugal is een groot lagedrukgebied aangekomen. De voornaamste kern hiervan trekt in de rich ting van de Golf van Biscaye en Spanje. Fronten die met dit depressiesysteem sa menhangen brengen enige regen in Ier land, Zuidwest-Engeland, West-Frankrijk en op het Iberisch schiereiland. Dit neer- slaggebied komt wel langzaam naar het noorden, maar de kans dat het morgen ons land zal bereiken wordt nog niet groot geacht. Wel zal de depressie de wind doen toenemen uit zuidoostelijke richting. In de temperatuur komt niet veel verandering. Maximum- en minimum temperaturen binnen- en buitenland u M a SS Concertgebouw, 19.45 u.: Provinciaal jeugdconcert door het N.Ph.O. o.l.v. Henri Arends. Solist: Jan Wijn (piano). BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 uur: „De man van Istanboel", 14 jaar. Frans Hals, geen voorstellingen. Lido, 14, 19 en 21.15 uur: „De man die verdwijnen moest", 14 jaar. Luxor, 14, 19 en 21.30 uur: „Mary Pop- pins", a.l. Minerva, vandaag 20.15 u.: „Geheim agent OSS 117 en het mysterie van de verdwenen duiker", 18 j. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 uur: „Genghis Khan", 14 jaar. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 uur: „Het geheim van de giftige mamba", 18 jaar. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „Huwelijk in Italiaanse stijl", 18 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum: (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16e tot en met de 19e eeuw waaronder Hals' mees terwerken. Dagelijks geopend van 10-17 u. Zondags van 13-17 u. Prentenkabinet: keuze uit eigen verza meling. Dagelijks van 10-17 u. en zondags van 13-17 u. Teylers Museum, (Spaame 16): Perma nente tentoonstelling van schilderijen 19e en 20 ste eeuw. Tekeningen van de Hol landse, Italiaanse en Franse school. Fos sielen e.d. Dagelijks behalve zondag en maandag van 10 tot 16 u.; zondag van 13 tot 16 u. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunstnij verheid. Dagelijks (behalve maandag) van 10-12.30 u. van 13.30-17 u.; zon- en feest dagen van 14-17 u. Artificia (Heemstede): expositie van gra fiek van Rob Clous en keramiek van Otto Heuvelink. Dagelijks van 9.30 tot 18 u. In 't Goede Uur (Korte Houtstraat) Ex positie van grafiek van Loes van Goor. (Tot 1 maart). Dagelijks van 10-19 u. en van 20-22 u. en zondags van 14-17 u. en van 20-22 u. Kunstcentrum „De Ark", (Nieuw Hei ligland 1-3): Bootzaal: „100 ambachten" van Jan Luyken. Dagelijks geopend van 10 tot 20 u. Klassiek grammofoonplaten- concert van 20 tot 22.30 u. Dinsdags geslo ten. Expositie van schilderijen en wand kleden van Gerrit van Dijk, Dirk Müller, Berend Pasman en Fred v. d. Wal. Tot 26 februari. Woonhuis Jacobus van Looy, geopend op donderdag van 10 tot 12.30 en 13.30 tot 17 u. Zon- en feestdagen van. 14 tot 17 u. Museum van Looy: De expositie „P. C Kloes-70 jaar". Dagelijks van 10-17 u. en zondags van 13-17 u. Tot 28 februari. Galerie De Kastanjeloot (Wüstelaan 32, Santpoort)Expositie van houtsneden van Aimée Crince le Roy. Dagelijks van 9 tot 17 en 19 tot 21 u. Tot 20 februari. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de krant van vrijdag 11 februari). Advertentie BEROEMDE MIDDELEN IN EEN TABLET DOEN WONDEREN! DINSDAG 15 FEBRUARI City, 20 u.: „Majoor Dundee". Cultureel Centrum, 20 u.: Aquarium vereniging Velsen, lezing met dia's. Galerie „De Kastanjeloot", Wüstelaan 32, Santpoort-Z., dagelijks van 9 tot 17 u, en van 19 tot 21 u.: Expositie houtsneden vervaardigd door Aimée Crince Le Roy de tentoonstelling is tot 20 februari. WOENSDAG 16 FEBRUARI City, 20 u.: „Majoor Dundee". Stadsschouwburg, 20 u.: Lurelei-cabaret voor NIVON en 't Nut. Nieuwe Kerk, Kanaalstraat, IJmuiden, 20 u.: Concert van de Gezamenlijke Her vormde Kerkkoren. Galerie ,,De Kastanjeloot", Wüstelaan 32, Santpoort-Z., dagelijks van 9 tot 17 u. en van 19 tot 21 u.: Expositie houtsneden, vervaardigd door Aimée Crince Le Roy; de tentoonstelling is tot 20 februari. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 uur en 14 tot 16.30 uur. Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 14.30-17.30 en 19-21.30 uur; filiaal Velsen-Noord: 14.30-17.30 uur; filiaal „Spaarnberg", Santpoort (ook voor r.-k. bibliotheek) 14.30-17.30 uur. R.-k. Openbare leeszaal en bibliotheek, Willemsbeekweg 96: 10 tot 12 en 14.30 tot 17.30 u.; filiaal Velsen-Noord: 14 tot 17 u. Stadhuis, Plein 1945, IJmuiden-Oost, is te bezichtigen öp werkdagen van 10 tot 12 uur. DINSDAG 15 FEBRUARI Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „De naakte wereld". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Help". Stadskantoor, Kennedyplein, 14 uur: Openbare vergadering, behandeling ge meentebegroting 1966. Gebouw Schans, 20 u.: Vastenavond viering Nederl. Katholiek Vakverbond. Gebouw K.S.A., 20 u.: Schaakavond „Excelsior". Huize Scheybeeck, 19.30 u.: Cursus cre atief spel voor de jeugd, van 13 t.e.m. 15 jaar o.l.v. Saskia Verwayen. Creatief Centrum, Hoflanderweg 104, 16.30 u.: Jeugdcursus boetseren en beeld houwen; 20 u.: idem voor ouderen, door Kennemerstaten. Sportfondsenbad, Kuikensweg 84, ge opend van 7-17.30 u. en van 20-21.30 uur. Galerie Boumans, Breestraat 122: Expo sitie collages en wandkleden door Lies Guntenaar. Geopend van 9-18 uur. Openbare leeszaal, Hendrik Burgerstr. 70, geopend van 15-17.30 uur. R.-k. leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 15-18 uur en van 19-21 uur. Oosterwijk, openbare leeszaal geopend van 14-16 uur; r.-k. leeszaal geopend van 14-16 uur. Meerestein, openbare leeszaal geopend van 14-17 uur; r.-k. leeszaal geopend van 14-17 uur. Kennemer Oudheidkamer, ingang Stum- phiusstraat, geopend van 19.30-21.30 uur. WOENSDAG 16 FEBRUARI Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „De naakte wereld". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Help". Stadskantoor, Kennedyplein, 14 uur: Openbare vergadering, behandeling ge meentebegroting 1966. Vredevorstkerk, Laan der Nederlanden, 20 u.: Concert Noordhollands Philharmo- nisch Orkest. Soliste Carmencita Lezada, viool. Creatief Centrum, Hoflanderweg 104, 14 u.: Cursus handenarbeid voor de jeugd, door Kennemerstaten. Creatief Centrum, Hoflanderweg 104, 18 u.: Pottenbakken voor de jeugd; 20 u.: idem voor ouderen, door Kennemerstaten. Het Groene Huis, Kruisstraat 100, 19.30 u.: Cursus pottenbakken. Sportfondsenbad, Kuikensweg 84, ge opend van 7-10 uur; 10-11 uur (dames- zwemmen), 11-13 uur, 13.30-15 uur en 15.30-17.30 uur. Galerie Boumans, Breestraat 122, expo sitie collages en wandkleden door Lies Guntenaar. Geopend van 9-18 uur. Kennemer Oudheidkamer, ing. Stum- phiusstraat, te bezichtigen na aanvraag Moensplein 4, tel. 26020, of Groenelaan 21. Openbare leeszaal, Hendrik Burgerstr. 70, geopend van 15-17.30 u. en van 19-21 u. R.-k. leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 10-13 uur en 15-18 uur. Oosterwijk, openbare leeszaal geopend van 1416 uur: r.k. leeszaal geopend van 1416 uur. Meerestein, openbare leeszaal geopend van 1417 uur; r.k. leeszaal geopend van 14r—17 uur. Den Helder Ypenburg Vlissingen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Z.-Limburg Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Amsterdam Brussel Luxemburg Parjjs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Zürich Genève Locarno Wenen Innsbruck Belgrado Athene Rome Barcelona Madrid Mallorca Lissabon geh. bew. geh. bew. geh. bew. geh. bew. sneeuw geh. bew. mist geh. bew. sneeuw sneeuw sneeuw mist onbewolkt geh. bew. geh. bew. geh. bew. geh. bew. geh. bew. zw. bew. zw. bew. onbewolkt geh. bew. geh. bew. geh. bew. geh. bew. onbewolkt onbewolkt geh. bew. geh. bew. geh. bew. zw. bew. onbewolkt half bew. mist licht bew. regen o 1 windst. 2 ozo 2 verand. -1 windst. 0 windst. -2 windst. 1 verand. 2 o n no w no o -11 -8 -8 -0 -8 2 windst. 0 windst. 3 windst. 1 o 3 ozo 14 windst. 7 nnw 14 w -1 windst. 3 nno 4 3 7 15 8' 4 17 wnw no o nnw o w windst. n 14 n 18 windst. 12 windst. 18 z 16 -1 -0 2 -5 -1 •2 0 0 -13 -12 -11 -3 -11 0 -1 1 -l 1 8 2 7 -2 0 -0 0 -12 2 3 1 7 10 4 7 6 5 12 Woensdag 16 februari Zon op 07.54 uur; onder 17.55 uur. Maan op 06.24 uur; onder 13.25 uur. Maanstanden Nieuwe maan 20februari 11.50 uur Eerste kwartier 28 februari 11.16 uur Hoog en laag water in IJmuiden Dinsdag 15 februari Hoog water 12.13 uur en uur. Laag water 7.27 uur en 20.17 uur. Woensdag 16 februari Hoog water 1.02 uur en 13.32 uur. Laag water 8.53 uur en 21.30 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 2