Het zondagavonddilemma in de huiskamers Robert Steijl zingt uit verbittering groef Sport in beeld, of De Zweedse gouvernante DE IN DE KOMENDE WEEK 2 Zwijmelserie doet velen vechten om de knop WSm Zuilen en Veronica boycotten liedje van Ted Jones ,Hou toch op minister!' ™V,m~',,W,'y,W,,,VWVVV,,M,>V',V<VW,,,~W,VM,VW^^ zaterdag dinsdag J dirtsda maandag woensdag IIIP woensdag ■4#^ J9HP mm. donderdag donderdag 2 Henny Schoute vrijdag v r Ij d a g Van onze radio- en NAAR WIJ VAN VERSCHILLENDE kan ten vernemen ontstaan er op zondagavonden in sommige huiskamers lichte tot zware ruzies over de vraag of de televisie op één of op twéé moet worden gezet. Dit meer voorkomende dilemma wordt dan veroorzaakt omdat even na achten op één Sport in Beeld en op twéé „De Zweedse Gouvernante" begint. Het laat ste programma is de Amerikaanse serie over t.v. -medewerkster) een knappe Zweedse die in dienstbetrekking is bij een eveneens niet lelijke weduwnaar met een belangrijke functie „Congresman" parlementslid dus). Vooral de vrouwen in de verscheidene huisgezinnen schijnen er meest al sterk op aan te dringen om de sport te laten schieten en ook de mannen te laten meekijken naar de avonturen van de Zweedse gouver nante. Zoals meestal zendt de N.T.S. alleen de volgens haar beste af leveringen uit van de ook in Amerika zeer populaire s.erie. De Werkgroep Film heeft de serie voorlopig gepland tot eind maart. Als de serie inderdaad ophoudt zal men hoogstwaarschijnlijk verplicht zijn te eindigen met een aflevering waarin het lang verwachte huwelijk zijn beslag krijgt. Er bestaat ook de moge lijkheid dat de N.T.S. nog een tijdje doorgaat. Dan trouwen de gouvernante en haar baas ge woon wat later. (In Amerika is Katie in de serie al met haar werkgever getrouwd). De gouvernante (in de serie Katie Holstrum geheten) wordt gespeeld door Inger Stevens, een in Zweden geboren actrice. Inger Stevens kwam als 13-jarige met haar ouders (een Zweeds pro fessors-echtpaar) naar de Ver enigde Staten. Ze sprak toen geen woord Engels. Nu spreekt ze deze taal accentloos. Speciaal voor de serie „De Zweedse gou- verante" haalde ze haar accent weer op. Aanstaande zondag zal men haar grappige „jao" weer kunnen horen. De middag wordt geheel in beslag genomen door een directe reportage van de wereldkampioenschappen hard rijden op de schaats in Gotenburg. Het Nederlands commentaar wordt ver zorgd door Bob Spaak. De avond is voor de VARA, te beginnen met en kele kinderprogramma's. Verder Raw hide, na het nieuws en de actualitei tenrubriek de quiz „Tel uit je winst" waarna het woord aan Dorus is, die weer eens een straatje om gaat. Mies Bouw man besluit de avond met haar en- scène. &JJ j j'jjZjaj. De N.C.R.V. heeft vier programma onderdelen, te beginnen met Rendez- vouz a Paris. Enkele Franse beken den komen op het scherm als de zan ger Charles Aznavour en de cineast Jacques Tati verder balletten van de Nederlandse Fransman Dirk Sanders, er komt nog een zingende tweeling en er is jazz. De Haarlemse schrijfster Lizzy Sarah May schreef het televi siespel „Interview tussen nul en ze ro", dat in oktober 1964 al werd uit gezonden. Het stuk zou vorig jaar mee dingen naar een prijs op het televisie festival van Berlijn. Om principiële redenen werd het teruggetrokken. Nu wordt een herziene versie uitgezonden. De korte inhoud: De Amerikaanse ac teur William Lennox moet noodge dwongen een tussenlanding op Schip hol maken en wordt opgehouden in Amsterdam. Hij kent de stad goed, want tot het einde van de oorlog was hij de Nederlander Willem de Haan. Hij is joods en heeft aan de oor log de bitterste herinneringen overge houden. Hiermee wordt hij nu, tus sen nul en zero, tussen vertrek en aan komst, tussen Nederland en Ameri ka, opnieuw geconfronteerd. Maxim Hamel speelt de hoofdrol. Om elf uur wordt vanuit studio Ire ne een viering van de eucharistie uit gezonden. Tegen enen weer een reporta ge schaatsen vanuit Gotenburg, die de hele middag in 'beslag neemt. Het is een stevige televisiedag want om ze ven uur begint het gebruikelijke pro gramma weer. Aanwezig zijn onder an deren de Jetsons; verder wat religieu ze bijdragen. Na het nieuws en Sport in Beeld komt vanuit Studio Uno een muzikale produktie en wel „De graaf van Monte Christie" naar het gelijkna mige boek van Dumas. In de tweede aflevering van Stadhuis op Stelten vechten bode Bulthuis en zakenman Van Kampen om het bezit van me vrouw Van Dalen. Hoe het afloopt. de derde loopt er mee heen. Het Am sterdams Kunstmaandorkest besluit de K.R.O.-avond deze eenzame mensen voor zijn misda dige praktijken. Voor het laatste Sport in Beeld kunnen we nog naar het ro mantische spel „Gerry" kijken. Het meisje wordt zwaar bewaakt door een lijfwacht. Maar een jongeman weet haar te ontfutselen. En dan begint de narigheid pas. Hij moet vechten tegen listen en snode plannen van anderen. De filmavond van de NTS begint met de gebruikelijke programma's waaron der Openbaar Kunstbezit („Musicerend gezelschap" van de Haarlemse schil der Jan Miense Molenaar) en Flipper. Na het journaal en de politieke zend tijd dus de hoofdfilm: „En dat op maandagmorgen" naar het boek van J. B. Priestley, met O. W. Fischer en Vera Tsjechova in de hoofdrollen. Het is het verhaal van een bankdirecteur die op een maandagmorgen geen par keerplaats kan vinden. Woedend depo neert hij zijn wagen op een hoop ste nen en gaat wandelen. Door de vroege tegenslag is hij in een roekeloze bui geraakt en besluit hij te spijbelen. De hoofddirectie raakt in paniek en laat een onderzoek 'instellen naar de boeken Van het een komt het ander en de di recteur moet zich door de psychiater laten onderzoeken. Die laat hem het voorval vergeten op het moment dat zijn grote liefde „ja" zal zeggen. „In burgeren" is het laatste programma onderdeel, waarin het kiezen aan de or de komt. 's Morgens is er schooltelevisie, 's Avonds voor het Journaal onder meer het weekjournaal voor gehoorge stoorden en de Engelse lessen. Na het Journaal de Dick van Dyke-show en vervolgens een uur lang Nijmeegse leut. De AVRO neemt ons mee naar een zogenoemde natte zitting. Dat nat is dan de camavalswijn. Tenslotte is er nog een uitzending van Televizier, Socutera en de Teleac. 'tij. j AA j.... t 1. SS333E33 £9v 'j Drie programma's presenteert de VARA, te beginnen met Tim Frazer. Na de vergiftigde thee van de,, vorige keer, heeft Tim een afspraak met een zekere James. Tim moet vooral zijn overjas meebrengen. Het tweede pro gramma is „Sur un air de Paris" waarin een optreden van Anne Sylves- tre. De avond wordt besloten met het programma „Uit Bellevue", waarin de kunst op een populaire wijze wordt gepresenteerd en daardoor lichter ver teerbaar. O. W. Fischer en Vera Tsjechova in de film „En dat op maandag morgen" (maandag-1). De KRO begint met een aflevering van Het grote Avontuur, getiteld „De dood van Sitting Bull". De teruggedre ven Indianen bij Montana beginnen met hun mystieke dansen de komst van hun messias op te roepen. Als Sitting Bull hiervan hoort roept hij het leger te hulp. Door het ontactisch op treden van dit .leger ontaard t deze hulp in een bloedbad waarbij Buil om komt. Norman Foster en Graziella Sciutti kunnen we hierna beluisteren in de komische opera „Pimpinone". Voor de serie „Dichterbij" nog een kijkje in Keulen waar het vanwege het carnabal ook al luidruchtig toegaat. Voor de kinderen is er een middag programma, dat wordt gevolgd door de studievoorlichting door de Teleac. 's Avonds de Franse les en een repor tage van de voetbalwedstrijd Ander- lecht tegen Real Madrid. In de pauze van dit voetbalgevecht, dat Bob Spaak van commentaar voorziet, het Jour naal. Na de wedstrijd komt de VARA met de serie Caesar en Cleo. Tenslot te een documentaire over de vroeg of de Duitsers anders zijn dan 25 jaar ge leden. Het is een produktie van Milo Anstadt. •4^SxSSl&li^&j^yj^Z^sz<^tïj'jjVjjjytyAriy/j'//jiéj\ In het NCRV-programma eerst Die ren Kijken met Tan ja Koen en Han Rensenbrink. Vervolgens een lach met recruut Will Stockdale in de Ame rikaanse luchtmacht. In de serie „Ko ningsgambiet", gemaakt naar toneel stukken van William Shakespeare, Henk Elsink is een van de gasten in Wim Ibo's cabaretkroniek (vrijdag-1). Om zeven uur begint de avond met Sport in Beeld, gevolgd door de Engel se lessen, een tekenfilm en de serie Het geheim van de oude Molen, waarin Philip verdwenen blijkt te zijn. Na het nieuws de Zweedse gouvernante. Wat is er nu weer met haar aan de hand? Glen en Katie lopen nog steeds om el kaar heen als er een derde komt. Een heuse prins, die toenadering zoekt. „As the crow flies" heet het hierna volgen de televisiespel. Een jongeman weet het vertrouwen te winnen van een echtpaar zonder kinderen, dat jarenlang in India heeft gewoond. De jongeman gebruikt V'- vanavond de onderhandelingen tussen Henry Bolingbroke en de opstandelin gen onder aanvoering van de broer van de graaf van Northumberland. De avond wordt besloten met Boeren, bur gers en buitenlui, i'Vii 's Middags het programma voor de vrouw en aan het begin van de avond de cursus Pech Onderweg van de Te leac. Het jeugd- en regionaal Journaal wordt voor de Flintstones uitgezonden, daarna komt het Journaal en KRO's Brandpunt. „Ik heb het over Jeruza lem" is de titel van het televisiespel van Arnold Wesker. Hoofdpersoon is Davis Simmons (Jules Croiset) die tij dens zijn militaire diensttijd op Ceylon plotseling tot de ontdekking is geko men dat hij in de stad zijn ideeën over het werkelijke leven niet waar kan maken. Hij besluit met zijn vrouw Ada (Elisabeth Versluys) naar het platte land te verhuizen en met handwerk in een eigen zaak zijn brood te verdienen. Het persoonlijke verzet van David te gen de gevestigde en versleurde maat schappij brengt hem echter in een con flict. istj j SHL Eerst een reportage kunstrijden op de schaats in Davos. Na het korte nieuws komt de jeugdrubriek Rooster met onder anderen de Jets en Ian and the Zodiacs. Na Rooster is het de beurt aan de Schone Heks. Haar moe der vindt dat zij een beetje door haar echtgenoot wordt verwaarloosd. Een klassieke truc een andere man verandert de zaakjes. Dan de serie „De lange hete zomer" naar verhalen van de Amerikaanse auteur William Faulkner. Titel van de aflevering: Er komt een vreemdeling op bezoek. De jarige Jody neemt het meisje Eula Johnson mee naar huis. Eula vraagt Ben Quick om werk. Intussen zitten Eula's broer en haar ex-verloofde ach ter haar aan. Het komt tot een vecht partij waarbij Ben goed van zich weet af te slaan. Gerton van Wageningen sluit de VARA-avond met Zonder for mules. s V A Robbert Steijl (midden), de nieuwe volkszanger, met twee van zijn begeleiders De 20-jarige Amsterdamse prot-art-volkszanger Robbert Steijl een „nieuwe" in het vak, heeft twee platen gemaakt. Zijn eerste platen met: De ballade van een mens/Droommensen; Tijd van respect en gebeden/Net als ik „Wat mij tot de protestsongs bracht", schrijft Robbert ons, „is, dat ik tien jaar lang in verschillende tehuizen verbleef. Ik was zo verbitterd door mijn ervaringen daar, dat ik er om te beginnen een boek over schreef. Dit bevre digde echter niet." „Bob Dylan en Donovan inspireerden mij ook deze liederen te brengen. Het zingen deed me wat. Van de protestsongs die ik op mijn repertoire heb,' (en die ik alle zelf schreef), heb ik alles waarover ik zing, zelf van nabij meegemaakt. Elk van de liedjes heeft een eigen achtergrond", aldus Robbert Steijl. Zijn toekomstplannen?, en hij vertelt ze ons als primeur: Ik wil een tournée maken langs verschillende steden in Nederland ten bate van de gedupeerden in Zuid-Vietnam Hij hoopt dit in samenwerking met het Rode Kruis te gaan doen. H.S. „EEN SIIOWBAND die binnen een jaar aan de top in Nederland staat". Dat zei de Haarlemse heer G. A. S. Grit vorig jaar van de band „Ted Jones and the Driftin' Five". De heer Grit is directeur van de handelsmaatschappij Exclusive die onder andere platen met het label Tania uitgeeft waarop Jones en zijn band zingen en spelen. Deze Utrechtse jongelui hebben hun eer ste protestsong op de plaat gezet. Maar de zuilen en Veronica wei geren het plaatje te draaien. De titel: „Hou toch op minister!!" Het is provocerend, aldus de zuilen. Ra dio Veronica wil geen concessies doen vanwege de toch al wankele positie als piratenzender. Hieronder volgt de „zwarte" tekst (van C. Linde) waarbij Coen van Or- souw een dodenmarsachtige muziek componeerde: „Neem, me niet kwalijk dat ik lach, minister. Neem me niet kwalijk dat ik u niet meer geloof. Ik ben niet gek en evenmin van gister. Ja heus ik -weet het wel, gerust ik ben niet doof. Ik hoor nu eenmaal bij de generatie die houdt van brommers, de liefde, twist en beat en van het sportveld en de demonstratie tegen de oorlog en de rassenpolitiek. Ach, excellentie u kunt vaak beweren dat het om veiligheid en om mijn toe komst gaat. Maar de nalatenschap die ik moet accepteren, dat is de woningnood, de H-bom en de haat. Hou toch op, hou toch op, hou toch op, meneer. Hou toch op, hou toch op, hou toch op. U zegt de woningnood zult u bestrij den. Je krijgt een huis, maar heb nog even wat geduld. Dat het wat lang duurt is niet te vermijden. Dat het steeds duurder wordt is ook niet onze schuld. U zegt het gaat om menselijke waar den, om de beschaving en de vrij heid van de staat. Terwille daarvan moet je dit aanvaarden. Om deze reden word je dan ook een soldaat. Het spijt ons, maar de H-bom moet er wezen. De Duitse generaal is nu je beste vrind. Maar mocht je onverhoopt je leven móeten geven, krijg je een standbeeld en veel bloemen met een lint. Hou toch op, hou toch op, hou toch op, meneer. Hou toch op enz.". Dit is het gewraakte liedje. Ted Jo nes en zijn band zijn echt van plan door te gaan met het zingen en spelen van protestliedjes, 't Is te hepen dat ze hierdoor niet de „shame and scan dal" in de muziek-familie zijn ge worden. (Dit liedje overigens ge zongen door Shawn Elliot wordt in de Verenigde Staten geboycot. Het liedje was te „pikant"). Ik vind het liedje van Ted Jones plus de muziek in ieder geval het be luisteren waard. (Tania BG 3.386). 's Morgens de schooltelevisie, om zes uur een reportage kunstrijden van uit Davos. Frans Hoekstra verzorgt het commentaar. Na Klaas Vaak komt Leonard Bernstein met zijn Concert voor jonge Mensen, na het Journaal een programma rond cabaretier Bou- dewijn de Groot. De VPRO vervolgt zijn programma met een lezing door H. M. van Randwijk over de welvaarts- politiek. Vervolgens Wim Ibo's caba retkroniek waarin onder meer optrede Liesbeth List, Adèle Bloemendaal, Ramses Shaffy, Louis van Dijk en Henk Elsink. Simon van Collum is diep in de oude draaidoos gedoken en kwam eruit met films waarin Shirley Temple en Joseph Schmidt. Tim Frazer is nog steeds verwikkeld in de zaak-Thackery, waarin weer nieuwe personen opduiken. Hij is nog bezig met de zaak van de moord op miss Thackery. Hierna VARA's Ach ter het nieuws, Kronkel en de eenakter „Levensgezellin" van Arthur Schnitz- lêr. In de Levensgezellin komt een man op de dag van de begrafenis van zijn vrouw erachter wat hij in zijn le ven precies aan haar gehad heeft. Een ontdekking die zijn sluimerend ver moeden becestigt. Voor hem blijft slechts het prcbleem wat de oorzaak voor haar buitenechtelijke liefde kan zijn geweest. Het laatste programma is Jazz-improvisatie. gepresenteerd door Michiel de Ruyter. Hij ontvangt de New York Art Quartet

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 18