Trio Post - Janssen - Pfenninger regeert in zesdaagse-geweld Post fietste bijna 2000 bijeen in 25 minuten y. Huub Harings ontnam Rutgers Nederlandse wielercross-titel i i Neem óók TWIN prettig rollen, lekker roken! HVGB productief in het duel met zwak DWR DE SP0RTT0T0 Stayer Oudkerk derde in Berlijn m „Veel fietsen" voordeel voor Limburger MEVROUW (JAN) JANSSEN: „een wedstrijd achter derny vind ik een kwelling" Biljartuitslagen district Haarlem MAANDAG 21 FEBRUARI 1966 13 Australiër Garmichael verraste in Bremen Duitser Keiler eerste in springnummer van noordse combinatie Basketbaluitslagen Willemse in zwemrace te Santa Fe tweede Lang gesneden - goed gemengd - 50 gram f 1,25 Graham Hill snelste in Grote Prijs in Australië Conny Stuart eerste in grote Februariprijs (Van onze sportredacteur) Peter Post had iets goed te maken. De achtervolgingsrace, die hy in Ant werpen van Theo Mertens verloor, rat hem dwars. Hij zon op wraak en dat kostte allereerst de ploegen met de zwakke broeders heel wat zweet druppels en adem, want Post legde er met zijn co-équipiers Pfenninger en Janssen flink de zweep over. De mede-favorieten Van Steenbergen- Van Looy-Lykke en Sercu-Merckx- Bugdahl moesten toen ook wel mee in de draaikolk van wielergeweld. De ploeg-Post verdween dit weekeinde niet van de kop van het veld. En gistermiddag tijdens het programma „van het gezin en de ouderdomsge- pensioneerden" was er een uitgelezen gelegenheid om het blazoen weer op te poetsen. Dat was de wedstrijd ach ter dernies over 25 minuten. Post won uiteraard. Die rit achter dernies was iets bijzon ders. Voor elke afgelegde meter werd aan de winnaar een franc verstrekt. Een goede reden dus om er een goldrace van te maken. Aangezien Posts vrouw weer in de loge zat, bij mevrouw Van Steenbergen, mevrouw Lykke en me vrouw Van Looy, was er extra reden voor de Amstelvener om iets te laten zien. Na tuurlijk werd hij winnaar. Dat wist ieder een eigenlijk al van te voren. Maar de kijkers zaten driftig als duizenden telma- chientjes te rekenen, hoeveel francs er in de zakken van „Den Peter" zouden te rechtkomen. Het werden er 25.850. Een lekke band voorkwam, dat de kasregis ters nog luider rinkelden. Sercu, Proost, Van Tongerloo en onder meer Karstens (op vier ronden) en Van der Lans (op vijf ronden) moesten veel op hem prijs geven. Van Steenbergen herstelde het evenwicht weer wat door een 30 km koppelrace te winnen en met zijn colle ga's 720 in de wacht te slepen. Er volg den nog wat jachten en toen was het strijdtoneel voor het begin van de zon dagavond weer geordend. Aan de kop gin gen de trio's Post, Van Steenbergen en Sercu. Op twee ronden volgde het moedi ge ploegje Proost-Baensch-Veragtert (sterk in de dernyritten) als vierde. De formatie De Roo-Karstens-Zoet zat op dat moment op veertien en Van der Lans- Van Dongen-Lambrechts op zelfs vijfen twintig ronden. Verzorger Jan Haan (die veel met Van Steenbergen is opgetrok ken) had druk werk om de Televizieren (De Roo en zijn makkers) weer wat bij te werken. Het drietal beschouwt deze zesdaagse echt als training. De Roo had Karstens en Zoet tot vlak voor de start een maand niet meer gezien. Hij heeft die tijd met Rentmeester, De Haan en Zilverberg in een trainingskamp in Zuid-Frankrijk ge zeten. Karstens had daar geen zin in: „ik heb niet zo'n haast om in vorm te ko men. Als ik maar met de klassiekers het goede aantal kilometers in de benen heb. Advertentie Officieel programma voor het 4e reserveformulier d.d. 26 en 27 februari 1966 Arsenal-Tottenham 1 Blackpool-Aston Villa 1 Everton-Chelsea 3 Leicester-West Ham 4 Manchester U-Burnley 5 Newcastle-Stoke C. 6 Notts Forest-Sheffield W. 7 Sheffield U-Leeds U. 8 Borussia M.G.-Hamb. S.V. 9 Eintracht Br.-Kaisersl. 10 Eintracht Fr.-Stuttgart 11 Werder Br.-F.C. Köln 12 Borussia N.-Hannover 13 Blackb. Rovers-Sunderl. res. 14 Fulham-Liverpool res. 15 Guillermo Tomner, de meervoudige we reldkampioen bij de stayers heeft in Ber lijn de Grote Winterprijs, een wedstrijd over 40 km, gewonnen. De Spanjaard leg de de afstand af in 38 minuten en 3.6 se conden. De Duitser Rudolph werd tweede op 3 meter terwijl Jaap Oudkerk, op 20 me ter, als derde eindigde. If ifï Gerben Karstens, ook snel op de piste, rust even wat uit in de kabine. Gent-Gent is mijn eerste wegwedstrijd." Parijs-Nice rijd ik immers niet mee. Karstens toonde zich ook op de piste een sterke sprinter. Hij versloeg Seis en plaat ste zich daarmee in de halve finale van het zesdaagse-sprinttitel, waarvoor een prijs van 1040 is uitgeloofd. Natuurlijk wordt er ook weer om een auto gefietst, een sectie van het zesdaagsewerk, waarin Pfenninger zeer bedreven is. De Zwitser kwam nu niet in de baan men rijdt in series. Lykke won nu de afvalkoers voor Deloof. Naast alle „tussen-attracties" hielden Post en zijn mannen de grote lijn goed in de gaten en rond elf uur gisteravond had deze formatie een ronde voorsprong genomen op de equipe Sercu en het trio Van Steenbergen. De Roo-Karstens-Zoet stonden op de negende plaats en Van der Lans-Van Dongen-Lambrechts sloten de stoet van het klassement met 24 ronden achterstand. Vanmorgen zag de stand er in de zes daagse van Antwerpen als volgt uit: 1. Post-Pfenninger-Janssen (Ned-Zwi-Ned) 362 ptn. Op 1 ronde: 2. Sercu-Merxck-Bugdahl (Belg-Dld) 345 ptn. Op 2 ronden: 3. Van Steenbergen-Van Looy-Lykke (Belg-Den) 205 ptn. De internationale indoortenniskam- pioenschappen van West-Duitsland ein digden in een niet verwachte zege van de 25-jarige Australiër Bob Carmichael. Hij won zondag in de finale met 6-4 6-1 8-10 6-3 van de Duitser Ingo Buding. Bij de dames won de linkshandige Britse Ann Jo- nes-Haydon met 7-9 7-5 6-3 van de Duitse kampioene Helga Niessen. Ann Jones Haydon en Bob Carmichael wonnen zaterdag in Bremen ook de finale gemengd dubbelspel. In de eindstrijd ver loor het Duits-Roemeense dubbel Helga Niessen-Ionn Tiriac met 6-3 6-2. Het springen voor de Noordse combina tie tijdens de wereldkampioenschappen skiën in Noorwegen leverde een eerste plaats op voor de Westduitser Frans Kei Ier met sprongen van 76 en 77 meter. Hij vergaarde 251 punten. Zijn landgenoot George Thoma, oud Olympisch kampioen, werd met 74,5 en 71,5 meter (229,8 pun ten) tweede. Als tweede en laatste onder deel van de combinatie staat voor van daag een crosscountry over vijftien kilo meter op het programma. De uitslagen van de vorige week in het distrikt Haarlem gespeelde basketbalwed strijden luiden: Dames: HOC 5—HCK 2: 11-20; HOC 2—HCK 1: 39-29. Heren: SchotenLisse: 47-43; Antilopen 2Haarlem Cardinals 2: 27-61; Exercitia 2Antilopen: 3140; White StarsFla mingo's 2 5359. De Utrechtse professional in het lange afstandzwemmen, Herman Willemse, is gisteren tijdens een wedstrijd over 10 mijl in het Argentijnse Santa Fe als tweede geëindigd achter de Italiaan Giulio Tra- vaglio. De Italiaan zegevierde in 3 uur en 56 minuten. Herman Willemse finishte na uur en 15 seconden. Huub Harings en Cor Rutger,s de twee vooraanstaande renners in het Ne derlandse cycle-cross gebeuren, hebben beiden een voorkeur voor een bepaald parcours. Hun smaken verschillen totaal. Harings, de „fietser", prefereert een tra ject, dat wel veel moeilijkheden biedt maar waar hij toch bijna niet hoeft af te stappen. Cor Rutgers de „loper", strijdt het liefst op een terrein met veel (Van onze sportredacteur) Wat gaat er om bij de echtgenotes van de renners, als hun mannen be zig zijn aan het vermoeiende zesdaag sewerk? De vrouw van Peter Post is er wel aan gewend en knippert niet meer met de ogen. Maar met Cora Janssen, de echtgenote van oud-wereld kampioen Jan Janssen, die slechts spo radisch in het sportpaleis aan de slag gaat, liggen de zaken anders. Ze ver trouwde ons toe, dat vooral de wedstrij den achter de derny voor haar een kwelling zijn. „Maar toch ben ik er graag bij. Waarom zou ik zo niet kun nen zeggen. Je ziet het goed aflopen. Thuis zou je je maar zorgen maken." Mevrouw Janssen, die haar man vrijdagavond met de auto naar zijn werk had gebracht in Antwerpen en daar o.a. mevrouw De Roo trof, was gistermiddag weer present. Het kinder matinee vindt ze namelijk iets koste lijks en dat is het dan ook wel met wedstrijden om enorme zakken snoep, die door de renners tussen de kinderen worden gegooid. Vindt vader Janssen het prettig als zijn vrouw langs de kant zit of staat? „Jan zegt altijd tegen me: als je een goede oppas voor Karin (het eenjarig dochtertje) hebt is het goed, maar an ders wil ik je niet zien," aldus Cora. De plezierige tijd van vakantie hou den is voor de familie Janssen weer geweest. Cora kan met een beetje heim wee terug verlangen naar de winter sport, waar ze met haar man is ge weest. „Jan heeft na het wegseizoen in het najaar de fiets niet meer aange raakt tot die vakantie. Hij heeft lek ker uitgerust en pas sinds enkele we ken is hij weer aan het trainen. Hij is ook niet naar het trainingskamp van Pelforth gegaan. Braspenninckx wel. Die is maandag vertrokken. Jan rijdt niet in Parijs-Nice. Zijn eerste grote wedstrijd wordt Milaan-San Remo. Maar voorlopig kan mevrouw Jans sen haar man nog even van dichtbij aan het werk zien. En haar ogen glin sterden, toen de ploeg Post-Janssen- Pfenninger een vette premie binnen haalde. Mevrouw Janssens (r.) in gesprek met mevrouw De Roo. Onderwerp? Wielrennen en het aantrekken van een goede baby-sit. r Advertentie rul zand, waar fietsen grotendeels onmo gelijk is. Hij kon zich uitleven in de na- tinnale kampioenschappen van 1964 in dat jaar nam hij de titel van Harings over en van verleden jaar in Soest waar hij eveneens zegevierde. Bij de zon dag in Markelo gehouden titelstrijd van 1966 was het parcours echter precies, zo als Huub Harings dat graag ziet: vrij ge accidenteerd, maar helemaal te rijden. De kleine donkere Limburger, wist dit al sedert een ifta&nd, want onlangs' reed hij op de „Herikerberg" enkele rondjes om zijn plan voor het kampioenschap te kunnen trekken. Die kennis demonstreerde hij al on middellijk na de start van de 25,6 km lange race. Met een demarrage vanmeet af liet hij het peloton achter zich en bij de eerste van de acht doorkomsten kon den de verbaasde toeschouwers reeds een winst van een minuut noteren. Titelverdediger Cor Rutgers moet toen al niet meer in zijn kans geloofd heb ben. Wel verdrong hij de ook al snel ge starte Jan van Geest weer van de twee de plaats, maar de voorsprong van Ha ring kon hij met geen seconde verminde ren. Integendeel, de Limburger liep steeds verder uit en halverwege de strijd was het duidelijk, dat alleen de strijd om de volgende ereplaatsen nog interessant zou zijn zijn. Bij die strijd waren behalve Van Geest en Rutgers betrokken Cor van Tol, de onverwoestbare, 37-jarige Rot terdammer Manus Brinkman en wegren ner Jos van der Vleuten. Van der Vleuten zorgde in de vijfde ronde voor opwinding door aan een pak kende opmars te beginnen, die hem bin nen korte tijd van de zesde naar de vier de plaats bracht en zeer dicht bij Rut gers en Van Geest, die elkaar niets toega ven. Jammer genoeg werd een val, ge maakt op een vlak stuk weg, de „Vleut" noodlottig. Hij verloor zoveel tijd, dat hij weer naar zijn oude positie terugviel. Door het opgeven van Cor van Tol klom hij tenslotte nog een plaats. Nadat Harings, onder de modder maar daarom niet minder blij, op zijn gemak je was gefinisht, duurde het bijna zes minuten voor de volgende renners arri veerden. Van Geest en Rutgers, nog steeds broederlijk zij aan zij, zorgden nog voor wat spanning met een felle spurt, door Van Geest met klein verschil gewonnen. De uitslag luidt: 1 Huub Harings (Sib be) 1.19.12; 2 Jan van Geest (Maasland) 1.25.07; 3 Cor Rutgers (Naarden) 1.25.08; 4 Manus Brinkman (R'dam) 1.25.55; 5 Jos v. d. Vleuten (Mierlohout) 1.26.06; Huub Harings, ook in de looppas oppermachtig. 6 Jan Heesbeen (Loon op Zand) 1.27.22; 7 Jan Harings (Scheulder) 1.29.20; 8 Jan van Dijk (Lisse) 1.29.49; 9 Gerrit Ruttenberg (Baarn) 1.30.09; 10 Jan Wil lemse (Nuth) 1.30.50. De KNWU heeft Harings, Rutgers, Van Geest en Van Tol aangewezen voor het wereldkampioenschap cycle-cross, dat zondag in San Sebastian wordt gehouden (Van onze zwemmedewerker) In het Sportfondsenbad te Haarlem zijn het afgelopen weekeinde maar wei nig aantrekkelijke en spectaculaire water- polowedstrijden gespeeld. Hoewel er vele doelpunten werden gemaakt was het spel peil van bijzonder matig gehalte. Dit vond zijn oorzaak voornamelijk in het feit dat verschillende clubs een te groot overwicht hadden op hun tegenstanders. In dit ver band moet dan ook zeker de revanche worden genoemd die de DWT-reserves na men op Hillegom 1. DWT won met maar liefst 11-2 nadat het eerste treffen tus sen beide teams een 7-3 overwinning voor Hillegom had opgeleverd. In de eerste fase van de wedstrijd trok DWT het initiatief tot zich en ondernam vele stormlopen op het Hillegom-doel. De druk breidde zich steeds meer uit en dat leidde tot openingen in de vrij zwakke defensie van Hillegom. Doelpunten konden eenvoudig niet uitblijven. Van Gaale en De Dood hakten de knoop door met ieder twee treffers, kort na elkaar. In de tweede periode vermocht Hillegom slechts één maal een doeltreffende doorboring te pro duceren maar daarmee was de koek op. Van Gaaien, De Dood en Van Kampen vergrootten de marge en stelden, nadat de HZV'er Scholte nog een tweede treffer had kunnen maken, de eindstand op 11-2. In de eerste klasse was HVGB supe rieur aan DWR 1. Het won met 8-0. Voor al de DWR-defensie faalde en zette steeds de sluizen open waardoor HVGB vrij naar de vijandelijk veste kon opzwemmen en deze met doeltreffende kogels kon besto ken. Boon en Schouten ontzagen doelman Van der Booren van DWR in het geheel niet en zij droegen dan ook zorg voor de meeste doelpunten. DWR was door het slecht verzorgde plaatsen machteloos om ook maar een goede actie in succes om te zetten. Door zijn zege op DWR blijft HVGB ongeslagen aan de leiding. (Van onze biljartmedewerker) De biljartuislagen van de competitiewedstrij den uit het district Haarlem van de KNBB zijn: Afd. B: DVO 1Suisse 1 06; Hof van Hol land 1OVS 1 60; Haarlem-Noord 2Hof van Holland 1 2—6; Suisse 1Vriendenclub 1 60; Vreeburg 2—DVO 1 4—2. Afd. C 1: 1939 Bloemendaal 1Suisse 2 44; DOS 1—OVS 2 4—4; DVO 2—Haarlem-Noord I 44; Excelsior 3SVV 1 53; Suisse 2 DOS 1 6—2. Afd. C II: OVS 3—Hof van Holland 2 8—0; Suisse 3ADO 1 62; Kennemerland 1Het Noorden 1 08; Meeresteyn 1Vriendenkring 1 3—5. Afd. C 2: OVS m—Hof van Holland 2 8—0; Suisse 3ADO 1 62; Kennemerland 1Het Noorden 1 08; Meeresteyn 1Vriendenkring 1 3—5. Afd. C 3: Advendo 1—SVV 2 4—4Bo-Ru 1— Suisse 4 26. Afd. D 1: Insulinde 1ADO 2 44; Suisse 5— DOS 2 80; De Houtpoort 1Centrum Heem stede 1 62; DOS 2Hof van Holland 26. Afd. D 2: ADO 3Houtpoort 2 26; Entr* Nous 1—DVO 4 6—2; DVS 1—IVO 1 2—6; DVS 1Entre Nous 08. Afd. D 3: Vriendenclub 3Kennemerland S 62; Vriendenkring 2Het Noorden 2 44. Afd. E 1: SVV 4—Concordia 2 7—1; IVO II— Vriendenclub 4 44; ADO 4De Vaart 2 26; Haarlem-Noord 4Meeresteyn 2 26; De Vaart 2Concordia 2 44; ADO 4Vriendenclub 4 44. Afd. E 2: ADO 5—De Vaart 3 6—2; SW 5— ADO 5 26; ADO 5Wapen van Bloemendaal 44; DOKInsulinde 2 44. De Brit Graham Hill heeft gisteren op het circuit van Brisbane met een BRM 2 liter zonder moeite de Grote Prijs van Australië, niet meetellend voor het we reldkampioenschap, gewonnen. De oud kampioen leidde van de 27e ronde tot aan de finish. De Australiër Frank Gard ner werd tweede en titelhouder Jim Clark derde. Slechts acht van de vijftien gestar te coureurs reden de race uit. De uitslagen van de gisteren in Hilversum gehouden draverijen luiden: Carnaval-prijs: 1. Daisy Norton (Ir. J. Oos- ting); 2. Di Stefano; 3. Donna Thundera. Toto: win 3,—, pl. 1,80, 2,60, 3,50, koppel 6,90, cov. 10,60. Amatrice Winterkampioenschap (voor ama- trices) 1. Constant Hollandia (mevr. G. Bakker- Bosch); 2. Acino Scotch; 3. Corita R. Toto: win. 6,80, pl. 2,40, 8,80, 4,40, koppel 7,80. cov. 22,10, trio 12.826,80. Maskerade-prijs (le afd.): 1. Con Amore (J. Bakker); 2. Carrière; 3. Dutch Master. Toto: win. 8,70, pl. 2,—, 1,30, 1,80, koppel 10,30, cov. 3,50. (2e afd.): 1. Dyveke D. (M. Lange); 2. Diplomaat; 3. Daniella Prelesjnik. Toto: win. 1,80, pl. 1,40, 1,90, 1,30, koppel 6,60, cov. 7,40. Zang- en Dansprijs: 1. Boudewijn B. (R. v. d. Lubbe); 2. Adelaar S.; 3. Zorro d'Aster. Toto: win. 17,40, pl. 4,60, 4,80, 4,80, koppel f 52,10, cov. f 9,50, trio 2.879, Grote Februari-prijs: 1. Conny Stuart (J. van Dooyeweerd); 2. Zilo; 3. Adua Schotch B. Toto: win. f 2,90, pl. 1,50, 3,80, 2,10, koppel 8,40, cov. 41,90. Hoempa Hoempa-prijs: 1. Germano (Ir. J. Oosting); 2. Midas G.; 3. Y. Y. Hanover. Toto: win. 4,20, pl. 1,50, 1,40, f 2,60, koppel 6,80, cov. f 4,50. Demasqueprijs: 1. Yon Brewer (A. Knijnen- burg); 2. Dora Williams; 3. Ypsilon Saint. Toto: win. 18,50, pl. 6,10, 2,50, 2,60, koppel f 50,60, cov. 10,—, trio 3.140,70. Cotillon-prijs: 1. Camillo (J. Wagenaar Jr.); 2. Crack Hollandia; 3. Dixy. Toto: win. 3 pl. 1,80, 2,40, 2,koppel 4,60, cov. 8,50. Totalisator-omzet 325.413,

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 13