Nederlandse films GRIEP? NEEM DIRE KT EEN AKKERTJE vielen - een op buiten de het nippertje - prijzen 7 Het weekeinde De „Kurzfilmtage" te Oberhausen Morgen kunstveiling in Fodor voor India Droom van een Midzomernacht MAANDAG 21 FEBRUARI 1966 6 MET EEN MASSALE „Imbisz", waarbij enige honder den genodigden met Frau Oberbürgermeister en de or ganisatoren van het festival aanzaten aan een vluchtige maaltijd van soep, brood, bier en Steinheger, werden de Westdeutsche Kurzfilmtage in Oberhausen zaterdag middag besloten, althans voor hen die zich niet hadden laten verleiden om nog een nachtje te blijven voor het „Bal der Na(rr)tionen", waarmee het Oberhauser car naval diezelfde avond werd ingeluid. Aan de maaltijd was een vertoning van enige der bekroonde films voor afgegaan die weer aansloot op de feestelijke bekend making der talrijke prijzen, vermeldingen en onderschei dingen, waaraan een filmfestival nu eenmaal zijn be tekenis ontleent. Vele verrassingen kwamen tijdens die bekendmaking niet voor, nagenoeg alle titels van films die in de afgelopen week in de herinnering der bezoekers waren achtergebleven, kwamen daarbij immers ter spra ke en het enige punt van discussie dat deze slotbijeen komst opleverde, was de rangorde, waarin de uitspraken der diverse jury's de betreffende films geplaatst hadden. Première bij de Haagse Gomedie Romantisch-aangeklede Shakespeare-opvoering Simon Koster nabeschouwingen De radio geeft dinsdag HILVERSUM H. 298 m. 7.00 AVRO. 7.50 VPRO. 8.00-24.00 AVRO. Televisieprogramma Annie Schmidt maakt kinderserie voor t.v. Sonia Gaskell houdt rust vaartkenner zijn 1000 gulden ten volle, OLSTER N.V. VIJFHUIZEN 02508-456 Nico Scheepmaker Advertentie y x Een groep beeldende kunstenaars, ver zameld in Roulatie '65, heeft met mede-1 werking van de directie van net Amster damse Stedelijk Museum, een veiling van I kunstwerken georganiseerd in het mu-1 seum Fodor aan de Keizersgracht in Am sterdam, die zondagmiddag 20 februari I van drie tot vijf uur zal worden gehou-1 den. De opbrengst van deze openbare verko ping, waar gratis ter beschikking gestel de werken van ruim vijftig Amsterdamse kunstenaars worden geveild, komt ten ba te van de actie Eten voor India. De wer ken zijn onder meer van prof. Esser, prof. De Kat, Carel Willink (een getekend ff DE HAAGSE COMEDIE heeft al enige maanden geleden aangekondigd dat zij in de tweede helft van het seizoen een blijspel van Shakespeare op het repertoire zou nemen, hoofdzakelijk te spelen door de jongere leden van het gezelschap. Deze goede gedachte is nu verwezenlijkt en het valt alleen maar toe te juichen dat voor die verwezenlijking de keus is gevallen op „A midsummer-night's dream", in Dolf Verspoors levendige vertaling „Droom van een midzomernacht" geheten. Want dit uitbundigste van Shakespeare's blijspelen, met zijn drievoudig huwelijk aan het slot, terwijl Oberon en Titania met hun jaloers gekibbel nog extra varianten op het liefdesthema vormen, roept als het ware om een ensemble van jeugdige spelers die de dartelheid, de verliefdheid, de speelsheid waar het stuk zo vol van is, spontaan en volledig waar kunnen maken. De jongere acteurs en actrices van de Haagse Comedie, onder regie van Joris Diels, zijn daarin wel niet helemaal maar toch voor een belangrijk deel geslaagd. portret uit 1962 van Eduard du Perron), Charlotte van Pallandt, Jan Sierhuis, Ru-1 IN VERGELIJKING met de modernis-plastiek en dictie: maar de dictie liet bii rlir R inrmov» n-n T /-» A Minn I It1i- i -ï Ir-» i -»-» -» dy Bierman en Lo-A-Njoe. DAT DE GROTE PRIJS van de Inter nationale Jury voor de beste documen taire naar Chris Marker's „Le mystère Koumiko" ging, verbaasde in ieder geval niemand. Marker, in ons land bekend door uitzonderlijke filmreportages als „Des cription d'un combat" en „Cuba Si' door zijn onlangs in het Filmmuseum vertoonde en in foto's uitgebeelde science fiction-film „La jetée" (hij werkte boven dien met Joris Ivens samen aan irA Val paraiso") heeft in een film van ruim drie kwartier zijn ontmoeting beschreven met het Japanse meisje Koumiko Mukoaka tij dens een bezoek aan Tokio ter gelegen heid van de Olympische Spelen. Het oor spronkelijke plan om een documentaire te maken over het leven in de Japanse hoofdstad tijdens die spelen, werd dras tisch veranderd toen Marker Koumiko leerde kennen en inplaats van de bedoel de documentaire ontstond uit gesprekken met haar niet alleen een „profiel" van een modern Japans meisje, maar tegelijk een beeld van de Japanse samenleving dat uit fascinerende opnamen en intélli gente samenspreken werd opgebouwd. OOK DE UITSPRAAK van de Interna tionale Jury betreffende de beste korte «peelfilm kon wel ieders goedkeuring weg dragen. De prijs in deze categorie, verge zeld van een geldpremie van 5000 DM die Atlas-Film ter beschikking had gesteld, ging naar de Tsjechische film „Romance' van Jaromil Jires, een klein meester werkje, waarin in nog geen half uur tijds een grotestadsidylle tussen een installa teur en een zigeunermeisje met humor en originaliteit bekeken wordt. En dat de Grote Prijs van de trucfilm naar Jiri Trnka's „De hand" ging, een poppenfilm die de Nederlandse critici al in de Utrecht- •e Cinemanifestatie hadden kunnen zien, lag ook wel voor de hand. Al opende de grijze meester van de poppenkunst die per soonlijk aanwezig was in Oberhausen, met dit laatste werkje geen nieuwe per spectieven door 'n belangwekkende in houd, waarin hij de onvrijheid van de kunstenaar ter discussie stelt, aan zijn film te geven, verleende hij een diepte aan het populaire genre van de trucfilm die terecht een onderscheiding verdiende. Over de verdere eervolle vermeldingen, waaraan telkens een prijs van 1000 DM verbonden was, viel echter ernstig van mening te verschillen met de jury die bij voorbeeld in de categorie korte speelfilms het uit Amerika afkomstige „Time piece" In de eerste plaats noemde, terwijl in dit vrolijk ritmische grapje geen spel-element van enige betekenis te bekennen viel en de Russische bijdrage „Twee" waarover we al in ons eerste verslag over Ober hausen (vrijdag 18 februari) melding maakten, pas in derde instantie vermeld de. Maar goed, een beetje politiek is bij deze Filmtage nu eenmaal niet te vermij den, zoals de gelijkmatige verdeling der onderscheidingen over de deelnemende landen opnieuw duidelijk maakte. Aan vechtbaar was ook de late vermelding van „Film", een uit Amerika afkomstig ex periment van Alan Schneider, waarin op een gegeven van Samuel Beckett (diens eerste bemoeienis met film) de onlangs overleden Buster Keaton een van zijn laatste filmrollen speelt. „FILM" IS OVERAL begroet als een in trigerende bijdrage aan de moderne film en een unieke voortzetting van Becketts pessimisme in een ander medium. Keaton die voortdurend op de rug gezien wordt door de camera en pas op het laatst zijn identiteit prijsgeeft, speelt er de man die afrekent met het bestaan en in een om geving, waarin hij eerst elk teken van le ven en ook elke reflectie van leven (de spiegel) verwijderd of afgedekt heeft, zijn einde afwacht. Achterhaald door Kea- ton's tragische dood krijgt dit zwijgende filmwerk (er wordt alleen door een der figuranten „sstt" geroepen) een bijna m Samuel Beckett (achter camera) en Alan Schneider tijdens de opnamen in Italië van „Film", waarin Buster Keaton een van zijn laatste rollen speelde. macabere bijbedoeling. Al met al geen film om de zoveelste plaats op een rang lijst te krijgen, zoals iedere bezoeker van het Filmmuseum a.s. woensdag en donderdag kan constateren als „Film" in de wekelijkse voorstellingen in 't- Amster damse Stedelijk Museum vertoond wordt. BEHALVE DE INTERNATIONALE JURY die Schneider's film zo onbegrij pelijk declasseerde, treft deze critiek ook de jury van de FIPRESCI (de interna tionale filmpers-federatie) die de aange wezen instantie zou zijn geweest om een aan veler normen ontsnappend experi ment te bekronen, maar die er de voor keur aan gegeven heeft een stijlvol, maar te weinig origineel cartoon-achtig grapje als „Le dictionnaire de Joachim" van Walerian Borowczyk (voormalig mede werker van Jan Lenica) als beste bij drage aan de Westdeutsche Kurzfilmtage uit te roepen. Borowczyk's film heeft on getwijfeld grappige vondsten, maar is te duidelijk geïnspireerd op de tekenstijl van Saul Steinberg en op de humor van de New Yorker om voor een dergelijk hoge nominatie in aanmerking te mogen komen. Maar dan kon men het weer he lemaal eens zijn met de beslissing om de prijs voor de beste totale inzending aan Tsjechoslowakije te geven, een land dat opnieuw in verschillende genres zijn hoog staande filmcultuur bewees, en eveneens met het toekennen van een dit jaar voor het eerst uitgereikte en door Max Ernst ingestelde „Sonderpreis", bestaande uit een plastiek, aan Jan Lenica, als een waardering voor zijn totale oeuvre dat veel van zijn bekendheid te danken heeft aan de Filmtage in Oberhausen. Men kon het daarom alleen al eens zijn met deze onderscheiding waar Lenica's collage films een zo duidelijke verwantschap ver tonen met het werk van Ernst en diens en „fin-de-siècle"-motieven"-ornamentiek en „finde-siècle"-motieven ook aansluiten op bepaalde voorkeuren van de Franse schilder. MET DIT VLUCHTIGE overzicht van de prijswinnaars in Oberhausen zijn tege lijk enige uitspringende films van het overladen en uitputtende programma aan getipt. Over het algemeen was het niveau van dit steeds drukker bezocht festival, vergeleken bij het vorige jaren, zeker niet opvallend gestegen. Duidelijk vernieu wingen of totaal originele vondsten op filmgebied vielen niet te constateren, eer der een lichte vermoeidheid en een ge brek aan inspirerende stof. Het televisie achtige aspect van een bepaalde categorie films, waarin het straat-interview hoogtij viert, bleek toegenomen, maar tegelijk kon daarbij worden opgemerkt dat de be langstelling voor de actuele mens en voor actuele problemen op verheugende schaal bleef groeien. Dat deze instelling vooral aanwezig was bij de Oosteuropese landen, lag voor de hand, evenals het feit dat een zekere luchthartigheid vooral bij de Franse inzending, te constateren viel, waarvan alleen Chris Marker en Pierre Kast (met een pretentieuze tekenfilm „La brülure de 1000 soleils", waarvoor Mar ker het commentaar had geleverd) de za ken wat ernstig namen. DE GEHELE Nederlandse inzending werd op vrijdagmiddag met opvallende aandacht en met een minimum aan teke nen van afkeuring (waarmee het publiek in de Stadthalle zo royaal is) gevolgd. Vooral Pim de la Parra's „Aah Tamara" Uit de pretentieuze tekenfilm „La brülure de 1000 Soleils" van Pierre Kast. tische opvoering van vier jaar geleden Paula Petri, als Titania, nogal wat te door de Nederlandse Comedie, geregis- wensen over. Jules Royaards was een seerd door Han Bentz van den Berg, menselijk-ondeugende, heel amusante heeft Joris Diels een conventioneel ro- Puck, aardse en volkser dan Henk van mantische opvoering tot stand gebracht. Ulsen (die de rol vier jaar geleden speel- Bij Bentz was de toverachtige sfeer van de) maar bepaald niet minder sterk. Als het nachtelijke woud vervangen door de Spoel de Wever had Dolf de Vries de kilte van een kaal toneel met een paar moeilijke taak, de grandioze vertolking ijzeren ladders die eerder aan een gym- van Ko van Dijk uit onze herinnering weg nastieklokaal dan aan een bos vol elfen te spelen; maar al slaagde hij daar niet en andere sprookjesgestalten deden den- geheel in, hij wist van de rol toch wel ken. Bij Diels en in het decor van een heel eigen zeer komische en men- Harry Wich zijn wij terug in het ge- selijk overtuigende creatie te maken, bladerte; alleen een oprijzend plankier Als de andere handwerkslieden vormden met onverhulde constructie van stalen Gerard de Groot, Kees Coolen, Gaston pijpen staat er als een soort van stille van Erven, Jan Veelo en Jack Horn een groet aan de Amsterdamse collega, als hoogst vermakelijk stel. Het is hun zelfs een „Bentz, we zijn je niet vergeten!" gelukt, Shakespeare 350 jaar na zijn dood En het paleis van koning Theseus is één nog een nieuwe toevoeging aan het stuk en al romantische sierlijkheid, zelfs met te ontfutselen: tijdens hun „Bergamas- een lichte suggestie van Griekse stijl ker dans" (ook al zo'n typisch „Grieks" hoewel er aan deze Theseus en zijn bruid bedenksel van Shakespeare) zingen zij na- Hippolyta, behalve hun namen, al even- melijk een kostelijk lied dat in geen en- min iets Grieks te bekennen valt als aan kele tekst-uitgave van „A Midsummer- heel het zogenaamde „Athene" waarmee night's dream" voorkomt. Of Dolf Ver- Shakespeare in dit stuk zo bijzonder vrij- spoor daarbij zijn bemiddeling mis moedig omspringt. Maar de regisseur schien zelfs zijn talent heeft verleend? had natuurlij k het volste recht om, wat Hoe dan ook, dat lied vormde een aan- de aankleding van de voorstelling betreft, stekelijk vrolijk slot, waar de Bard zelf in te haken op die Griekse plaats- en per- zijn genoegen aan zou hebben beleefd. Nadat Willem Duys vrijdagavond, op HILVERSUM I 402 m. 7.00-24.00 KRO KRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Meditatie. 7.15 Lichte grammofoonmuziek. (7.30-7.32 Nws 7.32 KNAC ANWB wegeninofrmatie.) 7.55 Overweging. 8.00 Nieuws. 8.10 Lich te grammofoonmuziek. (8.30-8.32 Nieuws) 8.40 Voor de huisvrouw. 9.35 Waterstan den. 9.40 Franse chansons, (opn.) 9.55 Au bade: licht muziekprogramma (gr). 10.50 Lichtbaken, lezing (herhaling van zater dag jl.)11.00 Voor de vrouw. 11.30 Lichte grammofoonmuziek. 11.50 Volaan.voor uit, lezing. 12.00 Angelus. 12.03 Stereo: Licht instrumentaal ensemble. 12.20 Voor de boeren. 12.27 Land- en tuinbouwmede- delingen. 12.30 Nieuws. 12.40 Actualiteiten of grammofoonmuziek. 12.50 Draaien maar!!: lichte grammofoonmuziek. 13.35 Voor de plattelandsvrouwen. 13.45 Muziek kent geen grenzen (opn.). 14.45 Zie ik maak alles nieuw: cursus over geloofsle ven en godsdienstige vorming (afl. 20). 15.00 Bij Cascade te gastlicht mu ziekprogramma. 16.00 Voor de zieken 16.30 Onderweg: gebedsdienst. 17.00 Voor de eugd. 17.40 De Kinderboekenbus. 17.50 Overheidsvoorlichting: Nieuws uit de Ne derlandse Antillen. Spreker: Henk Den- nert. 18.00 Internationale volksliederen. 18.20 Uitzending van de Christelijk His torische Unie: Politiek kommentaar door mr. C. A. Bos, lid van de C.H.U.-Tweede Kamer-fractie. 18.30 R.V.U.: Printemps- Spring, door Tom Hoogland. 18.58 Nieuws van de wedstrijd Marathon. 19.00 Nws. 19.10 Actualiteiten. 19.30 Metropole orkest en zangsoliste. 20.05 Vastenavondprogram ma. 21.30 Stereo: Klassieke orkestmuziek (opn.). 21.55 De zingende kerk: bloem lezing uit het gregoriaanse repertoire. 22.15 Zie, ik maak alles nieuw: cursus over geloofsleven en godsdienstige vor ming (afl. 21). 22.30 Nieuws. 22.40 Epi loog. 22.45 Lichte grammofoonmuziek. 23.55-24.00 Nieuws. AVRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Ochtendgym nastiek. 7.20 Lichte grammofoonmuziek. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nieuws. 8.10 Lichte grammofoonmuziek. (8.25-8.30 De groenteman). 8.45 Morgen wijding. 9.00 Voor de zieken. 10.00 Voor de kleuters. 10.10 Arbeidsvitaminen (gr). (11.00-11.02 Nieuws; 11.02-11.32 Radio- Volks-Universiteit: In gesprek met Hans Witte over: filmkunsttheaters door H. Wielek en Hans Witte). 12.00 Lichte or kestmuziek (opn). 12.27 Mededelingen t. b.v. land- en tuinbouw. 12.30 Overheids voorlichting: Voor de landb. 12.40 Licht instrumentaal ensemble en zangsoliste. 13.00 Nieuws. 13.10 Journaal en beursbe richten. 13.30 Stereo: Pianorecital (opn) klassieke muziek. 14.00 Ik hoor, ik hoor wat u niet hoort, lezing met grammofoon platen. 14.40 Schoolradio. 15.00 Voor de vrouw. 15.40 Lichte grammofoonmuziek. 16.00 Nieuws. 16.02 Lichte grammofoon muziek. 16.15 Voor de jeugd. 17.15 New York calling. 17.20 Lichte grammofoon muziek voor de tieners. 17.58 Nieuws van de wedstrijd Marathon. 18.00 Nws. 18.15 Aktualiteiten. 18.25 Bezegel him vlucht wekelijks journaal van de nationale actie t.b.v. ICEM vluchtelingenvervoer. 18.40 Orgelspel. 18.55 Voor de kinderen. 19.00 Gesproken brief uit Parijs. 19.05 Gamelan, Indonesisch programma. 19.35 Oude ka mermuziek (opn). 20.00 Nieuws. 20.05 Wie Waagt, die zingt: volksliedjesprogram ma. 20.30 Vier Sans, radiostrip. 21.00 Moet u 'ns horen, licht muziekprogram ma. 21.45 Promenade orkest en solist (opn).: amusementsmuziek. 22.25 Ik ge loof datpraatje. 22.30 Nieuws. 22.40 Aktualiteiten. 23.00 Jazz- en dansmuziek. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM III (240 m en FM-kanalen) NRU-Gezamenlijk programma. 9.00- 17.00 Voorbereid door NCRV. 17.00- 18.00 Voorbereid door VARA. NRU/NCRV: 9.00 Nieuws. 9.02 Instru mentaal allerlei (gr). 10.00 Nieuws. 10.02 Licht gevarieerd muziekprogramma, (gr) (Om 11.00 Nieuws). 12.00 Nieuws. 12.02 Volksmuziek: Nieuwe Nederlandse lied jes en Engelse volksliedjes. 12.30 Licht muziekprogramma. 13.00 Nieuws, eventu eel aktualiteiten. 13.02 Elektronische mu ziek. 13.30 Klanken van eigen bodem (gr). 14.00 Nieuws. 14.02 Lichte vokale muziek jes. 15.00 Nieuws. 15.02 Licht platenpro- gramma. 16.00 Nieuws. 16.02 Gevarieerd platenprogramma. 16.30 De Top Tien van deze week (gr). NRU/VARA: 17.00 Nws. 17.02-18.00 Verzoekplatenprogramma. BRUSSEL 324 m 12.00 Nieuws. 12.03 Nieuwe grammo foonmuziek. 12.40 Weerbericht, mededelin gen, programma-overzicht en SOS-berich- ten voor de schippers. 12.48 Lichte mu ziek. 12.55 Buitenlands persoverzicht. 13.00 Nieuws, weerbericht en beursbericht. 13.20 Kamermuziek. 14.00 Nieuws. 14.03 Klassieke muziek (15.00, 16.00 Nieuws, 16.00 Beursberichten. 16.09-16.24 Duitse les). 16.50 Weense muziek. 17.00 Nieuws, weerberichten en mededelingen. 17.15 Jazzmuziek. 17.45 Oud-Hollandse volkslie deren. 18.00 Nieuws. 18.03 Voor de solda ten. 18.20 Paardesportberichten. 18.30 Jazz muziek. 18.45 Sportrubriek. 18.52 Piano muziek. 19.00 Nieuws, weerbericht en kroniek. 19.40 Lichte muziek. 19.50 Syn dicale kroniek. 20.00 Moderne muziek. 20.30 Hoorspel. 21.36 Operafragmenten. 22.00 Nieuws en berichten. soonsnamen, ondanks het feit dat Shake speare buiten zijn koningsdrama's geen stuk heeft geschreven waarvan de karak- kreeg een ovationeel applaus, maar ook I ters, de milieus en de landschappen zo het zoveel moeilijker te volgen „Vier mu- door-en-door Engels zijn als dit. ren" van Joan van der Keuken hield de aandacht grotendeels gespannen. Later VOOR HET OVERIGE heeft Diels goed I zou blijken dat deze film nog goede kan- partij getrokken van de mogelijkheden die sen heeft gemaakt voor de FIPRESCI- Verspoors geestige, opzettelijk populair prijs, wat in de gegeven omstandigheden gehouden vertaling hem bood: bij deze geen geringe erkenning van verdiensten taal past geen klassieke verzenzeggerij, inhoudt. geen pompeuze bewegingsstijl; zij vraagt Bij alle gemengde gevoelens die de 12de om een gemakkelijkheid van uitdrukking, Westdeutsche Filmtage bij de deelnemers waarbij de lyrische tekstgedeelten welis- heeft achtergelaten, over één ding zal waar in 't gedrang komen maar waar- iedereen het wel eens zijn geweest, nl. aan de moderne speeltrant uitstekend be- dat men weer in enkele dagen overver- antwoordt. Diels' regie-stijl was daar vol- zadigd was geraakt en nauwelijks meer komen mee in overeenstemming: de ge- in staat kon worden geacht binnen 24 uur sprekken aan het hof klonken redelijk zo'n onvergetelijke en niemals dagewesen na de sluiting nog enig perceptievermo- verstandig, de dialogen tussen de gelieven wijze het zogenaamde Wilhelmusgevoel gen voor films te bezitten. En dat ook opgronden of tèdei-itftöhr niet pathetisch, de vrije loop liet (ik sprak een bekende dit jaar weer ondanks het overladen de samenspraken tussen de handwerkslie- M v-persoonlijkheid die me toevertrouwde programma, tijd gevonden was voor na- den komisch maar niet overmatig zot. Al- dat hij, dit ziende, het paniekerige ge- tionale en internationale verbroedering, 'een de elfen het eeuwige probleem voel kreeg te moeten onderduiken voor was een conclusie die na 12 jaar Ober- bij opvoeringen van dit stuk huppelden het te laat was) moesten we tot zondag hausen nauwelijks meer origineel te noe- nogal stijlloos en belachelijk rond, in een wachten eer dat andere, toffere Wilhel men is. ?P India geïnspireerde kledij die eerder musgevoel bij een wereldkampioenschap C. Boost I'n een Parijse revue paste. Door deze van een landgenoot de overhand kon krij- zwakke plek kreeg de hele opvoering een Sen- Dat kon dan gebeuren dankzij de bijsmaakje van ouderwetse romantiek en speciale uitzending die de Zweedse tele- uiterlijkheid, hetgeen des te erger was visie ten behoeve van Nederland (en ten omdat die opvoering als geheel, voorna- bedrage van 130.000 gulden) twee dagen melijk afgestemd op uiterlijk vermaak, lang heeft gemaakt. Vlekkeloos was deze toch al geen sterk persoonlijke artistieke reportage niet, zo iets simpels als het basis had. projecteren van de namen van de rijders was er niet bij, maar het geheel liet er DE -OVERHEERSENDE bekoring er toch weinig twijfel aan bestaan dat wij van bleef het in lichte komedie-stijl ge- Nederlanders 's werelds belangrijkste houden spel van het voornamelijk uit jon- schaatsnatie vormen, en daar ging het geren bestaande ensemble. De trouwlusti- toch maar om. ge meiskes, Hermia en Helena, werden Mies Bouwman kon haar programma charmant vertolkt door Anne-Marie Hey- Mies-en-Scène openen met de mededeling ligers en Anne-Wil Blankers; hun min- dat het Nederlandse volk zichzelf over- naars waren Guido de Moor (een tempe- troffen had voor de hongerbestrijding in NTS: 19.00 Nieuws in het kort. 19.01 ramentvolle, chevalereske Lysander) en India, want het record van „Open het Klaas Vaak. 19.05 Een treinritje, een Co- Ma,n^ da Graaf (?en houterige De- Dorp" was toen al geslagen! Als u ook n metnus). Carl van der Plas was een in- toen het Wilhelmusgevoel even in u hebt medy Caper. 19.20 Openbaar Kunstbezit, telligente Theseus, met aan zijn zijde An- voelen opborrelen, is dat nog te vergeven. 19.35 Flipper, TV-film. 20.00 Journaal en ne Oostveen als Hippolyta (voor een „ko- Bovendien was er de rest van de avond weeroverzicht. 20.20 Uitzending van de ningin der Amazonen" wel heel kinderlijk niet veel gelegenheid toe. Herman Wig- Partij van de Arbeid. 20.30 En dat op ?ttter]iikiWini van Rooii, was een bold pakte de affaire-Duys in „Achter tn t uitstekende Oberon, verrassend goed van bet Nieuws meteen fors aan. Maar zijn gelijk was zo evident dat het deze ietwat pompeuze aanpak best had kunnen mis- VOOR MAANDAG NEDERLAND I maandagmorgen, speelfilm. (Centrale keuring: 14 jaar; Kath. Film Centrale: 18 jaar). 22.00 Inburgeren, documentair programma over het kiesrecht. 22.30-22.35 Journaal. NEDERLAND II NTS: 20.00 Nieuws in het kort. VARA: I 20.01 Tim Frazer, thrillerfeuilleton, (deel IV). 20.30 Sur un air de Paris: Franse (Van onze correspondent) An.U, M. O, chansons. 20.55 Uit Bellevuefeiten derserie maken. Men hoopt de serie, onthuld was dat hij enige tijd geleden en meningen over film, literatuur, toneel, waarvan de naam. nog niet bekend is en zÜn diensten had aangeboden aan een an- ^R^™ziTek en beeldende kunst. NTS: |die bedoeld is voor kinderen van 7 tot 12 I fi"monarchie-comité' terwijl hij twee we- in het komende najaar op het scherm te I —°ren 31 Z1J--gal had willen spuwen sen. Effectiever was later die slotopmer king van Carmiggelt in „Mies-en-scène", toen hij zei: „Nu zou ik nog wel het Wil helmus kunnen gaan zingen, maar dat is gisteren al gebeurd". „Achter het Nieuws" torpedeerde ook nog met veel effect de opgetuigde driemaster Carel 22.05-22.10 Journaal. VOOR DINSDAG NEDERLAND I in „Achter het Nieuws" over de brui- brengen. loftsvoorbereidingen. Een reportage over Hitzacker besloot deze gekruide afleve- Het verhaal speelt zich af in „een ring van „Achter het Nieuws". Daarin zag ÏWYTVWTC. in« lonn o u -■ ivreemd rusthuis waar allerlei vreemde men ook een vraaggesprek met Onkel Ju- 10.45-12.00 Schooltelevisie. mensen vreemde dingen doen". Hoofdfi- lius, wie men een ding moet naeeven- 19.00 NTS: Nieuws m het kort. 19.01 Klaas guren zijn een verpleegster en een soort hij gaat de beantwoording van de vra- Vaak. 19.05 Journaal voor gehoorgestoor- inbreker, te spelen door Hetty Blok en gen niet uit de weg. Zo hoorden we, dat den. 19.32 Engelse les. (Les 21 en herha- Leen Jongewaard. Annie M. G. Schmidt de reden van het niet-uitnodigen van ling les 20). 20.00 Journaal. AVRO: 20.20 heeft al twee afleveringen ingeleverd bij een aantal Von Amsberg-familieleden op De Dick van Dyke Show. (46e afl.). 20.45 de VARA. In maart wordt begonnen met de bruiloft, gelegen is in het feit dat deze ^laafV .carnavalsprogramma, de produktie van de serie. Hoeveel af- familie de moeder van Claus in de steek 21.45 AVRO s Televizier. NTS: 22.30 So- leveringen het in totaal worden is nog had gelaten toen Claus' vader was over- cutera. 22.45 Journaal. 22.50-23.20 Teleac: niet bekend. leden Samen leven nu en morgen, (les 17). NEDERLAND II NTS: 20.00 Nieuws in het kort. 20.01 Bij Theo Eerdmans verdiende de ruimte- I waarna Tom Manders, in de gedaante van Mevrouw Sonja Gaskell zal op dokters- wijlen Dorus, aantoonde dat hij nieuwe Het grote avontuur, documentaire over I advies enige weken rust moeten nemen. I Sj^t^KTzi^^ de geschiedenis van de Verenigde Staten z« ls thans buitenslands. Gedurende haar teit terug winnen. Het was nauwelijks om van Amerika. (16e afl.). KRO: 20.45 Pim- afwezigheid, die waarschijnlijk drie tot aan te zien. Gelukkig maakte Mies Bouw- rrlvT oïïn0??-8^ van Georg vier weken zal duren, zal de leiding van man veel, zo niet alles goed, met een i nilipp relemann. 21.40 Volkscarnaval in 11 v I programma waarin znlkp uitppninnDnriQ Keulen, filmreporgage. CVK IKORhet ballet worden waargenomen door Rudi ^jsooSijkheden als mgr Bekkers Theo 22.10 Dichterbij (8e afl.). NTS: 22.40-22.45 van Danzig, Robert Kaesen en de zakelijk dor Rackis (de componist van Zo'rba dé journaal. A T :j- leider, mr. A. L. Gerritsen. Advertentie centrale verwarming Griek, tevens Grieks, parlementslid), Car miggelt, Bomans en Mulisch, Amster dams gemeenteraadslid Van Thijn, ten niskampioen Tom Okker, het duo Rob de Nijs en Johnnie Lion uit de stal van cir cusdirecteur Boltini, en niet te vergeten provo-aanvoerder Rob Stolk, die Mies-en- scène een primeur bezorgde: de provo's zullen in Amsterdam meedingen in de ge meenteraadsverkiezingen.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 6