Hulpverlening nu in één stichting geconcentreerd Weer brand in centrum van Amsterdam en bondig coldrex AGENDA VOOR HAARLEM EN DE IJMOND uw matras o ETEN VOOR INDIA Twee jongens door zandauto overreden Telegraaf'-persen na brand onklaar Duitse oorlogs misdadiger op Curacao gepakt Duitser overviel taxichauffeur Kunstenaars veilden werk ten bate van India Doden in het verkeer Overwerk voor India vrij van premieheffing DC-8 viel 3000 meter tijdens lesvlucht Strenger optreden tegen sigaretten smokkel Jongens, 't klopt zo boem in mijn hoofd boem boem... Maar verkoudheid is méér dan alleen een bonzend hoofd.Verdrijf uw hele verkoudheid met Coldrex! „Verkerks Triomf'1 Twee zusjes door het ijs gezakt en verdronken Onstabiel weer Haarlems matrassenhuis DINSDAG 22 FEBRUARI 1966 2 Ochtendblad werd bij „Handelsblad" en „J olkskrant" gedrukt Op Schiphol in arrest in afwachting van zijn verder lot 'mi/nrnMu/mm/m/mmift/iff/n vrtmnnrmmmm/mmmmm/rn wnnmmmnmmim/mmnmtt/i Haarlem Vel sen-lJ muiden Beverwijk s Voor de derde keer binnen enkele weken heeft in de Amsterdamse binnenstad brand gewoed. Van het huis Oude Hoogstraat 125 brandden de tweede en derde verdieping en de zolder geheel uit. ff De vijf organisaties, die in de actie „Eten voor India" hebben samengewerkt, de stichting „Mensen in Noord", Oecu menische hulp aan Kerken en Vluchtelin gen, de Nederlandse Organisatie voor In ternationale Bijstand, Unesco en Unicef, hebben besloten te blijven samenwerken om de hulp aan India te verwerkelijken. Om deze samenwerking rechtsvorm te geven, wordt de stichting „Eten voor In dia" in het leven geroepen. Er wordt naar gestreefd nog binnen uiterlijk twee weken een grote zending voedsel naar India te verschepen. Voor de plaats Indore, waar zuster Baptista werkt die zaterdag voor de televisie een ver slag van de noodsituatie heeft gegeven, zal getracht worden grondboren aan te schaf fen om de bevolking aan water te hel pen. De organisaties kregen bij hun be sprekingen waardevolle inlichtingen en adviezen van ir. H. Davelaar, voedings deskundige van Unicef in New Delhi, die In Rotterdam zijn twee jongens onder een zandauto gekomen en om het leven gekomen. De slachtoffertjes, de 9-jarige Arie Groenenboom en de 10-jarige Jan de Jong, beiden uit de Hillestraat, waren aan het voetballen op het terrein van de me- trowerken aan de Parallelweg. Zij waren zo in hun spel verdiept, dat zij de ach teruitrijdende vrachtauto niet hebben op gemerkt. De chauffeur zag de kinderen pas nadat ze door de achter- en voorwie len van de auto waren overreden. (Van onze correspondent) AMSTERDAM Een brand heeft gis teravond het bedrijf van het dagblad „De Telegraaf" lamgelegd. Hoewel de brand schade beperkt bleef zijn vier van de zes rotatiepersen door het bluswater onklaar geraakt. De ochtendedities van de dag bladen „De Telegraaf" en „Het Nieuws van de Dag" zijn met enige vertraging gedrukt op de persen van het „Algemeen Handelsblad" en „De Volkskrant". De brand brak uit op de eerste etage. Het plafond van een kleedruimte kwam daar brandend omlaag en de vlammen zochten zich een weg door een ventilatie koker naar de hoger gelegen etages. Het vuur werd met een groot aantal stralen bestreden. Tegen middernacht was de brandweer de brand meester. De door het vuur aangerichte schade heeft zich beperkt tot de kleedruimte en een deel van het luchtcirculatiesysteem Het bluswater verzamelde zich echter on der in het gebouw, waar de persen staan, en in de kelders waar papier ligt opge slagen. Om half een vannacht gelastte de brand weer dat het gehele gebouw moest worden ontruimd wegens het gevaar van kort sluiting in dc hoogspanningsinstallatie. In de loop van de nacht mocht het gebouw weer worden betreden. Als vermoedelijke oorzaak van de brand werd gedacht aan een weggeworpen bran dende sigaret in de kleedruimte. (Van onze correspondent) AMSTERDAM Op Schiphol hebben vanochtend justitiële autoriteiten beraad slaagd over de vraag of de Duitser An dreas Koskull moet worden uitgeleverd aan West-Duitsland. Koskull is beschul digd van- oorlogsmisdaden. In 1962 is in West-Duitsland een arres tatiebevel tegen Koskull uitgevaardigd wegens veelvoudige moord. De nu 61-jari- ge Koskull was in de tweede wereldoor log „SS-Standartenführer" en hoofd van een „Einsatz-kommando" van Himmler. In deze functie heeft hij zich schuldig gemaakt aan het zonder vorm van pro ces doodschieten van joden achter het Russische front. Hij werd vorige week in Willemstad op Curapao aangehouden toen hij daar met een schip op doorreis naar Chili aan kwam. Twee rechercheurs hebben hem via New York per K.L.M.-vliegtuig naar Schiphol gebracht, waar hij door de ma rechaussee is opgesloten. De officier van Justitie uit Haarlem, mr. L. H. Feitsma, en commissaris Taco nis van de rijksrecherche kwamen in de loop van de morgen naar Schiphol om zich te beraden over wat er verder met Koskull zal gebeuren. Volgens de gebruikelijke uitleverings procedure in Nederland zal de minister van Justitie dienen te beslissen of de Duitser zal worden uitgeleverd. Hij zal worden gevangen gehouden totdat de Haarlemse rechtbank zjch over de even tuele uitlevering heeft beraden. De recht bank brengt advies uit aan minister Sam- kalden, die op grond daarvan over de uit levering beslist. Gistermiddag heeft brand gewoed in het huis Oude Hoogstraat 25 in het cen trum van Amsterdam. De tweede en der de etage en de zolderverdieping brandden geheel uit. De brandweer het het vuur binnen twintig minuten bedwongen. Per soonlijke ongelukken deden zich niet voor. Het huis ligt in hetzelfde blok als het In Amsterdam is een taxi-chauffeur in de Vijzelstraat nabij de Munt overvallen door een 27-jarige Duitser uit Werdohl. Hij kneep de keel van de chauffeur dicht, waarschijnlijk om hem te beroven. De chauffeur wist zich echter, half ver suft door ademnood, los te rukken en zijn belager een paar rake klappen te geven. De politie slaagde er in de Duitser te ar resteren. De veilingen van kunstwerken, die zon dag en maandagavond de tweede we gens de enorme belangstelling in Mu seum Fodor in Amsterdam zijn gehouden ten behoeve van de actie „Eten voor In dia" hebben voorlopig 18.273 opgebracht. Het is niet uitgesloten dat daar nog enke le duizenden guldens bijkomen. Het ini tiatief tot deze veiling is uitgegaan van een aantal Amsterdamse beeldende kuns tenaars die werken ter beschikking heb ben gesteld. pand Bethaniendwarsstraat 1, waar op 6 februari een geheel gezin door brand om het leven kwam. De politie heeft nog niet kunnen ontdek ken wat de oorzaak is van de brand. Het wordt evenwel uitgesloten geacht dat de brand is gesticht omdat er in de winkel, waar de opgang van de trap is, voortdu rend iemand aanwezig was, zodat nie mand ongezien naar boven is kunnen gaan. De bewoonster van de tweede etage heeft nog haar kat en haar kanarie kun nen redden. In Rotterdam is de 70-jarige nachtwa ker C. Woerdenbach bij het onoplettend oversteken door een tram aangereden. Hij is later in een ziekenhuis overleden. In Rheden is de 16-jarige J. H. Neijen- huis toen hij met zijn bromfiets de rijks weg Amhem-Zutphen overstak, door een vrachtauto overreden. In een ziekenhuis is de jongeman korte tijd later overleden. j Bij een ongeluk in Tilburg is mevrouw J. van Son-Haarbosch uit Tilburg om het leven gekomen. De door haar 68-jarige echtgenoot bestuurde auto botste tegen een stilstaande oplegger. De heer Van Son werd licht gewond. De 25-jarige heer L. J. Beckerhoff uit Middelburg is bij een verkeersongeval op Zuid-Beveland omgekomen toen zijn auto door nog onbekende oorzaak op de ver keerde rijbaan kwam en daar tegen een vrachtwagen botste. donderdag naar India terugkeert en van daar de organisaties verder zal inlichten over mogelijkheden en behoeften. De samenwerkende organisaties hebben hun grote dank betuigd aan het Neder landse volk, dat voor een schitterend re sultaat van de zaterdag gevoerde actie heeft gezorgd. De Sociale Verzekeringsraad heeft goedgevonden, dat de uitvoeringsorganen van de sociale verzekering het loon voor overwerk, dat ten bate van de actie „Eten voor India" vóór 28 maart 1966 is ver richt, vrijstellen van de premieheffing ten behoeve van de sociale verzekering, mits de werkgever zorgdraagt voor de overmaking van dit overwerkloon op post rekening 100200. Enkele Amerikaanse leerling-vliegers van de Overseas National Airways heb ben gistermiddag de schrik van hun le ven gekregen toen zij tijdens een les vlucht in een DC-8 van de K.L.M. boven de Noordzee een val maakten van bijna 3.000 meter. Het toestel vloog heel langzaam op een hoogte van 3300 meter en suisde onver wacht naar beneden tot 450 meter boven het wateroppervlak. Toen kreeg de be stuurder, onder leiding van een K.L.M.- instructeur, de zware machine weer on der controle. Deze lesvlucht werd volgens de K.L.M. uitgevoerd als onderdeel van de normale instructie met gering motor vermogen en zeer lage snelheid, waar bij terwille van de training de voor lijn diensten geldende normen opzettelijk werden overschreden. Het gevolg was plotseling hoogteverlies en vibratiever schijnselen. Geschrokken door de val en het hevig schudden van het toestel lichtte de KLM- instructeur via de radio de verkeerstoren van Schiphol in, waar men terstond alarm gaf voor het geval de machine tijdens zijn lange duik beschadigingen mocht hebben opgelopen. Een kwartier later landde het toestel echter normaal. Het werd meteen onderzocht. De vlucht werd meegemaakt door een vertegenwoordiger van de Amerikaanse Rijksluchtvaartdienst. Advertentie te dun of versleten laat het ons even weten prijsopgave aan huis 's morgens 9 uur gehaald 's avonds 6 uur thuis h. de graaff grote houtstraat 103 haarlem, telefoon 11485 profiteer van onze inruilactie 10.— tot 25.— voor uw oude spiraal of ledikant. De Nederlandse douane gaat streng op treden tegen de sigarettensmokkel aan de Nederlands-Belgische grens door grensbe woners en personen die vaak over de grens heen en weer reizen. Volgens de voorschriften mogen deze grensgangers niet meer sigaretten invoeren dan zij voor persoonlijk gebruik nodig hebben. Uit België mag per persoon ten hoogste één pakje rmt niet meer dan 25 sigaret ten worden meegenomen. Grensgangers, die meer dan 25 sigaretten invoeren zon der dit bij de douane aan te geven, wor den nu bekeurd. Hun sigaretten worden in beslag genomen en verbeurd verklaard. Op het grensverkeer in Benelux ver band zo soepel mogelijk te laten verlo pen, zal er teg enworden gewaakt dat de verscherping van de controle leidt tot ongewenst oponthoud aan de grens voor het bonafide verkeer. Bloedbad. Een van de nertsenfarm los gebroken nerts heeft een waar bloed bad aangericht in het kippenhok van een landbouwer in Ede. De nerts doodde 31 jonge leghennen. Mr. Luns op Curaao. Minister Luns is uit New York op Curasao aangekomen. In de Verenigde Staten voerde de minis ter besprekingen met zijn ambtgenoot Dean Rusk en bezichtigde hij militaire installaties. Minister Luns zal woens dag in Paramaribo de conferentie van ambassadeurs van Nederland in La tijns-Amerikaanse landen leiden. Jan Steen in Haagse veiling. In de komen de veiling van oude en moderne schil derijen, antiquiteiten en kunstvoorwer pen bij Van Marie en Bignell in Den Haag zal het „Boerenfeest" worden aan geboden, dat volgens expertises van Friedlaender, Gratama en Hannema een echte Jan Steen is. Advertentie Hoofdpijn is maar één symptoom van een verkoudheid. Ook koorts, neus verstopping en dat gevoel van ziek zijn moet bestreden worden. Daarom hebt u Coldrex nodig. Coldrex be strijdt uw hele verkoudheid. Coldrex stilt de pijn en verjaagt uw verkoud- heidsnarighedenradicaal.Coldrex ver snelt het herstel en verhoogt boven dien uw weerstand, omdat hetvitami- neC bevat. Neem uw verkoudheid se rieus. Bestrijd hoofdpijn.neusverstop- ping en koorts tegelijk met Coldrex I «ZL. Het is usance geworden, dat kam pioenen hun „eigen" tulpen, crocussen, hyacinten of andere bolbloemen krij gen. Dat bleek maandagmiddag op de bloembollenbeurs in Haarlem, toen daar de kweker C. M. Berbee uit Stol pen gelegen tussen Callantsoog en Schagerbrug zijn nieuwe crocus „Verkerks Triomf" aanbood. Tevoren had hij zich hierover verstaan met de vader van Cees Verkerk. De nieuwe naam werd goedgekeurd, onder voorbehoud, dat de betrokken kampioen daarmede akkoord gaat. De nieuwe bol(bloem) is een crocus chrysanthus. De kleur ervan is akoniet- violet met een wit randje. De binnen zijde is lila-blauw met een licht hart. Stadsschouwburg, woensdag 20 u.: To> neelgroep Theater met „Kabaal in Chiog gia" van Goldoni. Regie: Hans Croiset. Minerva Theater (Heemstede), woens dag 20.15 u.: Mozart-concert door het N.Ph.O. o.l.v. Henri Arends. Solisten: In- grid Haebler (piano) en Iman Soeteman (hoorn). Concertgebouw, woensdag 20 u.: Ka- mermuziek-concert door het Borodin Kwartet. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u.: „De man van Istanboel", 14 j. Frans Hals, geen voorstellingen. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „G-man Jerry Cotton", 14 j. Luxor, 14, 19 en 21.30 u.: „Mary Pop- pins", a.l. Minerva Theater, 14.30 u.: „Uit de brand ben je", a.l. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u.: „The sand piper", 18 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „Genghis Khan", 14 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: ,,Un prin- temps en Hollande", 18 j. TENTOONSTELLINGEN Vishal (Grote Markt): Expositie van werk van Hannes Postma. Dagelijks van 10 tot 17 u. en's zondags van 13 tot 17 u. Frans Halsmuseum: (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16e tot en met de 19e eeuw waaronder Hals' mees terwerken. Dagelijks geopend van 10-17 u. Zondags van 13-17 u. Twee zusjes, de 10-jarige A.iie Post en haar 13-jarig zusje Hendrika zijn in Urk door het ijs op een vijver aan de rand van het dorp gezakt en verdronken. Doordat er struikgewas rond de vijver staat, het niemand gezien, dat de kinde ren zich op het ijs hadden gewaagd. Prentenkabinet: keuze uit eigen verza meling. Dagelijks van 10-17 u. en zondags van 13-17 u. Teylers Museum, (Spaame 16): Perma nente tentoonstelling van schilderijen 19e en 20 ste eeuw. Tekeningen van de Hol landse, Italiaanse en Franse school. Fos sielen e.d. Dagelijks behalve zondag en maandag van 10 tot 16 u.; zondag van 13 tot 16 u. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunstnij verheid. Dagelijks (behalve maandag) van 10-12.30 u. van 13.30-17 u.; zon- en feest dagen van 14-17 u. Kunstcentrum „De Ark", (Nieuw Hei ligland 1-3)Bootzaal: „100 ambachten" van Jan Luyken. Dagelijks geopend van 10 tot 20 u. Klassiek grammofoonplaten- concert van 20 tot 22.30 u. Dinsdags geslo ten. Expositie van schilderijen en wand kleden van Gerrit van Dijk, Dirk Miiller, Berend Pasman en Fred v. d. Wal. Tot 26 februari. Galerie 3 (Jansstraat 48): Tentoonstel lingen van tekeningen en grafiek van Kees Bierman. Dagelijks van 13 tot 17 u. Tot 13 maart. Woonhuis Jacobus van Looy, geopend op donderdag van 10 tot 12.30 en 13.30 tot 17 u. Zon- en feestdagen van 14 tot 17 u. Museum van Looy: De expositie „P. C. Kloes-70 jaar". Dagelijks van 10-17 u. en zondags van 13-17 u. Tot 28 februari. Open Deur (Gierstraat 14): Expositie van werk van Jacques Benoit t.b.v. „Eten voor India". Dagelijks (behalve zondag) van 10 tot 12 uur en van 16 tot 20 uur. Tot 5 maart. DIVERSEN Raadhuis Zandvoort, vandaag 20 uur: Gemeenteraadsvergadering. Minerva Theater (Heemstede), vandaag 20.15 u.: „Onder de clochards van Parijs" door H. van Leeuwen. Poppentheater Merlijn (Hasselaersplein) woensdag 14.30 u.: „Het sprookje van de zon". Stadhuis Haarlem, woensdag 14 uur: Gemeenteraadsvergadering. (Zie verder in „Uitgaan in Haarlem" in de krant van vrijdag 18 februari). DINSDAG 22 FEBRUARI City, 19 en 21.30 u.: „Von Ryan's expres- trein". Stadsschouwburg, 14 u.: Toneelvoorstel ling door Proloog voor de schooljeugd op gevoerd wordt „Wie is wie". Hervormd Jeugdgebouw, Rembrandt- laan 45, 20 u.: Feestelijke vergadering ter gelegenheid van de 20ste verjaardag van de Partij van de Arbeid; spreker de heer J. G. Suurhoff, minister van Verkeer en Waterstaat. WOENSDAG 23 FEBRUARI City, 20 u.: „Von Ryan's exprestrein". Stadhuis, 19.30 u.: Openbare gemeente raadsvergadering. Paviljoen Schoonenberg, 20 u.: Jaar vergadering Rijmonders. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 uur en 14 tot 16.30 uur. Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 14.30-17.30 en 19-21.30 uur; filiaal Velsen-Noord: 14.30-17.30 uur; filiaal „Spaarnberg", Santpoort (ook voor r.-k. bibliotheek) 14.30-17.30. R.-k. Openbare leeszaal en bibliotheek, Willemsbeekweg 96: 10 tot 12 en 14.30 tot 17.30 u.; filiaal Velsen-Noord: 14 tot 17 u. Stadhuis, Plein 1945, IJmuiden-Oost, is te bezichtigen op werkdagen van 10 tot 12 uur. DINSDAG 22 FEBRUARI Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „De naakte wereld." Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Eddie slaat ze door de ruiten". De Opgang, 20 uur: Films, samengesteld door de filmotheek v. d. Internationale or ganisatie van amateurfilmers. De Grenspost, Van Riemsdijklaan, 20 u.: Vastenavond m.m.v. Black Ventures, door sociëteit „Avanti." I.O.O.F.-gebouw, Prinsessenlaan, 14 uur: Lezing, mevrouw L. J. van Nie-Zinkweg over „Hoe kunnen we onze kinderen vrij waren voor zedendelicten", voor Nederl. Vereniging voor Huisvrouwen. Huize Scheybeeck, 19.30 uur: Cursus creatief spel voor jongeren van 13 t.m. 15 jaar, door Saskia Verwayen. Creatief Centrum, Hof lander weg 104, 16.30 uur: Jeugdcursus boetseren en beeld houwen; 20 uur: Idem voor ouderen, door Kennemerstaten. Sportfondsenbad, Kuikensweg 84, ge opend van 7-17.30 uur en 20-21.30. Galerie Boumans, Breestraat 122: Ex positie collages en wandkleden door Lies Guntenaar, geopend van 9-13 uur. Kennemer Oudheidkamer, ing. Stum- phiusstraat, te bezichtigen na aanvraag Moensplein 4, tel. 26020, of Groenelaan 21. Openbare leeszaal, Hendrik Burgerstraat 70, geopend van 15-17.30 uur. R.k. leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 15-18 uur en van 19-21 uur. Oosterwijk, openbare leeszaal geopend van 14-16 uur; r.k. leeszaal geopend va 14-16 uur. Meerestein, openbare leeszaal geopend van 14-17 uur; r.k. leeszaal geopend van 14-17 uur. WOENSDAG 23 FEBRUARI Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „De naakte wereld." Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Eddie slaat ze door de ruiten." Creatief Centrum, Hoflanderweg 104, 14 u.: Cursus handenarbeid voor de jeugd, door Kennemerstaten. Creatief Centrum, Hoflanderweg 104, 18 u.: Cursus pottenbakken voor de jeugd; 20 u.: Cursus pottenbakken voor ouderen, door Kennemerstaten. Sportfondsenbad, Kuikenweg 84, ge opend van 7-10 uur; 10-11 uur (dames- zwemmen); 11-13 uur; 13.30-15 uur en 15.30-17.30 uur. Galerie Boumans, Breestraat 122;Expo- sitie collages en wandkleden door Lies Guntenaar. Kennemer Oudheidkamer, ing. Sturn- phiusstraat, te bezichtigen na aanvraag Moensplein 4, tel. 26020, of Groenelaan 21. Openbare leeszaal, Hendrik Burgers tr. 70, geopend van 15-17.30 u. en van 19-21 u. R.-k. Leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 10-13 uur en van 15-18 uur. Oosterwijk, openbare leeszaal, geopend van 14-16 u.; r.k. leeszaal geopend van 14-16 uur. Meerestein, openbare leeszaal geopend van 14-17 u.; r.k. leeszaal geopend van 14-17 uur. Het KNMI deelt mee: Het centrum van de omvangrijke de pressie, die het weer in Europa beheerst, bevond zich dinsdagochtend bij de Ierse Zee. Na het passeren van een randstoring is in ons land oceaanlucht binnenge stroomd, afkomstig van de Golf van Bis- caye en de Kanaalzone. Deze is enigszins onstabiel, zodat opklaringen worden afge wisseld door enkele buien. De wind ruimt naar richtingen tussen zuidwest en west en neemt tijdelijk iets in kracht toe. De temperaturen bereiken ongeveer de zelfde waarden als vandaag of iets lagere. Oceaanstoringen, die in een west-circula tie met grote snelheid naar het oosten trekken, volgen een koers die gericht is op Spanje en de Middellandse Zee. De vorst is teruggedrongen tot Noord-Scandi- navië en Noord-Rusland. WERKRAPPORTEN Maximum- en minimum temperaturen "g binnen- en buitenland u Den Helder zw. bew. z i0 3 Ypenburg half bew. z 11 7 Vlissingen licht bew. zzo 8 6 Eelde onbewolkt zzw 8 4 De Bilt onbewolkt z 12 5 Twente onbewolkt z 14 6 Eindhoven licht bew. zzo 13 5 Z.-Limburg onbewolkt z i4 7 Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Amsterdam Brussel Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Ziirich Genève Locarno Wenen Innsbruck Belgrado Rome Barcelona Madrid Mallorca Lissabon ij zei regen sneeuw geh. bew. motregen regenbui zw. bew. licht bew. onbewolkt onbewolkt licht bew. onbewolkt licht bew. zw. bew. zw. bew. regen zw. bew. mist regen zw. bew. zw. bew. zw. bew. geh. bew. half bew. regen zw bew. half bew. o windst. nno o o z z z z z z windst. nnw hw zzw zw windst. zw ono zzo w zzo zzo windst. windst. wzw wzw -6 2 -2 5 10 11 12 13 10 12 17 17 14 16 14 20 12 9 4 16 15 21 19 15 9 17 15 -8 -0 -3 1 4 7 5 7 2 7 7 6 8 5 5 4 3 1 l 9 6 12 13 5 5 12 7 Woensdag 23 februari Zon op 07.40 uur; onder 18.08 uur. Maan op 09.04 uur; onder 21.24 uur. Maanstanden Eerste kwartier 28 februari 11.16 uur Hoog en laag water in IJmuiden Dinsdag 22 februari Hoog water 5.11 uur en 17.18 uur. Laag water 1.00 uur en 13.18 uur. Woensdag 23 februari Hoog water 5.39 uur en 17.49 uur. Laag water 1.29 uur en 13.48 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 2