„Elke ontvangen vijftig gulden is een mensenleven" H X Helft van de Nederlandse gezinnen bezit koelkast AC KIESPIJN? NOVIB -directeur: Kiesraad wil de Republikeinse Partij niet registreren Opdracht voor structuurschets kop Nrd.-Holland Vakantie in... Siberië Spoorbaan bij Hengelo geblokkeerd Kapitein liet stuurman op zinkende sleepboot achter WITTE KRUIS Landbouwschap liet boerderij ruïne Kort en bondig slopen Na burenruzie overleden Nieuwe radar voor oorlogsschepen Dode bij botsing in Haarlemmerliede Jaarbeursshow van 7 tot 16 maart Stofzuigerproduktie op spectaculaire hoogte Verkerk krijgt auto cadeau Amsterdam heeft ƒ80 miljoen tekort Morgen bewolkt if U i WOENSDAG 23 FEBRUARI 1966 Onzeker of deze partij nog bestaat Wèg pijn... fijn;/C>\ Als u poeders kiest! Na bijna een jaar bewusteloosheid overleden Wasmachines Haarlem V elsen-l J muiden Beverwijk 1 if (Van onze correspondent) DEN HAAG „Ik kan me heel goed voorstellen dat er mensen zijn, die zich na die eerste bedwelmende roes van za terdag nu afvragen: twintig miljoen gul den, misschien wel vijfentwintig miljoen op 450 miljoen mensen, wat doe je daar mee? Is dat niet een druppel op een gloeiende plaat? Maar dan zeg ik nee en ik draai de zaak om: elke vijftig gulden is een mensenleven. Zo moet je het be kijken". Directeur G. J. van Vlijmen van de NOVIB weet waarover hij spreekt. De hongersnood in India heeft hij met eigen ogen gezien. „Als we elk hongerend mens en dat zijn er geen 450 miljoen, maar naar voorlopige raming ergens tussen de vijftig en honderd miljoen voor een periode van een maand of zes van één pond voedsel per dag kunnen voorzien, kunnen we hem in leven houden. Dat is onze primaire taak, nu onze kersvers op gerichte stichting van het Nederlandse volk zoveel geld ter beschikking heeft ge kregen. We zullen het geld in eerste in stantie besteden voor voedsel. Blijft er over dan kunnen we gaan denken aan hulpverlening op langere termijn. Er zijn vijf- zeven- en tienjarenplannen van de Wereldgezondheidsorganisatie, de Land bouw- en Voedselorganisatie van de Uni cef, die zich in India vooral op verbete ring van het onderwijs richt. Want dat moet ook gebeuren. Beter onderwijs, landbouwvoorlichting, hulp bij irrigatie en bemesting, steun bij de introductie van landbouwmachines, dat alles is in India nodig. Er werken reeds Westelijke landen samen, de V.S. Engeland, Frankrijk, Ita lië en Denemarken. Zien we de Neder landse bijdrage nu niet als een druppel, maar als een straaltje, dan moeten al die straaltjes samen een emmer kunnen vullen. Daar zijn we op uit en daar wer ken we naar toe". De heer Van Vlijmen stelt met nadruk, dat deze internationale hulpverlening nooit het karakter van lief dadigheid met een neerbuigende bij smaak mag hebben. Het Indiase volk heeft een nationale trots, die zorgvuldig ontzien moet worden. „Dat wordt door ons volk heel zuiver aangevoeld. We heb ben volgens mij zaterdag zóveel gegeven omdat we eenvoudig niet meer accepte ren dat iemand op deze aardbol nog hon ger lijdt. Ik geloof niet in die psycholo gische verklaringen van het afkopen van schuldgevoelens of herinnering aan onze eigen hongerwinter en zo. Het tegendeel Blijkens een mededeling in de Neder landse Staatscourant heeft de Kiesraad besloten een brief van de heer A. Dunne- wind en anderen, waarin zij verzoeken de naam van de op 22 december opge richte Republikeinse Partij ten behoeve van de verkiezing van de leden van de Tweede Kamer in te schrijven in het door de Kiesraad bijgehouden register, buiten behandeling te laten. De Kiesraad is tot deze slotsom geko men omdat gebleken is dat de personen, die het verzoek ondertekenden, de on derlinge samenwerking inmiddels weer hebben verbroken. Derhalve, zo zegt de Kiesraad, is het onzeker geworden of de opgerichte Republikeinse Partij nog be etaat en, zo dit het geval mocht zijn, wie bevoegd zijn namens deze partij een ver zoek om registratie bij de Kiesraad in te dienen. Het dagelijks bestuur van de Stichting Ontwikkeling kop van Noord-Holland heeft aan ir. H. T. Vink, stedebouwkun- dige te Amsterdam, opdracht verstrekt tot het ontwerpen van een structuurschets voor het werkgebied van de stichting, te weten het grondgebied van de gemeen ten Anna Paulowna, Barsingerhom, Cal- lantsoog, Den Helder, Harenkarspel, Nieuwe Niedorp, Oude Niedorp, Scha- gen, Sint Maarten, Wieringen, Wieringer- meer, Wieringerwaard, Winkel en Zijpe. Wie genoeg heeft van de Costa Brava, de Cöte d'Azur, de Canarische eilanden, van Palma, Israël of Kreta, die kan nu zijn vakantie doorbrengen in Siberië. Vladimir Mihailovich Ankoudinov, chef van het Russische staatsdepartement voor het buittnlandse toerisme, die in ons land is aangekomen om zaterdag in Amster dam het officiële bijkantoor van het Rus sische Staats-informatiebureau Intourist te openen, heeft bij zijn aankomst op Schiphol verklaard dat de Sovjet-Unie be zig is ook Siberië voor het toerisme te ontsluiten. In verschillende mooie plaat sen in Siberië worden thans hotels ge bouwd. De heer Ankoudinov verwacht een toene ming van het toerisme zowel naar Rusland als van Russen naar het buitenland. In 1956 kwamen 486.000 buitenlanders naar Rusland: vakantiegangers, doorgaande reizigers en vreemdelingen die Rusland voor een zakelijk of politiek doel bezoch ten. Negen jaar later, in 1965. was dit aantal verdrievoudigd tot 1.260.000. Vorig jaar gingen ongeveer 1.100.000 Russen naar totaal 97 andere landen. Slechts een gering deel bestond echter uit Russische vakantiegangers. Visum-moeilijkheden worden de Neder landse toeristen niet in de weg gelegd. Wel moet aan een aantal formaliteiten worden voldaan, doch daar zorgen de resibureaus voor. Over het algemeen kan men zijn visum binnen een week na aanvraag verwachten. wordt alleen al bewezen door het feit, dat kinderen met deze actie begonnen zijn. Op de vraag of de nieuwe stichting, die de vijf samenwerkende organisaties tijde lijk en alleen voor de actie ten bate van India overkoepelt, problemen verwacht in de ethische of religieuze sfeer, hier dan wel in India, antwoordt de heer Van Vlijmen: „Er mogen met betrekking tot dit soort problemen geen taboes meer be staan. Ze zijn zo onmenselijk en raken te gelijkertijd zo ons hele menszijn dat we er alleen maar uitkomen als wij er open hartig en fris over praten. Geboorterege ling bijvoorbeeld is dringend nodig. De bevolkingsaanwas in India is een pro bleem dat geen taboes meer verdraagt. Leidende kringen in dat land zien dat trouwens wel in. Het verlangen naar een menswaardig leven is ook de mensen van India ingeschapen en onder die druk ver andert snel hun'levenspatroon. Vanmorgen konden de eerste treinen van Hengelo naar Zutphen en Zwolle niet vertrekken omdat de baan bij het station Hengelo geblokkeerd was door een trein stel, dat uit de rails gelopen en daarbij beschadigd was. Wegens onachtzaamheid, tengevolge waarvan een sleepboot op het IJsselmeer zonk en de stuurman om het leven kwam, eiste de officier van Justitie bij de recht bank te Zwolle 200 gulden boete tegen een 25-jarige sleepbootkapitein uit Urk. De sleepboot „Neeltje Jacoba" was op 13 fe bruari van het vorige jaar bij stormach tig weer uitgevaren terwijl een der pa trijspoorten niet gesloten was. Hierdoor drong overkomend water het achterschip binnen zodat het vaartuig steeds dieper kwam te liggen en ten slotte zonk. De kapitein was over boord gesprongen en had zich op een reddingsvlot, dat overi gens niet, zoals de voorschriften luiden, met een lijn aan het schip verbonden was, weten te redden. Stuurman Van den Berg een zoon van de eigenaar van de sleep boot, was met het zinkende vaartuig in de golven verdwenen. De kapitein had nog gezien dat hij in paniek op het schip heen en weer liep. De kapitein had voor de afvaart niet gecontroleerd of de pa trijspoorten gesloten waren. Voorts waren de afsluiters van de volgelopen ballast- tanks niet in orde. De kapitein bleek geen diploma van gezagvoerder te hebben. Niettemin voer hij regelmatig als sleep bootkapitein. De rechtbank zal op 8 maart uitspraak doen. Advertentie Prinses Beatrix is gisteren in het paleis op de Dam in Amsterdam gaan kijken hoe het daar staat met de voor bereidingen voor de 10de maart. Na korte tijd verliet zij het paleis om in de stad te gaan winkelen. De gehele middag bleven drommen mensen wachten bij haar auto, die in de na bijheid van het paleis stond. Pas om zes uur kwam de prinses met een re chercheur aanwandelen. Vriendelijk lachend naar het publiek stapte zij in de wagen en reed weg. In Hollandscheveld is een boerderij- ruïne gesloopt, die enige jaren geleden toebehoorde aan K. Hartman maar later eigendom werd van het Landbouwschap. Op 12 januari waren reeds pogingen ge daan het complex af te breken, maar een aantal „vrije boeren" verhinderde dit. Een grote bulldozer duwde gisteren de muren omver. Na het slopen werden er I rond de puinhoop bordjes geplaatst met „Verboden toegang", die door enkele aan wezige vrije boeren echter in een sloot werden gegooid. In plaats daarvan zetten j zij borden neer met het opschrift „Voor lichtingsboerderij van het Landbouw schap". In de nacht van 5 op 6 maart 19631 brandde de boerderij af, nadat het gezin Hartman op last van het Landbouwschap het huis had moeten ontruimen. Sedert dien werd de ruïne door de „vrije boe ren" ieder jaar in de eerste week van maart gebruikt als een soort bedevaarts plaats. Eerste kersen voor prinses. De Tielse Oranjevereniging zal voortaan ieder jaar de eerste meikersen aanbieden aan prin ses Beatrix en de heer Von Amsberg. Zij wil de kersen schenken in originele tenen kersenmandjes, maar die zijn zeldzaam geworden. Daarom is aan de Betuwse bevolking gevraagd nog aan wezige mandjes voor dit doel beschik baar te stellen. Stelende korporaal. Een 22-jarige korpo raal hoorde voor het Hoog Militair Ge rechtshof een jaar gevangenisstraf, waarvan drie maanden voorwaardelijk, en ontslag uit de dienst tegen zich eisen. Hij had 'n dienstpistool, een ra dio, een fiets en geld gestolen in de Willem Ill-kazerne te Utrecht. Verder had hij nog een autoverhuurder opge licht en militaire kleding verkocht, al les omdat hij schulden had, ontstaan door het huren van auto's en fuifjes. In Rotterdam is een 65-jarige man na een burenruzie in zijn huis onwel gewor den en overleden. Een onderzoek door de gerechtelijke deskundige dr. J. Zeldenrust, heeft uitge wezen dat de bejaarde man is overleden aan een hartverlamming, die vermoede lijk is veroorzaakt door hevige emoties. De Hollandse Signaalapparatenfabriek is bezig met de ontwikkeling van een nieuwe radar, in nauwe samenwerking met Britse industrieën. De nieuwe radar zal voor het eerst geïnstalleerd worden op een Brits oorlogsschip met geleide wapens. Volgens het thans gepubliceerde Engelse Defensie-witboek zal de Engelse marine spoedig een bestelling plaatsen voor het eerste van dit type fregat. Wanneer de nieuwe radar op een Ne derlandse oorlogsbodem geïnstalleerd zal worden is nog niet bekend. In marine kringen bestaat de verwachting dat zij toegepast wordt op de twee grote fregat ten, die na 1970 de oorlogsvloot zullen ver sterken. Dat zijn niet de nieuwe fregat ten van de Van Speijkklasse. Hedenmorgen om elf uur zijn op de kruising van de Machineweg en de Noor- derweg in de gemeente Haarlemmerliede en Spaarnwoude een vrachtwagen en een personenauto met elkaar in botsing geko men waarbij de personenauto in een sloot kwam. De bestuurder, een 72-jarige inwo ner van Ede, overleed ter plaatse. De personenauto reed over de Machine- weg in de richting van het Noordzeeka naal toen zij op de kruising door de van links komende vrachtwagen aangereden werd. De bestuurder van de vrachtwagen beweert de personenauto niet gezien te hebben. Volgens betrouwbare ramingen van de Jaarbeurs in Utrecht, zijn vorig jaar in ons land rond 370.000 koelkasten verkocht. Aangenomen kan worden dat bijna de helft van de Nederlandse gezinnen thans over een koelkast beschikt. In 1954 be droeg de afzet nog slechts 11.000 stuks. Af gaande op de cijfers van im- en export slaat de Nederlandse produktie een ma tig figuur. Volgens afgeronde getallen werden er vorig jaar 360.000 koelkasten in gevoerd, terwijl onze industrie er maar 5.000 exporteerde. Op de komende voorjaarsbeurs, die van 7 tot en met 16 maart in Utrecht wordt gehouden, zal de groep elektrische huis houdelijke artikelen en apparaten, ver lichtingsartikelen en zgn. white goods (koelkasten, fornuizen, wasmachines, cen trifuges en dergelijke) veel omvangrijker voor de dag komen. Tot nu toe was deze groep ondergebracht in de Julianahal. De In het ziekenhuis in Laren is de 25- jarige mevrouw J. Termaat-Koestal uit Loosdrecht overleden die op 24 maart 1965 werd aangereden door een auto. Bij na een jaar heeft zij bewusteloos in het ziekenhuis gelegen. noodzakelijke uitbreiding heeft men nu ge vonden in de Merwedehal. De Nederlandse industrie van elektri sche huishoudelijke apparaten slaat wat haar produktie en afzet betreft een voor treffelijk figuur. Van januari tot novem ber 1965 werden bijvoorbeeld 65.000 stof zuigers ingevoerd en 353.000 uitgevoerd, 560.000 scheerapparaten werden ingevoerd en 3,6 miljoen stuks werden uitgevoerd. De deskundigen vinden het opmerkelijk, dat de produktie van stofzuigers nog steeds een groei vertoont. In 1959 leverde onze industrie er 483.000 af, in 1964 maar liefst 656.000. De vervaardiging van elektrische venti latoren vertoonde een opmerkelijke voor uitgang: in zes jaar tijd van 188.000 naar 467.000 stuks. Een opmerkelijke achter uitgang valt te constateren in de sector wasmachines voor huishoudelijk gebruik. De produktie daalde van 213.000 stuks in 1959 tot 147.000 stuks in 1964. De pijlsnel le opkomst van de wasserette is aan de ze resultaten niet vreemd, zo menen de deskundigen. De exploitatie van het Nederlandse aard gas is een geweldige stimulans geweest voor de gasverwarmingsindustrie. In zes jaar tijd nam de produktie met meer dan 100 percent toe tot 673.000 gashaarden, gaskomforen en gasfornuizen in 1964. De fabrikanten kunnen aan de ontzaglijke vraag nauwelijks voldoen. Sommigen spreken zelfs van een „te harde economi sche wind". De fabrikanten van elektrische machi nes en toestellen zijn evenmin pessimis tisch. De export beliep in 1963 een bedrag van 1666 miljoen gulden, in 1964 was hij gestegen tot 2092 miljoen gulden, een toe neming van 26 percent. Ook de invoer steeg, maar relatief niet zoveel als de uit voer, namelijk met 10 percent tot 2065 miljoen gulden. Ter voorbereiding van de huldiging van de wereldkampioen op de schaats, Cees Verkerk, is een comité gevormd, waar waarvan de burgemeester van Putters- hoek, de heer A. Schreuder, het voor zitterschap op zich heeft genomen. De huldiging zal geschieden in Puttershoek, de woonplaats van Verkerk, na zijn thuis- I komst omstreeks half maart. Het comité heeft zich tot doel gesteld de wereldkampioen in aanwezigheid van de hele Nederlandse schaatsploeg een groot se huldiging te bezorgen en Verkerk een passend en tevens voor hem onmisbaar cadeau aan te bieden, namelijk een auto. Om dit doel te bereiken is net uiteraard noodzakelijk, dat alle activiteiten worden gecoördineerd in dit comité en dat alle door bedrijven, verenigingen en particu lieren reeds spontaan toegezegde bijdra gen op dit ene punt bij elkaar komen. Dit punt is de bankrekening „huldiging cadeau wereldkampioen Cees Verkerk", bij de Coöperatieve Raiffeisenbank in Put tershoek. Anton Huiskes, de coach van het Neder landse schaatsteam, zal na zijn terugkeer in Nederland, op vijf maart in zijn woon plaats Maarn gehuldigd worden. „Onze financiële positie is uiterst ge vaarlijk. Het Amsterdamse begrotingste kort zal stellig nog groter worden dan de 63 miljoen gulden". Dit zei de Amster damse wethouder van Financien, de heer W. Polak, tijdens de begrotingsbehande ling in de Amsterdamse gemeenteraad. De wethouder wees er op, dat alleen al de salarisverhoging de gemeente op 20 miljoen gulden kwam te staan. Elf mil joen moet de stad zelf betalen en daar zullen nog wel enkele nadelige posten bij komen, zodat het tekort op het ogenblik eigenlijk reeds tachtig miljoen is volgens de wethouder. >WWWWWW\A/WWWIAW«WIAWItlW»WWIAAWAW<WWyWWIIWI Het K.N.M.I. deelt mee: Na het voor bijtrekken van een randstoring, waarbij de afgelopen nacht buien met onweer voorkwamen, stroomde met een naar zuid west of west draaiende wind iets minder zachte1 maar ook drogere lucht ons land binnen. Boven de oceaan komt een om vangrijke depressie voor, waardoor ten westen van Ierland de luchtdruk daalt; waarschijnlijk pas morgenmiddag zal de depressie-invloed in ons land merkbaar worden. Verwacht wordt dat het komende et maal aanvankelijk nog opklaringen de overhand hebben. Later neemt de be wolking toe uit het zuidwesten, daarna volgt op het eind van de dag waarschijn lijk regen. In de temperaturen komt wei nig verandering. WEERRAPPORTEN Maximum- en minimum- Concertgebouw, vandaag 20 u.: Concert door het Borodin Kwartet. Minerva Theater, vandaag 20.15 u.: Mozart-concert door het N.Ph.O. o.l.v. Henri Arends. Solisten: Ingrid Haebler (piano) en Iman Soeteman (hoorn). Stadsschouwburg, donderdag 20 u.: Uitvoering door het Spaans danstheater „Susana y José". Concertgebouw, donderdag 20 u.: Con cert door het mannenkoor „Caecilia". BIOSCOPEN Cinema Palace, vandaag 14, 19 en 21.15 u.: „De man van Istanboel", 14 j. Van don derdag af 14, 19 en 21.15 u.: „Commando des doods", 18 j. Frans Hals, geen voorstellingen. Lido, vandaag 14, 19 en 21.15 u.: „G man Jerry Cotton", 14 j. Van donderdag af 14, 19 en 21.15 u.: „Paris-champagne", 18 j. Luxor, 14, 19 en 21.30 u.: „Mary Pop- pins", a.l. Minerva, vandaag 14.30 u.: „Uit de brand ben je", a.l. Van donderdag af 20.15 u.: „Vlubber vliegt weer", a.l. Rembrandt, vandaag 14, 19 en 21.15 u.: „The sandpiper", 18 j. Van donderdag af 14, 19 en 21.15 u.: „The Knack", 18 j. Roxy, vandaag 14.30, 19 en 21.15 u. „Genghis Khan", 14 j. Van donderdag af 14.30, 19 en 21.15 u.: „Gespuis in Arizona", 14 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „Un prin- temps en Hollande", 18 j. TENTOONSTELLINGEN Vishal (Grote Markt): Expositie van werk van Hannes Postma. Dagelijks van 10 tot 17 u. en 's zondags van 13 tot 17 u. Frans Halsmuseum: (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16e tot en met de 19e eeuw waaronder Hals' mees terwerken. Dagelijks geopend van 10-17 u. Zondags van 13-17 u. Prentenkabinet: keuze uit eigen verza meling. Dagelijks van 10-17 u. en zondags van 13-17 u. Teylers Museum, (Spaarne 16): Perma nente tentoonstelling van schilderijen 19e en 20 ste eeuw. Tekeningen van de Hol landse, Italiaanse en Franse school. Fos sielen e.d. Dagelijks behalve zondag en maandag van 10 tot 16 u.; zondag van 13 tot 16 u. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunstnij verheid. Dagelijks (behalve maandag) van 10-12.30 u. van 13.30-17 u.; zon- en feest dagen van 14-17 u. Kunstcentrum „De Ark", (Nieuw Hei' ligland 1-3): Bootzaal: „100 ambachten" van Jan Luyken. Dagelijks geopend van 10 tot 20 u. Klassiek grammofoonplaten- concert van 20 tot 22.30 u. Dinsdags geslo ten. Expositie van schilderijen en wand kleden van Gerrit van Dijk, Dirk Müller, Berend Pasman en Fred v. d. Wal. Tot 26 februari. Galerie 3 (Jansstraat 48): Tentoonstel lingen van tekeningen en grafiek van Kees Bierman. Dagelijks van 13 tot 17 u. Tot 13 maart. Woonhuis Jacobus van Looy, geopend op donderdag van 10 tot 12.30 en 13.30 tot 17 u. Zon- en feestdagen van 14 tot 17 u. Museum van Looy: De expositie „P. C. Kloes-70 jaar". Dagelijks van 10-17 u. en zondags van 13-17 u. Tot 28 februari. Open Deur (Gierstraat 14): Expositie van werk van Jacques Benoit t.b.v. „Eten voor India". Dagelijks (behalve zondag) van 10 tot 12 uur en van 16 tot 20 uur. Tot 5 maart. DIVERSEN Poppentheater Merlijn (Hasselaersplein) vandaag 14.30 u. „Het sprookje van de zon". Stadhuis Haarlem, vandaag 14 uur: Ge meenteraadsvergadering. Raadhuis Heemstede, Donderdag 16 u.: Gemeenteraadsvergadering. (Zie verder in „Uitgaan in Haarlem" in de krant van vrijdag 18 februari). WOENSDAG 23 FEBRUARI City, 20 u.: „Von Ryan's exprestrein". Stadhuis, 19.30 u.: Openbare gemeente raadsvergadering. Paviljoen Schoonenberg, 20 u.: Jaar vergadering Rijmonders. DONDERDAG 24 FEBRUARI City, 20 u.: „Hun laatste ontmoeting." Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 uur en 14 tot 16.30 uur. Stadhuis, Plein 1945, IJmuiden-Oost, is te bezichtigen op werkdagen van 10 tot 12 uur. Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 10-12.30 u. en 14.30-17.30 u.; „De Brulboei", Kanaalstraat: 16-17.30 u.; filiaal „Spaarnberg", Wüstelaan 79, Sant poort, 14.30-17.30 u. en 19-21.15 u.; uitleen- post Santpoort-Zuid Wijkcentrum „De „Duinpan", Willem de Zwijgerlaan: van 14.30-17.30 u. en van 19-21.15 u. R.-k. Openbare leeszaal en bibliotheek, donderdag gesloten. Stichting Huishoudelijke en Gezinsvoor lichting, spreekuur leidster: van 9.30-12 u. in de Willebrordstraat 102, IJmuiden, tel. 02550-7715. WOENSDAG 23 FEBRUARI „De Kennemer Theater, 19 en 21.15 u naakte wereld." Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Eddie slaat ze door de ruiten." Creatief Centrum, Hoflanderweg 104, 14 u.: Cursus handenarbeid voor de jeugd, door Kennemerstaten. Creatief Centrum, Hoflanderweg 104, 18 u.: Cursus pottenbakken voor de jeugd; 20 u.: Cursus pottenbakken voor ouderen, door Kennemerstaten. Sportfondsenbad, Kuikenweg 84, ge opend van 7-10 uur; 10-11 uur (dames- zwemmen); 11-13 uur; 13.30-15 uur en 15.30-17.30 uur. Galerie Boumans, Breestraat 122;Expo sitie collages en wandkleden door Lies Guntenaar. Kennemer Oudheidkamer, ing. Stuni- phiusstraat, te bezichtigen na aanvraag Moensplein 4, tel. 26020, of Groenelaan 21. Openbare leeszaal, Hendrik Burgerstr. 70, geopend van 15-17.30 u. en van 19-21 u. R.-k. Leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 10-13 uur en van 15-18 uur. Oosterwijk, openbare leeszaal, geopend van 14-16 u.; r.k. leeszaal geopend van 14-16 uur. Meerestein, openbare leeszaal geopend van 14-17 u.; r.k. leeszaal geopend van 14-17 uur. DONDERDAG 24 FEBRUARI Kennemer Theater, Geen filmvoorstel lingen. Luxor Theater, 19 en 21.30 uur: „Okl nawa". Cultureel Centrum, Hoflanderweg 104, 16.30 uur: Cursus tekenen en schilderen voor de jeugd; 20 uur: idem voor ouderen, door Kennemerstaten. Huize „Scheybeeck", 19 uur: Toneelcur sus voor jongeren toneelgroep „Ferine." Sportfondsenbad, Kuikensweg 84, ge opend van 7-17.30 uur en 20-21.30. Galerie Boumans, Breestraat 122: Ex positie collages en wandkleden door Lies Guntenaar, geopend van 9-18 uur. Kennemer Oudheidkamer, ing. Stum- phiusstraat, te bezichtigen na aanvraag Moensplein 4, tel. 26020, of Groenelaan 21. Openbare leeszaal, Hendrik Burgerstraat 70, gesloten. R.k. leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 10-13 uur. Oosterwyk, openbare leeszaal geopend van 14-16 uur; r.k. leeszaal geopend va 14-16 uur. Meerestein, openbare leeszaal geopend van 14-17 uur; r.k. leeszaal geopend van 14-17 uur. temperaturen *u S d f binnen- en buitenland Den Helder onbewolkt zw 12 4 Ypenburg onbewolkt zw 13 4 Vlissingen onbewolkt zzw 11 4 Eelde onbewolkt zw 13 2 De Bilt onbewolkt zzw 13 3 Twente onbewolkt zw 14 5 Eindhoven onbewolkt zw 14 4 Z.-Limburg onbewolkt zw 14 4 Helsinki ij zei no -6 -6 Stockholm motsneeuw nnw 2 -4 Oslo sneeuw ono -2 -4 Kopenhagen zw. bew. zzw 4 0 Aberdeen regen windst. 5 2 Londen onbewolkt zw 11 3 Amsterdam onbewolkt zzw 12 3 Brussel onbewolkt zw 15 3 Luxemburg zw. bew. wzw 13 4 Parijs onbewolkt windst. 14 2 Bordeaux regenbui zw 16 1 Grenoble regen nnw 17 7 Nice regen nw 14 7 Berlijn onbewolkt zzo 9 4 Frankfort zw bew. zzw 14 4 München licht bew. wzw 15 1 Zürich geh. bew. zzw 15 4 Genève regenbui O 11 5 Locarno regen windst. 8 4 Wenen geh. bew. windst. 16 3 Innsbruck licht bew. windst. 14 -0 Belgrado geh. bew. zzo 23 D Athene zw. bew. zzo 18 Rome zw. bew. wzw 19 12 Barcelona licht bew. nnw 14 6 Madrid licht bew. wzw 10 3 Mallorca licht bew. windst. 16 9 Lissabon onbewolkt zw 14 8 Donderdag 24 februari Zon op 07.38 uur; onder 18.10 uur. Maan op 09.16 uur; onder 22.35 uur. Maanstanden Eerste kwartier 28 februari 11.16 uur Hoog en laag water in IJmuiden Woensdag 23 februari Hoog water 5.39 uur en 17.49 uur. Laag water 1.29 uur en 13.48 uur. Donderdag 24 februari Hoog water 6.10 uur en 18.20 uur. Laag water 1.55 uur en 14.15 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 2